Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kis színesek


  • Please log in to reply
5186 válasz a témához

#161 Hajnalcsillag

Hajnalcsillag

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 21. - 18:43

Csatlakozom Praclihoz.... még szerencse, hogy ilyenkor már nincsenek sokan!Köki!Egyedül is tanultam dolgokat, de azzal nem dicsekednék :D Remélem, hogy majd sok tanulás után eljutok arra a szintre mint M1es Posted Image mármint, hogy nem töröm ki a nyakam.... Posted Image

#162 poppy

poppy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 100 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 22. - 0:39

Ez igen! Belevaló csaj vagy m1s. Ha ez mind velem történik, több hónap kórházi ellátás a minimum. P Posted Image ppy

#163 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 22. - 3:01

Huh, még szerencse, hogy nem volt alkalmam eddig megtapasztalni ezt Mirageon. Gyorsan le is kopogom: kopp*3 Posted Image Viszont a mai napon is tök jót lovagoltam. Posted Image Elõször egy kis terep, átlovagoltunk Csalára, kajáltunk egyet, ittunk teát, capucchinot, teát, aztán haza. Nem volt nagy túra, olyan 2 óra lehetett, vagy kevesebb. De jó volt. Posted Image Visszatérve a lovardába a pályán még egy kicsit gyakoroltam Mirage-al, éreztem, hogy jó kedve van, miért ne. Vágtázgattunk, kicsit bakolt néha, de semmi gáz. Most a sebességszabályzást gyakoroltam. Posted Image Konkrétan, összeszedni, kiengedni a lovat, elindítani vágtában lépésbõl, álljból. (vigyázni kell a hátralépéssel, mert tudja, hogy azután vágta jön Posted Image ) Aztán teljesen összeszedetten minél kisebb körön fordulatok, olyan 4 méteres körben már jól megy. (átmérõ 4 Posted Image ) Sõt, egyszer majdnem sikerült egy kis piruettféle is, csak jobban elõre kellett volna lovagolnom. Meg az ugrásváltás is megy már jóól. Amúgy Sheriff akármit is mond, ez jól jön terepen is. :) Pl. a keddi terepen, mentünk rotyóvágtában, elértünk egy éles kanyarhoz, összeszedtem a lovat, és bevettük a kanyart minden gond nélkül. Gyöngyi meg azt mondta, hogy azt hitte akkor, hogy elesünk a lóval osz megpusztulnk. Posted Image Megnézem kanyar elõtt, melyik lábra vágtázik, és ha kell átugrasztom, akkor könnyebben veszi a kanyart. De erre magától is rájött a ló a pályán. Az egyenes vonalon való átugrás nem megy, de azt minek? Posted Image Lehet, hogy majd megpróbálom, de nem erõltetem.Cav

#164 Köki

Köki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 291 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 22. - 8:41

M1sLe a kalappal elõtted. Arra nem gondoltál, hogy ha még egy kicsit gyakorolsz akár artista is lehetnél? ;) Komolyra fordítva, tényleg szerencsés vagy, hogy nem esett komoly bajod. Képzelem a lovad milyen csalódott lehett mikor többedszerre is vissza másztál rá! :cool: Köki

#165 Tatteros

Tatteros

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 170 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 22. - 11:52

