Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Bértartás.


  • Please log in to reply
379 válasz a témához

#41 Fõnix

Fõnix

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 753 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 16. - 16:52

Csak annyit fûznék hozzá az egészhez,hogy voltam már lovarda"vezetõ",lovász is másnál (napi 20 óra is kevés volt a tulajnak),bértartó is,bár bértartott nem. :) A vezetõnél az idézõ jel csak azért van,mert egyszemélyben voltam a sajátomban minden.A jelzések szerint,és a nyaranta visszatérõ táborozóim bizonyították,hogy valamit jól csinálhattam,pedig nem "feküdtem" le egyik vendégnek sem :gm: ,sõt szigorúan betartattam a hülyének tûnõ házirendet is.Igaz volt olyan túrázni kívánó vendég hölgy aki rámvágta a kaput,mert azt mertem mondani,hogy pár hét gyakorlás után talán kiviszem terepre. Nos rajta nem kerestem semmit,de nem is lett nyomorék sem õ,sem a ló (és ez a jobbik verzió). Külön-külön már minden le lett itt a jóról írva,de ezek nem megvalósíthatatlan dolgok,csak ésszel,és beleérzéssel kell csinálni.A bérlovat úgy tartani,mint a sajátomat,és a tulaj nem szólhat semmit,stb... Lovászként is megköveteltem,és meg is kaptam a tiszteletet,mind a milliomos csemetéktõl,mind a felnõttektõl.Az igazsághoz azért hozzátartozik,hogy harcolni kellett az elején,az elõdöm hagyatéka miatt. Az hogy minden abbamaradt,más történet,de minden újra megvalósul nemsokára,na jó mostmár azért öregesen csak :D Minek kapkodjak,hiszen már minden faluban van egy bértartóhely,ill."lovarda" legalább ;) Nekem elég lesz az a 4-5 bértartó aki nálam akarja az összes szabadidejét eltölteni majd. Javítok,mert azt elfeledtem ide írni,hogy rojtos csepszbe,hónam alatt a weszkó nyereggel,sõt a szám sarkában sokszor cigivel mosolyogtam a szembejövõ vendégekre :dev:

Edited by Fõnix, 2009 szeptember 16. - 16:54.


#42 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 16. - 17:33

Javítok,mert azt elfeledtem ide írni,hogy rojtos csepszbe,hónam alatt a weszkó nyereggel,sõt a szám sarkában sokszor cigivel mosolyogtam a szembejövõ vendégekre :dev:


Ezt elképzelve, jó ijesztõ lehetett... :D

#43 Fõnix

Fõnix

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 753 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 16. - 22:43

:D lehet,de mégsem ijedeztek a hozzánk betérõ lovagolni vágyók,akármelyik korosztály is volt az.Sõt ha jól emlékszem,Te sem tõlem ijedtél meg :gm:

#44 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 17. - 7:07

:D lehet,de mégsem ijedeztek a hozzánk betérõ lovagolni vágyók,akármelyik korosztály is volt az.Sõt ha jól emlékszem,Te sem tõlem ijedtél meg :gm:


Most, hogy mondod, a jányok ijesztõbbek voltak. Meg a Porfelhõ. :D

#45 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 17. - 7:11

Aranyos telefonbeszélgetést folytattam tegnap egy bértartó érdeklõdõvel. Volt már valamikor nyár elején személyesen a lovardába, tehát ismeri a feltételeket. Szeretné hozzám hozni a hihetetlenül nagyon különleges és értékes arab tenyészkancáját a választás elõtt lévõ csikójával. Neki nagyon fontos, hogy jó helyen legyen és hát minket alkalmasnak lát erre a feladatra. De azt igazán megérthetem, hogy csak a legolcsóbb bértartási lehetõséget tudja elfogadni, szerinte 22000.Ft azt megfelelõ összeg lenne a két ló eltartására, mert látott valahol már ilyen áron is tartani lovat. Mondtam gondolkozzon még rajta egy kicsit.

#46 suttogók

suttogók

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 297 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 21. - 12:30

:D De aranyos ! Akkor megszabta a feltételeket.

#47 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 21. - 12:46

Inkább nevetséges, vagy szánalmas.... :gm:

#48 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 21. - 13:00

Oda kell vinni ahol 22000 -ért látta a bértartást,mert ez biztos nyár végi akció.Kihagyhatatlan. :D Szánalmas nem nevetséges.Ha otthon tartja a lovát akkor sem tudja ennyibõl kihozni a havi tartását,ilyen széna-szalma árak mellett.És a zabot meg nem is említettem.Na meg a munka és kötöttség. :)

#49 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 21. - 13:34

Seggek gondoljak igy.

Emberek között annak van igaza, akinek igaza van.

Es ez egy kis kitartassal anyagi hasznot is hoz.. tartos ügyfeleket.. a tisztesseg.. amit nem helyettesit a seggnyalas.. csak a seggek szemeben.



Lehet, hogy én mozgok rossz helyeken, de úgy tûnik több segget látok magam körül, mint tisztességes embert.

#50 Peter13

Peter13

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.855 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 21. - 13:38

Mindenütt rossz a hely(zet).. de nem mindenütt egyforman. Kitartas!!! "Lassu viz partot mos.."

Edited by Peter13, 2009 szeptember 21. - 13:42.


#51 Hömbölgö

Hömbölgö

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 21. - 14:05

Sziasztok, A hétvégén voltam lovagolni egy alsógödi western lovardában. Szándékosan nem nevezném meg a lovardát, aki ismeri õket úgy is tudja. Eleinte fel sem tünt, hogy az udvar felét beteríti a széna, de mikor közelebbrõl megvizsgáltam, láttam, hogy a széna közepe tiszta fehér a penésztõl. Slaggal mosták le, és szárították a napon, majd adták is oda a lovaknak. Hát ha volna lovam még a környékére sem vinném ennek a helynek. A gazdával etettem volna meg az egészet... Tibi

#52 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 21. - 14:08

Én bértartó vagyok, de nem igazán vagyok szimpatikus a bértartó, bérlovas (lovardatulajdonos és lánya, stb) sporttásrsaim között amikor felhívom a figyelmüket, hogy ne hagyják a szart a mosón, a kötõféket a mosó kikötõjén lógva, a lovat a mosón míg õk trécselnek más pedig a mosóra vár, stb. És a lovarda csak szûk keresztmetszete a világnak.

#53 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 22. - 6:51

A patamosó külön téma! Ló a patamosóba a víz folyik a gazdi sehol- eldurran az agyam tõle. Ló sehol gazdi patamosóba mossa az invédõket víz folyik és közbe beszéget. Szólok, hogy talán nem fél órán keresztül kellene a sarat áztatni a ló patájáról, mert azt az arra rendszeresített sárkefével lehet igazán leszedni. Válasz- jó jó mindjárt kész van és folyik tovább a víz. A patamosóba szarkupac, sörény nyesedék ott hagyva- pedig seprû lapát kuka oda készítve, nem a kezével kellene összekaparnia. A patamosó körül minden féle ápólós cucc sampon, fél zokni? kesztyû pálca stb szana szerte. Nagyon meguntam már - van egy kuka zsákom és este felé összekapkodom az ott maradt még használható dolgokat, a többi a kukába. Még senki nem kereste nállam semmilyét- persze a lovas boltosoknak is meg kell élniük valamibõl. Más! Kedves aranyos bértartó, mindent megpróbál megtenni a lovi tulaj, hogy jól érezze magát és maradjon a lovával együtt. (Mondjuk nekem fontosabb a ló mint az ember.) Az agyamra mennek a lovas pálya kérdésével. Puha legyen mert a lova ina bánja és ezek az értékes versenylovak nem lépnek akármire, teljesen rendben van. Pálya homokos ( felénk kötött fekete föld van), heti rendszerességgel traktorral karbantartva, mostanában arra nincs panasz, de jobban szeretnének a hátsó karámban edzeni, mert az nagyobb csináljam meg azt is. Akadályok nem elég színesek, vettem festéket lefestettük, csináltam vizestálcát, most csináljak egy speckó színû kõfalat mert az utolsó versenyen azért állt meg a ló. Most már elmennek másik lovardába edzeni, mert ott nagyobb a pálya és több akadály van és színesebbek is. Nekik nem jó a tavalyi fedeles beosztás( heti három alkalommal 6 órától csak a versenyzõ bértartók mehetnek be) mert õk már 4-5 órától akarnak bemenni. ÉÉÉÉSS nem szeretnének 35 ezret fizetni a bértartásért mert az sok ( a fedett lovarda használat is benne van) az pedig az én magán szociális problémám, hogy mibõl finanszírozom az igen magas igényeiket. Amikor felvetettem, hogy rendben fizessenek többet és akkor lehet igényeket benyújtani, akkor csak mosolyognak hogy ez már igy is igen drága nekik. Amennyiben árat emelek elmennek olcsóbb helyre. Mikor kiakadok az ilyenektõl, akkor legszívesebben elküldeném õket.

Edited by Dél-Alföldi, 2009 szeptember 22. - 7:13.


#54 gustilo

gustilo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 220 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 22. - 7:26

Igen, a patamosó külön téma. Amikor a kedves lovardatulaj után is nekem kell eltakarítanom az otthagyott trágyát, sörénynyesedéket, szénát (!), ha tiszta helyre akarom kikötni a lovamat. Nekem ettõl is égnek áll a hajam.

#55 Trion

Trion

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 2 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 22. - 11:11

[ ÉÉÉÉSS nem szeretnének 35 ezret fizetni a bértartásért mert az sok ( a fedett lovarda használat is benne van) az pedig az én magán szociális problémám, hogy mibõl finanszírozom az igen magas igényeiket. Amikor felvetettem, hogy rendben fizessenek többet és akkor lehet igényeket benyújtani, akkor csak mosolyognak hogy ez már igy is igen drága nekik. Amennyiben árat emelek elmennek olcsóbb helyre. Mikor kiakadok az ilyenektõl, akkor legszívesebben elküldeném õket. [/quote] Szia! Én a helyedben már rég elküldtem volna. Enyyi idegeskedés, kell a fenének, majd jön helyette másik. Ennyi szolgáltatásért pest környékén 60 ezer alatt nem találsz helyet. Az ilyen bértartónak, teljesen mindegy, hogy nálad vagy egy miliárdos helyen áll, úgy se lesz neki semmi se jó.

#56 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 22. - 13:32

Teljesen tipikus magyar hozzáállás! :rolleyes: Ha valaki fizet valamiért, bármi is legyen az, elvárja, hogy csontig kinyalják a sejhaját... mert ugye az eladó az õ "10Forintjából" fog milliomos lenni, és mekkora hatalmas kiváltság, hogy õ oda beteszi a lábát...

#57 Babszem

Babszem

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.972 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 22. - 15:31

Furcsa.. ahol most én bértartó vagyok, ott nincs gondom túlzottan sok. Két lovász van mondjuk ez alapjában véve kétféle hozzá állás a lovakhoz. Az egyik kicsit nem törõdömebb de legalább megcsinálja, még ha késõbb is kezdi és hamarabb is végez. Egyszer volt csak hogy télen a szarban álltak a lovak mert nem vitte ki õket és nem takarított. Mivel hát esett a hó hát szegény megfázik. :) Ezután újra tisztáztam a lovarda vezetõjével és biztonság kedvéért mind két lovásszal is, hogy az enyém nem döglik emg a hidegben ki lehet vinni... :D Aztán pár bértartó heves hozáállása után a boxok is kilettek takarítva azóta soha semmi próbléma nincs. Nagyon szépen ki vannak ganézva. Nekem ennyi és nem több az elvárásom és én csak azért fizetek, szerintem ennyit meg el is várhatok. Emberséges körülményeket és a szerzõdésben foglalt fél rideg tartást, vagyis csak este áll a ló állat a boxban. Az enyém ráadásul esõben is a többi tudom..megfázik.. :D Az enyém meg nyerítve prüszkölve vágtázik fel alá ha csepeg az esõ.. Persze az is jó hogy biztonságban tudhatom mert tutira nem rakják ki õket akkora viharban ami már tényleg nem biztonságos egy beálló nélküli csupasz karámban. A bratyizás meg...azt hiszem pont nem én vagyok az aki ezt csinálja, hozzám inkább jön mind két lovász hogy beszélgessenek.. Általában még nekem kell õket lerzni mert kicsit unom a mindennapi sztorizgatásokat..jah meg a bókok ugye... :D de inkább ez mint az ellenkezõje.. Szóval hozzáállás kérdése , a lovam mocskát én is eltakarítom patamosóról vagy máshonnan..én állítottam oda, hát oda csinált kész..nem fog belehalni az ember.. De lehet ha változtatnék ezen hozzá állásomon nem bratyiznának velem a lovászok.. :D :D Bár én sose tartottam célra vezetõnek az ellenségeskedést, ha bunkó a lovász én akkor is kedves vagyok ha lehet, mert mégiscsak õ van mindennap a lovammal és sose tudhatjuk ki, min és hogyan vezeti le a feszültségét..plussz kell a feltétlen bizalom mert semmi más nem biztosít a lovam jóléte felõl..csak ha megbízom azokban akik mindennap még ha én fizetek is érte vigyáznak rá és gondját viselik a legalapvetõbb módon..mit étel és biztonság

