Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

El vagyok keseredve...


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
265 válasz a témához

#81 zsezse

zsezse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 17. - 23:02

Hali!Érdekes ez a vita a sütésekrõl. Nekünk van egy pacink, 0-ás, nagy valószínûséggel Furi. Már régóta lovagoltuk, amikor megvettük, céljainknak tökéletesen megfelel, nem csámpás, szívós, egészséges, nyugodt, jó indulatú és még formára is mutatós. Szóval jó vétel volt.Ennek ellenére most szeretnénk még egy pacót, és már csak nyereg helyen sütötteket keresünk, tiszta származással. Más valahogy szóba sem kerül. Arra most nincs módunk, hogy úgy kipróbáljunk egy pacit, mint annak idején Vezért, és bárki bármit mond, a sütés garanciát jelenthet sok mindenre -persze, ha eredetiek a papírok. Elvégre a tenyésztés lényege, hogy jól körülírt szempontok szerint szelektálják a lovakat, az adott fajtának megfelelõen. A kutyával is így vagyok, de nem akarom megbántani a keverékek gazdijait. Csak törzskönyvezett kutyáim voltak, vannak -eddig még bejöttek- és el sem tudom képzelni, hogy egy keverék alomból ki tudjam választani a szempontjaimnak megfelelõt. Szóval én mégis azt mondom, hogy az lenne jó, ha minden pacinak lenne sütése és követhetõ származása, abból azért lehetne következtetni, hogy milyen. A 0-ást meg úgy a legjobb talán megvenni, ha elõtte min. fél évet lovagolja az ember -ha van rá módja persze. Az alatt sokminden kiderül.

#82 Adrienne

Adrienne

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 19. - 0:06

Norbi!Mi lett a lovaddal?Van valami változás?Üdvözlöm a Zsófit is!

#83 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 20. - 0:07

Asszem, véletlenül az atv-s topikba írtam, ahelyett, hogy ide írtam volna. Bocs!

#84 Norbi

Norbi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 176 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 21. - 13:54

Sziaszok!Nincs sok változás, valószínûleg az lesz, hogy elkerül egy évre valami legelõs helyre, ahol lehetõsége lesz gyógyulni. Aztán majd meglátjuk. Tényleg? Tudtok valami olyan helyet, ahol elfogadható áron el lehetne helyezni a paci egy évre. Olyan kellene, ahol szabadon vannak a lovak, nem hajtják õket, és odafigyel rájuk valaki.

#85 Norbi

Norbi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 176 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 21. - 13:54

Adri!Átadom, Zs.-nek az üdvözletet! :)

#86 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 21. - 19:28

Mit szólnál Silveradohoz? Hm? Jelenleg 4 hektár van bekerítve, de nemsokára bekerítünk még 10-et. Ha érdekel, keress meg! Füstjelvevõm: 20/94-17-974

#87 Lombardo78

Lombardo78

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 98 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 21. - 19:40

Szia Norbi!Én tudnám ajánlani azt a helyet, ahol az Orfeusz volt, azt hiszem jártunk ott együtt.Azóta még inkább kikupálódott a hely. Csak a Zsolt számát tudom megadni, bár nem õ a tulaj, de mindent õ intéz. 30/222-2654És Úny nincs is messze tõletek!Jobbulást a pacinak!Lombardo

#88 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 21. - 21:52

Norbi!Bocs, hogy beleszólok, igaz Silveradó-ban még nem voltam, csak a neten néztem meg, és abból ismerem ami itt eddig elhangzott róla, de így is nagyon szimpi a hely és Sheriff ért is a lovakhoz. Ráadásul Sheriff igazi gentlemanhez (vagy legyen mondjuk vadnyugati hõs?) méltóan felajánlotta Neked Silveradót, én biztosan élnék a felajánlással, oda vinném, ha az én pacim lenne. Csak ennyi.Remélem egy jó helyen tényleg rendbe jöhet!

#89 bozzy

bozzy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 352 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 22. - 7:21

NorbiHódmezõvásárhelyen az Aranyági Ménesnél vállalnak legelõs tartást is. 10-12 eFt/hó körül. A ménesvezetõ látókörében 220-250 ló van. Ha érdekel : Kucsora Istvánnak hívják. Tel.: 30 2183 354, 62 535 148

#90 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 22. - 17:48

Norbi, tegnap beszéltem a Ferivel, azt mondta, ha felhívod akkor kimegy a pacihoz, megnézi, beszél a Kurucz dokival (is). Annyit mondott, hogy ha az a törés vagy mi a franc terhelésmentes helyen van, akkor lehet reménykedni, van esély, viszont ha terhelt helyen van akkor... :o((( Remélem a legjobbakat! Soxerencsét!!!

#91 lovekisbéri

lovekisbéri

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 25 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 7. - 19:50

ma tudtam meg hogy megsérült a lovam bal hátsó lába,most pihentetjük,remélem rendbejön hamar

#92 Guest_Tut_*

Guest_Tut_*
  • Guests

Közzétéve 2007 november 8. - 18:35

Sziasztok ! Sajnos úgy alakult a helyzetem, h. lehet,h. örökre le kell mondanom a lovakról. :( Ha vki volt már hasonló helyzetben, kérem írja meg, hogyan viselte ezt a nehéz helyzetet ?

#93 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 8. - 18:38

Sziasztok ! Sajnos úgy alakult a helyzetem, h. lehet,h. örökre le kell mondanom a lovakról. :( Ha vki volt már hasonló helyzetben, kérem írja meg, hogyan viselte ezt a nehéz helyzetet ?



Kicsit konkrétabban? Miért?

#94 canossa

canossa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 130 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 11. - 6:04

Tut! Nem válaszoltál, mi az oka, hogy végleg be kell fejezned a lovakkal való foglalkozást. Ha nem tartasz tolakodónak, engem érdekelne.

#95 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 13. - 21:39

lószõr allergiára gyanaxom

#96 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 13. - 22:09

lószõr allergiára gyanaxom


Naigen. Lehetséges.
Nekem csak az istállókat kell elkerülnöm.
Sajnos az utóbbi egy évben azt tapasztaltam, hogy ha beteszem a lábam egy istállóba, akkor már bedugul az orrom, folyni kezd, trüsszögök, nehezedik a légzésem, nyom a mellkasom, és viszket a szemem. Ha meg nekiállok netán söprögetni, vagy szénával etetni a lovakat, akkor fulladni kezdek és ki kell rohanni a friss levegõre. Legutóbb nyáron kapott el egy erõs roham. Napi 4 kalcium-tablettával és két zyrtec-kel sikerült elmulasztani az orrfolyást és trüsszögést. De rájöttem, hogy sajnos semmi keresnivalóm az istállókban. :( Úgyhogy ha lovagolni akarok, akkor ridegtartásos helyre kell menjek, vagy olyan helyre, ahol leápolva, felnyergelve kivezetik nekem a lovat. :dev: (Ez utóbbi fura lenne, miután két évig nem hagytam, hogy más nyergeljen nálunk. Csak én csinálhattam.)

Volt egy lovasom Balatonon, aki viszont a lóporra és a lószõrre volt allergiás, de mindig szerette leápolni a lovat lovaglás után. Nem voltak olyan durva tünetei, mint nekem, max. kis orrfolyás, meg szemviszketés. De a pormaszk megoldotta a problémáját és gond nélkül pucolta benne a Szenit. :)

Ismertem egy lányt, aki lovak közt nõtt fel, de allergiás lett a lovakra és a szénára. Az allergiája átment olyan durva asztmába, hogy nem nagyon mehet már lovak közelébe, mert bele is halhat egy rohamba. Nézegetheti, simogathatja õket, de az istállóba nem mehet. A kislánya és a férje lovagol. Biztos nagyon rossz érzés neki, hogy õ nem kísérheti ki a családját terepre.

