Ugrás a tartalmakhoz

Fotó

fekszik a lovam...

Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
51 válasz a témához

#1 Olguspaci

Olguspaci

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 43 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 22. - 11:01

Sziasztok..a segítségeteket szeretném kérni.. Az egyik lovam 2 napja éjjel lefeküdt,és azóta nem tud felállni,nem egy mai darab(21 éves),de semmi elõjele nem volt annak,hogy baja lenne.Doki volt kint többször,kapott antibiotikumot,gyulladáscsökkentõt,mindent,de a ló ma reggelre sem tudott felállni segítséggel sem.Ma reggel próbáltuk felhúzni,de nem sikerült.a pacinak nem volt elötte semmi sérülése,a doki sem érti,hogy mi lehet. volt már valakivel ilyen?esetleg tudtok vmit tannácsolni?vagy segíteni..vagy bármit:(amúgy eszik,vagy széklete,még nagyon akar élni,csak nagyon sürgõsen fel kéne állítani:(mert ez így már nagyon nem jó:( Ha tudtok valamiben segíteni,kérlek szépen írjatok..nekem már ötletem nincsen sajnos:( Köszike:(

#2 Barefoot

Barefoot

A megvilágosodott

• Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 22. - 11:05

Az én kancámnál is ilyesmi volt. Csikó volt benne, az állatorvos szerint attól esett le annyira a kálciumszintje, hogy nem tudott felállni. Nem lehetett megmenteni. Ő sem volt fiatal (17 körül) és régóta nem volt csikója.

Edited by Barefoot, 2009 december 22. - 11:06.

#3 chyki

chyki

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.685 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 22. - 11:06

Vércukorszintje is leeshetett, akkor sem lesz elég ereje hogy felálljon.

#4 Olguspaci

Olguspaci

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 43 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 22. - 11:20

csikó tuti,h nincs benne.nagyon akar élni,de télleg nem tud felállni.sokat szokott kapálózni.:(de így megsérti saját magát. akkkor asszem most kéne nekem egy jobb orvos neve,aki8 többet tud hozzászólni,ha kijön.ebben van ötletetek?

#5 RIDERMAN

RIDERMAN

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 22. - 11:27

Pár éve vírusfertõzést kapott az egyik kancánk összeesett és nem tudott felkelni, de nagyon akart. A doki tanácsolta, hogy az istálló garandájához kötött széles hevederrel "lógassuk" fel , ne feküdjön mert nem használ a keringésének. Négyen talpra állítottuk,de nem kellett felkötni mert bár támolygott,de minden erejével állva akart maradni. Hetekig tartott mire renben jött. Az udvaron én sétáltattam és tartottam egyenesben mert igencsak tántorgott szegény. Szerencsére meggyógyult, szépen helyre jött azóta is egészséges és már elmúlt 20 éves is. Ne addd fel és mindenképpen próbáljátok a földröl felszedni.

Edited by RIDERMAN, 2009 december 22. - 11:28.

#6 Olguspaci

Olguspaci

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 43 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 22. - 11:30

nincs segítségem.magánháznál van a ló,ottsincs nagyon segítség,énmeg vasággyal egy 50 kilós lány vagyoik..esélytelen:(

#7 Saby

Saby

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 22. - 11:39

Írtam magánt...

#8 tipara

tipara

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 22. - 12:18

Lehet idegrendszeri lóherpesz is, meg még jó pár dolog. Igazából gyógyszert nem tudok rá, tunningold az immunrendszerét és mindenféleképpen állítsátok talpra anélkül nincs esélye ( négy markos legényt, csak tudsz valahonnan keríteni). "felkötni" is jó lenne, mivel ha újra lefekszik, nem tudod egyedül állítgatni. Ismerõsömnek volt egy kancája, aki kb tavaly ilyentájt feküdt el ugyan így, õt állítgattuk napokig, mert nem tudtuk hova felspanizni, evett rendesen meg minden, este állt mikor otthagytuk, már valamivel jobban nézett ki, de reggelre elpusztult. Mai napig nem derült ki, mi volt a baja, mert bár a doki vett le vért több féle vizsgálathoz is, az egyik eredménye negatív lett, lóherpeszre meg mai napig nem kaptuk meg az eredményt.