Hali!M1s történetén felbuzdulva, a tanulság kedvéért teszem itt is közre kis történetemet. Most, hogy már leszedték a gipszet a jobb kezemrõl, és csak a bal középsõ ujjam van vasban, végre tudok irni. Hát szóval az ugy történt, hogy kimentem terepre november 10.-én, egyedül. Valahol Szada környékén találtam egy patakot, amin át kellett kelni egy olyan helyen, ahol alacsony de széles volt a víz. Ez volt az elsõ ilyen témájú ügyünk, ezért vagy 20 percbe tellett, míg sikerült rávennem a pacit a dologra. Aztán visszajöttünk, majd ujra át, mert ismétlés a tudás anyja. Minden ment gyönyörûen. No a tulso parton, mikor felballagtunk, elõrehajoltam kissé, hoggy megsimogassam, megdicsérjem. És ez volt az a pillanat, amikor mellettüónk egy betonlap alatt beindult a helyi törpe vizmü szivattyuja, valami istentelen sivitással. A lo ugrott egy tripla axelt, olyan négyméterest, és szépen beleállt a végén.Eddig voltunk együtt, itt leszálltam róla, egyenest a lába elé.Fogtam a szárat keményen, mert a lóda vagy 15 km-re volt, és nem akartam se hazagyalogolni, se lovat keresni egész nap. A paci halálos frászban azt érezte, valami huzza a fejét lefelé.Hát ágaskodni próbált.Elsõ kisérletként váltott lábbal a hasamra lépett.Azonnal kimaradt a levegõm.Második kisérletként rálépett a két kezemre, na ettõl elengedtem azonnal, ló jobbra el.Néhány perc után sikerült levegõhöz jutnom, s megállapitani, hogy naggyából egyben vagyok. Feltápászkodtam, és láss csodát, a ló 50 méterre ott állt és engem figyelt.Felmásztam rá, és hazafelé indultam.Veresen találkoztam néhány istállóbeli lovassal, gratuláltak, hogy élek.Hazaindultunk rövd vágtában, mondván, ha valami belsõ baj van, jobb elöbb otthon lenni (szerintük)Hát az nem volt egy leányálom.Végeredmény:jobb kezemen két törött ujj, de nem mozdult el, bal középsõ ujj inszakadás, izületi zuzódás. A hasamon néhány izomszakadás, meg kék-zöld betétek, de az a legkevesebb, azóta már lovagoltam. Tanulság számomra:A lo nem lép az emberre, ha látja (és ha nem görény,de az ritka). De ne feledjük, hogy a ló nagy körben lát, de a lába elötti egy-másfél méter holttér, az kiesik a látómezõbõl.Tehát ha ott vagy, nem lát, hagyjad a szárat, menjen isten hirével, ne kapaszkodj, majd visszajön, vagy megtalálják, csakfélre az utból, mentsd a tyukszaros életed. Hát ennyi. T[ 22 November 2001: Az üzenetet átszerkesztette: Tatteros ]



#166 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 22. - 12:15

Uhhh, Tatteros, mielõbbi jobbulást Neked! Látod, milyen jó, hogy kis giznyák arabod van, ha egy mura taposta volna meg a hasadat, akkor most nem lennél ilyen vígan. Posted Image

#167 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 22. - 12:22

Köki, pracli, többiek:van nekem egy magfejtésem arra nézve, hogy hogy miért nem ütöttem meg soha magam Lidércrõl esve (holott már vagy 100szor biztos elõbb váltam meg tõle, mint szerettem volna). Azért, mert nagy lóról nem lehet nagyot esni. A maximális magasság, ahonnan ténylegesen esel, nem több 2 méternél (fölfelé ívelõ röppálya esetében van ez is), és ez nem akkora magasság, hogy az ember belehaljon. Ugyanakkor épp annyi idõt tölt az ember a levegõben, hogy tudjon ösztönösen korrigálni, egy kis ló pikk-pakk kiugrik az ember alól, mire magadhoz térsz, már lent is vagy. Ugyanakkor nagy lónál akkorra utat jár be az információ fejtõl lábig (rémületes valami - ijedtség - megugrás), hogy addig már képben van az ember. Rengeteg esésembõl egyetlenegy volt csak, amikor mondjuk 3-4 napig húztam kicsit a lábam, akkor is egy kõre estem rá. Viszont annyi elõnye van, hogy már fel sem veszem a dolgot, esek-kelek, mint egy keljfeljancsi és nincs benem félelem.Nagy lovaké a világ. Posted Image Viszont már azt is tudjuk, hogy mi az arabok egyetlen pozítív tulajdonsága Posted Image Posted Image Posted Image

#168 Köki

Köki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 291 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 22. - 12:41

M1s Végül is valószínû nagyon igaz a következtetésed. Én már estem póniról, soha olyan gyorsan lóról nem értem földet. Szerencsére semmi bajom nem lett, ott állt mellettem Öcsi a welsh póni és érdeklõdve figyelte kászálódásomat. Viszont esett róla egy kislány, életében elõször ült lóra, és olyan szerencsétlenül ért földet, hogy a könyöke tört el, ami nem gyógyult meg rendesen, per is lett belõle, mert a lovasiskola még nem íratta alá a szüleivel nyilatkozatott miszerint az elõadódó balesetekért nem felel a lovarda. Ez utóbbi tudom nem a vicces topicba tartozik, csak M1s -re reagálva írtam ide.Köki

#169 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 22. - 13:56

Meggyes egyre szimpatikusabb! Másutt megírta, hogy titokban western szárkezeléssel és testtartással lovagol, itt meg nyíltan és szégyenkezés nélkül dícséri az arab lovakat. Megbolondult a világ! Vagy helyrebillent?

#170 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 22. - 15:52

Lehet, hogy Meggyesnek tényleg igaza van, de én a 3. agyrázkódásomat úgy szereztem, hogy egy igen magas pacókáról fejeltem egy hatalmasat kobakban, karámban! (Ha valaki ismerte a Tatiból vagy azóta: Bíboros, nagy sárga herélt, állítólag gidrán - ezt csak azért írtam, hogy megerõsíthesse az, aki ismeri, hogy tényleg elég nagy... Posted Image )De kivétel erõsíti a szabályt! tongue.gif Ja, az elsõ agyrázkódásomat egy arab hátáról pottyanva szereztem, igaz, ott a sebesség volt a ludas. ;)

#171 Köki

Köki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 291 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 22. - 17:28

Zsuzska Te gyûjtöd az agyrászkódásokat? Nekem amúgy nem kell ahhoz ló hátára ülnöm, hogy agyrászkódást kapjak, mert egyszer az elõszobánkban takartam egy akkorát, hogy a család 2 percig élesztgetett, de nem lett semmi komolyabb azonkívül, hogy hirtelen nem tudtam mitõl vagyok vízszintesben. Az viszont lehet, hogy inkább agyrászkódnék, mint törnék egy esés következtében.Köki :(

#172 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 22. - 20:21

Természetesen nem gyûjtöm Posted Image , de én is jobban örültem ezeknek, mint egy törésnek. Bár ez állítólag annál veszélyesebb, minél több lesz belõle, szóval értitek, bár ezt eddig nem érzékeltem (szerencsére). Engem nem tartottak kórházban egyikkel sem, csak átvilágították párszor a fejemet. Posted Image Mindenesetre van olyan, amelyikre a mai napig nem emlékszem, csak arra, hogy vágtázok, aztán meg hogy a pálya szélén ülök.De befejezem, mert ez már kezd "kis horrorok" topikra hasonlítani. :D

#173 Blueeyes

Blueeyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 106 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 22. - 21:10

Sziasztok!Köki! Köszönöm leveledet, megkaptam. Nem, nem estem a lóról ,(legalábbis eddig ;) ) csak nem volt idõm a suli miatt írni. Na de most bepótolom.Nem tudom mennyire vagytok a gyors tanítás híve, de igazából (csekély lovastudásomból kifolyólag) nem is tudom, hogy mi a helyes tanítási tempó. Október elején kezdtem lovagolni tanulni, jelenleg terepre járok az oktatómmal.Ma is lovagoltam egy órát terepen, fantasztikus volt. Egy szép kis erdei ösvényen vágtáztunk is, nekem elég gyorsnak tûnt, oktatóm szerint ez még semmi volt. :eek: Száguldás közben eszembe jutott, hogy bizony ilyenkor nem szeretnék leesni. Még sosem estem (eddig), de nem lehet egy leányálom. Figyeltem is a lovamat, mert tudom, ha belelendül, szeret egy kicsit bakolni. De nem próbálkozott meg vele, ha leengedte nagyon a fejét, összeszedtem egy kicsit. Gyönyörû helyeken jártunk, megnéztük a Petneházynál a karámba kitett csikókat is. Mondhatnám, eseménytelen volt, de ez nem igaz. EZT NEM LEHET MEGUNNI!!! :D Szombaton megint megyek, addig is olvasgatom a Lovaglás alapjai-t.Meggyes! Kis családom kicsit hülyének nézett, nem értették min tudok úgy nevetni, hogy a lépcsõházba is kihallatszik. Csak becsülni tudlak azért, hogy milyen jól állod a sarat. Nem tudom, hogy elsõ esésem után én milyen képet fogok vágni. Kicsit félek tõle. :( Blueeyes[ 22 November 2001: Az üzenetet átszerkesztette: Blueeyes ]



#174 Köki

Köki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 291 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 22. - 21:52

Szia Blueeyes!Hát megkerültél végre! :D Igen-igen a lovaglás az olyan valami ha jól tanítják, hogy nem bírod a gondolataidat másfelé orientálni. Posted Image Én megyek holnap a TAtiba, de azt tudom már elõre, hogy a nagy élmény Pilisvörösvár lesz vasárnap. Megint a pónira fogok ülni, és megint tanulok valami újjat! Posted Image Épp valamelyik nap az egyik kollegámnak meséltem, hogy a lovaglás törvényes narkó valójában, mert egyszerûen nem tudsz élni nélküle, és ha csak késõn próbálod meg elkezdeni(soha nem késõ), akkor az addig eltelt éveket fogod sajnálni! Csak a pénztárcám, és az idõ szab határt a lovaglási kedvemnek. Egyszerûen nem lehet betelni vele, nekem a nyáron mikor nem lovagolhattam :mad: elvonási tüneteim voltak, és szerintem azért is voltam sokszor ingerült. De ez a múlt!Köki

#175 Blueeyes

Blueeyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 106 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 22. - 22:04

[QUOTE]Eredeti szerzõ: Köki:Épp valamelyik nap az egyik kollegámnak meséltem, hogy a lovaglás törvényes narkó valójában, mert egyszerûen nem tudsz élni nélküle, és ha csak késõn próbálod meg elkezdeni(soha nem késõ), akkor az addig eltelt éveket fogod sajnálni! Csak a pénztárcám, és az idõ szab határt a lovaglási kedvemnek.Köki!Szívembõl szóltál! Blueeyes

#176 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 22. - 22:28

Ezzel én is ugyanígy vagyok. Annyi rossz élményem volt pedig az elején, évekig, hogy ha egy kívülállónak elmesélem, biztos csodálkozna, hogy akkor mi a fenéért lovagolok még mindig? De ezt csak az értheti, aki ismeri ezt az érzést. Azért szeretem ezt a fórumot is, mert úgy érzem, itt olyan emberek vannak, akik értik, mi ez. Nálam az elvonási tünetek abban nyilvánulnak meg, hogy egy idõ után mindig arról álmodom, hogy lovagolok a kedvenc kis lovaimon, és olyankor jön az a pont, amikor sürgõsen lóközelbe kell jutnom, különben török-zúzok. Posted Image

#177 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 26. - 13:31

Na szóval, az úgy volt, hogy tegnap délben õrült parázásos rohanás után kijutottam végre a lovaimhoz! Posted Image Gondoltam Mandulával kicsit futószárazunk, a telivérrel meg majd kavirnyászok a pályán, ugyanis 1 hete nem voltam kint, azóta ezek meg csak karámba jártak. Kidöcögtem szépen a mínuszokba és az irdatlan szélbe. Minden máslépp alakult, ugyanis 2 másik bértartó éppen akkor indult terepre. Bár nagyon csábító volt az ajánlat, de mostanság nem lovagolok sokat (az elmúlt 3 hétben is csak vasárnap voltam kint) és a lovacska részérõl sem voltam biztos benne, hogy a viselkedése szalonképes lesz. Magyarán rendesen be voltam tojva. Kimentem a pályára, amíg atöbbiek készülõdtek: a talaj csúszott, és a drágám is letörtnek tûnt. Kijöttek a többiel, és önkénetes lelkes csatlakozást mutattunk be. Azt hittem elõzetes megbeszélés híján, hogy csak 1 órára megyünk, de 2 lett belõle. Olyan helyre mentük, ahol még mi nem jártunk. Na és most jön a lényeg: a két másik ló rendesen terepezgetett egész héten, mégis jó kedvük volt. Már az elsõ vágták egyikén elhúztak ezerrel, kicsit bakolva. És erre az én atv csõdörkém 1 hetes állás után nyugodtan galoppozott utánuk! Nem mintha nem ment volna, csak nem akartam a rossz lába miatt hirtelen engedni. Naggyon aranyos volt és teljesen kutltúrált. Ugyan megfagytunk, de ez semmit se vett vissza a dolog értékébõl. Posted Image

#178 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 26. - 23:50

Hiába, no! Ez a példa is jól reprezentálja, hogy az atv-k (különösen a csõdörje) idegbeteg, elrohanós fajzat. Vagy mégsem ezt kell kihámozni ebbõl a hozzászólásból? A két másik, valóban elrohanós ló nem véletlenül andalúz vagy lipicai volt? Vagy legalább olyan jó barokkos mozgású? (Hû de gonosz vagyok! Tök indokolatlanul. De olyan jó dolog szemétkedni néha. /Soxor!/)

#179 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 27. - 16:27

:D A két másik lovacs nóniusz illetve mfv volt, egyébként rendesek, lovassal jól összeszokva.

#180 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 27. - 18:57

Ejh, be kár!

#181 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 27. - 19:02

1. Ejh, be jó.2. Na ugye, hogy ugye! :cool:

#182 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 27. - 19:22

Tök jó kis cikk van a Lovaséletben arról, hogy az atv-k sorra nyerik a lovastusa versenyeket nemtommelyik országban, de nem tudtam belinkelni, mert a neten nem találtam. :( Csak az idegbeteg száguldozásra reagálva. ;)[ 27 November 2001: Az üzenetet átszerkesztette: Zsuzska ]



#183 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 27. - 19:40

Csajó,mivel a tengernyi meló miatt nem igazán tudok lovagolni mostanában, így lovak és lovasok iránti igényemet csak találkozókban és videózásban élhetem ki, úgy tûnik. Tegnap egy kisebb társasággal Sandokan kománál sikerült is megejteni egy ilyet, ahol a csengõdi westernversenyt tekintettük meg Fillyvel, Lombardóval és az egyik Ördöglovassal, na meg a házigazdával. Az egy fõ wescósra jutó tatterosok száma simán 3 volt, Norbit, az Ördöglovast kicsit bajosan tudnám besorolni, mivel tudtommal egyik ágazatban sem alapkövetelmény az, hogy a lovas fejjel lefelé, háttal rotyózzon ezerrel a tapsoló tömegek naaagy-naaagy megelégedésére. Posted Image Láttuk Suttogót, Hamiskártyást és Véres Pengét trail és szlalom közben, néha-néha Silverado ura is feltûnt. Megtekintettük Mescalék fantasztikus bemutatóját, amiben csak azt nem értettem, mitõl bemutató az, ha valaki 30szor mint az õrült, végigvágtázik a pályán és közben vadul rikoltozik, de hát sajnos én nem értek a westernhez, biztos van abban jó is.A reining-bemutatón jól elálmuldoztunk azon, milyen prímán lovagol kantár nélkül az egyik nagy reininglovas (mea culpa, elfelejtettem a nevét), majd ugyancsak ámuldozva megnéztük egy másik felvételen ugyanezt, csak tatteros elõadásban. Hmmm... Posted Image Meg kell állapítanom, hogy Sandokan kománál lehetetlen úgy vendégeskedni, hogy minimum egy darab teljesen õrült lovasember be ne toppanjon váratlanul Posted Image Posted Image Posted Image Na ez a sava-borsa, úgy is mondhatnám.Valamint egyre inkább meg kell állapítanom azt, hogy mekkora nagy minõségi és felfogásbeli különbség van western és western között. Kábé akkora, mint tatter és tatter között; mindkét stílusban vannak olyan dolgok, amelyeket úgy néz az ember, mint egy furcsa, fényes páncélú bogarat. szép, szép, meg érdekes, de megenni?!...ingyombingyom, meg tutálibe-málibe, maradok tisztelettel aussie-fan. csak elõbb megdolgozom érte Posted Image

#184 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 27. - 22:28

A Nagy Büdös Élet helyett itt egy Nagy Büdös Kullancs: két ló van mindössze a környékünkön, két hidegvérû. Hunor és Mókus. Hunor bogyoszlói mososttsörényû sárga. Az erdõn dolgozik, a gazdája naponta hülyére veri a füle hegyétõl a farka végéig. Hétvégente jutok haza a faluba. Egy cimborám, azzal az ürüggyel, hogy le kellene járatni szombaton a lovakat, "kikérte" õket az istállóból, vihettük. (Addig se zabálnak – gondolta a gazda). Mit ne mondjak: a kb. hétmázsás, robosztus Hunor a legkisebb dicséretre is látványosan reagált. Amíg pihentünk az erdõben (kb. 38–40 km–t tettünk meg velük) végig mellettem legelt, amíg a tisztásokon heverésztem, megcsípkedte a karomat, belefújt a fülembe, szemlátomást jól elvolt verés nélkül, tehát még nem volt függõ.Aztán a cimborám, az eset után két héttel ismételten kikérte a két pacit, engem meg rávett, hogy menjünk el velük a szomszédos faluba, a szüreti felvonulásra. Mondtam neki szépen, hogy te nagy marha! Farmerben? Merthogy mindössze egy cucc volt nálam. Aszongya erre, hogy "szívnád ki a libából a gyepet, nem mindegy az neked, falun?". A lényeg, hogy az a két mafla (t.i. a lovak) kicsit kimozduljon, lásson világot, kipucoljuk õket, felpántlikázzuk, hazafelé jövet pedig megállunk Kódis Manci lucernájánál, hogy valami finomat is egyenek. (A cimborám oltári jó fej, ha még nem mondtam volna...) Erre koccintunk – így én. Holnap szüreti felvonulás, legalább jól kipucoljuk a lovakat ennek ürügyén. És koccintottunk még egyszer. Aztán megint. És da capo...Másnap, mint egy kölyökvizsla, izgatottan keltem, lótottam futottam, mint egy hülye, hogy legalább valami parasztinget szerezzek, ill. egy csizmát valamelyik padlásról, amikor beállít a cimborám, olyan arccal, mint akinek nem jutott dinnyeföld. Nem megyünk sehova, Hunor beteg. Zárom: egy kullancs megfertõzte, annyira eldagadtak a lábai, hogy kiszökött a könny a szemembõl amikor megláttam azt a nagy, magatehetetlen állatot. Aztán meg elöntött a düh, amikor a másik állatot is megláttam, a tulajt, aki megspórolta piára az oltóanyagot.Végül megkérdezhetnétek, hogy ez a Kisfekete mitõl Kisszínes... Hát attól, hogy az állatdoki visszapofozta Hunort az életbe. De mégis fekete: merthogy éppúgy verik naponta a füle hegyétõl a farka végéig az erdõn, mint annak elõtte.

#185 Ági1

Ági1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 49 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 28. - 8:21

Sajnos én is látok elég sok ilyet. Van itt is a környéken egy sárga ló akit kocsi elé fognak, iszonyatos sovány szegényke, és azt is hajtják amíg bele nem szakad. A többi egy fokkal jobb állapotban van, azokat is ütik-verik, de azok legalább nem csontsoványak.

#186 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 28. - 17:16

Ki szeretne velem felkerekedni, és egy pár ilyen "gazdát" elverni a fülétõl a farkáig?Mert az a gáz, hogy egyedül túl pacifista vagyok, vagy hívjatok akár nyuszinak. De szívesen odasóznék egyet egy karikással, ha ilyet látok. Illetve én nem láttam még szerencsére... :-/Cav

#187 Köki

Köki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 291 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 28. - 17:55

SziasztokHát a veréssel egyetértek, de sajnos a törvény az õ oldalukon áll jelenleg. Meg lehet verni õket, de amint elfordulsz újra üti az állatot. Nekem kutyásokkal volt ilyen vitám, tetlegességig nem fajultam.Viszont amit írni akarok az színes, és nem veréssel kapcsolatos. Ma reggel megint a pónit kaptam aminek örültem, mert õt kordában tartani nem akkora fáradtság mint egy szépen megtermett nagy lovat. Szóval ma is kedves volt mikor pucoltam, aztán nyergeltük, de miután csak õ volt egyedül a fedelesben, minden zajtól megrémült. Egyáltalán nem tetszett neki, hogy csak õ van ott, meg két semmire nem használható ember, akik közül az egyik az õ hátán terpeszkedik. Ebbõl kifolyólag ma szerintem gyorsasági rekordokat döntöttünk meg, mert néha olyan sebeséggel ügettünk, hogy a varrógép leggyorsabb fokozata semmi nem volt ahhoz képest ahogy a lovacska a lábait szedte. A kanyarokba bedõltünk mintha motoroznék, és könny folyt szemembõl az ellenszéltõl. És ezután jött a vágta. Hát azt hittem nem tudjuk bevenni a kanyarokat, és valamelyiknél bele rohanunk a falba. Bár az csak könnyûzerkezetû, tehát lehet hogy látványosan tovább robogtunk volna egy gyorsvonat sebességével. Szerencsére ez nem történt meg, de alig tudtam megmaradni a nyeregben. Kb. úgy nézhettem ki kívülrõl mint Károly bácsi mikor Frakkal sétálni ment. Lobogtam a ló után. És a borzasztó az volt, hogy még ráadásul a röhögéstõl is rázkódtam, mert valahol nagyon muris volt az egész. De mindent összevetve élveztem. Hát ennyi.Köki Posted Image

#188 Ági1

Ági1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 49 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 28. - 18:27

Tulajdonképpen az én ma reggeli lovaglásomban nem volt semmi színes, de annyira élveztem, hogy muszáj megosztanom. Szóval reggel gyorsan munka elõtt lóra pattantam, dolgoztam kicsit a karámban a pacival, aztán gondoltam kint meg majd lejáratom. Na a lejáratásból nem sok lett, mert amint elkezdett ropogni a Whata lába alatt a hó õ is tök fölélénkült, meg én is és vágtáztunk még egy párat ahol tudtunk (nálunk sajnos nem lehet terepre menni). Aztán nagy nehezen visszafogtuk magunkat és sétáltunk egy sort. Szóval semmi különös, de sütött a nap, nem fújt a szél, ló volt alattam, habzsoltam be a finom friss levegõt, és úgy éreztem ez most maga a Paradicsom. Utána meg még délután is azt kérdezgették, hogy mi a fenétõl vigyorgok egyfolytában.Ja, és még ugrattunk is egyet, amit mióta áttértem westernre nem tettem. Egész jólesett.Kár, hogy holnapra elolvad a hó. Én tél és hideg gyûlölõ vagyok, de a ma reggeli után lehet azért újra gondolom a dolgot. :D :D :D

#189 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 28. - 22:51

Porfelhõ!Ez igen! Ez egy igazán jó kis szines volt! Még!Meggyes!Ez igen! Ez megint roppant körmönfontan gonosz manós volt! Ha te nem lennél, már régen kivégeztem volna a tatteros tábort. De megkeseríted az életemet! Elhatároztam, hogy olyasmit csinálok veled ezntúl, mint a Karthago elpusztítását követelõ római szenátor; minden hozzászólásom végén odadöfök egyet az általad fémjelzett tatterosoknak. Olyasmiket fogok mondani, amik nyilvánvalóan nem igazak ugyan, de nem zörög a haraszt alapon mégis ártanak az "ELLENSÉGNEK"!No.1: Az angol nyeregben lovaglóknak fontosabb a nyújtás és hajlítás, mint a napsütés! Ezért is van az, hogy a western nyeregben lovaglóknak mindig jobb kedvük van!Ági!Elsõ az õsz!(Színek, illatok orgiája, gyümölcslopási lehetõség, nincsenek legyek, se hideg-se meleg, épp jó az idõ, párás, ködös hajnalok.)Második a tavasz!(Vége a fagyoknak, csúszkálásnak, zümmögés, harsogás, várakozás, nincsenek legyek, kiszámíthatatlan az idõjárás.)Harmadik a tél!(Puha hóesés, utána kristálytiszta, harapható, fényes-ragyogó reggel, csilingelõ szánkó, síjöring lovakkal, nincsenek legyek, vigyázni kell a megizzadt lovakkal, jeges, csúszos utak )Negyedik a nyár!(Fürdés-úsztatás lóháton, nomád alvás egy szál semmiben, többnapos túrák, legyek, böglyök, döglesztõ hõség, hõguta.)

#190 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 29. - 12:12

Szasztok,rangsorolás mode ONElsõ a tavasz: fûszeres, részegítõ illatok, korai napsütés boldogságától kába, ébredezõ természet, kövér, mohazöld rügyek, friss tavaszi esõk, langy szellõk, bárányfelhõk, kölyökállatok, ripityom, a szentimentális lelkek orra teli a föld és a fû illatával.Második az õsz: álmos természet, borongós, ólomszürke égbolt, de a levegõben ott a várakozás.Harmadik az elsõ havas nap: ropogósan friss levegõ, orrlyukakból gomolygó pára, havak, derek, ködök, vágta a szûz hóban, forraltbor, pirospozsgás arcokNegyedik a nyár: nyereg alá 2 perc alatt berohadó ló, bogarak, rovarok, délibáb, hõség, izzadtság, tikkadás, de: este tábortûz, kellemesen hûvös hajnalok, végtelenségig hosszú napok.Ötödik a tél: hideg, sötét, latyak, jég. Broáf.Hatodik a fölvett kesztyû: a wescósok hiányos lovastudásukat azzal kompenzálják, hogy minden mütyürt föltesznek a lóra: szügyelõ, martingál, farmatring, bögre, családi fotóalbum, kovácsmûhely, elemlámpa, váltócipõ, papucs orrán a pamutbojt. A tatterosok ilyet nem tesznek, mert tudják: a kevesebb több. Posted Image

#191 Bazs81

Bazs81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 258 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 29. - 20:39

Mai lovaglásomban annyi volt a színes, hogy találkoztam egy kisebb õz-csapattal (a vadak Posted Image ). Voltak vagy öt-hatan, épp vágtáztunk, amikor felriasztottuk õket, és onnantól kezdve jópárszáz méteren keresztül futottak velünk párhuzamosan, majd végül megunták, átvágtak elõttünk az úton, és jobbra el. Mindezt gyönyörû fehér tájon, ragyogó napsütésben..szar volt, na. Posted Image No. 1-10. TÉL!!!!!!No. 11- Minden más. :D B

#192 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 29. - 20:42

Bazs! Tudtam, hogy ma mégis ki kéne mennem hozzátok... Posted Image ))

#193 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 29. - 20:53

Hurrá Meggyes! Újra a régi vagy: humoros, velem azonos elveket valló és idegesítõen tatteros!Apropó felvett kesztyû! Mi van a kesztyyûmmel? Lefagy a kezem! Vegyek újat?A papucsomon nincs pamutbojt! Kikérem magamnak! A fotóalbum meg nélkülözhetetlen lovaglás közben, elõtt és után, sõt helyett. Ez még magyarázatot sem igényel, annyira nyilvánvaló az ok.No. 2A tatterosok nem szeretik a természetet, hiszen leginkább karámok és fedeles lovardák környékén tenyésznek, és nem visznek magukkal a lovon természetfotókat tartalmazó albumot sem!

#194 Soóska

Soóska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 86 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 30. - 10:14

A munkahelyen gép elõtt fuldokolva röhögés nálam is kivívta munkatársaim megrökönyödését, föleg mert egy gimiben tanítok és komolynak illene lenni becsengetés után öt perccel. Mázloista vagy hogy túlélted ezeket az akciókat. Én még nem estem(bár csak fél éve lovagolok) Üdv

#195 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 30. - 11:00

Sheriff,kesztyû-ügyben hívlak, mert Zsuzsával hetek (sõt, talán vagy másfél-2 hónapja) nem futottam össze, de addig is:a wescósoknak azért van olyan naaaaaaagy nyeregkápájuk elöl-hátul, bazi nagy kapaszkodókkal (höhöhö, nyeregszarv, mi? a lasszónak... Kapaszkodó, én mondom), mert valamit csak kénytelenek megmarkolni, ha megmozdul alattuk a ló, hisz lovagolni nem tudtak megtanulni...

#196 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 30. - 12:28

Kesztyû ne idegeljen, vettem másikat. Ha megkerül véletlenül a régi, legföljebb kettõ lesz.No.3A tatterosok azért nem szeretik a westerneseket, mert kisebbrendûségi komplexust okoz nekik amazok lovastudásának leutánozhatatlan könnyedsége és magabiztossága. Ha a cél elérhetetlennek tûnik, az frusztrálja a tatterost, s fikázni kezd vadul!

#197 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 30. - 20:13

Az elsõ vágta – avagy hogyan lettem hõs?Terep. Szép hosszú. Rajtam kívül csupa profi. Hatan, sorban egymás után ügettünk. A magam részérõl szép mereven, figyelve a ló minden mozdulatát. Pont mint egy csutak, vagy mint az a kezdõ, aki, mielõtt felülne egy lóra, az összes létezõ szakkönyvet átnyálazza. (Hogy aztán két hétig ne tudja ellazítani egyik izmát sem, de ez most nem tartozik a tárgyhoz).Az éllovas gyorsította a tempót, amibõl szép kis vágta kerekedett. Alattam a ló, tíz éves, kétcsikós anya, a legjobb megoldást választotta: nem vágtázott. Igen ám, de a mögöttem lovagoló kis pattanásos képû, csenevész, madárcsontú, amúgy tokkal–vonóval kb. 15 éves fruska egy célirányos csettintéssel beugratta alattam a kismamát. Ó, irgalom atyja – gondoltam, behúnytam a szemem, jöjjön aminek jönnie kell, de még mielõtt meghalnék – mondikáltam magamban – még megölöm a visszataszító kis takonygombócot (t.i. a fruskát), de elõbb lefejezem. Majd a szemét is kiszúrom. Elõbb az egyiket, majd mind a kettõt. De! De csak miután vízbefojtottam.Mindent egybevetve, túléltem az irgalmatlan vágtát, volt vagy 60–70 méter is, a lányt nem bántottam, merthogy sok szemtanú akadt, kinek kell a baj?Na de aztán, amikor hazaértem és mindenki rákérdezett a környezetemben: na, milyen volt ma? – fölemeltem a jobb szemöldököm, a baloldalit lebiggyesztettem, és azt mondtam: Milyen lett volna? Elõbb ügettünk, majd vágtáztunk úgy egy–két kilométert, átugrattunk két patakon, most meg itt vagyok, milyen különlegességet vártok egy kis lovazástól?Mit ne mondjak. Épp hogy csak egy totálplán nem került rólam a falra... Dupla dózis puding az ebéd után, tisztelet a hangokban – egyszóval akkora tisztelet, mint amekkora Rettegett Ivánnak és Attilának együttvéve sem járt ki.Ja, kis pattanásos fruska! Aki hasonló, verbális atrocitásokkal illetné, velem gyûlne meg a baja. Õ az egyik legjobb fej a csapatból.

#198 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 30. - 20:50

Most olvastam egyetlen M1sünk sztoriját...M1s koma ez zseniális volt! :D :D :D :D :D A kutyám úgy nézett rám mint valakire aki most lógott meg a Hárshegyrõl... ugyanis már vinnyogva röhögtem ahogy olvastam ezt a kis cuki színest! ;)

#199 Bazs81

Bazs81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 258 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 30. - 21:06

idézet:


Eredeti szerzõ: Porfelhõ:...egyszóval akkora tisztelet, mint amekkora Rettegett Ivánnak és Attilának együttvéve sem járt ki.

Miért is illeti ekkora tisztelet Rettegett Ivánt? Posted Image

#200 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 30. - 22:34

idézet:


Eredeti szerzõ: Bazs81:Miért is illeti ekkora tisztelet Rettegett Ivánt? Posted Image

Nem tudom, csak úgy írtam, mert úgy képzeltem, hogy aki rettegett, azt nagyon tisztelik. Én pl. rendkívül nagy tisztelettel viseltetek mondjuk egy szürkemarha–bika iránt... :eek: