Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

MeteoroLÓgia


  • Please log in to reply
3824 válasz a témához

#121 dad

dad

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 4. - 15:53

Mikor mész? Már csak azért, mert pl. felénk nem is esik az esõ, bezzeg itt, a munkahelyem ömlött délelõtt....Bár a szél elvileg száríthatja....tekintettel a karám vasárnapi állapotára ha ennyi volt a csapadék, akkor még mindig jó állapotban van....

#122 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 4. - 15:56

Vasárnap, vagy szombaton, a beosztástól függ!

#123 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 4. - 16:58

Bezzeg ha nem kéne tanulnom és ki akarmám tenni a lábamat(bringát, hogy menjek lovazni), akkor nem csak a szél fújdogálna, hanem süvítene, meg esne hozzá az esõ is, majdem olyan lenne, mint ma reggel 7kor. Posted Image

#124 dad

dad

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 4. - 17:06

Végül is elvileg tél kéne hogy legyen...így örülhetünk, hogy idáig nem is volt igazi tél, bár a hóban pacizást beválalnám....De a kemény, fagyott talaj önmagában már nem vonz.... ;) majd márciusban megjön ennek az idõnek a böjtje... :mad: [ Január 04, 2005, 16:07: Az üzenetet átszerkesztette: dad ]

#125 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 4. - 17:42

Drukkolok a kancácskának, meg a cserepeknek is! :D

#126 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 5. - 12:20

Azonnal menjen Mindenki lovagolni, aki nem dolgozik, nincs suliban, nem beteg, szóval aki ráér!!! Gyönyörû tavaszi idõ van, még a szél is alább hagyott. :cool: Sajnos, nem tartozom a fent felsorolt körbe... :(

#127 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 5. - 12:26

Csak azt tudnám, hogy mi tart vissza attól, hogy felálljak, hazamenjek a cuccomért és elhúzzak lovagolni... talán a fizetés...

#128 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 5. - 12:40

Dettó.Remélem hétvégén is ilyen idõ lesz! Akkor már nem tart vissza semmi!

#129 dad

dad

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 5. - 14:34

Irígyellek....Én gályázoma munkahelyen, és csak a fórumon "lovagolok"....Csuti, Eva: SORSTÁRSAIM Posted Image

#130 Mumoka

Mumoka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 37 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 5. - 16:43

Az iskola ablakából sem kellemesebb érzés ezt a szép idõt nézni Posted Image . De péntektõl TUTIBIZTOS ugyanilyen napsütés lesz ám! ... elvégre a remény hal meg utoljára... Posted Image

#131 dad

dad

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 5. - 16:52

a próféta szóljon belõled :D

#132 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 5. - 17:15

Szombatra 15 fokot mondanak (KOPP-KOPP :D )

#133 dad

dad

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 6. - 12:35

Esik az eso Posted Image Ha így folytatódik megint lõttek a terepnek....Pedig hétfõ óta én is tele vagyok :D Remélem gyorsan elmegy és szikkadni fog!!! :rolleyes:

#134 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 6. - 14:57

Én reggel még reménykedtem, aztán a munkahelyem ablakából kinézve szomorúan láttam, hogy szakad az égi áldás! :mad: Márciusban?Amilyen ez a hülye idõjárás, lehet, hogy májusban szívunk!Nem akarok a szülinapomon hógolyózni!!! :mad:

#135 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 6. - 21:35

A reggeli esõ után olyan szépen sütött az a nyavalyás Nap, és én nem mehettem lovagolni :mad: . Ha el mer romlani az idõ szombatra, az a környezetemet nagyon + fogja viselni! Legyen már szerencsénk! Dad, te állsz kapcsolatban vmi jóidõsámánnal?

#136 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 7. - 15:08

Dad sámánja hazudós, bár néha bejön a jóslata!Járjunk Antiesõ táncot!Bízom benne, hogy vasárnapig már egy csepp sem esik!Még a hazudós sámánhoz is fohászkodom, ha kell! ;)

#137 dad

dad

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 7. - 16:20

A sámánom jó, csak nem bírja az abrakot :D Nem hazudott még a jósom, kikérem magamnak! ;) Amikor lovagolni mentünk többnyire jó idõ volt....Tévedni meg emberi dolog!Még mindig jobb egy 70%-os sámán, mint egy 0%-os, hazudós "idõjós" lsd. meterológus..... ;)

#138 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 7. - 18:05

khmmm...csakhogy te igazodsz az idõjáráshoz.Na jó nem hazudós, csak feledékeny! ;) A meterológusnak viszont tényleg nem lehet hinni! [ Január 07, 2005, 17:06: Az üzenetet átszerkesztette: kt-gyu ]

#139 Mumoka

Mumoka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 37 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 7. - 18:13

A meteorológusok mind meteoroLÓDÍTÓgusok! Posted Image

#140 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 7. - 18:22

Nekem mindegy ki intézi a jóidõt, de szombaton ne fújjon, ne essen és ne fagyjunk +, plíííííííííz valami illetékes!!!!!!!!!!!

#141 GabiPeti

GabiPeti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 286 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 8. - 21:24

Nem panaszkodhattatok a mai idõjárásra. Ilyennek kellene lennie a téli idõjárásnak, aztán lassan meg már jöhet a tavasz.

#142 tomsawyer

tomsawyer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.115 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 8. - 23:45

De,de,de! Két okból is.1.Nálunk kb.0Cfok és ködöspáráslucskos idõ volt egész nap míg az ország többi részén verõfényes napsütés(ez az önzõbbik része) :mad: .2.Nem igazán természetes dolog január közepén a +15Cfok nemdebár?Úgy vélem meg lesz még ennek a böjtje.3.A tél az legyen tél.Legalább 20cm hó, és verõfényes napsütés kellemes -10Cfokkal.Nem azért mert ezt szeretem hanem azért mert ilyenkor ez dukál.Három lett belõle de sebaj.

#143 GabiPeti

GabiPeti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 286 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 9. - 0:31

Én valahogy meglennék anélkül a mínuszok, meg hó nélkül. Hiányzik a fenének.

#144 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 9. - 9:44

Tegnap természetesen már reggel 8-tól kint voltam a lovardában, és dél körül már elég volt a pulóver, meg egy vékony mellény ahhoz, hogy ne fázzak (alul természetesen volt rajtam farmer tongue.gif )Állítólag jövõ héttõl várható a hó, de most már azt mondom, hogy ne legyen. Vagy ha igen, akkor télleg 20-30 cm-s, és mellõzzük a trutyis idõt :(

#145 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 9. - 10:07

Igen, a rendes hó ezen a télen még kimaradt, de síeléskor bepótoltam, így nekem sem nagyon akaródzik már a hideg, meg a trutyi. Pedig a nagy havat imádom!Nagyon felborult az utóbbi években az évszakok rendje!

#146 GabiPeti

GabiPeti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 286 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 9. - 17:28

Kipróbáltam ma, hogy tudok-e még szõrén lovagolni, arra az esetre ha jönne a hideg idõ.

#147 dad

dad

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 10. - 11:12

Sziasztok!Én személy szerint nem bánom hogy vasárnap 2,5 órát ragyogó napsütésben tölthettünk terepen tongue.gif kellemes tavaszi idõ volt a szél sem nagyon fújdogált, és rengeteg kiszabadult- hozzánk hasonló- lovassal találkoztunk....Hát igen, az utóbbi telek nem nagyon nevezhetõek jellegzetes télnek, bár tavaly télen azért több hó esett....Sajna tényleg riogatnak, hogy a hét közepétõl visszatér a tél, és repkednek majd a mínuszok....Csatlakozom az elõttem szólókhoz: csak trutyi ne legyen a többi megoldható :D

#148 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 10. - 20:07

Csatlakozom az elõttem szólóhoz!Tényleg elõbújtak a lovasok, tegnap kb8-at láttam... naháááát Tök jó volt végre másokkal is találkozni, maradjon olyan szép az idõ, mint ma is. Tõlem lehet -10fok, de süssön a nap, és sártenger nem kell!

#149 tomsawyer

tomsawyer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.115 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 10. - 22:43

Hát ezaz ;) !A sártenger két esetben szûnik meg:Tartós hideg, vagy tartós meleg.A tartós hideg azért gáz mert a sártenger megfagy és a keletkezõ göcsörtökön az állatok csak botladoznak.A tartós meleg jobb, de most nem annak van az ideje.

#150 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 11. - 15:05

Remélem tényleg nem esik túl sok csapadék a hét végéig a hó még elmenne!A hideg engem se izgat különösebben, de nem szeretek dagonyázni.

#151 GabiPeti

GabiPeti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 286 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 11. - 20:09

Mit szóltok ehhez a ködhöz. Kerestem egy lovat a karámban, és nem találtam. Eltünt mint szürke szamár a ködben.

#152 GabiPeti

GabiPeti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 286 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 13. - 19:09

Ismerõs az érzés... kamionoztam egy ideig...nem kell bemutatni a téli utakat.

#153 dad

dad

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 14. - 15:25

Mit nem adnék ha hétvégére is maradna a mai napos, januárhoz képest enyhe idõ....A szél még mérséklõdik és irány a lovarda!!! Posted Image tongue.gif

#154 haha

haha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.050 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 14. - 17:24

Én azt imádom, amikor éppen megy le a nap (és rohanni kell, nekogy a tulaj aggódjon tongue.gif )A lovam is szereti ezt az idõt, de van arrafelé egy másztató, az elõtt szoktunk elvágtázni. Csuti tudja, múlt héten mentünk együtt terepre, a Szigony kis malõrjét is látta. GYakran lovagolunk együtt. hahahahahaphhh. Na jó. Csak úgy röhöghetnékem van. Ne kédezzétek, miért, nemtom. hahaha. hehe.

#155 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 14. - 22:42

Nekem az az érzésem, hogy holnap érdemes lesz kimenni, úgyhogy drukkolok mindenkinek, meg magamnak is! Posted Image Hátha lesz szerencsém valami hóféléhez. De ha nem lesz hó, akkor legalább szép száraz legyen minden.

#156 GabiPeti

GabiPeti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 286 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 15. - 17:01

Ennél a mainál szebb idõt Januárban kívánni se lehetne.

#157 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 15. - 21:11

... de, a szél kicsit visszavehetett volna :D /ez már csak kötözködés Posted Image / . Az ilyen napsütéstõl még a kedvem is jobb lesz!

#158 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 16. - 18:04

Viszont most még a szél sem fújt! A lehetõ legjobb idõ lovagolni, csak kár, hogy itthon vártak azok a ***** házi feledatok :mad: . Remélem jövõ héten, síszünetben is ilyen lesz!

#159 Zsuzsu

Zsuzsu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 16. - 19:47

ma tényleg kifejezetten lovagolni való idõ volt...legalábbis szerintem! A szél is csak egy picit fújt, sütött a nap, nem volt se meleg, se hideg, én pont az ilyen idõt szeretem!

#160 liviakonrád

liviakonrád

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 931 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 16. - 22:19

Lesz ennek még bõjtje mikor pl. szalmát kell majd venni...