Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Ma jó napom van, mert...


  • Please log in to reply
6933 válasz a témához

#6881 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 6. - 7:10

 

Csak azt számold ki, hogy mennyi terület veszik el a(z élelmezési szempontból) "hasznosulatlanul" tartott sport és hobbi lovak tartásával, hogy a fórumnál maradjunk (lovanként kb. 18 bála szálas, ami jó esetben 1 ha-on termelhető meg némi üvegházhatást okozó üzemanyag elfüstölésével, ami Mo-on 60-80 ezres állomány megduplázásával 120-160 eha termőföldet jelent).

Ugyan ez nem ide tartozik, de megérne némi elmélkedést.

Ugyanez mondjuk autó-motor sport esetén bioüzemanyag termelés esetén mennyi termőterület?

 Egy etióp szemében a kukoricából etanol mi?



#6882 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 6. - 8:03

Valami ilyesmiről szólna a fenntartható fejlődés.



#6883 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 6. - 21:28

Ma nagyon.

Nagyon hosszú, nagyon fárasztó, de nagyon jó volt.

A jóéjtpuszi elmaradt, de majd legközelebb. 

Összegezve No.1. :)



#6884 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 9. - 23:36

Továbbra is azt vallom, ló nem való a belvárosba. :D De a film nagyon jó!

10671287_649626381819972_452474234033120



#6885 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 12. - 7:25

... mert ma reggel nem esett az eső! :rockon:  (az utóbbi 3 napban FOLYAMATOSAN esett, szünet nélkül. Meg előtte sem volt éppen aszály mifelénk.)

Remélem, nem kiabáltam el nagyon, bár az előrejelzéseket elnézve nem sok jóra lehet számítani. De legalább ma reggel nem áztam sz.rrá. :gm:



#6886 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 12. - 8:27

Nálunk éjszaka rázendített, de akkor már jöhetett, estére bejött 12 nagy körbála széna! Nem hittük volna, hogy még be tudunk hozni bármit is, mert néhány naponta szakad az eső.

Még egy okom van ürülni, a tegnap vásárolt élvefogós csapdával ma reggelre két egeret fogtam a konyhában :rockon: :rockon: :rockon: .  Mégiscsak lehet ölés nélkül!!!



#6887 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 13. - 9:23

3



#6888 mi.kinga

mi.kinga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 867 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 15. - 12:01

...mert süt a nap, minket a domb tetején hálistennek nem vitt el a víz (csak a karám áll víz alatt, minimum bokáig)... éééés ami miatt boldog ma az én lelkem: a munkahelyemmel kapcsolatban álló intézménynek gyakran "átadnak" segíteni. Most egy privát ülésre behívtak, majd kerek perec hozzám szegezték :"nem tudsz egy olyan értelmi képességű embert, mint te, pénzügyi vezetőnek? Csak mert sajnos téged nem tudunk kettészakítani." Azért jól esik, hogy egy éve sem dolgozom, de ilyet mondanak (főleg egy intézményvezető).  :happy:

 

A másik... Marha nagy szerencsénk van, hogy a lovak úgy gondolták, hogy ez a talaj nekik is sok és az istállóban éjszakáztak. A karám, a legelő és a hátsó legelőkapu (ami a kukoricaföldekre, meg az erdő felé vezet) tárva-nyitva volt, mivel arra vittük el a lovakat legelőre, de haza már úton vittük.  :kir:



#6889 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 15. - 13:05

3

Ezmiez? Valami ilyesmi? http://viccek24.hu/v...cowboy_felesege :D



#6890 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 15. - 13:12

 

Ezmiez?

 

Teljesítménymutató. Az ideiglenesen kitelepíthető kéretlen lakótársak száma.



#6891 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 15. - 13:13

Mivel kétszer küldte el, másképpen.
Csalárd módon kieszközölt önkéntesen ideiglenes otthonba vonuló jóhiszemű, jogcím nélküli lakótársak aznapi száma.

Edited by Robi, 2014 szeptember 15. - 13:16.


#6892 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 15. - 13:41

:D 

Fifikusz, gondoltál arra, milyen nehéz szegénynek elszakadni a családjától? Legalább két hétig szenved, míg elfelejti őket és beilleszkedik az új környezetébe. :sleep:



#6893 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 18. - 20:08

4 :gm:



#6894 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 18. - 23:19

Ez összesített eredmény vagy a napi adag?