Edited by tipara, 2009 december 22. - 12:25.

#9 Backnight

Backnight

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 22. - 12:22

nincs segítségem.magánháznál van a ló,ottsincs nagyon segítség,énmeg vasággyal egy 50 kilós lány vagyoik..esélytelen:(

Talán a tûzoltóknak van olyan csörlõs felszerelésük hogy felállítsák a lovat. Hol vagytok helyileg? Az üllõi állatkórházban vannak jó orvosok, esetleg menj be oda és hívj ki egyet, vérvétellel meg lehet állapítani hogy esetleg valami hiány vagy vírusfertõzés van e a háttérben.

#10 chyki

chyki

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.685 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 22. - 15:27

Kaposvár közelében van egy önkéntes tûzoltócsapat, ha odavalósi vagy tudok segíteni, õk már állítottak talpra így lovat, õt minden nap minden reggel felcsörlõzték.... De ha van 4 erõs ember és egy gerenda, szintén menni fog. Kéd jobb állatorvos segítségét és véleményét is. Minnél hamarabb állítsátok talpra. Most nézem, budapesti vagy, ha nincs más segítséged, talán innen a fórumról összejöhetne valami.... De mindenképp hívj másik állatorvost is. Lehet tudunk vmit szervezni, olvass magánt.

Edited by chyki, 2009 december 22. - 15:44.

#11 Olguspaci

Olguspaci

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 43 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 22. - 19:29

ma beküldtük teljeskörû laborra a vérét.holnapra elméletileg lesz eredmény..

#12 Csikasz

Csikasz

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 22. - 19:55

.............................nó komment!

#13 Olguspaci

Olguspaci

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 43 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 22. - 20:13

.............................nó komment!

??

#14 Filly

Filly

Biodegenerált

• Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 22. - 21:30

Milyen segítség kellene? Csak van arra még lovasember, aki össze tud rántani pár erõs embert, felállítani a lovat...

#15 Olguspaci

Olguspaci

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 43 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 22. - 21:45

8an nem tudták..mi ma kötelekkel 3an megfordítottuk..fél órán keresztül.én azthittem,hogy ott szakadok meg.sajnos nem ad semmi segítséget a felállásban.most szerencsére már egy eléggé nagy csapat összeállt a segítségemre.amit még nemtudom,hogy hogy oldok meg,hogy kéne kis kockbála.nálun k körbála van,az nemjó,támasztéknak kéne.

#16 don quihote

don quihote

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 22. - 22:19

Olguspaci! Írd már meg, hogy merre laksz, különben nem tudunk segíteni. Vagy azt, hogy hol lakik a ló! A tanácsokkal látom nem sokra mész.

#17 chyki

chyki

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.685 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 22. - 22:40

Úgy néz ki az ottani tûzoltók ki fognak tudni menni és felállítani a lovat. ;) Don, olvasd el amit írtam a mi fórumunkba. (nem ide)

#18 Backnight

Backnight

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 3. - 20:53

Mi van a lóval?

#19 pacifan96

pacifan96

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 856 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 4. - 16:12

mi lett a lóval? jobban van már?

#20 Aniko

Aniko

Törzsvendég

• Főmoderátor
  • 6.632 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 5. - 23:23

Olguspaci kérésére becsukom a topicot, a dolog megoldódott.

#21 Aniko

Aniko

Törzsvendég

• Főmoderátor
  • 6.632 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 11. - 22:06

Kinyitom a topicot, mert még van néhány el nem hangzott hozzászólás.

#22 tötõ Zsó

tötõ Zsó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 12. - 1:50

Most akkor mi is a fejlemény?

#23 Aniko

Aniko

Törzsvendég

• Főmoderátor
  • 6.632 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 13. - 22:13

Ezt kaptam Olguspacitól magánüzenetben:

a diagnózis egyszerû öregség,23 évesen a nagy idõjárásváltozást szenvedte meg.sajnos egy telivér fajtába tartozó kanca volt,és sok mindenre érzékeny.nem boxban volt tartva,hanem félridegen,és aznap feküdt le,amikor 30 fokot változott a hõmérséklet.

#24 Csikasz

Csikasz

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 13. - 22:16

Bla, bla, bla.....

#25 Filly

Filly

Biodegenerált

• Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 13. - 22:47

?

#26 Aniko

Aniko

Törzsvendég

• Főmoderátor
  • 6.632 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 13. - 22:49

Csikasz, kifejtenéd bõvebben?

#27 Olguspaci

Olguspaci

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 43 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 13. - 23:20

ha probléma van,tegyetek fel kérdést.

#28 Zebrabara

Zebrabara

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 14. - 7:56

Az én 20 éves lovam is iszonyat ramatyul van újabban ezekben a nagy hõingadozásokban. Egyszer a lába dagad el combig, aztán akut bélgyuszija lesz, és õ is elhagyja magát. Mondjuk eddig szerencsénk volt, mert utána rendbejött. Ismerõsöm 28 éves kancája dettó, és ugyan ezeken a napokon. Mindkettõ félridegben van tartva. És gondolom, rajtuk kívül még x db másik ló reagál hasonlóan. Nem tudom, Csikasz, miért nem lehet ezt elhinni.

#29 Backnight

Backnight

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 14. - 9:02

Olguspaci, de mi van most a pacival? Mi történt vele? Felállt? Felállították? Jól van? De az öreg ember is egyik pillanatról a másikra összeomlik, akkor ez a lónál miért lenne másképp? Nem értelek Csikasz.

#30 Méz

Méz

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.202 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 14. - 9:19

Olguspaci, de mi van most a pacival? Mi történt vele? Felállt? Felállították? Jól van?
De az öreg ember is egyik pillanatról a másikra összeomlik, akkor ez a lónál miért lenne másképp? Nem értelek Csikasz.

"a diagnózis egyszerû öregség,23 évesen a nagy idõjárásváltozást szenvedte meg.sajnos egy telivér fajtába tartozó kanca volt"

Sajnálom. :(

#31 Olguspaci

Olguspaci

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 43 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 14. - 11:03

õ feküdt több napon keresztül,az élni akarás megvolt benne.evett,injekciós tubussal itattuk..kapott naponta 2szer infúziót.lehet,h emiatt bírta eddig.többször is próbáltuk a felállását segíteni,legutoljára tûzoltókkal,a doki segítségével.amúgyis vékony volt,ahonnan én megvettem nem kapott szemes takarmányt,mert csak pónikat tartottak.nem értettek hozzá.sajnos azóta sem sikerült rendes kondícióba hozni,ezis rádobott egy lapáttal.én úgy gondolom,hogy mindent megtettem hogy ne így végzõdjön.amit írtam,pedig állatorvos által kimondott vélemény,nem a kisujjamból ráztam ki.és mivel felmerült,hogy a lovak tartásbeli problémái miatt pusztult el,a területi fõállatorvos helyettes szemléje után kiállított egy több példányban hitelesített dokumentumot arról,hogy a lovak jó egészségügyi állapotban vannak,takarmányban nem szenvednek hiányt. ha további kérdés,értetlen dolog,vagy esetleg észrevétel lenne,szívesen válaszolok.csak úgy gondolom,hogy ilyen esetben nem feltétlenül szükséges a pálcatörés..

#32 Backnight

Backnight

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 14. - 11:58

Értem. Sajnálom. Akkor tényleg be lehet zárni a topikot. Nincs értelme tovább ragozni.

#33 Bill Sanyi

Bill Sanyi

Új vendég

• Fórumtag
  • 17 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 14. - 13:59

Veres Eszter ,Jhon Wayne ,Mato ,Nerpel Zoli voltak kint a helyszinen a lovat felállítani. Mire odaértek a kanca elhullott Elötte egy pár órával volt kint egy állatorvos aki azt diagnosztizálta a kb.150-180 kg -os lóra "ha fel sikerül állitani talán van esélye az életben maradásra"Bértartásban volt a lovacska két másik társával együtt. Eszteréknek sikerült egy másik fekve /lókikötésben/szénázó lovat feltápásztani.Nem a kikötéssel van gond!!A ló nem a szénában pihent , és minden lovas tudja ha megzavarják a lovat a saját szobájában pihenés közben az megriad és talpra próbál állni.Blacnight érve a magas életkor mint telivér jellem. Nálunk is van 1-2 23-25 éves telivér kanca akik viháncolnak és még tenyészkancának is megfelelnének.Amit találtak Eszterék az állatkinzásnak is minősülhet..Mocsokban fekszenek lekötve a lovak,kaja nélkül és ezt a tulajnak "nem gazda" is látnia kellet volna,nem az utolsó pillanatban kérni a mentőövet,HA 1-2 ÓRÁT, NEM FÉL NAPOT FEKSZIK A LOVAM MÁR GOND VAN , nem két napja,/a bértartónak is oda kellet volna erre figyelnie főleg mivel egy "patkolókovács" című mesterséget űz./ Ezeken túl reméljük nem maradt ott a 2 ló./nem veszik fel a telefont a "gazdák" FELHÁBORITÓ

#34 packa

packa

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 14. - 14:09

150-180 kilós ló? :confused: :confused: :confused:

Az ilyenek tényleg rosszul tûrik az idõjárást....

Edited by packa, 2010 január 14. - 14:10.

#35 Olguspaci

Olguspaci

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 43 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 14. - 15:01

ehhez sokat nem tudok hozzászólni,talán csak annyit,hogy van takarmány,a lovak nem állnak szarban,és félrideg tartásban vannak,kikötve azért volt az összes,mert az öreg kikúszott a szín alól a többi lóhoz a hóba.Kedves Bill.az Esztert mi mindenféleképpen hívni fogjuk,emiatt ne aggódjon.és én úgy gondolom,hogy a mi karácsonyunkat nem csak a ló elhullása keserítette meg,hanem a fenyegetõzések,a kurvaanyázások,a feljelentgetések és a tiszteletlen beszéd napjában többször.Nem hiszem,hogy az édesapám rászolgált arra,hogy ittas állapotban lévõ "urak",akik lovasok,akik szeretik a lovakat,akik úgy gondolják,hogy jó emberek ITTAS állapotban fenyegessék.és meg lehet fenyegetni a gyepmestert,mindenkit meg lehet..én a gyepmesternek elfaxoltam az állatorvosi szakvéleményt a lovakról,mivel az állatorvos nappal jár ki,nem este,sötétben. Nincsenek élelem nélkül,errõl beszélnek az ott található szénabálák,illetve a letakart törtszem(zab) nem kis mennyiségben.A fiatalember pedig tényleg patkolókovács,annyira nem is lehet rossz,hiszem hívták már az alagi pályára is.. Én nem kívánok senkivel összeveszni.és itt fórumon magán jellegû veszekedéseket folytatni.Az Eszter,akit ez alkalommal ismertünk meg,egy nagyon pozitív személyiség,nagyon szimpatikus,és nem szeretnénk vele megszakítani a kapcsolatot.azonban a Jonny nevû úr olyan határokon ment át,amiken más ember nem is próbálkozna.Én köszönöm,hogy próbáltak segíteni,sajnálom,hogy így alakult.

#36 Pendemonium

Pendemonium

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 14. - 15:34

A fiatalember pedig tényleg patkolókovács,annyira nem is lehet rossz,hiszem hívták már az alagi pályára is..

Overdose-hoz? :gm:

#37 Olguspaci

Olguspaci

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 43 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 14. - 15:35

Overdose-hoz? :gm:

:)

#38 Aniko

Aniko

Törzsvendég

• Főmoderátor
  • 6.632 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 14. - 17:32

Jajjmá Pende!

#39 Csikasz

Csikasz

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 14. - 18:40

Mivel minket is értesítettek hivatalból, s a válasz le is írták mások, így nem kivánok hozzá szólani. Bábolnán 42 éves lovak is vannak, szépek kerekek élnek és virúlnak!

#40 pupák

pupák

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 235 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 14. - 23:03

Esetleg a 42 éves Bábolnai pacikról lehet képet kérni? :)