Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

"Pacimorzsák" avagy a "napok hordaléka" kommentár nélkül


  • Please log in to reply
1396 válasz a témához

#1 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 13:05

A tervem az, hogy aki "aranymorzsákra" lel a témák között, az ide másolja nekünk.Csak lovas témákból idézzetek, hogy hûek maradjunk a kialakult rendhez, különben mehetünk a satöbbibe!Jó lenne ha tudna úgy mûködni, mint az anekdótás topic, csak a lényeget ideidézve onnan ahol találjátok. Mert ellenkezõ esetben könnyen átcsúszik cseverészésbe és akkor szintén menthetetlenné válik.Kezdem is a sort:
idézet:
Eredeti szerzõ: olaj: azt tudom tanácsolni, hogy szakembernek mutassa meg magát (értsd: edzõ), mert a netes lovasoktatás intézményében én nem nagyon bízok, mint ahogy nekem a telefondoktor se jött be...[/QUOTE] [ Január 26, 2005, 12:07: Az üzenetet átszerkesztette: realcowboy ]

#2 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 13:43

Nem tudom hogy kell idézni (bocs), ezért a kólikás, slagos, bicskahasogatós gyógymódot ajánlanám. [QUOTE] [ Január 26, 2005, 13:17: Az üzenetet átszerkesztette: agrobe ]

#3 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 14:08

idézet:
Eredeti szerzõ: PozitívFeri: Hát Gazella adhatok tanácsot szivesen.Például hetente epilláld a lábad. Csúnya a szõrös nõi láb Posted Image Hogy a fejednek mi tehetne jót? hm.. [/QUOTE]

#4 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 14:28

Orsi gyógymódja (a la Vajákos Biri):1. veszel egy hosszú slagot és rákötöd egy olyan csapra ahonnan langyos vizet tudsz nyerni2. a slagot addig folyasd amíg az összes levegõ ki nem jõn belõle, ez nagyon fontos, hogy állandó vízsugarat kapjál, ami nem túl erõs, de a slag pisilésénél erõsebb3. a ló farkát felveszed és a slagot a hátsójába dugod, meg fogsz lepõdni, hogy 3-5 liter víz a ló végbelébe bemegy, majd vedd ki a slagot és állj félre4. várd meg amíg a beöntött víz visszajön és max. kétszer még ismételhetõ a folyamatAztán mikor elmondta nekem az Öreg ezt a folyamatott, kérdezte Tõlem, hogy szerinted miért jó a slagos megoldás? Mi okozza a kólikát?Azt mondtam erre, hogy ugye bélelhalás, hiszen egye a ló eszik elõlrõl tömõdik a bele a belébe az abrak és úgy okoz elzáródást, mintha a vékonybél belecsúszna a vastagbélbe.Ezért a slagos megoldás azért jó, mert hátulról kinyomja a beszorult bél részt vissza a helyére.Tehát a becsúszott bélrész visszakerül egy hátulról jövõ nyomás hatására.Mire az Öreg elégedetten rázta a fejét, és azt mondta, hogy még mindig nem érti, hogy az állatorvosok miért nem ajánlják ezt egybõl a lótartóknak, ha baj van.

#5 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 14:32

Petra, született 1990:9 éves koromtól szinte megállás nélkül a lovaglásnak élek.Meg persze az élet fontosabb ügyeinek...

#6 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 15:45

idézet:
Eredeti szerzõ: agrobe: Nem tudom hogy kell idézni (bocs) [/QUOTE]:D

#7 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 15:49

Mi az aranymorzsa? A Nagyon hülyeség, vagy a nagyon jópofa, vagy a nagyon okos?Aranymorzsa=aranyköpés?

#8 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 15:56

és még most se tudom :D de azért ez hivatali visszaélés volt a topikindító részérõl.Dicnó vgay!

#9 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 16:07

idézet:
Eredeti szerzõ: BoKa: Mi az aranymorzsa? A Nagyon hülyeség, vagy a nagyon jópofa, vagy a nagyon okos?[/QUOTE]Ez mind. Véleményezés nélkül. Majd mindenki eldönti, hogy minek szántad. :D

#10 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 16:59

idézet:
Eredeti szerzõ: realcowboy:Véleményezés nélkül. Majd mindenki eldönti, hogy minek szántad. :D [/QUOTE](így pölö? ;) Posted Image )

#11 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 18:15

idézet:
Eredeti szerzõ: Orsi Mintha bicskát hasogatnának bennem [/QUOTE]

