Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Dudorok a ló testén?


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
144 válasz a témához

#81 Zsófi2

Zsófi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 367 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 9. - 9:36

Az én kancámon is van egy ugyanilyen, hevedervonal alatt. Nem kap lucernát, csak szénát, meg zabot.És kötélheveder van rajta.. :hu: De akkor mi lehet a baj?Én valami élõsködõre gondolok, ami talán a bõre alatt is lehet.. :(

Edited by Zsófi2, 2006 augusztus 9. - 9:37.


#82 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 9. - 10:34

Hacsak a hevedervonalon van, akkor egyértelmûen ugyanaz.Megmondom õszintén az én lovam elvileg a "vastagabb bõrû lovak" csoportjába tartozik :dev: mégis, csak a szõrös hevedert bírja.Sem kötél, sem neoprén (pedig állítólag ez a legjobb, de ez meg égeti) se más, csak a szõrös kell neki. :dev: :D

#83 GabiPeti

GabiPeti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 286 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 9. - 23:35

Kemény a duzzanat. Ezek szerint hevedertörés. Pedig a tavasszal vettem ezt a hevedert, és még a nagy melegek elõtt 30-40 kilóméteres kiruccanásokat is csináltunk és akkor is ezt a hevedert használtam. Most meg mind a kétszer csak három órát voltunk kint, és feltörte. Pedig egy nagyon puha bõrheveder. Na mindegy, ki fogok próbálni egy másikat.

#84 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 10. - 10:02

Nem törés, hanem nyomás. a törés, kidörzsölést jelent. A hevedernyomástól lesz ilyen kemény duzzanat, a galoppon a fiatal lovaknál gyakori.

#85 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 10. - 10:39

Ez akkor a túlzott meghúzástól van, nem?

#86 Zsófi2

Zsófi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 367 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 10. - 16:30

ez igaz, nekem a telivér csõdörömnek hónapok alatt húzódott le a heveder nyomása, mikor a pályáról lejött..Most, hogy ritkán van lovagolva, már nincs neki! :kocc:

#87 Paprika

Paprika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 40 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 27. - 8:59

A következõ a problémám:-ha vki, már találkozott ilyennel, akkor jó lenne ha megírná a storyt:A lovam jobb oldalán középen alul a hevderhez közel nõtt egy púp- Kb. már 1 hónapja van ott, aki nem gazda szemmel nézi a lovat annak fel sem tûnik.Tuti, hogy nem csípés és nem rúgás, mert azok már elmúltak volna.Nem olyan jellegû, hogy ugrál a bõr alatt, mint egy csomó, tehát nem kiemelkedõ. Inkább, mint ha valami vizenyõ lenne.Tudtok valamit a bõrdaganatról? Mostanában egyre többet hallani róla. Kicsit félek, hogy ez az.Mindenképpen megmutatom majd orvosnak, de azért írjatok, ha van vmi.Köszi

#88 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 28. - 8:05

Hevedertörés????Ha gyûrödhet ott a bõre mikor fel van nyergelve, akkor az is lehet.

#89 Paprika

Paprika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 40 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 28. - 14:54

Nem, tuti, hogy nem, mert nem ott van. A ló oldalán van. A heveder mögött, egy kicsit a sarkam felett.

#90 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 28. - 16:19

Nem szoktad véletlenül sarkantyúval lovagolni, és többet b*sztatni az oldalát, mint amennyire egészséges lenne?...Nagy kiterjedésû, lapos, vizenyõs állagú (bõr)daganatról én még soha nem hallottam; ami ugyan nem zárja ki hogy létezik, de azért eléggé csökkenti az esélyét. :) Inkább valami mechanikai eredetû bántalomnak tûnik a dolog.

#91 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 29. - 10:15

De elképzelhetõ hogy megrúgták ott.Nekem az elõzõ heréltemet megrúgták vhol a hasa és oldala határán és akkora vizenyõ lett oda mintha féloldalasan vemhes lenne, viccesen nézett ki szegény, ecetes agyaggal kentem be neki, az lehúzta.

#92 Paprika

Paprika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 40 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 30. - 20:04

Nem, nem lovagolok sarkantyúban és nem b**tatom a lovat csizmával. Egyébként a dudor pont a csizma mögött van, tehát az nem éri. De képzeljétek, hogy hívtam hozzá orvost, hogy megnyugodjak.Megszúrta tûvel, hogy van e benne folyadék, de nem volt benne semmi. Azt mondta, hogy valószínûleg zsírszövet kinövése. Nem daganat, mert jól belesimul a környezetébe. Ha nõl, akkor szóljak. Hát ennyi.egyenlõre megnyugodtam, de azért figyelgetem.

#93 vrony

vrony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.293 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 4. - 19:36

Sziasztok.Kéne egy kis segítség. A lovam lábain ma észrevettem kicsi, kb fél centi átmérõjû, pörk szerû fekete kis dudorokat. Miután lekapartam egyet, alatta a bõ látszódott és egyhe kis váladákot éreztem. Mind a négy lábán van ilyen, a jobb elsõn van a legtöbb, a csüdjétõl a lábtövéig.Segítsetek, mitõl lehet. A ló két napja kap korpát is a zab mellé, de a többi kajája már régóta ugyanaz. Eszik ezen kívül szénát és lucernát.Sajnos a doki nem tudta megnézni, de nagyjából vázoltam neki, mi a helyzet. Azt mondta, áztassam le Betadine szappannal és utána töröljem szárazra és kenjem be valami hámosítóval, mondjuk Neogranormonnal.Ezeket meg is csináltam.Végülis azért írtam ide be, mert hátha valaki már találkozott hasonlóval.

Edited by vrony, 2006 szeptember 4. - 19:37.


#94 Muki

Muki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.078 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 5. - 18:12

Sajnos nem vagyok otthonos a a magyar szakelnevezesekben, de azt hiszem szaknyelven sar ekcemanak nevezik azt amit leirtal, legalabbis en igy latatlanba arra tippelek.

#95 zorro94

zorro94

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 73 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 23. - 21:38

Sziasztok! 2 napja egyik lovunk hasa alján, 2 párhuzamos dudor- daganat nött ki, nyomásra enyhén érzékeny. Kb 40 cm hosszu és 20 cm széles mind a kettõ. Állatorvos látta, -kenjük jodkálival, 3 napig várjunk ,ha nem javul, jön újra.Én még nem láttam ilyet- kiváncsi vagyok valakinek van- e hasonló tapasztalata, mi ez, mitõl lehet.

#96 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 31. - 22:52

Szerintetek mitõl van a ló nyaka bal oldalán egy tenyérnyi duzzanat? Azon a részen a szõr ki van kopva és alatta korpás a a bõre. :confused:

#97 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2007 augusztus 1. - 6:52

Sziasztok! 2 napja egyik lovunk hasa alján, 2 párhuzamos dudor- daganat nött ki, nyomásra enyhén érzékeny. Kb 40 cm hosszu és 20 cm széles mind a kettõ. Állatorvos látta, -kenjük jodkálival, 3 napig várjunk ,ha nem javul, jön újra.Én még nem láttam ilyet- kiváncsi vagyok valakinek van- e hasonló tapasztalata, mi ez, mitõl lehet.

Szia!
Nekem már volt ilyen, vemhes kancánknál szokott a vége felé kialakulni, mi is jodkálival kentük.
üdv. Backnight

#98 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 1. - 14:02

Sziasztok.
Kéne egy kis segítség. A lovam lábain ma észrevettem kicsi, kb fél centi átmérõjû, pörk szerû fekete kis dudorokat. Miután lekapartam egyet, alatta a bõ látszódott és egyhe kis váladákot éreztem.
Mind a négy lábán van ilyen, a jobb elsõn van a legtöbb, a csüdjétõl a lábtövéig.

Segítsetek, mitõl lehet. A ló két napja kap korpát is a zab mellé, de a többi kajája már régóta ugyanaz. Eszik ezen kívül szénát és lucernát.

Sajnos a doki nem tudta megnézni, de nagyjából vázoltam neki, mi a helyzet. Azt mondta, áztassam le Betadine szappannal és utána töröljem szárazra és kenjem be valami hámosítóval, mondjuk Neogranormonnal.

Ezeket meg is csináltam.
Végülis azért írtam ide be, mert hátha valaki már találkozott hasonlóval.


Ez csüdsömör.
A lóláb problémák és pataápolás topikban nagyon sok minden le van írva errõl.

Sziasztok! 2 napja egyik lovunk hasa alján, 2 párhuzamos dudor- daganat nött ki, nyomásra enyhén érzékeny. Kb 40 cm hosszu és 20 cm széles mind a kettõ. Állatorvos látta, -kenjük jodkálival, 3 napig várjunk ,ha nem javul, jön újra.Én még nem láttam ilyet- kiváncsi vagyok valakinek van- e hasonló tapasztalata, mi ez, mitõl lehet.

A vérkeringés pangása okozhatja. Ilyen valóban elõfordulhat -fõleg elõrehaladott- vemhes kancákon.
Nézesd meg állatorvossal.
BB

#99 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 1. - 17:52

Szerintetek mitõl van a ló nyaka bal oldalán egy tenyérnyi duzzanat? Azon a részen a szõr ki van kopva és alatta korpás a a bõre. :confused:


Még mindig ott van a ló nyakán, nem tudom mi az, jól van amúgy eszik meg minden, nyomásra sem érzékeny úgy vettem észre, de mégis zavar, mi lehet az? Ami a legfurcsább, hogy ott ki van kopva a szõre. Ja és a dudor igazából akkor kivehetõ legjobban, ha elfordítja a fejét jobbra. :confused: :confused: :confused:

#100 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 1. - 17:58

Még mindig ott van a ló nyakán, nem tudom mi az, jól van amúgy eszik meg minden, nyomásra sem érzékeny úgy vettem észre, de mégis zavar, mi lehet az? Ami a legfurcsább, hogy ott ki van kopva a szõre. Ja és a dudor igazából akkor kivehetõ legjobban, ha elfordítja a fejét jobbra. :confused: :confused: :confused:

Egy kicsit bõvebben nem írnál róla? Kép?
Ez száz féle dolog lehet.
BB

#101 Guest_Delta_*

Guest_Delta_*
  • Guests

Közzétéve 2007 augusztus 1. - 18:56

Greyhound lehet pl. gomba is. Ha meleg a duzzanat. Meg ha máshol is felfedezed majd.

#102 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 1. - 19:01

Egy kicsit bõvebben nem írnál róla? Kép?
Ez száz féle dolog lehet.
BB


Huhh. Akkor majd csinálok róla képet, bár most jelenleg nincs mivel, de majd megoldom.
Hát szóval a nyaka bal oldalán található. Ott a szõre ki van kopva már régóta. Annyira nem feltûnõ, csak gazdi szemmel észrevehetõ. Az utóbbi napokban úgy vettem észre, hogy a diónyi szõrkopás úgy tenyérnyi lett kb. Alatta látszik a bõre, ami hámlik. De mondom, annyira nem feltûnõ. Tegnap pedig észrevettem, hogy ugyanazon a területen van egy nagy púp. Ha egyenesen tartja a fejét/nyakát annyira nem észrevehetõ, de ha elfordítja/elfordítom neki jobbra, akkor ott ordít a nyakán. Szóval elég nagy. :S
Tapintásra kemény, olyan mintha egy izomcsomó lenne vagy nemtom. Mert amúgy be tudom nyomni. A bõr alatt nem csúszkál, a széle nem elhatárolt. Amúgy a ló közérzete jó, kint dolgozik rendesen, lehajlik jobbra-ballra ahogy kell, étvágya tökéletes. Lövésem sincs mi lehet az. Lucernát nem eszik!!!! A púp és a szõrkopás között lehet nincs összefüggés. Ezek helye pedig a nyak bal oldalán, a váll fölött kicsivel található. Közepe pedig nincs, szóval nem tartom valószínûnek, hogy pl. csípés.
Az is lehet, hogy nem olyan vészes és magától elmúlik, csak én reagálom túl, mert mostanában annyi baja volt, hogy már kezdek mániákussá válni... :gm: :dev:

Greyhound lehet pl. gomba is. Ha meleg a duzzanat. Meg ha máshol is felfedezed majd.


A szõrkopással és bõrhámlással kapcsolatban én is gondoltam erre, de annak mi köze a duzzanathoz?
Elképzelhetõ, hogy valami gomba. Amúgy most van egy csikó, 2 hónapos, az is gombás. Lehet attól kapta el valahogy? De azon nincs dudor. :D

#103 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 2. - 9:12

Huhh. Akkor majd csinálok róla képet, bár most jelenleg nincs mivel, de majd megoldom.
Hát szóval a nyaka bal oldalán található. Ott a szõre ki van kopva már régóta. Annyira nem feltûnõ, csak gazdi szemmel észrevehetõ. Az utóbbi napokban úgy vettem észre, hogy a diónyi szõrkopás úgy tenyérnyi lett kb. Alatta látszik a bõre, ami hámlik. De mondom, annyira nem feltûnõ. Tegnap pedig észrevettem, hogy ugyanazon a területen van egy nagy púp. Ha egyenesen tartja a fejét/nyakát annyira nem észrevehetõ, de ha elfordítja/elfordítom neki jobbra, akkor ott ordít a nyakán. Szóval elég nagy. :S
Tapintásra kemény, olyan mintha egy izomcsomó lenne vagy nemtom. Mert amúgy be tudom nyomni. A bõr alatt nem csúszkál, a széle nem elhatárolt. Amúgy a ló közérzete jó, kint dolgozik rendesen, lehajlik jobbra-ballra ahogy kell, étvágya tökéletes. Lövésem sincs mi lehet az. Lucernát nem eszik!!!! A púp és a szõrkopás között lehet nincs összefüggés. Ezek helye pedig a nyak bal oldalán, a váll fölött kicsivel található. Közepe pedig nincs, szóval nem tartom valószínûnek, hogy pl. csípés.
Az is lehet, hogy nem olyan vészes és magától elmúlik, csak én reagálom túl, mert mostanában annyi baja volt, hogy már kezdek mániákussá válni... :gm: :dev:
A szõrkopással és bõrhámlással kapcsolatban én is gondoltam erre, de annak mi köze a duzzanathoz?
Elképzelhetõ, hogy valami gomba. Amúgy most van egy csikó, 2 hónapos, az is gombás. Lehet attól kapta el valahogy? De azon nincs dudor. :D


Mivel kezelitek a csikót a gombás fertõzés ellen?
Lehet, hogy nem ártana a lovadnak sem egy kezelés, mert valóban lehet gomba is. A gombás fertõzésnél lehet duzzanat, mert megvastagíthatja a bõrt.
A gombaellenes szerekrõl:
http://www.paci.hu/f...&...st&p=491968
BB

#104 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 5. - 15:58

Mivel kezelitek a csikót a gombás fertõzés ellen?
Lehet, hogy nem ártana a lovadnak sem egy kezelés, mert valóban lehet gomba is. A gombás fertõzésnél lehet duzzanat, mert megvastagíthatja a bõrt.
A gombaellenes szerekrõl:
http://www.paci.hu/f...&...st&p=491968
BB


Van rá valami cucc, majd megkérdezem a nevét.
Asszem az én lovam is gombás, mert egyre több rajta a szõrhiányos folt, nameg a farokrépájáról is kezd kopni a szõr, valszeg dörzsöli. Bár az lehet azért van, mert hamarosan idõszerû lesz az istállóban a féreghajtás. Mindenesetre köszi a linket a gombaellenes szerekrõl, hamarosan el is merülök benne. Ha valami kérdésem lesz, akkor majd írok.


:ang:

#105 lovas437

lovas437

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 24. - 10:43

Sziasztok! nem tudom hogy még valaki olvassa e ezt a topicot, remélem igen....szval az én lovam 4.5 éves kanca. a hasán mindkét oldlt teljesen egyforma két púp vagy dudor vagy nem tom minek hívjam...van.nem csizmától van, tudomásom szerint nem is vemhes....alulról kicsit lapított a hasa. ez mitõl lehet? emésztési probléma vagy mi lehet? nem hevedernél van , attól hátrébb és följebb.nymásra nem érzékeny és kemény.külsõ szemnek annyira nem is tûnik fel, inkább nekem mer mindennap látom. segítségeteket elõre is köszi írjatok pü-t.

#106 Apró Rém

Apró Rém

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 262 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 21. - 9:41

Sziasztok! A lovam nyakán tenyérnyi folton kisebb-nagyobb puklik lettek tegnapra, az állatorvos szerint belepetézett vmi légy... (1 hete elég durva allergiás reakciója lett valamitõl lehetséges, hogy akkor kerültek be a bõre alá) Van valakinek tapasztalata, hogy ilyenkor mi a legjobb? Az orvos azt mondta, várjunk egy kicsit....

#107 anett1980

anett1980

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 98 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 8. - 9:53

Sziasztok!

A lovam nyakán tenyérnyi folton kisebb-nagyobb puklik lettek tegnapra, az állatorvos szerint belepetézett vmi légy... (1 hete elég durva allergiás reakciója lett valamitõl lehetséges, hogy akkor kerültek be a bõre alá)
Van valakinek tapasztalata, hogy ilyenkor mi a legjobb? Az orvos azt mondta, várjunk egy kicsit....




Sziasztok!

Tegnap én is észrevettem a lovam bal nyakán egy puklit. Elsõ gondolatom hogy valami nagyobb, mérgesebb bögöly, légy csípte meg, de amikor olvastam az elõttem szólót, hogy lehet, hogy belepetézett valami dög, már hívtam is az orvost, hogy nézze meg. Undorítóak ezek a kis szemét állatok, hogy tönkre tudják tenni egy ötszáz kilos ló életét...

Amúgy, ha mégis csak egy mérgesebb bögölycsípés lessz a dologból, mivel kezeljük??

#108 Bogár

Bogár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.400 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 29. - 12:49

Sziasztok!
Lovamnak hevedehelyen jött ki ( körülbelül szeptember végén) lent, kemény, borsó nagyságú kis pukli. Szõr van rajta, és bõr alatt van, nem pedig szemölcsként lóg ki. Ha nyomkodom, piszkálom neki, arra nem érzékeny, így sokáig nem vettem figyelembe, de a hevederhúzások az idõ múlásával egyre kínosabbak lettek...
Múlthét kedden hívtam a dokit, aki ki is jött egybõl, õ egy furcsa immun reakcióra gondolt, adott a pukliba egy szteroid szurit, és azt mondta következõ keddig ha nincs változás, megismételjük. Ezen a kedden lett volna esedékes, de a doktor mondta hogy adjunk neki még egy hetet, mert egy picike kissebbedést észrevettem, de ez lehet attól is hogy 2 hete nem raktam rá nyerget, semmi olyan dolgot ami nyomhatná neki, ezért arra is gondoltam, hogy esetleg csak attól múlhatott egy picit hogy nincs nyomás alatt... Nem tudom.. Jövõhét kedden újra hívom a dokit, és akkor meglátjuk hogy mi a következõ lépés .

Nektek van ilyen tapasztalatotok? vagy esetleg tippetek hogy mi lehet ez a kis dudor?

#109 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 29. - 13:02

Igen nállunk az egyik lonak volt ilyen problémája,csak a gazdija nem figyelt rá és a borsobol már gesztenye nagyságu lett,mire észrevette,hiába szoltunk neki.A lényeg semmi mással nem kente mint körömvirágkrémmel és kb másfél 2hét alatt olyan pici lett hogy keresni kellett hol van s aztán el is tünt.Nem tudom a te lovadé azon egy fajta dudor-e mint ami itt volt,de nekünk ez használt,meg nem nyergelés,mikor elmult akkor meg nagyon odafigyelt nyergelés.Meg utánna mikor elmult mindig ha fel lett nyergelve és heveder meghuzva,kérte az elsö lábait persze egyenként,és elöre meghuzta neki.Nem tudom segit-e ahogy gondolod megprobálod vagy nem.

#110 Bogár

Bogár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.400 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 29. - 13:45

Köszönöm szépen a gyors választ :) a körömvirágkrémet kipróbálom, ártani nem árthat.. jövõhéten meg elvleg jön megint a doki... A nyergelésre sajnos nála mindig nagyon oda kell figyelnem, van hogy lovaglás közben többször (fõleg vágta után) leszállok és megigazítom, a lábait évek óta kihúzom :) ;) Kicsi marja és aránylag nagy hasa van még olyankor is, amikor "sportosan" néz ki :) így a nyereg folyamatosan elõre csúszik.

#111 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 29. - 14:37

ja és az kimaradt hogy naponta 3-4 alkalommal kentük és jol bele masziroztuk,elég sokáig dörzsölgettük nem szerette elöször de szép lassan rájött nem is rossz amit csinálunk vele.

#112 Bogár

Bogár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.400 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 29. - 14:54

:( az sajnos nekem nem fog menni... Bértartásban van, jó órás buszozás, és 1 átszállás közben... lovászok meg :rolleyes: nem biztos hogy kínlódnak vele, de egy próbát mindenképp megér a dolog, ha kimegyek. :)

#113 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 29. - 14:58

valaki csak van akibe bizol vagy rá tudnád bizni,ha az a baj a mi nálunk volt akkor megérné valakit megkérni akár másik lovast is.Vagy hát te tudod mennyire megoldhato a dolog :)

#114 Ttimcsi

Ttimcsi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 1. - 20:02

Nálunk is volt egy ilyen paci és képzeljétek a doki azt állapította meg, hogy vérrákos! A mai napig is él, de hol itt hol ott megfakad neki a bõre.... A másik dudoros történet, pedig a csípések....

#115 Vera_

Vera_

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 56 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 30. - 17:40

Sziasztok! Pazarka nyereghelyén tenyérnyi foltban mindkét oldalon kis bubok vannak. Ötletem sincs mitõl lehet, vigyázva van rá, rendes alátét, stb., és miután csak ott van neki; kajadolog sem lehet a ludas. Egyik barátnõm lován is vannak hasonlók, azt mondta a doki hogy bakteriális fertõzés lehet, az alátét kidörzsöli, 2 hét lovaglás eltiltás. Ötletek, tapasztalatok?

#116 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 30. - 18:18

nem volt a nyeregalátét másik lovon? és mosás nélkül került fel a te lovadra?

#117 Vera_

Vera_

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 56 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 30. - 18:33

nem volt a nyeregalátét másik lovon? és mosás nélkül került fel a te lovadra?


dehogyis. mindkettõn volt alátét, és magyarország két külön szegletében vannak, csak ugyanaz (vagy legalábbis hasonló) a probléma, csak azt már látta a doki

#118 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 30. - 18:34

nem a másik dudoros lora gondoltam.Csak egy másikon akármilyen lovon. ;)

#119 Vera_

Vera_

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 56 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 30. - 18:38

oké:) hát nem tom. marad a betadinos kenegetés, meg most kap pár nap nyeregmentes pihit, de azért két hét egy kicsit sok így szezon elején

#120 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 30. - 19:29

A betadin nembiztos, hogy megoldás, a nyeregtörés mellett lehet akár gombás fertõzés is. :rolleyes: Én megmutatnám dokinak. ;)