#6895 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 19. - 8:41

Összesített, az új, élvefogós csapdával elejtett és kiköltöztetett egerek száma, két nap termése. Momentán nincs egerem :unsure:



#6896 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 19. - 8:55

Momentán. Legalább is nem észleltél friss életjeleket (ezt már én is megszívtam néhányszor). A visszatérő vendégeket kedvezményben kell részesíteni (azonosításhoz chip, gyűrű, szalag a nyakba?), mondjuk Nauschswantein kastélyát felajánlani átmeneti szállásnak?



#6897 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 19. - 10:02

Már én is gondoltam rá, hogy megjelölöm őket festékkel. Aztán egy idő múlva nyüzsögni fog a kert a kis színes egerektől :D



#6898 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 21. - 15:48

Vállpirító napsütés esők után. 

Ki kell használni, mert jön a hidegfront. :)



#6899 Ybrik

Ybrik

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 254 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 22. - 11:07

Csokit kell rakni olyan helyre ahol hozzáférhetnek az egerek. Ha van rágcsáló azonnal kiderül. Persze lehet praktikusabb mindjárt a csapdát is ezzel csalizni...



#6900 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 22. - 11:31

Nekem a klasszikus sajtos csapda működik egyelőre elég jól...



#6901 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 22. - 13:34

Csokit az egérnek? Persze, ha eleget kap az jó, mert kihízza az egérlyukat, nem tud elbújni, lassabban mozog, nagyobb célpont, de több macska is kell, mert a dagadt egerekkel hamarabb jóllaknak.

(Azt már csak zárójelben merem megjegyezni, hogy a nutella még hatásosabb lehet, mert az egér a mogyorót is szereti, csokival meg...  Nutellával megkent trapista szeletke.)

A csoki-egér kapcsolatról azért a csokifelelőst is meghallgatnám!



#6902 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 22. - 19:44

Nutellát??? :wot: Főbűn!

 

Fifikusz, van még hozzád hasonló ember.  :dev:

A tanyán próbálom kordában tartani a rágós bandát, de nehezen megy, ha a szomszéd tanyán meg degeszre zabálják magukat, mert ott a tele magtár. 

A másik tanyán is panaszkodtak, belefulladt 3 dög a kútba és ki tudja, mióta isszák azt a vizet...

Otthon (belterületi ingatlan) is megjelentek a konyhaszekrényemben, miután a kedves szomszéd megmérgezte az összes (8) macskánk. Remélem, tövig rágják az ő lábát is egyszer...

 

Tegnap éjjelig elhúzódott a csipkebogyó-befőzés, mikor öcsém készülődik valahova. Kérdésemre mesélni kezdi, hogy milyen aranyos volt a spejzban az egérke, akit megfogott diós-üveges csapdával, és mellette üldögélt a társa. Megfogta őkelmét is, és viszi mindkettőt Rákoskeresztúrra, mert a városban mégiscsak jobb élete lesz. :D  :gm:  Nemnormáliiiissss....


  • Fifikusz kedvelte

#6903 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2014 november 11. - 20:25

Hát örülök, nna, hogy megvan a pacipont! :)



#6904 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2014 november 11. - 21:21

Nálam, úgy tűnik, megoldódott az egér-probléma. Ultrahangos egér-riasztót szereztem be, (nem drága, építős/kertes áruházban vagy a neten kapni), azóta szinte nincs egér. hetek óta összesen két darabot kellett kiköltöztetnem, azok biztos süketek voltak :D



#6905 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2014 november 11. - 21:32

Kutyát, macskát, egyéb házijószágot nem zavarja a hangja?



#6906 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2014 november 11. - 23:59

Úgy tűnik, nem. Nálam egy olyan helységben van felállítva, ahol nincsenek állatok, (csak egerek :gm: ) de ha bemegyek, gyakran jönnek velem (cicák is, kutyák is), látszólag nem zavarja őket. Olyat kell venni, amire rá van írva, hogy egyéb emlőst nem zavar. Rá van mindre írva a frekvenciatartomány, meg lehet nézni, van-e átfedés. Többféle van, megírom szívesen, nekem melyik van, de fejből nem tudom, holnap megnézhetem, ha érdekel valakit. Egy készülék egy helységre jó, a falon nem megy át az ultrahang.