Edited by Méz, 2007 november 13. - 22:46.


#97 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 13. - 22:49

Sziasztok ! Sajnos úgy alakult a helyzetem, h. lehet,h. örökre le kell mondanom a lovakról. :( Ha vki volt már hasonló helyzetben, kérem írja meg, hogyan viselte ezt a nehéz helyzetet ?

:huh: Mi történt? (Ha nem vagyok indiszkrét...)

#98 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 3. - 19:00

Naigen. Lehetséges.
Nekem csak az istállókat kell elkerülnöm.
Sajnos az utóbbi egy évben azt tapasztaltam, hogy ha beteszem a lábam egy istállóba, akkor már bedugul az orrom, folyni kezd, trüsszögök, nehezedik a légzésem, nyom a mellkasom, és viszket a szemem. Ha meg nekiállok netán söprögetni, vagy szénával etetni a lovakat, akkor fulladni kezdek és ki kell rohanni a friss levegõre. Legutóbb nyáron kapott el egy erõs roham. Napi 4 kalcium-tablettával és két zyrtec-kel sikerült elmulasztani az orrfolyást és trüsszögést. De rájöttem, hogy sajnos semmi keresnivalóm az istállókban. :( Úgyhogy ha lovagolni akarok, akkor ridegtartásos helyre kell menjek, vagy olyan helyre, ahol leápolva, felnyergelve kivezetik nekem a lovat. :dev: (Ez utóbbi fura lenne, miután két évig nem hagytam, hogy más nyergeljen nálunk. Csak én csinálhattam.)


Méz!
Ez inkább szénanáthának tûnik. Télen is elõjönnek a tünetek? Ez nem biztos, hogy ló(szõr)tól van.
BB

#99 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 3. - 20:21

Naigen. Lehetséges.
Nekem csak az istállókat kell elkerülnöm.
Sajnos az utóbbi egy évben azt tapasztaltam, hogy ha beteszem a lábam egy istállóba, akkor már bedugul az orrom, folyni kezd, trüsszögök, nehezedik a légzésem, nyom a mellkasom, és viszket a szemem. Ha meg nekiállok netán söprögetni, vagy szénával etetni a lovakat, akkor fulladni kezdek és ki kell rohanni a friss levegõre. Legutóbb nyáron kapott el egy erõs roham. Napi 4 kalcium-tablettával és két zyrtec-kel sikerült elmulasztani az orrfolyást és trüsszögést. De rájöttem, hogy sajnos semmi keresnivalóm az istállókban. :( Úgyhogy ha lovagolni akarok, akkor ridegtartásos helyre kell menjek, vagy olyan helyre, ahol leápolva, felnyergelve kivezetik nekem a lovat. :dev: (Ez utóbbi fura lenne, miután két évig nem hagytam, hogy más nyergeljen nálunk. Csak én csinálhattam.)

Volt egy lovasom Balatonon, aki viszont a lóporra és a lószõrre volt allergiás, de mindig szerette leápolni a lovat lovaglás után. Nem voltak olyan durva tünetei, mint nekem, max. kis orrfolyás, meg szemviszketés. De a pormaszk megoldotta a problémáját és gond nélkül pucolta benne a Szenit. :)

Ismertem egy lányt, aki lovak közt nõtt fel, de allergiás lett a lovakra és a szénára. Az allergiája átment olyan durva asztmába, hogy nem nagyon mehet már lovak közelébe, mert bele is halhat egy rohamba. Nézegetheti, simogathatja õket, de az istállóba nem mehet. A kislánya és a férje lovagol. Biztos nagyon rossz érzés neki, hogy õ nem kísérheti ki a családját terepre.


Bp. Váci u. 156. Természetes Gyógyitás Alapitvány! Dr. Eöry Ajándok...és még néhány kinai orvos! Probáld ki! Akupunktúra és fitoterápia stb. a neten is megtalálhatóak!

