Ugrás a tartalmakhoz

Fotó

Védjük a környezetet!

• Please log in to reply
622 válasz a témához

#601 Ernest

Ernest

Tele van a levelesládája

• Fórumtag
  • 13.556 hozzászólás

Közzétéve 2018 december 5. - 19:52

"Örni, bedöglött az iróniadetektorod, úgy érzem ;)"

Nem a Zíróniával van bajom, hanem azzal, hogy épp az a baj, hogy ezek külön zsebek, és ezt így is kezelik, miközben mi innen kívülről meg látjuk, hogy nem.

"A gallyat általában helyben égetik."

Elégetni legfeljebb azért jó, mert nincs vele  gond. De ha úgy nézzük, akkor sokkal egyszerűbb az út szél alatti oldalán otthagyni. Most éppen divat is a légszennyezést emlegetni, bár az avarral kapcsolatban, de a friss gally is elég tökéletlenül ég.

"Áramot terem"

Fel kell emelni két méterre, és alatta nyugodtan lehet élni a melegedő bolygón. :) Több lesz a pikkelysömör, de hát áldozatok mindenütt vannak.

"Ugyanazon fajoknak"

Éljen a monodiéta. :D

#602 Fifikusz

Fifikusz

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 2.241 hozzászólás

Közzétéve 2018 december 6. - 13:53

Azt hiszem, most én is kockáztatok némi szimpátiavesztést. Mindennel egyetértek, amiket írtok, de szerintem mindenki otthon seperjen először. A leghatékonyabb klimamegőrzés, ha mától nem esztek húst. Nem nehéz, ha az elején kitartóak vagytok.... A pálmaolajat már nehezebb kikerülni. Még a fogkrémben is van :angry:

#603 Ernest

Ernest

Tele van a levelesládája

• Fórumtag
  • 13.556 hozzászólás

Közzétéve 2018 december 7. - 8:31

Minden hússal egyformán bajunk van?

#604 Robi

Robi

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.802 hozzászólás

Közzétéve 2018 december 7. - 10:08

Mikor már annyi ember lesz (ha megéri az emberiség), hogy elfoglalják az élelmiszer állatok helyét, majd jó lesz a városlakó galambleves után az egérpástétommal töltött sültpatkány is. Akkor a zöldség sem fog már földet látni.

#605 Fifikusz

Fifikusz

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 2.241 hozzászólás

Közzétéve 2018 december 7. - 11:12

Minden hússal egyformán bajunk van?

Klíma szempontból természetesen a marhával. Egyébként meg igen :gm:

#606 Robi

Robi

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.802 hozzászólás

Közzétéve 2018 december 7. - 14:04

Romániában már próbálkoztak a marhaistálló légteréből a termelt metánt hasznosítani. Méréseik szerint egy marha naponta 400 liter metánt böfög. A másik vége csak ráadás.

"Klíma szempontból természetesen a marhával. Egyébként meg igen"

Nem vagyok nagy húsevő, de ha elém kerül, megeszem. (Közétkeztetésen nevelődött belsőm szinte mindent emészt, de azért alkalom adtán tudok válogatni.) A kérdésem, hogy a következő fogváltáskor a mindenevő fogazatomat milyenre cseréljem? Növényevő, rágcsáló, rovarevő, planktonszűrő? A ragadozó ezek szerint nem igazán játszik, bár a túlszaporodó emberiség is kiváló táplálék forrás lehet, akár csak sátoros ünnepeken is, nem is beszélve a befolyásoló erőmet növelendő aduként a túlélésért folytatott harcban.

#607 Robi

Robi

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.802 hozzászólás

Közzétéve 2018 december 7. - 14:20

650 millióval megemelik a fővárosi patkánykeretet

Ezek szerint igéretes a tenyésztési próbálkozás.

• Eva kedvelte

#608 Fifikusz

Fifikusz

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 2.241 hozzászólás

Közzétéve 2018 december 7. - 19:26

Méréseik szerint egy marha naponta 400 liter metánt böfög. A másik vége csak ráadás.

A metán csak a dolog egyik fele. A másik a kiirtott erdők, befogott musztángok, mert ugye kell a legelő a marháknak... :sad: :sad:

#609 Fifikusz

Fifikusz

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 2.241 hozzászólás

Közzétéve 2018 december 7. - 19:31

Miért kellett 12 mp-t várnom a következő hozzászólás megírásáig? :unsure:

Nem vagyok nagy húsevő, de ha elém kerül, megeszem. (Közétkeztetésen nevelődött belsőm szinte mindent emészt, de azért alkalom adtán tudok válogatni.) A kérdésem, hogy a következő fogváltáskor a mindenevő fogazatomat milyenre cseréljem? Növényevő, rágcsáló, rovarevő, planktonszűrő? A ragadozó ezek szerint nem igazán játszik, bár a túlszaporodó emberiség is kiváló táplálék forrás lehet, akár csak sátoros ünnepeken is, nem is beszélve a befolyásoló erőmet növelendő aduként a túlélésért folytatott harcban.

Tisztában vagyok fele, hogy a fogazatunk alapján mindenevők vagyunk. A húsfogyasztásunk azonban messze meghaladja a biológiai szükségleteinket, és ez sok más mellett a klímát is károsítja... (a sertés is mindenevő, mégis elég jól elvan hús nélkül :) )

#610 Ernest

Ernest

Tele van a levelesládája

• Fórumtag
  • 13.556 hozzászólás

Közzétéve 2018 december 7. - 22:23

No de én marhát négy évente egyszer ettem egész életemben, mikor a céges névnapok egyikén az volt a kaja.

Marhát meg sosem tenyésztettem. Újabban Milkát sem eszem. :D

#611 Robi

Robi

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.802 hozzászólás

Közzétéve 2018 december 8. - 0:00

"a sertés is mindenevő, mégis elég jól elvan hús nélkül"

Nekem van néhány. Ha nem kapnak állati fehérjét, keresnek maguknak.

Lehet tápozni is őket, abban viszont előfordul, húsliszt, halliszt, csontliszt.

A tyúkoknál akár kannibalizmushoz is vezethet a fehérje hiány. Ha szabadban kapirgálnak, ott összeszedik a férgeket, bogarakat, de akár a kisebb egereket is (ők már ismerik a jövőt?)..

Az egyik reklám újságban hírdetik a brazil és argentín marhahúst (nem kis áron). Annak egy falatja mekkora lábnyomot hagy?

"A húsfogyasztásunk azonban messze meghaladja a biológiai szükségleteinket"

Jólét!

Én még emlékszem, mikor húsfélét szerdán és szombaton hoztak a boltba. Közben csak kényszervágáskor volt a hatósági húsboltban vagy otthoni vágáskor (többnyire vasárnap, később szsab szombaton).

Sajnos az emberek összekeverik a jólétet a jólléttel. Pedig nagy a különbség. A jólétért folytatott ádáz harcban szépen "felzabáljuk" a jóllétet.

#612 Robi

Robi

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.802 hozzászólás

Közzétéve 2018 december 8. - 10:59

A (hús)fogyasztásunk azonban messze meghaladja a biológiai szükségleteinket, és ez sok más mellett a klímát is károsítja...

#613 Fifikusz

Fifikusz

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 2.241 hozzászólás

Közzétéve 2018 december 8. - 14:47

egyetértek

#614 Ernest

Ernest

Tele van a levelesládája

• Fórumtag
  • 13.556 hozzászólás

Közzétéve 2018 december 8. - 22:45

A "túlzott" húsfogyasztást már Móricz Zsigmond is hangoztatta, szereplőjének szájába adott szavakkal. Hát csak a klasszikus tünetektől már elég messze vagyunk a sok felvilágosítás miatt. Amit most eszünk, annak a károssága miben nyilvánul meg? Hol van már a köszvény? Mondjuk érelmeszesedés az van.

A baj az, hogy az alternatíva a cipó, azt meg nem bírja a hasnyálmirigyünk szusszal.

És jönnek a paleosok.

Hogy Katherine Anne Portertől vegyem az ideológiát, mindenért a biciklisták a felelősek.

Edited by Ernest, 2018 december 8. - 23:00.

#615 Fifikusz

Fifikusz

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 2.241 hozzászólás

Közzétéve 2018 december 8. - 23:01

:D :D

Azzal azért vitatkoznék, hogy az alternatíva a cipó....

#616 Robi

Robi

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.802 hozzászólás

Közzétéve 2018 december 9. - 2:23

A cipó mellett van még néhány lehetőség.

A tengerek halállománya erősen csökkenőben van a túlhalászat miatt. A mesterséges tavaknak meg nem kicsi a vízigénye és a mesterséges táplálástól a gáztermelése.

A biogilisztázás is menő volt egy időben, elő lehet venni.

A tej, a tojás ugye állattartáshoz köthető. Ha a rovarok felé nyitunk, az is.

Olajos magvak is járható út, de elég tápanyag igényes.

Az éhes szájak számának és igényeinek növekedésének csak az iparosított termelés tud megfelelni, ami monokultúrához vezet. Ennek hatásait már tapasztaljuk.

Talán a laborokban előállított mesterséges táplálék jöhet szóba, de ez akkor lesz az igazi, ha a bacikat a PET palackból állítják elő, majd az "űrhajós" kaját PET palackba csomagolva (1/2 literes sétáló palack egy étkezés) árulják (pénteken mákostészta ízű, szombaton rétegelt krumplifőzelék pörkölt feltéttel, vasárnap rántotthús krumplival és uborkasalátával ízesítésű). Még szóba jöhet a 3D nyomtatással előállított hálaadásnapi pulyka vagy a karácsonyi rántott ponty. Minden háztartásba egy 3D nyomtatós konyharobot, amibe 5-10 literes egységcsomagban lehet csatlakoztatni a baci pépet, amit tasakos ízesítőkkel vegyítve az okostelefonról az önvezető autóban a dugóban sorba állva vezérelhetünk a napi menü megadásával. Természetesen mindez házhoz szállítva, robotizálva. Akkor már élelmiszer boltotkra sem lesz szükség, lehet kitalálni a felszabaduló munkaerőnek valami új elfoglaltságot.

Ördögi kör. A népesség növekedése gerjeszti.

Volt egy apai jóbarátom, aki fél évszázaddal ezelőtt hangoztatta azt, hogy az orvosok és a mérnökök teszik tönkre az emberiséget. Kezd igazolódni.
  • Eva kedvelte

#617 Ernest

Ernest

Tele van a levelesládája

• Fórumtag
  • 13.556 hozzászólás

Közzétéve 2018 december 9. - 12:31

:D :D

Azzal azért vitatkoznék, hogy az alternatíva a cipó....

Azzal nincs gond, a vita élteti a szervezet öntisztulási folyamatait.

De már May Károly megmondatta Old Shatterhanddal, hogy az (fehér) ember fehérjét és szénhidrátot eszik, oszt ha egyik nincs, másikkal pótolja.

Jelen pillanatban például Budapest városában, ha cukorbeteg vagyok, és nem viszek magammal egy levél salátát (pipicombot már nem merek írni a fentiek miatt :D ), akkor éhenhalok. Minden metrókijáratnál két látványpék van, és kívülről meg a lángosos közelíthető meg, majd ki kell kerülni a kürtőkalácsos bódéját. Ez egy szénhidrátfogyasztó faj. Ezt átállítani retekre, na, az lesz az erőfeszítés.

Hát, nem esküszöm meg rá, hogy Shatterhand mondta. :D

• Eva kedvelte

#618 N.C.

N.C.

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.563 hozzászólás

Közzétéve 2018 december 10. - 13:03

https://index.hu/tec...tesenek_tervet/

"Az egész klímakatasztrófa végtelenül ellentmondásos kezelését is szimbolizálja, hogy a konferenciát szénipari vállalatok szponzorálják. De a szénhidrogén-lobbi tartalmilag is blokkolni tudja az erőfeszítéseket."

Nem vitatva az egyéni felelősséget, de nem biztos, hogy a 'cipó mint alternatíva'  vagy a tehénböfögés a kritikus elem....

#619 Fifikusz

Fifikusz

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 2.241 hozzászólás

Közzétéve 2018 december 10. - 15:33

Nem a tehénböfögés, hányszor mondjam? Hanem az erdőirtás a legelő meg a takarmánytermesztés miatt :wacko: A Föld tüdeje lassan elfogy....

#620 Ernest

Ernest

Tele van a levelesládája

• Fórumtag
  • 13.556 hozzászólás

Közzétéve 2018 december 10. - 16:02

Csak ne légy ideges, árt a szépségnek. :)

Ebben az egészben azt nem értem, miért nem nyomjuk tele a világot fákkal ott, ahol ez lehetséges lenne? Akarom mondani, miért ne kezdtük el már 20 éve?

#621 Fifikusz

Fifikusz

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 2.241 hozzászólás

Közzétéve 2018 december 10. - 16:56

Igen, én sem értem, illete dehogynem. Kinek hozott volna az közvetlen hasznot? Legfeljebb a fatolvajoknak, akik az éj leple alatt kivágták volna az egészet. Ki finanszírozta volna? Egyébként valamikor, valahol, azt hiszem Afrikában egy hölgy indított egy ilyen programot, plecsniket is kapott érte (nagyon helyesen), nem tudom, mi lett a projekt sorsa....

#622 furiosojr.

furiosojr.

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.208 hozzászólás

Közzétéve 2018 december 11. - 9:48

Csak ne légy ideges, árt a szépségnek. :)

Ebben az egészben azt nem értem, miért nem nyomjuk tele a világot fákkal ott, ahol ez lehetséges lenne? Akarom mondani, miért ne kezdtük el már 20 éve?

A probléma szerintem nem Magyarországon, és nem is Európában van. 30 éve, mikor még iskolába jártam még célként tanultuk az ország 20 %-os erdősültségének elérését. Most az alábbi cikk szerint bő 20 %-nál tartunk (mondjuk 30 év alatt nem nagy növekedés), és 27 % a cél. https://www.agrarsze...sites.7057.html

• furioso és N.C. kedveli

#623 Ernest

Ernest

Tele van a levelesládája

• Fórumtag
  • 13.556 hozzászólás

Közzétéve 2018 december 11. - 13:20

De 30 éve még azt hittük, a bolygó településen kívüli része 3 felé osztható: termőföld, erdő, közút. Most szerintem szinte sehol nem termel szinte senki szinte semmit. A fél Alföld lehetne már erdő, hiszen az egész szocializmus arról szólt, hogy a tanyáról menekülnek az emberek a városba.

Meg aztán a 20 % nyilván nem a mostani helyzet prognózisának ismeretében készült.