Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Macskák


  • Please log in to reply
4979 válasz a témához

#4641 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 8. - 6:55

Nem hinném, hogy bosszú lenne, bár egyre kevésbé ismerem ki magam a macskákon. :) A viselkedésüket egyszercsak megváltoztatják, és nem tud rájönni az ember, hogy miért. A mieink pl. kezdettõl fogva velünk aludtak, mindig, aztán nemrég egyik napról a másikra egyszerre abbahagyták a velünk alvást, nem jöttek többé oda, egyik sem! Örülnöm kellene, mert így nem vagyok "leszögezve" egész éjszakára, de inkább rosszul esik. Nem tudjuk az okát. Ma még a másik szobában sem tudtak aludni, mert a nyitott ablakok miatt ki voltak zárva onnan. Inkább aludtak a folyosón, mint velünk. A meleg miatt nem lehet, mert tavaly nyáron is velünk aludt a Csoki (a kicsik még nem voltak meg), és most még a nagy meleg beköszönte elõtt elhagytak minket. Én is örülnék, ha tudnám az okát.

Úgy fest, hála az égnek, ez a rágcsálás nem vált tartós szokássá nálunk, fura volt az egész, gyakorlatilag a mûtét utántól kb a varratszedésig rágott... Azóta viszont nem láttam hogy csinálná. Igazából nem is érdekel miért csinálta, a lényeg, hogy abba is hagyta.:P

Furi macska ez.:) Nagyon féltettem a mûtétnél, mert olyan kis törékeny volt, pici és soványka is (Amúgy is parás vagyok, bármelyik állatom is kerüljön kés alá.). Most meg olyan ütemben kezdett el nõni (nem hízni), hogy rendesen szembetûnõ, még úgy is, hogy folyamatosan szem elött (és láb alatt) van. Súlyra is elég szépen gyarapodik, egyértelmûen érezhetõ, mikor felemelem, pihe könnyû volt (Nem érte el a 2 kg-ot.). Örülök neki, hogy kezd picit masszívabbá válni, alapvetõen eddig se kellett félteni, de valahogy zavart, hogy látszólag elmaradt más, hasonló korú macskáktól, bár kezdtem elfogani, hogy mini macska lesz belõle.:)

#4642 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 11. - 6:14

Nekünk a talált cicánk ilyen kis girnyó. Pihekönnyû a súlya még mindig. Max. egy hónappal fiatalabb a 2. számú cicánknál, de sokkal kisebbnek látszik. Szegénykém sokat nélkülözött az utcán, nem tudott fejlõdni, még nem tudta utolérni magát. A pocija már kerek, de a csípõje még mindig kiáll. Mikor hazahoztuk, alig tudott járni, felkelni, olyan gyenge volt. Biztosan elõbb-utóbb õ is tömörebb lesz, most még észre se veszem, ha rámugrik. Ezért is örülök, hogy rátaláltunk, nem tudom, meddig húzta volna betegen, kiszáradva az utcán, ráadásul rögtön tüzelni kezdett, azóta lefialt volna, ha a kis gyenge teste engedi. Továbbra sem bántam meg, hogy nem adtam örökbe, szeretnék élete végéig gondoskodni róla. Szegénykém a macskanáthából nagyon nehezen lábal ki, hiába kapott kétszer is injekciókúrát, megint el kellett kezdeni az antibiotikumot. A szeme is újra begyulladt. :( Nem tudom, van-e valami macskavitamin, amivel az immunrendszerét fel lehetne erõsíteni? Lakásban van, rendesen kap enni (eszik is rendesen, az étvágyával semmi gond, az biztos :) ), inni, megerõsödhetne, de úgy látszik, nem tudja leküzdeni a vírust teljesen. Annyira már nem esik vissza, mint amilyen megtalálásakor volt, de csak tüsszög, csak piros a szeme...

Edited by Repülõrajt, 2012 május 11. - 6:17.


#4643 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 11. - 6:46

Van a béresnek is macskavitaminja. Én a JOLOVIT nevezetû vízben oldódót adom a cicóknak, amikor beindul a bogár szezon ( azaza már egy hete) , mert olyanok lesznek mint a kifordított bundakesztyû :) . Minden gond nélkül tejben, kajában megeszik.

Edited by Csikasz, 2012 május 11. - 6:46.


#4644 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 11. - 14:46

Köszi a tippet! Rákerestem, egy 100 ml-is nem is túl drága. Majd kiderítem, nálunk hol kapható, és kipróbáljuk! :)

#4645 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 11. - 18:07

Macskanáthára szokták ajánlani az IMMUNOVET-et is, bár az enyém nem hajlandó megenni. Akkor sem, ha belekeverem a kajájába. Filemonnal könnyebb egy kapszulát lenyeletni, minthogy ilyen granulátummal összemicsináljam a kajáját... :rolleyes: :D Kiakad tõle.

Edited by Bokorugró, 2012 május 11. - 18:08.


#4646 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 11. - 19:48

Ezt a tippet is köszönöm, jónak tûnik ez is, ahogy én gondolom, ár-érték arányosan drágább. Bármennyi pénzt rászánok a cicákra, inkább én nem eszek. Most az állatorvos által felírt Cifrant kapja, naponta egy negyedet, 5. napja. Valamiért rosszabbodik az állapota. :( A szemcsepp ma este elfogyott, de hiába kezeltük egy egész flakon erejéig, mostanában egyre gyulladtabb lett újra, vörös, sokat csipázik. Napról napra, ma este már óráról órára egyre többet tüsszög, elkezdett most köhögni. Úgy gondolom, holnap délelõtt visszaviszem az állatkórházba, és közlöm, hogy sem a szemcsepp, sem a gyógyszer nem hat. Amikor összeszedtük az utcáról, március 23-án (!), másnap rögtön kapta az elsõ szurit a macskanáthára, aztán még kapott egyet vagy kettõt egy héten belül. Jobban lett, majd visszaesett, akkor újra kapott vagy két szurit kb. két hét múlva. Azután írták neki a gyógyszert, de éppen jött az ivartalanítás idõpontja, nem adtuk neki a mûtét környékén, különben is úgy tûnt, hogy meggyógyult. Majd egy hete újra jött a tüsszögés, 5 napja elkezdtük minden nap adni a gyógyszert a vacsorájában, de az állapota romlik. Nem akarom már sokáig adni neki a Cifrant, embereknél is 10 nap a határ. Szegénykém most is itt piheg elõttem, a monitor elé feküdt le aludni, hogy velem lehessen. Nagyon keresi a társaságomat, átkeresztelhetõ lenne Árnyéknak, jön utánam, bárhová megyek, bármit csinálok a lakásban, követ. Én nagyon aggódós vagyok, a szívem szakadna meg, ha nem tudnék segíteni rajta! Március óta már rendbe kellett volna jönnie, ha szimpla macskanátha, és nincs kitéve hidegnek, éhezésnek többé.

#4647 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 11. - 21:10

Még egy dolog lehetne Tardomyocel antibiotikum kétnaponta...cc 3 ml kell egy ekkora macsnak! Az én dokim ezt szokta adni, ez 72 órás nyújtott antibiotikum, nem szteroid. Nálunk ez bevált. Te is be tudod adni, bõr alá kell.

#4648 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 11. - 21:11

A Immunovet jó kis találmány, én amúgy idõrõl idõre veszek nekik 1-1 tubus Calo-pet pasztát (vitamin és "szõroldópaszta" egyben.), ebbõl igen minimális mennyiséget kapnak és nem folyamatosan, felváltva sima szõroldópasztával. Drága, de nálunk kb. félévente egy tubus fogy maximum (ha amúgy nincs probléma, ha betegek, kicsit több.), úgy azért nem olyan megterhelõ. (A Jolovitet még nem nagyon hallottam, hogy macskáknak adnák.:) Én eddig max galambnál használtam. Bár gyakorlatilag ez is csak vitamin...:)) Más kérdés: Katzor macskaalmot vásároltam eddig a két szõrgolyónak. De kb 1 hónapja nem lehet már kapni az (Inter)Sparban.:S Kérdés: Nem tudja valaki, hogy a Cora forgalmazza-e még? Igazából Szolnokon korábban ezen a 2 helyen volt kapható, mivel a Cora kicsit kiesõ helyen van, így egyelõre elvetettem az ötletet, hogy kimásszak oda, csak ezért.:)

Edited by kt-gyu, 2012 május 11. - 21:12.


#4649 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 11. - 21:32

Csak a tisztánlátás végett.

Reprajt, ha nem javul, sõtpláne romlik, vidd vissza. Gondolkozzanak rajta õk, hogy mi lehet a bibi :)

A tardomyocelt, lévén valóban 72 órás nyújtott hatású, 3 és nem kettõ naponként kell adni. És ha valaki feltétlenül otthon akar bohóckodni injekciós antibiotikumokkal, annak kedvéért közlöm hogy kutyánál-macskánál (legalábbis) tíz testtömegkilóra kell belõle 1 ml, tehát egy alulfejlett házimacskának inkább 0,3 mint 3 ml az egyszeri adagja.

A Calopet nem szõroldó és nem vitamin, hanem mesterséges tápláláshoz való; ártani nem árt, de vitaminforrásnak (vagy szõroldásra) adni hótt értelmetlen.

#4650 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 12. - 7:21

Köszi Õz...én csak saccótam, mivel nekem a doki szúrogatta õket! Egyébként egy nekem is nagyon nehezen mászik ki. Hófehér, keleti tipusu cica kék szemmel, azt mondták ennek gyengébb is az immunrendszere. Valami jó is, lesz végre egy kék sziámi babám, csodaszép gyerek!

#4651 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 12. - 8:18

Személyes okokból (más, munkaügyben peres ellenfél doki) úgy döntöttem, ma nem viszem be a cicát, holnap nincs rendelés, tehát jövõ héten kihívjuk a magándokinkat, és nem szórakozunk többet az állatkórházban. Ott mindig másik doki rendel, aki nem tudja, mit adott az elõzõ, ráadásul oda kell szólni elõtte, ki rendel, mert nem szeretném, ha a fenti doki a kezei közé kaparintaná az én macskámat, képes lenne direkt lealtatni vagy más módon kinyírni. Ilyen injekciós dolgokkal itthon nem próbálkoznék, a felírt gyógyszerrel is óvatosan bánok, nehogy túladagolás legyen belõle. Úgyis lassan oltalni kell az 1. számú macskát emlékeztetõvel, és abban õ az illetékes. Nem drágább, mint az állatkórház, jó doki és nem lutri (hogy ki rendel), ráadásul ingyen kijön házhoz. Remélem, két nap szemcsepp nélkül még nem lesz súlyos hiba... A Cifrant addig kapja. Immunovetet venni fogok, hétvégén nincs nyitva az állatpatika, hétfõn beszerzem. Mindenhogy kiharcolta ez a kis nyamvadt, hogy ne adjam örökbe. :) Nem képes felgyógyulni (betegen nem adnék túl rajta sem õmiatta, sem a leendõ gazdája miatt), meg annyira aranyos, hálás, hogy képtelenség csak úgy odaadni bárkinek is. Volt egy szokása eleinte, amikor még hirdettük: simogattam, és õ visszasimogatott, a mancsával simítgatta az arcomat. Nagyon gyorsan meggyõzött, hogy velünk marad. :) Azóta is õ a legragaszkodóbb cicánk. Akkor is hazahoztam volna, ha tudom, mennyit kínlódunk vele, sõt annál inkább. Nem tudtam, hogy beteg, mikor találtuk, de utólag örülök a hazahozásának, mert nem sok esélye lett volna az utcán. Mindent megteszünk, hogy ép, egészséges macska legyen belõle minél hamarabb! Csikasz, gyönyörû lehet az a fehér cica kék szemekkel. Van kép róla? Meg majd a kék sziámiról is! :)

#4652 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 12. - 19:02

Szerintetek érdemes az Immunovetet neten rendelni? Olyasmire gondolok, hogy lehetséges-e, hogy esetleg hamisított terméket küldenek? Itt találtam olcsóbban, nem tudom, mennyire megbízható szállító.

#4653 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 17. - 15:45

Megjött az Immunovet. Már csak rá kéne jönni, hogy lehet felbontani. :D Mert ahol azt írja, hogy "press", ott emberi lény semmilyen eszközzel be nem tudja nyomni... Ötlet? Közben Cuki cica csobbant egyet a 180 literes akváriumban, aminek párom levette a tetejét, hogy a világítást megcsinálja. Mire észbe kaptam, már ki is lõtte magát onnan (nem tudom, hogy), az egész szoba csupa víz lett... :D

Edited by Repülõrajt, 2012 május 17. - 16:06.


#4654 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 20. - 20:54

:D Nálunk egyszer a vízzel teli kádba ugrott be Filemon elõdje. Addig nem tudtuk lebeszélni róla, hogy a kádban mászkáljon. Nade onnantól... :cool: :gm: Az immunovet általában egy olyan hengeres dobozban van, ami úgy mûködik, mint egy sószóró. A tetején lévõ mûanyag kupakot kell elforgatni. Persze lehet, hogy ez más csomagolás. Ahogy elnézem a hozzászólásod dátumát, azóta már nyilván megoldottátok... :)

#4655 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 21. - 5:50

Igen, fúrógéppel :D

#4656 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 24. - 20:49

Ööö... :huh:

#4657 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 25. - 5:55

Tényleg. De hogy nem (csak) én vagyok a kretén lúzer: párom sem tudta felbontani manuálisan. Van eltekergetõs teteje, igen, de az alatt egybefüggõ tömör mûanyag. Ahová a "push" van írva, az kézzel, tollal, késsel be nem nyomható, semmi perforáció nem könnyíti. Marad a fúrógép... Olcsó volt, nem vagyok benne biztos, hogy ez az igazi. :rolleyes:

#4658 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 26. - 7:13

Bizony az Immunovetet is hamisítják. Az igazi gyártója a Vet-nutrition http://www.vetnutrit...o...d=8&lang=hu, és az a legolcsóbb ha tõlük veszed meg a Népfürdõ utában, mert a Primavet, akivel leszerzõdtek, csúnyán rátesz az árakra.

#4659 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 28. - 10:08

Ó basszus! ma reggelre macskatulaj lettem. Anyámhoz leellett egy kóborka. 3 kölyök van és mivel 6 hetesek és anyu nem tudja vállalni, egyet kisírt a párom kislánya. Mivel õ csak 2 hétben 2 napot van itt és egyébként is 6 éves, így megmacskásodtam. A jövevény hófehér kislány olyan kék szemekkel, ami a világon nincs. Macskám még csak a lovak körül volt, de õ benti macska lesz szinte teljesen. Mi az amit egy 6 hetes cicnek meg kell kapnia? Féreghajtó? Valami oltás? Asszem majd járok ide tanácsért... Ha a lányom 6 hetes, csak elbírok még egy makkával nem? :) Képek hamarosan. A vércilu jelen pillanat a Terence Hill nevet viseli. :D

#4660 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 28. - 11:08

Gratulálok mindkettõjükhöz! :)
Féreghajtó, bolhairtó kiscicának való nem árt, aztán 8 hetesen kezdõdhet az oltási program. :) És arra figyelj, hogy a fehér kék szemû macskák sokszor süketek, így jobb is ha csak lakáscicc marad.

Ajánlott oltási program cicáknak, na ezen én is meglepõdtem: http://www.haziallat...vedooltas/4902/
Én úgy tudtam, FIP ellen nincs oltás, csak valami orrspricni, ami nem sokat ér. Õznéni? :confused:

#4661 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 28. - 16:37

Óóóóó, de szerencsés! Terrence Hill cica! :D Gratulálok! :) Halláspróbát egyszerûen (pl. tapssal a háta mögött) lehet csinálni. Lakásmacskánál arra kell figyelni, hogy ne legyen túletetve, és ne legyen hozzáférése mérgezõ szobanövényhez. Egyéb veszélyes dolgokat a kisbaba miatt gondolom, már eltüntettél a házból. :) Játszani kell vele, elég egy régi cipõfûzõ e célra. Szeretnek továbbá lepakolni az asztalokról, szekrényekrõl, törékenyet nem érdemes a polc szélén tartani, se mozdítható virágvázát az asztalon. Ja, és semmi kajafélét letakarás nélkül, sehol. :) Nem nevelhetõek ilyen szempontból, csak azt tanulják meg, hogy jobb, ha nem veszik észre õket, amikor éppen lopnak. :cool: Célszerû jobb minõségû almot venni, ami nem feltétlenül jelent drágát, egy bizonyos L-el kezdõdõ, rövid nevû, a végén mássalhangzó torlódást tartalmazó áruházlánc saját macskaalma 700 Ft / 10 kilo, és elsõ osztályú minõség. De jó a Claude is, ami 900 Ft. A másik, T-vel kezdõdõ nevû elterjedt áruházlánc saját alomja vacak, kísértésbe se ess vele. A márkás, drága almokat nem érdemes megvenni, szerintem fölösleges pénzkidobás. Naponta legalább kétszer ki kell kapni az alomlapáttal az összeállt cuccot meg az eredendõen darabosat, pár másodperc, és tiszta az alom, szaga se fog kialakulni. Alomtálcát célszerû nem a legkisebbet, és peremeset venni, a T***o áruházláncban 2000 Ft alatt van. Körömkoptatásra jó az ülõgarnitúra :gm: :D Na jó, ha ezt elkerülnéd, akkor egy darab padlószõnyeget fel lehet rögzíteni ajtófélfára, falra, ahol hozzáfér a cicc, vagy venni, csinálni kaparófát, macskajátékot kaparófával, stb. (meglepõen okosak, én megmutattam a kaparófán saját magam, leutánoztak, és azóta is használják.) Az ivartalanítást pedig még lakásciccnél is erõsen ajánlom, a koncertezést, nyûglõdést és szagokat elkerülendõ! Szerintem 5 hónapos kora körül érdemes. Csak egyszer egy hétig volt ivarzó nõsténycicánk, eléggé meguntuk. :D

#4662 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 28. - 18:21

Jaj de jó ötletek, köszönöm! Házi tigrisünket kicsit sem viselte meg az elválasztás. Rohangál, játszik mindennel, jó étvággyal eszik. Szemmel láthatólag igen boldog macska. Karomélesítõnek kinevezte a dívány sarkát, mi meg ejtettünk a régi darab felett pár könnycseppet és rábólintottunk. Megérti az ember. egy maroknyi vérmacskának mégsem lehetnek tompa körmei. Mikor kifárad, felugrik a rattan legkissebb részére, azt szavazta meg magának, mi pedig arra is rábólintottunk. Macskaalom valami nagyon névtelen van, de beújjítom a tömörödött mássalhangzós üzletlánc termékét, hogy kipróbáljam az ajánlást. Egyébként a mostani almot elsõre megtalálta, jár is rendszeresen - közvetlen mellé. :D A rattanon kívül már felmászott a konyhaszékre, beleült a párom fejjel lefelé tárolt motoros bukósisakjába és mikor ezt nehezményezte, mondtam is neki, hogy örüljön, hogy nem cifrázta tele. :D Szóval 1 nap alatt megcsillogtatta az ellenállhatatlan személyiségét és az etetések már csak gyakorlatban zajlanak a maguk rendje szerint, mert elméletileg már mi eszünk az õ tenyerébõl. :) Ha nem szeretnék belõle extra luxusmacskát, ugye nem kell neki laktózmentes cicatejet vennem? Hogy állnak a kölyökciluk a kecsketejjel? Az van bõven, de még nem mertem adni. Ivartalanítást pedig mindenképpen.. ígyis-úgyis, szigorúan. Szóval 5 hónap... Köszönök mindent.

#4663 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 28. - 19:11

Ma végre hazahoztam életem elsõ sziámi cicáját, egy kék fiút, fantasztikusan õriz, még a kutyát sem engedi a közelembe. JA és olyan hangjai vannak amit még soha nem hallottam macskától. Nagyon rég szeretnék ilyen macsekot, hát tényleg egy egyéniség... Kecsketejet szeretik és nem fosnak tõle!

#4664 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 28. - 20:55

Nagyon szeretném látni mindkét cicc képeit. :) Gyönyörûek lehetnek! Még a kiscicáról az jutott eszembe, hogy az elsõ idõkben lehet, kellene neki egy bélelt dobozféle, amiben alszik. Leginkább dobozban érzik magukat biztonságban, ha nincs velük az anyjuk. (A mi elsõ cicánk pl. doboz híján az alomtálcában aludt, ennek megfelelõen az ágyba kakilt. :D Egy nap után kellõképpen ki voltam borulva, mikor eszünkbe jutott az alvósdoboz lehetõsége - minden "lelki problémáját" megoldotta.) Késõbb úgyis átszokik az ágyba. :gm:

#4665 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 28. - 21:19

Dobozt bekészítettem, tuti ami biztos!

#4666 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 29. - 9:50

Ajánlott oltási program cicáknak, na ezen én is meglepõdtem: http://www.haziallat...vedooltas/4902/
Én úgy tudtam, FIP ellen nincs oltás, csak valami orrspricni, ami nem sokat ér. Õznéni? :confused:

Igen.
Én egyébként is úgy tudom, hogy 8-9 hetes kor elõtt nem érdemes macskáknál elkezdeni az oltásokat, mert elég hosszú az anyai immunitás és az keresztbetesz az oltások munkájának.
Itt van egy tudományosan megalapozott ismertetõ:
http://macska.mancsok.hu/vedooltas.htm


Hathetes cicának tej már nem igazán kell, junior macskakaját egyen, igyon vizet, oszt' jónapot. Persze ha úgyis van (és nem megy tõle a hasa) akkor ihat kecsketejet, de nem létszükséglet.
(A whiskas macskatej leginkább csak desszertnek számít, szopós kölyköt felnevelni NEM jó; erre kiváló por alakú tápszerek léteznek. Aki a már elválasztott macsekjának feltétlenül tejet akar adni, és nincsenek kecskéi; a sima bolti laktózmentes tej pont teljesen megfelel.)

#4667 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 29. - 10:11

Cica remek darab! Egész éjjel a helyén aludt, ha elfárad megy helyére és ismét alszik. Nagy felfedezõ, rengeteget beszél, s hihetetlenül tapad az emberre. Dorombol, törleszkedik, nyal, megkóstolta a reggeli kávémat.

#4668 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 29. - 20:10

Kedves cica lehet! Képeket! Mindketten! :) (A 3. számú cicánk épp most szereli hátulról a monitort. Remélem, látom még a képeket, mielõtt sikerül neki végleg "megszerelnie"!)

#4669 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 29. - 21:58

Igen.


Ööö melyik igen? :)

#4670 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 29. - 23:18

Ööö melyik igen? :)

Nincs, csak orrspricni, ami nem sokat ér.


Orvosi kérdésekben a háziállat.hu-t általában legjobb esetben is felületesnek szoktam találni. Sajnos.

#4671 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 30. - 0:18

Csikasz nekünk a sziámi a családban 19 évesen ment el. A lányommal volt majd egyidõs. Õt ottfelejtették az albérletben, ahol a nagylányom apukájának a kettes számúja lakott, így ment velük mindenhová tovább jobb esetben. 19 évig. :) Sok hosszú évet kívánok nektek is. Most meg jött egy ex kandúr, nagyon jópofi 3 éves. Basszus éjjel nem fog a fejem, nem sziámi, hanem az a nagy szõrû keveréke. A gazdik költöznek albérletbe jó messzire, és nem vihetik magukkal. Az egyetlen cica, amelyik oltási könyvvel érkezett eddig hozzánk. 3 éves, beszari. A lányok olyan utálattal fogadták, öröm volt nézni. Az egyik morgott meg fújt, a másik meg iszonyat utálkozós képeket vágott a háttérben. Õk kinn az ablakban, ez a Kapcás (mert ez a neve) meg benn lesett szegénykém a szoba rejtekébõl. Ma Gyulám gondolta kiviszi, elõször a felsõ ablakszemrõl vadászta le a teraszon kinn, aztán meg a kapuban kapta el, jól megcsikarta. Nem voltam itthon, asszondi ne õt szidjam, hogy nincs meg a macska. :D A báránykánk már kiköltözött az istállóba a kecskékhez, most Kapcás rendezi az éjjeli ébresztõket. Elsõ éjjel átrohant a fejemen, arra ébredtem leszakítja a fülem. Sikerült a körmeivel jól lerendeznie, azóta meg éjjelente pár óránként ordítozik, mert eredetileg kinti cica volt, menne világgá. Ma kizártuk a szobából, gyönyörûen alszik az elõszobában a fotelon. Csak én nem tudok aludni, annyira megszoktam az éjszakázást. :o

#4672 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 30. - 6:00

Nincs, csak orrspricni, ami nem sokat ér.
Orvosi kérdésekben a háziállat.hu-t általában legjobb esetben is felületesnek szoktam találni. Sajnos.


Értem, köszi. Hát igen, csak a marketingje jó... de ez egy orvos oldaláról volt kopizva, és ott se volt semmi több. Érdekes.

Lényeg drága Szami, hogy a 3-as kombi plusz a leukózis elleni ismételve egy lakáscicának elég. :)

#4673 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 1. - 9:45

Oké. kezdek ideges lenni. Áfonya bevizelget. Konkrétan a kanapéra jár rendszeresen, arra a felére, ahol én szoktam ülni. Nagyjából egy hete csinálhatja és volt eset, hogy az sem zavarta, hogy a párom mellette ült, úgy látott neki. Hogy a francba tudnám innen leszoktatni? Eddig soha nem volt semmi probléma. Még ha koszos is volt esetleg az alom, akkor sem ment mellé. Most meg ez. Baromira bosszant, mert 3 nap alatt az összes létezõ pokrócot és ágytakaró alkalmatosságot levizelte, Fújtam a kanapéra (nem kár érte) már higitott hypot, de nem érdekli. Ma reggel mire hazaértem megint hugyos volt a pokróc. A párom kb 1 hete kapott állást, azóta eljár itthonról, gyakorlatilag az után, hogy a törpe idekerült csak 1 hónapot dolgozott, azóta éjjel-nappal mellette volt, de mivel én éjszaka dolgozom 90%ban mindig van itthon vele valaki. Nincs háttérbe szorítva, megkap mindent, amit eddig is, ugyanúgy foglalkozunk vele... nem értem. Marha pipa vagyok rá, ezt érzi is, mert a lakás másik végében gubbaszt. Valakinek van valami tippje, hogy 1, mitõl szokhatott erre rá ilyen hirtelen? 2, Hogy lehetne elejét venni a következõ próbálkozásnak? Hozzáteszem a Mázli soha nem túrta ki az alomból, sõt mikor a párom mellett látott neki, akkor a Mázli kinn volt velem a konyhában és stírölte a fecskéket, szóval ez nem lehet magyarázat.

#4674 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 1. - 10:33

Hány alom van a lakásban?

#4675 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 1. - 10:41

Oké. kezdek ideges lenni.
Áfonya bevizelget. Konkrétan a kanapéra jár rendszeresen, arra a felére, ahol én szoktam ülni.
Nagyjából egy hete csinálhatja és volt eset, hogy az sem zavarta, hogy a párom mellette ült, úgy látott neki.

Hogy a francba tudnám innen leszoktatni? Eddig soha nem volt semmi probléma. Még ha koszos is volt esetleg az alom, akkor sem ment mellé. Most meg ez.
Baromira bosszant, mert 3 nap alatt az összes létezõ pokrócot és ágytakaró alkalmatosságot levizelte, Fújtam a kanapéra (nem kár érte) már higitott hypot, de nem érdekli. Ma reggel mire hazaértem megint hugyos volt a pokróc.

A párom kb 1 hete kapott állást, azóta eljár itthonról, gyakorlatilag az után, hogy a törpe idekerült csak 1 hónapot dolgozott, azóta éjjel-nappal mellette volt, de mivel én éjszaka dolgozom 90%ban mindig van itthon vele valaki. Nincs háttérbe szorítva, megkap mindent, amit eddig is, ugyanúgy foglalkozunk vele... nem értem.

Marha pipa vagyok rá, ezt érzi is, mert a lakás másik végében gubbaszt.

Valakinek van valami tippje, hogy 1, mitõl szokhatott erre rá ilyen hirtelen? 2, Hogy lehetne elejét venni a következõ próbálkozásnak?
Hozzáteszem a Mázli soha nem túrta ki az alomból, sõt mikor a párom mellett látott neki, akkor a Mázli kinn volt velem a konyhában és stírölte a fecskéket, szóval ez nem lehet magyarázat.

Az egyik cicával volt nekünk is ilyen idõszak, olyan 4 hónapos kora körül. Õ az ágyat nézte ki magának, volt hogy alvás közben lepisilt.Vidám ébredés volt... :D Rászóltam, egy-két taslit is kapott, de szerintem magától múlt el a dolog. Nálunk nem volt köze az alomhoz, inkább valami lelki eredetûre gyanakodok, vagy hormonok(akkor még ugye nem volt ivartalanítva). Nem tudom igazából.
Egyszer valaki azt mesélte, hogy a narancs illóolajat nem bírják a macskák. Még azzal lehet próbálkozni.

"Qei me amat, amat et canem meum."


#4676 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 1. - 10:41

Hány alom van a lakásban?

Egy. De soha nem volt ebbõl gond.

#4677 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 1. - 10:44

Most jut ismerõsnél szintén ez a gond volt, 5 hónap körüli cicával. Leszokott róla idõvel. És mindkettõ kandúr. A tiéd milyen, mennyi idõs?

"Qei me amat, amat et canem meum."


#4678 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 1. - 10:48

Most jut ismerõsnél szintén ez a gond volt, 5 hónap körüli cicával. Leszokott róla idõvel. És mindkettõ kandúr. A tiéd milyen, mennyi idõs?

10 hónap körül van, lány és ivartalanított.

Mázli pedig kandur és szintén golyótlanított.

Egészen attól a naptól, hogy ide került novemberben, szobatiszta volt, nem pisilt mellé. Csak egyetlen egyszer akkor is azért, mert nagyon kellett neki. Alomtálca takarítás közben, de akkor is a parkettára, nem a kanapéra, vagy hasonló...

#4679 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 1. - 12:13

Akkor tényleg nem tudom. Kitartás, szerintem abba fogja hagyni. De szerintem tuti nem alommal van a baj, vagy ilyesmi. Inkább hormon, vagy terület megjelölés, vagy csak bosszantani akar.

"Qei me amat, amat et canem meum."


#4680 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 2. - 8:22

Ma reggel újabb pisifolt várt itthon. :( A szemét kis dög meg ráadásul az ajtóban fogadott, így elõbb kapott sok nagy simit, minthogy megláttam volna, mit csinált. Egyszerüen a takarók/pokrócok nem száradnak olyan ütemben, hogy cserélni tujam õket, és a kanapé se tud kiszáradni. :( Ráadásul a párom bünteti is a macskát, aminek nem sok értelmét látom, lévén hogy ki tudja mikor csinálta. Gyakorlatilag mostanra odáig fajult a dolog, hogy az alomba csak a nagydolgát végzi, a többit a kanapéra, ha így megy kénytelenek leszünk kidobni. (Nem, nem a macskát, bár már megfordult a fejemben, hogy kiteszem az ajtó elé. :o ) A büntetéssel egyet elért, Áfonya nem megy a kanapéra, ha én akarom odarakni, menekül onnan, de ez nem gátolja abban, hogy wc-nek használja. Majdnem friss az alom, nincs egy hetes, silica gél, szóval ez bõven "félidõ"... konkrétan alomcsere után 2 nappal kezdte ezt az egészet. Ha addig nem szokik le róla, kövi alomcserénél kap külöl almostálcát. A párom éjjel itthon volt velük. Gondoltam arra is, hogy féltékeny, a Mázlira, de basszus, most is az ölemben dorombolja épp álomba magát. :confused: