Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Babázó


  • Please log in to reply
6869 válasz a témához

#6841 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 1. - 17:43

Nem szeretnék a szülők helyében lenni :sad:

 

http://index.hu/tudo...eg_hateves_fiu/



#6842 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 1. - 20:58

Már vártam, mikor linkeled be. ;)



#6843 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 1. - 21:48

Ezt nem lehetett kihagyni, túl magas labda volt :P



#6844 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 16. - 7:09

"A 2014-es adatok alapján a leggyakoribb lánynév a Hanna lett, amit 1856 alkalommal adtak a kislányoknak. Míg a fiúneveknél a Bence lett a befutó, ezt a nevet 1551 alkalommal választották a szülők a tavalyi évben."



#6845 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 16. - 8:55

Ha már lovas fórum, +babázó.

Lovas anyukák, apukák ki mennyi idősen tette a gyerekét önállóan nyeregbe? 

Illetve lovagol valaki háti babával?



#6846 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 16. - 11:55

Egyik fórumtársunk (már nagyon rég nem járt erre) viszonylag korán lovagolt babával, úgy 2-3 éves kor körül, de ő tandemnyereggel oldotta mag, amolyan baba-mama nyereg, elöl a pici, mögötte a mama :) Nagyon klasszul néztek ki együtt lóháton....



#6847 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 16. - 21:09

Nekem a hátamra van kötve, vagy az apjáéra pár hónapos korától úgy közlekedünk, az érdekelne, hogy önállóan mikortól lehet, nem túlterhelve az izomzatát, csontozatát.

 



#6848 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 17. - 7:33

Alapfeltétel, hogy a gyerek akarja (az érdeklődés felkeltésére sok trükk alkalmazható), ne tartson a lótól.

Sétára felültetni, mikortól biztosan, stabilan tud ülni, kisérővel.

Alap lovalgolgatás, mikor stabilan tud futni és szóbeli kommunikációra (oda-vissza) képes, ismeri a testrészeit. Megfelelő előkészítés szükséges.

Rendesen lovagolni, mikor fizikailag képes a szárat kézbentartani (ha a ló lehajolna legelni is) és a jobbra-balra, előre-hátra készség szintjén működik (piros kezed, kék kezed nem elég). Ez tapasztalatom szerint 8-9 éves kor.

Lehet korábban is, de alapfeltétel, hogy a gyerek-ló-oktató hármas feltétlenül megbizzon egymásban.



#6849 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 17. - 8:11

Köszi Robi.

A Igazából fiziológiás szempontból érdekel a dolog.

"Alap lovalgolgatás, mikor stabilan tud futni és szóbeli kommunikációra (oda-vissza) képes, ismeri a testrészeit." 

Így már tudom hova tervezni, tenni a dolgot.

Az összes többi adott: saját ló ( hihetetlen ahogy,  kiválasztották egymást, a ló nyerítve rohan oda hozzánk (30 ha), ha hátamon a gyerek, nélküle, a közelébe sem tudok férkőzni) Múltkor enyhén sánta volt, a gyerek addig dilizett, míg haza nem hozta a legelőről ( mármint át kellett engednem a villanypásztorkapukon a lovat, mert azt leszámítva sétál a gyerek válla mellett. Meg vannak őrülve egymásért a 11 hónapos, meg a 4 éves szilaj csődör. Sok mindent láttam már, de néha még engem is meglepnek. Ahogy két kezébe fogja a ló fejét és beszélgetnek egyszerűen hihetetlen. Szerintem elég sok közös múltjuk lehet. simán rá lehet tenni a hátára, sokáig elvannak "csak úgy".  

Nem hiszem, hogy őket majd "különösebben oktatni " kellesz , legalábbis azok után amiket tapasztalok, de oktató gyanánt apja, anyja adott.

 


  • Adatim kedvelte

#6850 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 21. - 7:09

Hát, a NyeSze sztárja, a kis szöszi (Bejke, ha jól emlékszem a nevére) már tavaly is lóháton érkezett (nem a szomszédból) és magabiztosan cirkált a kunfakójával a tömegben. Most 5 éves, akkor tavaly ugye 4 volt. HOgy mikor kezdte, azt nem kérdeztem a büszke apától. MOndjuk ehhez nyilván olyan ló is kell.

Ő az-

nyeregszegmel-hortob%C3%A1gy-czegl%C3%A9



#6851 Adatim

Adatim

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 73 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 31. - 23:30

A lovam nem beszámítható, nem merem a gyerekeket magamra kötni és úgy lovagolni, irigylem, akinek ez összejön. Bejkét személyesen ismerem, szerintem nem lehet megmondani mióta lovagol :)

 

A nagylányom 2,5 éves. Már 2 órát terepen elsétálgatunk úgy, hogy kézben vezetem, mellette vagyok. Mióta stabilan ül, azóta ül lovon, de most látom rajta, hogy nem billenti ki egy-egy hirtelenebb mozdulatnál (kivéve, ha kirohan alóla a vérpóni, akkor elkapom :D ). Ma egyfolytában ügetett volna. Mondtam is neki, hogy jól be van ragasztózva a feneke, nagyon jó az ülése. Azért nem kis mázli lóhátra születni ;) . 

 

Ebay-en hirdetnek tandem pótülést http://www.ebay.com/...=item5d58aea98fde szerintem a gyereknek és a lónak is kényelmetlen, akkor inkább szőrén magam elé kapom.



#6852 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 3. - 7:39

Ha nem az én fiam lenne én is piszkosul irigyelném. Aztán remélem a későbbiekben ő is így fogja gondolni a dolgot.

Tegnap előtt fogzásos, nyűglődős nem alvás volt, na meg majdnem telihold, megcsináltuk a hintó alját hencsergőnek, ott játszottunk, apája közben befogott és amikor elindultunk a szája is tátva maradt a csodálkozástól a manónak. 10 percen belül elaludt arra sem kelt fel, hogy feljöttünk, letettük az ágyba, aludt reggelig mint a bunda. Tegnap meg a vendég jurtát állítottuk, úgy örült, hogy abba szabadon ki be járkálhat, hogy teljesen leszedálta magát. 

 

Hú ez a tandem nyereg szerintem iszonyatos baromság, az ok, hogy a mi pici lovainkat nem zavarja annyira, de általában a lovak nem igazán szeretik, ha a veséjükön ülnek, a másik, hogy jól látom, hogy itt a gyerek van hátul?, na picinél semmi esetre sem tenném így magam mögé, ha meg már elég nagy, akkor meg jöjjön külön.  

 

Van nekünk is vérpónink, kezdetnek én is rá gondolok, mert nekem kényelmes magasságban van úgy a gyerek, mondjuk eddig még csak szőrén tettük fel rá, de lassan lesz annyira stabil, hogy a pónira nyereg, bele gyerek és mehetünk gombázni. 

Viszont ami "érdekes", hogy még a vérpóni is jámbor cica, ha a gyerek a közelében, hátán van, olyankor még a többi lóra is épp hogy csak sunyít, és nem akar elszaladni megenni őket. Úgy látszik az állataink az új főnöküket jobban tisztelik mint minket :-)


  • fafaragó kedvelte

#6853 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 24. - 7:50

Ma reggelt kaptam az sms-t, hogy Rosinante-Andinak tegnap délután megszületett a kisfia, Csúcs Dani, 58 cm, 3,8 kg-val.

Egyelőre több infóm nincs. Lehet hogy a fészbúkosok előbbre vannak nálam, fénykép vagy akármi más ügyben.



#6854 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 24. - 7:53

Juhéjj :) Gratulálunk!

Nem egy apóság :)

 



#6855 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2015 október 11. - 10:59

Miért a gólya hozza a csecsemőket?

 

A születés körüli érdeklődésem kezdetének idején nekem sántított kicsit ez a magyarázat, mivel akkoriban a faluban lakó gólyák rendszeres tavaszköszöntő megjelenéséhez kapcsolódó történetek alapján a vándorlás ismeretében valahogy nem állt össze a kép, hogy a gólyák elmenetele és érkezése között itt nem lévő madarak milyen módon tudnak kiskrapekokat potyogatni bizonyos házakhoz.

Tanulság: az érdeklődés kielégítése során ügyelni kell, hogy a kikerülő magyarázatok azért ne legyenek ellentmondásban más ismeretekkel. Azok a fránya összefüggések. Azért, mert kicsi, ismeretek hiányában van, még az összefüggéseket láthatja legalább úgy (sőt!), mint az okító.

 

 


  • Mézszín Sörény és fafaragó kedveli

#6856 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 november 13. - 0:14

Már nagyon kevesen vagyunk itt, de azért ideteszem, hátha egy kismama eltéved errefelé...

 

http://index.hu/tudo...udomany_unnepe/



#6857 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 28. - 10:27

Hát?

Nem irigylem se a csemetéket, se a szülőket.

Az eredmények leírása nélkül is kellett 16 perc hozzá.



#6858 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2016 április 15. - 13:23

Csak hogy ne mondjátok, hogy nem szóltam :cool:

 

http://www.upworthy....l-sicker?c=ufb7



#6859 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2016 április 16. - 10:01

Csak mert Fifikusz olyan lelkesen osztja meg az  oltáspropagandás anyagokat.  gondolatébresztőnek:

 http://idokjelei.hu/...ei (Idők jelei)


Edited by tipara, 2016 április 16. - 10:02.


#6860 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2016 április 16. - 14:29

Kedves Tipara, ha egy gyengített/elölt kórokozó agykárosodást tud okozni, akkor a vad változat szerinted mit csinál egy gyerekben? Ha nem oltatsz, és ezt többen is megteszik, olyan járványok alakulnak ki, mint a középkorban, amikor falvak, városok néptelenedtek el a járványok következtében. Szerinted mitől nincs feketehimlő többé? Más vírusokat is el lehetett volna már egy életre felejteni, ha világszerte az oltás (és az oltási fegyelem) kielégítő lenne. Milyen hülyeség ez a "propaganda" duma? Nem gondolod, hogy a gyógyszeriparnak az is nagyszerű ötlet lenne, ha a tömeges megbetegedéseket gyógyíthatná, meg a következményeket? Egyébként az ilyen nyilatkozatokkal szemben mindig szkeptikus vagyok, vajon mi áll a háttérben?

Te elolvastad a cikket, amit belinkeltem? Az autizmus-kapcsolat egy CSALÁS volt. Egyébként világszerte azon dolgoznak a gyógyszergyárak, hogy alegység-vakcinákat állítsanak elő. Ekkor az oltóanyagban a kórokozónak csak egy darabja (mégpedig az immunitás kiváltásáért felelős darabja) van benne, tehát KIZÁRT, hogy szaporodjon benne. A gyengített vakcináknál előfordulhat technológiai hiba, szállítási szabálytalanság (hűtőlánc megszakadása), hogy a kórokozó elszaporodik, ekkor egy normális megbetegedéd zajlik le, ami persze nem cél. Az elölt kórokozót tartalmazó vakcináknál ez a veszély már nem áll fent, az alegységvakcináknál KIZÁRT.

Ha valaki a saját hülyesége miatt lesz egy életre nyomorék, vagy hal meg, hát istenem, legalább kihalnak a hülyék, de ha valaki a gyerekét veszélyezteti, az bűnt követ el.

Most iszom egy felest.


  • furioso, telivér és Almamag kedveli

#6861 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2017 március 15. - 9:50

Anyukák, ne b@sszatok már ki a gyerekeitekkel!!!!! Kedves Tipara, kérlek, olvasd végig, abból még nem lehet baj :) Ne engedd már, hogy gátlástalan emberek szemfényvesztése miatt meghaljon a gyereked, mikor te már abban a szerencsés korban élsz, mikor meg lehetne őt/őket védeni!

 

http://index.hu/tudo...betegseg_oltas/


  • Ernest kedvelte

#6862 mi.kinga

mi.kinga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 867 hozzászólás

Közzétéve 2018 november 5. - 11:20

Sziasztok! Hú, de kihalt ez a topic  :sad: Szóval, hordozókendővel kapcsolatban érdekelne minden, főleg lovukat otthon tartó lovasok, ki hogyan oldja meg (télen-nyáron, hóban-fagyban stb.). Ki milyenre esküszik, egészen újszülött kortól, stb.... meg minden, ami eddig nem jutott eszembe... :D esetleg valakinek honlap/könyv tipp, amiben minden benne van a hordozásról? Előre is köszönöm  :happy:



#6863 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2019 június 2. - 9:37

Kovács Barbara: Ma rossz leszek

Ma rossz leszek. Elhatároztam.
Senkinek nem köszönök.
Az oviban verekedni fogok,
meg egy tányért összetörök.
Zsuzsi haját meghúzom,
Laci rajzára odafirkálok,
a várat feldöntöm,
lehet, hogy ezért majd sarokban állok,
de ma akkor is rossz leszek,
olyan rossz, mint soha,
fog majd csodálkozni az egész óvóda!
Foglalkozás alatt mindig felállok,
mindenbe úgyis belekiabálok,
az ebédet nem fogom azért se megenni,
hiába bíztat majd az óvónéni.
Még az is lehet, hogy kiöntöm a vizet...
a mosdóban folyton pacsálok,

kinyújtom a nyelvem a Zolira,
alvás helyett az ágyon ugrálok
 
Még sosem voltam rossz,
ezért észre se vesznek,
de jó annak a sok 
nagyon rossz gyereknek!
 
Az óvónéni egész nap beszélget velük, 
lefoglalja őket, hogy ne legyen idejük
a rosszalkodásra, meg semmi másra.
Velük mindig, mindig beszélgetnek,
meg feladatot kapnak, hogy ügyesek legyenek!
Az a szörnyű Karesz dícséretet kap,
ha nem csinál semmi jót, csak egyszer szót fogad...
 
Én mindig jó vagyok.
Ma azért is rossz leszek!
Szeressenek engem is úgy, 
mint egy rossz gyereket!


  • Fifikusz kedvelte

#6864 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2019 szeptember 20. - 12:34

A Bugatti megcsinálta a tökéletes játékot

 

29584453_120af4747c2367f424a22ece2f155e1



#6865 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2020 január 29. - 9:25

https://youtu.be/vkJBzZlovjk

 



#6866 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2020 február 5. - 8:32

HA HAGYOD SARAZNI, ELLENÁLLÓBB FELNŐTT LEHET BELŐLE

 

31423155_33806b3558203dfdd5a1f992bb4671f



#6867 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2020 február 9. - 16:22

farsang_jelmez_otlet_egyszeru_gyors_krea



#6868 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2020 március 24. - 16:10

A Death Stranding ihlette egy kínai apuka babahordozóját

#6869 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2021 június 9. - 18:01

Magánbölcsi.



#6870 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2021 december 21. - 15:55

40996495_f15c01d67855cd04fdd7fb209b1d274