Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Vicces, érdekes esések, bakik


  • Please log in to reply
212 válasz a témához

#41 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 20. - 20:05

Ma reggel azt mondja Andris a székely kolléga,-Hallod-é? Hogy kutykurottyol a mogyorótyúkocska?Hirtelen se köpni se nyelni nem tudtam mert érteni még csak értettem hogy mit mond de fogalmam se volt hogy mire gondol :kir: Mondom neki Te ,én csak fürjret hallok pitypalattyollni  :kir: -Ja hogy erre felé így hívjátok  :wot:


  • Monda kedvelte

#42 Rontó

Rontó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 632 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 6. - 23:15

Az bakinak számít, ha a neostomosanos ampulla a táskámban maradt és összetör, majd kifolyt és mindenem benzin szagú lett? ki kellett dobnom 3 csomag rágót (nem tudom miért volt nálam, nem is nagyon szoktam rágózni) 3 csomag cigipapírt, a forgalmim pedig azóta szellőzik.


  • fafaragó és Monda kedveli

#43 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 7. - 7:47

Szerintem igen :D



#44 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 18. - 21:39

Na esés az nem volt ,de elég viccesen néztek ki a tanárnéni rablók :P és ráadásul fogalma se volt hogy kik is az illetők,amin nem is csodálkozok mert még én se jöttem rá,pedig10689615_480016952155233_117870338499369

 

 

mind a négyet ismertem,olyan jól sikerült az álcázás :dev:

 

11428077_480017008821894_219049578534203

Végül azért csak eljött velünk,bár fogalma se volt hogy hová visszük :kir:

10446641_480017068821888_465458349893219

pedig csak a volt osztálya és a szülők búcsúztak tőle.

10371994_479783252178603_890229804157768



#45 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 30. - 7:13

Hétvégén esküvőn voltunk,éjfél után egyszer csak eltűnt a menyasszony,(esküszöm semmi közöm nem volt az eltűnéséhez,csak az én kocsimmal vitték) :dev: Hívtuk a rendőrséget,hogy emberrablás történt :wot: ellopták az új asszonyt!Mire a rendőr: Örüljön neki,kár hogy neki nem volt annak idején ilyen mázlija :kir: Még azt is mondta hogy várjunk türelemmel mert az asszony olyan mint az öreg macska,vagy a postagalamb nem kell keresni,haza jön az magától is ,ha jó a gazda :rockon: 

 11666206_10207685451760818_7693749151994

Igaza lett,visszajött  :kir:


  • Zuzu, N.C. és Monda kedveli

#46 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 23. - 21:01

Ma egy 5 év körüli kis hölgy nevettetett meg,de úgy szívből igazán :kir: Egy teraszt csinálok "szabadidőmbe" és házi gazda kislánya ott cserfeskedett körölöttünk.kicsit unta is magát ezért rajzolgatott meg színezte is őket. hogy tovább lekösse magát rajzoltam neki egy lovat hogy színezze ki.Na ezt nem kellett volna mikor meglátta hogy milyen lett.,"apám ,hogy te milyen jól rajzolsz" :P és jött egy csomó kívánsággal hogy mit kéne még ,ha már úgy is itt vagyok...Na jó de apád mit szól hozzá ,hogy nem halad a terasz :kir:

-Azt csak bízd rám ,apának én vagyok a legfontosabb :wink:  :biggrin: erre jön az apja aki persze mindent hallott és hogy kicsit leplezze a feltörni akaró nevetését,megjegyezte,hogy azért a terasz is fontos lenne.-Hát apa most nagyot csalódtam benned :hupp: Persze gyorsan rajzoltam még neki valamit azzal az ígérettel ,hogy a többit majd máskor. :smile2:   



#47 Kaiser

Kaiser

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 24. - 10:58

Édesek a gyermekek, mindig kimondják amit gondolnak :)


  • fafaragó kedvelte

#48 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 24. - 13:28

Na még egy frissen történt vicces eset...

Mostanában rákaptunk arra hogy éjszaka járunk lovazni,bandában.Az egyik lovas aki a szomszéd faluból lovagolt át  hozzánk,épp haza felé tartott az erdőn keresztül mikor látja hogy szemből egy kerékpáros közeledik.Mivel lépésben ment meg a ló is már rég észrevette így nem aggódott különösebben ,félre állt hogy helyet adjon majd az érkezőnek.egyszer csak látja hogy az is megáll ,majd némi hatás szünet után egy bátortalan "HÚH"Kiáltás után megfordítja a kerékpárt és teker mint aki az életéért hajt :dev: Akkor már sejtette hogy mi a szitu és lassú ügetésben visssza kisérte a szomszéd falu első közvilágításáig a kerékpárost, :kir: aki addigra úgy ki volt dögölve hogy világát nem tudta szegény :kir: Mondta is neki.hogy hát komám te se vagy egy túl bátor ember :dev: Mire a biciklis :tegnap egy vaddisznóval találkoztam :wot: most meg azt se tudtam hogy mi van ott,csak reméltem hogy nem a tegnapi mert ha ekkora akkor nagy bajban vagyok !DE miért nem szólalt meg mikor huhogtam? Mégis mit mondtam volna?Hogy nem vagyok vaddisznó? :dev:



#49 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2015 október 11. - 18:54

Régen történt ,de viszont igaz, és ma is jót derülök rajta mikor eszembe jut... :kir: Idős bácsi tart haza felé a csacsifogatával ,és láthatóan elnyomta a fáradtság az egész napos munka ,meg ki tudja még mi nem az öreget :dev: Egy szó mint száz elaludt a bakon,ami szemmel láthatóan nem igen zavarta a csacsit ,így legalább saját tempójával ballagott haza felé.Egyszer csak odaérnek az ismerős kocsmához ,és a csacsi szépen leparkol a szokott helyen :) ahogy megáll a kocsi a z öreg felébred kicsit zavarodottan körbe néz és végig vág a szamáron mérgesen ....Nem látod hogy be van zárva :gm:  



#50 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2015 december 27. - 14:54

Na ennek is eljött az ideje....viccesnek egyáltalán nem mondhatnám ,de esésnek esés volt,nem is akár milyen :gm: Lányom karácsony lévén elhozta bemutatni a barátját...én nem akarartam tolakodni a kocsikázással de mivel ragyogóan sütött a nap és a  fiú nyilván imponálni akart nekem ,megkérdezte hogy nem megyünk -e kocsizni?Persze hogy rögtön ráálltam ,és bár a lányom kicsit húzódozott hogy ő amikor kocsizik mindig történik valami ,de gyorsan meggyőztük ,hogy most nem fog,igy röviddel az ötlet felmerülése után már mentünk is.Lánnyom még meg is kérdezte hogy nem lesz ez túl gyors :wot: úgyan már épp hogy csak lobog a sörényük...Aztán lefordultam az erdőbe a szokott útvonalon,amit csak hullám vasútnak hívunk egymás közt.Gondoltam kicsit megeresztem hadizguljanak.Hát nem kellet volna :hupp: Jött egy kanyar ,vissza vettem lépésbe ,de az út lejtett .és mikor befordultak egyből beis ugrottak vágtába,aminek a vége az lett hogy felborultuk! Mindenki lerepült a kocsiról még én is,Csinos elesett :sad: Szóval volt felfordulás rendesen.Az első amit néztem hogy a gyerekeknek nem lett -e bajuk? utána a lovak,gyorsan szétakaszgattam a szerszámokat ,le a  kalappal csinos előtt ,nem hisztizett megvárta mig lecsatolok mindent csak utána állt fel mikor szóltam neki :rockon: lányom aki egyébbként kicsit fél a lovaktól,fogta őket amig mi felállítottuk ketten a kocsit ,mert a fejetetején állt,Miután sikerült helyre állítani mindent ,és elnézést kértem tőlük,vissza fogtuk a lovat és megkérdeztem hogy ezek után még felülnek -e hozzám :unsure: lányom kicsit hezitált de szerencsére a srác gondolkozás nélkül vissza ült,és közölte hogy hozzá van szokva az extrém helyzetekhez ,mert szikla mászó és ennyi izgalom még  bele fér! :cheers:  Ezután már lányomnak is csak annyi kikötése maradt hogy ha lehet most már csak lépésbe menjünk ,mert már így is felejthetetlenné tettem számukra a kocsikázást  :)  Miután szerencsésen hazaértünk kalapot emeltem a kis vejkó jelölt előtt,-Isten hozott a családba öcsém! :kir:


  • telivér, Panka21 és Monda kedveli

#51 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2015 december 27. - 21:58

A pálinkát meg az erőset hogy bírja? :D 


  • N.C. és fafaragó kedveli

#52 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2015 december 27. - 23:09

Ez volt egy visszafogott bemutatkozás. Képzelem, mi jön még!

De amilyen az adjisten, olyan a fogadjisten. Ezért a vejkó jelölttel gondolom elmész egyet mászni egy ötöst kitett falon, lefelé abseil dülfersitz alkalmazásával.

 


  • N.C. és fafaragó kedveli

#53 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2015 december 28. - 9:29

"Ez volt egy visszafogott bemutatkozás. Képzelem, mi jön még!

De amilyen az adjisten, olyan a fogadjisten. Ezért a vejkó jelölttel gondolom elmész egyet mászni egy ötöst kitett falon, lefelé abseil dülfersitz alkalmazásával."

Ja simán bevállalom ezek után ,csak nem függőleges falon hanem vizszíntesen  :kir: a pálinkázást nem is mertem forszirozni nagyon ,nehogy kiderüljön hogy jobban bírja mint én :dev: egy napra elég egy felsülés.... :) Így utólag belegondolva nagy felelőtlenség volt részemről mert nagyobb baj is lehetett volna. De mivel sokszor jártam már arra felé és jól ismerem az utat meg biztam magamban is meg a lóban is így együttesen rossz döntést hoztam ,Bár a kanyart lépésben vettük be de egyből oda adtam neki a szárat amit úgy értelmezett hogy szabad a vágta ....Csak szűken vettem be a kanyart és a hátsókerék felszaladt a partoldalra ami megdobott bennünket.



#54 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2015 december 28. - 10:25

Fafaragó,

szerencsésen megúsztátok a bemutatkozó kocsikázást! :huh:

A lovaknak sem lett baja?

Azért ha lehet, fogj ma be, menj el arra velük, lépésben - ügetésben, hogy rossz emlék, ijedtség se maradjon bennük.

 

 

meg biztam magamban is meg a lóban is

 

És hát, tudod, lóban, nőben sosem szabad megbízni........... :dev:  :gm:  :P


  • fafaragó kedvelte

#55 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2015 december 28. - 12:27

"És hát, tudod, lóban, nőben sosem szabad megbízni......."

Mondja ezt egy lovas nő.


  • Eva, izland és fafaragó kedveli

#56 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2015 december 28. - 13:51

Önismeret+őszinteség? :unsure:


  • Eva, izland és fafaragó kedveli

#57 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2015 december 28. - 17:46

Esetleg ló + emberismeret, némi iróniával?? :)

De ha gondoljátok, közkívánatra :P , módosíthatom a mondást "lóban, férfiban ...."-ra. :D
  • fafaragó kedvelte

#58 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2015 december 28. - 23:46

A lovat ez esetben megkell hogy védjem ,mert 100%hajtó hiba történt.A lovak egyébként megusztáksérülés nélkül :smile2: Nekem a vállamon van egy kék folt ami előtte még nem volt :dev: illetve lányomnak a lába fáj sajnos ő ütötte meg magát a legjobban :wot: De hála Istennek az is  "csak zuzódás"Lányom egyből mondta is ,hogy legjobb lesz ha erről most nem számolunk be otthol anyának mert a boldog békés karácsonyi hangulatnak egyből vége lenne :kir: Szerintem a hajtószárat jó esetbe csak egy hónapra biztos elzárta volna feleségem. :dev:


  • izland és Kaiser kedveli

#59 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2015 december 29. - 15:55

Jó hír: a lányodnak van esze. :)



#60 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 1. - 9:40

Kint ragyogóan süt a nap,-10 fok van ,és én bent gépezek....Azt hiszem öregszek... :biggrin: Boldog új évet mindenkinek! :rockon:



#61 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 1. - 10:08

A provejkó alszik még? Vele nem lenne öregesen unalmas.



#62 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 1. - 20:19

Tegnap elmentünk hozzájuk vittem nekik egy üveg pezsgőt ,fájdalom dijként :kir: Az anyja jól leszídta utólag a lányt hogy ,"mer neked örökké menned kell ,nem tudsz otthon a fenekeden ülni :angry: olyan vagy mint apád,elmehetnétek bőrszedő zsidónak. :) Összenéztem velük és majdnem elnevettük magunkat :rockon: De még korai lenne felfedni az igazat,majd ha már nem sántikál a lányom :smile2: Aztán megmutatott a"vejkó"egy pár videót ahol épp mászik,meg ugrál,mert parkourt is sportol :rolleyes: hát...mit mondjak...ezek után nem nagyon csodálkozok ,hogy a szeme se rebbent mikor lerepült a lovaskocsiról :biggrin: Mondtam a feleségemnek ,na látod anya ez még sokkal veszélyesebb mint lovaskocsizni :wink: Na ezt azért már nem hagyták jóvá a gyerekek! :biggrin:

Délután azért csak befogtam és körbe jártuk a lovas cimborákat újévet köszönteni. :smile2:


Edited by fafaragó, 2016 január 1. - 20:21.


#63 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 1. - 20:27

Tudsz élni! :kir: 


  • fafaragó kedvelte

#64 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 2. - 20:26

Azt meghiszem,ma megint befogtunk csak most éjszakai kocsikázás lett belőle.Rövid de pörgős menet volt :wink: először még nem is nagyon tűnt fel hogy milyen sötét van csak mikor beértünk az erdei útra. Persze a lovak sokkal jobban látnak így nem nagyon értették hogy mi ez az óvatoskodás.. :huh: de amikor már a mi szemünk is meg szokta a sötétet újra oda adtam neki a szárat... :biggrin: csuma vágta félhomály ...mi kell még?mintha nem is a múlt héten borultam volna velük... :biggrin: De itt egyenes volt a szakasz így egy kicsit biztonságosabb volt.Gyorsan haza értünk persze előbb még meg álltunk két lovasnál akikre tegnap már nem maradt időnk... 


  • Panka21 kedvelte

#65 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 30. - 21:16

Ma hallottam egy ismerőstől a gyerek kori élményét,a nagyszülőknek birkái voltak és mindig volt egy-kettő ami cumival volt nevelve ,mert vagy iker volt,vagy nem vállalta el az anyja.Ezek mindig kezeseek voltak sokszor még a házba is bementek.Egyszer egy ilyen már jócskán megnőtt kezesbárány bent volt a konyhába,és meglátta magát a nagymama éjjeli szekrényes tükrében :dev: pár lépést tolatott,majd berontott a szobába és lefejelte a szekrényt ,de úgy hogy darabokra tört :kir: És ezt az egész család végig nézte anélkül hogy bármit is tehettek volna :wot: ...A vasárnapi menüt viszont gyorsan eldöntötte a nagyi....birkapörkölt volt :biggrin:   


  • Panka21 és Monda kedveli

#66 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 31. - 15:14

Akkor még egy birkás sztori!

Két fiú testvér,mindkettő juhász volt.Az idősebb vett Hortobágyról egy díjnyertes kost nagyon drága pénzért.Egy nap a fiatalabb átment megnézni a  bátyja büszkeségét de nem volt otthol.Ki ment hát a legelőre utánuk,de ott is csak a nyájat találta a juhásznak valami dolga akadt és bement a faluba.Idáig nem is volna semmi érdekes a történetben ,de a nagy kos ereje teljes tudatában kivált a nyájból és fej leszegve megindult az idegen felé.... :kir: Majd egyre gyorsitott.... :dev: Mivel a fiatalabb is juhász volt így tisztában volt vele hogy csak egy dolog mentheti meg,ha lehasal ,és nem mozdul.Így is tett ,és a kos miután megszaglászta ,kis idő után megindult vissza a nyájhoz. Az ember felugrott és most már szaporábbra fogta a lépést de kisidő múlva ismét nem maradt más választása mint hogy lehasal ,és vár türelmesen :angry: Ez háromszor ismétlődött meg mire vissza tudott jutni a kocsijához.Be ült haza ment magához vette a két puliját és visszament . :dev: A kos most is kirobogott de a két puli tette a dolgát ....egy órán át... Végül a kos összeesett az ember odament elvágta nyakát :wot: berakta a kocsiba bevitte a tanyára felhúzta a rénfára és annak rendje és módja szerint megnyúzta.(csak hogy ne menjen mán pocsékba az a szép állat)Ekkor ért haza a gazda megdöbbenve látja hogy a nagy kos már le van vetkőztetve atlétára ,kabát már nincs rajta,Kérdi a testvérét hogy mitőrtént vele :wot: Mire a válasz:-tudod testvér nem jó emberrel kezdet ki... :angry: Te meg vagy bolondulva ,tudod te mennyi mennyi pénzt adta érte :gm: -Az mindegy de én még ember előtt se igen alázkodok meg nem egy bübös kos előtt !  :makacs: Ügy készülj hogy holnap korán hajnalban itt leszek érted,megyünk Hortobágyra és hozunk kettőt ,mer amugy igén szép portéka volt,nekem is kell belőle ! :)



#67 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 31. - 20:13

Három a magyar igazság !  :kir:  :kir:  :kir:

Aztán tényleg befejezem a birkákat... :kir: (igérem most nem eszik meg a végén ) :smile2: Kolléga csak úgy hobbiból vett két bárányt meg egy kecskét.A kecske kicsit idősebb volt meg szarva is volt neki amit ráadásul galádul ki is használt a bárányokkal szemben.A kolléga végül megsajnálta őket,de hogy a kecskét se keljen megkötni ezért fogott egy hosszabb darab gumislagot és az egyik végét rádrótozta az egyik szarvára a másik végét meg a másik szarvára  :biggrin: Elégedetten  mosolyogva nézegette hogy most már nem tudja döfkökni szegény bárárnyokat hiába próbálkozik. :dev: Bezzeg lehervadt a mosoly az arcáról mikor a szomszéd meglátta és kajánul átszólt:-Látom szomszéd szereltél rá kapaszkodót ,mégis csak jobb fogás esik így rajta :dev:  :kir: Na gyorsan le is vette róla mig a falú a szájára nem veszi ,hogy kapaszkodót szerelt a kecskére. :angry:


  • N.C., egyember és Panka21 kedveli

#68 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 1. - 20:53

Egy a ráadás !  :kir:

Csak most nem a birkák lesznek a porondon hanem a csacsik. :smile2: Az óvoda előtt a kisfiú invitálja a csoport társ kis csajt hogy délután menjen el hozzájuk megmutatja neki a kiscsacsit. :smile2: Az anyukák még a kapu előtt trécseltek és fültanúi voltak a beszélgetésnek,nagyon elcsodálkoztak. Nem is mondtad hogy van csacsitok is ? :smile2: Nincs is csak a kis kópé kitalálta hogy átcsalja a lányodat !  :wink: De a kis srác nem hagyja magát és erősködik ,hogy de van ... :makacs: Mire anyuka korholni kezdi ,hogy azok pónik,meg kecskék,meg lovak de szamár az nincs  :) De van....tegnap meg is simogattam.... :angry: Na megállj ha haza megyünk majd el megyek veled hátra de ha nem lesz csacsi akkor téged foglak bekötni helyette :kir: hogy miket ki nem tudsz találni,még más se hiányozna csak egy szamár .Már így is egész kis állatkert van otthol... :huh: Mire haza ért ,anyuka el is felejti a történteket,és kedélyesen kávéznak a szomszéd asszonnyal,mikor szokatlan hang üti meg a fülét :wot: . A kávét majd félre nyeli  a meglepetéstől majd az első mondat amit kitud mondani: Én ezt egyszer agyonütöm az biztos! :gm: -Kit te a szamarat? Nem hanem az uramat ha haza jön :dev: Tényleg nem is mondtad hogy vettetek szamarat...Hát ez az én se tudtam !  :angry:  



#69 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 5. - 13:29

Amikor egy buli igazán jó ! :kir:

Négy jóbarát egy hétvégén összejött megünnepelni az egyikük szülinapját .ahogy ez ilyenkor már lenni szokott,ettek is meg ittak is! :kir: De inkább csak ittak :dev: meg ittak,meg ittak ! :biggrin: Miglen az egyikőjük kidőlt és elaludt :unsure: A maradék három azon tanakodott,miként lehetne megviccelni a komát :) -Nyírjuk le nullásra! :kir: és az ötletet tett követte...Aztán ennek örömére tovább ittak de mivel már egyébként is jól álltak ,rövid időn belül ,megint kidőlt egy ! Már nem is volt kérdés hogy őt is lenyírják-e :rockon: aztán ennek örömére is tovább ittak de már csak ketten,végül csak az egyik maradt talpon mert a másik szintén elaludt.Az utólsó aztán úgy gondolta hogy harag ne legyen belőle szépen lenyírta a harmadikat is,majd mint aki jól végezte dolgát ő is elaludt :) Nem sok idő múlva a legelsőt aki a legkorábban bukot ki ,szólítgatni kezdte a természet :kir: amiért is kiment a fürdőszobába .Rövid ismerkedés után rájött ,hogy önmagát látja a tükörben :wot: és mivel már kicsit tisztult a feje vissza ment az alvó barátokhoz.Meg lepetten látta hogy még ketten változtattak időközben a frizimiskájukon,csak egy maradt ki a nagy átalakulásból ,mivel nem igen emlékezett rá hogy mi történt az éjjel :unsure:  de hogy a negyedik is  ki ne lógjon a sorból ezért őt is lenyírta .Valamikor kora délután kezdek éledezni,és halálra röhögték magukat egymáson egészen addig mig nem tudatosult bennük hogy ők is ugyanúgy kopaszok :biggrin:


  • telivér és Panka21 kedveli

#70 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 6. - 21:40

Hát senki se jár rajtam kivül nyitott füllel? Pedig abban biztam hogy majd felpörög a topik,pedig annyi jó sztori  van csak megkéne osztani. :wink: Mert a megosztott öröm dudla öröm a megosztott bánat fél bánat. :smile2:


  • N.C. kedvelte

#71 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 6. - 21:57

Jó, akkor leírom a három legviccesebb esésemet. :P

1. helyezett: esés álló lóról.

Zengő már nehézvemhes volt, csak szőrén tudtam lovagolni. Baktatok kifelé a külső legelőn, rádöbbenek, hogy ott még a v.pásztort ki kell akasztani. Ha leszállok, akkor hogy keveredek vissza a gangóra? SZóval megpróbáltam lóhátról leakasztani, de a ló méretei ebben sem segítettek. Egyre lejjebb és lejjebb hajoltam, amíg le nem fordultam a pocak alá. Z meg nézett rám bánatosan, hogy de hülye gazdával verte meg a sors. :dev:

2. helyezett: esés lépő lóról.

Hétköznap esti laza pacigolás két és fél lóval egyszerre. Azaz Lindán ülök szőrén, Z vezetéken, a csikó szabadon. A fentiekből tanulva kisétálok a kapuig, majd onnan a legközelebbi magaslatig. Lindát odaigazítom, felkászálódok, Linda neveletlenül egyből elindul, Zengő meg szintén neveletlenül legel. Én meg úgy gondoltam, hogy majd felrántom a fejét a földről a vezetőszárral, de rosszul mértem fel az erőviszonyokat, és hátrafelé katapultáltam L szőréről. A vége ugyanaz, Z néz rám bánatosan. :unsure:

3. helyezett. Na, itt legalább már vágtatás van. :rolleyes:

A munkahelyem nagyvonalú volt, és kifizetett nekem egy minőségi munkaszemüveget, aminek rettentő módon örültem. Este laza terep Zengőn, mögöttünk az utánfutó. Vágta közben egy belógó ág lebillenti a szemüveget az orromról, én pedig mindent feledve utánakapok, és utána is esek. :gm:  Szerencsére a két keréknyom közötti mély homokban landolunk, így a szemüveg nem kerül ki figyelmem fókuszából, és egy tigrisugrással rávetődök, mielőtt az utánunk érkező csikó eltiporná. :irony:

Hát ilyen béna vagyok.



#72 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 7. - 0:57

Na ugye,megyez mint a vakarózás csak el kell kezdeni valakinek... :kir: Csak hogy meg ne szakadjon a sor :Csinost jár lovagolni egy 13 éves kislány a nagy nénikéjével,álltalában ki mennek terepre vele de futószáron vezeti a felnőtt kisérő .Ma viszont bent maradtak a portán mert nem akartak olyan sokáig maradni.Egy darabig szépen együtt működött velük Csinos,de egy idő után megunta és folyton vissza akart menni Sziriuszhoz :angry: Láttam hogy nem nagyon tudja kezelni a lány a dolgot,ezért abba hagytam a munkámat és segítettem egy kicsit. eltávolodtunk amenyire csak lehetett a csikótól és többször kértünk tőle megállást,hátra lépést meg ilyenek, hogy érezze ,hogy nem az van amit ő szeretne.Szépen helyre is állt a rend már ügetett is , ott is hagytam őket ,de azért még a kapuból visszanéztem rájuk,látom hogy jönnek befelé ügetésbe ,de a Csinos elkezd gyorsítani mivel messze voltak nem tudtam eldönteni hogy a kis csaj hajtsa -e vagy magától indult meg :wot: Mikor közeledtek már láttam hogy nem tudja visszaléptetni,ezért eléjük mentem és egy keményebb hóóóó-állj! parancsra Csinos nyomott egy satuféket és galádul még a fejét is leeresztette :rolleyes:   Szegény csajnak esélye se volt fent maradni :kir: Gyönyörű magas ívben elhagyta a lovat és leereszkedett talajmintát venni :smile2: Szerencsére jól sikerült a földetérése ,azonnal tovább gurult,és felpattant. :rockon: Kérdem tőle hogy vissza tudsz-e ülni?Hát persze,mondja,de látom a szemében hogy törleszteni fog... :biggrin: vissza segítem a lóra ,megfordítja és olyan sarkot nyomott neki hogy Csinos vágtában indult,de nem sokáig mert újjabb satufék csak most nem önszántából hanem a kis csaj kézben tartotta :kir: Miután leszállt mondom neki ,hallod az üléseden még lehet javítani ,de esni már nagyon szépen tudsz! :dev:   


  • emeset, Panka21 és Monda kedveli

#73 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 7. - 19:53

Lindámról háromszor estem a 6 év alatt, míg az enyém volt (vagy egymáséi voltunk? :-D )
Szerencsére egyik sem volt komoly, és utólag persze viccesnek tűnnek.

1. potty: Először próbáltunk átkelni egy vizesárkon, melynek meredek partja, de csak kis mennyiségű vize volt. A tapasztaltabb Zengő után ereszkedtünk lefelé, a víz láttán toporgás, gondolkodás, azt hittem ott töltjük a következő fél órát. Már-már feladtam, mikor Lindám eldöntötte mi legyen: egy kecses ugrással a szemközti part kb. felén landoltunk. A váratlan ugrás miatt egyensúlyomat veszítettem, de még lovon voltam, amit Linda aztán azzal intézett el, hogy még egy szökkenéssel a part tetejére ugrott, én meg fejjel egy méretes tehénlepény szomszédságában landoltam. Utána sose akarta ugrással abszolválni a vizesárkokat, megbeszéltük, hogy át is lehet sétálni rajtuk (most Kincső lovammal ugyanitt tartunk: átugrani reszkető inakkal lovas nélkül már megy, az átsétálás a következő házi feladata lesz).

2. potty: Mire eljutottam odáig, hogy egyedül nagy magabiztossággal közlekedtünk nagyobb távokon is az erdőben Lindával, beszereztem egy bock nyerget, ami nagyon kényelmesnek és biztonságosnak tűnt. Hazafelé Linda is jobban húzott, én is élveztem a dolgot: vágta, megbízható paci, biztonságérzet, laza szár, stb. egészen addig, míg Linda megpillantott valami számomra láthatatlan dolgot, satufék, én meg a következő másodpercben a ló előtt álltam, kezemben a szárral és néztem, hogy most akkor mi van?? :D
3. potty: A 2. potty után eltelt majdnem 6 év. Az erdőben épített ugrófolyosónkon gyakoroltunk (8-10 kis ugrás a kidőlt fákból megépítve), ami egyik kedvenc időtöltésünk volt. Oda-vissza megugrottuk párszor az akadályokat, míg Linda egyszer úgy döntött, hogy elég volt. Az utolsó ugrás után 90 fokot fordulva hazafelé vette az irányt, én meg egyenesen haladtam tovább megadva magamat a tehetetlenség, majd a gravitáció erejének :D


  • Eva, fafaragó és Panka21 kedveli

#74 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 8. - 11:40

Biztos ismeritek a babzsákot ami tulajdonképpen hungarocel daradok egy nagy zsákban.... :) Na fiamék mikor külön költöztek vettek két ilyet a nappaliba és abból nézik délutánonkét a tv-t.Anyósöm aki egyébként haladó gondolkozásu(legalább is ő annak vallja magát) :dev: Nagyon mgirigyelte tőlük és drága pénzért rendelt is magának egyet,mert hogy az milyen kényelmes....De mama régen is volt ilyen ,csak szalmazsáknak hívtuk,nem emlékszik.. :dev:  :kir: Na végre meg jött alig várta hogy kipróbálhassa...Mondom neki hogy várjon vele estig mert ha egyszer bele ül nem fog egy darabig tudni kikászálódni belőle... :kir: Pár nap után kérdi a mama a lányomat ,te nem kell neked ez a babzsák? Nálad jobban elfér 


  • Panka21 és Monda kedveli

#75 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 8. - 12:32

Három a magyar igazság !  :kir:  :kir:  :kir:

Aztán tényleg befejezem a birkákat... :kir: (igérem most nem eszik meg a végén ) :smile2: Kolléga csak úgy hobbiból vett két bárányt meg egy kecskét.A kecske kicsit idősebb volt meg szarva is volt neki amit ráadásul galádul ki is használt a bárányokkal szemben.A kolléga végül megsajnálta őket,de hogy a kecskét se keljen megkötni ezért fogott egy hosszabb darab gumislagot és az egyik végét rádrótozta az egyik szarvára a másik végét meg a másik szarvára  :biggrin: Elégedetten  mosolyogva nézegette hogy most már nem tudja döfkökni szegény bárárnyokat hiába próbálkozik. :dev: Bezzeg lehervadt a mosoly az arcáról mikor a szomszéd meglátta és kajánul átszólt:-Látom szomszéd szereltél rá kapaszkodót ,mégis csak jobb fogás esik így rajta :dev:  :kir: Na gyorsan le is vette róla mig a falú a szájára nem veszi ,hogy kapaszkodót szerelt a kecskére. :angry:

 

És akkor íme az ördög glóriával  :D

zsuzs_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Fafaragó, remek ötletet adtál! :kir:

(nálunk ugyanez a helyzet, a tavalyi miniterrorista egyre jobban szekálja a bárányokat, viszont az "övéi" közé nem tudom betenni, mert akkor meg azok verik, de nagyon. Már ott tartottam, hogy kénytelen leszek megválni tőle, amikor.........  :dev: )

Azt nem mondom, hogy tetszik neki, mindenhogyan megpróbált szabadulni a "tetőantennától", végül bedurcult és a falat nézve lefeküdt.... De legalább nem verekszik. :kir:  :P



#76 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 8. - 22:40

Ez nagyon jóóóóóóó!  :kir:  :kir:  :kir:  :kir:  :kir:



#77 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 9. - 8:33

És hogy a vicces esés se maradjon ki :happy: :

(Gondolkoztam erősen, hogy tudok-e ilyet, nem mintha nem estem volna számtalanszor, csak még így visszatekintve sem találtam a legtöbbet viccesnek… :mellow: )

Szóval: aki lovazott „társaságban”, lovardában, az biztos tudja, hogy van az „fejlődési fázis” :D , amikor az ember már nem teljesen kezdő, elboldogul egy bizonyos, rendes lóval, vannak sikerélményei, és  boldog tudatlanságában azt hiszi, hogy ő lesz a világ legjobb lovasa nemsokára.  :P  A társaság meg húzza, szeretne jobb, ügyesebb, vagányabb lenni…. Aztán persze vagy a rendes ló vagy egy másik helyre rakja az ember önbecsülését. :irony:

 

A lovas óra után szokás volt jó időben a lovarda alatti réteken lesétáltatni a lovakat. Amikor kjöttem  a fedelesből, baromi lazán és vagányan, csatnál fogott szárral és kengyel nélkül elindultam kifelé sétálni – mint a nagyok. :wacko:  A rétre egy út vezetett, ezen végigmentünk, rá a rétre. Kb a rét legtávolabbi sarkán lehettünk, - én persze gondolatban valahol az olimpián :blush: -, amikor megzavart egy fácán az álmodozásban. Pont a ló mellett repült fel, és a ló szó szerint kiugrott alólam. Ott álltam a fűben két lábon, fogalmam sincs, hogy hogyan, de a ló nem volt alattam. Kívülről biztos nagyon vicces lehetett a mutatvány, szerencsére nem látta senki. :P  

A ló nem szaladt el, uh gondoltam elkapom, felülök és mintha mi se történt volna, besétálunk. Igen ám, de a ló nem így gondolta, hanem elindult befelé szépen, lassan, lépésben. :dev:  Én meg utána… :D  És hiába próbáltam megfogni, nem sikerült, a köztünk lévő távolságot végig pár méteren tartotta. 

És így is vonultunk be a lovarda udvarára, nagy vagányan….. :dev:  :kir: 

 



#78 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 9. - 8:41


"Aztán persze vagy a rendes ló vagy egy másik helyre rakja az ember önbecsülését. :irony:"

 

És ilyenkor tudatosul az emberben, hogy többnyire a ló jóindulatán és jámborságán múlik, hogy lovasnak nevezhetjük magunkat :)

 


Edited by Fifikusz, 2016 február 9. - 8:42.

  • fafaragó, Panka21 és Monda kedveli

#79 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 11. - 20:48

És ilyenkor tudatosul az emberben, hogy többnyire a ló jóindulatán és jámborságán múlik, hogy lovasnak nevezhetjük magunkat  :)

Hogy ez mennyire igaz... :smile2:

Bátyám,aki egyáltalán nem tud lovagolni itt volt nálam pár napot segíteni...

 12670611_831875116923557_339780885651421

hogy ne csak a munkából álljunk egész nap,felnyergeltem neki Csinost ,bent a portán már csak nem lesz gond gondoltam.Már teltuszkolni a lóra se volt egyszerű mutatvány de azért megoldottam... :biggrin:

12654195_831874993590236_656848024773771

Mondom neki még csak véletlen se ügess vele mert le fogsz esni róla,és még nincs kész a terasz :dev: Úgy tűnt hogy érti amit mondok,szép komótos lépésben el is ment a legelő legtávolabbi pontja felé.Én hogy azért munka is haladjon csináltam a dolgomat ,egy kis idő múlva látom hogy jönnek befelé...vágtában :wot: Bátyám próbálta persze csitítani,valahogy így :HOHÓÓÓ,BOLOND JÓSZÁG,MOST MEG HOVA SZALADSZ ,HOGY A BAJ VERJEN KI  :gm: Láttam hogy talán le nem fog esni ,meg amúgy is mindjárt beér  :dev: így csak gyönyörködtem a nem minden napi látványban :kir:  Mikor már szerencsésen lekászálódott a lóról,kérdem tőle ,mi történt hogy megindult veled? Hát oda felé csak cammogott ,gondoltam visszafelé kicsit noszogatom hogy gyorsabban lépjen :rolleyes: -Látom célt értél :biggrin: miért nem fogtad vissza a szárral?-örültem hogy egyáltalán fent maradtam ,nem hogy még a szárral játszak ott,jobban leizzadtam a 2perc lovaglás alatt mint az egész napos munkában :wacko:  De végül azért a terasz is kezdett formálódni igaz a teljes kész állapot még odébb van12741893_1081326028565332_38423190039497


Edited by fafaragó, 2016 február 11. - 20:55.


#80 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2016 április 15. - 21:34

A kb. 2-3 éves  történet erről jutott eszembe:

 

Mi is pontosan az a magyar stílus, hol oktatják ezt?

A szerző látta már pl. Kaizingert lovagolni? :dev:

Javítottam neki egy nyerget - itt volt dolga 'Cenken, egy ideiglenesen itt állomásozó bereiternek  segített "beülni" egy valóban igen mozgékony jószágot. Gondolom ez a "beülni" kifejezést is  észak-németből jött haza.

 

A nyereg egy francia sztár-márka,( igen rossz szét-meg összerakni amúgy, az autószerelők szokták emlegetni a francia kocsikat...) el van szakadva az ülőrésze meg át is kell tömni.

Szétszedem: meg van roppanva a váz. Nem gondoltam, hogy olyan kemény dereka van, hogy egy előrehajtó segítségnél eltörje a lovon a nyerget, hát megkérdeztem tőle: - Nem bukfencezett véletlenül föl vele?

Kicsit gondolkozott, majd azt mondta:  - De... az lehet...

 


Edited by N.C., 2016 április 15. - 21:36.

  • fafaragó és Panka21 kedveli