Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovas filmek


  • Please log in to reply
949 válasz a témához

#81 Paris

Paris

    Csikó

  • Fórumtag
  • 602 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 31. - 5:08

Nekem csak a hugom volt akkor lószerelmes, mikor ez ment, én meg nyálasnak tartottam az egészet és kinevettem, a sors iróniája hogy most én vagyok lovas, és nosztalgiaként gondolok vissza rá. :D

#82 Somi

Somi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 68 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 31. - 14:41

Hát én a mesére nem emlékszem, de volt kb. 2 darab belöle az egyik világitott is a sötétben! :D

#83 Zsazsa:-)

Zsazsa:-)

    Csikó

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 31. - 14:50

A póni a divat :D Én megkapta kiskoromban DVD -n de utoljára 6 évesen néztem meg.Ja, ez is off de találtam egy lóversenyes oldalt akit érdekel írjon magánüzit mert most már tényleg csak off -okat írkálok :D

#84 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 31. - 16:19

akkoriben má volt dvd?????? Posted Image naháp! Nekem kell én kicsi pónim! Posted Image Hol lehet kapni?

#85 Paris

Paris

    Csikó

  • Fórumtag
  • 602 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 31. - 16:24

Mérne lett volna? Zsazsa még nem olyan öreg... :D Egyébként én is meglepõdnék.

#86 Zsazsa:-)

Zsazsa:-)

    Csikó

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 31. - 18:28

Lehetett kapni de alig néhány boltban.Nézni kell az akciókat.Mi a Tesco -ba vettük és olcsón.A múltkor is láttam a fogarasiban.De már kevés volt:(Keress utána neten.Én is úgy vettem szülinapi ajándékot.Mindenki tudja a korom? ? ?

#87 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 31. - 21:47

én nem tom :D De ha elárulod megtudom Posted Image Jó, maj nézegetek...pont vmelyik nap gondoltam arra, mennyire szerettem. Meg a gondos bocsokat is, de az nem lovas Posted Image

#88 Zsazsa:-)

Zsazsa:-)

    Csikó

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 1. - 11:28

Hurrá, ma lesz a Suttogó:)Megkaptam könyvben is.

#89 Paris

Paris

    Csikó

  • Fórumtag
  • 602 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 1. - 19:58

Sssz...megint lemaradtam! :( Paris

#90 Bogár

Bogár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.400 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 1. - 21:14

Még nem!!!22:00-kor kezdõdik az RTL-en! Posted Image

#91

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 1. - 23:12

Könyvben sokkal jobban szeretem, úgy sokkal jobb, de a film képanyaga nem sok dologhoz fogható...Már sokadszorra látom a balesetes jelenetet, de még mindig összerándul a gyomrom. És a szívem facsarodik azoktól a gyönyörû montanai tájaktól. Posted Image

#92 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 1. - 23:17

Önzõ lennék, ha az elsõ gondolatom az volt, hogy "Istenem ez ne történjen soha velem!?" :confused: ez szörnyû :(

#93 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 1. - 23:34

idézet:
Eredeti szerzõ: tötõ Zsó: Önzõ lennék, ha az elsõ gondolatom az volt, hogy "Istenem ez ne történjen soha velem!?" :confused: ez szörnyû :( [/QUOTE]Nem vagy önzõ.De a film elég elgondolkoztató!Meg tudná valaki mondani esetleg, hogy így kétezer táján mi a manóért kéne lelõni egy lovat akit halálra ítéltek?Vagy leragadtunk a "Lovakat lelövik ugye?" címû valóban értékes filmnél? :D Nincs egy filmesztéta a közelben aki felhomályosítana a kérdésben? ;)

#94

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 1. - 23:42

Nos, nem vagyok filmesztéta, de mennyivel rosszabbul és szívbemarkolóbban hangzik az, hogy lelövik, mint az, hogy adnak neki egy injekciót és szépen elalszik... Szerintem pusztán csak ez az oka ;) Hát, miután itt ülök gipszben, és túl vagyok már egy csigolyarepedés/törésen is, én is azt kívánom, ilyen már tényleg ne történjen velem. Posted Image Úgyhogy semmiképp nem vagy önzõ, miért lennél?..