#58 Gery

Gery

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 137 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 22. - 15:57

Furcsa.. ahol most én bértartó vagyok, ott nincs gondom túlzottan sok. Két lovász van mondjuk ez alapjában véve kétféle hozzá állás a lovakhoz. Az egyik kicsit nem törõdömebb de legalább megcsinálja, még ha késõbb is kezdi és hamarabb is végez. Egyszer volt csak hogy télen a szarban álltak a lovak mert nem vitte ki õket és nem takarított. Mivel hát esett a hó hát szegény megfázik. :) Ezután újra tisztáztam a lovarda vezetõjével és biztonság kedvéért mind két lovásszal is, hogy az enyém nem döglik emg a hidegben ki lehet vinni... :D Aztán pár bértartó heves hozáállása után a boxok is kilettek takarítva azóta soha semmi próbléma nincs. Nagyon szépen ki vannak ganézva. Nekem ennyi és nem több az elvárásom és én csak azért fizetek, szerintem ennyit meg el is várhatok. Emberséges körülményeket és a szerzõdésben foglalt fél rideg tartást, vagyis csak este áll a ló állat a boxban. Az enyém ráadásul esõben is a többi tudom..megfázik.. :D Az enyém meg nyerítve prüszkölve vágtázik fel alá ha csepeg az esõ.. Persze az is jó hogy biztonságban tudhatom mert tutira nem rakják ki õket akkora viharban ami már tényleg nem biztonságos egy beálló nélküli csupasz karámban. A bratyizás meg...azt hiszem pont nem én vagyok az aki ezt csinálja, hozzám inkább jön mind két lovász hogy beszélgessenek.. Általában még nekem kell õket lerzni mert kicsit unom a mindennapi sztorizgatásokat..jah meg a bókok ugye... :D de inkább ez mint az ellenkezõje.. Szóval hozzáállás kérdése , a lovam mocskát én is eltakarítom patamosóról vagy máshonnan..én állítottam oda, hát oda csinált kész..nem fog belehalni az ember.. De lehet ha változtatnék ezen hozzá állásomon nem bratyiznának velem a lovászok.. :D :D Bár én sose tartottam célra vezetõnek az ellenségeskedést, ha bunkó a lovász én akkor is kedves vagyok ha lehet, mert mégiscsak õ van mindennap a lovammal és sose tudhatjuk ki, min és hogyan vezeti le a feszültségét..plussz kell a feltétlen bizalom mert semmi más nem biztosít a lovam jóléte felõl..csak ha megbízom azokban akik mindennap még ha én fizetek is érte vigyáznak rá és gondját viselik a legalapvetõbb módon..mit étel és biztonság


Tökéletesen osztom a véleményedet!
Nekem is vannak tapasztalataim lovardákkal kapcsolatban. Volt hely, amit azért hagytam ott, mert a lovam etetése, tartása, takarmány minõsége nem volt megfelelõ, ellenben a társaság, a barátok rendkívûl jófejek voltak. De ugye egy felelõs lótulajdonos nem azért megy egy lovardába, mert jó a csapat (persze nagyon fontos ez is) hanem azért hogy a lovának jó legyen. Alapfelállásban nem haverkodni járok ki a lovardába, hanem a lovamhoz, ergo ha senki sem szól hozzám, akkor sincs semmi baj. A ganét eltakarítani természetesen mindenkinek el kell maga, illetve a lova után is, de engem eleve így neveltek, nem is értem azokat, akik nem így tesznek. Amíg a lovamnak megfelelõ körülményeket, bánásmódot, takarmányt biztosítanak, addig miért is váltanék. Neki legyen jó. Sokan a "lovász" fogalmával képzavarban élnek. Jobb helyeken a lovász valóban lovas végzettséggel, de legalábbis több éves lovak körüli tapasztalattal rendelkezik. Nem csak a talicska tologatásához ért, hanem észreveszi ha egy ló beteg, netán kólikázik. Feltünnek neki a tünetek, így idõben tud szólni a tulajnak, hogy csináljon valamit, mielött még késõ lenne. Azonban a legtöbb helyen sajnos a lovász nem más mint szakma nélküli, a társadalom peremére csúszott emberke (aki ezek ellenére lehet tisztességes és rendes), gyakran semminemû lovas hátérrel. Olcsó munkaerõ, megmutatják hogy hova vigye a ganét, mennyi szénát tegyen be, hány fangli abrakot kapjon a jószág. Sajnos ebbõl van a több, de ha az illetõ lelkiismeretes és tisztességes (nem alkesz) akkor tökéletesen el tudja látni a feladatát.

#59 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 22. - 16:05

Meg az olyan lovardatulajdonosokból,akik "elfelejtenek"fizetést adni,nem jelentenek be,szabadság-szabadnap nuku,a lovász lakhat balkáni körülmények között(senki nem vár ilyen helyen palotát,de emberhez méltó szállást,fõzési-fürdési lehetõséget igen) stb. A képzett,normális emberek pont a sok csaló munkaadó miatt menekülnek el a szakmából. Az alkesznak mindegy,valamilyen fedél meg a napi pia meglegyen,azt annyi.

#60 Krisztinke

Krisztinke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 51 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 23. - 7:29

Sziasztok! Mindkét félnek tökéletesen igaza van.Nekem volt szerencsém mindkét oldalt tapasztalni.Elöször lovászként dolgoztam,most meg lovitulaj lennék.(vagy mi:) A tapasztalataim alapján csak annyi lovat tartok amit el is tudok látni egymagam.Persze van segitségem,nem is kevés,de igy is óránkénti kapcsolatban vagyok a lovakkal.Próbálom a legjobb tudásom szerint gondozni õket.Bértartott lovam,jelenleg három van.Gazdáikkal jól kijövök,és ha eseteleg tulságosan rámakaszkodnak,azt nyiltan megmondom nekik.Átlag mikor megkötjük a bértartási szerzödést,akkor lefektetjük együtt a szabályokat,és késöbb nincs probléma. :ang:

#61 gidrángirl

gidrángirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 29. - 13:29

Sziasztok! Most nekem is volna egy afféle kérdésem bértartás ügyben. A dolog egyelõre még csakis és abszolúte érdeklõdés szintû: a téli hónapokra keresnék lovardát. Csak akkor fogom költözésre adni a fejem, ha kemény tél lesz, ebben az esetben kb. novembertõl februárig, vagy amikor az idõjárás szükségessé teszi, szeretnék beköltözni olyan lovardába, ahol van fedeles. (Tehát ha enyhe telünk lesz, akkor nem is költözünk, de ha igen, akkor sajnos muszáj lesz...) Szóval olyan lovardát tudna nekem valaki ajánlani, amelyben van fedeles, és Dél-Pestrõl autóval emberi idõ alatt megközelíthetõ? Általában hétköznaponként járok ki, szóval az sem hátrány, ha hét közben el lehet férni a fedelesben, meg úgy általában, normálisak a körülmények. (A Tatiba nem szeretnék menni.)

#62 suttogók

suttogók

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 297 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 29. - 14:28

Szerintem interneten nézd át a lovardákat melyik lenne közelebb ,hol van fedeles. Majd telefonálj, és mond el ,hogy ettöl -eddig szeretnél ott lenni. Egyáltalán ,hogy fogadnak -e 3-4 hónapra. Ha van lószállitód akkor lovad fölrakod ,és fedelesekbe tudsz télen menni lovagolni ,2000ft kérnek el alkalmanként fedeles használatáért.Igy nem kell költözni. Esetleg lóval átlovagolni ,ha közelben van.

#63 gidrángirl

gidrángirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 29. - 14:45

Erre én is gondoltam már, mármint, hogy lovat fel a futóra és befurikázni fedelesbe. Csakhogy mondjuk heti 4 lovaglással, és azzal is számolva, hogy a legközelebbi "használható" fedelessel rendelkezõ lovarda sincs valami közel, anyagilag jobban megérné, ha beköltöznék pár hónapra. Neten meg fogom nézegetni a környékbeli lovardákat, és a körbetelefonálást is tervezem, de azért ha van valakinek személyes élménye, esetleg valaki errefelé bértart, érdekelne. :)

#64 Dóryy

Dóryy

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 23 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 25. - 18:40

Sziasztok. Éna a dél-budai régióban tudok ajánlani néhány lovardát. Az elsõ tárnokon van, talán ezt tudom a leginkább ajánlani. ebben a lovardában nincs ikolalovaglás, csak bértartás. Minden van (fedele, patamosó, lószauna, körkaráém, ugrópálya, díjlovaspálya, tiszta boxok stb..). Nagyon tudom ajánlani és az ára is jó. A következõ közel van az elõzõhöz. Ott talán még jobbak a körülmények, nagyobb a hely, 2 fedeles is van. Az árban 5000ft-tal drágább az elõzõnél. De csak kocsival lehet ide eljutni. A gazdgoknak tudok ajánlani egy sóskúti lovardát. De az ára ennek 12000ft-tal drágább az elsõnél és ebben nincs benne a karámozás, amiért óránként még kell fizetni. Én ezen a köznyéken fõleg ezeket tudom ajánlani. De sok másik lovarda is van. Akit érdekel valamelyik írjon... ;)

#65 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 26. - 8:18

De az ára ennek 12000ft-tal drágább az elsõnél és ebben nincs benne a karámozás, amiért óránként még kell fizetni.

:hu: :hu: azért fizetni pluszba, hogy kitegyék karámba? szerencsétlen lovak.... :( Azt hiszem hatalmas ívben kerülném az ilyen helyeket, még ha kõgazdag is lennék. (Szerencsére a közalkalmazotti bértábla ismeretében ettõl nem kell rettegnem, így megelégszem azzal, ami a lovamnak a legjobb: karám+ beálló, ami alá be is állhatna, ha akarna, de leginkább wc-nek használják :dev: )

#66 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 26. - 8:26

Kedden éjszaka, mikor hazaértem a meccsrõl, a beálló elõtt aludtak. Hogy miért nem fekszenek be??? Amikor a HÍd-rendezvények alkalmával megnéztük a sóskúti körülményeket, elgondolkoztam annak a mondásnak az igazságtartalmán, hogy "a ló nem szereti a szegényszagot". Vajon a mi közalkalmazotti bérbõl fenntartott lovaink cserélnének a sóskúti puccos lovakkal? Kötve hiszem.

#67 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 26. - 9:00

ori, mennyit fizessek pluszba, hogy be ne tedd pacikámat a nemlétezõ istállódba? :gm: :gm:

#68 Rontó

Rontó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 632 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 26. - 22:20

nálunk a tulaj mindig azt mondja (persze csak viccbõl), hogy azért kell plusszban fizetni, hogy kevesebb abrakot adjon a lónak! :)

#69 Kochi

Kochi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 28. - 7:12

Rém-lovarda-bértartás Családtagom tartotta lovát egy Hódmezõvásárhelyi istállóban - B...l... (aki nem találná ki ebbõl annak magánban segítek). Kedves,aranyos fehérített mosolyú tulajdonos hölgyike két éve gondolta úgy, hogy van egy lova meg egy csikója bértartásban, és egy gazdag férje (most már nincs) vetetett vele egy tanyát és csinál ott lovardát. 11 ha legelõ szólt a csábítás-valóság 10 ha szántó amit idén vetettek be lucernával, és egy vizsonlag nagy karám tarra rágva kitaposva, sár és víz. Saját Ön-törvényei alapján próbálkozott a bértatással , minden arany szabályt és tudást mellõzve, segítõ tanácsokat meg nem fogadva. Pár hete kiborult a bili. Lovas kislányok úgy gondolták, jó pofa a térdig érõ vizes karámban hajkurászni a lovakat, a bértartókét. Szénát nem vett mert nem volt rá pénze, egy kedves férfi ismerõse vásárolta a szénát, vagy hozta a bértartó a saját lovának. Elhoztuk a lovat, hamarabb kellett volna, de bevalljuk most magunknak minket is elvakított a szép mosoly! Mindenkinek azt tanácsolom ezt a helyet kerülje, amikor bértartó helyet keres nézzen körbe kérdezzen a takarmány beszerzés menetérõl, nézze meg a lovakat és ellenõrizze az ígéreteke.

#70 Tao

Tao

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 120 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 29. - 16:32

"a ló nem szereti a szegényszagot". Vajon a mi közalkalmazotti bérbõl fenntartott lovaink cserélnének a sóskúti puccos lovakkal? Kötve hiszem.

Az eredeti: A telivér nem szereti a szegénység szagot.

#71 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 6. - 9:37

:hu: :hu: azért fizetni pluszba, hogy kitegyék karámba? szerencsétlen lovak.... :( Azt hiszem hatalmas ívben kerülném az ilyen helyeket, még ha kõgazdag is lennék. (Szerencsére a közalkalmazotti bértábla ismeretében ettõl nem kell rettegnem, így megelégszem azzal, ami a lovamnak a legjobb: karám+ beálló, ami alá be is állhatna, ha akarna, de leginkább wc-nek használják :dev: )

Azért ez függ ám attól, hogy mire "használod" a lovadat. Ha kõkeményen versenysportra, napi több óra edzéssel, akkor nem a karám+beálló a legjobb a párosotoknak. Amiben te vagy a páros egyik tagja, és a ló csak a másik.

Amúgy meg szerintem nem is a karám+beálló az, amit nem tudnának még jobbra cserélni a lovak: legelõ+beálló ;)

#72 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 6. - 12:24

Mostanra már van legelõ+beálló kombinációnk is :-) :-) Amúgy ha napi sok edzése is van egy lónak, akkor sem értem, hogy miért lenne jobb neki a box. Persze a sérülésveszély miatt gondolják így, de nekem még nem sérült le lovam karámban sosem. Mondjuk nem is többmilliós lovakat tartok.

#73 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 10. - 11:36

A box a lovasnak, illetve az ápolónak jobb, nem a lónak- akár mire is használod!

#74 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 10. - 12:14

ezt a vitát párszor már lefolytattuk ezen a fórumon ... alapvetõen a legelõs tartás tartás híve vagyok, de hétvégén láttam egy olyan lovardát... hatalmas legelõk, magas belmagasságú, fakockás padlós istálló, tágas, világos (angol)boxok . ott azért nem lehet rossz lónak lenni. más kérdés, hogy a hely egykori Esterházy ménesbirtok, ma már senki nem építene ilyet...

#75 Gery

Gery

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 137 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 21. - 15:07

Valaki tud esetleg a helyrõl valamit? Nem árt nagy ívben elkerülni...

A nyílt utcán szúrtak nyakon egy lovat

Többször is nyakon szúrt egy lovat egy érdi istállótulajdonos, amiért a lovat gazdái a rossz tartási körülményekre hivatkozva máshol akarták elhelyezni. A gazdája, egy 16 éves lány szeme láttára kivégzett ló elvérzett, már nem tudtak rajta segíteni. Az érdi férfi ellen állatkínzás gyanúja miatt indítottak eljárást.

Belepusztult sérüléseibe egy ló, amelyet egy érdi férfi több alkalommal is megszúrt az állat gazdáival kialakult elszámolási vita miatt, tájékoztatott a rendõrség.
A NOÉ Állatotthon Alapítvány információi szerint az érdi istállótulajdonos a ló gazdája, egy 16 éves lány és édesanyja szeme láttára végzett az állattal. A lány és családja nem voltak megelégedve a bértartásban a férfinál tartott ló körülményeivel, ezért új helyet kerestek neki. Amikor ezt megmondták az istálló tulajdonosának, a férfi háromszor is nyakon szúrta a mellette álló lovat. A ló másodpercek alatt kivérzett, az állatorvos már nem tudott segíteni rajta.
A Független Hírügynökségnek nyilatkozó Budaörsi Állatmenhely úgy tudja, hogy a ló gazdája egy 13 éves kislány, a lovarda tulajdonosa pedig a ló hátán ülve szúrta többször szíven az állatot.
A kedden történt eset miatt a járõrök az Érdi Rendõrkapitányságon elõállították az 56 éves érdi férfit és gyanúsítottként hallgatták ki. Ellene állatkínzás vétségével indítottak eljárást.
A férfi másik három lovát az illetékes állatorvos kérésére elszállították, mivel azok legyengült, rossz egészségi állapotban voltak, olvasható a Pest Megyei Rendõr-fõkapitányság közleményében.

#76 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 21. - 15:39

Aztaqrwa....!!! :mad: :mad: :mad: Lelõni! :mad:

#77 monácska

monácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 115 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 21. - 20:35

A 16 éves lovat Felhõnek hívták és elõzõleg Sóskúton volt bértartásban, de onnan elhozták gazdái, mert úgy gondolták, hogy Érden, amely közelebb fekszik lakásukhoz, jobb helyen lesz - mondta az [origo]-nak Pályi Melinda, a Budaörsi Állatmenhely munkatársa, akit a hatósági állatorvos hívott a helyszínre. Az állatvédõ, aki a ló megölése után érkezett a helyszínre, a ló tulajdonosától úgy tudja, hogy azért akarták elvinni a lovat, mert látták, hogy nem bánik vele jól a férfi, akinek a gondjaira bízták. Pályi Melinda úgy tudja, hogy az Érden közismert, Indián becenevû férfi, akit többször is láttak betyárruhában lovagolni a városban, nem akarta visszaadni a lovat, és amikor a tulajdonos nõ rendõrséggel kezdett fenyegetõzni, azzal a felkiáltással, hogy "Nesze itt van a lovad!", leszúrta az állatot, amely támolyogva lépett kettõt és összeesett. Az állatvédõ úgy tudja, hogy a ló 13 éves gazdája és testvére sokkot kaptak az eset láttán.

#78 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 21. - 21:24

Jézusom. Hogy rúgná fel egy ló...

#79 monácska

monácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 115 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 21. - 23:35

Az nagyon kevés lenne neki. Lehet, hogy durva, de én hasonlót kívánnék neki, remélem, hogy valóban börtönbüntetést kap, méghozzá sokat! Amióta hallottam, olvastam a hírrõl a hatása alatt vagyok, nem térek magamhoz.

Edited by monácska, 2010 július 21. - 23:36.


#80 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 22. - 9:35

A legszomorúbb az, hogy szerintem Isten ezen teremtménye sem fog letöltendõ börtönbüntetést kapni, ahogy eddig tudtommal még senki nem kapott Magyarországon állatkínzásért. Fújhatjuk az állatvédelmi törvényt. Pedig egy ilyen lelkületû emberrõl bármit el tudnék képzelni. És nem csak a cselekmény tényérõl (hogy leszúrt egy lovat) beszélek, hanem különös tekintettel annak körülményeirõl. Ha Btk a lovat vagyontárgynak tekinti, akkor lehet, hogy érdemesebb lenne rongálás miatt eljárást indítani, hátha ezen bûncselekményi tényállást komolyabban veszi a T. Bíróság.