Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Köhögés


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
4 válasz a témához

#1 EsztyHorse

EsztyHorse

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 2. - 13:33

Sziasztok! A lovam a télen néha-néha egyszer-kétszer el köhintette magát.Most bejött a jó idõ és 2 napja szegénykém munka közben nagyon köhög,álltó helyében vagy lépésben pedig néha.Szerintem biztos hogy nem kehes mert volt már kehes pacival dolgom és az nem ilyen volt.Megfázásban reménykedek de mindig lelkiismeretesen lesétáltatom ezért nem értem:( Lehetséges hogy félre nyelt? A lovardában még pár ló köhög.Vírus lenne? Dokit hívjak? Kérlek segítsetek!Házi praktikák,gyógymódok,kúrák bármi jöhet!Kétségbe vagyok esve:((

#2 mi.kinga

mi.kinga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 867 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 2. - 13:51

Soha nem fogom megérteni, hogy ilyen helyzetekben, az állítólag "nagyon fontos" pacinak miért nem lehet egybõl állatorvost hívni? Megvárod, amíg 2-3 nap múlva esetleg válaszolnak, addig elnézed, ahogy szenved? Hívj állatorvost, az a legegyszerûbb, látatlanban nem lehet ilyet "gyógykezelni". Amúgy meg ha a többi ló is köhög, akkor lehet, hogy a takarmánnyal/alommal van a gond.

#3 EsztyHorse

EsztyHorse

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 2. - 13:54

Azért nem hívtam még dokit mert reméltem hogy hátha csak nehéz a levegõ,nagy a szmog vagy vmi ilyesmi de az lesz,mármint a doki hívás de azért szeretnék ötleteket kapni

#4 martina153

martina153

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 2 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 25. - 11:09

A legfontosabb megállípítani a köhögés okát és típusát.
Nekünk ez is bevált alátámasztásként: http://www.horvath-l...e...906&term=19

#5 szerzetes

szerzetes

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 9 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 12. - 16:59

Állatorvost kell hívni. Az is csak az oltások megléte és a többi tünetet mutató ló megtekinése után tud feltételezéssel élni. Ha esetleg csak ez a ló mutat tünetet, akkor pedig endoszkópos vizsgálat nélkül kb. annyit tud mondani az okról mint te.