A lakásban továbbra is az élvefogós csapda van, mert oda most csak az az egér jut be, amit behoznak a macskák.


  • Lótuszvirág kedvelte

#6907 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2014 november 12. - 10:17

sajnos megszokják, vagy a fene tudja de nálam 2 hónapig menteség volt , utána minden vissza ált a régibe  :unsure:



#6908 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2014 november 12. - 11:51

az egyik készülékem olyan (kettő van ugyanis), hogy automatikusan változtatja a frekvenciát egy adott tartományon belül, hogy ne alakulhasson ki a megszokás. Majd meglátjuk, hogy beválik-e.....



#6909 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2014 november 14. - 8:40

...újra van paci :smile2:
Sőt, mert Fifikusz talált ultrahangos egérriasztót! Lehet én is beruházok egyre, a nyergesbe beszoktak a kis mukikák


Edited by Lótuszvirág, 2014 november 14. - 8:40.


#6910 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2014 november 14. - 16:44

Van :-) Nekem csak az a gondom, hogy céges gépről nem tudom elérni, mert letilt a rendszer :-/ telefonon meg nehézkes írni :-/

#6911 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2014 november 21. - 20:17

Jön a hétvége. És megkaptam végre a diákigazolványomat.


Edited by Mézszín Sörény, 2014 november 21. - 20:24.


#6912 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 4. - 12:27

Mert süt a nap végre és ma egyéb dolgom lévén szabin vagyok ééés délelőtt kitudtam menni lovazni!!! Ilyet eltudnék viselni gyakrabban is :D
  • rongyo kedvelte

#6913 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 4. - 15:54

...újra van paci :smile2:
Sőt, mert Fifikusz talált ultrahangos egérriasztót! Lehet én is beruházok egyre, a nyergesbe beszoktak a kis mukikák

 

 Ilyesmiben tudok nektek segíteni. Conrad-nál dolgozom, ha vkinek kell akármi, akkor lehet jelezni.



#6914 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 4. - 11:25

Kis lovasom tőlem: -"Elmúltál már hét éves, mert akkor játszhatsz a lego R2D2-vel." :D



#6915 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 27. - 14:29

A múlt hetem nem volt finom, cseppekben hozta a rossz érzést. De mikor lovas tanítványom  hazajön a bátortábor "továbbképzéséről", eufórikus hangulatban mesél és mesél, hogy Ő milyen szerencsés, hogy segíthet... Na ez feldobott engem is picit. :)


  • N.C. kedvelte

#6916 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2017 január 7. - 9:43

"...ráadásul a diákok nem járnak a poloskamentesítő előadásokra."

 

Egyetemi képzés új magasságai.

Miről maradtam le!


  • Ernest kedvelte

#6917 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2017 január 7. - 10:58

Én megismertem a jelenséget a katonaság alatt. Ott azt mondták a tapasztaltak, hogy ilyen vegyes felvágott társaságnál akkor nem jelenik meg, ha a takarítás rendszeresen alapos, tehát el vannak húzva az ágyak, stb. Gondolom, egy kollégiumban manapság arra van pénz, hogy az alvállalkozó heti egyszer körbesétál egy botra tűzött nedves ronggyal, ami iszonyú büdös szagot áraszt, a lakókat meg csak az érdekli, hogy az esti randira elég vonzó illatokat permetezzenek a fülükre.



#6918 Wyrd

Wyrd

    Új vendég

  • Új tag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2017 január 7. - 20:59

Nálunk is csak arra volt jó a koliban a rovarirtás, hogy a delikvensek - akiket egyébként sose láttunk előtte -, előjöttek a rejtekhelyükről, ahelyett, hogy csendben kimúltak volna.  :rolleyes:


  • Ernest kedvelte

#6919 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2017 szeptember 13. - 10:21

Mert ezt a videót találtam! Nyomban el is határoztam, keresek a környéken valami csoportot, mert mindneképp meg akarom tanulni :) (nem csak facebookososk tudják megnyitni!)

 

https://www.facebook..._X85O2XmY97IJB0


Edited by Fifikusz, 2017 szeptember 13. - 10:22.


#6920 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2018 május 8. - 14:17

Csodálatos korban élünk, két nap múlva beindul a repülőgépes pizza-házhozszállítás New Yorkból Los Angelesbe.


  • Ernest kedvelte