Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovasíjászat


  • Please log in to reply
965 válasz a témához

#881 Béka

Béka

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 19. - 17:26

Hmm!
Ezt a köszöntõt igazán érdemes elolvasni!
Egy igazi gyöngyszem az unalmas "légy üdvözölve" szövegek közt!

http://kurszankende.hu/

#882 Enkara

Enkara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 20. - 10:05

Hmm!
Ezt a köszöntõt igazán érdemes elolvasni!
Egy igazi gyöngyszem az unalmas "légy üdvözölve" szövegek közt!

http://kurszankende.hu/



Õk tudják... :gm:

#883 Enkara

Enkara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 29. - 16:44

Már sajnálom, hogy nem mentettem el a szöveget. Úgy látszik másnak is szúrta a szemét, ahogy Kassait és a huszárokat szidják... Most kicsit barátságosabb a köszöntõ. Javítom: rajta van az elõzõ szöveg is, csak nem a címlapon...

Edited by Enkara, 2011 november 29. - 16:56.


#884 Ybrik

Ybrik

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 254 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 9. - 11:39

http://www.magyarhir...jnoksagnak.html

#885 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 10. - 9:01

Vajon a vadász stílus (?) lovasíjásznál is azt jelenti mint a gyalogosnál? Hogy sokat megy, és emiatt nézhetetlen?

#886 Nogajijasz

Nogajijasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 374 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 16. - 23:17

Vajon a vadász stílus (?) lovasíjásznál is azt jelenti mint a gyalogosnál? Hogy sokat megy, és emiatt nézhetetlen?



Nem pontosan értem mire célzol?Számomra minden ijászat nézhetetlen.El tudok szenderedni ha mást nézek. :D :gm: Valaki snookert néz meg 2 méterről dobált dartsot és őrjöngve üvöltöznek ha találnak :DD


Idei kurultájon se voltunk szerintem modernek,sőt a lovak se 2-vel mentek,főleg szablyázásnál... :kir: Kérések teljesítve,mert van honnan elvenni...csak kicsit nehezebb a lovat az egyenletes vágtára megtanítani,mint az őrjöngő rohamvágtára...ahhoz elég a csizma és a nyílt bugaci puszta!

üdv!

Edited by Nogajijasz, 2012 augusztus 16. - 23:19.


#887 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 17. - 10:35

Erre mit reagáljak? Kérdésem érteme az volt, hogy ha a vadászos versenyen gyalogosan bejárnak távolságot, amit a nézõ esetleg tud követni (vagy nem), akkor lovasíjászoknál ez még nagyobb távolságot jelent, tán még nagyobb tempóval, amit a gyalogos nézõ végképp nem tud követni? Én élvezettel nézek íjászversenyt is. Második bekezdésedben meg csak a névelõket értem. :D

#888 Nogajijasz

Nogajijasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 374 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 22. - 21:13

Ernest! Elnézést,ha összezavartalak!Nem 90-100méteres pályán megy a lovasijászat.Gyere le(fel) verõcére a lovasijász európa bajnokságra.Most lesz ugyan egy hosszabb körpálya is...:) üdv!

#889 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 24. - 20:36

Ha nem is lovas, de büszkeség...
http://www.origo.hu/...nus-jozsef.html

#890 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.306 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 24. - 22:21

- :eek: :ang:

#891 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 3. - 15:27

Be akartam másolni az eredméyneket, de még nincsenek fent a honlapon, csak a 2011-esek. :)
Addig ez a hír:

2012. augusztus 29. - szeptember 2. között Magyarországon, Verõcén rendezték az Európai Nyílt Lovasíjász Bajnokságot (az EOCHA), amelyen tíz nemzet vett részt. A versenyt Kassai Lajos 367,43 ponttal megnyerte.

A somogyi lovasíjász tanítványai Szintén dobogós helyezést értek el. Második lett Szmrecsányi Márton 282,20 ponttal, és a harmadik helyen végzett Vermes István 259,54 ponttal.


...amit annyira nem értek, elvégre sok kategória volt.

#892 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 3. - 15:34

Összesítés ?

#893 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 3. - 18:58

Nyilván az, de akkor is volt az elõzõ években versenyszámonként helyezési sorrend.