#100 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 3. - 23:53

Méz, allergia. Nekem ugyanez a bajom. Az asztmát is leírtad, teljesen korrekt, sajnos nem is enyhe, vagy kezdeti. Viszont a rideg nem fogja megoldani, hisz nem a falra vagy allergiás, hanem a ló szõrében üldögélõ allergénekre, porra, pollenre - ez a mezõn is van gazdagon-, esetleg szõrre, vagy bõrre. Kezelés nélkül rövid idõn belül a mezõn csatázva - a ló léptében felveri a pollent - is hasonló tüneteid lesznek, illetve az izzadó lóból felfelé (meleg levegõ) szálló pollent belélegezve szintén szarul lehetsz. Megoldás: antihisztamin és nem tüneti kezelésnek, tehát nem panasz esetén, hanem megelõzõ és fenntartó. Ez azt jelenti, hogy amikor ló "nélkül" is elõjön, pl augusztusban, akkor már azt megelõzõ 2 hónapban folyamatosan szeded. Tehát pl Aerius napi egy júniustól. Ha nem idényszerû - nem hiszem - akkor viszont egész évben eszegetni kell. Amikor erõsebb a tünet érdemes kiegészíteni egy tünetivel is orrcsepp, és/vagy szemcsepp formájában (pl Nasonex, Visin) Ha fulladsz, gyanús, hogy éjszaka lefekvéskor, vagy hajnalban is elõjön. Ha így tesz, egy nem rövid hatású belégzõkével érdemes elejét venni lefekvés elõtt. Akut szar elhárításra pl a Ventolin remek, de az azonnali hatású, gáz esetére. Hosszabb és egyenletesebb a Symbicort, este egy belég kitart reggelig, nincs szar érzés. Ezekkel nekem jó tapasztalataim vannak, jóllehet mindent kipróbáltam, ami létezik és ez vált csak be. (A mindenben benne van az elektromos golyócskák fogdosásától a homeopátia, akupunktúra is egy halom különféle gyógyszeren át. Szart sem értek. Volt nekem is minden, amit leírtál) Namost ha szedsz antihisztamint, télre (jövõ) már vszínûleg nem lesz a többire szükséged, legalább is folyamatosan nem. Viszont ha súlyosabb a szar, nem célszerû feszegetni a porzást az istállóban. Erre ( pucolás, seprés, nagyon poros fedelesben navigálás) megoldásnak hosszas keresgélés után találtam fullos gázálarcot, ami a szemet is fedi, mert a szimpla pormaszk sajnos nem elég - a pollent nem is szûri. A szemen is van nyálkahártya, bejut ott is ami akar. Az egész 7500 Ft és teljesen jó, hisz a gázokat is szûri. Totál hülyének fognak benne nézni, jól ki is röhögnek, de azt pont le lehet szarni, míg egy asztmás rohamot kevésbé. Namost nekem 3 éve van ez. Elsõ évben aug-nov közt terepre is kellett hordanom, mert felfordultam éjszaka - szerinted a szembelovasok hogy néztek rám? :D Második évtõl csak pucoláshoz használom a maszkot, idén pedig porolhat a lovász is a seprûvel, semmi bajom az istállóban sem nélküle. Akut cucc sem kell, csak az Aeriust szedem június és december közt. Nagy ritkán egy Symbicort, ha nagy volt a por a fedélben, vagy a ló körül, de ennyi. Azért írtam le ennyire részletesen, mert írtál asztmáról is, ami sajnos az allergia elég elõrehaladott állapotára utal. Ez nem egy trüszkölés, szénanátha. Érdemes komolyan venni. Más megoldás meg nem nagyon van, sajnos tapasztalatból tudom. A fenti cuccokat szakorvos kifizethetõ áron fel tudja írni ( 90% támogatással), mindenképp fuss el egyhez. Sajnos olyan mértékú a légszennyezettség, hogy olyanoknál is elõjönnek az allergia enyhébb tünetei, akik életükben ilyenrõl nem is hallottak. Mert az egész kiindulópontja a szenny.

