Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Így vettem én lovat...


  • Please log in to reply
627 válasz a témához

#81 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 7. - 17:09

arra gondoltok, aki az m3-ason kifele, a jobb oldalt lakik, az üdülõ telkek után, egy szép nagy tanyán??? :D

#82 Sztimcsi

Sztimcsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 260 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 7. - 18:40

Ez hihetetlen! Lassan kiderül ,hogy 1-2 kupec keseríti meg az ember életét.:( Ezért kell ez és az ehez hasonló forum ,hogy tájékoztatni tudjuk egymást. Nem hiszem ,hogy nekik enm érné meg kulturálatn elintézni a dolgot mint makacskodni és jogi útra terelni a kérdést. Õk ebbõl élnek vagy nem és elvileg a jó hírük igen sokat kell,hogy érjen. Én hiába mentem hozzáértõ és sokat látott lovassl a ló csontjáig Õ sem lát. Meg hát vannak csodaszerek amik sok mindent el tudnak takarni. Egy láthatóan beteg lovat én sem vettem volna meg. Állatorvossal meg nem mehet az ember lovat nézni egyrészt köldséges másrészt igen nehéz lenne megszervezni. Én lónézõben voltam Gyõr mellet Fóton Gyömrön és még sorolhatnám és ígyis belenyúltam:(

#83 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 7. - 19:24



Ezt már csak a tisztánlátás kedvéért: a sokat emlegetett fóti úr nevét nem írná meg valaki - magánban is jó. Csak mert pár éve volt egy kellemetlen esetem egy bizonyos kereskedõvel, hosszú sztori, de a vége lócsere lett és a paci egy fóti elérhetõséggel jó egy évig volt hirdetve a neten. Aztán eltûnt a süllyesztõben...
Kiváncsi vagyok, hogy ugyanarról az illetõrõl van e szó


régi, szép magyar neve van. / tudod a csillagszemû :D / ha egyre gondolunk.......

#84 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 7. - 19:27

régi, szép magyar neve van. / tudod a csillagszemû :D / ha egyre gondolunk.......

:D egyre.

#85 emzprx

emzprx

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 678 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 7. - 20:15

Ez hihetetlen!

Állatorvossal meg nem mehet az ember lovat nézni egyrészt köldséges másrészt igen nehéz lenne megszervezni.


Én hat lovat hoztam az elmúlt három évben Ausztriából. Mindegyiket a szemünk láttára vizsgálta meg az állatorvos. Ez lovanként kb másfél órát ( szív, tüdõ, ízületek, futtatva, feszítve stb ) és lovanként cirka 150 Eurot jelentett. Ez egy 5-6 ezer eurós lónál csak pár százalék plusz költség amit kár lett volna megspórolni.
A vizsgálat egy kb. hat oldalas nyomtatvány alapján zajlik. További vizsgálatokhoz vért is vettek. A szerzõdésben ( több oldalas) benne volt, hogy amennyiben a vérvizsgálat eredménye valamilyen problémát mutat, a lovat az eladók visszaveszik. Itthon egy állatorvosi vizsgálat szerintem kevesebb lenne mint 20 ezer Ft. Talán mégis megérné.

#86 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 7. - 20:40

Én hat lovat hoztam az elmúlt három évben Ausztriából. Mindegyiket a szemünk láttára vizsgálta meg az állatorvos. Ez lovanként kb másfél órát ( szív, tüdõ, ízületek, futtatva, feszítve stb ) és lovanként cirka 150 Eurot jelentett. Ez egy 5-6 ezer eurós lónál csak pár százalék plusz költség amit kár lett volna megspórolni.
A vizsgálat egy kb. hat oldalas nyomtatvány alapján zajlik. További vizsgálatokhoz vért is vettek. A szerzõdésben ( több oldalas) benne volt, hogy amennyiben a vérvizsgálat eredménye valamilyen problémát mutat, a lovat az eladók visszaveszik. Itthon egy állatorvosi vizsgálat szerintem kevesebb lenne mint 20 ezer Ft. Talán mégis megérné.

jajajaja....ez mind jó de csak a szemre hagyatkozva :) ha télleg
'komoly' lovat vesz valaki, csak a rtg mond tutit. az kábé lábanként 15 ruggó,tehát egy jó vizsgálat komplette nyócvan körül kijön. ez lehet persze több is. futtatva, ránézésre, tekergetve annyi amennyit köbüki irt.

#87 Sztimcsi

Sztimcsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 260 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 7. - 21:00

Sziasztok! Nekem a doki csak egy lábat vizsgált. Megnyomkodta huzogatta nézegette. Érzéstelenítõ injekció ami ugye nem kell lóvásárlaánál. Bódító és több irányú rtg csak a pata tájékot vizsgálva (csak a rtg 5000Ft/felvétel) Összesen ha jól tudom ( a hallotak utáni sokban nem igazán figyeltem oda) 33 000Ft fizettem+ a szállítás HA azt nézzük egy láb kb 3 kritikus rész(a nagy izületeknél) mind 3 irányból hogy minden látszódjon az már 45 000 ft csak egy láb.És kiszállást vagy szállítást bóditót nem is számolva. JA és te vidd a dokit mert ha az eladó hívja lehet hogy összejátszanak:( Dem így is vehetsz kólikára hajlamos karórágó stb. lovat. Ezért kellenének korrekt eladók akiben megbízol nem is kell feltételezned ,hogy esetleg legyócerezte lemozgatta stb. a lovat.

#88 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 7. - 21:04

A szavatosság ( = az eladás pillanatában REJTETT hibával rendelkezõ áruért az eladó felel, csere/értékcsökkentés/a vétel visszacsinálása a választható opciók) és a garancia ( = jótállás, az eladás UTÁN kialakuló hibákért való felelõsségvállalás) két különbözõ dolog; különbözõ határidõk és szabályok vonatkoznak rá. Érdemes alaposan utánanézni ;)

#89 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 7. - 21:13

Tuti én vagyok a hülye de nullás lovat hogy értékesítesz tenyészkancaként?

#90 Sztimcsi

Sztimcsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 260 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 7. - 21:21

A szavatosság ( = az eladás pillanatában REJTETT hibával rendelkezõ áruért az eladó felel, csere/értékcsökkentés/a vétel visszacsinálása a választható opciók) és a garancia ( = jótállás, az eladás UTÁN kialakuló hibákért való felelõsségvállalás) két különbözõ dolog; különbözõ határidõk és szabályok vonatkoznak rá. Érdemes alaposan utánanézni ;)


A PTK-ban meghatározott szavatossági határidõk szabályok vonatkoznak a lóra.

Tuti én vagyok a hülye de nullás lovat hogy értékesítesz tenyészkancaként?


Szia !

Valamit félre értettél a paci nyakon sütött Bob Herceg 2 (Boszporisz) apaságú kanca.

#91 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 8. - 7:44

Ez hihetetlen!

Lassan kiderül ,hogy 1-2 kupec keseríti meg az ember életét.:(
Ezért kell ez és az ehez hasonló forum ,hogy tájékoztatni tudjuk egymást.

Én spec már fórumosokkal is nyúltam mellé ;) . Nem csak kereskedõ próbál meg átverni, hidd el. Egyszerûen nyelni kell egy nagyot és elkönyvelni az illetõt idióta hülye pics@ként, vagy idióta hülyeként. Mert itt a fórumon kialakít magáról egy képet, ami alapján õ a lovamértmindentmegtszekszeretemimádomamúgymeghûdekorrektcsávóvagyok típusú lovas. A való életben pedig a megnyomorodott, elhasználódott, sajnos beteg lovukat szemrebbenés nélkül mutatják be egészségesként, akit csak tanulmányi okok, vagy tudom is én mi miatt kell elengedniük :mad: .
Elég ciki, de ha nem tudom leinformálni, már fórumos hirdetésre sem indulnék el (saját bõrömön tapasztalom, hogy más sem...)
Hosszú évek tapasztalata alapján pedig a lóvásárlás nálunk így néz ki:
-saját állatorvos végzi az adásvételi vizsgálatot
-ez közvetlenül a próba után van
-ha indokolt valamilyen röntgen, az még a helyszínen megtörténik, plusszban a pata teljes röntgenével (ez mindig)
-ezekhez társul egy lenyergelés utáni vérvétel, ami megy ki laborba fájdalomcsillapítóra és nyugtatóra bevizsgálásra (persze elõtte megkérdezzük a tulajt, hogy kell e a lovat nyugtatózni szállításhoz, patkoláshoz, ill volt e beteg, ha nem akkor nem szabad elfogadni, hogy nem enged vért levetetni ;) )
-mindezek után pedig jön egy elõszerzõdés, amiben benne van, hogy ha esetleg mégis van eltitkolt betegsége a lónak, akkor a foglalón kívül még a teljes költséget is megtéríti a tulaj a vevõnek ;)
-ha minden rendben, akkor pedig amint megvannak a vizsgálatok már írjuk is a végleges szerzõdést
Esete válogatja, hogy ez mikor mekkora költség, de haza vinni egy sérült lovat, aztán töprengeni, hogy hogyan tovább, háááát az mindig rosszabb. És higyjétek el minden pont azért lett fontos nekünk, mert ,mindegyikhez kapcsolódott már negatív élmény
Ja, még valami, ha hirdetnek egy tökéletes származású, tökéletes lovat hónapokon át a neten, az messze több mint gyanús. Az ilyenek ugyanis pár nap alatt elkelnének, ha nincs bibi

#92 Orcus

Orcus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 176 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 8. - 8:00

arra gondoltok, aki az m3-ason kifele, a jobb oldalt lakik, az üdülõ telkek után, egy szép nagy tanyán??? :D


Miért is nem lehet nevén nevezni a ygereket? :dev:

#93 Sztimcsi

Sztimcsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 260 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 8. - 19:59

Ha nevén nevezzük a kupeceket akkor megvádolhatnak rágalmazásért. Érdekel ki ez az emlegettet két ember szívesen megírom.

#94 parkjoe

parkjoe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 213 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 9. - 15:12

Hi! Én jól kijöttem a "kupecemmel" :kir: Mikor még csak ló nélküli lovas voltam,egy jó havernak vélt tanya tulajhoz jártam Ráckevére,de nem gondoltam még akkor hogy ilyen patkány is lehet valaki és ekkorát lehet csalódni emberben. Hébe hóba kivetett a lóimádat és a friss levegõ az istállóba,no meg persze lovagoltatásért cserébe lovagoltam is ahogy annak lenni kell. :kv: A pasasnál átutazóban volt egy két pacc,amikkel mindig bizniszelt valamit. Egy ilyen napon(hosszú kiagyás után)végre kijutottam.Nézegettem a lovakat van -e új jövevény, volt is kettõ.Az egyik rozzant gebében rögtön megláttam a táltost és közöltem hogy ezt megveszem.Persze az útlevele valahol elkallódott...jó,gondoltam annyi baj legyen,akkor értelem szerüen veszit az árából,fõleg hogy nagyon gáz állapotnak örvendett szegényke.A patái hanyagoltak, semmi oltása nem volt,a jobb lábtöve alatt óriás heg,ammi arra utalt hogy nem kezelték rendesen..Mindegy gondoltam,nyereg alatt tuti,nem nyomi sehova láttam benne fantáziát.Mondtam egy korrekt árat,amire õ is mondott ötvennel többet! :huh: :hu: :hu: egybõl lejött hogy pasi le akar húzni.Ennek ellenére csak kapott elõleget mert nagyon kellett a ló,szerelem elsõ látásra egyoldalúan! Másnap érkezett A KUPEC akinek elõre be volt igérve a ló és még néhány gerenda,ezért helyette egy lány kedvenc lovát tudta elvinni. Innen az érdekes,mert rájöttem arra hogy ez a dög ennyit nem ér meg,lové vissza és minden a régi kerék vágásba.Rohanás a loviba hogy közöljem a tényt,és én is tényként láttam a lány kisirt szemét. :hupp: A haverommal nagyon csúnya dolgokat vágtunk egymás fejéhez,a vége az lett hogy a böszmét vissza húzta A KUPEC,és az én drágámat felpakoltuk helyette a futóra néhány szál gerendával kipotólva. :kv: Kapva az alkalmon,kérdeztem mennyiért veszi le a lovat,az öreg annyit kért érte,amennyit a havernak adtam volna.. :mad: közölte hogy gyorsan döntsek,mert viszi másnap vásárba ahol tuti eladja. Úgy voltam vele,ha igy kell lennie hiába küzdök úgy sem lesz az enyém.Kétszer hivtam,harmadjára vette fel,egybõl megismert és közölte hogy a lovam nem kellett senkinek :yeah: Kérdeztem,akkor marad a tegnapi ára?Áh,mit képzelek az nem üzlet neki,a végén mégis csak 10.e.ft.-al fizettem túl a saját elképzelésemet.Nagyon szimpi kupec bácsika volt,ha õ nincs tán lovam sincs..ki tudja.

#95 Orcus

Orcus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 176 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 11. - 10:06

Ha nevén nevezzük a kupeceket akkor megvádolhatnak rágalmazásért.
Érdekel ki ez az emlegettet két ember szívesen megírom.


Köszi, de nemazért...a fótit ismerem, nagyon is jól, volt hozzá szerencsém :D Ajánlani senkinek nem tudom.

#96 Sztimcsi

Sztimcsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 260 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 11. - 14:34

Köszi, de nemazért...a fótit ismerem, nagyon is jól, volt hozzá szerencsém :D Ajánlani senkinek nem tudom.


Sajnos mindenkivel vigyázni kell nem csak a kupecekkel.
A Fótiról nem tudok rosszat írni velem korrekt volt.Ismeretségi körönben vettek már tõle egy pár lovat és ha szavatossági hiba derült ki normálisan el tudták intézni a dolgot.

Ezt nem mondhatom el a Paksi paliról.

#97 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 4. - 13:34

Sztimcsi! MIk a fejlemények?

#98 Sztimcsi

Sztimcsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 260 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 4. - 22:34

Szia! Fejlemény az van bõven. Multhét kedden felvette velem a kupec a kapcsolatot.Megkapta az ügyvéd úr levelét és rögtön telefont ragadott. Hebeget-habogott de nem adot konkrét választ hogy cserélünk-e. Péntekig kapott haladékot,hogy beszéljen azzal akivel akar az õ orvosát a lovat megvizsgáló orvossal akart beszélni. Pénteken hívtam nem akart belemenni még mindíg a cserébe. Akkor elég kemény voltam és beigértem neki egy polgári pert ha nem megy bele mert hétfõn reggel az ügyvédnél kezdem a napot. Ez bevált hétfõn reggel igent mondott a cserére így kedden reggel már indultunk is. Persze mondanom sem kell hogy a szállítást én álltam:((ami nem csekény 39 000ft volt kedvezméynesen) Szõrében elcseréltem szegény Mausint egy lip félvér vasderes sütetlen 7 éves kancára. Elvileg Õ egészséges de az ürge csak ugy ment bele a cserébe hogy a választott lovat bármi baja is lesz nem válal érte felelõséget. A jó lovait nem mutatta meg ez is hozzátartozik a sztorihaz. Ha venni akartok lovat vagy ismerõsötök akar semmi szín alatt ne mennyetek el a Paksi ürgéhez!!!!! Ez csak jó tanács remélem megfogadjátok és nem estek abba a hibába mint én. A gáz a dologba ,hogy szerdán hirdetni kezdett lovakat amiket ott jártunkor letagadott (mondván már eladta õket) Ja és nem a saját vagy a felesége nevére adta fel a hírdetéseket (de az õ telefonszáma van megadva) SZÓVA VIGYÁZZATOK!!!

#99 zulejka

zulejka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.066 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 5. - 0:01

ez szörnyû...áldom az eget, hogy nem léptem kapcsolatba vele. pedig lett volna egy éve olyan kancája, amit kinéztem magamnak. tudom, hogy pénz és én sem tudtam volna mást csinálni, de szerintem csöbörbõl vödörbe...persze ne legyen igazam és sok örömet az új lóban, akkor is ha nincs személyi igazolványa.

#100 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 5. - 8:48

Szia!

Elvileg Õ egészséges de az ürge csak ugy ment bele a cserébe hogy a választott lovat bármi baja is lesz nem válal érte felelõséget.
A jó lovait nem mutatta meg ez is hozzátartozik a sztorihaz.

Mert korrekt üzletember :mad: !
Viszont gratulálok, mert kiálltál az iagazad mellett :yeah: és voltál annyira határozott, hogy belátta a manus, hogy egyezkedni kell. Ha mindenki így áll az ilyen esetekhez, akkor elõbb-utóbb ellehetetlenednek ezek a ,,kereskedõk", vagy legalábbis másképp állnak majd a dolgokhoz.
Új lóval mik a tervek? Megtartod?


(mindjárt leírok én is egy ilyen lóvásárlós tanmesét, már nagyon kikívánkozik)

#101 Sztimcsi

Sztimcsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 260 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 5. - 10:44

Köszönöm:) Már dacból is kiáltam az igazamért:) Nehogymár ennek ez alaknak legyen igaza:))) Remélem nem csöbörbõl-vödörbe estem. Nem volt igazán választásom szõrébe csak rá vagy egy arab félvér (szerintünk gerincproblémás) heréltre cserélhettem volna. Ráfizetni meg nem akartam.Már ígyis majdnam 100 000 ft pluszt jelentett nekem ez a kis atrakció (doki ügyvéd + a mégegyszeri szállítás) A pacit (Koktél) megtartom jóindulatu ló csak kicsit buta még.Ha igazat mondott az ürge tenyésztésbe volt és nemrég lovagolják. (az látszik is a nyeregtörésbõl hogy belovagolt) A butaságot lehet orvosolni át lesz lovagolva aztán meglátjuk mi lesz belölle.(Idõnk az van eggyütt:) Csak abban tudok reménykedni,hogy szegény Mausin jó helyre kerül:((( nagyon sajnálom Õt:( A Paksi kupec ellen csak eggyet tudunk tenni mindenkit lebeszélünk hogy tõle vegyen lovat. Remélem nem tudja sokáig folytatni ezt a kizsákmányoló tevékenységet. Kép a paciról:http://img10.tar.hu/sztimcsi/size2/36134759.jpg?1220607383&e382c4311ab6227eec74a39b55463cbd

#102 Csíkilovas

Csíkilovas

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 9 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 5. - 11:11

Sziasztok! Én úgy vettem az elsõ lovamat,hogy 500 km-re kellett utaznom érte lószállítóval és persze amikor megérkeztem nem az volt amit beetettek velem.Egyszóval túl alacsony volt egy 2,5 éves ugrószülõktõl származó lovacskának... Gondoltam,ha már ennyit utaztunk megvásárolom,majd még kinõheti magát... El is telt egy fél év,nõtt is a kis kanca csak épp nem fölfele hanem széllességre.Akkor jöttem rá,hogy láttam az istállóban ahonnan vettem egy félnehéz kancát is és több mint valószínû ez a csikója :yeah: Nó de sebaj jött a következõ lóvásár ahol beszámolták nekem egy 4 éves Gidrán csikóba ami alapszinten volt belovagolva amivel 3 hónap elteltével versenyeztem 90 cm.-en.Örültem is ennek a vásárnak,erre pár hónap múlva elvitte egy kólika. A harmadik lóvásárom is érdekes volt;megkerestem egyik ismerõsömet akinek volt egy besütetlen Arabtelivér kancája amivel én már elõtte egyszer versenyeztem ( õ hobbylónak tartotta ) és kértem,hogy adja ide nekem,nem kell fizessen a tartásáért csak hagyja,hogy versenyezzek vele.Erre õ:" Hát én el is adhatom magának hiszen ön csinált belõle versenylovat",mondom neki hát de nekem most nincs pénzem mert nemrég pusztult el a Gidránom ami amikor elpusztult még teljesen ki sem volt fizetve.Erre azt mondja,hogy nem kér sokat érte csak 50 milló régi lejt ( kb.300.000 Ft. ),jaj mondom ezért már besütött lovat lehet venni...Kérdi:"hát önnek mennyit ér?"-Odavágom 25 millót,azt is részletre,erre õ: "itt a kezem" Azóta is jól meg vagyunk,nagyon jó fej lovacska,igaz csak 100-110 cm-en versenyzünk de ez is jó telesítmény egy Arabtelivértõl. Nem adnám semmi pénzért.

#103 Ritus

Ritus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 79 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 5. - 11:17

Egy sütetlen lóval versenyzel? Azt hogy csinálod? :rolleyes:

#104 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 5. - 11:29

Sziasztok!

Én úgy vettem az elsõ lovamat,hogy 500 km-re kellett utaznom érte lószállítóval és persze amikor megérkeztem nem az volt amit beetettek velem.Egyszóval túl alacsony volt egy 2,5 éves ugrószülõktõl származó lovacskának...

És ezek után még meg is vetted?

Gondoltam,ha már ennyit utaztunk megvásárolom,majd még kinõheti magát...
El is telt egy fél év,nõtt is a kis kanca csak épp nem fölfele hanem széllességre. Akkor jöttem rá,hogy láttam az istállóban ahonnan vettem egy félnehéz kancát is és több mint valószínû ez a csikója :yeah:

Ügyes.

Nó de sebaj jött a következõ lóvásár ahol beszámolták nekem egy 4 éves Gidrán csikóba ami alapszinten volt belovagolva amivel 3 hónap elteltével versenyeztem 90 cm.-en.Örültem is ennek a vásárnak,erre pár hónap múlva elvitte egy kólika.
A harmadik lóvásárom is érdekes volt;megkerestem egyik ismerõsömet akinek volt egy besütetlen Arabtelivér kancája amivel én már elõtte egyszer versenyeztem ( õ hobbylónak tartotta ) és kértem,hogy adja ide nekem,nem kell fizessen a tartásáért csak hagyja,hogy versenyezzek vele.Erre õ:" Hát én el is adhatom magának hiszen ön csinált belõle versenylovat",mondom neki hát de nekem most nincs pénzem mert nemrég pusztult el a Gidránom ami amikor elpusztult még teljesen ki sem volt fizetve.Erre azt mondja,hogy nem kér sokat érte csak 50 milló régi lejt ( kb.300.000 Ft. ),jaj mondom ezért már besütött lovat lehet venni...Kérdi:"hát önnek mennyit ér?"-Odavágom 25 millót,azt is részletre,erre õ: "itt a kezem"
Azóta is jól meg vagyunk,nagyon jó fej lovacska,igaz csak 100-110 cm-en versenyzünk de ez is jó telesítmény egy Arabtelivértõl.
Nem adnám semmi pénzért.



#105 Ritus

Ritus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 79 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 5. - 11:30

Nade Tamás :D

Edited by Ritus, 2008 szeptember 5. - 11:31.


#106 Csíkilovas

Csíkilovas

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 9 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 5. - 11:54

Úgy hogy normális országokban nem azt nézik hogy milyen a sütése hanem mekkorát ugrik! :D a 80-as évek elején rengeteg nullás lovat adtunk el Ausztriában és Franciaországba!
jó versenyzõ lovakat, akikkel itthon nem lehetett indulni sem :D ;)


Az egy kicsit túlzás,hogy "normális ország"
Romániában élek :(

Amúgy Magyarországon nem lehet sütetlen lóval versenyezni???

#107 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 5. - 12:38

Sütetlen lovat hivatalosan szállítani sem lehet az országban :rolleyes: . A megoldás, ha 24.000-ért lesütteted ismeretlen származásúra, aztán 50.000 Ft-ot befizetsz az elsõ versenyszezon elõtt, mert ismeretlen származású lónak ennyivel többe kerül az elsõ licensze. Aztán a továbbiakban már úgy kezelik, mint az ismert származású lovat :) . Nálunk ilyen :)

#108 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 5. - 12:43

Sütetlennel nem de nullásal igen a kettö nem ugyan az.

#109 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 5. - 12:46

A nullás az ismeretlen származású :)

#110 Csíkilovas

Csíkilovas

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 9 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 5. - 12:48

Sütetlennel nem de nullásal igen a kettö nem ugyan az.


Mi az a nullás??

#111 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 5. - 12:54

Mikor a sütetlen, ismeretlen származású lovat szállítani, versenyeztetni szeretnél elsõre egy úgy nevezett Lóútlevelet kell kiváltanod. Ehhez le kell, hogy süssék. Ilyenkor nullás sütést kap, a nulla azt jelenti, hogy nincs igazolhatóan ismert származása

#112 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 5. - 12:57

Az apja ismeretlen.Szerelem csiko.De ez nem jelent semmit igazán versenyezni lehet vele kicsit több pénzért,és láttam már gyönyörü nullás lovakat.Tehát igazán semmivel sem rosszabb mint a többi lo. :)

#113 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 5. - 13:01

:D

#114 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 5. - 13:16

Praktikusabb is volt :) (persze az egészségügyi és tenyésztési vonatkozásait leszámítva...)

#115 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 5. - 16:12

Kép a paciról:http://img10.tar.hu/sztimcsi/size2/36134759.jpg?1220607383&e382c4311ab6227eec74a39b55463cbd

Ezt mégegyszer légyszi :) .Mi a neve a kishölgynek?

#116 lepénylesõ

lepénylesõ

    Új vendég

  • Kizárt tag
  • 18 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 5. - 20:44

Sütetlennel nem de nullásal igen a kettö nem ugyan az.


Nnna! Ha ezt a nexust ismerte volna Szabó Zsófi, kiugrott volna a bõrébõl a '80-as években, mikor AÕM usgyi nevû lovával 110-en rommá verte Szadán a Margitán a teljes Honvéd ificsapatot az 120-as összevetésben, csak épp ez nem volt hivatalos verseny, és pl. a Bp.Bajnokságon NEM indúlhatott, mert a ló 0-ás sütésû volt :hupp:

#117 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 5. - 22:00

Sajnos ezt a 0-ás sütésü dolgot csak most fogadták el idén?-vagy tavaly?pontosan nem is tudom.De mindig hülyeségnek tartottam,hogy 0-ás lovak nem indulhattak sehol,hiszen szerintem nem külömbözik a másik lotol semmibe,és hiába nagyon jo képességü akor sem engedték.Ausztriába nem csináltak belöle ügyet.Rendbe az oltása és mehet.Én örülök neki hogy szerelem lovak is mehetnek most már bárhol,igaz több pénzért,de legalább van lehetöségük.

#118 lepénylesõ

lepénylesõ

    Új vendég

  • Kizárt tag
  • 18 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 5. - 22:35

Abszolút megegyezõen látjuk és ítéljük meg ezt a kérdést!

#119 Sztimcsi

Sztimcsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 260 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 6. - 11:23

Ezt mégegyszer légyszi :) .Mi a neve a kishölgynek?


Szia!

Rájöttem hogy ez így nem jó:(
A kislányt Koktélnak hívják:)

#120 Csíkilovas

Csíkilovas

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 9 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 8. - 13:55

Sajnos ezt a 0-ás sütésü dolgot csak most fogadták el idén?-vagy tavaly?pontosan nem is tudom.De mindig hülyeségnek tartottam,hogy 0-ás lovak nem indulhattak sehol,hiszen szerintem nem külömbözik a másik lotol semmibe,és hiába nagyon jo képességü akor sem engedték.Ausztriába nem csináltak belöle ügyet.Rendbe az oltása és mehet.Én örülök neki hogy szerelem lovak is mehetnek most már bárhol,igaz több pénzért,de legalább van lehetöségük.


Ez elég érdekes....szerintem csak pénzcsalás az egész.
Pl. az én lovam nem azért nincs besütve mert szerelemló,csak annak idején eladták mielõtt sor került volna a besütésre és az új gazdinak meg fogalma sem volt róla,hogy azt be lehetne sütni,vagy be kellene meg ilyenek.....
Most meg már 8 éves és én be tudnám süttetni,ha megkeresném ( persze,ha még életben vannak ) a szüleit,vérmintát vetetnék mindhárom lótól és kiküldeném Hollandiába ahol DNS vizsgálatot készítenének és bebizonyosodna,hogy az õ csikójuk.Ez a vizsgálat 600 új lejbe kerül ami kb. 40,000 Ft. és még fenn áll a lehetõség,hogy tényleg egy szerelemcsikó csak beetettek és akkor ez bukta.
De ezt tényleg nem értem,hogy miért nem engednek sütetlen lóval versenyezni,nálunk vannak ilyen micro-chip-ek amit a lovak nyakába betesznek aztán azzal identifikálják a sütetlen lovakat.Több olyan lovat ismerek Romániában aki nincs besütve és versenyeznek vele,többek közt az én lovam is.
Pl. a 2006-2007-2008-as távlovas versenyeken országos 3-ik helyezett ló egy sütetlen paraszt ló aki régen igavonó ló volt,még csak nem is Arab hanem egy közönséges parasztló.