Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Csömöri pampák és mogyoródi dombok...


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
1312 válasz a témához

#1 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 25. - 13:11

Sokan lovazunk a fórumról ezen a vidéken.Beszéljük itt meg örömeinket, bánatainkat!

#2 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 25. - 13:15

Rögtön egy szomorú hírrel kezdem: elment korelnökünk, a 21 éves Szultán. Sokan ismerték régrõl, még a Favoritból. A vérvételt követõen sokkot kapott szombaton és a boxban vergõdés közben beverte a fejét. Ennek lehetett a következménye, hogy bár egész délután próbáltak Rajta segíteni, 8 órakor el kellett altatni.Élhetett volna még...Vágtázz nagyokat Öreg, az Örök Legelõkön!

#3 Bubus

Bubus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 330 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 25. - 16:31

Hozzátok kiment a hatósági állatorvos?

#4 discozombi

discozombi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 780 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 25. - 20:22

Ismertem Szultánt. Sajnálom! Béke poraira!

#5 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 26. - 11:17

Bubus, bár ne tette volna.

#6 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 26. - 11:45

Szegény Szultán!Rajta ültem elõször igaziból a Favoritban 15 éve...Most már biztos teljesen kiszürkülhetett.Jó kis ló volt, béke poraira.

#7 Twiszter

Twiszter

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 26. - 12:18

Nagyon megdöbbentet Szultán elvesztése.Még a nyáron találkoztam vele kint terepen, és nagyon jó érzéssel töltött el,hogy a sok lovasiskolában eltöltött év után jó helyen,és jó állapotban van. Igazából bele sem gondoltam, hogy már milyen idõs. Remélem a Gyuri lóval együtt ott fent megkapják mindazt a jót, amit itt az életben csak részben vagy egyáltalán nem kaptak meg.

#8 Bubus

Bubus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 330 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 26. - 14:23

Szegény Szultán. Amikor egyszer jártunk felétek megnéztem Õt a boxban.

#9 Orsika 01

Orsika 01

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 27. - 20:16

ÓÓÓÓÓÓÓÓHH SZATY!!!Szegény Szulika.Annyira nem számítottam arra hogy pont õ! Posted Image Bár eléggé öregecske ló volt nagyon jól teljesített,és sokan nagyon szerették.Köszi OSH. hogy megírtad,különben csak szombaton tudom meg és az istálló kellõs közepén bõgöm el magam!

#10 Bubus

Bubus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 330 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 29. - 10:17

Tegnap rendezvényen voltam. Igy 1/2 3-kor gyorsan még elindultam lovagolni. 3/4 4-kor már nyeregben voltunk és irány a patak túl oldala. Gyönyörû idõ volt. A lovak ugyan már téli bundában pompáznak meg is izzadtak egy kicsit. Az õsz nekik is tetszett sokkal izgágábbak voltak. Vágtáztunk egy jót a fasorban aztán a gyümölcsös felöl mentünk haza. Sajnos a jövõ héten már nem lesz ilyen szerencsénk. Már 5 órakor sötét lesz. De még kiélveztük ezt a gyönyörû idõt.

#11 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 29. - 10:52

Bubus, Ti hol vagytok Csömörön?

#12 Bubus

Bubus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 330 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 29. - 11:09

A Horváth Móninál.

#13 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 1. - 21:06

Hm... Bár sokan ismerték és szerették az Öreget a magam részéröl úgy gondolom, talán azok közé tartozom akik a legközelebb álltak Hozzá.Régebben ismertem, mint a saját gazdája és jóval töbet lovagoltam rajta, mint bárki más. A Favoritban töltött évek alatt, csak akkor nem rajta ültem, ha sánta vagy beteg volt. Mivel a hétfö kivételével mindennap lovagoltam (szombaton és vasárnap naponta kétszer is) ez elég sok alkalmat jelent. Rajta lovagoltam elöször futószár nélkül, kezdtem el vágtázni, terepre rájni és ugrani. Mindenre ez a ló tanított. Nem sokkal azután, h eljöttem a Favoritból, a sors úgy hozta, h Szultán jött utánnam. Igaz szeretö gazdára talált és sokan lovagoltak rajta, alkalmanként én is letakaríthattam és felülhettem rá.Azt hiszem sosem lehetek elég hálás neki, azért amit töle kaptam. És nem csak lovagolni tanított hanem sok minden másra is. Talán a legtöbb amit tehetek ennyi: Köszönöm. Köszönöm azokat az éveket amiket együtt tölthettünk. Azokat a perceket amikor csak ketten voltunk. Azt a sok szeretetet amit kaptam. Azt a tudást, amit hasznosítva lovagolhatok nap mint nap. Mindent köszönök, s bár már nem sokat jelenet, mégegyszer köszönöm. [ November 01, 2004, 20:08: Az üzenetet átszerkesztette: Petshu ]

#14 cappaa

cappaa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 738 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 7:50

Jómagam is Szultánon tanultam azt a keveset, amit tudok, és nagyon szerettem. Szerencsére én nem voltam jelen aznap, amikor szenvedett és végül elaltatták, csak másnap hallottam a hírt. Hiányzik. Sokszor eszembe jut. Emléke él bennem.

#15 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 13:41

Ez a hétvége hosszú volt és lovas - hála az égnek. Ennek megfelelõen mentünk is sok jó terepet. Nem nóórmálisakat, szokás szerint.Szombaton Katával és Menyussal egy célszerûen kötetlent. Talán egy dolog jellemezte leginkább, hogy feltûnt vágta közben, hogy Katám lemaradt. Keresgéltük a szûk fasorban Menyussal, majd kedves emberek és túratársak lévén felvettük a gépeket ügetésbe. Hogy majd utólér. Útól is ért. Mikor is üvöltés hátulról, hogy aszonygya: HELYET!!! Lévén kétoldalt összefüggõ bokor és fa, mi meg egy kanyar után vagy 10 méterrel, Menya felmászott a csõdivel a legközelebbi fára én meg haladásra sarkalltam állatkámat. Közben hátranéztem, mert röhögni akartam. Egy "S" kanyar, majd wwwwrrrruuummmmmmmm Kata el az ügetõssel. Na, az ügetõs... Nemrég megtanult vágtázni. Van a mozgásában valami, ami egy építõkocka gurulására emlékeztet. MIközben ahány lába, na annyi felé. Kicsit késõbb már bakolni is megtanult. Ezzel csak az a baj, hogy tökéletesen egyensúlyozni még nem. Tehát billeg. Vágtázik tehát szanszét lábakkal, vidámakat bakol, billeg, majdnem arcra esik és összekeveri a lábait ezután. Majd visszazökken ügetésbe. Majd ugrik egyet és vágtázik ismét. Csuda egy látvány, az csak a vili! Menyussal annyira röhögünk ilyenkor, hogy az nemigaz.Vasárnap mentünk egy rég-majd'-elfeledettet Bokával. Csuda szépet lovagoltunk, megvolt a szokásos bakolás Lidi részérõl, de nyugis volt a terep. Még a quaosokat is egykedvûen hesszelték a lovak, gondolkodtam is, hogy rájuk kéne rontani. Hazafele megmutattam a "naplementét" Bokának. Ezen jót röhögtünk, mert hát ez bizony a Cora vörös reklámtáblája. Ezt néztem valamikor naplementének.Tegnap szintén terepen talált az idõjárás minket. Hihetetlen, milyen meleg van így novemberben. Szóval lovaztunk megint hárman, de most Menyus helyett Zolika jött velünk, aki kaszkadõr és amúgy sem normális. Kata sem, de ezt rég tudom. Szóval maga volt az elmebaj ez is. Elõször mind a ketten köröztek körülöttem, mert Mentol aludt. Úgy ébresztettem fel a karámban. Na, így is lépett. Kómásan. A Bolondok meg már túl voltak az elsõ vágtán. Utána lóbulit rendeztünk, miszerint versenyfutás következett. Ez azért ébresztõnek már megtette. Amikor meg léptünk, csengett a telefonom és felvettem - a szárat úgy 1.70-nél fogtam - mit csinál a két csupor? Ja, betolja hosszúvágtába a lókat, pont az orrom elõtt. Kész. Persze bosszúból Katát többször belöktem lovastól a bozótba, menjen csak az út mellett a susnyásba! Posted Image Aztán meg jól betámadtuk egymást a réten innen-onnan. Veszett volt. Soha rosszabbat! :D [ November 02, 2004, 12:41: Az üzenetet átszerkesztette: Old Shatterhand ]

#16

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 14:08

Ennyi lököttet!.. :rolleyes: :D

#17 Orsika 01

Orsika 01

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 4. - 15:16

Posted Image Posted Image

#18 cappaa

cappaa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 738 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 12. - 15:10

Felébresztem téli álmából eme topicot, és kérem, írjatok, hogy mit történik Posted Image arra Csömör felé, mert úgy néz ki, hogy most hétvégén egyáltalán nem leszek kint :( , és nem akarok lemaradni a dolgokból. Kérek beszámolókat ide! Azért van ez a topic. Posted Image

#19 cappaa

cappaa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 738 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 17. - 19:28

A nagy érdeklõdésre való tekintettel újra életre hívom e topikot. tongue.gif Skacok, ne tegyétek ezt velem, mindenki vérengzõ fenevadcappaanak fog tartani, ha nem írtok :( . Nem hiszem el, hogy nincs egy jó sztoritok, élményetek! Üresen kong az istálló, a karámok, vagy mi van? :confused: Bosszúból meg hétvégén úgyis lemegyek, bebeeee Posted Image

#20 Dóri

Dóri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 508 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 17. - 20:12

Cappaa, te melyik lovardába jársz Csömörön?

#21 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 17. - 20:34

Az istállóban nálunk kirakhatják a megtelt táblát, csak én nem jutok ki. Ha mehg odaesz a fene, jóesetben sétálni felülök, amúgy meg csak karámba tudom rakni a lovat. Holnap megöletem magam, és felülök több, mint 1 hét pihi után Posted Image .

#22 cappaa

cappaa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 738 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 18. - 10:15

A Csömöri-busz végállomásától még gyalog 20 perc séta, Ördög-Lovas Klub a neve, de tábla nincs kint. Oda járok, ahova BoKa, OSH, Lombardo. Anikó és Pisti oktat. Ti hova jártok?Nedu, én se viszem túlzásba a lovaglást, de kijárok ha tehetem, ápolom a kapcsolataim emberekkel,lovakkal egyaránt. Csak ott lenni is jó. [ November 18, 2004, 09:16: Az üzenetet átszerkesztette: cappaa ]

#23 Dóri

Dóri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 508 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 18. - 18:44

Cappaa, az nem a sárga istálló?Én annál tovább, a kastélynál oldalt még el kell menni.Szilvi(tetke) az oktatóm.Ismered a helyet?

#24 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 18. - 18:53

Hát persze, hogy jó csak ottlenni is! Meg is csináltam ma, végre kijutottam. A ló ferdén rámpillantott, és elszontyolodott, hogy nem a tesóm ment hozzá, aki elkényezteti. Azért hagyta hogy megsimizzem, de felülni nem tudtam, mert a kengyeleket itthon felejtettem, és ha hazajöttem volna értük, már nem értem volna kis stb stb. Annak örülök, hogy jó a kedve, és mintha egyre kevésbé fájna a lába Posted Image

#25 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 19. - 22:04

Meg kell állapítanom, hogy a Csömör pampák szélben is szépek. Ma sikerült pont a nagy zuhi után nem sokkal felülnöm, így abból már nem kaptam (annál többet a szélbõl), így semmi nem rontott ael túlzottan az élményt. Kellett már, Petya túrája óta nem ültem lovon.Habár mostanság már úgy vagyok vele, hogy nemigazán vonz a terep azon a környéken (unom már azokat a részeket, melyeket ennyi idõ alatt be lehet járni :( ), de ez ma akkor is jó volt. Más volt, más hangulatban, más körülmények közt. Meglepõ módon a lóval sem volt semmi gondom, pedig úgy indultunk el hogy: "No akkor menjünk a három leghúzósabb lóval". Ehhez képest, némi boldog rodeózáson, meg a vezérló kisebb idegeskedésétõl (utálja a szelet) az egyik dombtetõn, nem adtak nekünk sok felesleges adrenalint a lovaink. Így ki merem mondani, hogy kellemeset lovagoltunk, még ilyen körülmények között is. Posted Image

#26 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 26. - 12:09

Cappaanak fõként, meg csak úgy is:Egy üdvözlõlap: Posted Image

#27 cappaa

cappaa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 738 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 27. - 12:19

Kösz, BoKa! Jók a képek! Képeslap? Nekeeeem? Óóóhhh Posted Image

#28 Bubus

Bubus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 330 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 6. - 11:11

Hétvégén kellemes lovagló idõ volt. Szombaton csak egy rövid erdõt mentünk. De vasárnap kirándultunk egyet a kilátóhoz. A szõlõben egy kicsit mély volt a talaj meg csúszott néhol a sár, föleg visszafelé amikor már felengedett. Szép az a kilátó.

#29 Bubus

Bubus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 330 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 7. - 11:17

Nem tudja valaki, hogy a bányák után miért vágták ki az erdõt. Olyan jó kis terep volt arra. Most meg tarvágás ... szörnyû látvány.

#30 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 13. - 14:42

2 év csömöri terepezés után most költöztek Nagytarcsára a lovak, akiket "lovagolok" és nagyon-nagyon hiányzik!!!!!!!!! Bubus nem ismerjük egymást :confused: ???? Nyár elején költöztünk át a Kis Bélához, elõtte Zseni-Zserbo ott lakott Móninál. Télen, szombat hajnalokon, térdig érõ, szûz hóban, gyalog másztam oda -felejthetetlen :D !!!!! Artin, hogy lehet azt unni????? Ha velem jártál volna terepre biztos nem lenne uncsi most se Posted Image !

#31 Bubus

Bubus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 330 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 14. - 10:59

Szia Zserbo! Nagytarcsán hová kerültek? Szerintem ismerjük egymást én vagyok a Pimpa (pej atv) gazdája. Miklós mellett állt.

#32 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 14. - 16:59

Emlékszem Posted Image !!!! Rád is, a lovadra is és Miklósra is!!!! Blue-hoz költöztünk át és egész jó helyünk van Posted Image . Gondoltam rátok nemrég - hatalmas érték a fûtött öltözõ Posted Image !!!!! Nem tudom mennyire járnak arra az errefelé terepezõk, de a patak kibetonozott gázlójánál volt egy kis-military pálya az akácosban, azt ki szedte szét?

#33 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 14. - 17:09

idézet:
Eredeti szerzõ: Bubus: Nem tudja valaki, hogy a bányák után miért vágták ki az erdõt. Olyan jó kis terep volt arra. Most meg tarvágás ... szörnyû látvány. [/QUOTE]Dögõõõõjenek meg :mad: Még a kedvec fenyvesem letarolását se hevertem ki, pedig az már majdnem egy éves "élmény".De még így is a kedvenc útvonalaim egyike az..

#34 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 14. - 17:11

Zserbó, ha te az vagy, akire én tippelek, akkor már nem pont a csikó kategória vagy ;) Vagy tévedek?

#35 Bubus

Bubus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 330 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 15. - 15:41

Közben megtudtam. A tulaj vágatta ki a fákat. Gondolom eladási céllal. Majd újratelepíti és felveszi rá a támogatást. Legalább nem lakópark épül. De így is hazavágták egy jó idõre azt a részt. Zserbó akkor most Gödöllõ felé terpeztek? Hogy tudtok Nagytarcsára kijárni? Megáll ott a busz? Jeanny be lett rakva ha jól emlékszem. Megmaradt a csikó? A barátnõd is jár még lovagolni?

#36 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 15. - 18:56

Boka én bizti csikó vagyok, szerintem te tévedsz, vagy túlbecsülted az életkoromat :D ! A rendszer pont ezért nem akart beengedni! Bubus egyenlõre nem terepezek semerre, mert karámozás közben lebetegedtem és a suliban irassunkminnélnehezebbdolgozatot láz van Posted Image . Zseni betörte a homloküregét szeptemberben, de mostanra(!!!) +gyógyult, berakták mind a 2 paccot, szerintem +maradt bennük, de Zserbo március végére van "kiirva" de nem igazán látszik rajta. A Zseni-s lánynak már saját pónija van -õ még ott van Csömörön.

#37 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 15. - 18:58

Nagytarcsára jár volán és kb annyit kell gyalogolni mint Mónihoz Posted Image ! Annyira nem rossz, csak a Bélánál elkényelmesedtem :D .

#38 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 15. - 21:45

Elkényelmesedtél!? Hát nem erõsített meg a nyeregcipelés? Az télen a legjobb, tök sötétben végig a fedeles mellett, vakon nyergelni, aztán fényben megnézni, mit csináltál Posted Image . Tapasztalat tongue.gif

#39 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 15. - 22:03

idézet:
Eredeti szerzõ: Zserbo: A Zseni-s lánynak már saját pónija van -õ még ott van Csömörön. [/QUOTE]Zserbó! Õt én ismerem? Mert ha igen, akkor most újat mondtál nekem. Póni????Vagy másról beszélünk? :confused:

#40 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 16. - 15:38

Hihi Neduddki, nekünk már lett villanyunk az utsó hónapban Posted Image ! A nyeregcipelés nem ua mint a gyalogoljunk isolatáskával 20 mint! Artin NE HÜLYÉSKEDJ :mad: ! Hogy ne ismernéd?????!!!!! Vagy a szemmértéked elég rossz, ha Cannabis póniságát +kérdõjelezed Posted Image !