#101 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 4. - 9:09

Sziasztok ! Sajnos úgy alakult a helyzetem, h. lehet,h. örökre le kell mondanom a lovakról. :( Ha vki volt már hasonló helyzetben, kérem írja meg, hogyan viselte ezt a nehéz helyzetet ?

Túléltem. Recept:
1. Levelezõn komoly felsõoktatási intézménybe kezdés
2. Családalapítás, nulla vagyonnal
3. Kádár János bejelenti, hogy mostantól egy kis ideig nem emelünk az életszínvonalon (jé, ez azóta érvényes... :D )
4. Durva építõanyag, stb áremelés

#102 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 4. - 12:30

Méz!
Ez inkább szénanáthának tûnik. Télen is elõjönnek a tünetek? Ez nem biztos, hogy ló(szõr)tól van.
BB


Sajnos bevizsgáltan allergiás vagyok. DE nem a lószõrre. Szerintem. Ilyet nem is írtam. Penészre, fûfélékre, mindenféle pollenekre, és a macskaszõrre vagyok allergiás (macskaszõr miatt télen is, mivel van két macskám). De tõlük csak szemviszketésem van, meg egy-két hapci. A lovakkal nincs gondom, azoktól nem prüszkölök. Csak az istálló és a gabonatároló. Fú, mikor mertük zsákba a tritikálét meg a zabot, na az volt durva. Akkor majdnem megfulladtam. Az istállóban a széna+szalma a gond szerintem, pláne ha penész is vegyül bele.
Az istállókat így nagy ívben kerülni fogom.
Legelõn még nem volt bajom, meg ha szabad levegõn takarítok lovat azzal sincs bajom.

Osh, na hát igen, úgy 4 éve kéne újra mennem az allergológushoz. Lassan rá kéne szánnom magam, mielõtt megfulladok. Biztos szétrúgja a hátsómat, ha meghallja hova sikerült fejlesztenem az allergiát azzal hogy szépen elhanyagoltam a gyógyszerszedést...
Ha végre eljutok az allergológushoz, biztos ami biztos megnézetem, mi a helyzet a lószõrrel.

Az a gázálarc nagyon komoly lehet. :dev:

#103 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 4. - 12:39

Méz, hogy te mekkora hülye vagy, már ne is haragudj! Vazze meg akarsz halni? Ne szórakozzá' má, hanem húzzál el orvoshoz izibe!

Aztamindenségit neki! :mad:

A lebaszás oka: én is asztmás vagyok, ismerem az összes kütyüt/szart amit OSH mesélt...

Edited by Aniko, 2007 december 4. - 12:40.


#104 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 4. - 14:40

Gondolod, MÉZ az egyetlen, aki nemnormális? Ez a fórumos itt alább mennyivel jobb? :gm:

...Egyébként úgy indult a hétvégém, hogy pénteken már marhára meg voltam fázva, és szombat reggel a hátam közepére nem kívántam a lovagást, de hát ha a vendég jön, akkor jön...
...
Nekem meg marhára nem akaródzott, tényleg iszonyat sár volt mindenfelé, meg aztán be is voltam kicsit szarva a lótól. De...
...mire hazaértünk, már borzasztóan fájt a fejem, fázott a lábam, minden bajom volt. Persze ott állt a következõ vendég, meg az azt követõ... 3 óra körül tudtam megszökni egy kicsit nyalogatni a sebeimet.



#105 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 4. - 15:09

Gondolod, MÉZ az egyetlen, aki nemnormális? Ez a fórumos itt alább mennyivel jobb? :gm:


Ja, és még asztmám is van. :gm: Most próbálom elérni a dokit...

#106 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 4. - 15:54

Anikó, Te még mindig Ventolínt szísz? Vagy van ott más is? Méz, a maszk szigorú. Viszont hatékony. :D A lószõrre ha nem is vagy alleriás, amit kiporolsz belõle az sokkal inkább egyéb por. Vedd komolyan, mert késõbb nagy szopás lesz. És nem is olcsó ennyi szart szedni.

