Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

LOT 2007


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
516 válasz a témához

#481 Monty

Monty

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.470 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 1. - 8:42

Nekem is bejön, izgalmas lehet. :)

#482 Arizona

Arizona

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 1. - 12:42

Velemeny? Erre talan meg en is beneveznek, igazan jopofa. :)))) De keretik figyelembe venni, ha valaki egy eve nem latta a lovat. :D (orulok, ha jovo nyar elejen felismer egyaltalan :rolleyes: ) Ja, es Hajra Xireeeeeeeen! :yeah: Well done!!!!!!

#483 El Kormányzó

El Kormányzó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 1. - 18:28

Westernhorsemanship at halter Magyarországon is minden évben megrendezésre került, amióta létezik az AQHA (American Qurterhorse Association) magyarországi hivatalos "leányvállalata" az: HQHA (Magyar Quartertenyésztõk Országos Szövetsége). Ez a versenyszám több korosztályban is kiírásra kerül, de csak tenyésztõi versenyeken fordul elõ. Ez a küllemi bírálathoz "csatolt" felvezetés, ahol mind a ló, mind a lovas bíráltatik. Ugyanezen szám kiírásra került a paint és appaloosa lovaknál is. Én nem szeretem, mert eddig csak szívtam vele, de pl. tavaly Arven mindent megnyert Easy Dun Slidinnal. (Azé' utálom, mert a bírók soha nem azt a lovat hozzák ki, amirõl én azt hiszem hogy a biztos befutó :kir: ) Idén El Broncón lesz kiírva ez a versenyszám, mivel csak nálunk lesz tenyésztõi verseny.

#484 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 1. - 18:56

(Ott voltál egyáltalán?)


Nem. De jobb is így.

#485 Keselyüstök

Keselyüstök

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.132 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 1. - 19:24

Ez a magányos fotós itt nem Zsubé véletlenül?


:ang: Ez én lennék Ágimam. (Zsubé :dev: )
Köszi Hasu a képeket!

#486 La Bamba

La Bamba

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 2. - 4:55

Hetekig készültem rá, tervezgettem, és nagyon rá voltam gerjedve, hogy én is elmegyek a LOTra. Aztán olvastam a topicot nap-nap után, és most már azon gondolkozom, sajnáljam, vagy örüljek, hogy nem kaptam szabadságot. :gm:

#487 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 2. - 7:13

Hetekig készültem rá, tervezgettem, és nagyon rá voltam gerjedve, hogy én is elmegyek a LOTra.
Aztán olvastam a topicot nap-nap után, és most már azon gondolkozom, sajnáljam, vagy örüljek, hogy nem kaptam szabadságot. :gm:

Sajnáljad! Ott ebbõl semmi nem volt, nem is értem mi ez. Szeressük egymást gyerekek! :yeah:

#488 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 2. - 8:01

Westernhorsemanship at halter Magyarországon is minden évben megrendezésre került, amióta létezik az AQHA (American Qurterhorse Association) magyarországi hivatalos "leányvállalata" az: HQHA (Magyar Quartertenyésztõk Országos Szövetsége). Ez a versenyszám több korosztályban is kiírásra kerül, de csak tenyésztõi versenyeken fordul elõ.
Ez a küllemi bírálathoz "csatolt" felvezetés, ahol
mind a ló, mind a lovas bíráltatik. Ugyanezen szám kiírásra került a paint és appaloosa lovaknál is.
Én nem szeretem, mert eddig csak szívtam vele, de pl. tavaly Arven mindent megnyert Easy Dun Slidinnal.
(Azé' utálom, mert a bírók soha nem azt a lovat hozzák ki, amirõl én azt hiszem hogy a biztos befutó :kir: ) Idén El Broncón lesz kiírva ez a versenyszám, mivel csak nálunk lesz tenyésztõi verseny.


Igen. :) Kint ezt indították stílus és fajta függetlenben is, és a végén még pár spontán kérdést is bevágtak, amivel engem szivattak tudat alatt a leginkább, hogy rábökött a ló egy testrészére, hogy az mi? Meg ha ezt meg ezt észleled, mit csinálsz a lóval. De legalább megtanultam a lovak testrészeit angolul. :kir:
Egy ilyet szerintem bárki meg tud csinálni, aki foglalkozik lovagláson kívül is a lovával, ezért gondoltam,. hogy csinálnék egy nem hivatalos, játékosabbat. :)

#489 Monty

Monty

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.470 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 2. - 10:41

Bamba! Sajnáld! Az ott lévõk 90%-a iszonyatosan jól érezte magát, és mi innen Debrecenbõl most is azt valljuk, hogy a tatári szombat esti buli a legjobb az egész évben. :)

#490 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 2. - 11:46

Igen. :) Kint ezt indították stílus és fajta függetlenben is, és a végén még pár spontán kérdést is bevágtak, amivel engem szivattak tudat alatt a leginkább, hogy rábökött a ló egy testrészére, hogy az mi? Meg ha ezt meg ezt észleled, mit csinálsz a lóval. De legalább megtanultam a lovak testrészeit angolul. :kir:
Egy ilyet szerintem bárki meg tud csinálni, aki foglalkozik lovagláson kívül is a lovával, ezért gondoltam,. hogy csinálnék egy nem hivatalos, játékosabbat. :)


Ezt velünk csinálták sima halterban is... :)

#491 Jackson

Jackson

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 2. - 14:25

Peter13,

Kérlek innnentõl más által már egyszer használt szót se írj le, de még a "zlartibartfast"-ot sem, mert az is utánzás és másolás....

Jackson

Gratulalok.. nagyon örülök.. nem a LOT-rol volt szo.. olvasd el megegyszer.. ne hanyingerezz..
ezt Sheriff-töl masoltad??.. ne masolj senkitöl.. ne utanozz masokat..



#492 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 2. - 19:51

Bamba! Sajnáld! Az ott lévõk 90%-a iszonyatosan jól érezte magát, és mi innen Debrecenbõl most is azt valljuk, hogy a tatári szombat esti buli a legjobb az egész évben. :)


Pedig itthon is sokat bulizunk együtt! :yeah:

Meg az egésznek a "feelingje" nagyon jó volt. Tudod, sok lóbarát egy helyen. :) Már csak jó lehet! ;)

#493 pjutka

pjutka

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 17 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 4. - 17:11

Kicsit megkésve, de elkészültek családi képeink melybõl néhányat a nagyközönség számára is bemutatunk.

családi album :)
(a minõség és a mennyiség esetleges hiányosságaiért bocsi) :ang:

Edited by pjutka, 2007 július 4. - 17:14.


#494 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 4. - 18:55

Kicsit megkésve, de elkészültek családi képeink melybõl néhányat a nagyközönség számára is bemutatunk.

családi album :)
(a minõség és a mennyiség esetleges hiányosságaiért bocsi) :ang:

Kíváncsi vagyok, hogy Eszti meddig jut majd el a lovassá válás útján? Ha én annak idején ennyi idõs koromban már borjakat terelhettem volna, lasszózhattam volna, annyit lovagolhattam volna, ma én lennék a western Dallos Gyulája, vagy egyenesen én lennék a magyar Rickey Green.

Hajrá Eszti!

#495 Guest_Tom Forest_*

Guest_Tom Forest_*
  • Guests

Közzétéve 2007 július 4. - 21:01

Kíváncsi vagyok, hogy Eszti meddig jut majd el a lovassá válás útján? Ha én annak idején ennyi idõs koromban már borjakat terelhettem volna, lasszózhattam volna, annyit lovagolhattam volna, ma én lennék a western Dallos Gyulája, vagy egyenesen én lennék a magyar Rickey Green.

Hajrá Eszti!

:) Talán felnõtt fejjel más...
Nemrég akadt a kezembe egy gyerekkori fotóm, amelyen egy hatalmas stílusosan felgyûrt karimájú szalmakalapban cowboy-kodtam. Eszembe jutott, hányszor, hány órát gyakoroltam egy magam fabrikálta lasszóval. Magam készítettem íjat, nyílvesszõket. Kést dobáltam, gyakroltam hosszú órákon keresztül. Jártam barátaimmal az erdõt és a "prérit" szinte minden hétvégén+nyaranta, amikor kiszabadultunk a fõvárosból. (Nekem sem kellett soha GPS - valahogy estére mindig hazavittek az erdei ösvények :D )
"De valahogy kimaradt a bugi a zongorán". Azaz felnõtt koromig nem ültem LÓra. Aztán egyszer mégis; és nemsokára találtam egy SILVERADO nevû weboldalt, ahol rájöttem mi hiányzik gyerekkorom óta. Azóta is úgy ülök a lovon, mint egy 6-éves kölök a körhintán. Nem lehet a képemrõl letörölni az örömet. :kir:

Szóval, csak kifeszített íjból lehet nagyot lõni. :yeah:

Egyébként Eszti valóban ügyes, hétvégén is együtt nyeltem vele a port... :dev:

#496 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 4. - 22:48

Magamfaragta íjakkal én is bandáztam kb 5 éves koromtól a városszéli prériken. :kir:

#497 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 10. - 16:29

Ez egyszerûen tündéri... :yeah:

#498 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 10. - 18:13

Sziasztok! Bár jóideje (feltûnõen) eltüntem a fórumról, de Tatárt nem szerettem volna idén sem kihagyni. Az élet viszont közbeszólt és Tatár két év után, most kimaradt... Bárki, bármit is mond az idei találkozóról, én merem remélni, hogy jövõre újra el tudok menni és találkozni azokkal az emberekkel, akikkel korábban oly jól éreztem ott magam. Ennyi voltam. Üdv: Timi

#499 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 10. - 22:08

Én nem értek hozzá és nem is kötekedni akarok ,/ többek akár hiszik, akár nem / de miért nem próbálod ki halászit, állitólag nagyobb buli?

#500 Guest_VILLANYVAS LOVAS_*

Guest_VILLANYVAS LOVAS_*
  • Guests

Közzétéve 2007 július 15. - 20:02

Üdv mindenkinek 1 kérdés: Összeségében jó volt a buli Tatárszentgyörgyön? Pej Bandi

Edited by VILLANYVAS LOVAS, 2007 július 16. - 16:02.


#501 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 16. - 14:16

Akiket én láttam ott, jól érezték magukat. :)

#502 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 16. - 17:59

Bandi, ha elovasgattad a hozzászólásokat, azokból kiderült, hogy aki ott volt, az mind jól érezte magát... :yeah:

#503 Babszem

Babszem

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.972 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 16. - 20:42

héj ti még mindig ezen lovagoltok..látszik hogy lovas népség..jó volt aki nem hiszi járjon utánna :D aztán találkozzunk jövõre :ang:

#504 Guest_VILLANYVAS LOVAS_*

Guest_VILLANYVAS LOVAS_*
  • Guests

Közzétéve 2007 július 21. - 15:44

Kedves Babszem . Azért nem megyek le a bulira mert én inkább kérdéseket tennék fel de sajnos ez nem erröl szól igy inkább a LÓVSAÚTON vagyok és a ló gazdájától kapok némi válasz a kérdéseimre. LÓVASÚT ? Nézze meg a topickomat ha érdekli. Pej Bandi

#505 Bogár

Bogár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.400 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 23. - 16:21

LOT 2007 képekben

#506 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 26. - 15:14

Köszönet a képekért! :)

#507 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2007 október 20. - 18:59

Valamit lehet még tapasztalni az emlékekbõl, vagy ennyi volt az idei? Tényleg érdekelne.

#508 Véres Penge

Véres Penge

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 34 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 29. - 13:25

Mit szeretnél hallani? Az idei LOT megvolt, jó volt. Már akinek. Leginkább annak, aki ott volt. Nem is ezzel van a baj, hanem a 2008-assal. Azt még csak nem is sejtem, hogy lesz-e egyáltalán? Normális ésszel ugyanis senki nem fogja a szervezést vállalni. Apropó szervezés! Nincs kedved főszervezővé avanzsálni? Hátha egy nomád lovasnak jobban menne? Bocs, de a lányom bejelentkezve maradt. Sheriff vagyok.

Edited by Véres Penge, 2007 október 29. - 13:26.


#509 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2007 október 29. - 17:54

Figyu! Egy rossz szót nem mondtam, tényleg érdekel milyen volt, mert nem tudtam elmenni. Tudod nagyon jól ha valami nyűgöm vam azt nem érted félre. De ha komoly a kérdés, akkor nem. Én csak afféle baráti kötetlen tábortüzes külön programok nélküli ismerkedőst tudnék szervezni. Az meg itt kinek kell.

Edited by Mongol, 2007 október 29. - 18:03.


#510 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 29. - 18:12

Én csak afféle baráti kötetlen tábortüzes külön programok nélküli ismerkedõst tudnék szervezni. Az meg itt kinek kell.

Pl, nekem! :yeah:

#511 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 29. - 18:47

Figyu! Egy rossz szót nem mondtam, tényleg érdekel milyen volt, mert nem tudtam elmenni.
Tudod nagyon jól ha valami nyûgöm vam azt nem érted félre.
De ha komoly a kérdés, akkor nem. Én csak afféle baráti kötetlen tábortüzes külön programok nélküli ismerkedõst tudnék szervezni. Az meg itt kinek kell.

A Zakutanyán osszehozhatnánk. :) Sátorhely, tûzifa van, aki jön, az igen, aki nem, az öööö... :D

#512 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2007 október 29. - 23:08

Sátorhely, tûzifa van


Ez az! Gyújtsuk fel a sátrakat! :)

#513 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 29. - 23:42

Ezt Livi fa nélkül is majdnem megcsinálta, majd mesél az ól-lámpájáról... :gm: Tõlem felgyújthatjátok, a takarmányra vigyázni, én meg majd a szobámban alszom, ha mégsem utazom el. :D

#514 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 30. - 9:05

Mongol & Rozi! Nekem is bejövõs az ötlet. Hány jelentkezõ után kezdtek el "szervezni" ( :rolleyes: ) egy efféle Tatárt?

#515 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 30. - 16:09

Figyu! Egy rossz szót nem mondtam, tényleg érdekel milyen volt, mert nem tudtam elmenni.
Tudod nagyon jól ha valami nyûgöm vam azt nem érted félre.
De ha komoly a kérdés, akkor nem. Én csak afféle baráti kötetlen tábortüzes külön programok nélküli ismerkedõst tudnék szervezni. Az meg itt kinek kell.

Lehet, hogy sokaknak. Abban azonban biztos vagyok, hogy komoly programmal, bemutatókkal, versenyekkel teletûzdelt Tatár megszervezésére - az utóbbi két év elõzményei, az örökös viták, a szervezõk folytonos ..sztatása után - nem lesz komolyan vehetõ vállalkozó. Tehát nyugodtan vissza lehet térni a tábortüzes, beszélgetõs, meghitt légkörû, ugyanakkor 2-300 személyes rendezvény ötletéhez. Ez ugyan fából vaskarika, de sokan hisznek a megvalósíthatóságában. Próbáljátok ki, hátha nekik van igazuk!
Hajrá LOT '2008! Kíváncsian várom, hogy ki áll most az élre?

Egyébként meg egész jó volt a legutóbbi. A szervezés lendülete ugyan megroggyant kissé az elõzõ évihez képest, de még kitartott annyira, hogy a programok zöme meg lett tartva. Az új program- és tábor helyszín szerintem remekül bevált. A Midnight Boogie most is remekül nyomta. Kajdácsiék idén is jó házigazdák voltak. A hangulat összességében remek volt. Kicsit meghittebb, családiasabb volt az egész, mint az elõzõ, de a programok miatt azért unatkozni sem kellett. Én jól elvoltam. Sok, számomra kedves, s nem egy eleddig ismeretlen emberrel beszélgettem jóízûket.

#516 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 30. - 18:02

Szerintem is király volt!

#517 Guest_VILLANYVAS LOVAS_*

Guest_VILLANYVAS LOVAS_*
  • Guests

Közzétéve 2007 november 28. - 20:49

Üdvözldet mindenkinek. Azt nagyon sajnálom hogy a találkozon nincs igazán lehetöség arra hogy a lovakkal kapcsolatban bármilyen konkrét kérdést fel lehessen tenni. De hát ez van. A lényeg hogy a találkozok mindig jól és jó hangulatban telnek. Megjegyzés/Észrevétel: A programok kicsit sürübbek a kelleténél. Mert amikor három "fut " egyszerre és elvileg mindegyiket fel szeretné venni az ember pl 1 kamerával nos az egy kicsit nehézkes lenne. Amikor én voltam lent másodszor és útoljára akkor is együtt volt több progi ami külön külön is érdekelt volna. Pl Az a bemutató amit a? Dallos Gyula? tartott. De én sajnos valamiért nem tudok egyszerre két felé felvenni egy kamerával. /De ez csak az én gondom senki másé/ Pej Bandi

Edited by VILLANYVAS LOVAS, 2007 november 30. - 20:14.