Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Karcag és környékének információs topikja


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
543 válasz a témához

#81 torda

torda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 90 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 15. - 7:19

Az elõbb olvastam a debreceni topikot. Hát, Shába aztán nem adja fel! :D Tegnap jó volt a lovaglás, annak ellenére, hogy délelõtt talajt fogtam! :D Viszont megértettem, hogy mit csináltam rosszul és legközelebb remélhetõleg tudni fogom, hogy hogyan reagáljak. Van még mit tanulnom, ez nem vitás, de ezt eddig is tudtam. Majd megkérdezem Fintát, hogy tudna-e szánni rám egy kis idõt, hogy okítson egy kicsit. A délutáni terep viszont nagyon jó volt. Sokat léptünk, keveset ügettünk és még kevesebbet vágtáztunk. Közben élveztük a napsütést és a jó levegõt. Senki nem esett le és nem téptük szét a lovak száját sem. :dev: Még sok ilyen lovaglást kívánok magunknak! :)

#82 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 15. - 14:24

Torda!

Be akartam írni,hogy õ nyert...képtelen vagyok visszavágni neki.
Aztán arra gondoltam, hogy ezt is félremagyarázná,inkább nem szóltam hozzá.

De nagyon tetszett,hogy a mondókája...olyan tökéletes.

Azt meg kétlem,hogy egy kis PÜ nem szaladgált köztük oda-vissza az információs sztrádán.
De,ha ez neki jó,hát legyen.Biztosan nagyon jó végégnézni egy vidámkodó társaságot egy akácfa alól és várni,hogy mikor akarnak elindulni.Esetleg egyedül kijárni lovagolni.Vagy magányosan lövöldözni a lóról(bár ezt kétlem,hogy mûködik nála,de...).
Nem baj,a lényeg,hogy a fórumon õk a királylányok.Csak ezzel meg az a bajom,hogy a gépet majd valamikor ki kell kapcsolni és akkor meg ott a való világ.


Más.

Túrázók!

Az éjszakai lehülésre,felhívom a tisztelt résztvevõk figyelmét.Nagyon készüljenek fel az estére,mert ez nem egy langyos kis augusztusi este lesz.

Megint más.

Ráültem a nagy erõsre.

Megmondom õszintén,hogy egy kicsit fostam,mivel amikor elsõnek ültem rajta,háááttt...hamra rájöttem,hogy nem is tudok lovagolni(de ezt már írtam).
Sanyi edzõ lefutószárazta és Õ ült fel elsõnek rá.Ment egy pár kört vele.Aztán felültem én is.
Elsõ kör nagyon fura volt.Mivel ez a ló egy kicsit máshogyan tolja magát.Aztán szépen összemelegettünk és minden rendben volt.Hihetetlen kényelmes.Tökéletesen irányítható és a megálljt is pontosan végre lehet vele hajtani.Ugrani meg akkorát tud,mint amekkorát kell.:)

#83 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 15. - 19:59

Ne feledjük, hogy ennél a lónál az elvárható teljesítmény nem mérhetõ egyik eddigi lovunk teljesítményével sem. A hat havi profi belovaglás benne van a lóban, a génekrõl nem is beszélve. Ennél a lónál az apja spermája többe került mint egy jó választási csikó ára. Kocsiban is van Trabi meg BMW. Ez egy jó AUDI, csak még bejáratós. A Holló meg egy kényelmes Skoda SuperB. Nekem az is jó. A túrára visszatérve. Egy jó hosszúszárú gattya a lovaglásnál is felfér. Vasárnap nem tünt túl vastagnak a farmerom.

#84 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 16. - 19:54

Ismét túrázók

Az elõrejelzés a korábbiakkal ellentétben záporokat jósol. Mindenki gondoskodjon esõkabátról és nadrágról. Ha bevesszük magunkat a Hortobágyba nincs vissza út. Nem jön felementõ gépkocsi, magunkra vagyunk utalva. Ha esik az esõ, akkor a túra akár túlélési gyakorlatnak is tekinthetõ, de állékonysági próbának biztosan. Nem kell itt zöldsapkásnak szegõdni, itt van nekünk szegénylegényeknek a Hortobágy. A lehetõ legjobban átgondolni az öltözködést és nem a divattal törõdni. A szerkocsival minimum egy komplet száraz öltözékrõl gondoskodni. Az útra lélekmelegítõrõl gondoskodunk (pálinka). Zémannék meleg kajával meg forralt borral várni fognak. A tábortüz és forralt bor mellett felmelegszünk.

#85 torda

torda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 90 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 17. - 8:12

Lehet, hogy mégis elmegyek kocsival. A kecskesült és a forralt bor nagyon csábítóan hangzik! :kocc: Ma lesz valami lovaglás?

#86 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 17. - 10:20

Lovaglás lesz. Ebédután kecsege vágás. Utána páclébe parkoltatás szombatig.

#87 zsupa

zsupa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 41 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 17. - 15:34

Reméltem is, hogy nem fog elmaradni a túra 1 kis esõ miatt :D :kir: :kv:

#88 Babszem

Babszem

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.972 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 17. - 16:21

wááá már megint az egész debreceni topikot szidod Zemann...olyan kedves ez is.. :mad: :mad: Szerintem csak max négy embernek van nagypofája. :D Persze nekem is de most akinek semmi köze hozzá annak miért mûfaja?

#89 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 18. - 6:10

Az idõjárás elõrejelzés záporokat említ változatlanul. A szervezés folyik tovább. Az utólsó pillanatban is le lehet fújni. Nagy kár nem ér bennünket, de egy kis zápor miatt nem fog elmaradni a túra. Mindenki úgy készüljön, hogy megyünk.

#90 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 18. - 6:55

wááá már megint az egész debreceni topikot szidod Zemann...olyan kedves ez is.. :mad: :mad: Szerintem csak max négy embernek van nagypofája. :D Persze nekem is de most akinek semmi köze hozzá annak miért mûfaja?


Már megírtam Neked,hogy Veled semmi bajom sincsen.

Nézd meg a dátumot,ha nem hiszed.Az igazol engem.

Nincs is nagy pofád....láttam.;)

#91 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 18. - 10:59

Felhívom a figyelmet a topik címére. Ez egy információs topik. Lelki életetet élõk és egyéb kényencek másutt próbálkozzanak. Nállunk nem téma kinek a lova szebb, ügyessebb. Nekünk csak egyszerû, a célnak megfelelõ lovaink vannak. Lovagolni sem tudunk irodalmilag és álomvilágban, csak a valóságban. Sajnos ezt adta a sors. Semmi romantikus álmodozás, csak a valóság. Aki csak gondolati lovas, ha felül a kampóra úgy is leesik. Nálunk a leesés már be van kalkulálva. Egymásnak sem udvarolgatunk, valamennyien a másik nemhez vonzódunk. Ha bajunk van akkor szemtõl-szemben közöljük az illetõvel. Bármilyen bonyodalmak jöjjenek utánna. Ettõl függetlenül szeretjük embertársainkat és lovainkat is.

#92 katyca

katyca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 127 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 18. - 19:52

na számomra ugrott a túra...beszéltem ma Sanyival és igy lesz...sajnálom bár biztos hogy Jázminnal sem tudtam volna menni szoval ennyiböl jó....a túrázóknak jó idõt esõmenteset meg szélmenteset.
találtam egy aranyos képet még az íjászversenyen készült :D
Posted Image

Edited by katyca, 2007 október 18. - 19:57.


#93 Babszem

Babszem

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.972 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 18. - 20:34

Értettem Uram! Befogom azt a "kis" pofám. :D De nem élek lelkiéletet. :D Csak információt gyûjtök én is. :)

#94 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 19. - 10:02

Ime a Sátán az Õ fiával és a Sátánutóddal. Csak nyugodtan, tessék kinyomtatni és kifügeszteni, majd kinek-kinek ízlése szerint naponta néhányszor köpködni a képet. Ha fáj az igazság, talán akkor ez is lehet egy gyógyír. Persze az igazság akkor is igazság. A hülyeség meg akkor is hülyeség. Ha egy karámbajnok lovas kimegy egyedül terepre és három cigánygyerek látványától megijed és leesik a lováról, az ne menjen terepre. De ami még fontosabb, ha más esik le a lováról, akkor ne ossza az észt derûre borúra. A szakirodalomból mi is q..ra tudnánk okosakat mondani. De itt nem a szakirodalom a lényeg, hanem a saját tapasztalat. Másik példa. Valaki abrakra akarja szoktatni a lovát. Egy vizespohárral kezdi, hogy be ne zabáljon. Majd felemeli kettõre. Ha most azt írom, hogy az ilyet ki kell röhögni, vérig lesz sértõdve. Egy ló minimum, még az õvé is, kb. 10 kg takarmányt, plusz 10 liter vizet felvesz naponta. Mit számít 200 gr. abrak ennek a lónak. Mi a Sárinak naponta min. 6-7 kg. zabot+kukoricát+koncentrátumot+vitamint adunk. Emellett kap még gyep és lucernaszénát vegyesen kb. 10-15 kg.-ot. Megiszik naponta kb. 25-30 l. vizet. Innentõl kezdve lehet duzzogni, meg elmélkedni. Vajon minden úgy igaz-e, ahogy váltig állítja az illetõ. Az azért érdekes, hogy nekünk csak a "vidékiekkel" van problémánk. A mi lánykáink, annélkül, hogy teleírnák a topikot, terepen, szõrén lenyomnak bármikor 15-20 km. Egy részét akár vágtába is. Mellesleg még jól is tudnak fényképezni.

#95 ani

ani

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 97 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 19. - 12:40

Hát mise tudunk menni Éduával az a helyzet. Mivel délelõtt suli,és 6 óránk lesz. :mad: SAJNOS De majd bepótoljuk(valamikor) Jó ez a kép ott van Mátébaba is :yeah:

#96 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 19. - 13:11

Tessék a topik nevéhez hûek lenni. Tiszta cinikusság vagy.....:)

Ani és a többiek!

Ha kinéztek az ablakon és végignéztek a tájon,akkor kb. elképzelhetitek a túra dolgát.

Mivel sok mindent elõkészítettünk,amit nem tudunk visszacsinálni(pl. megöltünk egy kecskét),azért

Hortobágyi Túrasirató t tartunk a szombati napon.

Idõpontot és helyszínt még pontosítunk.

Kata!

Nem találtál valami jobbat?

:)

ezen tök hülyén nézek ki.

bár a többin is..:)

#97 katyca

katyca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 127 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 19. - 13:25

nem nézel ki hülyén...másik kép meg nem nagyon van rólad de azért megnézem :D
találtam...de szerintem nem jobb :kir:
van még egy jó kép ami nekem nagyon tetszik :D
Posted Image

Edited by katyca, 2007 október 19. - 13:36.


#98 ani

ani

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 97 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 19. - 13:53

ÁÁÁÁÁ hát ez nagyon jó Sárikáról :yeah: Hihi ez nagyon cuki

#99 ani

ani

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 97 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 19. - 14:05

Amúgy meg miért tartanánk a feltételezet siratót szombaton?

#100 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 19. - 18:37

ani!

Te festeted a hajadat?
Alapból szõke vagy,ügye?

Ha nem lesz egy túra megtartva,amit terveztünk,szerveztünk,akkor azt siratjuk...vágod már?

Más.

Amúgy most éppen,úgy néz ki,hogy mégis lóraszáll kb. tíz vitéz és meghódítják a Hortobágyi Nemzeti park hihetetlenül vadregényes táját.
Találkozni fognak emberevõ medvével,útjukat a hatalmas hortobágyi láp fogja megnehezíteni,többször átkelnek majd folyókon és hegygerinceken.Élelmük csak az lesz,mit ott gyûjtenek,illetve vadásznak.

De nem kell félnie senkinek... GPS ...az nem lesz náluk.

A lovaiknak zsebrevágnak egy-egy marék zabot.Pontosan most mértük le,hogy az az egy maréknyi zabnak a súlya 238g.Remélhetõleg nem fogják a patájukat ledobálni a lovak.....én ettõl félek a legjobban.

Tehát a vadregényes,embert és lovat próbáló túra ismét nyitva áll az õrülteknek.
Megbeszéltük a hajdúszoboszlói hellikopteres emberkével,hogy ha kell,akkor kimenti a lovasokat.
Mivel én vadász vagyok, én fogom a lovakat majd agyonlövöldözni....nem mentünk ki csak embert...a kupecnál meg úgy is van még egy pár tuti jó ló.

#101 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 19. - 21:24

Hát khm...de jó nekem karámbajnok lovasnak...igaz még karámunk sincs, amiben lovagolni lehet. :gm: Pályának nevezik egyébként... De nekünk még az sincs, viszont nyílt füves területre bármikor kimehetek lovagolni, ugyebár. Ajánlom mindenki figyelmébe, sok gyakorlással egész jó kis páros formálódhat lóból és lovasából, és hetente egy alkalommal pályán dolgozni igencsak hasznos. :) Igaz, nekem nincs edzõm, nekem senki sem diktálja, hogy hogy is kéne...de nem gond, mert így is boldogulok, legfeljebb tovább tart, míg eredményre jutok, de az nem baj, mert én élvezem a lovammal való foglalkozást. :) Nem tudom rólam van e szó....bár a történet kísértetiesen hasonlít az enyémhez,csak az én lovam 3 ordibáló cigánygyerektõl ijedt meg, akik biciklivel loholtak a nyomunkban...na de legalább nem egy másik lótól, aki utána vágtázik. :gm: A leesés körülményeit pedig inkább hagyjuk...tessék megtanulni figyelmesen olvasni! ;) (És akkor most menjek terepre vagy ne...merthogy tetszett írni ezt is, meg azt is... :D ) Hát persze, úgy ahogy Endre bá mondja! :D Elé egy nagy vödörrel! Aztán meg lehet hívni az állatorvost... :gm: És sajnos a nagy vödör ellenére még mindig nem sikerült felhízlalni azt a csóri lovat...de a napi 50km-t bírni kéne, jah hát igen... õ használati ló. Az én egyszerû használati lovamba nem kell önteni a zabot, anélkül is jól néz ki, fapados ló(nem Endre báéknak való) és még lovagolni is lehet rajta...egész jól megy, sõt még a lábát is gond nélkül fel lehet venni, pedig még be se szoktam nyugtatózni - egyszerûen megtanítottam neki...ajánlom mindenki figyelmébe, rendkívüli módon megkönnyíti a körmölést. :) Takarmányozásra visszatérve: megnézném én azt a lovat, amelyik 10l-t iszik egy nap. :D Jaj, Endre bácsi, hát tetszett már olyat látni, hogy egy ló naponta csak 1 vödör vizet iszik? :eek: Az én kis igénytelenségemet azért ne tessék a nagy behemótokhoz hasonlítani, mert a jég hátán is megél! :) Célszerû ilyen lovat tartani, mert elég olcsó, ellenben lovagolni lehet. Az a 10kg takarmány egy igénytelen kislónál akár szálasból is állhat, akár csupán szénából, az enyém pl. még lucernát se kap(aztaaa mekkora lókínzó vagyok :gm: ), tessen csak megkérdezni bármelyik hucultartót, vagy pl. akár B. Sanyiékat, ha már nekem nem tetszik hinni! ;) Egyik jó takarmányhasznosító, a másik kevésbé...dehát gondolom ezt egy kisebb ménest birtokló embernek nem kell magyaráznom. Nem sértõdök én meg, Endre bácsi, rajtam nyugodtan lehet nevetni ha úgy tetszik, sõt, tessék is, hisz ezek az írások mind olyan viccesek, nevetünk itt jókat egymáson! :yeah: Nem duzzogok én....ennyit sem ér. Igen, a karcagi lányok nagyon ügyesek! :kocc: És valóban jó képek. Úgy-úgy Zé, Hortobágyon hegygerincen, úgy...úgy...

#102 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 20. - 5:35

Akinek nem inge ne vegye magára. Miért gondolod, drága Shába, hogy minden történet csak róllad szólhat. Említettem egyszer is a neved? Kicsit kényszeres vagy. Lazíts egy kicsit, minimum egy fél órát. Na jó topikozást engem vár a Hortobágy. A mai nap igéretesen indul, csillagos az ég. Sajnálom, hogy sokan lemorzsolódtak, megíjedve a tegnapi idõjárástól.

#103 ani

ani

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 97 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 20. - 11:38

Hömmm kösz Zemann de nem festem a hajam! Alapból ilyen vagyok!!!
És jó idõ van!!!!!!

[color=#FF0000]Jó szórakozást a túrázóknak!!!!!!

#104 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 24. - 13:08

Szeva Shába! Pedig jó lenne,ha elsõnek karámban lovagolnál...rád is rád fér,meg a törpelóra is.A fûves nagy területekre még nem menj ki,mivel a kicsi ló nem annyira tanult,hogy esetleg egy megijedés után meg tudd fogni.Az edzõ az nagyon fontos.Magadtól nem igen tudsz megtanulni és,ha egyszer rászánod magadat,hogy megtanulj szabályosan,akkor a most rosszul rögzült "tudást" nagyon nehéz lesz átdolgozni.Szerencsétlen lovad meg nem tudja,hogy mit is szeretnél,mivel könyvekbõl nem lehet megtanulni. Mi a fene üthetett abba a póniba,hogy megijedt a gyerekektõl?Lehet,hogy a pónivér mocorgott benne? Ezekkel a pónikkal nagyon kell vigyázni.Kiszámíthatatlan kis dögök. Kis butus Sábácska....nem jók az informátoraid. Fél vödör abrakot nálunk eddig csak Sára kapott.Mivel tényleg szarul nézett ki.Ezért megpróbáljuk felhízlalni. Ennek a szerencsétlen lónak nincsen olyan jó helye,mint a kis "dominának"(jézus...mit mûvelhet az a ló) vagy a MagicHorse-nak(aki még nyáron is kerek egy vödör abrakot eszik meg egy nap) De bízunk benne,hogy eredményt érünk el.A másik tévedésed,hogy neki nem kellett ekkora túrán résztvennie.Igaz,hogy volt õ is kenderesen,de vissza csak sétáltam vele,mivel láttam rajta,hogy a vízhiány elég jelentõs nála.Emellett a "használati" ló mellett én 15 km-et sétáltam,hogy ne legyen baja...gondolom ezt te is megtetted volna(biztos vagyok benne). Lehet,hogy nem kell abrakot adni neki,de,hogy jól nézzen ki...háát.Kicsi roller...lol. Az meg,hogy lovagolni is lehet rajta....nem vagy te egy kicsit füllentõs?A beszámolóid rendre így kezdõdnek: "megindítottam és rögtön jött a bakkolás".Milyen jól lovagolható.Bakkol+elszalad a gyerekek elõl...stb. A te makród is meg tud inni egy vödör vizet???Mi az a ló? Valamilyen póniXvíztorony? A takarmányozásról nem igen tudtál újat mondani.Ezek szerint MH elég szar takarmányhasznosító.Folyamatosan etetni kell. Volt még egy hsz.,amiben valamelyik "okos" beírta,hogy a ladányi ménes tulajainak menniyt kell melózni,mert sárban,fagyban,stb...ki kell menni etetni. De jó nekünk.A mi lovaink felmennek abrakért,lehozzák,szétosztják.Közben a másik csapat szénát és vizet intéz maguknak....ajj...de jó nekünk. Annyi a dolgom,hogy kimegyek és felülök a lóra,megyek vele egy kört.Aztán a ló lecsutakolja magát,eszik,alszik. Shába! Hegygerinc???Normális vagy?Már ebbe is beleállsz? Kicsit más. Gondolkoztam/gondolkoztunk,hogy veszünk egy pónit...csak úgy a gyerekeknek.Játszhatnak vele,felülhetnek rá,megmászhatják.Ez olyan ló szeretet elõképzõ lett volna.De aztán rájöttünk,hogy badarság.Hisz a pónik közül nagyon nehéz normálisat találni. "Óvakodj a törpétõl"....szegény kicsi lovakra is jellemzõ.Folyamatosan ott kellene lennem,nem bízhatnék meg bennük. Szal nem vettünk pónit.Pedig milyen jó takarmányhasznosítók. ;)

#105 ani

ani

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 97 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 24. - 14:55

Hát igen igaz hogy sokat gyalogoltunk Zemann!!!Én is megmondom Zemann is gyalogol mert ott voltam! De nekem akkor is megérte Ja és Zemann tisztázzuk hogy nem vagyok szõke!!!!!! Bllle :P Csak ennyi sziasztok

#106 Babszem

Babszem

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.972 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 24. - 17:56

információs topik mi? :D :D úgyis mindenkiben munkálkodik a kisördög. :D Bocsi ne is foglalkozzatok velem, nem vagyok ide való a topik címe miatt ugye.

Edited by Babszem, 2007 október 24. - 17:57.


#107 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 24. - 18:47

Tudom,hogy nem vagy szõke. :D Babócska! Gyere,ha akarsz...nem eszünk meg......szeretünk téged.Persze van,aki márcsak múlt idõben mondja ezt,de rendes srác õ. :)

#108 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 24. - 21:24

Vicces hogy pont te beszélsz arról, hogy eleinte bent érdemes lovagolni, nem terepen. :D Na, még a végén kiderül, hogy tanultál vmit a hozzászólásainkból. Én ezen már túl vagyok, minket ne félts! ;)

Attól, hogy bakkol a lovam, még lehet lovagolni...csak tudni kell. Nekem nem okoz gondot ha bakkolgat jókedvében - vhogy neki is ki kell adni a gõzt. Tudod, egy ló nem feltétlenül akkor bakkol ha meg akar szabadulni a lovasától - bakkolhat jókedvében is - ezt majd egyszer te is kitapasztalod.
És persze, egy lovagolható ló soha semmitõl nem ijed meg.....hát persze...ti nyilván hintalovon lovagoltok ha ilyen veletek nem történik. :gm:

Hát, lehet szerinted az én lovam egy kis roller( :D ), de számomra szép. :ang: Nem készülünk szépségversenyre, innentõl kezdve elég, hogy hobbiszinten lovagolható és egészséges - minden követelménynek megfelel amit én támasztottam. Nekem épp ezért nem kell havonta cserélgetnem a lovamat. Sokat érnék egy szép, vagy akár jó származású lóval, amit csak nézegetni lehet...végül is ha azt nézzük, a ló szép állat, dísznek is lehet használni - csak én nem erre vágyom. :)

A pónik közt legalább annyi a problémás, mint a nagylovak közt. Ha te úgy gondolod, hogy a 4-5 éves kisfiadat nyugodtan otthagyhatod felügyelet nélkül egy nagyló mellett, akkor tedd, végül is te vagy felelõs érte...én ezt se egy póni, se egy nagyló esetén nem tenném. A pónik annyiból jobbak egy gyerek számára, hogy méretben jobban passzolnak, pontosan ahogy írtad, mászkálhat rajta, mellette, vezetgetheti, letakaríthatja stb. ezt egy pöttömke nehezebben teheti meg egy nagylóval, már csak fizikai okokból is. Persze hogy te hogyan szoktatod majd a kisfiaidat a lovakhoz, az a te dolgod. :) Mindenestre nem árt, ha jól képzett és nyugodt, legyen szó akár póniról, akár nagylóról.
Abban igazad van, hogy jó takarmányhasznosítók.


Amúgy nem unalmas még? :D

Edited by Shába, 2007 október 24. - 21:30.


#109 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 25. - 8:13

Amikor megírtam,már tudtam,hogy tetszeni fog a ló mellett ott hagyott gyerek. Aki ismer,pontosan tudja,hogy már-már betegesen féltem a gyereket minden vésztõl.Nem csak a sajátomat,másét is.;) Bakkolo ló. Hogyan is van ez?Az jó,ha a lovacska elkezd alattam bakkolni,még ha örömében is?Hogy majd örülhetek,ha egyszer alattam is bakkolgat?Hááát....inkább soha,ha lehet kérni. :nem: Az tuti,hogy meg tudod tanulni a bakkolás kiülését.....dehát én inkább lovagolgatok,mint inkább rodeo-zok.Bár a TB-n eléggé tetszett a ródejó....majd egyszer megmutatod a tudásodat?Tanulni szeretnék tõled. :gm: A pónik lényegesen sunyibbak,mint a nagyok,hisz nekik még az apró termetükbõl adódó hátrányukat is le kell "törleszteniük". Stb.stb.stb. Befejezzük az egymás oktatását,szívatgatását? Én benne vagyok,ha akarod. Zé.

Edited by Zemann, 2007 október 25. - 8:13.


#110 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 25. - 8:41

Bakkoló ló... 3 esetben nem érdemes magyarázni dolgokat: ha a másik fél nem tudja megérteni, vagy ha nem akarja, ill. mindkettõ. Válaszd ki te melyik kategóriába tartozol... nem firtatom ezt a dolgot, én sztem hiába próbálkozok ezzel nálad. Ha a bakkolás ennyire leköti a fantáziád, vannak itt, vagy akár felétek is igazán jó lovasok, õket érdemes megkérdezni, talán nekik hiszel.
Nyilván nem fogom azért eladni a lovam, mert néha bakkol egyet jókedvében. Én nem adom el, csak mert vmi hibácskát felfedezek benne...inkább megpróbálom kezelni, kijavítani. A jókedvbõl bakkolást kétlem, hogy ki lehetne javítani...ki kell ülni és kész. Néhány ugrás és már abba is hagyja. Ha azért bakkol, hogy megszabaduljon a lovastól, na az már más kérdés...de ilyenben nem volt még részem - Csárdás esetében.
Nekem nem tetszik a rodejó. Nem lennék jó rodeos, de nem is próbálnám ki. Szóval ebben nem érdemes tõlem tanulni. Aztán lehet másban sem, ezt mindenkinek szíve joga eldönteni. ;)

"A pónik lényegesen sunyibbak,mint a nagyok,hisz nekik még az apró termetükbõl adódó hátrányukat is le kell "törleszteniük". "

Sztem a lovaknál ez nem egészen így mûködik. Tudnék még errõl írni, és szívesen meghallgatnám más(többek közt pl. te) véleményét is a témáról - de igazából kétlem, hogy ezt azért írtad, mert így is gondolod - inkább azért, hátha felmérgelem rajta magam. Nem jött be, mert mint vitapartnert már ismerlek. :kv: Ha mégis komolyan gondolod, szívesen meghallgatnám az érveidet a témában. :)

Nézd... Eleinte volt néhány hozzászólásunk, véleménynyilvánításunk felétek. Nem csak nekem, többeknek. Többször elmondtam már, hogy engem egyáltalán nem a kioktatás vezérelt, én segíteni akartam(és sztem a többieket is...ugyanúgy mgetettük ezt más felé is). Azóta már rájöttem, hogy van akit hagyni kell a saját útján járni, majd tapasztal. Hogy alapból miért nem ezt gondoltam...mert én a másik véglet vagyok:ha vki segíteni akar, megfontolom a tanácsát és talán kipróbálom.
A szívatgatásra pedig csak annyit tudok mondani, hogy bocsássa már meg a világ, hogy megvédem magam... A fórumnak megvan az az elõnye, hogy vissza lehet olvasni - egy ideje folyamatosan beszólogattok, fogalmam nincs miért...én csak ezekre válaszoltam. Lásd pl. Torda beszólását ebben a topikban(itt lehet olyat mondani, hogy jobbra húzom jobbra megy? vagy vmi ilyesmi...). És mégis élõben normálisan el lehet vele beszélgetni... Én annál a témánál szívesen lezártam volna, de ti nem tudtatok belenyugodni.

Ha engem nem piszkálnak, én nem piszkálok. :cool:

#111 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 25. - 10:27

Shába itt a helyed! Megmutatom azokat a lovakat amelyek nem isznak naponta 10 liter vizet. :dev: Itt vannak nállam. A vödör kaja meg a felhízlalás. Egy vödör kaja nem annyi súlyu mint amit írtam. A ló ha ma elébe teszik a bõséges kaját, holnaptól nem lesz hízott ló. Több hét mire látszik rajta. De Te ezt pontosan olyan jól tudod mint én. Csak az a bajod, hogy direkt vitatkozol, ha kell, ha nem. Nállunk állatorvos bezabáltatás miatt még nem volt. Lehet, hogy majd lesz. A kisebb ménesre meg csak annyit, van annak aki meg nem issza. Mit tegyek, ha ragadnak hozzám a lovak. Átlagban felét sem adtam egy-egy példányért mint Te a kis zsebcirkálóért. Bakol vagy nem bakol? Volt egy lovam, egyszer megrugott (Nóra a tanú) azonnal vettem egy másikat, majd késõbb menesztettem. Én nem vagyok szerelmes a lovaimba, ha nem jó mehet. A másikat ugyanúgy lehet szeretni, mint az elõzõt. A Pirit gyönyörûen lehet lovagolni, kérdezd meg anit, de el fog takarodni a háztól, mert rettenetes természete van. Az öreglány ha nem fog tavasszal, szintén megy. Kettõnknek Z.-vel négy ló elég. Ha nekem azt csinálná a lovam amiket Te itt leírsz, meg amiket másoktól hallok, másnap befizetném egy olasz túrára. Az ország tele van jobbnál jobb és olcsó lovakkal, akkor minek kinlódik valaki egy gyetvadékkal. Nem Te szülted, csak vetted. Úgyanúgy vehetnél a lógnóm helyett egy lónak nézõ lovat is. Egy példa: most jutottam egy olyan egy éves csikóhoz kb. 50-60.000 Ft. értékû cserével, akinél csak a sperma került 500 €-ba. Az eddigi tartást kalkuláld ki Te magad. Tudom, hogy vitatkozni fogsz, Te olyan tipus vagy mint az egyszeri anyós, aki miután meghalt a nyelvét külön kellett agyonütni. Ez nem baj, legfeljebb kellemetlen. Van akinek így is tetszel.

#112 ani

ani

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 97 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 25. - 14:54

Télleg kezelhetõ a Piri meg minden,de valamiért amikor oda érünk hogy:kantározás,nyergelés akkor mindíg hátra fordúl és elkezd a fejével bögdösni.És ezt nem tudom hogy miért csinálja.Meg amikor veszem le a nyerget akkor meg felemeli a fejét. Meg amikor megkérem Éduát hogy fogja meg a szárat akkor elhezd menni,ha raknám ráfelé a nyerget(ami azt illeti elégnehéz felemelni a nyerget számomra.) :ang: De még így is megéri! :yeah: Lovakért bármit :dev:

#113 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 25. - 16:06

Az elõrejelzés ellenére szombaton az idõjárás szépen indult. Az elõzõnapi idõjárás hatására a túrázók létszáma drasztikusan lecsökkent. Volt aki megfázásra, volt aki munkahelyi elfoglaltságra, volt aki akármire hívatkozva szép sorjába lemondta a túrát. Végül maradt egy-egy fõ Karcagról, Berekfürdõrõl és Tiszaörsrõl. Még reggel folyt a szervezés lóügyben is, mert Lajos barátunk Pestrõl jövet nem csomagolta be a cuccai közzé a lovat, igy neki még organizálni kellett egy pacit. Végül ez is megoldódott, mikor is kiderült, hogy Lajosnak halvány ibolyája sincs, hogy merre kell menni (késõbb kiderült, hogy nekem se), így aztán a lovammal át kellett telepednem Berekfürdõre, hogy eggyütt tudjunk indulni. Bízva a nagy rutinban, Hollót lazán felvezettem a futóra és amikor kötném meg, megíjedt és már rohant is vissza a helyére. Inne aztán kezdõdött a církusz, mígnem kellõ számba össze nem gyûltünk és harmadik nekifutásra fent volt a futón. Itt már biztos volt, hogy szoros lesz a találkozási pontig való lovaglás. A Berekben kezdõdött a dolog azzzal, hogy gyanakodva méregettek, hogy miféle lovat akarok én elvinni. Tudniilik a ló gazdája (Zsupapapa) Debrecenben volt, a tanya gazdája meg Esztergomban. Végül aztán hosszas beszélgetés után egy gyors nyergelést követõ még gyorsabb távozással kezdetét vette a mi kis túránk. Két elszánt lovassal. Lajos az elején bejelentette, hogy Õ bizony nem egy Ördöglovas. Én azért bíztam benne, mert már egy Kenderesi túrát lenyomtunk eggyütt. A lóban meg fõleg, mert Zsupa (a ló is Zsupa meg a gazdája nve is) egy irányíthatatlan futóbolond. Aki ismeri az elõéletét nem is csodálkozik rajta. Laza ügetéssel melegítettünk be, bár még hallottuk Zémann utasítását a távolból, hogy tizenöt perc lépés. Erre persze nem volt idõ. Egy hosszú út végén, gondolván, hogy spórolunk, nem jobbra, hanem balra kanyarodtunk. Öreg hiba volt. Zsupáék itt szoktak vágtázni, amit mi nem tudtunk, mindaddig míg egy keresztezõdésben Zsupa egy spontán balkanyarra nem vette a figurát. A baj csak az volt, hogy Zsupa a jobb oldalamon vágtázott egy fél lóhosszal. Baj nem történt, csak annyi, hogy tök gázzal belerongyoltam az elõttem keresztben lévõ lóba. Holló felvágta a fejét én meg szabályosan lefejeltem Hollót. Az epizód után mentünk tovább. Azért volt egy kis hiba. Azt sem tudtuk, hogy hol vagyunk. Csak sejtettük, mint macska az esõt. Ha egy kissé nagyképû lennék úgy írnám, hogy sejtettem, mert Lajosnak még sejtései se voltak. Életében most járt elõsször azon a részen. Én legalább már jártam a környéken és tudtam, hogy melyik utat keresem. Bár egyelõre nyomát se láttam. Aztán átkeltünk árkon-bokron, mígnem egy betonúton kötöttünk ki. Az biztos volt, hogy ez még nem a Hortobágy, mert ott nincs betonút. Közben hívogattak a társak, érdeklõdvén vajon, hol járunk. Hogy lelki válságot ne okozzunk, mindig jobb poziciót adtam meg mint amit nem tudtam, csak sejtettem. Aztán felsejlett az Állami Gazdaság egykori kapuja. Meg vagyunk mentve, gondoltam, mert innen már tényleg ismertem a járást. Endre barátunkkal tisztáztuk, hogy öt perc és találkozunk, mikor is Zsupa vágtában, kérés nélkül, jobbra befordult. Lajos egyenesen tovább. Egy idõ után (egy másodperc) elváltak útjaik. Lajos egy válon átfordúlással megoldotta a feladatot, úgy, hogy a szár a kezében maradt. Rossz rágondolni, mi lett volna, ha elengedi a szárat. A túra elmarad, mi meg még mindig ott ödöngenénk Zsupát keresve a madarasi határban. na innentõl majdnem simán mentek a dolgok. Találkoztunk Endrével és eggyütt nyomtuk magunkat Nagyivánig, ahol már várt ránk a vezetõnk Besenyei László és kísérõje Dr. Baji Sándor. Miután találkoztunk, úgy tünt, hogy itt megint vége lesz a túrának. Legalább is Lajos részére. Zsupa elkezdett remegni és minden pilanatban azt vártuk, hogy vége lesz. Én már gondoltam, hogy most az egyszer Amerika lesz a faluszéli kutyáknak, mert Zsupát rövidesen igazságosan szétmérjük közöttük. Tíz perc mozdulatlan állás után Zsupa vizelt egy nagyot és mindenki örömére megállt a remegése. Ezt meguszta õ is meg mi is. Nem volt nálunk csak zsebkés, azzal pedig elég nyûgös lett volna a darabolás. Inne aztán õtösben, Bence felvezetésével folytattuk az utunkat. Elõsször váltakozva következtek mûvelt területek és szíkes legelõk. Majd ezeket felváltották a legelõk és nádasok. Néhol széles földút (szerintem katonai célú), majd alig használt földút, majd még az se. Embernek kilómétereken keresztül nyoma se. A nagy semmi közepén egy marha állás villanypásztorral, borjukkal. Aztán hasig érõ víz, marhajárás, nádas. Ismét legelõ, majd zsombékos. Végül egy kiváló vágtapálya a végén a kilenclyukú híddal. Persze a végcél kissé odébb Hortobágy-Borsós. Közvetlen a benzinkút mögött. Itt már várt a stáb. Indult a csirkesütögetõ akció. Igen jót ettünk, majd elfoglaltuk a szobánkat a campingben. A napot egy termálvizes fürdéssel összekötött nótaesttel fejeztük be. Bár volt aki még benevezett egy rókavadászatra, ráfogva az egészet az új hálózsákjára. Szakértõk másnap felvilágosították, hogy inkább a pia mint a hálózsák a bûnös. Az elõzõ nap tapasztalatai és a egy fõvel csökkent létszám miatt, úgy döntötünk, hogy a visszafele utat utánfutóval celebráljuk. Az okok az alábbiak: Több fokkal hidegebb volt mint elõzõ nap, kemény szél fújt, GPS hiányában féltünk, hogy eltévedünk és bolyonghatunk napestig.
Néhány szót a tapasztaltakról.
Térkép. Az a térkép amely rendelkezésre állt, kiderült, hogy itt használhatatlan. Pl. az út kezdetén megtaláltuk a becsatlakozási pontot, de utánna nem hogy út de még egy keréknyom sem volt. A vízborította részek nagysága és helyzete évszaktól föggõen változik. Olyan helyeken mentünk ahol tavasszal méteres vizek álnak, most víznek nyoma se volt. Az utólsó szakasz, ahol kiválót vágtáztunk nincs feltüntetve, pedig ott földút van. Volt ahol búza vetésen mentünk keresztül.
GPS azt már elárúltam, hogy nem vagyok egy GPS õrült. A túrán több esetben jó lett volna. Az indúlásnál nem tekergünk plusz 2 km.-t. Az út közben felvett adatok alapján, másnap pontosan vissza tudtunk volna jönni. De mint említettem nem ez volt az egyetlen ok, hogy nem jöttünk. A most felvett adatok egy másik évszakban nagy valószínûséggel használhatatlanok lettek volna. A térkép után beprogramozott út alapján a GPS használhatatlan. Még akkor is, ha netán léteznek azok az utak, azért mert vannak lezárt területek, ahova nem lehet bejutni. (Pl. vadlovak területe)
Lovak A túrán résztvevõ lovak vegyes képet mutattak. Endre lova, egy erõssen telivérezett herlt versenyló (ugró). Sajnos nem érezte jól magát. Fájt a szeme és elõtte bezabáltatták ötnapos fonnyadt lucernával. Ment a hasa. Ennek ellenére szépen végig jött. A legfegyelmezettebb volt, jól irányítható, engedelmes. Zsupa. Zsupa nem okozott meglepetést, mert mindenki tudta rólla, hogy nehezen irányítható, vágtaõrült. Szegény Lajosnak ez a ló egy kényszerhelyzet volt. Egyébként ismeretlen összetételû, talán Lip félvér kanca. A Sanyi lova egy nyolc éves LeonyidxKisbéri kanca. Gyönyörü állat, tele energiával. Rendszeresen lovagolva. Ha nem lenne lovan biztos ezt akarnám megszerezni. Bence lova egy arab félvér kanca, a rájuk jellemzõ dinamikával. Jómagam egy (miután szeretem a kihívásokat) nóniusz félvéren, Hollón túráztam. Holló egy nagyon jó indulatu herélt. Nálunk minden kezdõ rajta kezdi a lovaglást. Talán néhány szót az állóképességrõl. Bencéék kb. összesen 52 km. jöttek. Mi kb. 45 km. Az utólsó km.-en olyan vágtát hoztak össze, ami elképzelhetetlen volt idáig számomra. Vágta közben odaadtam a szárat. Holló kinyújtotta a nyakát és úgy éreztem mintha hátúlról megtoltak volna. Jött a kövesút. Shábára gondoltam, bár cigánygyerek nem volt egy se, de egy füttyszóra ügetésre,majd a lép felszóllításra lépésre áltunk át.
Összegezve. Jól sikerült a túra. (bár még rosszúl sikerült túráról egyetlen szervezõtõl sem hallottam) Szép idõnk volt. Itt is megragadom az alkalmat, hogy mindenkinek megköszönjem a segítõ hozzáállását. Elsõsorban Besenyei Lászlónak, aki nélkül nem jött volna létre ez a túra. Sajnálom, hogy többen visszahõköltek. Pedig a kecske be volt pácolva. Ha valakinek kérdése van, örömmel válaszolok

#114 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 25. - 17:56

Nyugodtan lehet próbálkozni..de így a távolból nehéz lesz leütni. :dev: Nyilván nem hagyom, hogy vki baromságokat hord össze a lovamról. Nem tudom miket vétett Csárdáska, meg miket tetszett hallani(kétlem, hogy bárkitõl bármi rosszat is tetszett volna hallani - azért jó próbálkozás volt :D)... És most itt ömlengés következik, akinek hányignere van, ugorja át! Az én kis lovam egy angyal. Számomra tökéletes. Elvárásom: jó hobbiló. Ennek megfelel. Egy lovagolni tudó ember ellovagolja, jóindulatú, tanulékony, embert sosem bántana, soha életében még embert meg sem próbált rúgni, nem harapott kezelhetõ, gond nélkül körmölhetõ, vezethetõ, takarítható, kantározható, nyergelhetõ, stb. Jó takarmányhasznosító, készséges. Alapvetõen ezek a tulajdonságok jellemzõek rá. Endre báék fennakadtak egy történésen, amikor a lovam megijedt vmitõl(lehet itt jönni, hogy cigánygyerekek stb...de igazából ez a helyzet nem ilyen egyszerû volt, bárki nyugodtan utánanézhet, most nem magyarázom, mert mint már írtam: ha nem akarja vagy ha nem képes felfogni, akkor felesleges). Pár hónap alatt, mióta Endre báék jelen vannak a fórumon, ez volt az egyetlen történés, amin fenn tudtak akadni. Ebbe viszont görcsösen kapaszkodnak - végre vmi ugyebár... :gm: De persze, lehet vele érvelin, megtörtént, hébe-hóba neki is vannak rossz pillanatai, nem lehet tökéletes. :D Én Endre bá lovairól sok rosszat tudnék írni, mert én valóban hallottam ill. volt amit tapasztaltam - de nem teszem. Tudják õk mijük van, gazdálkodjanak vele, engem nem érdekel. Tessék már megmondani nekem: mit érnék egy csikóval ami 500euros fedeztetésbõl fogant? Az már jó ló, vagy mi? Mert nekem van egy lovam, ami jó ló, pedig ingyen fogant(Csárdás véletlen csikó). Én nem vagyok tenyésztõ, innentõl kezdve.... egyébként ez az a ló, amelyikrõl papír van, de lebélyegezve meg nincs? :dev: (Á, csak csiripel itt ez a sok kis tollas jószág.... :gm: ) Mivel a Holló nem ment fel a futóra, így gondolom el lesz adva. Pedig úgy tûnt, õ bevált. Dehát van egy pöttömnyi, kezelhetõ hibája...de mégiscsak hiba, így irány a nagy csizma! Gondolom így lesz, hisz Endre bá ezzel érvelt ugyebár....Most mondjam, hogy az én lovam gond nélkül bármikor felmegy a futóra? Nem kell hátulról, oldalról terelgetni, feljön mellettem. Számomra tökéletes a lovam, bár vannak hibái, de hiba nélkül ló nincs. Én tudom ezeket a hibákat kezelni, ezért jelenthetem ki, hogy számomra tökéletes. 3 éves kora óta van velem. Én lovagoltam be, sajnos mondhatjuk, hogy én mentettem meg - és õ engem. De ez már túl szentimentális...errõl Endre báéknak hiába is mesélek, nem vevõk az ilyesmire. Érzelmi szálak kötnek ehhez a lóhoz - bár szerelmes nem vagyok bele... Az évek alatt tökéletesen egymáshoz idomultunk. Felelõsséget vállaltam érte, és sokmindent adtam fel miatta. Ha belezöldülök is marad nálam, míg el nem pusztul, és végig azon leszek, hogy minél jobb körülményeket biztosítsak neki - asszem errõl szól a felelõsség. Mondhat rá akárki akármit, endre bácsi szerint egy lógnóm...lesz*rom. Én a barátaimat se cserélem le, csak mert vmelyiknek egy keze van, vagy szemüveges. Pedig õket se én szültem. Különbözünk, ennyi. Én nem szólok abba bele, hogy Endre bácsiék már megint milyen lovat szedtek össze és honnan... És nem hiszem, hogy Endre bácsinak joga lenne beleszólni, hogy én hogy állok a lovamhoz. Én szeretem a lovaimat, Endre bácsiék csak használják az övékét - ez van, nem lehet mindenki egyforma. Bár felfoghatjuk érzelemmentesen is a dolgot, még így is jól teszem: találtam egy lovat, ami tökéletesen megfelel nekem, én cipeltetem magam vele és szebbnél szebb élményekben van részem , cserébe jól tartom és megvan mindene ami kell. Jó üzlet. És csak hogy tovább botránkoztassak, még a csikómhoz is így fogok állni! :D Belovagolom, és idõvel tökéletesen egymáshoz idomulunk. Biztos lesznek majd problémák, de nem baj, majd teszek ellene, tapasztalok stb. Ha már firtatni tetszett hogy milyen ember vagyok... kitartó is vagyok. Nem adom fel, csak mert egy apró szikla gördült az utamba, arrébgurítom, vagy átmászok rajta, de folytatom az utam! :D Endre bácsi pedig cserélgethet jobbra-balra. minden szempontból tökéletes lovat úgysem fog találni. Bizonyos hibákkal meg kell alkudnunk - és mindenki maga tudja, hogy számára mik az elviselhetõ hibák. A Holló se tökéletes. Nem megy fel a futóra...de lehet kezelni. Én meg mondjuk ilyen lóval nem foglalkoznék...nem megy fel a futóra, miféle egy gebe az....vágóra vele! :gm: Piri...vicc az egész, inkább hagyjuk. Sárika...még a vágóra se lehetne leadni, felhízlalni se lehet... Stb. stb. Ugye nem tetszõs ez így, Endre bácsi? ;) És...nem vagyok én mindenkivel olyan, nem tetszik ismerni. ;) Ha olyan lennék, már senki el nem bírna viselni, ehhez képest elégedettnek mondhatom magam... Itt is felteszem a kérdést: nem unalmas még? :D hátha lesz foganatja...hátha apja fia....(De vhogy van egy olyan érzésem, hogy nem jön ez össze...makacs ez a család, mint a csacsi.)

#115 69Eyes

69Eyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 167 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 25. - 18:06

Uhh, :hu: :eek: :yeah: NO KOMMENT :D

Edited by 69Eyes, 2007 október 25. - 18:17.


#116 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 25. - 18:19

Uhh, :hu: :eek: :yeah:
NO KOMMENT :D


Te meg mit keresel itt??! Te kis áruló! Húzzá' el! :dev: :D :dev:

#117 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 25. - 18:20

Nem a Piri, hanem Te vagy itt a vicc. Mielõtt téped a szád olvasd el mit irtam. Akkor kiderülne ki, meg hogyan ment fel a futóra. A kémeid meg rosszul látnak, a Sári ki van hízva. Belõlled csak a rosszindulat fröcsög. Mit zavar az Téged, ha én még vágóra se tudom eladni a lovam. Majd szóllok én, ha sajnálni kell engem. Egyébként ezt a topikot nem azért nyitotuk, hogy neked legyen hol tornázni agyilag. Ha valaki ilyen mértékben elfogult és vak azzal nincs mirõl vitatkozni. Jobb lett volna arról számolsz be milyen volt a Ti túrátok, volt-e GPS, hogy muzsikált Sára, Hendrix lova stb. Ez információ lett volna. Ez az indulatokkal teli hablaty csak arra volt jó, hogy egyre rosszabb véleményt alkossanak rólad.

#118 69Eyes

69Eyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 167 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 25. - 18:30

:D Nha ien a családi szeretet.

#119 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 25. - 18:37

Boti miért áruló? Neked üldözési mániád is van? Azért mert elment Nórával, veled meg Lacival kirándulni közülünk senki nem nevezi árulónak. Még ha veled hált egy fedél alatt akkor sem.

#120 69Eyes

69Eyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 167 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 25. - 18:39

Nhe! Csak engem hadjatok ki :) (külsõ szemlélõ vagyok) Endrebá ezt Shába viccbõl írta ;) Én értettem.

Edited by 69Eyes, 2007 október 25. - 18:39.