#107 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 4. - 16:50

Ventolin +Seretide Diskus 250. Februárban voltam utoljára a dokinál, akkor alig akartak beengedni, mert kitalálták hogy nem oda tartozom... holott ilyen nincs is! Mondtam nekik, hogy szabad orvosválasztás van tudomásom szerint, de nem érdekelte õket. Végül azzal érveltem, hogy szívesen megfulladok ott nekik, ha nem adnak receptet. A doktornõ arra hivatkozott, hogy nem tud engem betegállományba küldeni, mert nem ott lakom. Mondtam, hogy egyáltalán nem akarok betegállományba menni, csak gyógyszert adjon má' de gyorsan! Ehh.... *legyintõs* Most készülök az újabb meccsre...

#108 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 4. - 17:33

Nekem annó Zyrtec-et írtak fel, meg Spersallerg szemcseppett, és valami orrba spriccelõs izét, amit aztán sose használtam, mert orrvérzést kaptam tõle. Meg a többi hasonlótól is azt kapok. Zyrtec miatt kellett volna régen elmennem az allergológiára, mert a körzeti doki csak akkor írhatja fel olcsóbban, ha az allergológus ad hozzá valami engedélyt. Most mehetek elõször a körzetihez, aztán az allergológushoz (János-kórházban van asszem), aztán visza a körzetihez. Így végül is ketten fogják szétrúgni a hátsóm, ha Anikót nem számolom. :dev:

#109 Guest_falabu_*

Guest_falabu_*
  • Guests

Közzétéve 2007 december 10. - 23:55

Zyrtec miatt kellett volna régen elmennem az allergológiára, mert a körzeti doki csak akkor írhatja fel olcsóbban, ha az allergológus ad hozzá valami engedélyt. Most mehetek először a körzetihez, aztán az allergológushoz (János-kórházban van asszem), aztán visza a körzetihez. Így végül is ketten fogják szétrúgni a hátsóm, ha Anikót nem számolom. :dev: [/quote] Kiemelt eü-i támogatásra ( ld recepten az eü rendelkezésre ill. eü tér köteles rubrikák) csak szakorvosi javaslat alapján írhatja fel a háziorvos az antiallergikumokat. A szakorvos pedig csak akkor javasolhatja ezt ha előtte elvégzik az allergológiai próbát és az pozitiv. Sajnos a kezeletlen szénanátha előbb-utóbb átmegy asthmába. Könnyebb megelőzni ezt, mint az asthmát gyógyítani.Márpedig egy jó kis athmás roham nagyon durva, akár halálfélelemmel is járhat... Csak zárójeles megjegyzés, hogy sokkal olcsóbb lenne - akár az államnak is- kaszálni a parlagfüves területet, mint támogatni az allergia elleni gyógyszereket és a betegek kezelése.

Edited by falabu, 2007 december 11. - 0:04.


#110 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 13. - 13:31

Múlt héten eljutottam a körzeti orvoshoz. Kértem beutalót az allergológiára. Szerencsére minden kérdés és fenékberúgás nélkül adott is. Így ma eljutottam az allergológiára.
Mivel utóljára 9 éve csináltak teszteket, ezért ma újra eljött az idje. 18 féle akármit szúrkáltak a bõrömbe. Úgy 5 perc múlva már egész vörös volt az alkarom.
Ért is meglepetés, meg nem is.
Lószõrre nem vagyok allergiás! Sõt, semmiféle állatszõrre sem, ami azért különös, mert 9 éve a parlagfû mellett a macskákat mutatta erõsen a teszt. De most nem. Valszeg rájuk immunizálódtam, mivel azóta is folymatosan van 2 macskám. Mondjuk ezt alapjáraton sejtettem, hogy a lószõr úgyis negatív lesz.
Ellenben a széna és szalma, hajajjjajj... Na az fulldurván bepirosodott. :( Ezt sejtettem, hogy így lesz.
Aztán amire régen nem voltam allergiás, az a házipor és az atkák. Namost aztán az is hajajjajj... :( Ezen sajnos az sem segített, hogy anyuék lepadlószõnyegezték az egyik szobát. Ja, meg matracallergiám is van. Vehetek új ágyat magamnak...

Szóval a dokinéni felírt a Zyrtec helyett Cetirizint. Ugyanaz a hatóanyag, de a Zyrtecrõl megvonták a támogatást. A Cetirizin meg olcsó. Aztán felírt Nasonex orrsparyt, és Alomide szemcseppet.

Az állandó szemviszketésem zárt helyen nem a macskáktól van hát, hanem a háziportól. Baj az, hogy ahogy Osh is fentebb mondta, a por, és a pollenek megülnek az állatok szõrében. A parlagfû és egyéb fûfélék pollenjére változatlanul allergiás vagyok.

Tehát, ha lovam lesz, akkor:
- ridegen tartom, ahol kikerülhetõ a szalmával, szénával való találkozás. (Legalábbis a széna is kevésbé irritáló kint, mint zárt térben.)
- ha mégis valami szerencsétlenség folytán bokszban kéne tartani, akkor angolbokszban lenne, és faforgáccsal almolva.
- ha takarítani kell a lovat, akkor azt vagy gázálarcban, vagy lóporszívóval kell tennem.
- ha nekem kell a szénát elébe tennem, azt is gázálarcban.

Edited by Méz, 2008 február 13. - 13:32.


#111 Almelita

Almelita

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.361 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 14. - 22:31

Sziasztok! Én is allerigás vagyok jó sokmindenre: házipor, atkák, rengeteg virágpor, széna is persze. Zyrtecet szedtem évekig-több-kevés sikerrel. Aztán elment a szaglásom, ízérzékelésem miatta. Az korrekt volt. Újra specialista, aki Certizint írt fel. Majdnem megfulladtam, semmit sem ért. Igaz, álmos sem voltam tõle. :) Viszont az érzékelésem romokban, az allergiám tombolt. Ekkor találtam meg a Peralgin nevû "étrendkiegészítõt", amivel napi egy kapszula bevételével szinte tünetmentes vagyok. Nem olcsó, de nem gyógyszer, gyógynövényekkel tele. Egy szezont szedtem, nem kellet Ca injekcikó, kórház stb. Jah, és újra érzem az ízeket, a szaglásom még nem az igazi, néha cserbenhagy még. Szóval én így jártam....

#112 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 15. - 1:04

Nahát. Akkor érdemes kipróbálni ezt a Perlagint. Nekem szerencsére a Zyrtec-tõl semmi bajom nincs, és még hat is. Majd kiváncsi leszek, ha ez elfogy és a Cetirizn-t szedem, az hogyan hat. Elvileg ugyanaz a hatóanyaga mint a Zyrtec-nek. Bár kenõcsöknél tapasztaltam, hogy míg az egyik cég által gyártott hatott, a másik cég által gyártott ugyanannyi és ugyanazon hatóanyagú krém egyáltalán nem. :rolleyes: Én a spray-kel jártam rosszul. Tönkre tették az orrnyálkahártyámat, így ezeket már nem szívesen használom, mert orrvérzést kapok tõlük. Szerencsére amikor rendszeresen szedem éppen a gyógyszert, akkor orrbafújós izékra nincs is szükség. Kiegészítõnek néha szedni fogok Kalcium Sandoz pezsgõtablettát. Az se rossz. Mikor nyáron nem volt gyógyszerem, és hülye fejjel nekiláttam istállót seperni, és majdnem megfulladtam, akkor 3-at megittam egy nap és elmulasztotta az allergiás rohamot.