#12 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 18:36

idézet:
Eredeti szerzõ: Hasufel:majd jövõhéten megyek ki egykét infóért a honlapjukhoz.Én csinálom és akkor megkérdem hogy is volt pontosan. [/QUOTE]

#13 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 18:51

idézet:
Eredeti szerzõ: ***PETRA*** Rendben! Egyébként lesz holnapról hírem! De mostmár csak akkor mesélek ilyen ugrató híreket, ha érdekel valakit! Majd este mesélek! [/QUOTE]

#14 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 18:57

idézet:
Eredeti szerzõ: csillagcsillagcsillagnagybetûspetracsillagcsillagcsillag Iskola után természetesen minden nap kimegyek és persze más lovát nem fogom kitrágyázni [/QUOTE]Najó, egy ideig megkímélem csillagcsillagcsillagot, és nem idézgetek többet tõle (egy újabb aranymorzsa létrejöttéig. Posted Image )

#15 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 18:58

idézet:
Eredeti szerzõ: Apple:
idézet:
Eredeti szerzõ: ***PETRA*** Rendben! Egyébként lesz holnapról hírem! [/QUOTE]
[/QUOTE]
idézet:
Eredeti szerzõ: Demjén Rózsi Ma lesz a holnap tegnapja [/QUOTE]Posted Image :D [ Január 26, 2005, 18:00: Az üzenetet átszerkesztette: realcowboy ]

#16 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 19:08

idézet:
Eredeti szerzõ: UZSGYI:De számitok Rád,hogy megmutatod hogyan kell pl.a lovon hátso vágtát csinálni,vagy talpon forditani.Vagy hogyan kell ülni,hogy sok lo legyen elöttem.[/QUOTE]

#17 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 19:31

idézet:
Eredeti szerzõ: Lillababy: helLÓLÓsztok!! Az én pacimnak régebben ínszalagxakadása volt és az orvos naon sok kenõcsöt adott rá,és sok pihenést neki.Meg is gyógyult de hallottam ahogy montátok ezt a "DMOS"t vagy mit!! ez mi is?? :eek: [/QUOTE]

#18

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 20:01

(ezutóbbit én is kinéztem magamnak)

#19 Rusty2002

Rusty2002

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 350 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 21:30

idézet:
Egy gyöngyszem a Cavallóból, februári szám, 59.oldal: "A pálya szélén gyakran találkozunk neves edzõkkel, Nagy Ferenccel vagy Nemes Gézával. Géza bácsi ugyan már meghalt..." [/QUOTE]

#20 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 22:28

idézet:
Eredeti szerzõ: Hasufel: Lovat a legnehezebb rajzolni azt mondják,de Szilaj esetében nagyon jól megcsinálták.Nekem is nagyon tetszik a "film".Az nem tetszett benne,ahogy beakarták törni,mert egy lovat nem úgy kell.Szerintem alegjobb jelenet,ahogy "berobban" a ménes az elején Posted Image [/QUOTE]még szerencse Posted Image [ Január 26, 2005, 21:29: Az üzenetet átszerkesztette: Unicorn ]

#21 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 23:43

idézet:
Eredeti szerzõ: Altair: Igen. Ez az. Nagyon tetszik nekem!!Biztos praktikus. Nem zavarja a legelésben pihenéskor, és legalább nem bántja a száját. Valami kapicán féle akkor. Nagyon jó [/QUOTE](ti: bosal)
idézet:
Eredeti szerzõ: Marlboro Man: Nem attól lóbarát valaki, hogy nem használ zablát, hanem attól, hogy megtanulja használni. Posted Image [/QUOTE]

#22 olaj

olaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 27. - 9:43

idézet:
Eredeti szerzõ: Xiren: Annyira örültem, hogy 2szer ment el :D [/QUOTE]Hálás dolog egy ilyen lánynak örömet szerezni...

#23 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 27. - 11:34

Köccsöög! :mad: :D Na várj csak amíg lesz egy kis idõm, és mazsolázgatok a hozzászólásaidból Posted Image tongue.gif :D

#24 cappaa

cappaa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 738 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 27. - 11:47

idézet:
Eredeti szerzõ: Õz:Idézek tizenéves csitri ismerõsöm levelébõl: "És van annak a lovasfórumnak gyerek-tagozata?...". [/QB] [/QUOTE]:D

#25 Rusty2002

Rusty2002

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 350 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 27. - 11:50

idézet:
***Petra***: Vakon nem ütünk legyet! [/QUOTE]

#26 olaj

olaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 27. - 12:03

idézet:
Eredeti szerzõ: Xiren: Köccsöög! :mad: :D Na várj csak amíg lesz egy kis idõm, és mazsolázgatok a hozzászólásaidból Posted Image tongue.gif :D [/QUOTE]Az igazi profik nem mosnak át 20 köbméter sódert egy-egy aranymorzsáért, csak lehajolnak és feszedik... tongue.gif Ui.: Ha megkérhetlek, a "Köcsög" megszólítást lehetõleg tartogasd a Veled egy szinten (és súlycsoportban) levõknek. [ Január 27, 2005, 11:05: Az üzenetet átszerkesztette: olaj ]

#27 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 27. - 12:10

De most tényleg Xiren! Miért bántod a kisebbet? [ Január 27, 2005, 18:46: Az üzenetet átszerkesztette: Barefoot ]

#28 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 27. - 12:44

Khmm. Mintha arról lett volna szó, hogy "kommentár nélkül". ;)

#29 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 27. - 13:25

Khmm!Ne csúnyálkodjatok és ne offoljatok, mert jön Hux és kitelepít minket! :eek:

#30 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 27. - 13:47

idézet:
Eredeti szerzõ: Huxley: Irgumburgum! [/QUOTE]

#31 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 27. - 13:58

idézet:
Eredeti szerzõ: Huxley:
idézet:
Eredeti szerzõ: Huxley: Irgumburgum! [/QUOTE]
[/QUOTE]Én szóltam!!! Posted Image

#32 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 27. - 14:42

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsubaba:
idézet:
Eredeti szerzõ: Zsuzska: Ha valami megtud valami konkrétat elsõ kézbõl, ossza meg velünk. Posted Image [/QUOTE]Édes ez a mondat! Posted Image De biztos, hogy amint tudok beszélni a sráccal, akkor valami mondok valami konkrétat valami! ;)
[/QUOTE]

#33 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 27. - 15:03

2003.06.19:
idézet:
Eredeti szerzõ: [url="http://"http://www.paci.hu/cgi-bin/lovas/paciforum/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000813;p=2#000040"]Ginger[/url] És most nagy híve vagyok a pepperellinek. Ismeritek? Ez számomra egy fantasztikus kapcsolat ló és ember között. Valahol el szeretném tanulni ezeket a lépéseket. Ha esetleg tudtok ilyen helyet, vagy ismertek ilyen embert, akkor szóljatok! Köszi.Cuppi:Ginger [/QUOTE]Ha már elõjönnek a klasszikusok is :D

#34 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 27. - 15:37

Topiknyitó szöveg a Lófajták fórumról, topikcím (vmi azt súgja nem lesz hosszú életû Posted Image ): ló és széna
idézet:
Eredeti szerzõ: lovasember: A ló és a széna kapcsolata. Bizonyára vannak lovak akik a kárámba élik le életüket!Fáznak-e ? Nem , ha jól vannak etetve, vagyis a megfelelõ széna mennyiséget megkapják [/QUOTE](Nem egyértelmû, úgyhogy hozzábiggyesztem: betû szerint így és ennyi a cím és a szöveg is.) [ Január 27, 2005, 14:40: Az üzenetet átszerkesztette: Õz ]

#35 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 27. - 15:57

idézet:
Eredeti szerzõ: Õz: Topiknyitó szöveg a Lófajták fórumról, topikcím (vmi azt súgja nem lesz hosszú életû Posted Image ): ló és széna[/QUOTE]new topic.Élt 14 percet(Anikó) ;)

#36

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 27. - 16:30

idézet:
Eredeti szerzõ: Lillababy: Figyusztok!!! itt hol vannak lovas smilek??? Posted Image [/QUOTE]Asszem, idekeveredett még egy csodalény...

#37 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 27. - 16:48

idézet:
Eredeti szerzõ: tötõ Zsó: Mondjuk a legjobb akkoris az volt amikor kiskoromban lecsúszott a pedálról a lábam, és ráestem a bicikli vázára.. :cool: [/QUOTE]
idézet:
Eredeti szerzõ: Marlboro Man: Halkszagu!!! [/QUOTE]Halkszavú helyett... :D Nembaj, tudjuk,hogy írni nem tudsz tongue.gif ;)

#38 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 27. - 17:32

idézet:
Eredeti szerzõ: BoKa: tényleg pont itt szeretnéd a beszámolókat a banánszeretetrõl? [/QUOTE]

#39 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 27. - 17:41

idézet:
Eredeti szerzõ: KOPASZ KUTYA: Dev! Egy jótanács minden lánynak: NE VIGYÛNK ODA PASIT AHOL VAN!!!! [/QUOTE]

#40 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 27. - 19:44

[ Január 27, 2005, 18:45: Az üzenetet átszerkesztette: Barefoot ]