Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Airedale terrier a terrierek királya:)


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
194 válasz a témához

#41 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 9. - 16:07

Van újabb híred, érdekességed és fõleg fotód az kis erdeledrõl?

#42 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 9. - 16:18

Van, bizony, fõleg most, hogy szalonképessé varázsolta Anikó, a tenyésztõje!

Posted Image

Posted Image

#43 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 9. - 17:09

azta!! Gyönyörû! Látom le van ragasztva a füle. :) Farka is tekercselve lett?

#44 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 9. - 17:11

Nem nem, nem kell, mert egyenes a drágámnak! :yeah:

#45 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 10. - 15:57

Az jó! Az enyémnek olyan volt, mint egy malacnak. :dev: Ha lesz még erdelem, tuti levágatom. Max. nem megyünk kiállításra.. :gm: Ti mentek majd?

#46 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 10. - 21:08

Majd meglátjuk :) Mire erdid lesz újra,addigra már bõven egyenes farkúak fognak születni( már most is látszik a szelektálás). Ráadásul a tenyésztõk már nem vágják nekik. :) Én is faggattam az Anikót, hogy mi lesz, de mondta, hogy ne aggódjak. Mondtam neki, hogy nagyon nem szeretnék malackát. :rolleyes:

#47 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 11. - 7:00

Fiatal osztályba beférne. Bár a tenyésztõje tudja megmondani érdemes-e kiállításokra vinni-e vagy sem.

#48 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 22. - 5:59

Mi újság az airedale-k környékén? Bonifác most sem akarja átadni a gép elõtti fotelt. Ebben a hidegben jókat játszottak kint egymással, fittness programot tartokkak a lovaknak, de aludni azért szívesen bejönnek. Csak a két fotel és egy ágy néha kevés nekik és én két kutya között próbálok helyet találni az ágyon.

#49 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 22. - 7:20

Nálunk ez:


Posted Image


Meg ezek:

:D :D

Posted Image


Posted Image



Posted Image

Hallak, de nem érdekel fej:

:D :D
Posted Image


játék:


Posted Image


Posted Image

#50 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 22. - 11:13

De jók! :yeah: :ang:

#51 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 23. - 20:09

Két napja még nálunk is ez volt, de ma már mocsári kutyáim vannak. Hókása, víz minenhol, sár még csak keresésre, de van, amelyik megtalálja. Látom a Tied is szívesen tart fittness programot a patákoknak.

Edited by Robi, 2009 december 23. - 20:10.


#52 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 23. - 20:13

Szerencsére csak akkor, ha megengedem. :) Nálunk tavasz van.

#53 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 9. - 18:02

Hátha valaki erre jár: Úgy néz ki, hogy tavasszal megkutyásodom. Van valakinek tapasztalata, hogy jó-e az airedalet kertben tartani? Én kertben szeretném, lakásba bejárással, de napközben, ha nincs itthon senki, akkor kint lenne. Illetve nektek hamar összeszoktak a lovakkal?

#54 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 9. - 21:48

Szia! Nekem kerti kutyáim vannak. Egy jól szigetelt, szélárnyékos helyre betett ház nagyon jó nekik, kapura néző panorámával. :D Az enyém szinte azonnal összeszokott a lovakkal, nem volt vele gond. Sőt, az első lovas terepnél is úgy közlekedett, mintha ezer éve csinálná. Szóval nem lesz semmi gond, télen hagyd meg macisra a frizurát és kész. És a kerítés legyen jó. :D Honnan hozod?

#55 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 9. - 22:19

Teraszon lesz a háza, eléggé szélvdett és pont a kapura fog nézni :) Kerítéssel nincs gond, a németjuhászunknak is elég volt. Valószínõ, hogy a Syrius-Laybel kennelbõl hozunk el egy kisasszonyt.

#56 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 10. - 7:29

Ne akarom lebecsülni a németjuhászt, de az airedale okosabb. :D :D Kérdezd csak meg a Mártit. :D :D

Fajtatiszta airedale terrier

"Timi új személyazonossággal, iratokkal megkezdte új életét. Oltva, féregtelenítve, ivartalanítva várja új gazdáját ez a kedves, bújós kis jószág. Nagyon nem szereti a magányt, de annál jobban szeret bármilyen lényt, lett légyen õ két- avagy négy lábú.
"

Posted Image

Érdeklõdni lehet:

Nálam itt, vagy

Oláh Tünde: 06-20-513- 87-97

#57 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 10. - 7:46

Teraszon lesz a háza, eléggé szélvdett és pont a kapura fog nézni :)
Kerítéssel nincs gond, a németjuhászunknak is elég volt.


Lásson rá a ház bejáratára is, mert a fõnököt folyamatosan figyelni kell. A kerítés egy terriernek szinte sohasem elég biztonságos. Nekem akkora résen bújtak ki, hogy képtelenség a medence méretéhez, de megoldotta, ha fájt is utána a lába. Itt a tanyán szólóban nem nagyon mennek el, legfeljebb a szomszéd földekre, de a két kis keverék szuka egy pillanat alatt elviszi a fiúkat kirándulni.
A telet jól bírják, a meleget kevésbé. Janikám most is (-5) a hóban alszik, Zebulon 0 fok körül már fürdik az itatókban, de lábat fagyban is mos. A lányok kicsit jobban szeretik a ház melegét, képesek 10-12 órát bent lustálkodni, hogy utána kint annál jobban éljenek. Szeretik a fõnök helyét bitorolni, ha felkelek az ágyból, fél perc múlva már foglalt a helyem. Elõzõ aieredale-m tiszteletben tartotta a kertet, csak az utakon közlekedett. Macska ügyben nem mindegyikért tenném tûzbe a kezem, Zebulon a maga 36 kilójával a görényt is egy villanással elintézte.

#58 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 10. - 8:36

Nálunk 3 macsek van, meg meg kergeti õket, de nem bántja. Következetesen kellett rászólni, de megtette a hatását. Nemrég azon röhögtem, hogy a macsek egész feje bent volt a szájában...szeretgette... :D :D :D , de sem nyálas, sem sebesült nem volt utána a cirmos.
Nálunk egyetlen egy rés volt a deszkakerítésen, annyi, hogy a kis fejét ki tudta dugni rajta. Ahoy nõtt, egyre kevésbé fért ki...mit csinált? Szépen elkezdte rágni, szélesíteni. :D Na akkor raktunk oda egy rácsot. :D
Robi jól írja, rettenetesen embercentrikus, szeretgetni kell ezt a nagy maflát.

És igen, marha gyors kutyák, nem is gondolná az ember a méretbõl kifolyólag:

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

#59 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 10. - 9:33

A kerítésünk sztem elég kutyabiztos. (Elõl fa léces, oldalt sûrû rácsos és erõs, hátul meg megerõsítettük, mert átlógott a szomszédba a németjuhász). Ha kiskorától fogva macskával nõ fel, akkor nem lesz gond, ugye? Hány kg egy 8hetes airedale?Mert a macsek 6-7kg, és most õ a ház ura a kis törött lábával :D Nektek egyedüli kutya? Nálam az lesz, nyílván skat foglalkozok majd vele (leginkább lovardázás, meg majd kutyasuli), de napközben elég sokat lenne egyedül.

#60 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 10. - 10:03

Nem baj, az airedale egész embert kíván. Kb 1 napig a macska lesz a fõnök, onnantól nem. :gm:

#61 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 10. - 12:10

Igazán a fiúk, fõleg a papa (Õ fajtiszta, a kölykök keverékek, mert a mama valami terrier és valószínûleg drótszõrû vizsla keveréke) Bonifác nem bántja a macskát csak játszik vele, volt sajátja is, együtt aludtak. De a tanya azért más, a nõk pedig vérengzõbbek (mint máshol is).

#62 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 10. - 14:55

Annyira azért neeem. Az enyém is lány, de a puli a fõnök. :D

#63 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 10. - 17:19

Nálunk a papa, Bonifác a fõnök, de hús és nõ tekintetében a Zebulon. Két hete, mikor Júlia Anyakirálynõ és legkisebb lánya, aki most lett nagylány, egyszerre tüzelt, Bucó a lányka kegyeiért folytatott udvarlásban Zebulon úgy vágta hanyatt a tisztelt papát, hogy a négy lába méter magasan mutatott az ég felé. Mivel a papa is terrier, így még begyûjtött egy sebet is a pofájára, minek vérfolyományaként a fél pofájáról leollóztam a szõrt, hogy lássam a vérfolyam okát, ami a pofa átharapásának volt az eredménye. Utána egy órát súroltam a házat, mert inkább egy mészárszékre, mint az alvóhelyemre emlékeztetett. A lányok egymás között keménykednek, néha igen látványosan, de sérülés nélkül. Janika a fõ vadász, de Bucó is kiveszi a részét az egerészésbõl (itt a prérin az egérszerû rágcsálók nagy számban próbálnak vámot szedni a lovak takarmányából). A disznókat igazán csak Janika kergeti, az õzek most egész nap 150-250 méterre legelnek. Macska itt még nem maradt meg, de szerintem nem a kutyák miatt. A három lány ugyan egyet érkezése után 1/2 órával átjátszott az örök tejszín birodalmába, a többi nyomtalanul eltünt, mikor elkezdtek a mezõre járni. Valószínûleg a rókák és az egerészõölyvek, héják húzódnak meg a rejtélyes eltûnések mögött. A másholt más fajokra értettem...

#64 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 10. - 18:20

A lányokat miért nem ivartalaníttatod? Megspórolnál egy csomó bosszúságot.

#65 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 10. - 19:32

No akkor kérdezek még párat :) Hogy állnak a lépcsõzéssel? Kétszintes házban lakom, felsõ szintre egy zárt csigalépcsõ vezet, vajon feljön az emeletre? Nektek hány kg-osak a kutyák? És könnyen elhíznak?

#66 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 10. - 23:28

Jucikát nem akarom, mert szeretnék késõbb még egy almot. Bucó most tüzelt elõször, ezt meg akartam várni, tavasszal megy doktor bácsihoz. A másik kettõ szuka már ivartalanított. Az enyémek a három magasra rakott bálákon szaladgálnak, nem hiszem, hogy egy lépcsõ akadály lenne. Bonifác 23 kg körül mozog, ha szerelmes, lead, nehezen hízlalható. Janika jobb hústartó, jó étvággyal, nagyon jól izmolt 30-31 kg. Zebulon a legnagyobb, jó étvágy, masszív felépítés, 36 kg. Bendegúz (õ a háznál van), mint Janika, csak kevesebbtõl is gyarapodik, 30-32 kg. Itt a tanyán azért többet és intezívebben mozognak, mint egy udvarban. Egymást és a lovakat is "tréningezik". Együtt viszont már bandáznak.

#67 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 11. - 7:15

Tévhit, hogy meg kell várni az elsõ tüzelést az ivartalaníttatással.

#68 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 11. - 7:32

Egészségügyi szempontból igen, de tapasztalatom szerint a jellemükre hatással van. A lányok az elsõ tüzelés, a fiúk a fedezés után határozottabbak lettek, megkomolyodtak. Bár egy terriernél ez nem biztos, hogy mindenkinek szerencsés, alapon is azok.

#69 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 11. - 8:49

Nincs összefüggésben. Azért kötöd össze,mert az ivarérett kor az elsõ tüzelés ideje, de kb 1,5-2 éves korukra fejlõdnek ki teljesen. Mivel a nagytestûek kb 7 hónaposan vagy késõbb tüzelnek, így összefolyik a kettõ. Nincs hatással a jellemére. Az én kutyámat 6 hónaposan ivartalaníttattam, és normálisan fejlõdött mind testileg, mind jellemileg. Csak az állatorvosoknak rosszabb,mert olcsóbb, ha kicsiként mûtteted meg, hiszen az altató kilóra megy.. Mindig van egy fejlõdési ugrás- akár több is amikor határozottabban normálisabban viselkednek, mint elõtte. De ez nem tüzelés fügõ. :D

#70 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 11. - 19:57

Ti milyen idõközönként viszitek trimmelni? És általában mennyibe kerül egy trimmelés egy kutyakozmetikusnál?

#71 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 14. - 8:48

Ez változó. Nekem hobbikutyáim voltak, eleinte lakásban, majd mikor kiköltöztünk, akkor kertben. Lakásban olyan évente 3x trimmelték, kint csak évente 2x, hogy télen maradjon meg a sûrû bunda, ne fázzanak. A kiállítási kutyákat 2 havonta trimmelik, igazítják meg, hogy szinte mindig csúcsformában legyenek. A kutyáim útálták ezt, mert azért nem kellemes. Kölyökkorban nem sokat lépcsõztetném, pláne nem csigalépcsõn. Ezek a kutyák olyan 30-35 kg-osak lesznek. Egyik kutyámnál megvártam az elsõ tüzelést, másiknál már nem. Nem volt probléma egyiknél sem. Karakterük nem ettõl volt más. :dev:

#72 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 14. - 9:03

Ugyanolyan idióták. :D :D Ilusta jól írja, kinti kutya évente 2x, benti 3x. A kiállításost meg folyamatosan. :D :D Amit ritkán tapasztalok. :D :D Max az oroszoknál van. :D Kölyökkorban nagyon fontos a prémium minõségû táp. Drága, de megéri, utána már kaphat középkategóriásat, ha nincs kitéve extrém igénybevételnek. Az ár: 8-10ezer forint egy normális kutyakozmetikusnál, aki szépen nem tudja csinálni. Az ár a nagy szõrre vonatkozik, ami 2cm-nél már nagyobb. Tehát nem igazítás. Egy ilyen trimmelés, 4-6 óra aktív munka.

#73 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 14. - 9:17

Ha tenyésztõ bevállalja, akkor nála olcsóbb. De nem mindegyik csinálja meg, illetve nem mindegyikhez érdemes elmenni, ha messze van. Huhh! Szép árak! Nekem a töredéke volt, a tenyésztõnél. :)

#74 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 14. - 9:27

Nekem is. Sõt, én nem is fizetek. :D Bartelezünk. :D :D Múltkor elkapott a gõz, mondom neki: veszek trimmelõ cuccot, mondja meg, melyik márkát hozzák nekem. Asszota: 1. te beteg vagy. :D 2. nem fogod használni 3. a furminátort sem használod 4. leírta, melyik márkát vegyem. :D :D A furminátor az egy jó kis aljszõrszedõ. Amióta megvettem, nem koptattam el...most is pihen a nyergesben. :D

#75 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 14. - 15:53

Mondhatnám, hogy otthon nem sokat ápoltam a kutyáim szõrét, néha áthúztam azzal a bontóval és kész. :D :dev: Mindig látványosan megújult a kutyám, ahogy odavittem. Volt, hogy csinált róla fotót: ilyen volt-ilyen lett címmel. :gm: Bár lehet, hogy ezzel nem kéne dicsekednem.. :D :dev:

#76 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 14. - 18:26

Köszi a tanácsokat! Elvileg akitõl lesz, õ maga trimmeli a kutyákat, tehátlehet, hogy majd vihetem hozzá. Az etetésrõl is kérdeznék: Ti csak táppal etetitek a kutyákat? Vagy kapnak házikosztot is? (rizs, hús, tészta stb, nyílván nem szilvásgombócra gondotam :D )

#77 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 14. - 19:39

Lehet, persze, csak amíg kölyök, addig figyelj oda nagyon az etetésre.

#78 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 14. - 19:54

Célszerû azzal a táppal etetni, amit a tenyésztõnél is eszik? Illetve ti mely tápokat javasoljátok egy airedale-nek?

#79 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 14. - 19:55

Én az amerikai pro pac- ot etetem (anivet). Nagyon jó. A Mártiék mást etetnek szerintem. Amit nem javaslok, az a purina.

#80 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 15. - 12:03

Royal Canin kölyök vagy Acana ezek még nagyon jók.