#113 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 20. - 1:33

nekem is kezdõdõ asztmát állapítottak meg a dokik úgy tíz éve, két hetet egy tüdõszanatóriumban is eltöltöttem, a kezelt allergiából sikerült kifejlõdnie amúgy. A helyzet egyébként akkor lett igazán durva, a Ventolin meg én pedig egy idõre jó pajtások, amikor a fõvárosba költöztem. OSH-nak igaza van, a légszennyezés nagyon sokat tud rontani a helyzeten (meg az antibiotikum kúrák :mad: ). Nekem is életmódváltás segített, az allergiás idõszakban a pulmonológus tanácsára szinte semmi tejtermék (kevesebb nyálka képzõdik), egyik akkori kolleganõ javaslatára, mit veszíthetek alapon, FLP-s aloe vera allergiaszezonban két hónapon át. Ami még segített, légzõgyakorlatok, méregtelenítés, házi kombucha ital gyártása és fogyasztása, ami a nehézfémeket is kipucolja és még finom is.

'Everything that is done for us, without us, is not ours.'


#114 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 2. - 12:32

Sziasztok! Mivel lóláb ügyben idult a topic,hát ide vésem én is a kérdéseimet: Létezik az,hogy egy lónál mindig csak a tavaszi körmölésnél jön elõ sántaság?Pontosan nem is tudni melyikre sántít,és nem is mindig.A kovács után 3hétig nem lehetett terhelni,nagyon érzékeny volt a talpa, aztán elmúlt,de szakszokban visszajön néha az elõkre.Kívülrõl nem látni semmit a lábán,talpán..Nem a körme hosszúságával lehet a baj,hiszen lassan már újra vissza kell vágni. Tudja valaki estleg,hogy most mennyiért röntgeneznek az említett dokik?(Dr.Kurucz János, Dr.Zs.Tóth Ferenc) Köszönöm szépen

#115 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 17. - 21:24

sziasztok, nem tudto véletlenüól csüdsömörre vmi tuti kegyszert...mert bármit kenek (amit eddig ajánlottak) neeem múúúúlik....és úgy sajnálom szegénykém lovacskám:( m

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#116 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 18. - 6:19

sziasztok,
nem tudto véletlenüól csüdsömörre vmi tuti kegyszert...mert bármit kenek (amit eddig ajánlottak) neeem múúúúlik....és úgy sajnálom szegénykém lovacskám:(

m

Imaverol oldattal kezeld, az a lényeg, hogy addig áztasd vele, amíg könnyen le lehet szedni. Egy szivaccsal szoktam, de nem szabad nagyon erõltetni, amíg nem ázott fel. Utána ha megszáradt, valami hámképzõ kenõccsel kend vékonyan. 4 - 5 napig kell csinálni, utána arra ügyelj, hogy mindig szárazra töröld a csüdöt, akkor nem lesz megint gond vele.

#117 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 18. - 15:32

köcci pende, kipróbálom, bár vhol fel kell iratnom, ahogy nézem:)...mert antibiotikumos, de vhogy megoldom:) mégeccer köcc-köcc mercy

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#118 melodia

melodia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 406 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 18. - 15:50

Akkor ne írasd fel, hanem kenj rá síma házi disznózsírt. Olyat, ami nem sózott és nem préselt, hanem rendesen ki volt sütve. He este bekened, regelre szépen le tudod törölni a pörköket, és utána Tummeli tõgykenõccsel kend. Ez is recept nélkül kapható, és mindenfajta hámsérülésre nagyon jó.

#119 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 20. - 12:32

köcci, de pont aznap kellett mennem a kecskének steroidot és vízhajtót feliratni, úgyhogy megtörtént ez is:)...csak lusti voltam....a zsírt próbáltam, de arra nem történt semmi:(...a tõgykenõcsöt is kifogom:) ezeket ajánlották, és kipróbáltam: -zsír -patazsír -neugranormon extra vastagon - mikulitz ...és semmi....:(.... m

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#120 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 20. - 12:54

Az imaverol tényleg nagyon jó. Bár biztos-ami-biztos alapon én minden másnap canestent is használtam :)