#894 Nogajijasz

Nogajijasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 374 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 5. - 11:54

EB lényege

Nagyon jó volt, és tényleg errõl szól ami a cikkben van! :yeah: :ang:

#895 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 8. - 8:20

Na, ha jól írtam ki... Odaírtam az elért pontokat is. Magyar stílus: 1. Kassai Lajos - 118 2. Forgács Zoltán - 87 3. Szmrecsányi Márton Koreai stílus: 1. Mihai Cozmei - 89 2. Ruszák Mátyás - 86 3. Descamps Robin Lengyel stílus: 1. Kassai Lajos - 136 2. Szmrecsányi Márton - 97 3. Vermes István „Nyílzápor” stílus: 1. Osiecki Wojtek - 48 2. Ruszák Mátyás - 46 3. Kassai Lajos Összesítve: 1. Kassai Lajos – 367 2. Szmrecsányi Márton – 282 3. Vermes István - 259

#896 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.306 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 9. - 16:53

- Újra lehet mormolni: " A magyarok nyilaitól ... " :) :ang: ( Csak egy bevésõdött emlékkép: Jópár évvel ezelõtt Ágfalván volt terep(?)íjjász-világbajnokság. Zárásnak Kassai bemutató. Tudtuk, ki õ, de közelrõl még nem láttuk - hát mentünk nézni. "Jó" lovas tapasztalat szerint ugye a melegítõ érdekesebb szokott lenni, hát most is lecövekeltünk idõben a bemutatóplacc mellett. Igen csapkolódó szél volt, a földobott korongokat elsodorta, fölkapta, lecsapta - tesztelték, milyen magasra lehet dobni és ott mit csinál :eek: Kassai a sokadik kísérletnél -már a fordulóban- a földre lecsapódó és ott pattogva guruló korongnak utánalõt és szabályosan leszögezte. Aztán az a csönd is megmaradt bennem, ami a versenyzõk közt lett a bemutató végére. A csigás, céloptikás, stb. íjjászok elég lenézõen nyilatkoztak Kassairól és fegyverérõl - egy svéd és egy osztrák beszélgetett elõttem "angolul", így ezt értettem :cool: - primitív arcser :( , pláne amikor a lõirányban ember volt: Óó, ezek a barbárok... Amikor a futó - mint fentebb : csapkolódó szél - közvetlen a feje elé dobta a korongot és azt ott vitte keresztül a vesszõ ... Valamit lehetett érezni, na.)

#897 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 9. - 18:03

Azt elhiszem, hogy ez nagy élmény lehetett.

#898 Nogajijasz

Nogajijasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 374 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 9. - 20:03

Sziasztok! Hát igen, szoktak érdekes megjegyzéseket tenni, a bemutatóknál, fõleg olyanoktól aki nem értenek hozzá...Ezt a "primitív íjászatot lehet csak alkalmazni, lovon eredményesen. (Kassai,Cosmei módszer) Próbálna meg egy intelligens íjász a modern íjjakkal lõni a ló hátáról akár csak egy lassúnak titulált munkavágtából... :gm: :kir: üdv!

#899 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 10. - 8:08

Szerintem a lehúzó nyilakozás, máshonnan jön. Manapság nem dívik elismerni a "konkurens" velünk nem egy követ fújó, teljesítményét sajnos. :( Így van ez mindenhol, amerre járok. Két dolgot látok, az egyik a lehúzás, becsmérlés a másik viszont a vakon ajnározás ( csak jót lehet mondani, a hibák észrevétele már felhördülést kelt). Pont az egészséges középút hiányzik a legtöbb helyen. És hogy ne legyek off: Egy hete voltam kaposmérõn Kassai Lajosnál. Gyönyörû a hely kialakítása. Minden elismerést megérdemel a munka amit végez. Megnéztem egy edzését illetve egy a gyerekeknek tartott edzést. Vacsoránál beszélgettünk egy kicsit, sajnos este 8-kor kénytelen voltam hazaindulni, mert kedden be kellet jönnöm dolgozni. Másnap volt a "nagyok" edzése. Jó volt ott lenni. Sok ötletettel, élménnyel gazdagodtam, eltart még egy darabig, míg mindet a helyére teszem magamban.

#900 Nogajijasz

Nogajijasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 374 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 10. - 12:50

Szia Tipara! Örülök,hogy lementél. Remélem ha összeraktad a dolgokat az eredményt tudod majd alkalmazni is. :) Nincs jó vagy rossz technika, csak eredményes, vagy eredménytelen. Az adott íjászstílushoz a maga technikája biztos hogy jó. Csak a talajíjászat és a lovasíjászat, olyan mint a körte és az alma. Mindkettő gyümölcs ,de mégis más. A Cosmei-félr és a Kassai féle módszer meg olyan mint a Jonathán és a Starking alma. Csak ízlés kérdése, hogy melyik tetszik jobban. üdv!

Edited by Nogajijasz, 2012 szeptember 10. - 12:53.


