Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovas Múzeum


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
76 válasz a témához

#41 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 18. - 10:48


Interaktív cuccok gyerekeknek, amivel kipróbálhatnának lóval kapcsolatos foglalkozásokat, munkákat.... hogy ne csak a klasszikus vitrin-fénykép-hosszú szöveg kiállítás legyen... lehessen megfogni, megtapogatni, kipróbálni dolgokat...


Ez gáz. Talán inkább menjenek el egy lovardába, ahol tapogathatnak igazi lovat, pucolószerszámokat...

én inkább az aréna plázát dózer és a helyére végre karámokat :gm:


Az elsõ igazán jó ötlet. :) :yeah:

(Mondjuk abban a benzingõzben nem túl nagy élmény a lónak a karámozás... )

#42 Széphajnal

Széphajnal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 18. - 11:25

Annyiból jó ötlet az interaktív dolog,hogy sok szülõ félti a gyerekét a lovaktól,õ maga nem igazán szeretne lovardába menni,hisz ott büdös van,meg ugye lovak,így a gyermeknek lehetõsége sincs megismerkedni ezekkel a dolgokkal "élesben".

#43 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 18. - 11:51

Ha a Tatterban lenne a múzeum,nem szabad kihagyni Hársvölgyi Józsi bácsit,akinél sok százan kezdtek lovagolni tanulni. Megérdemelné az öreg.

#44 Széphajnal

Széphajnal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 18. - 12:04

Rigó Pista bácsit dettó :yeah:

#45 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 18. - 12:09

Valóban jó az ötlet, õrizzük meg az értékeinket (amíg nem megy minden veszendõbe)
Báj dö véj: Kisbéren milyen múzeum van?


Kisbéren 3 teremben kerültek kiállításra a kisbéri vonatkozású lovas emlékek. Pl. Buccaneer csontváza

#46 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 18. - 12:09

Akkor "Kedvenc lovasoktatóink"vagy hasonló címmel kéne.

#47 Széphajnal

Széphajnal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 18. - 12:14

Ha a Tatterban lenne a múzeum,nem szabad kihagyni Hársvölgyi Józsi bácsit,akinél sok százan kezdtek lovagolni tanulni.
Megérdemelné az öreg.


Õ volt akinek valami felrobbant a kezében,és amíg beteg volt a Stelcer Viktor oktatott,meg a Csete Gábor.
Aztán visszajött az öreg,és ujjak nélkül futószárazott két három lovat is egyszerre,attól függött,mennyi futószáras páciens volt.
Jaj,azok a régi szép idõk basszus....

#48 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 18. - 12:16

Látom a Tatter sokaknak jó helyszínnek tûnik. Ennél van jobb! Viszont ha az enyém nem jön össze, akkor érdemes ezt megpróbálni. A felújítás, belsõépítészet stb. a milliárd fölött lenne. Ehhez már nagyon kell akármelyik kormány támogatása is. Pontosabban a jóváhagyó támogatása. Ma már megint elköltöttem 10 ezret könyvre, újságra. Ebbe nem akar valaki beszállni? Otthon lassan kiteszik a szûröm.

Edited by terembura, 2009 november 18. - 12:16.


#49 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 18. - 15:54

"Otthon lassan kiteszik a szûröm." Több idõd marad a hóbortjaidra :D Nem feltétlenül kell mrd. a Tatihoz. Egy jól választott építész team átalakításokkal csodát tudna tenni. Ha valamire, erre kell lennie EU-pénznek.

#50 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 18. - 20:00

A Tatti mûemlék. Ezért kell a milliárd. Egyébként máshol se sokkal lehet olcsóbban megúszni. Az biztos, hogy csak pályázattal valósítható meg. Van itt profi pályázatíró? Jut eszembe. És parképítõ? Lovas parkot kellene megtervezni a múzeumhoz. Jelenleg tök sík kb. 4-5 hektár. 1 fa van a területen.

#51 Varbóc

Varbóc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 497 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 18. - 20:57

Ez gáz. Talán inkább menjenek el egy lovardába, ahol tapogathatnak igazi lovat, pucolószerszámokat...
Az elsõ igazán jó ötlet. :) :yeah:

(Mondjuk abban a benzingõzben nem túl nagy élmény a lónak a karámozás... )



Hát talán le kellene szállni a magas lóról... tudod hányan nem jutnak el a lovardába, pedig szeretnének, mert a lovaglás drága dolog????
Figyu a Skanzenben mit mondasz a népmûv oktatóknak? Talán azt, hogy gáz itt köcsögölni, csinálnák inkább igazi kerámia mûhelyben?
Ne abból indulj ki, hogy egy lovas embernek ez milyen lenne, hanem abból, hogy a sok laikusnak mi lenne jó!

#52 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 20. - 15:35

Ma beszéltem azzal a mûemlékes építésszel, aki az elõzetes épület vizsgálatokat kész összefogni. Lassan mindenkirõl kiderül, hogy van köze a lóhoz. Õ is ilyen ember. Már több várat is rendbe hozott, sõt már ült is lovon. Szerinte jó a helyszín és a gondolat is.

#53 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 20. - 16:17

Ma beszéltem azzal a mûemlékes építésszel, aki az elõzetes épület vizsgálatokat kész összefogni. Lassan mindenkirõl kiderül, hogy van köze a lóhoz. Õ is ilyen ember. Már több várat is rendbe hozott, sõt már ült is lovon. Szerinte jó a helyszín és a gondolat is.


Ez tok YO!

#54 Varbóc

Varbóc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 497 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 20. - 19:23

Ma beszéltem azzal a mûemlékes építésszel, aki az elõzetes épület vizsgálatokat kész összefogni. Lassan mindenkirõl kiderül, hogy van köze a lóhoz. Õ is ilyen ember. Már több várat is rendbe hozott, sõt már ült is lovon. Szerinte jó a helyszín és a gondolat is.


:yeah: :yeah: :yeah:

#55 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 21. - 19:19

Ajánljatok interaktiv lehetõségeket a múzeumnak. Miket látnátok szívesen, ami mások számára is vonzóvá tehetné a leendõ intézményt. :ang:

#56 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 21. - 21:11

Ma beszéltem azzal a mûemlékes építésszel, aki az elõzetes épület vizsgálatokat kész összefogni. Lassan mindenkirõl kiderül, hogy van köze a lóhoz. Õ is ilyen ember. Már több várat is rendbe hozott, sõt már ült is lovon. Szerinte jó a helyszín és a gondolat is.

Itt a Tatiról beszélünk vagy a saját ötletrõl? :)

#57 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 22. - 8:12

Itt a Tatiról beszélünk vagy a saját ötletrõl? :)


Még a saját helyszínt próbálom eladhatóvá tenni fõként a tulajdonos meggyõzése miatt. Meg azért, mert ideálisabb helyet még nem találtunk. A Tatti jó ötlet, de ez a másik jobb, mint hely és mint lehetõség. Ha ez nem sikerül, akkor jöhet a Tatter.

#58 Varbóc

Varbóc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 497 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 22. - 15:52

Ajánljatok interaktiv lehetõségeket a múzeumnak. Miket látnátok szívesen, ami mások számára is vonzóvá tehetné a leendõ intézményt. :ang:


Eddigi lista? Azonkívül a konkrét ötletekhez kellene látni a helyszínt is, meg tudni, hogy te mire gondolsz.
Mert ha a helyszín egy háromszobás dolog, akkor max gyerekrajz és nyeregösszerakás, de ha nagyobb terület, netán élõ állatokkal, akkor sokkal nagyobb a mozgástér.
Azonban mivel mondtad, hogy a helyszínt nem tennéd publikussá a választásokig - amit nagyon is megértek - én pl tiszteletben tartom a titkosítást.

#59 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 22. - 21:40

A helyszín: 1800 m2 alapterületû terem, ami kb. 12-14 m magas. Bõven szintekre osztható, galériázható. Plusz további helységek ruhatár, iroda, foglalkoztató, ajándék bolt stb. Plusz kb. 4 hektár parkosítható terület. Plusz istálló kb. 15-20 ló számára. Tömegközlekedés 4 percre. :yeah: Elég jól hangzik?

#60 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 29. - 20:35

Lehet konkrétan is tenni a tervezett múzeumért. Ezt a képet meg lehetne venni: http://www.axioart.h..._item&id=491132
Társakat kérek az összeg elõteremtéséhez. Egyesületünkön keresztül adomány formájában az adóalapból levonhatóvá tehetõ a felajánlott pénz. Várhatóan 80-100 ezer Ft körüli értéken fogják leütni a képet.
Társakat várunk! :ang:

#61 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 23. - 15:56

Ezt a topicot megint elõvettem, mert még mindig aktuális. Még mindig nincs helyszín. Pontosabban ajánlat van, de pénz nélkül elég nehéz lesz. Az ajánlatok: Hatvan (egykori Grassalkovich uradalmi központ) és Dég Festetics kastély melletti épület. Ha valaki beszállna a szervezésbe, azt örömmel venném.

#62 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 23. - 16:05

Ötletként még mondanám a Nádasdy kastélyt Nádasdladányban, itt is van még felújításra váró épület, és az is lehet, hogy a kastélyban is helyet tudnának adni egy kiállításnak. Székesfehérvárhoz közel van, M7-hez is, Balatonhoz is.

#63 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 23. - 16:17

Ez jó ötlet. Volt már szerencsém e kastélyt körbejárni, a parkban sétálni. Valóban jó lehet. Csak a tulajdonos MNG (Mûemlékek Nemzeti Gondnoksága) nem enged pályázni, mert konkurenciát lát benne. De lehet, hogy érdemes egy újabb kört futni. A múzeum szervezéshez nem csak helyszínt kell találni, hanem nagyon sok egyéb munka is lenne. Ehhez is várok jelentkezõket!

#64 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 23. - 16:25

Hát, ha itt lenne ladányban, akkor biztos tudnék segíteni, mert az nekem közel van, esetleg még Dég is beleférne. Egyébként poén lenne egy robotlovat berakni a múzeumba amit kipróbálhatnak a vendégek. :D

#65 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 23. - 16:35

Svédországban láttam a göteborgi galopp pályán egy mû versenylovat, amin ki lehetett próbálni a zsoké ülést (állást), és a ló elõre-hátra is mozgott, mint az igazi lovak. Sorban álltak a gyerekek kipróbálni.

#66 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 23. - 16:39

Svédországban láttam a göteborgi galopp pályán egy mû versenylovat, amin ki lehetett próbálni a zsoké ülést (állást), és a ló elõre-hátra is mozgott, mint az igazi lovak. Sorban álltak a gyerekek kipróbálni.


Meg lehet csinálni ma már simán, hogy pl. kiválasztható program legyen, egy kivetítõ a robotló elõtt, és mondjuk az ember választhat, mondjuk Kincsem egy futását, vagy Overdose-t, vagy ugrópályát, military terepet, vagy díjlovast, westernt.
Mondjuk ez pont nem olcsó. De külföldön pár helyen tanítanak ilyenen is lovaglást.

#67 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 23. - 16:46

Az udvaron meg a trójai falovat lehetne összeácsolni. Játszóház a gyerekeknek. Meg egy nagy ló, amibe be lehet menni és megnézni a szívét, máját, beleit stb.

#68 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 23. - 17:10

Most beszéltem a Nádasdy kastély vezetõjével. Nincs hely a kastélyban erre a múzeumra. A tervekben más szerepel.

#69 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 24. - 10:24

Nagy múltú, országos múzeumok küzdenek a létükért (magam is egy ilyenben dolgozom), sorozatos leépítések, össze,- és megvonások... Ott a Mezőgazdasági állandó kiállítása, nem tudom, megújult-e azóta - 10-15 éve - mióta utoljára láttam. azzal a gyűjteménnyel nehéz lenne konkurálni... Ott van a Természettudományi Múzeum - az egykori Ludovika - fedeles-épülete, ha valakinek lenne sütnivalója, már csak a hagyománytisztelet miatt is bele lehetne tenni. Hogy a gödöllői kastély egykori fedeleséről ne is gondolkodjak... Ha valaki van olyan bátor, hogy magánból megcsinálna egy lovas jellegű múzeumot, hajrá - legalább a befogadó épület is jól járna. A lószimulátor meg a bejárható belsőségek kicsit vidámpark jellegűek :ang:

Edited by börni, 2011 november 24. - 10:29.


#70 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 25. - 20:25

A Ludovika fedelese szerintem a legjobb az országban. Egyelõre nem akarják adni. Korábban errõl már írtam e topikban. Tudom, hogy nem könnyû egyik múzeum helyzete sem. Akkor sem adom fel, hátha egyszer mégis csak lesz egy hely.

#71 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 25. - 21:51

Meg lehet csinálni ma már simán, hogy pl. kiválasztható program legyen, egy kivetítõ a robotló elõtt, és mondjuk az ember választhat, mondjuk Kincsem egy futását, vagy Overdose-t, vagy ugrópályát, military terepet, vagy díjlovast, westernt.
Mondjuk ez pont nem olcsó. De külföldön pár helyen tanítanak ilyenen is lovaglást.


Persze, itt is van:
http://www.bornrich....ridemaster-pro/

meg ez is:
http://www.youtube.c...feature=related

de szerintem pont a dolog lényege veszik el ezekkel a robotokkal.

Én egy múzeumot vitrinekkel tudok elképzelni, az interaktivitást meg bízzuk a bérlovagoltatással foglalkozó vállalkozókra.
Kérdés persze, hogy azokban a vitrinekben minek kéne lennie... szvsz a lótartás és -használat tárgyi kultúrája nem változott meg olyan mértékben az elmúlt 100-200 évben, hogy érdemes lenne a régiségeket kiállítani... valljuk be: mondjuk egy világháborús bock nyereg vagy efféle hiába régiség, azért nem akkora szenzáció, hogy az ember múzeumba zarándokolna miatta.
A fogatok inkább változtak, de abból már vannak nagyon szép kiállítások, példul Mezõhegyesen.

#72 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 25. - 23:58

Szerintem a vitrines múzeumok kora lejárt. Persze lehetnek gyönyörü dolgok benn, de üresen fognak kongani, bevétel meg nem lesz, kulturára meg állami pénz nemigen marad mostanság. Ha viszont néhány interaktív dologgal be lehetne csalogatni a népet, akkor bevétel is lenne, meg ha már ott vannak, megnéznék a többi dolgot is, amit meg akar mutatni az ember. De egy igazán jó interaktív múzeum nagyon sokba kerül. Münchenben a "Deutsches Museum" ilyen, én ott újra gyereknek éreztem magam, úgy kellett záráskor kikergetni minket a férjemmel együtt. A lószimulátor, a bejárható ló nagyon jó ötlet, folyamatosan filmek is mehetnének, szóval nem olyan hely, ahol halkan kell beszélni és hátratett kézzel járkálni. Az egy képtárba való. Szerintem.

#73 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 1. - 20:04

Mindegyik kell. Az interaktív rész és a kiállítás egymást kiegészíti. Nem lehet mindent interaktívvá tenni, de kellenek az új módon való bemutatási lehetõségek. Az általam eddig látott lovas múzeumok statikusak voltak. Nekem nagy élmény volt mindegyik. De egy kevésbé elkötelezettnek a Slatetnani múzeum bélférgei biztosan unalmasak lehetnek. A slazburgi természettudományi múzeumban jártam, igaz ott nincs ló egy se, de az a rengeteg megfogható, kipróbálható, elgondolkodtató dolog, amit ott láttam, igen csak megmozgatta a fantáziámat. Az is egy osztott múzeum. Van benne kiállítás és interaktív rész is. Valami hasonlót képzelek el, csak lóval. Csodájára járhatna a fél világ. Már csak a pénz hiányzik. Meg sok-sok munka.

#74 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 21. - 16:15

Amíg nem találunk megfelelõ épületet, addig elkezdjük egy virtuális múzeum összeállítását. Erre legalkalmasabbnak a lovasok.hu oldalt találom. Fel vettem a kapcsolatot Maus Andrással, aki örömmel üdvözölte a kezdeményezést. Személyesen januárban beszélünk róla. Úgy gondolom jó irányba fordíthatjuk ötletünket. Lehet, hogy ez vezet el az igazi megoldáshoz?

#75 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 28. - 12:33

Valami fejlemény?

#76 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 28. - 12:48

Én a minap Exhunter barátunktól ezt a linket kaptam:

http://huszarok.nada...um.hu/index.php

#77 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 28. - 13:08

Én a minap Exhunter barátunktól ezt a linket kaptam:

http://huszarok.nada...um.hu/index.php



Élõben még szebb. Itt lakom tõle 20km-re és "véletlenül" tévedtem be oda, 8 év ittlakás után.... nem gyõztem fényképezni, annyi kupa, érem, relikvia van...egy lovasembernek kész aranybánya!