#95 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 1. - 23:45

USAban vsz egyszerûbb a taglópisztolyt magával hordani az állatorvosnak mint a komplett méreg- és kábítószerszekrényét. /nem 1 injekció. 4 különféle. Legalább./ (Ha egyáltalán a doki lövi le és nem a sheriff. Rég láttam a filmet.)Filmes szempontból pedig egyszerûbb és gyorsabb a homlokához szorítani a pisztolyt és meghúzni a ravaszt mint hosszú negyedórákon át pepecselni különféle üvegcsékkel, fecskendõkkel, ésatöbbi. Így is rettentõ hosszúra sikerült a Suttogó. Pedig alaposan vágtak a könyvbõl.

#96 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 1. - 23:49

'Emtom ez a lelövés honnan jön ide.Azért ez nem az 1800-as évek már :confused: Valahogy amikor a ló hátán ülünk, és lépdelünk, vágtázunk az erdõben, marhára nem jut eszébe az embernek, hogy mekkora balesetek történhetnek.Nekem sokszor eszembe jut hogy remélem nem leszek nyomorék, nem kell majd tolókocsiban leélnem az életem, mert biztos vagyok benne hogy nem bírnám ki.Aztán kiérek, megérzem a lószagot, a friss zab és széna illatát, megérintem a ló selymes szõrét, és elfelejtek mindent.

#97 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 1. - 23:50

Ja, RC, szívesen látnék egy szakmai elemzést Tom Booker munkájáról (lépésrõl lépésre), akár itt is, de inkább a "Suttogás" topikban. "Mozi és valóság" címmel, mondjuk. Posted Image

#98 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 1. - 23:54

Nem csak az ezernyolcszázas években lövöldözték a lovakat... Van egy régebbi film, a Nagy vágta, abban konkrétan a repülõn lõtték le az egyik lovat, szállítás közben. Ha jól emlékszem...

#99 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 1. - 23:58

Megvan videón, csak 4x láttam :D De ott muszály volt lelõni, mert a repülõn sokkal egyszerûbb volt, mint innen szívni meg onnan szívni az altatólötyiket nem? Vagy nemtom. Posted Image Amúgy az olimpiára utaztak, és behülyült a ló.

#100

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 0:00

Õz, de mivel nem lövik le/altatják el, ezért a film szempontjából lényegtelen lenne, nem, hogy hogyan _nem_ csinálják... :rolleyes: :D A Nagy vágtát én is láttam még régen, valami ilyesmi rémlik nekem is, homályosan!..Valahol már elemezték Tom Booker filmbeli munkáját, de erre sem emlékszem már pontosan, a lényeg, hogy nem volt egyértelmûen hiteles :D De persze én sem értek hozzá ;) Bízzuk a szakemberekre :D

#101

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 0:03

Ps: úgy nem bírom, hogy a filmekben ennyire beszédesek a lovak, hogy folyton nyerítenek!.. (a kutyák meg folyton morrantanak, ha éppen nem ugatnak a semmiért)

#102 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 0:06

JAAAj öregem amikor elszökött a ló, hogy begyorsították a képet???? :D :D :D nagyon vicces volt

#103

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 0:07

most, ha tehetném, visszetekerném és megnézném, de ezért nem kapcsolom be a videót ;) De nekem nem rémlik, hogy begyorsították volna. Még nem láttál lovat rocsózni? ;)

#104 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 0:08

Dé, mondom hogy rég láttam :D redface.gif De emlegetés szintjén a "le kell lõni" pláne drámaibb mint az "el kell altatni".(Valami rémlik nekem, inkább a könyvbõl mint a filmbõl hogy a másik kislány lova nem közvetlenül a balesetben pusztul el hanem... ööö... kiirtják. Most hülyeséget írtam, mi? redface.gif )Ja, semmi "höhög vagy böbög", bármi mondandója van, rögtön nyerít mindegyik. Posted Image

#105 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 0:09

Akkor nem az olimpiára utaztak, hanem egy másik nemzetközi versenyre, de lényegtelen. Posted Image Én azt nem tudom, mennyire egészséges egy gépen lövöldözni... dehát ehhez sem értek, úgyhogy ez nem jelent semmit. :D

#106

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 0:13

idézet:
Eredeti szerzõ: Õz:...emlegetés szintjén a "le kell lõni" pláne drámaibb mint az "el kell altatni".(Valami rémlik nekem, inkább a könyvbõl mint a filmbõl hogy a másik kislány lova nem közvetlenül a balesetben pusztul el hanem... ööö... kiirtják. Most hülyeséget írtam, mi? redface.gif )[/QUOTE]Hát ezt írtam én is fentebb ;) Hm, nem a könyvben Gullivert becsípi a kamion és annak a pótkocsija, nem emlékszem pontosan, de nem tûnik logikusnak, hogy azt bármi/bárki túlélje... Posted Image Különben nekem a hitelesség (mármint a film könyvhöz képesti hitelessége) ott kezdõdik, hogy Gulliver volt a sárga, és Zarándok a fekete... Mindent nem lehet egy marhahosszú regénybõl belevenni a filmbe, de azért ez sem apróság (bár a laikus nézõnek talán... de a fekete szín azért elég egyértelmû és a laikusokban is hamar megragad a "fekete ló" képe...)

#107 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 0:16

Dé, láttam lovat rotyóvágtában kilõni, sõt ATV-ket galoppozni is, de ez olyan 1000% hogy felgyorsítva volt, mint az állat.Azért észre lehet venni, hogy kilõ a ló, aztán kábé mintha megnyitotta volna a Nitro-t :D :D szóval nagyon egyértelmû volt Posted Image

#108

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 0:50

Majd visszanézem egyszer, de az is lehet, h csak szar volt a vágás...Fúúú, nekem ne lovagoljanak iylen tájakon, amikor én felülni is csak úgy tudok, ha tesznek, és lehúz a gipszem túloldalt! redface.gif :D

#109 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 0:51

idézet:
Eredeti szerzõ: Õz: Ja, RC, szívesen látnék egy szakmai elemzést Tom Booker munkájáról (lépésrõl lépésre), akár itt is, de inkább a "Suttogás" topikban. "Mozi és valóság" címmel, mondjuk. Posted Image [/QUOTE]Én is....Gondolkoztam, hogy merjem-e említeni de viszketett az ujjam rá, ezért említettem meg a dolgot. Örömmel látom azért, hogy a film "bûnei" elhangzottak nélkülem is.Sok bajom volt vele egyébként, de gondolom a hegymászók is kaparták a mellüket a Függõjátszma láttán. :D Kár, hogy szabvány nyálas-könnyes lélekmardosó hali-vudu-s történetet csepegtetett elénk a jó öreg Redford. Furcsa volt õt látni, az ember azt hinné, hogy a szõke szépfiúk sosem öregszenek meg. Szeretem Redfordot mindig hiteles ember volt számomra. A legnagyobb és legbárgyúbb "árukapcsolás" még Koncz Gábor hangja volt. Sajnálom, mert õt is nagyon kedvelem. Koncz Gábor nekem mindig a huncut mosolyú kemény fickó, mint Bronson, Redfordhoz semmi köze. Mint ahogy a Suttogó címû filmnek sem a lovakhoz, pláne nem a lelkükhöz. De egy igazi lovas filmre emléxem.Kallódó emberek./Marilyn Monroe, Clark Gable/ Ütõs kis film, nem rég készült tán a hatvanegy táján, de lehet hogy kicsit elõbb. Lusta vagyok levenni a kazettát a pócról. :D [ November 01, 2004, 23:54: Az üzenetet átszerkesztette: realcowboy ]

#110 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 0:53

Nemtudom mit izélsz ezen Dé kedves Posted Image olyan szinten undorító ez a környék, meg a lovak meg minden hogy minnyá megyek is aludni. Pfuj. Rusnya. Azok a hegyeknek nevezett kis dombocskák is .. nameg egyáltalán. Hogy lehet ilyen helyen forgatni? :D

#111

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 1:07

/Nem izélek, tötõ kedves.../

#112 Paris

Paris

    Csikó

  • Fórumtag
  • 602 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 6:10

idézet:
Eredeti szerzõ: Bogár: Még nem!!!22:00-kor kezdõdik az RTL-en! [/QUOTE]Na de mostmár tényleg! Én idióta meg elmentem aludni! :D Egyébként azt veszem észre, hogy a lovak lassan csak jól-mutató díszkellékek egy egy filmben, amire rá merik írni hogy lovas. Persze vannak nagy kivételek, de az "olcsóbb", újabb, mostani filmek...Paris

#113

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 8:51

idézet:
Eredeti szerzõ: Paris:...de az "olcsóbb", újabb, mostani filmek...[/QUOTE]Na de azért a Suttogó nem tartozik ebbe a kategóriába, minen volt az, csak nem olcsó!.. ;) Meg igazából Hollywoodban semmi nem olcsó, pláne lovakkal forgatni. Inkább gagyibb? ;) Színvonalilag tényleg sok az olcsó. De azért a Suttogó színvonalas film pl, még ha lovas szemmel nem is hiteles, meg nyálas, stb, de a népesség 90%-a ezerrel rábukik. Posted Image

#114 Bogár

Bogár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.400 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 9:49

Hát igen! A Vágta viszont nagyon jó film, bár szerintem az sem teljesen hileles! A suttogóra visszatérve, én személy szerint a regényt jobban szeretem! Posted Image

#115 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 9:59

Nekem az apró bakik is feltûntek ám, amik mondjuk szerintem nem aprók, mert azért arra mondjuk semmibe nem kerül odafigyelni, hogy a legelején, amikor a két lovat kivitték az istállóból, Gulliver -aki a film szerint fekete, a könyv szerint sárga- helyett egy formás kis szürke lépdelt kifelé :D

#116 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 10:01

Egyébként meg simán bealudtam még a baleset utáni elsõ lólátogatásnál :D Pedig meg akartam nézni, mert a kazim már agyon van használva, a hang is olyan, mint egy hullámvasút, a színek se a régiek, gondoltam megnézem élvezhetõ minõségben is, de valahogy túl fáradt voltam ahhoz, hogy megvárjam a monatana-i tájat; bár lehet, jobb is, így nem csöpögött a nyálam azért az élményért, amit egy ottlovaglás jelenthet Posted Image

#117 Huby

Huby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 12:15

Na, én meg felvettem, ma reggel néztem, hogy meg van-e végig. A RTL -nek hála, - meg a %#&@!! reklámoknak - nincs. Ott ér véget a kazettán a film, hogy autóba ül egy család, anyu és lánya búcsózkodik, és elhajtanak. Sok van még ezután? Csak hogy ne egyen a fene...

#118 Somi

Somi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 68 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 12:23

Hála égnek a Suttogó megvan videókazettán! :D Vasárnap sikerült felvennem a Vakvágta a jövõbe címû filmet! Most láttam elöszõr, de nagyon szívszoritó történet! Nem is törlöm le amég nem lesz meg DVD-n! ;)

#119 flint

flint

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 636 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 12:37

én is felvettem a Suttogót és nekem is nagyon, de nagyon csöpögött a tájért a nyálam!!!mondjuk én a balesetnél már azt sem tartottam helyén valónak, hogy a két gyerek felnõtt nélkül ment ki ilyen csúszós idõben!!!!!én most jöttem ki a kórházból!!!!volt egy "kis" lovasbalesetem egy hete.egy másik lány miatt.( Posted Image )

#120 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 12:39

Látta valaki a Suttogó végét? Felvettem, de hála annak a sok %@&#ߤ!! reklámnak, az volt az utolsó, amit láttam, hogy Grace alatt feláll a ló... :mad: Mi történt utána? Könyvben már olvastam tongue.gif , de gondolom úgyis tökmáshogy fejezik be (mint ahogy a filmeknél általában)