#901 Parajpure

Parajpure

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 25 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 10. - 20:38

Ezt ugy kell értenem, hog rossz technikával is lehet eredményes az ember? Ha íjászkodik. Vagy ami eredményes az egyben jó is?

#902 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 10. - 20:56

Ami hosszútávon eredményes az szerintem jó. Már csak az ésszerûség is ezt diktálja. Technika van "sokféle". Mi pl: tegezbõl, ill övbõl töltünk, nekem ez életszerûbb az újaim között húzom ki a vesszõt harci/vadász hegyeknél elég bajosan mûködne. Nem annyira gyors, mint a kassai féle, de azért nem sokkal lassúbb. Mi hüvelykujjal eresztünk, nagy fonterõnél praktikusabb, mert még véletlenül sem csavarod meg az ideget. Nekem egy 50 fontos íjam van, páromnak 65-ös. Vadászni pl 50 font alatt nem ajánlott/nem illik. A többi alap szerintem kb mindenhol hasonló.

#903 Nogajijasz

Nogajijasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 374 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 10. - 22:32

Ezt ugy kell értenem, hog rossz technikával is lehet eredményes az ember? Ha íjászkodik.

Vagy ami eredményes az egyben jó is?



Szia!

Nem, rossz technikával nem. Itt arra gondoltam, hogy a talajíjász technikák nem jók lovon,csak a cosmei/kassai technikák a jók lóhátról, ezek bizonyítottak.

Tipara!

Épp az Al-Faris óta gyakorlom én is és többen is a tegezbõl töltést. Kb. 1 másodperccel lassabb. A vadászhegyes töltés is jó, ott heggyel felfelé van a vesszõ. A hüvelykujjas technikát nem igazán tudom megtanulni már. Biztos jó, hogy kevésbé csavarod az ideget, de hidd el jó oldással 3 újjal se történik meg. 30 fontos íjjaknál képzeld el mi lenne, ha csavarnánk az ideget... :D Még a tábláig se szállna el a vesszõ, vagy ha igen, mellé menne. 38-39 font elég sok lövés mellett.


üdv!

#904 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 11. - 7:21

Pont ez a lényeg, kis fonterőnél nem csavarod. Ott mindegy hány ujjal eresztesz. Viszont egy nagyobb 50 fölötti fonterejű íjnál, mivel nagyobb erőkifejtést igényel, előfordulhat, hogy kicsit belecsavarsz, mivel nagyobb erőkifejtésnél elmehet a vízszintes irányába a kézfejed. Ezért praktikusabb hüvelyk ujjal húzni nagyobb fonterejű íjnál. (Próbáld ki (akár íj nélkül is) , hogy melyik kéztartással tudsz nagyobb erőt kifejteni. De ez íj/íjász függő is, a régi rajzokon is megfigyelhető 3 illetve hüvelykujjas eresztés is. Érdekes én jobbkézzel csak hüvelykujjal, balkézzel viszont 3 ujjal eresztek. Találati arány ugyan az így, valahogy nekem így áll kézre. :) Párom íja, nem tökéletes eresztésnél törgeli a vesszőt cefettül mikor a táblába csapódik. De ugyan ez a helyzet a tollazással is láttam/lőttem már 2,3,4 tollú vesszővel is. Nekem a 3 tollú válik be, párom a 2 tolra esküszik (de lehet azért, mert így spórol a tollazásnál :D ). 50 font fölött azokra a távolságokra amikre lórol lövünk, egyébként teljesen mindegy találat szempontjából. Mivel annyira gyorsan/agresszívan küldi ki az íj a vesszőt, hogy a tollazás gyakorlatilag nem sokat tud belejátszani. ( tollát vesztett vesszővel is simán lehet találni) Az alapok ugyan azok, de egy idő után kialakul mindenkinek a hozzá legjobban passzoló "stílus". Ami tényleg nem jobb v rosszabb a másikénál, max adot helyzetben eredményesebb. Az adott helyzet meg sokféle lehet. ;) :D Akár különböző stílusú íjászverseny, akár az "élet".

Edited by tipara, 2012 szeptember 11. - 7:23.


#905 Nogajijasz

Nogajijasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 374 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 11. - 11:43

Szia! Ha rossz az oldásod és belerántasz, gyengébb íjnál, nekem nehezebben megy el a vessző mint erősebb íjnál. Egyébként igaz amit írsz erős íjnál. Így van, megfigyelhető mindkét húzás a fennmaradt rajzokon, domborműveken. Szaru íj 60# alatt nem igen volt, mert (íjkészítőktől tudom) eltört, kell egy minimum vastagság. Ti lóról lőttök vagy talajon? Mennyit lősz egy edzésen? Mi 200 alatt nem igen hagyjuk abba.:) Ezért jobb a 34-39#-ig terjedő erő.Mostani íjam 38-as és meg kell,hogy mondjam a vesszőm az autógumiba is beleáll hegyig.:) Nekem is a 3 toll vált be, leginkább a hármasság jellemzi az íjászatot. Persze a toll nem mindig számít, pl tegezből töltve soha nem nézem a vezértoll merre áll,mert időbe telne. Én is lövök bal kézzel is, de ugyan úgy. Az utolsó mondataid is helytállóak. üdv!

