Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kullancsveszély?


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
218 válasz a témához

#41 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 24. - 17:48

Nálunk ahol volt Lyme-kóros ló, az a Szentendrei-sziget.Itt sok a vad, nyílt területen õz, bozótosabb-erdõsebb részen dámvad, pár vaddisznóval. Nyúl, fácán, róka szintén, sõt borzot is láttunk.A ló, bár súlyos volt a fertõzése (nagyon lefogyott és nagyon lassan tudta csak magára visszaszedni) úgymond. "nyom nélkül" gyógyult.

#42 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 3. - 16:33

Kicsit off, de ide is, meg a másik kullancsos topicba is beírom, hogy ne csak a lovakat figyeljétek, hanem magatokat is. Nekem volt, illetve most megint pozitív a Lyme-tenyésztésem, immár 5 éve szórakozik velem a betegség, én kevésbé szórakozom. Ha kullancs csípés helye vörös marad illetve piros folt kezd terjedni a csípés helye körül, irány a Szent László kórház Lyme-ambulanciája, a háziorvos beutalójával és az általa levett vérrel.

'Everything that is done for us, without us, is not ours.'


#43 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 9. - 17:34

Lehet, hogy össze kellene vonni a két topikot? Kullancsveszély-Itt a szezon azaz jönnek a szúnyogok, kullancsok.. Egyáltalán ez megoldható?

#44 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 9. - 18:23

Valamelyik nap hallgattam egy elõadást dr. Lakos Andrástól, http://www.kullancs....dex.php?lang=hu nagyon érdekes volt, a Lyme kórról, és arról, hogy mennyire megbízhatatlanok a laboratóriumi, fõleg szerológiai vizsgálatok a Lyme-diagnosztikában, milyen sok a fals-pozitív eredmény, és a Lymra kezelt, de nem is Lyme-os beteg. Állat is e,mber is egyaránt.

#45 szmöre

szmöre

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 122 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 24. - 21:25

Kedves Juice, elég elõrehaladott állapotban volt a kancánk, amikor elkezdtük nála az antibiotikumos kezelést Lyme ellen. Azóta kihordott és ellett egy teljesen egézséges gyönyörû méncsikót. Azóta újravemhesítettük, vemhesült is...jövõre várjuk az eredményt. Sajnos az izületi gyulladása megmaradt, eléggé idõjárásfüggõ....Tavasszal és õsszel bizony nehezen közlekedik, alig bír kimenni a karámig, most a nyáron lép, üget, jókedvûen vágtázik, de a csikónevelésen kívül más dolga nincs. Úgy ítélem meg, hogy mint hátasló, pályafutását befejezte....

#46 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 7. - 19:45

Sziasztok! Ismét rengeteg a kullancs,ma 3lóból összesen vagy 12-t szedtünk ki,lehet,hogy a frissen kaszált fûvel kerültek be,vagy a legelõn szedték össze,mindenesetre borzalom!És nem csak a legjellemzõbb helyeken,hanem bárhol,mindenhol!Szerencsére egyik sem szívta meg magát és viszonylag észrevehetõek,még nem nagy a bundájuk. Belsõleg eddig legtöbb helyen a fokhagymát olvastam,mivel ennek a bõrön keresztüli párolgása riasztja a kullancsot,de nem tud vki valamilyen "házi" szert?Illóolajokból,valamibõl,amivel be lehetne permetezni õket???

#47 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 7. - 20:20

Sajnos csak, megerõsíteni tudom a hírt, kullancs invázó van! :huh: Mielött kilovagoltam a kancámból, 12 db kullancsot szedtem ki, másfél órát lovagoltam és 36!!!!!!!!!!!!!! db kullancs volt a lovam lábain. Ha ez igy megy tovább, kénytelen leszek gázolajjal bekenni õket :huh:

#48 Guest_Ezüstke_*

Guest_Ezüstke_*
  • Guests

Közzétéve 2007 október 8. - 9:23

Az én volt lovam kapott a kajájába egy kis alma ecetet, mert állítólag rovarirtó hatása van. Nézzetek utána! ;) A kutyám viszont nem úszta meg! Tegnap reggel gyanús volt és elvittük dokihoz. Babesiás lett, de idõben észrevettük és már jobban van!

#49 orgovány97

orgovány97

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 9 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 13. - 19:22

Az én lovam is babesi-ás lett.... :( Kapott 3 injekciót és most már szerencsére jobban van!

