Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Zsábi


  • Please log in to reply
722 válasz a témához

#81 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 14. - 22:52

Akkor most már van hová írnod. :D Angyi különben nagyon tetszik, valami ilyesmi lovat képzeltem el én is magamnak. :ang: Csak nem kancát, hanem heréltet. :yeah:

#82 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 19. - 22:39

Sziasztok! Nekem is van egy ismerõsöm,akinek van egy Zsábia. Nagyon jó véleménnyel van róla. Igaz,hogy elõtte egy olyan srác nem tudott vele mit kezdeni,aki gyerek kora óta lovakkal dolgozik és amúgy e ló kivételével minden lovat képes volt "szóra" bírni. Azt mondta,hogy szinte halálfélelme volt,amikor be kellett hozzá menni. Aztán D. barátom (remélhetõleg már szólíthatom barátomnak) elvitte és szépen,rengeteg türelemmel ls akarattal belovagolta,megszeliditette.Azóta a ló...hmmm..királyos. Pányvára szokta kirakni,ha éppen itt van a lova is.A ló annyira megszokta,hogy soha sem gabajodik a kötélbe.Simán legelget.Amúgy elvan egy marák szénán és abrakon is. Kitartása,teherbírása,már-már hihetetlen. Srác fogta magát és hazalovagolt vele,mert úgy tartotta kedve.A haza az 200km-et jelentett neki.A kis ló simán,aszem 1,5nap alatt megcsinálta a távot. Tetszik nekem is a kis lovacska. :) Mi lehet most az áruk?

#83 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 20. - 1:59

Nem tudom, talán érdemes utánanézni a neten.

#84 kisgal

kisgal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 65 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 7. - 12:12

Nem tudom, talán érdemes utánanézni a neten.


Végigfutottam ezt a fórumot...
Nálunk van eladó zsábi (Érsek udvar, Sajómercse www.mercse.hu). Az egész állományt értékesíteni fogjuk. Legközelebb jövök, fotókat is teszek föl, egy mén van, nagyon elegáns, egy kancacsikó és öt vemhes kanca május-júniusi elléssel. Az állományból kettõ már most lovagolható, a többi idomításra vár. Kezdõknek a nálunk lévõk nem ajánlottak, de kétségtelen elõnyeik megvannak. Szívósak, igénytelenek, okosak, gyorsan "feltalálják magukat", hálásak. A nálunk lévõk a fejüket féltik és az emberrel többnyire bizalmatlanok, de a türelem és következetesség csodákat mûvel. A hibákat nem mi hoztuk létre, és elég nehéz egy tartósan rosszul kezelt lovat helyre rakni, de aki ilyen különelges fajtát akar, annak feltétlen megéri foglalkozni vele. Az innen elkerült lovakkal megvan a kapcsolatunk és rendkívül jó referenciákat tudunk felmutatni, valójában az egyedi bánásmódra nagy szükségük volt és nagyon meghálálták. Az ár a használhatóságtól és kortól, vemhességtõl függ, de 200e fölé nem fogunk menni. A fajta ritka és nagyon jó hobbiló.
Pont ma fogtam ki az egyik kancát a többi közül lasszóval (kijárt a mûútra a villanypásztorból az istenadta) és egy órán belül rá tudtam tenni egy kötõféket és most pányván legel, hagyja magát vezetni, érti, hogy mit akarok tõle és hogy nem akarom bántani, hamarosan kipróbáljuk, hogy hogyan állja a szerszámot...
üdv
Benedek
ui. itt nincs internet, csak ritkán jutunk hozzá, a fotókkal tehát türelem...

#85 kisgal

kisgal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 65 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 11. - 14:42

itt vannak a zsábi fotók, jó sárosak, de legalább aktuálisak, elvégre tél van...
Vemhes kancák:
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image

csõdör:
Posted Image

amint látszik teljesen eklektikus társaság, de legalább jól tápláltak, ellentétben egyes helyekkel...
Ezeken kívül van még egy 3 éves kis fekete-tûzött csikó és egy kb. 4-5 éves sárga csikó (az is vemhes és hasnoló a fenti sárgához), csak róluk nincs sztárfotó. Az összes zsábi eladó nálunk.

#86 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 11. - 23:56

A képeken egész jó lábaik vannak. Már amelyiknek látszik.

#87 kisgal

kisgal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 65 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 12. - 11:21

A képeken egész jó lábaik vannak. Már amelyiknek látszik.


Hát most mit mondjak...ha én vagyok felül egész jó, de ha alul vagyok azért kicsit nyomnak...

Amúgy a lábaikkal nincs semmi baj. Pihenõben csöppet talán hajlamosak a csánkjaikat összetartani, de azért nem verik össze. A patavánkosuk egy leheletnyit lehetne magasabb és a csüd meredekebb, de ez egyáltalán nem látszik zavarni õket. Erõsek, szilárdak és semmilyen szervezeti vagy szerkezeti problémájuk nem volt soha, rádaásul állandóan kijárhatnak a domboldalra, eleget mozoghatnak.

#88 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 12. - 13:52

:) Megnéztem a honlapot. Elkezdtem álmodozni egy családi nyaralásról, némi huculos-zsábis túrázással fûszerezve.

#89 kisgal

kisgal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 65 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 14. - 8:49

Bükk-hegység észak-nyugati részén, Szilvásvárad és Putnok között - Sajómercse.

www.mercse.hu

#90 Lexa

Lexa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 603 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 19. - 7:58

Tényleg érdemes zsábit venni szerintem... Nekünk is van a tanyán Kisgal-éktól zsábi.. És nagyon kedves és nagyon jól lovagolható paci lett belõle... Az mondjuk tény, hogy kezdõknek nem ajánlott... Legalábbis amelyik nálunk van, nagyon sebes és menõs lovacska, kell egy kis tapasztalat hozzá, de szeretünk vele menni és jó lovasíjász ló vált belõle.. Én voltam a ménesnél is .. szerintem jól néztek ki akkor nyáron... vannak képeim is elvileg, csak nm találom most..

#91 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 20. - 23:40

:)

Megnéztem a honlapot. Elkezdtem álmodozni egy családi nyaralásról, némi huculos-zsábis túrázással fûszerezve.

Az ötlet határozottan jó. :yeah:

#92 kisgal

kisgal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 65 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 25. - 11:25

Az ötlet határozottan jó. :yeah:


Kérem, kedves M.Sörény és Adrienn, ne hezitáljanak tovább, hanem váltsák valóra ábrándjaikat, nagyon szívesen látunk mindenkit! A huculjaink idén egész télen, szinte minden hétvégén kondiztak, hegyet másztak, hogy bírják a nagy tavaszi túrákat, a körben meredezõ hegyeken gyakorlatilag megvetõen átnéznek. A vesekövet kirázó ügetésüket tökélyre fejlesztették és a zsábik is egyre szelídebbek, ha marad belõlük, mert szerencsére meglódult az érdeklõdés irántuk...
üdv
Benedek
www.mercse.hu

#93 réka_d

réka_d

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.338 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 26. - 19:46

kisgal! hogy sikerült összeválogatni annyi vesekövet kirázó hucult? nálunk csak két egy rázós van a többi sok igencsak kényelmes... meg én a lengyeleknél is csak kényelmes huculon ültem. biztos valami nagyvilági összeesküvés ellenem, hogy csak kényelmes huculokat kapok kipróbálni, hogy elhigyjem, hogy nem is kényelmetlenek...

#94 kisgal

kisgal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 65 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 27. - 9:28

kisgal!

hogy sikerült összeválogatni annyi vesekövet kirázó hucult?
nálunk csak két egy rázós van a többi sok igencsak kényelmes...



ez ugyan erõsen huculos téma - a zsábik meg fognak lassan sértõdni - de nincs mit szépíteni, a hucul a nagyokhoz képes sûrûbben szedi a kurta kis lábait és ennél fogva szaporábban üt fel és nem is nagyon hintáztat az áldott...Ettõl függetlenül én szeretem és ki is ülöm hõsiesen, mert úgy határozottan jobbnak találom. Egyébként két forrásból van huculunk: Jósvafõ és Románia, az utóbbi két telepapíros tenyészkanca és szemünk fénye, kicsit tömegesebbek az itthoniaknál.
Totál off:
mondd Réka, miért vetettek mohart nálatok és nem lucernát? A talaj miatt vagy más oka volt? Válasz talán jöhet priváton át, most sikerült apróbb szántókat szereznem és takarmánystratégiai döntést kell hoznom. A hucul ösvény is érdekel.


Egyébként a zsábikról.

a korán beesõ tavasz elmosta a téli tunyaságunkat és két zsábit gyors ütemben kifogtunk a vadabbjából. Mindkettõ hihetetlen gyorsan szelidül. Az egyik egy kis 5 év körüli kanca, a másik egy rutinosabb 10 év körüli vemhes jószág. Már egyik sem hirtelenkedik és mindkettõ hagyja piszgálgatni a feje környékét is, sõt a kicsinek az összes lábát fel tudom már venni, ami nem semmi ilyen rövid idõ alatt. Most intenzív emberkúrán vannak, hogy szokják és talán szerssék is a törõdést. Csöppet még híznak és megy rájuk a szerszám, nem hiszem, hogy sok gond lesz, majd kommentálok...

#95 réka_d

réka_d

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.338 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 27. - 10:16

igaziból mindekettõnk van, sõt. Szóval termelünk mohart, lucernát, rétiszénát és zabot is. egyrészet nem lehet mindenhovva lucernát rakni, mert a talajuntság miatt elõbb utóbb csak lucernaböde teremne rajta (luci-kártevõ)(nem gyakorló növénytermesztõknek... aki termeszt lucit, az ismeri..) másrészt a lucerna elég tömény takarmány így, ha csak azt kapnának, akkor baromira meghíznának. a mohar azért jó, mert viszonylag nagyobb szárazség mellett is terem, vagyis a tavalyi évben ideális volt (igaziból nem ,mert bár jobban terem, mint a rétiszéna, de azért ez is elég kicsi maradt mert túl nagy szárazság volt). De nagyobb szárazságot visel el, mint a rétiszéna, nem nagyon érzékeny a monokultúrára a saját tapasztalatok szerint, és a lovak eléggé szeretik (már nagyolovas ismerõseinket is megtérítettük, mert egyszer vittünk hozzájuk egy nagymoharbáláté s a lovai nem voltak hajlandók mást enni, csak azt.) ennek viszonylag kisebb a tápértéke, mint a lucernának, inkább a rétiszénához áll ilyen szempontból közel. sokkal inkább etethetõ ad libitum, mint a lucerna. a rétiszéna az ideális, az lenne a legjobb, de egyrészt nagyon drága telepíteni, másrészt általában a kaszálókeverékben is csak legelõfüvek vannak, ami igaziból nem jó, mert annyira nem nõ meg és hamar elöregszenek a benne levõ füvek. szóval ha van jó rétiszéna, akkor az a legjobb. a lucerna jó, a mohar jó, a rétiszéna jó. igaziból, mivel elég jó takarmányértékesítõk a huculok (gondolom a zsábik is) nincs szükségük annyira koncentrált takarmányra, mint a nagylovaknak. ezért zabra sincs szüksége egy használati állatnak szerintem. még a leggyengébb legelõtõl is képesek hízni, de azért nem az az ideális nekik sem, szóval sennki se hivatkozzon rám, amikor birkalegelõn tartja a lovát!!! visszetérve a tárgyra, nálunk csak a csikók és a szoptató vagy harmadik harmadban levõ kancák kapnak zabot, és ehhez (hogy a Ca-P arány ne boruljon fel, nameg mert jó fehérjeforrás) lucernát is adunk. a huculösvényre várunk szeretettel, de azt inkább a huculösvény topikban beszéljük meg, mert amíg a takarmánynövény termesztés belefér a zsábi topikba (hiszen õk is esznek :) :ang: ) ) addig a h.ö. nek van saját helye. a lépésüket tekintve: ha az lenne a kényelmetlenség oka, amit írsz, akkor az angol telivér lenne a világ egyik legkényelmesebb lova, az arab meg elég kényelmetlen lenne, mert az sem túl nagy. Szerintem nem a lépéshosszban keresendõ egy fajta kényelmessége vagy kényelmetlensége. Hiszen akkor a zsábi is totál kényelmetlen lenne, meg az izlandiról meg nem is beszéljünk. Azt elismerem, hogy a kislovinkank rövidebbek a lábaik, mint a nagylovaknak, de szerintem egy ló kényelmessége a lábainak pakolásából adódik: hogy mennyire térölelõ vagy akciós, hogy mennyire megy gyorsan és hogy mennyire laza a háta. Egy feszes, gyorsanügetõ, akciós járású ló minden esetben kényelmetlen lesz, legyen szó angol telivérrõl, lipicairól vagy shirérõl, míg egy kényelmes tempóban ügetõ, térölelõ, laza hátú ló akkor is kényelmes lesz, ha shetlandi vagy ha quarter ló.

Edited by réka_d, 2008 február 27. - 11:24.


#96 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 2. - 12:31

Egyébként a zsábikról.

a korán beesõ tavasz elmosta a téli tunyaságunkat és két zsábit gyors ütemben kifogtunk a vadabbjából. Mindkettõ hihetetlen gyorsan szelidül. Az egyik egy kis 5 év körüli kanca, a másik egy rutinosabb 10 év körüli vemhes jószág. Már egyik sem hirtelenkedik és mindkettõ hagyja piszgálgatni a feje környékét is, sõt a kicsinek az összes lábát fel tudom már venni, ami nem semmi ilyen rövid idõ alatt. Most intenzív emberkúrán vannak, hogy szokják és talán szerssék is a törõdést. Csöppet még híznak és megy rájuk a szerszám, nem hiszem, hogy sok gond lesz, majd kommentálok...

Kíváncsian várjuk a híreket! :D

#97 kisgal

kisgal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 65 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 11. - 8:43

Kíváncsian várjuk a híreket! :D


OK. A kis ötévessel nagyon jól állunk! Gyakorlatilag teljesen kezes és szelíd, a gyerekeimet is nyugodtan mellé engedhetem. Nyugodtan fel lehet szerszámozni, idomítása most kezdõdik.
A tízéves (Safi) mellé megfogtunk még egyett. Safi jól halad, vakaróval megkötés és emberhalál nélkül is teljesen végig lehet rajta menni, farához, hátsó lábakhoz érve sem rúg, nagy mennyiségû téli szõr jött le róla. A másik (fakó kanca) rettenetes bizlamatlan és ijedõs, a többi is üti ha tudja, de a fejét nagy ellenszegülés és tûzfújás mellett azért már meg lehet fogni és simogatni, füle, tarkója táját nemigen hagyja. A tepsivakarós cirógatásban a nyakán át egész egyébként a válláig el lehetett jutni, de onnan tovább már hihetetlen nagyot ugrott és jobbnak láttam egyenlõre felfüggeszteni a cicázást.

#98 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 12. - 13:36

Heréltek nincsenek?

#99 kisgal

kisgal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 65 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 13. - 10:19

Heréltek nincsenek?


már nincsenek, ami volt, eladtuk.

#100 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 13. - 23:06

:( (Most pont úgy csinálok, mintha potenciális vevõ lennék... :D)

#101 kisgal

kisgal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 65 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 18. - 9:07

:( (Most pont úgy csinálok, mintha potenciális vevõ lennék... :D)

ha te nem is, de más jó, ha tudja, hogy nagyon eladó az összes zsábink! Négy kanca tele van májusra várható csikóval, azok szépek és használhatók is lesznek, papájuk az az elegáns kis csõdör a kazaklo.hu-n és már csak egyetlen egy olyan kancánk van, amit a "gyilkos" melléknévvel jegyzünk, de pár napja pl. õt is sikerült leféreghajtóznom, igaz lasszóval, igaz, hogy utána mindketten félórát regenerálódtunk, de végül egyikünk sem sérült meg (nagyon).

#102 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 21. - 14:00

:D Ugye majd teszel fel képet a csikókról?

#103 Lexa

Lexa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 603 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 22. - 17:04

Nah ... megint visszatérek egy jó kis videoval ebbe a topicba! :)

Csak érdekességképp:

Most találtam meg egy 1 évvel ezelõtti videot, az edzõmrõl és a zsábijáról, amikor még megvette.
Akkor még soványka volt, de ahogy a videon is látszik már akkor is nagy volt a menõkedve, ami azóta sem változott és még hozzáerõsödött. Ugyanilyen iramban közlekedik a lovasíjász pályán, alkalmanként már rendre is kell nevelnie edzõmnek, hogy ne életveszélyes tempóban menjen. A legutóbbi versenyen 9 mp alatt vágtatott végig a 90 méter hosszú pályán. :D :D :D :D

Edzõm és Tarim egy éve

Edited by Lexa, 2008 március 22. - 17:09.


#104 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 28. - 21:23

OK. A kis ötévessel nagyon jól állunk! Gyakorlatilag teljesen kezes és szelíd, a gyerekeimet is nyugodtan mellé engedhetem. Nyugodtan fel lehet szerszámozni, idomítása most kezdõdik.
A tízéves (Safi) mellé megfogtunk még egyett. Safi jól halad, vakaróval megkötés és emberhalál nélkül is teljesen végig lehet rajta menni, farához, hátsó lábakhoz érve sem rúg, nagy mennyiségû téli szõr jött le róla. A másik (fakó kanca) rettenetes bizlamatlan és ijedõs, a többi is üti ha tudja, de a fejét nagy ellenszegülés és tûzfújás mellett azért már meg lehet fogni és simogatni, füle, tarkója táját nemigen hagyja. A tepsivakarós cirógatásban a nyakán át egész egyébként a válláig el lehetett jutni, de onnan tovább már hihetetlen nagyot ugrott és jobbnak láttam egyenlõre felfüggeszteni a cicázást.

Mi újság, hogy haladtok?

#105 Lexa

Lexa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 603 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 5. - 16:15

Zsábi
Zsábi 1.
Zsábi 2.

#106 zsák

zsák

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 11. - 13:05

Bemutatom a lovamat

Én zsábim
Én zsábim1
Én zsábim2
Én zsábim3
Én zsábim4

Edited by zsák, 2008 április 11. - 13:10.


#107 SudarNapkelet

SudarNapkelet

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 11 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 11. - 14:41


A ZSÁBI LOVAK BEHOZATALÁRÓL!!!
Nagyon nagy örömmel köszöntöm a kedves olvasókat,titeket!

Steixner István vagyok, Abáról és nagy örömmel olvastam a Zsábi lovakról mindent ,majdnem mindent.
Hagyományõrzõ bõrmûvesként dolgozom és egy egyesületet kezdtem el vezetni (hivatalosan 2 hónapja)...
Az egyesület teljes neve: Sudár Napkeleti Hagyományõrzõ Egyesület
Ez az egyesület a néhai SUDÁR ISTVÁN emlékére jött létre aki ,sajnos 2000-ben eltávozott az élõk sorából(35 évesen) . Ménesgazda és Újságíró volt, igazi polihisztor. Most nem is szeretnék írni,csak szeretném elültetni a magot a fületekben.............
Õ volt az az ember, aki saját pénzét, energiáit nem kímélve 1997-ben behozta a zsábit magyarországra......
Az egyesület célja szerinti terve, hogy emlékét ápoljuk és hagyatékát feldolgozzuk, természetesen sok egyéb dolog is.
2-3 héten belül indul az egyesületünk hivatalos oldala: www.sudarnapkelet.hu címen.

rólam : ababor.atw.hu (sajnos régi az oldal)
Akit érdekel bármi a lovak behozatalával kapcsolatban, hogy mi volt a terv, szándék velük, hogyan kerültek el máshoz, bátran írjon.

#108 zsák

zsák

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 12. - 20:59

Kedves István! Vannak útszéli információim az eseményekrõl. De nagyon kíváncsi vagyok a teljes verzióra akár itt, akár privát üzenetben Üdv

#109 SudarNapkelet

SudarNapkelet

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 11 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 13. - 8:21

Zsáknak címezve!! Mivel ,a válasz elég erõsen összetett, sajnos csak adott körökben ismeretes, amennyire tudok teljes õszinteséggel ,hozzáértéssel beszélni róla,megteszem! Mi lenne az e-mail,ahová írahtok? Köszönettel: Steixner István(SNHE elnöke)

#110 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 13. - 17:34

SN, megnéztem a honlapodat, nagyon tetszenek a munkáid. :kir: :yeah: :cool: Lexa, ki is a te edzõd?

#111 zsák

zsák

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 14. - 11:59

szilagyiti@citromail.hu

Várom

Üdv

Zsáknak címezve!!

Mivel ,a válasz elég erõsen összetett, sajnos csak adott körökben ismeretes, amennyire tudok teljes õszinteséggel ,hozzáértéssel beszélni róla,megteszem! Mi lenne az e-mail,ahová írahtok?
Köszönettel: Steixner István(SNHE elnöke)



#112 Lexa

Lexa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 603 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 15. - 11:57

SN, megnéztem a honlapodat, nagyon tetszenek a munkáid. :kir: :yeah: :cool:
Lexa, ki is a te edzõd?


Mézszín írtam p.ü.-t!

Zsák lovacskájának állapota meglepett. :eek: Azonban ismerem ezt a külsõt, a tanyán lévõ zsábi is így nézett ki, és a mai napig nem sikerült tökéletesen felhízlalni.
Zsák!
Honnan való a zsábid?

Edited by Lexa, 2008 április 15. - 11:59.


#113 SudarNapkelet

SudarNapkelet

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 11 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 17. - 9:23

Lexának!!![size=3]

Nagyön örülök,hogy megtetszettek a munkáim,ezt köszönöm:)

10 éves koromban kezdtem el hagyományõrzéssel foglalkozni, Abán egy mûv. intézményben (Bõr,ötvösség,aranymûvesség,stb.) m Itt: Pásztor Sarolta, Korcz Judít,Fehér Csaba,Berta Joci
Majd alkalmazott grafika,oklevélírás,kalligráfia ,stb...( Bauer István)
Irány Kisképzõ - Bõrmûves( Kiss Zoltán)
majd Szobrászat szerû dolgok ( Palotás Józsi- M. díjas SZobrász)
irány Dunaújváros - bõrdíszmûvesnek( Molnárné L. Anita - inne Kulcsi mesterségek Bölcsõje ,kulcsi Kemencés kézmûves Egyesület)
madj vissza pestre - MMi, Népi Mesterségek és Mûvészetek sulija több szakon( Petrás Anna) na õ dúrva:)
közben sok nagyszerû bõrõstõl -pl.: Sipos Tomi, Éber Tomi
ekkor már vállakozóként ...Sárvíz Alkotómûhely
beficcent 1,5 év tanítás(Bõrmdíszmûves, néprajz,stb...)
madj hivatalosan létrehozva a (SUDÁR NAPKELETI HAGYOMÁNYÕRZÕ EGYESÜLET) vezetésemmel...

közben most pest: heti pár napban és egy kedves barátommal és " munkatársammal " alkotok : NYERS CSABával ,aki szeréyn véleméynem szerint a legjobb " honfoglalás kori ötvöse" + szakács
rengeteg kiállítás,tárlat ,stb...

DE a legfontosabb az EGYESÜLET, mert Sudár István hagyatékát ápolni és feldolgozni a legfontosabb.
Õ rengeteg dolgott tett ,de kevesen ismerték ,ismerik sajnos.
Õ hozta be a Zsábit és 2 gyönyörû jurtát.....ezért gondoltam mindenki aki ismeri valamennyire vagy szereti a zsábit,tudnia kell honnan jöttek és ki hozta õket "vissza".

köszönettel: STEIXNER ISTVÁN (SNHE elnök) www.ababor.atw.hu www.sudarnapkelet.hu(még nem él!!!)

sziasztok:

ZSÁKNAK!!!!


Megvan az e-mailed ,ahogy tehetem írni fogok !
addig javaslom : érdekesség képpen: www.ababor.atw.hu oldalamat

egyesületünkrõl,Sudár Istvánról szoló cikkeket google-ben "Sudár István", "Sudár napkelet", "Steixner István" alatt találtok ,ha keresitek.
Még sajnos nincs sok ,de sok lecc
Sziasztok!!

#114 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 17. - 9:43

:)

Megnéztem a honlapot. Elkezdtem álmodozni egy családi nyaralásról, némi huculos-zsábis túrázással fûszerezve.

Én már le is foglaltam egy hetet náluk a családnak :P

#115 Lexa

Lexa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 603 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 18. - 5:15

SN, megnéztem a honlapodat, nagyon tetszenek a munkáid. :kir: :yeah: :cool:
Lexa, ki is a te edzõd?



Szerintem Mézszínnek akartad leírni mindezt... :)

#116 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 19. - 17:54

Én már le is foglaltam egy hetet náluk a családnak :P

Ami késik, nem múlik, egyszercsak én is meg fogok ott jelenni... :D :yeah:

#117 jász

jász

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 833 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 20. - 11:30

SudarNapkeletnek! Ne haragudj de mi az, hogy ,,vissza hozta" zsábit bárki is? Nincsennek saját magyar tipusu lovaink? Kevésbé sem rosszabbak, talán jobbak is. Mi lenne ha magyar lovas hagyományokat magyar módra próbálnák a magyarok ápolni az õ magyar lovaikkal. Ez igy csak hagyományferdités. Tévút! A párhuzam vizsgálata nem egy nép kulturális és természeti kincseinek lenyúlását jelenti, fõleg nem a sajátunk rovására. Nem adoptálunk, vizsgállunk! A kazak ló az kazak ló és nem magyar, igy ,,vissza hozni "sem lehet. Behozni azt igen. Egy halott mögé bújva ködös legendákat teremteni, hát...? Itéld meg magad! Ne magánba terjeszd, tedd ki fórumra! Ha van tanulság és mondanivaló, hagy okuljunk. Elõ a magyarországra szakadt zsábik titkos történetével! Gyõzzön a jó, vesszen a galád!!!

#118 zsák

zsák

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 21. - 11:55

Kedves Jász!

Mint Zsábi tulajdonos köszönöm kirohanásodat az õsi magyar lovak nevében. Remélem az a pár tucat zsábi nem veszélyezteti a magyar lovak létjogosultságát.
Egyébként többször elolvastam István hozzászóllását, de nem érzem azt a veszélyt sem, amit a magyar hagyományokra jelentene ez a dolog


SudárNapkelet-nek!!!


Ne dõlj be a provokációnak, írd csak meg nekem e-mailban a történetet, Jászt meg fúrja szét a kíváncsiság

He-he
Zsák

SudarNapkeletnek!
Ne haragudj de mi az, hogy ,,vissza hozta" zsábit bárki is? Nincsennek saját magyar tipusu lovaink? Kevésbé sem rosszabbak, talán jobbak is. Mi lenne ha magyar lovas hagyományokat magyar módra próbálnák a magyarok ápolni az õ magyar lovaikkal. Ez igy csak hagyományferdités. Tévút! A párhuzam vizsgálata nem egy nép kulturális és természeti kincseinek lenyúlását jelenti, fõleg nem a sajátunk rovására. Nem adoptálunk, vizsgállunk! A kazak ló az kazak ló és nem magyar, igy ,,vissza hozni "sem lehet. Behozni azt igen. Egy halott mögé bújva ködös legendákat teremteni, hát...? Itéld meg magad! Ne magánba terjeszd, tedd ki fórumra! Ha van tanulság és mondanivaló, hagy okuljunk. Elõ a magyarországra szakadt zsábik titkos történetével! Gyõzzön a jó, vesszen a galád!!!


Edited by zsák, 2008 április 21. - 11:55.


#119 réka_d

réka_d

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.338 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 21. - 16:49

basszus ezek után már engem is érdekel a történetük, pedig esküszöm egy héttel ezelõttig azt hittem, hogy tudom a történetüket, de ezzel a titkolózással, meg juj, elmondom neked, de csak magánban, meg jaj, ne csak magánban dologgal már engem is elkezdte fúrni az oldalamat a kíváncsiság, hogy mi fene lehet ebben ennyire titkos, hogy elmondjuk, de csak sugdolózva, nehogy a többiek meghallják... meg társaságban különben sem illik sugdolózni, szóval vagy írjátok fel a fórumra a gondolataitokat, vagy ne, de ne utalgassatok itt a nép elõtt magánbeszélgatésekre, amit csak ti értetek, mert nem szép dolog! egyébként jász: szerintem úgy értette SN (bocs, ha megsértelek a rövidítéssel,nem szándékom), hogy behozták a zsábikat, egyszer a 90es években, utána elvitték õket és aztán "visszahozták" õket. Jaj, hát nem érted??? :dev: zsák: hogy van a pacid? hízik már? nem is írtál még semmit róla!! várjuk

Edited by hihi, 2008 április 28. - 16:53.


#120 jász

jász

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 833 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 21. - 20:25

Azt hiszem világosan irtam! Nincs lovakkal bajom Kedves He-He Zsák! Ne beszélj mellé. Nem kell segédkezni még egy hülyeség megkreállásánál, van itt elég. Lehet nyomni a valóságról! Hátha az is van olyan izgalmas mint a ködölés. Azt hiszem egy igény közlése nem provokáció. Kirohanni meg felénk a pisis tacskókölykök szoktak, ha megérzik a macskát. A férfiak arcból arcba beszélnek! Úgy tûnik a lányok is. :) Ti + pusmogjatok!