Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Vágóló


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
1043 válasz a témához

#1 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 28. - 13:47

A legtöbb ló életét a vágóhidon fejezi be. Sokat direkt ezért nevelnek, hogy levágják. Közútjainkon szép számmal látni lovakat szállító fõleg olasz kamiont, amelyek Itáliába viszik a lovakat, levágni. A szállítás borzalmairól idõnként lehet híreket olvasni, képeket látni. Ezt most itt ne részletezzük.Nekem a ló a barátom, a testvérem, a gyermekem. Én nem eszem meg a barátomat, a gyerekemet, a testvéremet. A kutya is a barátunk és azt nem eszük meg. Mi a véleményetek a ló vágásról.

#2 Deryl

Deryl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 124 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 28. - 13:52

na neeeeee.

#3 Ginny

Ginny

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 28. - 23:24

Én egyszer láttam egy ilyen lószállító kamiont... Éppen Kaposvár felé, a mesterek tornájára tartottunk, amikor megáltunk tankoln. Rengeteg ló volt felzsúfolva egy kamionra: öreg, fiatal, beteg, egézséges... Ott álltak a tûzõ napon, talán a sofõrt várták, aki aludni ment a fogadóba. Csak sejthették, mi várt rájuk. Ennek már másfél éve, õk már régen nem szenvednek..., de nekem még mindíg eszembejutnak azok a könyörgõ szemek. Volt egy ló, aki már nem bírta tovább, összeesett, a többiek nem tudták kikerülni, rajta tiportak. A másiknak egy friss sérv buggynt ki a farán, gennyel öntve be az állatot és a körülötte állókat. A legtöbb már csak tántoprgott. Rémes volt...Azon gondolkodtam, milyen véletlenszerû, hogy egy lovat tehetségesnek tartanak, és a legmodernebb luxuskörülmények között kényeztetnek, vagy épp a halálútra kárhoztatják olaszországba. Sajnos ez ellen nehéz tiltakozni, de én a tõlem telhetõt megteszem, nem vásárolok lóhúst, ezzel nem gazdagítom ezt az iparágat, de sajnos ez minden...

#4 silvanus

silvanus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 484 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 26. - 12:39

tegnap az Animal Planeten volt egy musor a vagoallatok szallitasarol. nagyon durva kepeket mutattak, volt egy lo, akinek beleakadt a kamion oldalan egy racsba a pataja es nem tudta kiszabaditani. volt egy rovid vita a studioban, egy vegetarianus szovetseg elnoke es egy allattenyeszto kozott. kiderult, hogy nem is olyan regen az EU kereskedelmi szabalyozasa szerint az elo allat szallitaskor egy kategoriaban volt pl egy babkonzervvel. Posted Image a tenyeszto allitotta, hogy ot erdekli az eladott allatainak a sorsa es teljesen szabalyosan szallitjak oket az esetek nagy tobbsegeben. valoban, mert a szabalyossagot az allatorvos allapitja meg. volt egy ficko, aki egyszer latta, hogy a lovak kozul sok a kamion padlojan fekszik, az orvos pedig mindent szabalyosnak latott. etika felosofokon... allitom vegetarianus leszek...

#5 Milking

Milking

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 92 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 26. - 18:16

Nem kell átesni... A marhát, csirkét,sertést,stb senki sem siratja ,ami oda való az oda való.

#6 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 26. - 18:49

idézet:
Eredeti szerzõ: MiIking:Nem kell átesni... A marhát, csirkét,sertést,stb senki sem siratja ,ami oda való az oda való.[/QUOTE]Mert mér???Õket miért szabadna kegyetlenül tartani??Nem akarok itt senkit megbántani, de egy disznó sokkal inteligensebb a lónál!Nemrégiben a kismalacoknak még levágták a farkát és kitépték a szemfogát, hogy ne tudjanak egymásnak sérüléseket okozni. :( Mostanra már eljutottak odáig, hogy csak egy kicsit több hely kell nekik és valami játékszer, mindjárt nem egymást tépik!

#7 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2003 január 26. - 18:52

Ha intelligensebb is, nem lehet egy napon emíletni a lóval.

#8 tücsök

tücsök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.282 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 26. - 19:49

Szerintetek, ha belépünk az EU-ba megszûnik a vágóállatok élõ szállítása? Van v.kinek infója, hogy miként lesz?Remélem lesz erre v.mi törvény + büntetés. Csak tegyük fel pl. az olasz húsiparnak olcsóbb kifizetni egy-egy büntetést, mint itt levágni + fagyasztva kiszállítani. Úristen, de rossz, hogy ilyen dolgokon egyáltalán gondolkodni kell, már réges-rég meg kellett volna oldani. Én vágóállatot nem engednék élve külföldre szállítani. Különben is vágják a sajátjukat (ezt is- azt is), nanehogymá a hírös magyar lóállományt.

#9 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 26. - 20:01

Nagyobbrészt csak átutaztatják rajtunk a "halálkamionokat", nem innen indulnak, hanem pl Lengyelországból.Szabályozás van; most nem tudom fejbõl a részleteket, de az egészen biztos hogy etetni, itatni kötelezõ útközben, nem sérülhetnek meg a szállítás során, stb stb. Mindezt minimum a határállomásokon állatorvos ellenõrzi. Ha jól tudom, ugyanaz a hatósági ember aki azért is felel hogy a járványok ne terjedhessenek.Ha ilyen "szigorú" az ellenõrzés, mint Silvanus írta, csak az isteni gondviselésnek köszönhetõ hogy egyáltalán van még élõ állat az országban és nem tarolt le mindent a száj- és körömfájás.Ja és egyébként az összes élõállat-szállításra ugyanaz vonatkozik, csak a férõhelyek (stb) különböznek fajonként.És valószínûleg ugyanúgy nem tartják be.Ehh, gusztustalan az egész.

#10 silvanus

silvanus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 484 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 26. - 20:02

nem vagyok otthon a (kul)kereskedelemben, de az biztos, hogy az EU-ban is lesz vagoallat-szallitas (most is van). mindaddig fogjak szallitani az allatokat, amig igy gazdasagosabb, vagy nem lesznek olyan allatvedelmi torvenyek, amelyek megakadalyozzak ill. ellehetetlenitik. arra nem lehet varni, hogy az emberek hagyjak abba a lohus-evest, ugysem fogjak. marpedig amig van ra kereslet, addig sajna vagolo is lesz Posted Image

#11 silvanus

silvanus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 484 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 26. - 20:07

a lovas tv musorok topicban irtam, h volt egy musor m1-en, amiben reklamoztak a lohust. ott vki azt emlitette, h a Pick szalamiban is van. mit tudtok errol? en vegigneztem a Pick honlaon az osszes termek osszetetelet, de nem volt kozte lohus. marpedig szerintem fel kell tuntetni, ha van benne.

#12 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 26. - 20:15

idézet:
Eredeti szerzõ: Ken Tacky:Ha intelligensebb is, nem lehet egy napon emíletni a lóval.[/QUOTE]Magyarázd ezt George Clooney-nak! Posted Image

#13 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 26. - 20:30

Én is végignéztem a pick termékeket, és én sem találtam köztük lóhúst

#14 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2003 január 26. - 20:32

Már hogy értve?

#15 tomsawyer

tomsawyer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.115 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 26. - 20:47

Hali!Ocsmány egy téma ez de amióta lovak közt élek és láttam egyet-s mást azóta nem idegesítem fel magam túlságosan.Persze nem szeretném a kedvenc lovamat ott látni.A másik probléma az hogy szerintem elfogultak vagyunk a lovakkal(legalábbis én).Én pl.nem szoktam különösebben könnyezni ha az ismerõsöm disznótvág(milyen rosszul eshet annak aki történetesen a röfiket szereti).

#16 silvanus

silvanus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 484 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 26. - 21:08

George Clooney-nak van egy rofije, es imadja a malacokat. Posted Image

#17 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 26. - 21:17

Énis imádom õket, olyan cukik, és egyébként is, úgy néznek ki mint Kifli :D

#18 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 26. - 21:29

Hát ez elég húzós téma. Én nagyon szeretem az állatokat, nem tudom milyen lelkiismerettel fekszik le egy hentes? :( Hétvégén kénytelen voltam végighallgatni egy disznóvágást....De hogy valaki lovat egyen!! A vásárcsarnokban van egy bolt, aki reklámozza a lóhúst... elég nagy ívben elkerültem.Mostanában már a többi állattal kapcsolatban is "rossz a lelkiismeretem", jó lenne nem enni húst...vagy csak nagyon keveset.Mondjuk 1 marhából sok ember jóllakik, egy csirkébõl pedig csak egy család.. :confused: Örülnék ha rájönnék a megoldásra. (vagy valaki rájönne)

#19 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2003 január 26. - 21:29

G. C-nak vietnámi minimalaca van, és az télleg cuki Posted Image

#20 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 26. - 21:31

Ja, meg állítólag csak kifizetik az állatok itatását az ellenõrzõpontokon, de sietnek és nem várják meg, ellenõrzésnél a számlát nézik, nem a lovat/disznót stbt kérdezik, szomjas-e?

#21 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 26. - 21:48

Én eddig is csak általában csirkét, pulykát, és halat ettem + még ki tudja mit --> pl. Mc'Donald's, és a hasonló gyorséttermek, valamint mirelitt termékek.

#22 silvanus

silvanus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 484 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 26. - 22:02

a januari Lovaseletben volt egy cikk a vagolovakrol. leginkabb felelevenitette Lubica tortenetet, akit sikerult kimenekiteni egy szallitmanybol. viszont irt a jogi szabalyozasrol is: az 1998. evi XXVIII. torveny rendelkezik az allatok szallitasarol, EU iranyelvek szerint. nehany fontosabb dolgot megemlit, pl. hogy beteg vagy serult allat nem szallithato. a vagolo meg, mint tudjuk majd kicsattan az egeszsegtol...nevetseges az egesz allatvedelem ebben az orszagban... :confused:

#23 Milking

Milking

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 92 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 26. - 22:08

Meg maradok a szokásomnál húst hússal.Marhalábszárból leves + egy igazi szaftos marha pörkölt jó száraz vörösborból készült fröcsel lemosva.Utána meg beszélhetjük az EU állategészségügyi problémákat,jelzem "minden "nyavaja tõlük került ide.De ha megint Bécsig kell fel hajtani a marhákat akkor elkelne egy két ember segítsége Posted Image Jelenkezöket várok.

#24 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 26. - 22:10

Azon vagyok kiakadva, hogy a magukat nagy állatvédõknek nevezõ emberek verik a nyálukat, anyáznak mindenkire, de nem tesznek semmit ... Csak hogy félreértésekt elkerüljük: én nem tartom magamat állatvédõnek. Mindössze amit teszek/tenni tudok, hogy nem (v)eszek lóhúst, és hogy sajnálom õket. Egyszer voltam takarítani Ócsán, egy készülõ macskamenhelyet. Többet nem tettem az állatokért, talán még annyit, hogy befogadtam/tuk Bagettot. De ez a téma már nem ide vág, úgyhogy be is fejezem.

#25 silvanus

silvanus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 484 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 26. - 22:14

ha valakit erdekelne az allattartas allatvedelmi szabalyozasa az EU-ban, [url="http://"http://www.omgk.hu/MGUT11/mgut11tj.html"]itt[/url] olvashat rola

#26 Simba

Simba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 26. - 22:15

Sziasztok!Már folynak a korlátozások az élõállat szállításra, legalábbis Egyetemen ezt mesélték.Engem megetettek egy elõadássorozat keretében lóhússal, holott az én mottóm: "Sporttársat nem eszünk!".Nem tudtam hogy az, mert a kecskehúsról volt szõ, mikor hozták a kostolót. Az azért megállapítottam, hogy a sötétbõl nem szabad ennem, mert az lókolbász gyanús. A világosat megkóstoltam, az is az volt, mint utólag kiderült, csak csikó.Gondolhatjátok, tök rosszul lettem, és megharagudtam a konzulensemre - akinél lóból írom a diplomamunkámat-, hogy hogy cseszhetett így ki velem.A Pick-nél a szalámiba nincs pacchús, de ha minden igaz a ló belébe töltik. Ezt is a suliba hallottam.Egyébként bármely szalámiban elõfordulhat szerintem, mert olvassátok el ezt a történetet: Elvoltunk egy vágóhídon a sulival, és ott egy trutyira megkérdeztem:Mi ez az undormány?Válasz: - Baromfiparízer!Erre én: De hát marhavágóhídon vagyunk!Csávó: -Van itt még más furcsaság is...DE nyugodjatok azért meg, állati drága a lóhús, vmint a húskészítményei, ezért csak I.o. árút készítenek ált. belõle, és azt rá is írják: EZ LÓHÚS!Én nem adnék le lovat vágóra, ha nem muszály.Valamelyik õsrokonom Donkanyarból csak úgy tudott élve hazakecmeregni, hogy befeküdt egy halottpacc alá, és az melegítette, amig melegítette, és azt ette, míg nem tudott hazaindulni.Különben meghalt volna, mert a nemtom kik mentek végig a harcmezõn, és mi ndenkit felnyársaltak, élõt, halottat is, biztos ami biztos alapon.Õt a ló alatt nem vették észre.Simba

#27 silvanus

silvanus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 484 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 26. - 22:19

megtalaltam az iment emlitett torvenyt is, [url="http://"http://www.fauna.hu/hu/law/"]itt van[/url]

#28 Nagy Pej

Nagy Pej

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 27. - 10:57

neeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!nem szeressük az olaszokat:állítólag imádják a csikóhúst. :mad: :mad: :mad: a tv2-n is volt egyszer egy ilyen müsör.vm-lyen Virág volt benne.vele egyszer találkoztam.

#29 teddy

teddy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 496 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 27. - 17:29

Én még soha életemben nem ettem lóhúst, és nem is fogok. Remélem. Mert ki tudja, hogy egyes szalámikban mik vannak? Állítólag a lóhús finom. Az emberek nagy többségének pedig nem lenne szíve megenni a lovat, ezért nem tüntetik fel, hogy egyáltalán van-e a kajában. :mad: Mindenesetre én nem vagyok vegetáriánus és nem is leszek. Szerintem az embereknek éppúgy szükségük van a húsra, mint a növényekre. Azt viszont én is felháborítónak tartom, hogy akár lóról, akár más állatról legyen szó, még kínozzák õket, mielõtt megölnék az állatokat. :mad: A kínzás alatt az utaztatást értem. Annyi ország van, és abban annyi állat, hogy tessék csak a sajátjukból kaját csinálni, és ne tegyenek rá mégegy lapáttal a szenvedésbõl.Ha már úgyis végeznek velük, hát csinálják kíméletesen!

#30 HubaVére

HubaVére

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 12 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 27. - 18:13

Azért itt nincs mindenkinek igaza. Gondoljatok azokra a csirkékre akik nem kapnak rendes kaját, mert az drága. Egész életükben. Láttatok már szarvasvadászatot? Vagy képzeljétek el, hogy egy hatalmas méteres szarvú marhát vágnak, ami percekig bõg siralmasan, amikor leszúrják. Ugyan olyan! Sõt, Olaszországban legalább kábítanak leszúrás elõtt( Uniós elõírás, meg aztán megnézem, aki lefog egy lovat...) de kissebb állatnál itthon nem. Másrészrõl pedig egy öreg lóval mi mást lehetne tenni? Különben is aztt gondolom, hogy nem vagyunk természetfeletti lények, hogy eldöntsük mi jó, és mi nem. Vannak lovak, melyeket azárt látnak el egész életükben, hogy "cserébe" végül "ellenszolgáltatást" nyújtanak.

#31 Milking

Milking

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 92 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 27. - 22:41

A marhát nem szúrják le, elõször egy célzott ütéssel letallózák utánna ütõerén elvéreztetik.Ló esetében már más a helyzet ráhuznak a fejére egy csukját és úgy mérik rá az ütést, merta ló érzékeny minden apró mozdulatra. Ha látna,elkapná a fejét.

#32 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 27. - 23:23

Pont akartam okosat szólni hogy dehát elõírás hogy a vágóhidakon vágás elõtt kábítani kell az állatot, úgyhogy nem szenved (annyira). Legalábbis így tanultuk. Akkor most hogy is van ez!?Legalább abban biztos vagyok (még Posted Image ), hogy ha belépünk az EUba, kötelezõ lesz még a házivágásoknál is elektromosan kábítani a jószágot, mielõtt leszúrják. Eztán visítás nélkül lesznek a disznótorok. Posted Image

#33 misi western bakony

misi western bakony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.182 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 28. - 0:05

Milking, ne vedd kötözködésnek, de a marhákat nem tallózzák , hanem taglózzák .Viszont irományod lényegén nem változtat.Ha valaki járt már vágóhidon tudja, hogy a szabályok az irodákban maradnak.Sajnos! Az embernél nincs szadistább állat.Többször láttam miket müvelnek az állatokkal a husgyárban.Kezdve a szállítással amit ugye látni, de a kapuk másikfelén kezdödik a horror. Nem szívesen írom, de bevált szokás, hogy acélkampókkal ( mint a bálarakodó ) terelik, vonszolják végig az állatot a terelöfolyosón.Az az ügyes aki a szemébe, szájába, tudja belevágni a kampót.Egyszer szóltunk rájuk, de csak röhej volt a válasz.Inkább hadjuk. Talán a kis husfeldolgozókkal ez megszünik.Nem vagyok élelmezésipari szakember, de ugytudom a vágás elötti stresz,rontja a husminöséget.Osztom az elöttem szóló véleményét, majdnem minden kevert felvágottban van lóhus is.Hogy miért nem tüntetik fel?Más.Vannak kimondottan vágásra tenyésztett, hizlalt lovak.A lóhusfeldolgozás 70%-a belölük áll.Én ettem lóhus többször is, két héten keresztül, az Ural lábánál, igaz nem tudtam mi az.Kérdeztük milyen hus, azt mondták helyi specialítás, az is volt.A végén árulták el, mert attól féltek, hogy nem esszük meg.Etetniük viszont kelett minket.A marha, és disznóhust viszont nagyon messziröl szállították volna nekik, gondolom jó drágán.Lényeg, Nagyon ízletes volt, viszont a lovaimat azért én sem enném meg, és halál fia aki bántani próbálná öket. Az éremnek két oldala van mindig.Bocsi,ha írásom izléstelennek tünne, de ez a valóság.

#34 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 28. - 1:03

Amúgy van egy [url="http://"http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000501"]ilyen[/url] topicunk már...

#35 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 28. - 1:22

idézet:
Eredeti szerzõ: Õz:Legalább abban biztos vagyok (még Posted Image ), hogy ha belépünk az EUba, kötelezõ lesz még a házivágásoknál is elektromosan kábítani a jószágot, mielõtt leszúrják. Eztán visítás nélkül lesznek a disznótorok. Posted Image [/QUOTE]Egy frászt! Akkor lesz csak majd a nagy visítás! Mert minden zseniális ezermester zugböllér gyárt majd magának házi sokkolót kettõhúszra. És majd jól agyonüti õket az áram Posted Image A rendeletek irodában maradásával maximálisan egyetértek, sajnos. Elvégre most is létezik állatvédelmi törvény, kismillió cikkellyel, de ettõl még ugyanúgy vergõdnek a nyulak a kampón a nyúlvágóhídon és utaznak Lubicák ezerszámra Olaszországba. :mad:

#36 Verona

Verona

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 28. - 14:35

Sziasztok!Nekem is van saját lovam, és malacokat is nagyon sokáig tartottak a nagyszüleim!Én azon a véleményen vagyok, hogy sajnos az emberek mindíg enni fognak húst, legyen az csirke, vagy disznó vagy akár ló. Ebben a kérdésben nem fog a helyzet megváltozni!De miért nem lehet például humánus körülmények között megölni egy állatot, úgy hogy minél kevesebb szenvedést okozzunk neki, és addig is megfelelõ körülmények között tartani, amíg eljut a vágóhídig??? Miért kell a csirkéknek összezsúfolva lenniük, több száznak egy kis helyen? És utána miért olyan embertelenül végzik ki õket??Én azon a véleményen vagyok, hogyha egy ló már eljut a vágóhídig, akkor legalább ne kelljen a fél világon átutaznia!!Ma már vannak olyan módszerek, amikkel a legkevesebb szenvedés árán tudnak egy állatot megölni, akkor miért kell anyonütni (mint például a rókákat), meg a torkát elvágni. Én egyszer láttam mennyi ideig tart amíg egy leszúrt tehén kilehelte a lelkét. Körülbelül 1/2 órán át szenvedett, borzalmas volt!!!! Soha többet nem akartam ott lenni, mikor egy állatot levágnak!Ne élõ állatként kerüljön ki például egy ló az országból, hanem már húsként!Ezekben a kérdésekben kellene szerintem nagyon nagyot elõrelépni!Üdv: VeraUi: Én nem ítélem el aki lóhúst eszik, de én nem tudom megenni!

#37 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 29. - 15:55

Verona! Teljesen egyetértek: ha megeszik, tegyék, igazából akkor már tényleg mindegy az állatnak.Ami sokkal fontosabb, hogy amíg él, addíg ne kínozzák feleslegesen.

#38 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 30. - 1:03

A "primitív, barbár" indiánok elõre "megbeszélték" a zsákmányukkal, hogy szükség van rájuk, tápláléknak. Náluk egy szent szertartás volt az állatok elejtése, és gondoskodtak arról, hogy a lelkük jó helyre kerüljön. Érdemes elgondolkodni azon, hogy tulajdonképpen ki is a primitív. Kedvem lenne néha jól megkínozni az ilyen embereket, egyszerûen nem tartom érdemesnek élni az olyat aki azt élvezi, hogy szenvedést okoz. :-/Cav

#39 moly

moly

    Angyal

  • Fórumtag
  • 622 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 30. - 11:10

idézet:
Eredeti szerzõ: Cavalier:A "primitív, barbár" indiánok elõre "megbeszélték" a zsákmányukkal, hogy szükség van rájuk, tápláléknak. Náluk egy szent szertartás volt az állatok elejtése[/QUOTE]Úgy tartották, a bölény megeszi a füvet, az indián (az ember) megeszi a bölényt, ha az ember meghal, a testébõl táplálkozik a fû. És azt mondták és hitték, "minden a rokonom".(Aztán jött a fehér mészáros, elvette a bölények kabátját és hagyta a húsukat megrohadni a napon, és a fû hiába táplálkozott bölénybõl, mert egy napon nem volt többé bölény, hogy megegye.) [ 30 Január 2003, 12:06: Az üzenetet átszerkesztette: moly ]

#40 silvanus

silvanus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 484 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 30. - 15:10

idézet:
Eredeti szerzõ: moly:
idézet:
Eredeti szerzõ: Cavalier:A "primitív, barbár" indiánok elõre "megbeszélték" a zsákmányukkal, hogy szükség van rájuk, tápláléknak. Náluk egy szent szertartás volt az állatok elejtése[/QUOTE]Úgy tartották, a bölény megeszi a füvet, az indián (az ember) megeszi a bölényt, ha az ember meghal, a testébõl táplálkozik a fû. És azt mondták és hitték, "minden a rokonom".(Aztán jött a fehér mészáros, elvette a bölények kabátját és hagyta a húsukat megrohadni a napon, és a fû hiába táplálkozott bölénybõl, mert egy napon nem volt többé bölény, hogy megegye.)
[/QUOTE]az ember pedig koporsoba zarva temette el magat, hogy elhatarolodjon a termeszet korforgasatol... okologiabol mar kulon tanitjak a Fold antroposzferajat. [ 30 Január 2003, 14:12: Az üzenetet átszerkesztette: silvanus ]