Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Trónok harca - "Game of Thrones"


  • Please log in to reply
236 válasz a témához

#81 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 16. - 17:20

Igen, amit a székekkel mûveltek, az tényleg nagyon jó volt. :D

#82 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 16. - 18:56

Game of Chairs :kir:

#83 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 24. - 17:57

Nnnnaaa legújabb rész? Dany + Unsullied jelenet szerintem mindent, MINDENT überel, amit eddig láttunk :yeah:

#84 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 24. - 18:04

Akkor ez meg már a 4. ugye? :D Na mindjárt indítom a töltést :D :D

#85 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 24. - 19:17

A makulátlanos részt jól megcsinálták, nagyon epic volt, egy bajom volt csak vele, hogy elõre lehetett tudni, hogy pontosan ez fog történni. A csávó (nemtomhogyhíjják, aki egyedül él az erdõben egy csomó nõvel) halála és a lázadás is szinte törvényszerû volt, hogy be kell következzen. Egyvalamit nem értettem, hogy az íjász csávó (jó a névmemóriám Posted Image), aki megszöktette Theont, és utána visszavitte, az mit miért csinált. Valaki el tudná magyarázni?

#86 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 24. - 19:51

A makulátlanos részt jól megcsinálták, nagyon epic volt, egy bajom volt csak vele, hogy elõre lehetett tudni, hogy pontosan ez fog történni. A csávó (nemtomhogyhíjják, aki egyedül él az erdõben egy csomó nõvel) halála és a lázadás is szinte törvényszerû volt, hogy be kell következzen.

A könyvben ezek nem voltak ám ennyire egyértelmûek szerintem, aztán meg mivel már olvastam, szerintem kicsit más szemmel nézem a sorozatot, tekintve, hogy tudom mi fog történni :D. A könyvben lázadás mondjuk ok, nagyjából elõre volt vetítve, mert folyamatosan puffogtak a fiúk, és az is sejthetõ volt, hogy nem fogja Dany csak úgy odaadni Drogont, de én pl nem mertem volna erre gondolni, hogy felkoncolja egész Astaport :D

Egyvalamit nem értettem, hogy az íjász csávó (jó a névmemóriám Posted Image), aki megszöktette Theont, és utána visszavitte, az mit miért csinált. Valaki el tudná magyarázni?

Na ez a szál pl elég hiányosan szerepel, mert az elõzõ évadra nyúlik vissza, és a sorozatból teljes egészében kihagyták. Õ Ramsay Bolton és egy totális pszichopata :D Eredetileg Ramsay Snow, Roose Bolton balkézrõl született gyereke. Theon jelenleg az õ fogságában van, csak amilyen beteg állat, ezzel szórakozik, hogy elhiteti szerencsétlennel, hogy el tud szökni. Ha érdekel, itt összegezve el tudod olvasni a szerepét a történetben: http://awoiaf.wester...p/Ramsay_Bolton (de szerintem ha elolvastad Clash of Kings részt, akkor ne menj tovább, mert durva spoilerek vannak benne)

#87 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 24. - 19:58

A megvalósítás túl kiszámítható. Már tudjuk elõre, hogy 35 perc tökörészés után lesz 5 perc látványos akció, minden rész így épül fel. Az meg eléggé hiteltelen, hogy a Theont megszöktetõ csávó saját embereit módszeresen legyilkolja, csak hogy elhitesse vele, hogy tényleg meg akarja menteni, majd visszaviszi. eleve nem értem hogy került oda, hiszen saját emberei leütötték és elvileg visszavitték az apjának nem?

#88 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 24. - 20:13

Neked is ajánlom, hogy olvasd el a Ramsayről szóló linket, sok mindent megvilágít. Teljesen pszichopata a csávó, neki semmi nem számít, csak az, hogy a szadizmusát kiélhesse. Ha ehhez meg kell ölnie 4-5 Bolton-embert is, akkor megteszi. A testvérét is megölte, még a saját apja is tart tőle.... Nyilván az eredeti sztoriban ilyen jelenet pl nem volt, hogy ő személyesen szöktette ki, mert Theon már ismerte Ramsayt, de ott is megvolt ugyanez, hogy elhitte szerencsétlen, hogy meg tudott szökni, aztán mégsem.... És a könyvben nem az volt, hogy Theont lecsapták a saját emberei, hanem Theon beengedte Ramsayt a seregével együtt Winterfellbe, mert elhitette vele, hogy barát. Aztán az eredményt meg láttuk a sorozatban is, épp csak fel nem sózta a placc helyét...

Edited by Saby, 2013 április 24. - 20:38.


#89 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 24. - 20:49

Amúgy nekem se esett le, hogy ki ez a csávó. Abban tutibiztos voltam, hogy csapda, de csak akkor jöttem já, hogy õ Ramsay, amikor az erdõben az utolsó megmaradt ember mondta neki h "you little bastard". Na aztán akkor csak így fogtam a fejemet, hogy NEEEEEEEEEE!!!!!! :D

#90 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 25. - 21:39

Köszi, így már értem, hogy miért csinálta. Még egy "barátságos" szereplõ, akinek bizonyára érdekes halála lesz, ha eljön az ideje.

#91 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 26. - 11:32

Valaki! Aki tölti le magának. Lécci, ne töröld, hanem a legvégén írd ki nekem egy dvd-re és küldd el postán! Természetesen az anyagiakat állom! :)

#92 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 26. - 13:06

Én nem szoktam törölni ;)

#93 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 3. - 13:30

Nekem is megvan mind, csak feliratosban. De már furcsa is lenne szinkronizálva nézni :D Ma néztem meg az 5. részt. Mekkora lett Cersei feje apuci bejelentésére, hogy "te lányom meg hozzámész a homo-csávóhoz" :D :D Emlékeim szerint ilyen verzió nincs a könyvben, sõt Sansa is csak azt képzelte, hogy a Viráglovaghoz adják, de a Tyrellek eleve nem hozzá szánták, de ezért érdekes a film, legalább változatos :P Mondjuk Shireen törpéje is hiányzott, azt képzeltem Tyriont átmaszkírozzák :D Dupla szárgázsi - haha :kir:

#94 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 3. - 14:32

Emlékeim szerint ilyen verzió nincs a könyvben, sõt Sansa is csak azt képzelte, hogy a Viráglovaghoz adják, de a Tyrellek eleve nem hozzá szánták, de ezért érdekes a film, legalább változatos :P

Igen, a legidõsebb Tyrell-fiúnak, Willasnak szánták. Loras ugye eleve kiesik, mert kingsguard lesz belõle, õk meg nem házasodnak, ezért nem nagyon értem ezt a Cersei-vonalat se..... (mert neki meg Tywin vagy ugyanúgy Willast, vagy Oberyn Martellt találta ki, ha jól emlékszem) De am szerintem nem akarták még bonyolítani a képet egy plusz karakterrel akirõl csak beszélnek néhányszor, fõleg, hogy ugye halva született ötlet az egész.
Petyr Baelish viszont nagyon cuki volt :D

#95 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 3. - 16:07

Petyr Baelish viszont nagyon cuki volt :D


Melyik részletben? Nekem kissé unszimpi a figura, de meg nem mondom, miért. A könyvben is vacilláltam, hogy szeressem-e vagy ne...
Valahogy úgy érzem, a sorozat úgy megy, hogy Martin bácsi se tudott írás közben dönteni, aztán most másodjára "újra írja" a történelmet". Tényleg, írja már a következõ részeket? Remélem nem hagyja befejezetlenül!

#96 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 3. - 20:38

Amikor a végén Sansával dumcsiztak. Persze nyilván jól megkomponált dolog volt a részérõl, de a késõbbiek ismeretében azért hát na :) Végülis jót akar. Amúgy sztem rendes csávó õ, messze a legokosabbak között, ellenben kevés direkt hatalommal rendelkezik, ezért még a többieknél is alattomosabb kell legyen :D De van azért olyan érzésem, hogy biztos meg fog még lepni minket Martin bácsi vele kapcsolatban is :P És amúgy igen, írja a köv részeket.

#97 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 3. - 21:05

....
Valahogy úgy érzem, a sorozat úgy megy, hogy Martin bácsi se tudott írás közben dönteni, ....


Dehogynem. Az egész sorozat pár megváltoztatott alapszabály szerint mûködik, ettõl érdekes.
A megszokott klisék egy olyan újszerû dramaturgiai környezetbe vannak helyezve, ahol a sok szálon vezetett történet sok kis fõhõse mindössze fogyóeszköz a nézettség megtartásához, továbbá ugyanezért fel van turbózva szexel és brutál jelenetekkel. A népek kajálják, de gyorsan kiismerhetõ és most már tudjuk, hogy bármi bárkivel megtörténhet benne.

#98 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 4. - 11:54

Nem baj :P (Engem a kitalált világa is nagyon megfog.)

#99 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 5. - 14:01

Az a tél viszont rohadtul nyugdíjas tempóban közeledik csak.

#100 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 20. - 18:03

Szomorú, hogy egyre több az olyan jelenet, amelyrõl pontosan lehet tudni elõre, hogyan fog lezajlani. A nõi kebel - pasisegg arány sem teljesen megfelelõ. A párbeszédek szerencsére még mindig ott vannak. Remélem a következõ részben már meglepnek valamivel.

#101 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 20. - 20:42

Hát ezek most ilyen kis lapsi dolgok, de -ha követik a könyvek menetét- akkor ezt az évadot nehéz lesz egyébként überelni :D Viszont én egyelõre Daario Naharis-szal nem vagyok kibékülve :nem: Valami ütõsebb performanszra számítottam, de hátha még elkápráztat....

#102 Foltoscsikó

Foltoscsikó

    Alvó forradalmár

  • Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 26. - 3:01

:) Daario nekem is nagy csalódás. Nem játszik jól, nem úgy néz ki, ahogy kéne neki és hiányoznak a híres kései is (pedig azokat nagyon megnéztem volna :) ) Dany két öreg gavallérja sem jött ki ilyen jól egymással. Egyikükrõl nem is szabadna tudnia, hogy kicsoda? Így hogyan fogják szétrobbantani a bagázst? No igen, ez az évad mindent visz, nem is tudom, kinek az esküvõjét várom jobban :D Télre pedig egyáltalán ne számítsatok. Még jövõre se.

#103 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 27. - 8:04

Dany két öreg gavallérja sem jött ki ilyen jól egymással. Egyikükrõl nem is szabadna tudnia, hogy kicsoda? Így hogyan fogják szétrobbantani a bagázst?

Szerintem itt is egyszerûsítettek kicsit a témán, de a sztori marad ugyanúgy, mert már ismerték Selmy kilétét, mire kezdõdött a kavarás.

No igen, ez az évad mindent visz, nem is tudom, kinek az esküvõjét várom jobban :D

:kir: :kir: :kir:

hiányoznak a híres kései is (pedig azokat nagyon megnéztem volna :) )

Ott voltak azok a kések!

#104 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 27. - 10:48

Húú, tegnap néztem meg a 7. részt (is), nagyon megborzongtam a végétõl! Szuper volt! Hát még a ZENE!

Daario: az igazat megvallva van egy hasonló fizimiskájú ismerõsöm, aki bár arcra nem helyes, ám ezt simán ellensúlyozza a jellemével - szóval titkon ezt várom Daario-tól is. Nem mellesleg örülök, hogy végre nem csak tökéletes külsejû embereket látok jobb szerepben.

#105 Foltoscsikó

Foltoscsikó

    Alvó forradalmár

  • Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 27. - 20:27

Ott voltak azok a kések!


eh, akkor figyelmetlen voltam! Mindjárt megnézem újra :)



Daario: az igazat megvallva van egy hasonló fizimiskájú ismerõsöm, aki bár arcra nem helyes, ám ezt simán ellensúlyozza a jellemével - szóval titkon ezt várom Daario-tól is. Nem mellesleg örülök, hogy végre nem csak tökéletes külsejû embereket látok jobb szerepben.


Hát, nem vagyok benne biztos, hogy Daarionak van egyáltalán jelleme :D Mindenesetre én nem ilyennek képzeltem a fizimiskáját - és nem arra gondolok, hogy arcra helyesnek kéne lennie :D Nem számít. Mindent hajlamos vagyok elnézni nekik mióta beválogatták Emilia Clarkot :)

#106 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 30. - 14:29

Lemaradtam, ezen a héten nincs új rész?

#107 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 30. - 22:03

Nincs, mert valami ünnep van, vagy mi a szöszért. Köv epizód 06.03

#108 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 3. - 20:52

Na, a mostani résszel beigazoltnak látom amit már jó pár rész óta sejtettem, hogy az író szimplán elmeroggyant pszichopata. Talán ezért is hagyja meg az elmebetegeket és irtja ki a normálisabbját...

#109 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 3. - 21:14

Te milyen indíttatásból nézed a sorozatot egyébként? Ez még csak a jéghegy csúcsa.

#110 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 3. - 22:20

A felépített világ elég érdekes lenne, meg a hosszú tél ötlete is a szörnyekkel, viszont ezekrõl jóformán nincs szó. Helyette töltelék szarral van az idõ elhasználva aminek semmi infó tartalma nincs, csak szex meg öncélú erõszak, aztán jövõ héten itt az évad vége.

#111 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 3. - 22:31

Miért nem olvasod el?

#112 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 3. - 22:38

Mert tartok tõle, hogy a könyvben ugyanez van csak hatványozottabban, és sajnálnám a kiadott pénzt miután elolvastam.

#113 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 3. - 23:36

Ha ennyire negatív véleményed van az egészrõl, akkor miért dobsz ki amúgy heti egy órát az életedbõl erre a sorozatra?

#114 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 3. - 23:41

Bizonyos dolgokban kezdek hasonlóképp érezni, bár az író szerintem nem pszichopata*, inkább túlzottan hatásvadásznak nevezném, amire az HBO még rátesz egy jó nagy lapáttal azzal, hogy pont az erőszakos- és szexjeleneteket emeli ki leginkább, mert azt kajálja a nép. Ez az évad szerintem eddig a leggyengébb. Voltak jó részei is (a magasfeszülségű párbeszédek a kedvenceim), de most valahogy nem válogattak jól: sok az önismétlés nemcsak a történésekben, de a karakterekben is. A rabszolgák Dany mellé állnak. Kétszer. Vén kéjenc uralkodó, aki a saját lányaival hál, szintén, csak azért, hogy utálhassuk, és várjuk, mikor nyírja ki valaki. Copy+Paste.

*Egy írónak pont az a dolga, hogy szivassa a karaktereket. Baj akkor van, ha ezt elfelejti, és helyette az olvasót kezdi szivatni.


Ez a dal viszont nagy poén: George R. R. Martin, írj gyorsabban!

#115 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 4. - 2:01

Így utólag belegondolva hozzátenném még, hogy abból az alapfeltételkezésbõl indultam ki, hogy a könyvekben (még egyiket sem olvastam) több az érdekes rész és gondolat (ami az HBO szerint nem mutat olyan jól a képernyõn), és kevesebb hangsúlyt kap az erõszak, mint a filmekben. Ha nem így van, akkor Martin tényleg egy pszichopata, és mindannyian jobban jártunk volna, ha a Trónok harca inkább stratégiai táblás játékként született volna meg.

#116 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 4. - 7:48

Bizonyos dolgokban kezdek hasonlóképp érezni, bár az író szerintem nem pszichopata*, inkább túlzottan hatásvadásznak nevezném

Az elején én is elgondolkoztam, hogy nem öncélú-e, de amennyire nincs sem fekete, sem pedig fehér ebben a történetben, úgy pontosan beleillik a képbe az ilyen értelmetlennek tûnõ dolog is. Utána késõbb, ha ránéz az ember a nagy képre, látja pontosan, hogy Tywin hogyan tudta ezt leszervezni, és hogy ezzel ismét megmentette az unokája seggét. Most nekik áll a zászló, így megy ez....

A rabszolgák Dany mellé állnak. Kétszer.

Ez a rész megint sajnos baromira le volt egyszerûsítve a könyvhöz képest. Megint csak azt tudom mondani, hogy olvasva teljesen életszagú volt. Mondjuk azt nem értem, hogy a sorozatban Yunkai-ról beszélnek, ami stimmel, mert az következett Astapor után, viszont ezzel a beszökõs módszerrel Meereen ostrománál éltek, szóval nem tudom hova akarnak kilyukadni most :D

én kéjenc uralkodó, aki a saját lányaival hál, szintén, csak azért, hogy utálhassuk, és várjuk, mikor nyírja ki valaki. Copy+Paste.

Lényegtelen adalék, de: Walder Frey nem a saját gyerekeit csinálta fel, "csak" kábé száz éves és épp a nyolcadik feleségnél tartott már.

bból az alapfeltételkezésbõl indultam ki, hogy a könyvekben több az érdekes rész és gondolat, és kevesebb hangsúlyt kap az erõszak, mint a filmekben. Ha nem így van, akkor Martin tényleg egy pszichopata,

Azért, mert lefesti a valóságot?
Mi számít amúgy "édekes résznek és gondolatnak"? Én személy szerint túl sok magvas gondolatot nem véltem felfedezni a könyvben, viszont hihetetlen elmés a történet.

#117 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 4. - 9:08

A történetvezetés katasztrofális, megismertet a nézõvel több évadon keresztül egy karaktert, majd egyszer csak megöli valaki akirõl semmit nem tudunk. A nézõ csakis a történetvezetésbõl tudna informálódni, de mivel lényeges események hátterét nem dolgozzák ki, így teljesen értelmetlen és félrevezetõ, hogy alapnak beállított karaktereket perckarakterek elintézik. Ezzel ugyanott vagyunk, mint amikor valaki elkezd egy hosszú viccet mesélni és fél óra múlva derül ki, hogy nincs poénja. Bosszantó, hogy rabolta az idõnket.

#118 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 4. - 11:02

Én a könyv után nézem, és így nem látom ilyen rossznak a helyzetet. De tény, hogy fogalmam nem lenne a cselekményrõl, ha nem olvastam volna :D A könyvek nagyon tetszettek, alig tudtam letenni õket, nem bántam meg sem az elolvasást, se a megnézést. Az új rész most jött le, mindjárt nézem megfele :D

#119 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 4. - 11:35

Moon, én egyelõre nem nézem a sorozatot, így nem tudom megmondani, hogy milyen. Viszont tavaly nyáron tartottam egy tíz napos maratoni olvasást és a Trónok harca összes részét egyben elolvastam eredetiben. Bár nem egy Foucault-inga, azért jóval több van a történetben, mint egy jelentésréteg. Nekem az jött le, hogy van egy csomó szereplõ, aki éli az életét, gondol valamit a világról, de kevés a tényleg gondolkodó, "élõ" szereplõ, viszont õk jelentik a kapcsolatot a regényfolyam másik jelentésrétegéhez, az emberi pszichéhez (Martin ezt képezi le az általa teremtett világban). Pár példa, a Fal a tudat és a tudattalan közötti gát, nem véletlen, hogy olvadásával az azon túl élõk elkezdenek átszivárogni, mint ahogy a gát meggyengülésével emberek is kezdenek a "normálistól" eltérõen viselkedni mind a normális világban, mind Westerosban. Az sem véletlen, hogy egyes lények nem tudnak átjönni a Falon, annyira archaikusak (Bran megy a madárvezetõhöz, tiszta terápiás feladat, "megjelenik elõtted a mester, aki egy fa mélyébe visz" :D) A regényfolyamban megteremtett világ gyakorlatilag az egyre õrültebbé váló világ allegóriája, ami Martint szerintem mint írót alapvetõen mozgatja. Szóval szerintem érdemes a könyveket elolvasni. :)

'Everything that is done for us, without us, is not ours.'


#120 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 4. - 21:21

Ha valaki most azt mondja nekem, hogy Hodor karakterével Martin az emberi szellemiség tradicionális lételméleti kérdéseit feszegeti egy olyan intellektuális válság megoldását keresõ életút követésével, amely már kezdetektõl fogva bukásra van ítélve, akkor az adjon már abból, amit szív. Vagy amit az író szív. :D Forki, ha a könyv tényleg olyan, mint amilyennek leírod, akkor az HBO-sok elmehetnek a sunyiba, mert a sorozatból eddig semmi ilyesmi nem jött át.