Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Csikó


  • Please log in to reply
1296 válasz a témához

#41 Appaloosa

Appaloosa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 6. - 13:15

Sziasztok!Két hete született meg nálunk az elsõ idei csikó, és õkisasszonysága bizony már három naposan kint futkározott a karámban. Tiszta lökött, az egy éveseink elõször teljesen el voltak képedve tõle, aztán féltékenyek lettek rá, mert mindenki õt szeretgette a legtöbbet. Mostmár visszaállt a rend, és az egyévesek nagy kiváncsisággal és szeretettel terelgetik, szaglásszák, és ha elkezd ugrándozni, az idõsebbek méltóságával szaladnak utána.Az anyjának ez az elsõ csikója, de fantasztikus mama.Az appaloosa topikban találtok róluk képet.Egyébként azt vettük észre, hogy azok a csikók, akik láttak embert a születésüket követõ pár percben, barátságosabbak. Volt tavaly nálunk egy gyönyörû kis csõdörcsikó, az egyetlen, aki az éj leple alatt megszületett kint a karámban, hetekkel korábban a vártnál. Na, megközeliteni se lehetett, úgy rúgott, mint a gép, és elrohant az anyja mögé. A többiek kicsi koruktól jönnek egy kis simogatásra, egy-két finom falatra. A lovacskám egy éves csikója minden további nélkül tudomásul veszi, ha visszajövünk az anyjával a munkából, és a nyerget átpakolom az õ hátára. Imádja, ha vakargatják (két hetes kora óta szoktam tisztogatni), és már félévesen virtuóz módon rágcsálta a direkt az õ kedvéért apróra szeletelt almát vagy répát.Biztos benned lesz az izgalom, mig meg nem lesz a kiscsikó, és meg tudsz gyõzõdni róla, hogy õ és az anyuci is jól vannak (én legalábbis nagyon izgultam). Legyen szépséges csikótok, aki összerágicsálja a nyerget, a szárat, a lábszárvédõdet, és mindig szuszogjon a nyakadba, mikor az anyukája patáját takaritod :D . (A mi kis Gammánk mindig ezt csinálja Posted Image . Egy kis Posted Image ! Imádom.)Appaloosa

#42 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 6. - 17:18

Szerintem már úgyis tudja az egész fórum, de ht ide a legideálisabb beírnom: Tegnap hajnalban megszületett Carmen csikója, Canot!!!!!!! :D Posted Image Posted Image Én már 3 órásan láttam, Bazs 1órásan látta. Szerintetek akkor Keni is barátságos lesz? Bár mondjuk már most is az, hiszen miután jobbára beazonosított este (mondván, hogy jééé, õ már volt ma reggel itt nálam, csak akkor még nagyon kómás voltam!), nem szaladt el, amikor leültem mellé, míg õ feküdt, meg se rezzent, amikor felállás közben megcsúsztam, akkor is csak kinyitotta a szemét, megszagolta a nadrágom, és visszarakta a fejét! Posted Image Este volt, hogy 5 ember volt benn a boxban, és Carmen nagyon kitett magáért, max. egy kissunyítást eresztett el, de többet nem. Posted Image Imádom mindkettõt!!! Képek a képtáramon, és a zártosztályban linkként.

#43 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 13. - 21:03

Úgy néz ki vemhes lett a lovam. Posted Image Láttam a csikót ma ultrahangon! Még nem annyira hasonlít, csak egy kis sötét pacni colt a képernyõn, de a doki azt mondta, hogy sikerült. :D Cav

#44 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 13. - 21:08

A mai napra rendelt okosság: ha egy ló elkezdi szekálni a csikódat, és messzire elkergeti, ereszd el a kancát, hogy meg tudja védeni a kicsit!Ha tanulok még ilyeneket, megírom, de remélem azok már nem a tapasztalataim lesznek... :(

#45 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 13. - 21:08

Hurrá! Posted Image Mondd meg Mirage-nak, hogy próbáljon meg szép kölköt csinálni... Bár Keni közelébe sem érhet! tongue.gif :D Cavnak külön, szótagolva:Mi-ra-ge köl-ke nem ér-het so-ha a mi kis Ke-ni -köl-künk nyo-má-ba, mert a mi kis Ke-nink egy an-gyal, és õ a leg-jobb! Posted Image :D [ Május 14, 2003, 07:48: Az üzenetet átszerkesztette: Zsubaba ]

#46 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 13. - 21:09

Cav!Gratula a kismamának és a ... kije leszel te? A nagypapi? :D Posted Image

#47 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 14. - 7:04

Igen, az az érzésem, hogy Keni a közelébe sem érhet majd. :D tongue.gif Meg a napra lehet nézni, de rá nem. Nemtom, nevelőapja leszek, zabigyerek lesz a csikó. Posted Image Nagypapa nem lehetek, mer' nem én csináltam a szüleit. Apja szintén nem, mert őt sem, és ez amúgy is perverz. :D Szóval a nevelőapa szerep jó, Mirage úgyis olyan mintha a feleségem lenne, csak nem költök annyit rá. :D Cav

#48 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 14. - 7:45

Szövegértés!!! A te kölköd nem érhet a mi Keniangyalkánkaranylábúkincsecskénk nyomába! Teee! Zabigyerekes! :D Posted Image Posted Image

#49 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 14. - 8:06

Én értettem, hogy értetted, de én nem én lennék, ha nem magyaráznám félre! Posted Image Cav

#50 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 14. - 8:41

Gratula Miragenak! Az apa végül Hospodár lett, vagy ki?

#51 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 14. - 9:30

Igen, Hospodár a papa.

#52 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2003 május 14. - 15:28

Cav!Úgy számolok, ha iszunk majd az egészségére, nem fogunk összefagyni, ha részegen elalszunk a szénában.Még úgyis csak ígérgettem, hogy megnézem a négynábú vadászgéped.Gratula!

#53 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 14. - 15:43

Megyek én is segítek berúgni :D Posted Image

#54 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 14. - 19:56

Hajajj! Azt hiszem, ha meglesz a csikó, akkor hetedhét határra szóló mulatság lesz! Posted Image Cav

#55 Lóbarát

Lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.143 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 14. - 22:09

Sziasztok új vagyok!A "lovamnak" most lesz kiscsikója! Posted Image Ha van jótanácsotok csikó ügybe szívesen hallgatom!

#56 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 14. - 22:33

Megállapítottam, hogy ez a fránya törpe tényleg nem lát rendesen, a villanypásztorba olyan lazán gyalogol bele, mintha ott sem lenne. Ma 5 napos, és miközben szaladtak a mamival, szépen kigyalogolt rajta, aztán persze volt nagy izgalom, mire visszamászott. A másik, hogy valamiért nem nagyon akar menni az anyja után kifele egyelõre, kell egy ember, aki megfogja a nyakát, felvágja a farkát és viszi.Miközben pucoltuk a mamit, neki is megmutogattuk a kefét, és kicsit végighúztuk rajta is: elõször félt tõle, de aztán megszaglászta, rájött, hogy mamiszaga van, és nem is bánt, így aztán már nem is érdekelte. Posted Image

#57 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 15. - 9:40

Cav! Csatlakoznék majd az ünneplõ tömeghez, még egy ok az ivásra. :D Posted Image Zsuzska! Nemrégiben olvastam valahol, hogy az elsõ pár napban, még nem követi anyját a csikó, hanem ez az ösztön vagy mi csak pár nap után alakul ki, de akkor viszont a kanca le sem tudná rázni magáról a kiscsikót. Sajnos a pontos adatokra nem emlékszem, és arra sem hogy hol olvastam... (No comment.)

#58 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 15. - 10:22

Mi is abban reménykedünk, hogy ez csak most van így. Posted Image Kint már nem megy el mellõle, csak kifele meg befele nem arra megy, mint kéne.

#59 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 15. - 10:58

idézet:
Eredeti szerzo: zapolya:Csatlakoznek majd az unneplo tomeghez, meg egy ok az ivasra. :D Posted Image [/QUOTE]2004 Március 26-ra van kiírva, remélem azért, hogy még ez előtt találunk más okot, lehetőséget is! Posted Image Cav

#60 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 15. - 11:26

Találunk, persze. Sõt lehet, hogy már jövõ héten szombaton ihatunk, számíts azért rám is egy adag gombapörkölttel, ha megyek, legyen mit ennem a sok pia mellé. Posted Image

#61 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 15. - 11:27

Megvagyol hívva a háziversengésünkre, ha idõd engedi! Ami a te reszortod lenne: fotózás, kamerázás, bográcsozás, mindenféle gyermek levadászása fáról, ló alól stb... ill. tanácsadás, hasfogás (a röhögéstõl) idõpont: bizonytalan az is rendszerint elhalasztva... Ja rég estem, lassan hozzád is kéne menni :D

#62 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 15. - 11:57

Zap: Vigyázz, a gomba+pia az ütős. Posted Image Eva: gyertek, Brian szeretettel vár... tongue.gif Cav

#63 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 15. - 12:11

idézet:
Eredeti szerzõ: Cavalier: Zap: Vigyázz, a gomba+pia az ütős. Posted Image Eva: gyertek, Brian szeretettel vár... tongue.gif Cav [/QUOTE]Cav, vigyázzon a pia! :D Mer' annak annyi! Ja, és egyébként pedig, hogy csikóra visszatérjek, képzeld el azt a jelenetet, amint egyik jólfejlett kiscsikó fut gyerek után az istállóudvarra, majd ott tesznek egy kört, és látom, hogy Dzsó fut vissza az istállóba, miközben rémülten tekintget hátrafelé, ahonnan egy vágtázó kiscsikó üldözi. Gyorsan beugrott egy boxajtó mögé, így megmenekült. :D :D Nem tudom jól leírni, de haláli volt.

#64 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 15. - 13:06

Akkor erre most igyunk! :D És igyunk arra is! Posted Image

#65 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 15. - 13:47

Gratulálok a csikóhoz! Posted Image Mármint ha szokás gratulálni egy még meg nem született lényhez Posted Image

#66 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 15. - 14:20

Hogy ne csak sárga csikókat lássatok: õ Zefír. Posted Image

#67 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 15. - 14:47

Tündéri! Sõt, Posted Image -i!És ez milyen? Pónicsixi szemez a Bundy-kutyával: Posted Image Kedves Moderátorok, ez lehet, hogy egy kicsit nagy kép. Bocs.

#68 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 15. - 14:53

Aranyosak! És alig magasabb a kutynál!

#69 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 15. - 15:46

Hajnal4!Nagyon szép csikó Posted Image Hol készült a kép? Olyan ismerõs az a kis "házikó" a háttérben...

#70 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2003 május 15. - 15:50

Cav!Ha minden igaz, lesz egy "szokásos" buli, amiben el fog térni, hogy nem a koleszban, hanem a lovardánál sátorban alszunk, tisztálkodás a Kövicsesben, fõzés-sütés bográcsban, roston, tárcsában.Lovazás lovon.Elõreláthatólag júniusban.Ezúttal lehet, hogy el engedem magam, a pusztán nem kötnek a kispolgári izék.

#71 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 15. - 15:51

Nevezni hol lehet? :D Posted Image

#72 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 15. - 16:37

Engem meg már lassan lenéz a 2 hónapos csikó. Valamikor lemérem, hogy milyen magas. Ja, és még fekete!

#73 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 15. - 17:06

Palomino!A kép a XVII. ker.-ben készült, az Akadémia lovardában. Most is ismerõs? Ha igen, akkor talán Te is ott lovagolsz? Esetleg találkoztunk is már?Hozzáteszem nem az enyém a csikó (sajnos) hanem egy lányé a kanca és a csikó is (aki mén).

#74 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 15. - 17:14

Hajnal4!Írtam magánüzit, nehogy letámadjanak offolásért :D

#75 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2003 május 16. - 7:58

Éva!Ugye nem gondoltad, hogy kihagyunk.Idõben szólok majd, egyébként a kedves hugod (nõvéred?), szóval Zapolyka már tud róla.Ja, hogy OFF? Dehogy! Van egy 2 hetes babaló a helyszínen!!!fényképet még nem csináltam, videó már van róla, éppen heverészik, aztán gondol egyet és vágtázik.Szerintem nekem pózolt.

#76 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 16. - 9:14

Királyságos, szóljatok előre, mármint jóelőre, hogy időben meg tudjak szabadulni ettől a burzsuj kizsákmányoló cégtől pár napra... Posted Image Cav

#77 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 16. - 10:01

Bocsi, remélem nem off.Tegnap elõször vittük ki a 4 napos csixit (a lovardában idén már az 5. újszülött) a pályára. Hárman toltuk ki a csöpött(aki valójában egy jó hosszú lábakon születet csõdörke) odáig, legszívesebben tolatott volna. Anyuka nem mert elkezdeni rohangálni, ehelyett nyaktekeréssel egybekötött fejrázást és egyhelyben ugrásokat adott elõ, mindegyiknél majdnem lerúgta a csikót. Féltettük szegénykét. Még nem nagyon lát, párszor megstukkolta a korlátot. Próbált anyuka elõtt-mellett-hozzásimulva menni, emiatt anyuka állandó jelleggel koccolta a csikót, amikor az megállt hátulról mindig kapott egy lökést, mint amikor a mozdony rákapcsolódik a vagonra :D , de minek magyarázom, biztos 1000x láttatok már ilyet!A legérdekesebb a csikó származása, keverékebbet már el sem tudok képzelni! csikó (még nincs neve)pej, hogy a fajtája mi lesz? gondolom magyar félvér Anyja: Lujza---------------- Apja: Maxim nemtomhánymagyar félvér, sötétpej-------kisbéri, sárga(majdnem fekete) Anyai nagyapja: Adónóniusz, fekete(hatalmas kosfejû, még jó hogy nem ezt örökölte!) Anyai nagyanyja: Melissamagyar félvér(félig angol telivér), pejvalószínûleg innen jönnek a hosszú lábak, szép fej, bár az apuka is szép formákat örökít!

#78 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 16. - 11:12

Csuti, hosszó idõ óta ez volt az elsõ NEM off!! Köszi. Posted Image Elõször mi is húztuk-vontuk a szerencsétlent kifele, aztán rájöttünk, hogy egyik kezeddel meg kell fogni a nyakát, másikkal feltörni a farkát, és így egy ember gyönyörûen ki tudja vinni az anyja után.Azért eldicsekszem én is még egyszer, hátha valaki már nem emlékszik, hogy Gesztenye papája Twin Peaks (Galagonya szintén kisbéri), így õ nyereghelyen sütött kisbéri lesz. Posted Image

#79 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 16. - 11:29

Zsuzska, ez az én topicom, és én mondom meg, hogy mi itt az OFF. :D tongue.gif Semmi. Posted Image

#80 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 16. - 11:31

Cavbácsi, ez nem a te topikod, hanem a csikó témáé. Köszi. tongue.gif :D