Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Tájékozódási Tereplovaglás


  • Please log in to reply
510 válasz a témához

#401 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 10. - 0:15

Hm-hm..ezeket még ki kell deríteni pontosan, Tibi elmondása szerint van egy kopós(?) kilovaglás, nemlovasoknak szánkóval vagy hintóval a lovasok után uccuneki... Este a pincében dínom-dánom, kaja, pia, vadhús, bor.... Árat nem tudok pontosan mondani, de úgy rémlik, hogy 8ezer körül volt egy ilyen program tavaly... Majd mondom, még pontosítani kell, de mi ott leszünk mindenképp ;)

#402 nuttella

nuttella

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 719 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 10. - 12:06

vadászosból a 254-259 körüliek nagyon tetszenek! Jó lett volna egy profibb géppel fotózni! :)

#403 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 10. - 18:36

Idén töltsd Velünk az Óév búcsúztatót az év utolsó napján egész napos programmal, Szilveszteri vacsorával, korlátlan italfogyasztással és szállással! A program ára: 18.000.- Ft. A program röviden: December 31. Érkezés 10 órakor Sümegre, szállás elfoglalása Délben: kirándulás a Bárdiótagi õsborókásba: lovas kocsin, hó esetén, lovas szánon illetve gyakorlott lovasok lovon. Piknik a Borókásba: forralt boros malacsütés Este: Vacsora, szilveszteri bál a Püspöki Váristálló udvarán található Huszár Pincében. (Csak a vacsorán és a Szilveszteri bálon való részvétel ár: 7.000 Ft) Január 1. Reggeli Fakultatív program Egy nappal korábban való érkezésre is van lehetõség. December 30-án, az érkezés napján vacsora, szállás másnap reggeli. Ebben az esetben a program ára: 22.000.- További információk: Capári Lovasiskola Capári Róbert Tel.: 20/439-18-46 Leikep Gusztáv Tel.: 30/961-03-86 varistallo@lovasiskola.axelero.net

#404 beild

beild

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 14. - 10:26

Köszi Kata az infót a Szilveszterrõl :) Még otthon megbeszélem urammal és ha belemegy akkor ott leszünk :)

#405 Tamcsi

Tamcsi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 3. - 11:43

Sziasztok! Tájékozódási Lovasok és leendõ Tájékozódási Lovasok! Ajánlom figyelmetekbe a www.tajekozodasilovas.hu oldalt. Itt mindent megtaláltok a versenyekkel kapcsolatban. Szabályzat, idõpont,eredmények,képek,stb. I. forduló Sümeg 2010. március 13-14.

#406 beild

beild

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 8. - 15:44

Szia Tamcsi, Biztos hogy március 13-14 a sümegi verseny a tájékkozodási lovas honlapon még az egy héttel korábbi idõpont szerepel...

#407 Tamcsi

Tamcsi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 8. - 16:12

Szia! Igen biztos, még nem tudták átírni a honlapon.

#408 beild

beild

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 9. - 9:08

Köszi Tamcsi, akkor úgy készülök a márciusra :) Sümegen találkozunk! :)

#409 Milli

Milli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 10. - 8:53

Sziasztok! A honlapon vannak most sajnos némi elmaradások, mert közbejött egy apró probléma: a Páromnak feltörték a kocsiját, és ellopták a laptopját, amin természetsen, többek között, az összes honlapos cucc is volt, ugyhogy most még épp próbál magának egy új laptopot csiholni a régijébõl, és amint sikerül, megszerezni a jelszót a honlaphoz, meg a beállításokat újra letölteni:) De ígérem igyekszünk! A Sümegi verseny meg tényleg tutira 13-14 lesz!

#410 beild

beild

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 10. - 11:11

Sajnálom, hogy ellopták a laptopját, meg azt is, hogy feltörték a kocsiját... :( Õ is fog indulni Sümegen?

#411 Milli

Milli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 10. - 12:12

Nemtudom:D Szerintem nem... Lehet nem is tud jönni, majd még kiderül:)

#412 beild

beild

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 15. - 9:40

Hát úgy néz ki, hogy a szombati forduló kimarad az életembõl, bár ha sok induló lesz akkor még beeshetek egy utolsó indulónak :) De a tavaszi pécselyi forduló már biztos kimarad mert reggel 8-tól zh-t írok Debrecenben :(

#413 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 15. - 12:16

Nekem is rossz a pécselyi verseny idõpontja, az a hétvégém minden évben foglalt másik program által, ezért volt jó, hogy egy héttel késõbb volt 2005 óta... hát így jártam. Azaz jártunk ,mert Tibi se tud így menni, jön velem máshová :P Az viszont pozitív változás, hogy nem kell minden ott lenni, hogy versenyben maradj... így annyira nem is megterhelõ anyagilag :)

#414 Milli

Milli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 15. - 12:38

Ildi! De az új változások miatt, ha mondjuk megnyered a sümegi vasárnapi versenyt, teljesen ugyanolyan mintha az elõzõ napin is részt vettél volna (kivéve persze az élményt...), mert úgyis csak a jobb eredmény számít...:D;-)

#415 beild

beild

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 15. - 16:35

Tudom, hogy nem kell mindenhol részt venni, az eredmény miatt, bár nem is amiatt járok :) Hanem ahogy írtad maga az élmény Sümeg amúgy is egyik kedvencem, mert amikor elõször voltam ott tévedtem el nagyon, sõt igazából eddig ott volt együl olyan, hogy úgy elkavartam, hogy azt se tudtam merre kéne indulni... :) Azóta az összes sümegi verseny elõtt nagyon izgulok, hogy mi lesz bár tavaly egyszer sem sikerült elkavarnom, aminek nagyon örülök is, de hát minden verseny más és más ;) Egyébként Pécselyre tudok menni én arra emlékeztem, hogy épr. 24-én lesz a verseny, de most megnéztem, hogy 17. így tudok menni :) Bár még a sümegi versenyt is eldöntöm, mert ha nem leszek nagyon fáradt akkor már lehet, hogy péntek este Debrecenbõl egybõl Sümegre megyek majd, bár ezt még meg kell beszélnem a Robival, hogy ha beesek éjfél körül akkor hogy kapok szállást...

#416 Milli

Milli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 15. - 19:28

Na ez így már jobban hangzik;-)

#417 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 15. - 21:26

Nem szokott azzal gond lenni - mármint az éjjeli érkezéssel - megmondja a szobát napközban ha felhívod, és az nyitva áll elõtted ;)
Estünk már mi is be éjnek évadján... hátmég szilveszterkor.. hajaaaj, az volt ám a móka!

Tényleg, ha arról érdekelnek képek, akkor itt:
Szilveszter - Sümeg

#418 Tamcsi

Tamcsi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 16. - 17:20

Sziasztok! Lovasbál lesz február 27-én, szombaton Nagykanizsán. Aki szeretne részt venni küldjön nekem magán e-mailt.

#419 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 23. - 22:47

Megszülettek a Lovas Tájékozódási Versenyek idõpontjai.
Fejér megye
2010 április 24. Úrhida
2010 május 15. Csákberény (Vértes)
2010. augusztus 21. Hantos (Mezõföld)
2010. szeptember 25. Úrhida

Októberben szeretnénk egy Vadászlovaglást is szervezni.
Na elõ a naptárt, és gyorsan beírni a dátumokat, bízom benne egy kellemes szezont fogunk együtt lovagolni.
A Silva szúróbélyegzõ-t már meg is rendeltem, fejlesztjük a versenyrendezõi kellékeket.

#420 beild

beild

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 24. - 9:15

Kár hogy az áprilisi idõpontot leszámítva az összes ütközik a Veszprém megyei fordulókkal :( És sajnos az áprilisira meg a suli miatt nem tudok elmenni, pedig már nagyon szívesen ellátogatnék felétek is :)

#421 Milli

Milli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 24. - 10:11

Lámpás: írtam e-mailt...;-)

Ildi: mizujs Veled? Rég hallottam Rólad... Végülsz mész hétvégén Kanizsára? Állítólag nagyon állati jó szokott lenni:) Én sajna nem tudok menni, kicsit összesûrûsödtek a dolgok a suli miatt. De 2 két múlva tali Sümegen:)

M.

#422 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 20. - 9:01

Szombaton Úrhida, ki jön? :) Bár a versenyen konkrétan nem fogok komolyból indulni, nem vagyunk edzésben, de megyek amíg bírja a lú kényelmesen.

#423 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 20. - 9:50

Szombaton volt valaki Pécselyen? Skatya?

#424 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 20. - 10:25

Kár hogy az áprilisi idõpontot leszámítva az összes ütközik a Veszprém megyei fordulókkal :(
És sajnos az áprilisira meg a suli miatt nem tudok elmenni, pedig már nagyon szívesen ellátogatnék felétek is :)


Április 24. Úrhida

Szerettel várunk mindenkit, az ütközéseket megpróbáljuk kezelni.
Nagyon szép idõ lesz, kellemes terepen!

#425 Milli

Milli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 20. - 10:40

Sziasztok! Én voltam Pécselyen. Mint mindig, most is nagyon jó volt, bár sajnos nem volt túl sok induló. Az eredmények már fent vannak a Csikós Lovasudvar honlapján, képek meg lassan felkerülnek a tajekozodasilovas.hu-ra! A pálya kellemes volt, kicsit talán hosszú, de megoldható, olyan "elsõbálosok" is körbeértek, akik eredetileg a kezdõ pályán akartak menni, de a kevés induló miatt végül nem volt külön kategória a kezdõknek. Ugyhogy nagyon nagy gratula nekik!!;-) M.

#426 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 20. - 13:43

Szombaton Úrhida, ki jön? :)

Bár a versenyen konkrétan nem fogok komolyból indulni, nem vagyunk edzésben, de megyek amíg bírja a lú kényelmesen.


Mi szeretnénk :D , de még két esélyes, bejött pár nehezítés. :eek:

Lámpás, a lovainkon még nincs vas (és nagyon úgy tûnik addig nem is lesz) milyen a pálya talaja?

#427 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 20. - 16:56

Mi szeretnénk :D , de még két esélyes, bejött pár nehezítés. :eek:

Lámpás, a lovainkon még nincs vas (és nagyon úgy tûnik addig nem is lesz) milyen a pálya talaja?


Hajrá, hajrá! :)

Ez a környék nem köves, murvás, inkább sáros földutak vannak, szerintem simán el tudnak jönni mezítláb rajta. Nincs is kõbánya a környéken tudtommal, úgyhogy még véletlenül se lehet ott a pálya. :D

#428 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 3. - 14:13

Én idén még nem voltam versenyen, 2 hét múlva Vászolyon viszont ott a helyünk Tibivel!

Megkaptam ismét Madarat, aztán elkezdtem a hétvégén tréningezni. Pénteken átsétáltunk Vászolyra meg vissza (párszáz méter ügetés és egy rövid vágta volt a legnagyobb megterhelés mindössze). Utána vasárnap felmentem vele a faluba (Pécselyre), lelegeltük apu udvarán a füvet, hazafelé egy laza ügetés, majd egy pici vágta. Lépés-és nyomott máris a bal elejére. Sajna 3 éve nem javul az a lába, hol jobb, hol rosszabb. Ha nem jön ki belõle, sajna másik paci után kell nézzek :(

Repcében

#429 Milli

Milli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 4. - 11:02

Sziasztok! Végre minden infó megtalálható a tajekozodasilovas.hu-n, nézegessétek kedvetekre! Ja, és a galériát is átvariáltuk kissé, talán így használhatóbb lett! Üdv, Márti

#430 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 27. - 19:24

"A Megyei Bajnokság tapolcai fordulójának eredménye sajnos nem fog beleszámítani a Bajnokságba, mivel a rendezõ (Pék László), néhány indulónak megtagadta a részvételt, ami az ez évi versenyszabályzat szerint tilos." Milli, ez magyarra lefordítva mit jelent? Miért tagadta meg az indulást? Az októberi pécselyi versenyen lesz fogatosoknak is tájékozódási? Ja, és még egy kérdés, mert kiestem itt idõközben a gyakorlatból: kötelezõ a GPS, vagy lehet egyszerûen térkép+tájoló segítségével is navigálni?

Edited by Méz, 2010 augusztus 27. - 19:30.


#431 gezsias

gezsias

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 12 hozzászólás

Közzétéve 2011 február 17. - 13:36

Sziasztok! Ézsiás Gergely vagyok, 2010-ben kezdtem el a tájékozódási lovaglást, azóta megszállott lettem. Végig olvasva az eddigi hozzászólásokat találtam 1-2 ismerõst. Jó lenne újra életet lehelni ebbe a fórumba.... Ki jön Sümegre?

#432 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2011 február 18. - 9:08

Ide is felteszem, hátha...

ELVESZETT!!!


Ma reggelre egy lovastúráról meglépett egy feketetarka herélt ló, Ördög.

Úrkút és Szentgál között a Csalános tanyáról tûnt el, és valószínûleg Bakonybélbe igyekszik haza.

Aki látta, vagy bármit tud róla, kérjük jelentkezzen az alábbi telefonszámok valamelyikén:

06-20-975-3437 vagy 06-70-613-1922 (ez én vagyok)

06-20-915-5220 (a ló gazdája)


Nagyon köszönjük!

Este majd próbálok róla képet feltenni, elég nagytestû "kompakt verda", nagy fekete-fehér foltokkal, szõrös lábú, sodrott fazon. Jámbor és aranyos, kajáért szívesen odajön és megfogható. Semmilyen cucc nem volt rajta, kötõfék sem. Segítsetek légyszi!

#433 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2011 február 18. - 11:50

Hát egy fotó nem ártana. Meg esetleg egy két régióba pl Veszprém megye feltenni

Edited by RIDERMAN, 2011 február 18. - 11:54.


#434 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2011 február 18. - 12:50

Kösz a tippet, minden szóba jöhetõ régiósba feltettem. Kérlek, terjesszétek ti is. 12 éve ott él a ló a bakonyban, tehát biztosan tudja, hogyan talál haza, de azért van egy nyolcas út addig, meg vasút, meg hát az emberek sem egyformák... Fotó is lesz hamarosan, de nem otthonról írogatok, hanem munkahelyrõl, este elõtt nem jutok haza a képekhez.

#435 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2011 február 18. - 14:48

Van új Veszprém-megyei versenyszabályzat és 2011-es versenynaptár:

2011-es versenyszabályzat


2011-es versenynaptár



Idén sem valószínû, hogy részt veszek akár egyetlen versenyen is, bár ez még változhat. Jövõre szeretnék majd saját lóval indulni. (Akkor tölti be a 4. évét.) :)
De azért figyelemmel követem az eseményeket, és drukkolok mindenkinek, aki részt vesz. :yeah:

#436 gezsias

gezsias

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 12 hozzászólás

Közzétéve 2011 február 18. - 17:44

Nekem is 2010 áprilisában töltötte be a 4. évet, és 2010 júniúsában kezdtem Bakonykoppányban. Idén már remélem jobb lesz. Nem csak, mert 5 éves, hanem tapasztaltabb. (Talán én is...) Én helyedben nem bírnám. Biztos nagyon érdekel, mert Te szólsz szinte a legtöbbször hozzá. Nem gondoltál lóbérlésre?

#437 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2011 február 18. - 18:16

A pécselyihez nem kéne lovat bérelnem, hanem kapnék kölcsön a szomszéd faluban. Ezért változhat még a nem indulásom. :) De egyéb befolyásoló tényezõk is vannak. Majd ha már ott tartunk, meglátom.

#438 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2011 február 19. - 13:04

Ide is felteszem, hátha...

ELVESZETT!!!




Köszönjük, elõkerült.

A helyi kisebbség azért már igyekezett volna "biztonságba helyezni" a jószágot, de Moly volt a gyorsabb :yeah:

#439 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2011 február 19. - 14:10

Tavaly mi is kifutottunk, azaz nem futottunk, csak 1szer, Vászolyon. Így van ez, ha az ember gyereke kirepül a fészekbõl, és újra, sajátra vágyik :) Elég nehéz volt az elején, de még visszatérünk, de idén is max 1-re.... Azért 6évig elég rendszeresen versenyeztem, Tibi meg még régebb óta... Reszkessetek ha megint felbukkanunk :D haha örülök, hogy meglett a paci, azért kép jöhet róla, ahogy szalad az indiánok elõl :D

#440 gezsias

gezsias

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 12 hozzászólás

Közzétéve 2011 február 19. - 18:38

Sok szépet hallottam Rólatok. Pont elkerültük egymást, Ti Vászolyon voltatok, én Bakonykoppányban indultam elõször.... Ma nekem is majdnem elszökött a pacim. Megijedt az állatorvostól, meglátta a tût és kitépte a frissen készített kikötömet a falból. :hupp: Futott egy kört a környezõ utcákban, én utána. Szerencsére a póni nyerítése hazacsalogatta. Utána a boxban így is megkapta a szurit. :kir: