Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Westfaliai


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
28 válasz a témához

#1 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 14. - 15:52

Ki olvasta az e havi Pegazust? Con Capilot, Andirkó Attila, 190.000 euro...

#2 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 14. - 15:57

Én olvastam. De szerintem egyik német félvérfajta nagyjából olyan, mint a másik.

#3 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 14. - 16:05

Igen, ebben van valami. Inkább a fajta (ill a szóban forgó ló) kapcsán maga a történet az érdekes. Hogy egy magyar fickó lova ennyiért kel el egy aukción. Azért ez nem mindennapi történet.

#4 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 16. - 18:03

Szerintem egyrészt marha nagy szerencséje volt az Andrikónak, másrészt meg tudatossan csinálta ami a mai világban nem egy uccsó szempont. Õ azthiszem kimondottan méneket menedzsel, illetve azokkal foglalozik, 1x beszéltem vele telefonon, tök normális pasasnak tûnik amugy. És ugylátszik beérett neki is ugymond a munka gyümölcse ezzel a lóval, és gondolom ez csak a kezdet volt...Egyébént véleményem szerint, 2 féle ló van jó ló és rossz ló vagyis papirtól függetlenûl vagy van egy állatnak tehetsége ahhoz amire használni akarják vagy nincs, ennyi.

#5 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 29. - 13:56

Nem csak méneket, vannak csikói is, kancái is (úgy tudom én). Persze ettõl még lehet tök normális pasas. :D Ahhoz képest, hogy nem is nagyon régen foglalkozik lovakkal, elég hamar beérett a "munka gyümölcse", erre persze mondhatnánk azt, hogy így kell ezt csinálni. :) Az viszont tény, hamar átlátta a fickó a honi helyzetet, és más irányt választott. Szerintem igaza van!

#6 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 27. - 22:06

huhh ezzz mind a westfáliai??? akkor érdeklõdöm...(bár ismerem a lovat személyesen, láttam versenyen, láttam csikóit is)...szal Parkerrõl kinek mi a véleménye??? m

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#7 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 28. - 7:36

huhh
ezzz mind a westfáliai???

akkor érdeklõdöm...(bár ismerem a lovat személyesen, láttam versenyen, láttam csikóit is)...szal Parkerrõl kinek mi a véleménye???

m



szürke... :dev: :D

#8 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 28. - 8:33

huhh
ezzz mind a westfáliai???

akkor érdeklõdöm...(bár ismerem a lovat személyesen, láttam versenyen, láttam csikóit is)...szal Parkerrõl kinek mi a véleménye???

m


Szerintem NE! :dev: :D

#9 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 28. - 22:47

de nincs semmi jó a közlbe.....mi bajod parkerrel???????????

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#10 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 29. - 0:10

Ha jól tudom Máriakálnokon van Dr Pénzes...nála találsz jobbat, mint a Parker!

#11 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 29. - 8:04

Így, van, jól tudod! :yeah: :D

#12 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 1. - 16:19

...nekem természetes úton kell jelenleg, és nem 200000ért...ha már sajna, vagyis szerencsére (területvásárlás, lovardaépítés) miatt nem hollandia, és nem larino....csak 1 csikó kék.... jah, meg nálam fontos sajna tramplikára, hogy finom, nem elefántméretû, és bazi szelíd pacc legyen, mert elefánt lufthansát nem szeretnék gyártani...

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#13 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 6. - 22:21

...nekem természetes úton kell jelenleg, és nem 200000ért...ha már sajna, vagyis szerencsére (területvásárlás, lovardaépítés) miatt nem hollandia, és nem larino....csak 1 csikó kék....
jah, meg nálam fontos sajna tramplikára, hogy finom, nem elefántméretû, és bazi szelíd pacc legyen, mert elefánt lufthansát nem szeretnék gyártani...



Darab-darab vagy valami terv is van vele?
Mert,ha az elõbbi akkor nem értem,hogy miért kérdeztél Parkerrõl,ha a második eset akkor meg el kellene gondolkodni,hogy "tramplikát" okvetlenül szükséges-e szaporítani? ;) :)

#14 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 10. - 21:13

Darab-darab vagy valami terv is van vele?
Mert,ha az elõbbi akkor nem értem,hogy miért kérdeztél Parkerrõl,ha a második eset akkor meg el kellene gondolkodni,hogy "tramplikát" okvetlenül szükséges-e szaporítani? ;) :)



tramplika egy komoly ugróképességgel rendelkezõ merano I-es kanca, aki versenyévei alatt sikeresen szerepelt ....aztán volt egy csikója, aki most 5 éves, és nagyon ígéretes, pedig egy senki által nem kedvelt, integrál nevû méntõl született....
tramplikának annyi a baja, hogy kanca létére rettentõ csontos, és baromi nagy a maga 175 cm-vel....na,és én nem szeretnék még ennél is nagyobb csikót magamnak, és erõsebbet sem...
a terv, hogy ugrópacc legyen a gyermek...nos ez parkerrel is elérhetõ szerintem, mert láttam ugrani, és kinn is jók az ereményei...mint múlt héten megtudtam, a gazditól, kinn jobban szeretik, mint itthon....ja és egyik fia most körungolt, és naddon jó eredménnyel...

mindösszesen annnyiban érdekelt, hogy ki ismer tõle itthon csikót, én 2-õt, az egyik még naddon fiatal, a másik pedig csikógyártó 4 éves kora óta, egy gyermekkori lábsérülés miatt.
meghát ez egy westfáliai topic vagy mi...

szaporítani nem szeretnék, soha nem is akartam....sõt. bár azt eklárulom, hogy ha nem szke lenne a kanca, tuti rá se néznék a szke ménre....mert nem szeretem a szke színt.

igen, az viszont nagyon fontos, hogy legyen csikója, merthogy versenyre már nem fog menni. akit kinéztem neki eredetileg, az larino volt, de sajnos, szerencsére a holland út egy területvásárlás miatt elmaradt

jah, ha csak szaporítani akarnék, akkor átsétálnék vele 2 faluval arrébb, ahol 28 Ft-ért befedeztetném egy szintén német lóval, lesz ami lesz alapon...de tudom mi lenne belõlük

én csak tényleg beszélgetni szerettem volna parker jó, rossz, tök mind1 milyen tulajdonsáaió, csikóiról, stb...de a vélemény nagyon nem nyílvánult meg, mindösszesen annyiban, h szke, ill. szaporítani akarok e.

mercy

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#15 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 11. - 8:17

tramplika egy komoly ugróképességgel rendelkezõ merano I-es kanca, aki versenyévei alatt sikeresen szerepelt ....aztán volt egy csikója, aki most 5 éves, és nagyon ígéretes, pedig egy senki által nem kedvelt, integrál nevû méntõl született....
tramplikának annyi a baja, hogy kanca létére rettentõ csontos, és baromi nagy a maga 175 cm-vel....na,és én nem szeretnék még ennél is nagyobb csikót magamnak, és erõsebbet sem...
a terv, hogy ugrópacc legyen a gyermek...nos ez parkerrel is elérhetõ szerintem, mert láttam ugrani, és kinn is jók az ereményei...mint múlt héten megtudtam, a gazditól, kinn jobban szeretik, mint itthon....ja és egyik fia most körungolt, és naddon jó eredménnyel...

mindösszesen annnyiban érdekelt, hogy ki ismer tõle itthon csikót, én 2-õt, az egyik még naddon fiatal, a másik pedig csikógyártó 4 éves kora óta, egy gyermekkori lábsérülés miatt.
meghát ez egy westfáliai topic vagy mi...

szaporítani nem szeretnék, soha nem is akartam....sõt. bár azt eklárulom, hogy ha nem szke lenne a kanca, tuti rá se néznék a szke ménre....mert nem szeretem a szke színt.

igen, az viszont nagyon fontos, hogy legyen csikója, merthogy versenyre már nem fog menni. akit kinéztem neki eredetileg, az larino volt, de sajnos, szerencsére a holland út egy területvásárlás miatt elmaradt

jah, ha csak szaporítani akarnék, akkor átsétálnék vele 2 faluval arrébb, ahol 28 Ft-ért befedeztetném egy szintén német lóval, lesz ami lesz alapon...de tudom mi lenne belõlük

én csak tényleg beszélgetni szerettem volna parker jó, rossz, tök mind1 milyen tulajdonsáaió, csikóiról, stb...de a vélemény nagyon nem nyílvánult meg, mindösszesen annyiban, h szke, ill. szaporítani akarok e.

mercy


no! Azt szoktam mondani,hogy csak akkor kérdezz,ha nem félsz a választól! :D
Ha annyira jó lenne ez a Parker akkor biztos lenne itthon is több csikója! Ismersz 2 darabot.A tulaj szerint körungolják az egyik fiatal csikóját odakinn...Internet és utána lehet nézni! Mert,hogy mi a jó eredmény az ugye relativ...és egy ménvizsga eredménye nem mond semmit,max. tájékoztat!
Nem értem a szürke szinrõl irt 2 mondatodat.Ha szürke a kanca és Te nem szereted a szürke szint akkor minek keresel szürke mént? Hogy tuti szürke csikó legyen?! És a szin befolyásolja a ló ugróképeségét? Mióta?
Azért a környéketeken van néhány magánmén ami közül lehet választani, pl. az emlitett Pénzes doktornál vannak egész jók, de Sáripuszta( ami ugyan nincs a közelbe,de kancát és spermát is lehet szállitani) is egész jókat hirdet, vagy Kabóka...DE ha már eldöntötted,hogy a Parker,mert szürke és westfáliai( amit megint nem értek,hogy miért fontos, mert a Merano-I az véletlenül egy tokfejû holsteini volt), akkor mit szerettél volna hallani? Hogy szuper csináld és fantasztikus lesz vagy azt,hogy "naja van jobb is"...
DE csináld ahogy jónak látod... :D

#16 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 11. - 14:38

Hát egy kissé vitatkoznék, bár Parkert csak versenyeken láttam. Ott nagyon jól teljesített, és nagypályán.És idõsebb koráig.Úgy tudom, csikó azért nincs sok, mert nagyon megnézik a pedigrét, és nem engedik rá akármilyen lóra. Ezt nem csak tõlük,mástól is hallottam.

#17 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 11. - 16:27

no! Azt szoktam mondani,hogy csak akkor kérdezz,ha nem félsz a választól! :D
Ha annyira jó lenne ez a Parker akkor biztos lenne itthon is több csikója! Ismersz 2 darabot.A tulaj szerint körungolják az egyik fiatal csikóját odakinn...Internet és utána lehet nézni! Mert,hogy mi a jó eredmény az ugye relativ...és egy ménvizsga eredménye nem mond semmit,max. tájékoztat!
Nem értem a szürke szinrõl irt 2 mondatodat.Ha szürke a kanca és Te nem szereted a szürke szint akkor minek keresel szürke mént? Hogy tuti szürke csikó legyen?! És a szin befolyásolja a ló ugróképeségét? Mióta?
Azért a környéketeken van néhány magánmén ami közül lehet választani, pl. az emlitett Pénzes doktornál vannak egész jók, de Sáripuszta( ami ugyan nincs a közelbe,de kancát és spermát is lehet szállitani) is egész jókat hirdet, vagy Kabóka...DE ha már eldöntötted,hogy a Parker,mert szürke és westfáliai( amit megint nem értek,hogy miért fontos, mert a Merano-I az véletlenül egy tokfejû holsteini volt), akkor mit szerettél volna hallani? Hogy szuper csináld és fantasztikus lesz vagy azt,hogy "naja van jobb is"...
DE csináld ahogy jónak látod... :D



figyu,
maradjunk annyiban, hogy 5 év múlva meglátjuk, mi lesz belõle..., igen nem szeretem a szke színt, de nem befolyásol a sárgát sem szeretem, na és? a jó lónak nincs színe, szoktákvótmondani. ismerek vagy 50 lucnaor csikót, talán kettõ jó belõle vmire...ez van, nem minden az apuka anyuka, nagyszülõk, stb.egyébként 2 szürkébõl, lehet más is, v leírjam a színöröklést? jah, és kimondottan írtam, hogy nem óhajtok spermázgatni, nem tudom jelen körülmények között az ultrahangot, dokit biztosítani....

nem, én arra voltam kíváncsi, mint westfáliai fórum, hogy esetleg lehetne bezélgetni westfáliairól...mert mér ne....és pont kapóra jött, hogy szegény parker pont ott született, és pont úgy döntöttem, hogy akkor õ...

jah, és azért csak ezt a 2 csikót ismerem, mert mert ezeket néztem meg....

de remélem, neked sokkal jobb lovaid vannak, sokkal ügyesebben tenyésztesz, és sokkal jobb eredményeket érsz, értél, és fogsz elérni, mint én!!! ezúton is sok sikert kívánok neked!

jah, és nézd meg nyugodtan orsolya, és parker eredményeit is...talán egyik sem szégyellnivaló...

Hát egy kissé vitatkoznék, bár Parkert csak versenyeken láttam. Ott nagyon jól teljesített, és nagypályán.
És idõsebb koráig.
Úgy tudom, csikó azért nincs sok, mert nagyon megnézik a pedigrét, és nem engedik rá akármilyen lóra. Ezt nem csak tõlük,mástól is hallottam.



tõlem is kérte a származást, eredményeket, ezt tanusítom...de ha nem írod, fel sem tûnik...hogy miért kellett neki... :)

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#18 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 11. - 16:39

Hát igen. Amíg versenyzett, nekem az egyik kedvencem volt,mert jó stílusban, nyugodtan, és jó eredményekkel versenyzett. "Lógó" lábakkal... ;)

#19 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 11. - 21:42

... Azért a szinöröklési skálára kiváncsi lennék,hogy a 2 szürkének milyen csikója születhet?...hátha Anker Alfonz óta változott a genetika...

Edited by LANDGRAF, 2008 március 11. - 22:33.


#20 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 26. - 23:42

látom a ....-ra rájavítottál, hát elárulom, hogy csak 2 sárga esetében van az, hofy tuti sárga a csikó....a szürkékbõl bármi lehet.... mercy

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#21 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 28. - 9:16

[/color]Na kedves Landgraf, egy kis szín öröklésmenet, csak neked, csak most:


- mint említettem, 2 sárgából csak sárga lehet, de szürke csak az a csikó lehet, melyiknek legalább egyik szülõje szürke....

szülõk szine: a csikók szine:
sz x sz sz, p, f, s
sz x p sz, p, f, s
sz x f sz, p, f, s
sz x s sz, p, f, s
p x p p, f, s
p x f p, f, s
p x s p, f, s
f x f ? , f, s
f x s ? , f, s
s x s s


sz - szürke
p -pej
f - fekete
s - sárga
? - a fekete és a sötétpej összetévesztésére utal, egyébként pej itt nem születhetne


Forrás: Patay S., 1986

Bõvebb információ: Lótenyésztõk kézikönyve, 104. oldaltól

Sok sikert a tanuláshoz!!!!


ui: remélem most már vágod, bármilyen színû csikóm születhet


mercy

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#22 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 7. - 21:54

[/color]Na kedves Landgraf, egy kis szín öröklésmenet, csak neked, csak most:
- mint említettem, 2 sárgából csak sárga lehet, de szürke csak az a csikó lehet, melyiknek legalább egyik szülõje szürke....

szülõk szine: a csikók szine:
sz x sz sz, p, f, s
sz x p sz, p, f, s
sz x f sz, p, f, s
sz x s sz, p, f, s
p x p p, f, s
p x f p, f, s
p x s p, f, s
f x f ? , f, s
f x s ? , f, s
s x s s
sz - szürke
p -pej
f - fekete
s - sárga
? - a fekete és a sötétpej összetévesztésére utal, egyébként pej itt nem születhetne
Forrás: Patay S., 1986

Bõvebb információ: Lótenyésztõk kézikönyve, 104. oldaltól


Sok sikert a tanuláshoz!!!!
ui: remélem most már vágod, bármilyen színû csikóm születhet
mercy



Azért tisztázzunk valamit...most homozigota vagy heterozigóta szûlõkrõl beszélsz?
Egyébként a fenn emlitett könyvre nem nagyon hivatkoznék,mert pl. szerintem dilettáns...


...különben meg: igazad van...

Edited by LANDGRAF, 2008 április 7. - 22:00.


#23 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 23. - 11:55

majd megkérdem orsit és parkert is, hogy homo, vagy hetero.... :dev: jah, meg ha minden jól megy kb: 10 hó múlva megmondom milyen színû.... ui: ha a könyv nem tetszik a Walternél reklamálj, viseli ha valaki elmondja véleményét..kell a száma? mercy

Edited by mercedes79, 2008 május 23. - 11:56.

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#24 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 21. - 7:10

http://img3.tar.hu/k.../38926353.jpg#3

Ez 1 westfáliai kanca lenne (próbáltam képet, de csak a link jelenik meg, na nem baj. :rolleyes: )

Ja, és az enyém. :)

#25 kisbambee

kisbambee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 658 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 21. - 18:10

Úgyis mindenki meg tudja nézni a képeket, de azért segítek egy kicsit: Paródia Kivetnivaló nem hiszem hogy van a képekben. Paródia nem csak hogy jól mozog, hanem csodálatosan. Lelki szemeim elõtt lebeg díjló karrierje. :D :gm: :ang: De most komolyan. Szerintem nagyon kevés lónak van ilyen, vagy ilyen lebegõfázisa. :rolleyes: Vagy ilyen szép buksi füle :dev:

Üdv:Orsi ;)

#26 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 21. - 19:29

Igen, a füle leginkább 1 nyúléra emlékeztet. :D

#27 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 23. - 20:36

Franke! Gratuláció a lovadhoz. Igaz én KISBÉRI-s vagyok, de hozzám került egy szerintem elég jó wstfaliai kanca! amivel szerintem nem kell szégyenkeznem! :)
Íme:
Posted Image

Származása:
Csilogó (eredeti nevén Georgy) származási lapja

Edited by Qkesz, 2009 szeptember 23. - 20:36.


#28 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 28. - 8:53

Én is gratulálok, "kolléga"! :D Irígylem a kancád színét, a nyakát, fejét! :) Fedezteted majd?

#29 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 12. - 18:03

Hát...majd meglátom, mert ugye én KISBÉRIEKKEL foglalkozok, és ha lehet keresek valami gazdát az új szerzeményemnek, ha nem tudok akkor majd tavasszal keresek valami jó "võlegényt" az asszonyságnak! :)