Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Hucul


  • Please log in to reply
5439 válasz a témához

#121 Join Up

Join Up

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.329 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 7. - 22:39

Angyi

Hozzászólás megtekintése

Amint kellemesen üget a körkarámban- kb. másfél, 2 órája. Néha egy kis vágtát is közberak, ha épp úgy van kedve. Egy ember áll a karám közepén, de nem hajtja, rá se néz. Angyikánk meg csak megymindatom.Há'nórmálisez?? :kir: Posted Image

* kicsi Join  :wink: 


#122 arikan

arikan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 8. - 7:53

Nem tudom,hogy teljesen értem-e a felettem írtakat, de nem arról szól, hogy más "alatt" szinte lusta a gazdája alatt meg pörög?Mert ha igen, ez normálisnak mondható, mert a mi mesterünk lova is ilyen. A lányának noszogatnia kell, és úgy is maga a nyugalom, a gazdi alatt meg 7-8 mp a vágtapálya. Bár hogy mi a magyarázata... :confused:

#123 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 8. - 8:33

Nem tudom,hogy teljesen értem-e a felettem írtakat, de nem arról szól, hogy más "alatt" szinte lusta a gazdája alatt meg pörög?Mert ha igen, ez normálisnak mondható, mert a mi mesterünk lova is ilyen. A lányának noszogatnia kell, és úgy is maga a nyugalom, a gazdi alatt meg 7-8 mp a vágtapálya. Bár hogy mi a magyarázata... :confused:

Hozzászólás megtekintése

Nálunk Angyival ez egy kicsit bonyolultabb volt. Nem szivesen ismételném itt meg a más topicokban már unalomig fejtegetett csikók történetét, csak tõmondatokban:- 2001. õszén lettünk a gazdái a két csikónak. A gidrán csõdörcsikó, (Herceg) akkor 4 , Angyi (kancacsikó) 6 hónapos volt.- A következõ évben, (Herceg 9 hónapos korában) történt a herélés,ami után vezetgetnem, futószáraznom kellett õt. Ekkor kezdtem (hamár egyszer... alapon) Angyival is foglalkozni.- Egészen az idei év kora-nyári idõszakáig Angyi (hasonlóan Herceghez) a legteljesebb bizalommal volt irántam. A legelõ végébõl egyetlen füttyre elindultak fel hozzám, (semmi nasi!) de úgy is fel tudtam "hozni õket" az istállójukhoz, hogy lementem, kicsit simiztem õket, (semmi kötõfék, egyéb szerszám!) aztán elindultam fel. Ez a két jószág az esetek 99 %-ában jött utánam, mint a kis pulikutya...- Szépen haladtam mindkettõvel a földi munkában (már mihez képest?! :D ), futószárazásnál mindkét körre szépen, elengedetten mentek, hangra jármódot váltottak, stb.- Idén kora-nyáron "A" mindkettõvel elkezdte a belovaglás munkálatait. Ritkán tudott jönni, (összesen tán 8-9 alkalommal volt itt) Herceggel így is eljutott az elsõ terepig, különösebb gond nélkül.- Angyival az elsõ nyeregfelrakásig jutottunk, ez után ugyanis képtelenek voltunk még a kötõféket is ráadni, egyszerûen nem engedte!! Nagyon sok türelemmel próbáltuk rávenni õt a munkára, - A", én, a párom, s két másik lovas barátunk is - de mindössze annyit értem el, hogy hosszú hetekig tartó munkával újra rá lehetett adni a kötõféket, késõbb a kantárt, ám az elsõ fél órás futószárazás után megint kezdõdött elõrõl minden. Ha kötõfék v. kantár volt bármelyikünk kezében, Angyi egyszerûen a farát mutatta... :rolleyes: Így telt el ez a nyár, Angyi belovaglása szinte teljesen kilátástalanná vált. "A" is, mi is hol azt gondoltuk róla, hogy "gyenge idegrendszerû", hol azt, hogy pimasz kis qva, aki a bolondját járatja velünk, hol azt, hogy valahol valamit elrontottunk, de rá nem jöttünk, mi az oka ennek a makacsságnak...Ekkor kértem X. segítségét, aki olyan hatással volt a kis huculunkra, hogy az állunk leesett. Õ állítja, hogy semmi különös nincs abban, amit csinál, ehhez képest Angyi vele úgy viselkedett, mint egy kezesbárány, az elsõ találkozásuk elsõ fél órájában már nyereg volt rajta, amit egymás után többször felrakott-levett, az utolsó felrakáskor a ló szára a földön lógott... :rolleyes: :eek: Nem értettük az egészet, de rávettük X-et, hogy foglalkozzon a lovunkkal. Mivel õ igen messze lakik tõlünk, ez csak "bentlakásos kolesz" formájában jöhetett létre. A kislány tehát már két hete X keze alatt okosodik.Az elsõ héten megbarátkozott az ottani ménessel, (ne és persze a kötõfékkel, kantárral), a második héten a nyereggel, s fiatal lovas lányok könnyû súlyával, néhány napja már az oktatója súlyával is. Semmi gond nincs vele. Kezes, engedelmes, okos, ügyes, stabil idegrendszerû, könnyen és gyorsan tanul - ezeket állapította meg X. Akkor most....? :confused:

#124 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 8. - 9:24

Akkor most ..ti nem voltatok "vezetõk".X igen. X tudta hogyan, mikor, kell "hozzányúlni"...stb.Ezt meg lehet tanulni nektek is. Szerintem X a végén el fogja magyarázni, vagy kérd meg egy napot, hogy veled is foglalkozzon és magyarázza el, mit, miért csinál.

#125 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 8. - 9:38

Akkor most ..ti nem voltatok "vezetõk".X igen. X tudta hogyan, mikor, kell "hozzányúlni"...stb.Ezt meg lehet tanulni nektek is. Szerintem X a végén el fogja magyarázni, vagy kérd meg egy napot, hogy veled is foglalkozzon és magyarázza el, mit, miért csinál.

Hozzászólás megtekintése

Megyünk, megyünk! Az is meg lett beszélve, hogy a "kiképzési idõ" :D alatt ahányszor csak tudunk, elmegyünk és velünk is foglalkozik X. (Lovaglás, Angyival kapcsolatos bánásmód, hozzáállás, stb.) ... De hogy hogyan lesz belõlem(belõlünk) "vezetõ".... :rolleyes: :confused: :hupp: (Hát majd...valahogyan azt is megtanuljuk. :) )

#126 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 8. - 9:52

Hogy azt mondjam, lelkileg túl érzékenyek vagytok, túl emberiek.A lovak nem ilyenek. Majd megtanuljátok..nekem is nagyon sok idõ kellett hozzá, de nem vagyok tökéletes mégsem, de nem is leszek, nem is célom. Csak anniy, hogy jól meglegyünk a lóval, békességben. De ez már megint más téma. :D Szóval a huculok jó kis lovak!! :yeah:

#127 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 8. - 13:54

Hogy azt mondjam, lelkileg túl érzékenyek vagytok, túl emberiek.A lovak nem ilyenek. Majd megtanuljátok..nekem is nagyon sok idõ kellett hozzá, de nem vagyok tökéletes mégsem, de nem is leszek, nem is célom. Csak anniy, hogy jól meglegyünk a lóval, békességben. De ez már megint más téma. :D Szóval a huculok jó kis lovak!! :yeah:

Hozzászólás megtekintése

Hûû, majdnem szó szerint ugyanazt mondtad, amit X. :eek: :) Mi tudjuk ám ezt már Fecóval... Azaz hogy az agyunkkal értjük már... csak a szívünket is hozzá kell igazítani. Posted Image

#128 arikan

arikan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 19:01

Sziasztok!Ismeri valaki Posztós Gabriellát Tiszafüredrõl? Éé Dr. Ozvadl I.-t Zsámbékról? Sziasztok!

#129 arikan

arikan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 16. - 16:15

Szóval senki?No nem baj, csak úgy kérdezetm. Na jó, még egy tesztkérdés:Kinek van huculja? És mennyi, és melyik árgól?Sziasztok!

#130 Guest_Róbert_*

Guest_Róbert_*
  • Guests

Közzétéve 2005 november 16. - 16:35

Ismerõsömnek van.

#131 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 16. - 17:42

Jelentem, hogy Angyi már a combra engedést tanulja, már néhány méteren keresztül megy az oldalra léptetés, és hétvégén, - ha nem lesz esõ - már terepre megy. :P

#132 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 16. - 18:49

Nem lesz esõ. Hó lesz :)

#133 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 16. - 19:54

Az jobb is, szebb is! :)

#134 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 16. - 20:01

És könnyebb lapátolni. :D

#135 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 16. - 20:04

Én ugyan nem lapátolok! Én szórtam el?!

#136 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 16. - 21:30

Én viszont szívesen lapátolom, jó kis testedzés! :dev:

#137 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 16. - 21:55

Én viszont szívesen lapátolom, jó kis testedzés! :dev:

Hozzászólás megtekintése

Pólóban+bugyiban a legjobb :D :D :D :Dlegalábbis a leggyorsabb

Edited by tötõ Zsó, 2005 november 16. - 21:56.


#138 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 16. - 22:59

Ne offoljunk má!Huculok a hóban.

#139 Ortadon

Ortadon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 175 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 17. - 7:03

Nagyon jó a kép!Bár Zsófici bemutatózhatna a hólapátolós ruhájában! :dev:

#140 Dia01

Dia01

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.319 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 19. - 18:02

Hucul paci

#141 arikan

arikan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 20. - 13:10

Barefoot tényleg jó kép.

#142 Ortadon

Ortadon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 175 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 21. - 7:21

Melyikõtöknek van Huculja?És milyen magas illetõ vagy?Nekem sajna még nincs, de attól tartok, hogy "leérne" a lábam a földig. (185 cm magas vagyok)Szóval kérdezném, hogy ki hogy néz ki az adott magasságával a Huculon?Üdv!

#143 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 21. - 13:03

Nézd meg a Magyar Vándor c. filmet. Szép nagydarab színészek vannak, szerintem elég nagy huculokon. Már amelyik ló az....de van köztük. :D

#144 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 21. - 20:24

Vannak nagyobbacska huculok is. A pónitenyésztõk honlapján a fedmének között van egy bottal 146cm-es mén, ami már egy kis arab mérete, csak ez masszívabb mint egy arab.Csodával határos módon még mindig fent vannak a képeim az extrán, pedig idestova hat éve elfelejtettem a jelszót...Szóval van itt egy kép:http://www.extra.hu/...lint/kapos3.jpgmeg mégegy:http://www.extra.hu/...lint/kapos5.jpgA hölgy a lovon Budaházy Edda. Jó hosszúra nõt, megvan õ is 185. Elsõre kicsit furának tûnhet az arány, de csak addig, amíg nem láttad képen a "nemzeti elefánt" címet viselõ mongol birkózóbajnokot lovagolni! :) Ha elég sokat nézed a nomádokat, azon kapod magad, hogy a röhögõgörcs kerülget ha meglátod a 160-as díjlovast a 185-ös lova hátán billegni :)

Edited by Barefoot, 2005 november 21. - 20:26.


#145 Dia01

Dia01

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.319 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 22. - 17:00

huculok Next

#146 arikan

arikan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 22. - 17:23

Szia!Nekem van. Én csak 170 cömö vagyok, de szeintem nem aránytalan. My Webpage Régen néztem ezt a képet (3. kép). Szóval nincs ekkora farom, csak mint látszik fújt a szél. És a lovamon sincs már rajta ez a "szép" kötõfék. (6. kép)Haverunk, aki nem lovagol valami hosszú ideje (és ekkor még a pokróca is férre volt csúszva) nálam legalább egy fejjel magasabb és õ sem aránytalan. (bár ez a ló egy-két cm-vel kinõtte a hucul-magasságot). Amúgy a huculoknak nem a teste kisebb a "zsiráfoknál", hanem a lába rövidebb. => ha egy "normál" nagylovon jó helyen van a lábad, ezen se nézel ki hülyén. Persze ha szõrén ülsz, zavaróbb, ha magas vagy.. No mindegy.

#147 arikan

arikan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 19. - 17:50

Sziasztok!Az elõbb megnéztem, melyik fajtákhoz van a legtöbb hozzászólás. Úgy láttam a magyar fajták gyõztek...gyõznek.. Ennek igazán örülök. Ne vegye senki személyes sértésnek, de én nem szeretme a western ágat. Úgy vettem észre, a fórumon a veszkósok vannak többségben. Ez alapján azt hittem, a magyar fajták majd kullognak hátul, leghátul hozzászólásokban, és az amerikai fajták lesznek a legtöbbet emlegetettebbek.. És nem!Ezen nagyon meglepõdtem.Tök jó.Annak is örülök továbbá, hogy bár a hucul egy kis fajta, ahhoz képest mégis viszonylag sok a hozzászólás ebben a topicban is.Kovács Dávidot ismeritek? Hucul fogatot hajt, és nagyon jó eredményeket ér el velük. (OB gyõzets)

#148 Guest_Róbert_*

Guest_Róbert_*
  • Guests

Közzétéve 2005 december 19. - 19:51

Persze hogy ismerem! www.ponifogat.hu n rajta is van a tesójával

#149 arikan

arikan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 22. - 9:01

Személyesen is?

#150 ozvaldistvan

ozvaldistvan

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 7:28

Sziasztok! Most olvastam a fórumon, hogy valaki keresett minket (dr Ozvald István Zsámbékról). Hát, itt vagyunk, én a neje vagyok, Zsuzsa, és inkább én foglalkozom a hucullal. Ha kíváncsiak vagytok valamire, kérdezzetek bártan.

#151 Verus

Verus

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 9:24

Sziasztok. Én Pécs mellett lakom és arrafelé is vannak lovaink. Köztük van egy édes 3 éves hucul kancánk Ousor Polka. Nagyon kedves szép és a belovaglása is sikeresen elkezdõdött. Most mennem kell de még írok sziasztok.

#152 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 7. - 16:34

Zsuzsa, nekem van kérdésem. Néhány. Az elsõ, hogy mennyi huculotok van, aztán hogy zsámbékon hol, végül hogy meg lehet-e nézni õket valamikor? Egyelõre ennyi :) Én most Bicskén dolgozom, ha nem zavarok átbuszoznék valamikor megnézni a növényevõket.

#153 ozvaldistvan

ozvaldistvan

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 10. - 8:48

Zsuzsa, nekem van kérdésem. Néhány. Az elsõ, hogy mennyi huculotok van, aztán hogy zsámbékon hol, végül hogy meg lehet-e nézni õket valamikor? Egyelõre ennyi :) Én most Bicskén dolgozom, ha nem zavarok átbuszoznék valamikor megnézni a növényevõket.

Hozzászólás megtekintése

Sziasztok, mindenkinek, aki írt! Nekünk csak egy huculunk van, Ousor Gréti (Szellõ). Õ Aggtelekrõl származik és már majdnem 10 éve a miénk. Éppen az õsszel költöztettük át kedves barátainkhoz a Bükkbe, Cserépváralja mellé. Sok csikója volt, ezeket 1/2 -1 évesen eladtuk. Eredetileg a gyerekeknek vettük, de én is sokat lovagoltam rajta. Azt hiszem, tipikus hucul :ang: :dev: , elég alacsony, nagy önérzettel. Két lovunk van, a másik egy 24 éves kisbéri félvér kanca, egyértelmûen a hucul a fõnök. Állandóan szabadon voltak karám+beállóban, ami oda vezetett, hogy a kisbéri kissé alultáplált volt, a hucul pedig mindenórás vemhesnek nézett ki állandóan. Ezért, és mert nem is volt igazán kihasználva, döntöttünk úgy, hogy megbízható helyre odaadjuk. Valószínûleg a barátaink is tenyészteni fogják, és használják is, mivel ott õ az egyetlen ló. Kicsit hosszúra nyújtottam, a lényeg, hogy nálunk már nem lehet megnézni, csak képeken, az jó sok van róla. Arkan, neked is így üzentem, mert most nem tudtam e-mailt küldeni. Zsuzsa

#154 Ortadon

Ortadon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 175 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 11. - 16:19

Zsuzsaozvaldistvan!mit tudtok mondani a hucul aarakrool?

#155 ozvaldistvan

ozvaldistvan

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 11. - 16:53

Zsuzsaozvaldistvan!mit tudtok mondani a hucul aarakrool?

Hozzászólás megtekintése

A kancát nem adtuk el, de így 14 évesen szerintem 3-400 ezer körül lehet az ára. A csikókat választásiként 90-100 ezerért adtuk el, de ez 2-3 éve volt legutoljára.

#156 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 11. - 17:08

Zsuzsaozvaldistvan!mit tudtok mondani a hucul aarakrool?

Hozzászólás megtekintése

Felülrõl a 13., (van tel.szám)"Eladó egy ötéves jegytelen fekete kanca kisló (hucul-keverék), marmagassága bottal 137 cm. Nagyobb gyereknek vagy könnyebb testû felnõttnek egyaránt kiváló szabadidõló, oltva, féregtelenítve. Irányára 220.000 Ft, igény szerint felszereléssel együtt (kisebb méretû angol nyereg + kantár) 270.000 FtBaracska, (Fejér megye). 06-20-975-3437 POINTERNET/2002.04.12/2 "Meg beütöd a gugliba, hogy : - hucul - eladó, és böngészhetsz. :)

#157 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 11. - 18:33

Ebbõl ne indulj ki, ez csak "érdekesség"... :D (69.hsz.)

#158 arikan

arikan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 12. - 8:57

Na igen szerencsére a hucul ára elérte a "normál nagy lovak" árát..

#159 arikan

arikan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 17. - 9:55

Van nálunk két Jósvafõi tulajdonú csikó, lehet, hogy eladók lesznek, akit érdekel, írjon!

#160 süsümester

süsümester

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 94 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 1. - 20:10

amúgy ezzel kapcsolatban van egy jó sztorim beteg volt az egyik lovunk és az állatorvos mesélte egy huculról (nekünk is van és teljesen illik rá a leírás de nem õ volt beteg) Azt mondta hogy a kedves kis éhes ló vhogy megevett egy zsák versenytápot amibõl egy angy lónak max egy fandli a napi adag hívták az állatorvost mit kell ilyenkor tenni azt mondta hogy gyakorlatilag ebbe bármelyik ló belehalna de valószínû a huculnak semmi baja nem lesz. Egy nap múlva újra hívtak hogy minden rendben bár aznap este mintha kicsit sokat járkált volna fel alá