Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Féreghajtás


  • Please log in to reply
261 válasz a témához

#201

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 22. - 11:20

Ebben az a gáz,hogy pl.honnan tudom,hogy hány kiló a lovam????

A pasztához is tudni kell, kb. mennyi a lovad súlya... ;)
(De a doki biztos megtippeli neked, ha neked nem megy. :))

Én is kíváncsi leszek az árára, sajnos a paszta is elég drága. Kíváncsi vagyok, mennyire übereli.
Mondjuk szerencsére nálunk a pasztával sincs gond egyik lónál sem, de azért sokaknak üdvözítő, hogy végre feltalálták a ropogtatható verziót. Főleg, ha tényleg szeretik is a lovak, és megeszik szépen... :kv:

Edited by Dé, 2010 január 22. - 11:21.


#202 Széphajnal

Széphajnal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.862 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 22. - 11:31

Igen,de azóta híztak igen rendesen. Nincs gond nekünk sem a pasztával,de tényleg barátibb megoldás lenne jutifaliként beadni nekik,mint a pasztát,aztán nem akarja lenyelni,és almát tömni a szájába utána,és folyik belõle a pasztás almás nyál.Nagyon szexi,alig tudom megállni,hogy le ne smároljam olyankor :kir:

#203 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 22. - 11:54

http://www.aogyti.go...orgeng/1144.pdf
Ezt találtam most a neten,de a csajt nem érem el aki már adott a lovainak.De késõbb biztos lesz és akkor mondom az árat is.

#204 Széphajnal

Széphajnal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.862 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 22. - 12:13

Oké,köszi.

#205 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 25. - 14:37

Azt mondta a csaj õsszel adta nekik 4500ft volt de nem ajánlja mert valami raganyós melasszal van bekenve ,és úgy kellett beleimádkozni a lovaiba meg még büdös is.Na ennyit tudtam én nem használtam meg nem is fogom mert én hiszek neki. :)

#206 Széphajnal

Széphajnal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.862 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 25. - 18:13

Azt mondta a csaj õsszel adta nekik 4500ft volt de nem ajánlja mert valami raganyós melasszal van bekenve ,és úgy kellett beleimádkozni a lovaiba meg még büdös is.Na ennyit tudtam én nem használtam meg nem is fogom mert én hiszek neki. :)


Akkor nem is húzós árilag.
Én lehet,hogy majd megpróbálom.

#207 Szikrababy

Szikrababy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 643 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 9. - 14:51

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. A ménem bértartásban van, de a helye olyan, hogy ha akar, kimegy a karámjába, ha meg akar, akkor meg bemegy a boxába. (Tehát végülis nem érintkezik más lovakkal.) A tulaj nem fordít nagy figyelmet a féregtelenítésre, és én nem akarok többé arra várni, hogy õ mikor féregtelenít. Tudom, hogy az lenne az ideális, ha az összes ló egyszerre lenne leféregtelenítve, de ez nem nagyon megy. Végigolvastam az egész topicot, megjegyeztem minden infót. A kérdésem az lenne, hogy KONKRÉTAN milyen szereket használjak és évente hányszor? Az ára nem nagyon számít, mert csak ez az egy lovam van. Ezen a bélsármintavételen is elgondolkodtam. Ennek végülis az lenne a lényege, hogy a mintából megállapítják hogy milyen élõsködõk vannak a lóban? Gondolom ezt is évente többször kéne csináltatni mert az élõsködõk változnak. Egyszer ilyen, másszor olyan van benne. Vagy nem? A lovam amúgy 1 hónapja kapott Eraquell pasztát, de tovább vakarja a farkát, úgyhogy ma vettem neki Promectin-t, amit akkor akarok neki beadni, amikor a többi ló is le lesz féreghajtózva (elvileg a hónapban). A másik gondom az, hogy (mivel a helye ilyen futóistálló jellegû) a boxa nincs rendesen trágyázva. Szerintetek elég e az, ha mondjuk évente 4x féreghajtózok, és ekkor teljesen kitakarítom a boxát? Segítségeteket elõre is köszönöm!

#208 Gery

Gery

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 137 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 10. - 11:55

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. A ménem bértartásban van, de a helye olyan, hogy ha akar, kimegy a karámjába, ha meg akar, akkor meg bemegy a boxába. (Tehát végülis nem érintkezik más lovakkal.) A tulaj nem fordít nagy figyelmet a féregtelenítésre, és én nem akarok többé arra várni, hogy õ mikor féregtelenít. Tudom, hogy az lenne az ideális, ha az összes ló egyszerre lenne leféregtelenítve, de ez nem nagyon megy.
Végigolvastam az egész topicot, megjegyeztem minden infót. A kérdésem az lenne, hogy KONKRÉTAN milyen szereket használjak és évente hányszor? Az ára nem nagyon számít, mert csak ez az egy lovam van. Ezen a bélsármintavételen is elgondolkodtam. Ennek végülis az lenne a lényege, hogy a mintából megállapítják hogy milyen élõsködõk vannak a lóban? Gondolom ezt is évente többször kéne csináltatni mert az élõsködõk változnak. Egyszer ilyen, másszor olyan van benne. Vagy nem?
A lovam amúgy 1 hónapja kapott Eraquell pasztát, de tovább vakarja a farkát, úgyhogy ma vettem neki Promectin-t, amit akkor akarok neki beadni, amikor a többi ló is le lesz féreghajtózva (elvileg a hónapban). A másik gondom az, hogy (mivel a helye ilyen futóistálló jellegû) a boxa nincs rendesen trágyázva. Szerintetek elég e az, ha mondjuk évente 4x féreghajtózok, és ekkor teljesen kitakarítom a boxát?

Segítségeteket elõre is köszönöm!



Szia,
Ha nem érintkezik más lóval, akkor adhatod a féreghajtót neki a saját elképzeléseid szerint (évi 4), de én a békesség kedvéért úgy idõzíteném, hogy 2 féreghajtás egybe essen az állomány féreghajtásával. Valóban rengeteg féle féreg lehet a lovakban, és olyan készítményt én még nem láttam, ami mindegyik ellen jó lenne. Ezért én azt javaslom, hogy legalább 2 fajtát vegyél, és azt kombinálva add be neki. minden hajtásnál fél tubus az egyikbõl, fél tubus a másikból. A takarítás már neccesebb dolog. Nem csak a férgek végett. Ha kipucolsz belõle egy csomó férget és azt nem takarítod el, fent áll a felülfertõzés veszélye, azaz, megint férges lesz tõle a lovad. A másik ok a patája. Évi 4x-i takarítás az NAGYON KEVÉS!!! Jó esetben napi szinten kellene takarítani, de legalább a kihullott alkatrészeket kilapátolni. Csúnya pata betegségeket tud a szarban álló ló összeszedni, aminek akár maradandó szövõdményei is lehetnek. Ha a gazda nem takarítja, hívd fel rá a figyelmét, kérd meg, vagy ha nem teszi meg, te magad is kitakaríthatod, és akkor tudod is ellenõrizni a féreghajtás eredményét. Ja és ne feledd!!! A kaki a lélek tükre...!!! ez nem vicc. Szaga, színe, állaga, tartalma, emésztetlen takarmány, stb... Én rendszeresen nézem a lovaim székletét, egy kicsi bottal mindig széttúrom, átvizsgálom.
Gery

#209 Szikrababy

Szikrababy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 643 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 10. - 12:18

Köszönöm válaszod!

#210 Szikrababy

Szikrababy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 643 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 10. - 17:20

Akárhogy nézem a netet, nekem az jön le, hogy a lovaknak fõleg fonál- és galand férgességük van. A legtöbb hazai féreghajtóban csak fonálf. elleni hatóanyag (ivermektin) van. Egyetlen egyet találtam, az Equimax-ot, ami mindkét féregfajtát kinyírja. Meg persze a lárvákat is. Vannak még más hatóanyagokkal rendelkezõek is, de azok is csak fonálf.-re. Ezt láttam én a neten. Na most, az addig oké, hogy egyszer adok neki Equimax-ot, de (a váltogatás miatt) következõnek mit adjak? Amúgy meg azért kell váltogatni, hogy ne legyenek a férgek rezisztensek? Akárhogy nézem, a piacon fõleg fonálf.-re az ivermektin hatóanyag van, a galandf.-re meg a praziquantel. Majdnem minden féreghajtó szerben ezek vannak. Van egy pár, amelyikben más van, de én csak olyat találtam, ami fonálf.-re hat. Magyarán galadf.-re csak és kizárólag egy hatóanyag van? De akkor mit váltogassak? 1x adjak neki olyat, ami csak a fonálf.-re hat, másszor meg olyat ami mindkettõre? Hogy különbözõek legyenek a hatóanyagok? Nem tom... :rolleyes:

#211 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 10. - 20:13

A parazitológiai vizsgálat nem túl drága, szerintem megérne egy kört, hogy megnyugodj, és a megfelelõ hatóanyagot válaszd. Debrecenben asszem 2500 Ft, én meg fogom csináltatni a tavaszi hajtás elõtt.

#212 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 10. - 21:40

Két különbözõ gyógyszerbõl fél-fél adag, az pont arra jó, hogy a férgek nagy boldogsággal túléljék az egész akciót, és mindkettõre rezisztenssé váljanak. Kétféle féreghajtóból egyszerre a teljes dózis, az meg mellékhatások tekintetében rizikós. De úgy különben jó ötlet :rolleyes: Egyébként a galandférgekkel 3-4 évvel ezelõttig senki nem foglalkozott lovaknál, akkor jött be a Promectin, amiben már azok elleni anyag is volt. Addig csak a különbözõ fonálférgek, és a légylárvák (rozsféreg, stb) pusztítása számított. Amúgy meg, azt hiszem, döntõen azért találták ki, hogy a féreghajtó készítmények vénykötelesek legyenek, hogy ne az állattartónak kelljen az agyát megerõltetni a mikor-mi ellen-micsodát kérdéskör tanulmányozásával; hanem állíttassa össze az állatorvosával a féreghajtási tervet, és tartsa magát ahhoz.

#213 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 11. - 9:21

Rossz reakció, elnézést...

Edited by furioso, 2010 február 11. - 9:22.


#214 Szikrababy

Szikrababy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 643 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 11. - 13:30

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, sokat segítettetek! :yeah:

#215 Iker Kristáy

Iker Kristáy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 94 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 7. - 0:34

Sziasztok! Lehet,hogy ezt nem ide kellene írnom.......ugye sokszor reklámozzák a tv-be az Activiát,hogy bélflórák meg stb.. Nos,én úgy határoztam,hogy megkóstoltatom a lovammal abrakba keverve(1db-ot,ízlett neki)és ekkor vettem észre,hogy férges(pedig nov.-ba is volt már féreghajtózva),mert elkezte belõle kihajtani(természetesen vettünk neki féreghajtót).De a bélmûködése is nagyon jó lett. Nem tudom ki mit szól ehhez?(lehet bolondnak tartotok,de tök jó volt ezt felfedezni) :)

Edited by Iker Kristáy, 2010 április 7. - 0:35.


#216 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 7. - 6:50

Én inkább azt tartom valószínûbbnek, hogy már annyi féreg volt benne, hogy megjelent a trágyájában is, mint hogy egy Activia "kihajtotta" volna belõle. Én maradok a klasszikus féreghajtásnál továbbra is azt hiszem. :)

#217 naatha

naatha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 653 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 7. - 11:06

most lattam a lovasok.hu-n,hogy vmi eqvalan duo-t is nagyon ajanlgatnak es azt irjak,hogy ez is hatasos galandfereg ellen is. akkor gondolom ez kb ua. mint az equimax, csak konkurens gyogyszercegtol,nem?

#218 Iker Kristáy

Iker Kristáy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 94 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 9. - 4:24

Én inkább azt tartom valószínûbbnek, hogy már annyi féreg volt benne, hogy megjelent a trágyájában is, mint hogy egy Activia "kihajtotta" volna belõle.
Én maradok a klasszikus féreghajtásnál továbbra is azt hiszem. :)



Nem volt annyi mert mikor megvettem a féreghajtót nem hajtott ki belõle olyan nagyon sokat!!Meg Novemberben volt már féreghajtózva és 3.5fél hónap telt el (még akkor),bár kitudja,de a bélmûködése jobb lett neki.Meg persze teljesen biztos nem hajtotta volna ki de meghajtani meg hajtotta õket.
Persze,én is annál maradok,mert 100%hogy nem helyettesíti de ha adok neki havonta 2db natúr activiát attól még nem lesz baja.:)Csak jobb lesz a közérzete.:)

#219 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 9. - 5:42

Keleti Andi is megmondta. :D

#220 Iker Kristáy

Iker Kristáy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 94 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 9. - 8:08

Na igen!! :D :D :D :D :D

Edited by Iker Kristáy, 2010 április 9. - 8:09.


#221 Kiskanca

Kiskanca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 104 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 24. - 17:35

Ha férges a ló kb. mikor ürül a szervezetébõl a parazita a paszta beadása után? Még nem láttam egyszer se, hogy férgesek lettek volna. Legelõn vannak a lovak és a hajtás idejére istállóba kerülnének. Kérdés, hogy hány nap legyen az? Vagy ha 40Ha-on vannak és lehajtom õket nem muszáj istállóban lenniük? Eddig mindíg istállózva voltak hajtás idején.

#222 Ridersusy

Ridersusy

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 11. - 10:24

Sziasztok! Végigolvasva a +férdeghajtást", újra felhoznám az Albendazol témát. Az eddig olvasottak alapján vettem 1 literes Albendanin 2,5% szuszpenziót a kecskéimnek. Arra keresem a választ, hogy ez tényleg adható lónak is, mert a csomagoláson célállatnak csak juh van megjelölve? (szerintem lehet, hogy nem lett Mo.-on újra több állatfajra törzskönyvezve a készytmény...) Üdv. Ridersusy

#223 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 11. - 12:16

Én szoktam adni a lovaimnak. Nekem állatorvos mondta a patikában még régebben, hogy adható lovaknak is (10 g / 100 ttkg ha jól emlékszem).

#224 Ridersusy

Ridersusy

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 11. - 15:39

Én szoktam adni a lovaimnak. Nekem állatorvos mondta a patikában még régebben, hogy adható lovaknak is (10 g / 100 ttkg ha jól emlékszem).



Te nem a port adod véletlenül? A fórumban írtak alapján
láttam, hogy a por adagolása 10 g / 100 ttkg .

Nem tudom, merjem-e adni a folyadékot.
Ezért keresek ezzel a termékkel kapcsolatos tapasztalatokat.

#225 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 12. - 5:02

Szerintem ha aport lehet adni nekik, akkor a folyadékot is. (a por alakún sincs ló említve)

#226 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 12. - 16:05

Azé csak vigyázni amit kibír egy kecske azt nem biztos, hogy a ló is! Lehet, hogy az oldatban van más is, tessén megkérdezni állatorvost! Az albendadin tartamú szerek csak bizonyos féregformákra és fajtákra hatásos, nem helyettesítik a széles spektrumú lóra kifejlesztett szereket.

#227 Ridersusy

Ridersusy

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 12. - 17:22

Az rendben is van. Úgy terveztem, 2 havi féreghajtást csinálok, felváltva egy széles hatásspektrumú készítménnyel. Azért vált az albendanin érdekessé számomra, mert ezidáig ebben a témában pozitív fénybe került.

#228 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 12. - 20:16

Azé csak vigyázni amit kibír egy kecske azt nem biztos, hogy a ló is! Lehet, hogy az oldatban van más is, tessén megkérdezni állatorvost! Az albendadin tartamú szerek csak bizonyos féregformákra és fajtákra hatásos, nem helyettesítik a széles spektrumú lóra kifejlesztett szereket.


Igazából - ha jól értelmeztem - nem is ez volt a kérdés, hogy helyettesíti-e, hanem hogy adható-e lónak.

Egy állatorvosi konzultációt megér mindenképpen (én oldatot még nem adtam a lovaimnak), de van állatorvos itt a fórumon is, õk is tudnak segíteni szerintem.

#229 pacifan96

pacifan96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 856 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 30. - 10:13

egy lovas azt mondta nekem hogy nem kell féreghajtót venni elég a lónak egy gerezd fokhagymát adni,és az kihajtja a férgeket.....én nem tudom hogy igaz-e,nem adtam fokhagymát még neki, jobban bíztam az állatorvostól kapott féreghajtóban....csak érdekel hogy igaz-e? én úgy tudtam hogy a kullancsok ellen jó a fokhagyma,meg a szúnyogok ellen ... :)

#230 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 30. - 10:29

Jó a fokhagyma,de nem pótolja a féreghajtót.Adj neki,én porba adom a fokhagymát a kajájukra,de a féreghajtó az kell. :)

#231 pacifan96

pacifan96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 856 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 8. - 11:56

köszi :)

#232 kornelia

kornelia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 49 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 4. - 13:38

Sziasztok! Jön az újabb féreghajtási szezon. Egyik ismerõsömnek az állatorvos a Biomectin injekciót ajánlotta- õ tavasszal azzal is féreghajtott. Célállatnak viszont ló nincs feltüntetve. Van valakinek valamilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban, hogy mennyire hatékony ill. hogy tényleg alkalmazható- e lovakra?! Elõre is köszi! :D

#233 dorszika

dorszika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 220 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 5. - 12:43

Szia Én használtam már. Ivermectin az alapja, nem roszabb mint a panacur. Pont emiatt nem alkalmaznám minden egyes alkalommal, inkább csak idõközi (negyedéves) féreghajtáskor. De lovardákban költség kíméletesség miatt tavaszi féreghajtásokkor szokták alkalmazni. Bajom még nem volt vele. De ajánlom a váltogatni a féreghajtók fajtáit.

#234 kornelia

kornelia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 49 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 5. - 18:39

Szia! Köszi szépen! Kipróbáljuk akkor mi is. Kíváncsi vagyok...

#235 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 6. - 11:23

Szia!
Köszi szépen! Kipróbáljuk akkor mi is. Kíváncsi vagyok...




Használtam én is és bevált.

#236 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 14. - 10:26

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy használt már valaki Vectin tablettát? Vélemény róla, tapasztalat valakinek? :)

#237 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 27. - 14:47

Lovaink Ivermectin hatóanyagú féregírtót kaptak már egy ideje, gondoltuk váltani kéne, hiszen ezt mondják az okosok, csak éppen nincs mire váltani. Bevizsgáltattuk a trágyájukat. Szinte negatív lett, azt mondták, nem is lenne muszáj irtani, de biztosak vagyunk benne, hogy van bennük lóbagócs lárva (tele volt a szõrük a petéikkel), de az nem feltétlenül jelenik meg a trágyában. Szóval szeretnénk valami mást, mint Ivermectin, de jó legyen lóbagócsra és ne legyen drága. Ja és adható legyen vemhes lónak is. Ötletek??

#238 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 29. - 0:50

Múltkor egyszer körbejártam a dolgot, a promectin plus és az equimax van ami annyival több, hogy galandféregre is jó. Viszont legalább drága. Ha megvizsgálták, és nincs jele galandféregnek, akkor felesleges. A legköltséghatékonyabb módszer a noromectin, folyadék formátumban, szájon át adva. Az ivermectin jó anyag, és egyelõre nem mutattak ki rezisztenciát, legalábbis a könyvben amiben olvastam, még ez volt a helyzet. A szõrön lévõ petéket talán lehetne neostomosan oldattal is gyilkolni külsõleg.
http://www.animalwor...bfliesgasb.html itt van egy jó kis cikk, eszerint, ha télen féreghajtunk, akkor a lárvákat kiöli, szóval elõbb nem érdemes, gondolom a petéket még nem bántja.

#239 Kiskanca

Kiskanca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 104 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 29. - 13:12

Ivomec injekcióval kapcsolatos tapasztalatok?

#240 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 29. - 13:24

Nekünk lódoki a Panacur-t ajánlotta vemhes kancáknak kifejezetten, a többinek pedig Termint.