Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Új nemzeti lovasprogram


  • Please log in to reply
365 válasz a témához

#1 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 21. - 10:30

Az új nemzeti lovasprogramról tartottak szerdán nyílt napot az Országházban, amelyen azt vitatták meg az érdekeltek, hogy az miként válhat a kormányprogram részévé, illetve mit kell tenni ahhoz, hogy lóágazat szerepe és tekintélye emelkedjen Magyarországon. Magyarország ismét lovas nemzetté válhat, megvannak erre az adottságok és lehetõségek is. Helyre kell állítani azokat a feltételeket, amelyek a magyar ember életének részévé teszik ismét a lovat minden területen – hangoztatta Kövér László, az Országgyûlés elnöke. Ehhez nélkülözhetetlen az összefogás és a cselekvés összehangolása – tette hozzá. Lázár Vilmos, a Magyar Lósport Szövetség elnöke az MTI-nek elmondta: olyan programot kívántak alkotni, amely megvalósítható a gyakorlatban, mivel a lóágazatban van gazdasági potenciál, de a sport, az egészségmegõrzés és a turizmus része is lehet. Ehhez azonban Lázár Vilmos szerint helyre kell állítani az ágazat presztizsét és tömegbázisát. Lezsák Sándor, az Országgyûlés alelnöke arról beszélt az MTI-nek, hogy a mostani rendezvény egy szakmai konzultáció része, amely a lóágazat helyzetét hivatott újra pozícionálni. Az elmúlt években elemezték ugyan a helyzetet, és ez vált a mostani program alapjává, de ahhoz, hogy ez a kormányprogram részévé is válhasson, a most elkészült programot széles körben meg kell vitatni. „A több évezredes magyar lovaskultúra nemzeti örökségünk szerves része, olyan hungarikum, amely részleteiben is önállóan hordozza az õsök tudását, mozdulatait, kapcsolatteremtõ és közösséget oltalmazó képességét. Népköltészetünk mélyáramlataiban szólások, dalok, találós kérdések, meséinkben Fehérlófia és parazsat evõ paripák, táltoslovak gonoszt legyûrõ történetei, de helyneveink, szertartásaink, temetkezési szokásaink is megõrizték, irodalmunk és mûvészetünk pedig mind a mai napig hitelesen érzékeltetik a ló iránti mitikus tiszteletünket, szeretetünket” – mondta beszédében Lezsák. A parlament alelnöke hozzátette, kárpát-medencei történelmünk során a ló társunk maradt szabadságharcban, csatatéren, sportjátékban, virtusban, földet mûvelõ munkában, de utazásban is. A XXI. század globalizálódó feszültségeiben kivételes történelmi esély kínálkozik a magyar lovaskultúra újjászületésére is. Szakembereink tudása mellett a több mint két évtizede folyamatosan alakuló, városi és megyei lovasbandériumok, hagyományõrzõ egyesületek, lófuttató versenyek, hadijátékok, vonzó lovastúrák adnak lehetõséget, hogy mûvelõi, megtartói legyünk örökségünknek, a magyar lovaskultúrának. S mindez kiteljesedhet a lovas polgárõrökkel, a lelket és testet gyógyító terápiával, vagy az egykor méltán világhírû tudatos lótenyésztéssel – fogalmazott Lezsák. Horváth Zsolt (Fidesz) országgyûlési képviselõ a parlament alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottságának tagja tájékoztatása szerint a lovas ágazat helyzetérõl országgyûlési határozat készül, amelyet várhatóan még az õszi ülésszakon a Ház elé terjesztenek. A honatya szerint ahhoz, hogy az ágazat újra elfoglalhassa régi helyét a magyar társadalomban, legalább húsz jogszabály módosítására van szükség, hogy az élet minden területén helyet kaphassanak újra a lovak és az ezzel kapcsolatos tevékenységek. Megemlítette, hogy a lovakat a turizmusban, az egészségmegõrzésben, a mezõgazdaságban és a gazdaság számos területén jól lehet alkalmazni, mivel hagyományosan kiegészítik a modern társadalom kínálta lehetõségeket. Bánki Erik (Fidesz), az Országgyûlés sport- és turisztikai bizottságának elnöke arról beszélt, hogy ahhoz, hogy a nemzeti lovasprogram megvalósulhasson, fõként infrastrukturális fejlesztésekre van szükség, emellett a lovaglás tanítását be kell emelni az oktatásba és képzésbe, továbbá meg kell változtatni azokat a jogszabályokat, amelyek ma akadályozzák például a lovas turizmus fejlesztését. Ilyennek mondta a honatya az erdõtörvényt. Megemlítette, hogy ma Magyarországon mintegy 200 minõsített lovarda mûködik, ebbõl négyes, illetve ötös – azaz jó színvonalú – kategóriába tartozik 44. A lovas turizmust pedig 4500 vendégágy és mintegy 6500 ló szolgálja ma Magyarországon. A tanácskozáson elhangzott az is, hogy Magyarországon pillanatnyilag feleannyi ló van, mint az uniós országok átlaga ezer fõre számítva. Magyarországon ezer fõre vetítve 6, míg az unióban 12, Hollandiában pedig 27 ló jut. A hozzáértõk szerint a lovak számát a nemzeti lovasprogram keretében rövid távon legalább meg kellene kétszerezni. A nemzeti lovasprogram a most készülõ tízéves agrárstratégia egyik fontos eleme lehet – mondta a jelenlévõknek Ángyán József, a Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkára, aki jelezte, hogy a minõségi vidékfejlesztés részévé kell tenni a megújított lótenyésztést, a lovas turizmust, valamint a lovas sportot. A lóágazat része kell legyen az élhetõ környezet fenntartásának és a megélhetés biztosításának is vidéken. V. Németh Zsolt, a vidékfejlesztési tárca államtitkára kifejtette, hogy az Új Magyarország Fejlesztési Terv programjai között támogatást kaphatnak például azok a fiatal gazdálkodók, akik a lovas ágazat valamely szegmensével szeretnének foglalkozni, továbbá a vidékfejlesztési elképzelések megvalósításának sorában a mikrovállalkozások számíthatnak ezen a területen kedvezõ elbírálásra, ha megfelelõ pályázatokkal kívánnak többletpénzhez jutni. Baranyai László, a Magyar Fejlesztési Bank elnök-vezérigazgatója arról beszélt, hogy a lovas ágazatban mûködõ, például a versenyszervezéssel és tenyésztéssel foglalkozó vállalatokat a pénzintézet mint a tulajdonosi jogokat gyakorló szervezet konszolidálja. Ám ehhez megfelelõ programok szükségesek – tette hozzá. (MTI, Magyar Nemzet Online)

#2 emzprx

emzprx

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 678 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 21. - 19:16

12 hónap volt az engedélyeztetés. Újabb 12 hónap volt az első lovasturisztikai pályázatunk elbírálási ideje, amely után az egész pályázatot lefújták, majd újra kiírták. Tavaly decemberben adtuk be az új pályázatot. Két hete értesítettek, hogy szakmai szempontból minden rendben, a további munkálatok a központban folynak. Múlt csütörtökön értesítettek, hogy a jogerős építési engedély ellenére a tervezővel rajzoltassuk át az egészet, csináltassunk új műszaki leírást, és péntek 12 óráig adjuk le a helyi irodában. A tervező azt mondta átrajzolja, de írjunk alá egy nyilatkozatot, mely szerint ő tájékoztat bennünket arról, hogy a megkövetelt és átdolgozott verzió nem kaphatja majd meg az építési engedélyt. Hétfőn visszavontuk a pályázatot. Pedig a Hortobágyról, lóhátról 3 éve nem ezt ígérték. De, egy újszülöttnek minden vicc új.

Edited by emzprx, 2010 október 21. - 19:17.


#3 Almelita

Almelita

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.361 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 21. - 19:54

Szép, magyar valóság.... Ugyanez, cifrán. Már rég lemondtam a pályázatokról. :rolleyes:

#4 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 21. - 20:04

A szakemberek mit mondtak? Dallos például, vagy Kassai? Ott nem volt senki?

#5 lovasleba

lovasleba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 89 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 21. - 20:24

A szakemberek mit mondtak? Dallos például, vagy Kassai? Ott nem volt senki?

Gyula bácsi volt az elsõ, ugy beszélt, amilyen õ maga, igényességgel, igényességrõl.

Kassai csúcs volt, többször nyilt szini tapsot kapott, de az egész szöveg lenne jó, mert csak ugy fejbõl idézni...

Amugy az egész jó volt, a kormány tényleg elszánt, hogy mögé áll ennek a stratégiának, azt mondták, ezt nem támogatásnak szánják, hanem befektetésnek. Lázár Vilmos lehetne ennek az egész lovas összefogásnak a laedere, ami azt jelenti, hogy a lóval kapcsolatos dolgok egy helyre legyenek összefogva, -ne sokfelé, mint. eddig volt, pl. sport, gészségügy, mezõgazdaság, kézmüvesség, hagyományõrzés- én ugy értettem, hogy õbenne kapcsolódhatnánk a politikához.

Szóval reménytkeltõ volt, sokan voltunk, nagyon sajnáltam, és igazságtalannak tartottam, hogy az esti hiradóban meg sem emlitették.

Ja azt is mondták, hogy most leállitották a pályázatokat, és majd tavaszra irják ki ujra, pont a fejetlenség miatt.

#6 emzprx

emzprx

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 678 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 21. - 20:55

Ja azt is mondták, hogy most leállitották a pályázatokat, és majd tavaszra irják ki ujra, pont a fejetlenség miatt.


Gondolom a kommenista lovasok miatt.

Bezzeg egy igazi jobb oldali igaz magyar leader vezetésével szorgos lovas népünk gyõzni fog.

Hajrá Magyarország, hajrá CBA !

#7 moli

moli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 141 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 21. - 22:04

A szakemberek mit mondtak? Dallos például,


Dallos?

Ha a egy bizonyos körön kívül vagy teljesen mindegy, cseszheted.....

#8 melodia91

melodia91

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 454 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 21. - 22:59

Gyula bácsi volt az elsõ, ugy beszélt, amilyen õ maga, igényességgel, igényességrõl.

Kassai csúcs volt, többször nyilt szini tapsot kapott, de az egész szöveg lenne jó, mert csak ugy fejbõl idézni...

Amugy az egész jó volt, a kormány tényleg elszánt, hogy mögé áll ennek a stratégiának, azt mondták, ezt nem támogatásnak szánják, hanem befektetésnek. Lázár Vilmos lehetne ennek az egész lovas összefogásnak a laedere, ami azt jelenti, hogy a lóval kapcsolatos dolgok egy helyre legyenek összefogva, -ne sokfelé, mint. eddig volt, pl. sport, gészségügy, mezõgazdaság, kézmüvesség, hagyományõrzés- én ugy értettem, hogy õbenne kapcsolódhatnánk a politikához.

Szóval reménytkeltõ volt, sokan voltunk, nagyon sajnáltam, és igazságtalannak tartottam, hogy az esti hiradóban meg sem emlitették.

Ja azt is mondták, hogy most leállitották a pályázatokat, és majd tavaszra irják ki ujra, pont a fejetlenség miatt.



Kassai pl. elmondta, h anno "elöntötte az országot a vörös iszap, és a pora még sokáig károsít"... meg h bármennyire csodálatos állat a ló, mégis 100-ból 2 idióta,viszont 100 lovasból csak 2 normális. És fõleg, h a múltunkban nem az az igazán káros a lovas jelenre, h az örkénytábori lovaglótanárokból utcaseprõk, kocsikísérõk, éjjeliõrök lettek (hiszen õk ott is kiváló munkát végeztek), hanem az, h helyettük utcaseprõk, kocsikísérõk és éjjeliõrök lettek a lovaglótanárok...

Egyébként szerintem is reménykeltõ volt.

#9 Taxis

Taxis

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 318 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 22. - 8:28

Nincsen errõl az egészrõl valami felvétel? Semelyik tévé nem volt kint? Duna, vagy valamelyik....

#10 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 22. - 8:29

Akkor egy piros pont a jelenlétért.

#11 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 22. - 8:29

Az elsõ felvonáson és Sótonyi elõadásán ott voltam. A többirõl sajnos eljöttem. na szóval: tetszetõs,bár én is kicsit szkeptikus vagyok. A szakember( stratégiai tanácsadó vagy mifene) tájékoztatója nem volt rossz és szép,biztató perspektívát rajzolt le. Amit hiányoltam,hogy az erdõ és oktatási törvények módosításán kívül , nem említettek semmi olyat,hogy mennyi pénzt kellene ebbe beletenni,ahhoz,hogy elinduljon a szekér felfelé. Arról volt szó,hogy egy Kincsem filmet kellene rendezni,de arról nem ,hogy vajon ki fizeti majd a gyerekek lovasoktatását ( mert Krisztus sírját sem õriztek ingyen.)?! A támogatásokról: Az elsõ 2 tengelyben nincs pénz. Ezek közvetlenül támogatnák a lovas beruházásokat. A 3. 4. tengelyben összesen van 227 milliárd és erre egy ország pályázott.pl. 6000 fiatal agrárvállalkozási pályázatból 900 nyert. Ilyen az arány. A kiírásokat azért állították le,mert változtatni szeretnének az elbírálások átfutási idején. Nevezetesen a 8-12 hónap helyett 6 hónapot szeretnének. Erre a változtatásra csak úgy találtak megoldást,hogy õsszel nem írnak ki pályázatot és így a folyó pályázatokat el tudják bírálni és "tiszta lappal" kezdhetik az új kiírásokat. Ez szerintem logikus és érthetõ. Persze akinek pályázata van benn annak kellemetlen mert (érdek)sérülések nélkül ez nem megy. Felmerül a kérdés,hogy ha 2013-ig az EU-s pénzek le vannak kötve ( szép magyarossággal! :) ), akkor honnan lesz pénz a kb. 60.000 ló "elõállítására" ? Vagy amit már említettem a lovasoktatás finanszírozására? építenek egy új központi kiképzõ helyet ( ezt valószínûsítem. Mutyi? :rolleyes: ) vagy Kaposvárra viszik ( ott van minden. Középiskola,egyetem,Lovasakadémia infrastruktúrával stb. edzõket meg könnyebb oda vinni. Szerintem)

#12 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 22. - 8:42

Egy viszonylag bõvebb tudósítás...

http://www.lovasszov...ex.php?page=278

#13 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 22. - 8:49

emzprx! Mire pályáztál, mert nekem is bent van egy pályázatom, volt februárban egy hiánypótlásom, amit elfogadtak, és azóta síri csend. Pár hete azt hallottam, hogy 0 forint áll rendelkezésre és valamilyen mondva csinált ok miatt elfogják utasítani az összes bent lévõ pályázatot. Jövõre majd lehet nyomulni az Új Széchenyi terves pályázatokon.

#14 Minó

Minó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.578 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 22. - 9:06

...az esti hiradóban meg sem emlitették.

A híradóban sajnos tényleg nem, csak utána volt egy nagyon rövid szösszenet a TeleSport-ban, én ott csíptem el (video --> jobb oldalon, 2010. október 20. 19:55., kb. 03:10-nél).

#15 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 22. - 13:28

Ott voltam, és jó érzés volt. Több politikus is megemlítette, hogy érezhetõen kellemes a légkör, amikor beléptek a lovasokkal tömött terembe. A lovas elõadók pedig azt jegyezték meg többen, hogy mennyire jó érzés ilyen helyen lovas dolgokról beszélni. Persze, ígérgetés, meg fennkölt "milyen jó lenne ha" dolgok hangzottak el jórészt a konkrétumok helyett, de én már csak olyan vagyok, hogy az ilyen eseményeknek inkább az energiáját próbálom érzékelni, mintsem a tartalmát. Van egy angol mondás: If there is a will, there is a way. Valami olyasmi, hogy ahol a szándék, ott a lehetõség. Én a szándékot figyeltem, és úgy érzem jó kezekben van a dolog. A lovas elõadók egy részét van szerencsém személyesen ismerni, és tudom, hogy jó emberek. Jó emberek szakmailag, és jó emberek emberileg. Talán ennyi jó ember még sosem ült egyszerre a Parlement fõrendi házában. Én hiszem, hogy valami megmozdult, és jó irányba. Legalábbis a szándékokat jó gondolatok vezérlik. Ami még kimaradt. Sótonyi elmondta, hogy sajnos az Új Széchenyi Tervben nem szerepelnek lovas vonatkozások, így átnyújott Lezsák Sándornak egy ajánlást, amely mind a 7 alprogramhoz kapcsol lovas lehetõségeket.

#16 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 22. - 15:03

Az elsõ felvonáson és Sótonyi elõadásán ott voltam.


Ott voltam, és jó érzés volt.

Nektek is piros pont, persze. :)

#17 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 22. - 15:30

de én már csak olyan vagyok, hogy az ilyen eseményeknek inkább az energiáját próbálom érzékelni, mintsem a tartalmát. Van egy angol mondás: If there is a will, there is a way. Valami olyasmi, hogy ahol a szándék, ott a lehetõség. Én a szándékot figyeltem, és úgy érzem jó kezekben van a dolog.


Ezzel én is így vagyok. :) Végre legalább van valami kezdeményezés. :)

#18 Robina

Robina

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 523 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 22. - 17:07

Azt mondták, hogy mibõl?

#19 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 22. - 18:40

Azt mondták, hogy mibõl?



Nem, emiatt voltak(vannak) kérdõjeleim.

#20 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 22. - 19:02

Visszafogtam magam eddig. :gm: Szépmeg jómeg halleluja... Annyi terv volt már lovasos. Nem tudom,mikor, régesrég, de kitalálta valamellik politikuss, hogy "legyen a ló a vidék tornaterme." Az ötlet szerintem nagyon jó,nem igényelne nagy állami támogatást vidéki sulikba beszervezni egy -egy hátast, oktatóstól. Nem kellene a gyerkõcöket se nagyon bekényszeriteni az ilyen tornaórákra :D Nem lett belõle semmi.

#21 Hajszás Láncos

Hajszás Láncos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 65 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 23. - 17:44

60.000 lovat elõállítani elõ lehet, nojszen, ahhoz nem köll ész, csak egy kis libidó. Kérdés, hogy ki fogja ezeket eltartani, és mibõl? Sajnos ennél is súlyosabb probléma, amit Kassai vetett fel: hogy a hagyományok megszakadtak. Csak éppen nem a szocializmussal, hanem amikor II. Lipót császár betiltotta elõbb a nyereg, majd a nyereg alá tanított ló tartását a magyar parasztnak. Aztán behozták az angol stílust, de bizony egy nagy összevisszaság volt az egész, néha olyan tréfás formát is öltött, mint egy Müseler Vilmos õrnagy könyvében, amelynek fordítója, Szerdahelyi Tibor ezredes csillag alatt a lapok aljára írja "véleményem szerint a szerzõ ebben téved, mert nem így hanem amúgy." Aztán Pettko-Standtner már nem a hagyományokat õrizte, hanem kétségbeesetten próbált rendet vágni az összevisszaságban - de egy új generáció lovasoktató kineveléséhez idõ kellett volna akkor is, és idõ kellene most is. Több, mint egy kormányciklus.

#22 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 23. - 18:36

Azt hiszem, ez nem volt egy kiváló véleménynyilvánítás.

#23 sanya

sanya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 106 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 26. - 13:52

http://www.lovasszov.../A LOVAS ST.pdf

Ezt találtam!

#24 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 18. - 8:10

Elkészült az új Nemzeti Lovasprogram

#25 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 18. - 8:25

"...elsõ állomása Veszprém megyében Zánka. Ezt követõen az ország más megyéibe is elviszik a szakmai elõadásokat."

No, így legyen!

A szakágak képviselõinek segítségével kidolgozott tervezet bemutatja, hogy az ágazat támogatást nem igényel, önfenntartó tud lenni - emelte ki a képviselõ, hozzátéve, hogy a kezdeti kormányzati szerepvállalást követõen profitot termel.

???

#26 laan

laan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 279 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 18. - 9:44

Én is szeretném ezt látni, de ...! Nagyon összetett a probléma. Nem minden lovas központ van beton út mellett, néha járhatatlanok az utak. Kellenek kisbuszok, amik az iskolás gyerekeket szállítják. Egy 45 perces testnevelés órából is csak 15 perc jut testnevelésre, mert 10-10 perc az öltözködés 5 -5 perc a fegyelmezés, nem beszélve a gyerekek állóképességéről. A kétnyelvű iskolák miatt a rajz és az ének is veszélyben van (a tanárok küzdenek a megtartásáért) Van egy ismerősöm, aki egy falusi iskolába jár 2 lovával felváltva oktatni. (az önkormányzat elkülönített rá némi pénzt) a 25 fős osztályból 2 lovagol a többi+ visong és dobálja a lóhoz a labdát. A kedves tanár + beszélget, mert az oktató úgyis mindenre figyel. 2-3 generáció tudása veszett el. Már nem arról beszélünk, hogy tudják-e miként kell ápolni, etetni és kezelni a lovat, hanem arról, hogy miként kell viselkedni a ló közelében. Azért vidéken más a helyzet azon a téren is, hogy a szülő a sok iskolai kiadás mellett tud-e 4-5000 ft/fő havi hozzájárulást fizetni. Nem síránkozás de tényleg itt csak 80 ezret keresnek, tessék megélni. Így aztán nem a kehös lesz az 1. és legfontosabb, még oktatás szinten sem. Egyébként milliárdokról beszélünk. Ismerek sok önkormányzati lovas programot kidolgozó szakembert (még lovat sem láttak közelről) nagyon-nagyon sok pénzt kapnak, amiről egy farmer még álmodni sem mer. 5-600 ezret nemhogy pozitívan nem tud a lovagoltatásból kitermelni, hanem már a 0 is öröm lenne. Sztem megint két síkon mozog a dolog. Én építészként dolgoztam kőműves mellett, ma is bármikor megcsinálom. Miért nem tudnak a kedves programírók egyszer 2 hétre beállni lovazni, kiszolgálni a vendéget, csutakolni és lovagolni? Talán a nyeregből jobban látnák a világot. :yeah:

Edited by laan, 2011 március 18. - 10:15.


#27 Fõnix

Fõnix

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 753 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 18. - 10:23

Elkészült az új Nemzeti Lovasprogram


8 évvel ezelõtt még én is Veszprém megyében lovaztam.A helyi iskolának felajánlottam a tornaóra keretében történõ lovagoltatást.Akkoriban is téma volt már ez.
Örültek a dolognak,az igazgató is,a tantervbe való beépítésnél a felsõ tagozatosokat kihúzták,maradt az alsó tagozat.Nekik a heti 2 tornaórából a pénteki órát írták be lovagolni,úgy,hogy az órát az utolsó órának tették be éppen a rövid 45perc miatt.
Az elsõ félévben 3 alkalommal jöttek,hol az idõjárásra(fedelesem nem volt),hol más iskolai programra hivatkozva.A második félévben 1 alkalommal értek oda,május végén.Én akkor már nem kérdeztem a miérteket.
Következõ évben már nem is tették be a tantervbe.(nem rajtam múlott)
Azt azért hozzá kell tennem a becsület kedvéért,hogy a programnak köszönhetõen lett a 72fõs helyi általános iskolából 7 lovas gyerkõcöm,2 alsós,és 5 felsõ tagozatos :)
Azóta inkább meghirdetem a sulikban a lovaglást kedvezményesen.

#28 melodia91

melodia91

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 454 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 18. - 11:42

Sajnos a legfrissebb információim birtokában azt kell mondjam, az "Új Nemzeti Lovasprogram" mellett/mögött a sok száz éves hagyományokon nyugvó magyar lótenyésztés intézményes kivégzése van készülõben! Jó lenne, ha mindenki felébredne, amíg nem késõ. Be kell nézni a kulisszák mögé, és nem elég nézni, LÁTNI kell. A Parlamentben még én is bizakodtam. Most azzal kellett szembesülnöm, h az egész magyar köztenyésztést a 0-s sütöttek szintjére, azaz a származás nélküli lovak közé akarják lezülleszteni. A tervek szerint CSAK olyan ló fog származási lapot kapni, akinek anyja és tenyésztõje valamelyik tenyésztõ egyesületben regisztrálva van. Az összes többi származásnyilvántartása megy a kukába. Ahonnan soha többet hitelt érdemlõen elõ nem szedhetõ, ha kiesik 1 generáció. :mad:

#29 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 18. - 12:53

-Hallomás alapján:
Ilyen irányú kijelentést régóta funkcióban lévõ 'hivatásos lótenyésztõ' is tett.
Józanul.

[quote name='melodia91' date='2011.03.18, 11:42' post='87545
CSAK olyan ló fog származási lapot kapni, akinek anyja és tenyésztõje valamelyik tenyésztõ egyesületben regisztrálva van.
[/quote]

#30 jász

jász

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 833 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 18. - 13:33

Sajnos a legfrissebb információim birtokában azt kell mondjam, az "Új Nemzeti Lovasprogram" mellett/mögött a sok száz éves hagyományokon nyugvó magyar lótenyésztés intézményes kivégzése van készülõben!
:mad:

Már az egész ÚNL kiagyalása sem tételezte fel szerintem a reális, ésszerû, magyar lovas helyzetkép ismeretét.
Valószínûleg ez nem is szempont egyébként.
Ugyan miért nem pont a magyar lótenyésztést tenné tönkre a héber diktátum.
Helyette még több cigányt kell eltartani és szabadon tenyészni hagyni.
Ha már a Himnusz énekléséért is begyûjthetnek, akkor min csodálkozunk?
A ló az egy szimbólum a magyaroknál, a Nap, a Szél, a Szabadság fogalmai kapcsolódnak hozzá többek között.
A lélek megtörésének sok alantas fogása van szemmel láthatóan.
Eszébe jutott már valakinek, hogy amíg nem voltunk ilyen fene ,,szabadok", az árpádsávos zászló minden katonai eskütételen, tisztavatáson jelen volt.
Vagy nézzük magát a magyar katonát!
Volt:A hazaszeretet, bátorság, hûség, önfeláldozás......, egy példakép röviden.
Lett:Zûllött, tolvaj, csaló, korrupt senkiházi.......stb.
Hány év szívós aknamunka kellett ehhez?
...vagy a magyar parasztság felszámolásához?
Most a lovaink is sorra kerülnek úgy látszik.
Én már azt várom egy ideje, mikor jön a lótartás betiltása.
Természetesen nem direktben, hanem lapos, sunyi módon.
Gondolom ennek bevezetõi a támogatási pontrendszerek többek között.
Hát örüljünk, mert van minek!
:gm:

#31 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 18. - 14:16

Hogy a szimbólumok adnák a megoldást a gondjainkra? :confused: Nem dolgozni és tenni kéne inkább? Nap mint nap azt látni, hogy megint csak a szimbolikus lépések fontosak a T. házban, s a munka, a tényleges tett az nem. Végigéltük ezt már párszor, az elõzõ rendszerben éppúgy, mint a rendszerváltás utáni kormányoknál, kezdve rögtön a legelsõvel. S történelmi ismereteim alapján ritkán volt ez másképp a korábbi századokban. Ezzel meg lehet etetni mindig a jónépet és a szimbólumok, az "összefogás", meg a "közös értékek" szajkzása mentén igen jól lehet garázdálkodni. Lélek megtörése? Agyameldobom. A lelket az lakatja jól, ha közösen siránkozhat a nagy nemzeti akolmelegben? Az enyémet biztosan nem ez, hanem a sikeres, az elvégzett munka, az. Az ÚNL csak akkor lett volna életképes, ha társul mellé mûködõ gazdasági elképzelés kormányzati, összgazdasági szinten. Egyelõre ebbõl semmi más nem látszik, mint forráselvonás ahonnan csak lehet. Amúgy kellemes zsidózást, remélem kielégültél.

#32 jász

jász

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 833 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 18. - 14:32

Amúgy kellemes zsidózást, remélem kielégültél.

Tudod mindketten ugyan arról beszélünk, még ha pár fokkal más szögbõl látjuk is.
Talán ha néha Te is kielégülnél, akkor személyeskedned sem kellene!
Egyébként sem az én perverzióim a téma, hanem a Fõnökségé.
:D

#33 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 18. - 15:45

( - Azért nem mindegy,hogy az árpádsáv a pajzson, mellvérten, fecskefarkas zászlón vagy a karszalagon van...)

#34 jász

jász

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 833 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 18. - 17:06

( - Azért nem mindegy,hogy az árpádsáv a pajzson, mellvérten, fecskefarkas zászlón vagy a karszalagon van...)

Ez igaz, de mostanság ritkán hordják karszalagon.
Az Új Nemzetinek nevezett Lovasprogramban meg egyáltalán nem jut szerephez.
:)

#35 emzprx

emzprx

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 678 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 18. - 18:21

Belinkelné valaki magát a programot ? Azt hittem, hogy a szövetségi honlap kiemelt híre lesz, de nem találtam.

#36 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 20. - 7:00


Helyette még több cigányt kell eltartani és szabadon tenyészni hagyni.

Szép kerek mondat.

( - Azért nem mindegy,hogy az árpádsáv a pajzson, mellvérten, fecskefarkas zászlón vagy a karszalagon van...)

De legfõképp az nem mindegy, hogy kinek a kezében, illetve karján van.

#37 melodia91

melodia91

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 454 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 20. - 9:10

Hurrá, megjött a liberális oldal.... Teljesen jól példázza a helyzetet ami szinte minden területen kialakul 2 perc alatt. A fennálló probléma oka NEM az árpádsáv léte vagy nem léte (vagy holléte). Már írtam, de újra írom: É B R E S Z T Õ !!!!!!! Amíg ti itt sz..akodtok, kinyírják a magyar lótenyésztést. :(

#38 Krisztinke

Krisztinke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 51 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 20. - 9:21

Csak azt lehet kínyirni amit hagynak.

#39 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 20. - 9:42

- Zárójeles megjegyzést tettem. Az nem visz elõre, ha szakmai baromságokat ideológia oldalról közelítünk. A"Miért ilyen rossz a.." oldalon már párszor nekifutottunk ennek. Valóban nem,vagy csak igen korlátozottan jutott el a lovas körök agyába, hogy a chip/bélyeg igazi kérdése:mi lesz s tenyésztési nyilvántartásokkal??? További kérdések ötletszerûen: A tenyésztõegyesületeken kívül lesz-e legális lét? Mi lesz az adatbázisa és "tárgya" az állattenyésztési és állategészségügyi törvényeknek? Ki, miért és mibõl végzi majd a jelölést, adatfölvételt, nyilvántartást, hiteles okmányolást, azonosítást... ...szerintem folytatható ( De mintha a lovasprogramnak nem 'Liberális Lov..' lenne a címe...)

#40 szmöre

szmöre

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 122 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 20. - 11:10

Ha jól értem, akkor a jelenlegi nyakon sütöttek ismeretlen származásúak lesznek? Mert csak jön az állatorvos regisztrálja, chippeli, aztán ennyi? Miközben nagy részük a ló jegyeit nem tudja leírni? Mi lesz itt? Arról nem beszélve, hogy ha jól tudom az EU nem írja elõ kötelezõ jelleggel a chip használatát. Erre nem lehetne aláírást gyûjteni? És mit akarnak tenni a sok most is ismeretlen származású, regisztrálatlan egyeddel? Mert az állaorvos nem fog bekopogni mindenkihez, hogy jó napot van e már chip a lovában?!