#50 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 13. - 20:52

Felénk rengeteg a kullancs, a lóból az elmúlt egy hónapban legalább 15-t kiszedegettem, majd meguntam és lekentem a gerincre önthetõs folyadékkal és azóta egy darabot nem találtam benne...... Tegnapelõtt futószárazáskor szó szerint söpörgettem le a lábáról a felfelé mászó kullancsokat a frissen kaszált legelõn.... Aki átesett már Lyme-kóron v. Babesi-án le tudná írni a tüneteket az okulásunk kedvéért? :)

#51 Guest_Sybelle_*

Guest_Sybelle_*
  • Guests

Közzétéve 2007 október 14. - 0:09

Én is napi 3-4 kullancsot minimum kiszedek szegénykémbõl... Fõleg a fején, meg a farka végében szeretnek tanyázni a szemétládák... Ilyenkor alaposan átnézem, aztán meleg vízzel megmosom az említett területeket, be samponozom, hagyom állni pár percig. Gyönyörûen kitisztítja a sebeket (nem amolyan "fényes szõr és ragyogás" samponnal, hanem vmi spéci hiper szuperrel, amit apu hozott egy ló kongresszusról... A nevét fejbõl nem tudom. :P). A kezelés után pár napig nem találok újjakat, de ez sem tart örökké :rolleyes: Az a baj, hogy ellenük nincs tuti módszer. Talán most, hogy jön a hideg (állítólag) csökken majd a számuk. V!

#52 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 17. - 15:08

Felénk rengeteg a kullancs, a lóból az elmúlt egy hónapban legalább 15-t kiszedegettem, majd meguntam és lekentem a gerincre önthetõs folyadékkal és azóta egy darabot nem találtam benne......
Tegnapelõtt futószárazáskor szó szerint söpörgettem le a lábáról a felfelé mászó kullancsokat a frissen kaszált legelõn....

Aki átesett már Lyme-kóron v. Babesi-án le tudná írni a tüneteket az okulásunk kedvéért? :)


Lyme-kór a mi lovunknál:

Egyik napról a másikra bucira dagadt a lábtõ-izülete és erõsen sántított. Elõször rugásra vagy húzódásra gyanakodtunk, phenylbutazon hatására átmenetileg enyhült, de újra visszatért, még erõsebben. Röntgen semmit nem mutatott, az állatorvos tanácstalan volt, a duzzanat lejjebb ment, de a sántaság maradt, sõt hátsó lábra is áthúzódott, de ez lehetett az egyenlõtlen terheléstõl is. Közben a ló erõsen fogyni kezdett, pedig étvágya volt és teljes apátiába zuhant. Érdekes módon, hihetetlenül jöttek rá a legyek, nem tudom, ez összefügg-e a betegséggel. Nálunk nem jelentkezett, de ha jól tudom, van szemtünet is, talán fátyolos, homályos tekintet, de ez nem biztos. A betegséget végül vérteszt mutatta ki, de a fertõzés idõpontja nem volt megállapítható, állítólag akár évekkel korábban is történhetett. A történetben a tanulság, hogy senki nem gondolt Lyme-ra és ezzel elvesztegettünk egy csomó idõt. Embernél a piros körökben jelentkezõ bõrtünet elég egyértelmû, de lovaknál ez nincs/nem látható.

Szerencsére a Lyme-kór több idõt ad, mint a babesia:(

#53 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 24. - 18:16

Ennyi kullancsunk még sose volt. Mivel csak hétvégenként jutok le lovaimhoz, és egész héten legelõn vannak, volt, hogy ötven felett szedtem ki a kettõbõl. A szügyön van egy kb. 5 cm átm. folt, ahonnan legalább húszat bányásztam ki. A hasi részen a köldök tájékon van rengeteg. Megdöbbenésemre a farokrépa hegyén csak úgy nyüzsögtek, egyet kiszedtem, jött vele még három. A sörényél is tele. Az állalatti részen is sok volt. Most már talán kevesebb van, de 2-3 hete tetõzött a fertõzés. A jód-kálit azonban nem szeretik!

#54 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 25. - 18:24

Ennyi kullancsunk még sose volt. Mivel csak hétvégenként jutok le lovaimhoz, és egész héten legelõn vannak, volt, hogy ötven felett szedtem ki a kettõbõl. A szügyön van egy kb. 5 cm átm. folt, ahonnan legalább húszat bányásztam ki. A hasi részen a köldök tájékon van rengeteg. Megdöbbenésemre a farokrépa hegyén csak úgy nyüzsögtek, egyet kiszedtem, jött vele még három. A sörényél is tele. Az állalatti részen is sok volt. Most már talán kevesebb van, de 2-3 hete tetõzött a fertõzés. A jód-kálit azonban nem szeretik!


A jód-kálival mit kell,ha megkérdezhetem??

#55 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2008 február 8. - 20:36

...

Edited by Zebrabara, 2008 március 19. - 15:20.


#56 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 21:11

Pedig -csak hallomásból- az ilyen korai vagy késõi (õszi-téli) kullancsok nem minden esetben utalnak "egészséges" vérszívó egyedekre! :rolleyes: Éppen úgy, mint az (késõ)õszi légy sem egészséges! :rolleyes:

#57 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 9. - 8:29

A kutyákból egy héttel ezelõtti idõszakban napi 20-25 kullancsot szedtem ki. Most csökkent az intenzitás, napi egy-kettõ. Lóállatban idén még nem találtam.

#58 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 9. - 15:05

A kutyákból egy héttel ezelõtti idõszakban napi 20-25 kullancsot szedtem ki. Most csökkent az intenzitás, napi egy-kettõ. Lóállatban idén még nem találtam.


Robi, miért nem fújod be a kutyáidat valami szerrel? Mondjuk Insecticide 2000-el?

#59 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2008 február 9. - 17:01

...

Edited by Zebrabara, 2008 március 19. - 15:20.


#60 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 9. - 17:08

A kutyámat Insecticide-el fújtam be, és sosem volt benne kulancs, pedig rendszeresen jártunk kirándulni. Tavasszal a macskáim lettek teli kullanccsal. Nekik a nyakukba csepegtettem azt a boltban kapható bolha és kullancsriasztót (sajnos elfelejtettem a nevét, is tubusban árulják). Van belõle többféle. Azután már nem volt bennük kullancs. Valszeg vagy ezt fogok megint rájuk kenni, vagy Insecticide-et, csak attól szerintem félni fognak, mert fújós. Nem vagyok bolhanyakörv-párti. A fenti szerek beváltak eddig.

#61 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 9. - 19:20

A nyakba csepegtetõs szerek nagyon jók és ált. 2 hónapig védenek bolhától kullancstól! :yeah: Viszont érdemes odafigyelni és a patikus tanácsát kérni, mert van amelyik a kutya máját nagyon terheli és onnét nem ürül ki abban a két hónapban, tehát nem lehet használni folytatásban! Nekünk ezt a patikus mondta! Amit tavaly agyonreklámoztak, pont azzal kapcsolatban. Mi Bayer-es csepegtetõt vettünk, azt ajánlotta. Igaz, mi idõs kutyára kértük, de nem is volt vele gond! Ráadásul még a szúnyogok és bogarak ellen is véd. Ezt tapasztaltam is, mert a kutya fülét nagyon szétcsípték a bogarak, de használat után már nem volt gond! Ezt ajánlani tudom! ;)

#62 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2008 február 25. - 12:59

...

Edited by Zebrabara, 2008 március 19. - 15:20.


#63 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 25. - 13:55

Én is találkoztam már ezzel a jelenséggel. Nekünk tavaly nyáron fõleg a sörényélen voltak ilyen levedzõ, sárga gennyes foltok, meg az állkapcsok között is. Én is betadine-nal kezeltem, meg talán neogranormonnal. Hát sajna csak én is ennyit tudtam tenni. + az illóolajos löttyel sprayztem, hátha a kullancsok is utálják a citronella szagát, mint a szúnyogok. :rolleyes:

#64 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 25. - 14:01

+ az illóolajos löttyel sprayztem, hátha a kullancsok is utálják a citronella szagát, mint a szúnyogok. :rolleyes:


És? Mi a tapasztalat? :)

#65 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 25. - 14:06

Öööööööööööööö. Azt nem tudom. :o :D De megígérem idén figyelni fogom! Mondjuk nehéz ugye kontrollt csinálnom. Majd egyszer spray-zés nélkül megyek terepre, egyszer meg azzal és kiderül mennyi kullancs lesz utána rajta. :) ui: ja és a sörényét a kötőfék utáni 10 centin tök kivakarta ezek a gennyes izék miatt. Már kinőtt szerencsére.

Edited by Csuti, 2008 február 25. - 14:08.


#66 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 25. - 14:07

Köszi! Nagyon érdekelne, mert nálunk már most marékszámra lehet szedni a lovakból a kullancsot. :( Vagyis jobb ötletem támadt: kipróbálom, nálunk gyorsan kiderül, hogy hatásos-e. :cool: Receptet kérhetnék magánban? Használati utasítás, egyebek... Kösssönet!

Edited by Palomino, 2008 február 25. - 14:09.


#67 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2008 február 25. - 14:08

...

Edited by Zebrabara, 2008 március 19. - 15:20.


#68 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 25. - 14:12

Igen, ez az agrobe-keverék! :) Örülök, hogy tippet adtam legalább nektek... "Házi keverékem, egyelőre tesztelés alatt: 0,5 l víz 2 teáskanál teafaolaj 10 csepp eukaliptuszolaj 30 csepp citronellaolaj 20 csepp mentaolaj" A teafaolaj az bőrnyugatás miatt, a többi pedig a rovarriasztásra. Lehet ám más arányban is, ahogy a tapasztalás diktálja. Én terep előtt szoktam. Persze az izzadás enyhíti a hatást. Én nyakra, toroktájékra, horpaszra, hasra, hajlatokba is szoktam fújni.

Edited by Csuti, 2008 február 25. - 14:18.


#69 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 25. - 14:14

Köszi, de nem kevés egy kcsit a 0,5 dl víz?

#70 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 25. - 14:17

Én úgy csináltam, hogy teletöltöttem a first-ös palackot és abba cseppentettem a fenti adagokat. Az nem tudom mekkora, talán fél literes. Jaaaa, azt bemásoltam, igen az fél liter akar lenni, csak agrobe anno elírta. :D

#71 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 27. - 15:50

Ebben az évben elõször tegnapelõtt találtam lovaglás után a lovamban kullancsot, de rögtön 6-ot szedtem le belõle. Hála tegnap nem találtam egyet sem befúródva. Azt hiszem fõképp a lábait fogom lekezelni terep elõtt, ott másznak fel. Így talán nem lesz kedvük hozzá. :dev:

#72 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 5. - 9:38

Sziasztok! Kullancs elleni permetszerek nincsenek véletlenül? Nekünk a legelõn rengeteg van, szegény lovakból mindennap lehet szedni a bab méretû jóllakott, gonosz kis jószágokat :mad: . Ezekben a csepegtetõs dolgokban nem nagyon bízok, nem tud valaki esetleg olyan csodaszert, amivel le lehet fújni a legelõt, aztán rövid idõn belül kimehetnek rá megint a lovak? Esetleg van tapasztalata valakinek ilyen ügyben?

#73 Foltos 2

Foltos 2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 115 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 5. - 18:44

Sziasztok!
Kullancs elleni permetszerek nincsenek véletlenül? Nekünk a legelõn rengeteg van, szegény lovakból mindennap lehet szedni a bab méretû jóllakott, gonosz kis jószágokat :mad: . Ezekben a csepegtetõs dolgokban nem nagyon bízok, nem tud valaki esetleg olyan csodaszert, amivel le lehet fújni a legelõt, aztán rövid idõn belül kimehetnek rá megint a lovak? Esetleg van tapasztalata valakinek ilyen ügyben?


Én a gazdaboltban vettem,nagyon egyszerû rovarirtót.Egy nap az állategészségügyi várakozási idõ.Nekem nagyon segítõkészek voltak.Lecsökentette a kullancsokat a tizedére,A lovakat meg be kell kenni Neostomosan-al,nagyon büdös,de nagyon olcsó is,és egy hónapig nem volt benne kullancs.

#74 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 6. - 8:09

elmesélem én mit tapasztaltam. eddig panacourt pasztát / ha helytelenûl írtam, bocsi, de nem emlékszem a helyes írására / használtam, hat havonta. most szólt a patikus, hogy próbáljam ki a noromectint, mert ez nem csak belûl, hanem kívûl is hatásos. mivel 1500 ft-tal drágább, gondoltam csak pr duma a konyhapénzre, de legyen. hát az én paccaim néha akácosban is legelnek, ott pedig mindig összeszednek egy párat. én fogom a csipeszt és annyi. de a paszta után, találtam az egyikben kettõt is, viszont a kis dögöknek, megbénúlt a kenõcstõl a szájuk és nem tudtak szívni/ legalábbis nem úgy, ahogy szeretettek volna / láss csodát!! úgy befúrták magukat, hogy nem tudtam fogás találni rajtuk, de két nap után megunták az éhezést és kimásztak. egyik lóban sincs semmi. lehet, hogy igaza volt a patikusnak? :D minden jó, ha ..... :kocc:

#75 Guest_Ezüstke_*

Guest_Ezüstke_*
  • Guests

Közzétéve 2008 május 6. - 8:16

Én úgy tudom, hogy a lovaknál nem nagyon okoz gondot a kullancs! Elég ritka a megbetegedés. Anno a lovunkból napi 10-et is kiszedtünk akár, de nem volt gond. Csepegtetõset lehet lóra is rakni viszont kutyáknak azt hiszem a 40-kg-os a legnagyobb, ez egy 400kg-os lónál 10-db 40kg os csepegtetõ ami nem olcsó és ezt havonta ismételni kell. A kutyusunk viszont már saját magát betegíti meg! A szervezete stimulájja a kullancs támadását és még a vére is összesûrûsödik :(

#76 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 6. - 8:27

Én úgy tudom, hogy a lovaknál nem nagyon okoz gondot a kullancs! Elég ritka a megbetegedés.


Én is ezt tapasztaltam. Jó ideig laktak a lovak a bükki hegyek alatt, ahol még a karámban, de fõleg a szénában hemzsegtek a kullancsok... Napirenden volt a kilovaglások elõtt és után félórányi kurkászás a szerencsétleneken, de amikor elkültöztek egy reptér környékére, mintha varázsütésre elfújták volna a dögöket. (a kullancsokat) ...észrevehetõ kárt nem szenvedtek.

Megszületett a következtetés, hogy a kerozin hatására maradnak távol mind a böglyök, mind a legyek is! kullancsnak meg híre sem volt fellelhetõ.

Késõbb hallottam, hogy tényleg beválik a szer, valahogy, valamilyen lórafújt dózisban. :huh:
Nincs valakinek ilyen jellegû tapasztalata?

#77 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2008 május 6. - 8:41

Késõbb hallottam, hogy tényleg beválik a szer, valahogy, valamilyen lórafújt dózisban. :huh:
Nincs valakinek ilyen jellegû tapasztalata?


A legyes-szúnyogos topicban volt szó róla. A svájciaim petróleumot higítottak vízzel, ezzel kenték be a lovakat. De egy érzékenyebb lónál bõrproblémát is okozhat.

Nálunk csak az egyik lovat rágják a kullancsok. Határozottan antiszociális állat, de amióta rájött, hogy az ember nem csak kaját ad, hanem vakarni is tud, azóta ahogy meglát minket, odajön, és a szügyével közelít: tessék, itt viszket. A kullancsok által rajta hagyott dudorokat kell vakarni, meg végig a hasát, ahol a legyek összecsípték. Meg a két combja között a vékony bõrt. Rogyadozik és csücsörít gyönyörûségében :gm: .

Mi a tapasztalat? Az agrobe-féle illóolajos riasztókutyulék a kullancsok ellen is jó?

#78 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 6. - 8:45

heuréka!!!!! akkor már csak kerozint kell szerezni! mi az nekünk...... :D csak ne vigyük túlzásba az adagolást, mert még pegazus lesz a Kesémbõl, a parnassus meg rohadt messze van és különben is, útálok repûlni. szerencsés aki ilyen kõrnyéken tarthatja a paccot. :yeah: :kocc: egyébként igaz, hogy kevés helyen garázdálkodik, olyan kullancs, amelyik gondot okozhat a lónak.

#79 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 6. - 8:49

A legyes-szúnyogos topicban volt szó róla. A svájciaim petróleumot higítottak vízzel, ezzel kenték be a lovakat. De egy érzékenyebb lónál bõrproblémát is okozhat.
Porfavor! Nem figyeltem. :o


heuréka!!!!! akkor már csak kerozint kell szerezni! mi az nekünk...... :D csak ne vigyük túlzásba az adagolást, mert még pegazus lesz a Kesémbõl, a parnassus meg rohadt messze van és különben is, útálok
repûlni. szerencsés aki ilyen kõrnyéken tarthatja a paccot. :yeah: :kocc:


:D
Igen, egy véletlenül jó választás.
A beszerezhetõségrõl lövésem sincs, nem akartam hülyeséget írni, (...) ez van.

Edited by rugósbicska, 2008 május 6. - 9:05.


#80 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 6. - 9:17

Köszi Foltos! Szerintem bekocogok akkor a gazdaboltba én is. Ma kipróbáltam azért egy ilyen csepegtetõs kegyszert. Az állatorvos hozta, várok pár napig, hátha beválna... Bár nem nagyon bízok benne Féreghajtó ügyben: mi valamiokor tavaly adtuk a Noromectint, ugye ezeket praktikus váltogatni, most márciusban Equimaxot kaptak, na ez véletlenül sem tartja távol a kullancsot, akárki akármit mond rá ;) Azért ha betegséget nem is okoznak, elég bosszantó már az is, hogy a sörényüket tönkreteszik :( . A kedvenc pónimét évek óta növesztjük, most viszont a kis élõsködõk harapásainak a helyén szinte marokszámra hullik