Edited by Nogajijasz, 2012 szeptember 11. - 11:48.


#906 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 11. - 15:02

Lórol talajról is lõttünk, meg fogunk is, a jelenidõ azért maradt ki, mert mostanában idõvel csehül állunk ( kaszálás, sodrás, bálázás, behordás, ellések, vendégek,.............) Én annó 35 fontos íjjal kezdtem talajról, lóhátról egyaránt. Aztán a párom akkori 45 fontosával folytattam. A min 50 font azért is van, mert mint mondtam vadászathoz az kell ( igaz nõknél nincs megszabva vizsgán). Még nem csináltam meg, csak a "sima" vadászvizsgát, de a tûzfegyverek nem az én világom, ezért tervezem íjra is letenni. Másik, ahogy írtad régen sem volt 60 fontnál kissebb,így nekünk hagyományörzésileg is ez jött. Majd ha párom "kinövi" az õ 65 fontosát, akkor én megkapom azt, õ meg újít egy nagyobbat.( cél egy 90 fontos szaru íj neki eddig anyagi okokból maradtunk a biokompozitnál, 65 font fölötti meg nem igazán akart készülni eddig belõle) Hányat lövünk: nem szoktam számolni, mikoriban kezdtem reggel elkezdtem, aztán rámsötétedett ( de akkoriban volt idõm, meg nagyon rá voltam kattanva, meg 1 db lovam volt) Most 20-30 közötti lólétszám, idõ nuku és sok más fontos dolog. Mikor úgy érzem, kimegyek és íjászkodok, akkor meg pláne nem számolom, állt ha rámsötétedik, vagy "közbe" jön valami akkor befejezem.

#907 Nogajijasz

Nogajijasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 374 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 12. - 13:27

Szia! Ha vadásztok íjjal az más. Oda kell az erõs íj. Az íjász EB versenyei között élõ állatos lövészet nincs. :D Ezért a kassai és cosmei féle lovasíjászok arra készülnek. Ha az urad a 90#-ossal lóról fog lõni, az dicséretes lesz, mert az igen közel áll már az õseink íjainak erejéhez. üdv!

#908 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.306 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 16. - 17:17

- Elnézést, nem lovas, hanem vadászat:
http://index.hu/belf...at_a_balatonon/

#909 Nogajijasz

Nogajijasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 374 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 16. - 21:06

- Elnézést, nem lovas, hanem vadászat:
http://index.hu/belf...at_a_balatonon/



Ennek örülök. Ez is olyan mint az erdészetben a szálankénti fakitermelés a tarvágás mellõzésével. Csak hidegvérûvel lehet megoldani, ahogy itt íjjal. :yeah:

#910 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 10. - 20:59

http://www.youtube.c...8...nel&list=UL

#911 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.306 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 30. - 20:55

- Ugyan nem lovas-, "csak" íjászat; de jó a cikk! :)
http://index.hu/belf...dulat_keresese/

#912 Ayeena

Ayeena

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 108 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 3. - 17:00

Hmm.. örömmel látom, hogy létezik ilyen topik is :)
Nem tudom, van-e köztetek olyan, aki képzett már ki lovasíjász lovat, de én szeretném rá kiképezni Harcost, és ennek a videónak az alapján tervezem a pacim betanítását. Kíváncsi lennék hozzáértõk véleményére, hogy Ti hogy csináltátok/csinálnátok és kb mennyi idõt vesz igénybe a kiképzés.

#913 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 3. - 17:21

Érdekes videó. Nem képeztem ilyen lovat, csak egyszerûen íjászkodtunk velük egy óvatlan pillanatban. :D Annyi meglátásom lenne, ha ilyen nyugodt, gazdához bizalmas lóval van dolgunk, kicsit soknak tûnik az íjjal való simisimi, addig elunja magát a ló. Persze a narrátornak is kellett idõ. :D Ha hisztisebb a ló, akkor kell a sok gyakorlás, de akkor is inkább kisebb részletekben, közte olyan feladatokat végezni, amit már tud és szeret. A kiképzés hossza (bármilyen kiképzésé) nagyban függ a lótól is, ha érzékenyebb, ijedõsebb, hosszabb idõ, de az adott ló felfogóképessége is számít. Ha nem kezdõ lovas vagy és megvan a bizalom a lovad és közted, gyorsan fog menni. :)

#914 Enkara

Enkara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 4. - 14:05

Szerintem abszolút ló és lovas függõ. Nem rossz a videó, de szerintem Csinos halálra unta volna magát, ha így próbálom tanítani. :D (Illetve én nem szoktam jutalomfalatokat adni... de persze ezt mindenki döntse el maga.) Nálunk úgy nézett ki a dolog, hogy megmutattam neki az íjat, vesszõket, tegezt, lõttem párat mellõle földrõl, majd a hátáról elõször dobáltam a vesszõket, majd lõttem is, fokozatosan felfelé lépegetve a jármódokban. Ez az egész nem tartott tovább 3-4 napnál. Párom konkrétan csak felült a lovára és lõtt... :) Azért az biztosan sokat számít, hogy mindkettõnknek nagyon jó a kapcsolata a lovával, bíznak bennünk, így nem szokott problémát okozni, ha újat kell tanulniuk.

#915 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 4. - 14:48

Fentiekhez kapcsolódva nekem is túlzásnak tûnik a videó, fõleg egy ilyen jópofa hucul esetében.
Én nem íjászkodom (csak kipróbáltam néhányszor), de egy barátom komolyan nyomja, és egyszer, amikor lesérült verseny elõtt a lova, elkérte az enyémet.
Már az elsõ alkalommal teljes értékû edzést tudott végezni vele, mert a ló nagyjából leszarta, hogy mit csinál odafönt. Csak a megfelelõ tempót kellett bekalibrálni nála, mert eléggé másképp vágtázott, mint a saját arab, de hamar beállt az is.

Azért az biztosan sokat számít, hogy mindkettõnknek nagyon jó a kapcsolata a lovával, bíznak bennünk, így nem szokott problémát okozni, ha újat kell tanulniuk.

Valahogy így. Van nálunk olyan ló, amelyik alapból nem olyan élénk, temperamentumos, mint az enyém, de hányatottabb ifjúkora volt, így õ kicsit nehezményezte eleinte, ha kardot suhogtattunk, íjat pengettünk a hátán - nála mondjuk kellett a szoktatás, de a videó még ahhoz képest is kicsit körülményes.

#916 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 8. - 10:25

Részemrõl meg már csak a sok sok szarul belovagolt lovat látom...az hogy egy ló valamit leszar, nem egyenlõ avval, hogy tudja mi történik... A lovaglás és a lovacskázás között ez a különbség, de kit is érdekem ma már ez :(.

#917 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 8. - 10:41

Számomra ez most így értelmezhetetlen, de majd hátha valaki erre jár és kikódolja. :rolleyes: Mert nálam meg a belovaglás és az esetlegesen félelmet keltõ dolgokhoz való hozzászoktatás között van különbség.

#918 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 9. - 17:05

Szerintem a belovaglás része a félelmekhez szoktatás! Amennyiben az ember nem rendelkezik saját fedelessel, amibõl soha nem kíván kilépni, akkor lehet nincs szükség a ló egyéb ingerekhez való szoktatásához... Magyarországon a belovaglás = felteszik a nyerget - nem bakol akkor fel ülnek rá - nem bakol, el kell menni több lóval együtt A-B be - nem bakol - ekkor a lovon ülõ veri a mellét, hogy a ló be van lovagolva. Egy dolgot felejt el csak, hogy ez a ló csak viszi a hátán a lovast, ugyan úgy mint a nyerget, vagy egy zsák szalmát. Ez kizárólag annyi, hogy a ló tûri az embert a hátán. Én ezekrõl a "belovagolt" lovakról beszélek.

#919 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 9. - 20:02

Hmm.. örömmel látom, hogy létezik ilyen topik is :)
Nem tudom, van-e köztetek olyan, aki képzett már ki lovasíjász lovat, de én szeretném rá kiképezni Harcost, és ennek a videónak az alapján tervezem a pacim betanítását. Kíváncsi lennék hozzáértõk véleményére, hogy Ti hogy csináltátok/csinálnátok és kb mennyi idõt vesz igénybe a kiképzés.

Nos, remélem, sikerült... :)



#920 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 9. - 20:04

Ernest! Elnézést,ha összezavartalak!Nem 90-100méteres pályán megy a lovasijászat.Gyere le(fel) verõcére a lovasijász európa bajnokságra.Most lesz ugyan egy hosszabb körpálya is... :) üdv!

Idén hol lesz, nem tudsz többet, mint az átlagember?