Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovarda kerestetik


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
436 válasz a témához

#401 Széphajnal

Széphajnal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 26. - 21:25

Én egyébként pont azt szeretem a telivérekben, hogy szerencsétlen lovasnak nem kell állandóan hajtania meg erõlködni, mert figyel a finom utasításokra is :)


A telivér pont úgy viselkedik,ahogy bánnak vele,sõt,meg merem kockáztatni,hogy még azt is tudja,hogy mi az elvárás vele szemben.

#402 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 27. - 7:16

BP és vidék (na most majd megint kapok az általánosításért :)) nagyon mások az árak tekintetében.
vidéken profi edzõ is vállal 3000-3500ért órát! de Bp körül az egyéni edzés tényleg 5500.


Én a vidéki környéket tudom irni itt már 2000/óra áron is van edzö.És nem is hülye bunko ,normális segit és tudja mit mond.BP nagyon drága,nem irigylem aki ott akar lovazni. :)

#403 CyberCat

CyberCat

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 27. - 8:11

Köszönöm azoknak, akik magánban írtak, kaptam két jó oktatóra is tippet, és van, aki a rossz tapasztalatát is megosztotta. A telivérkérdéshez: nekem az a tapasztalatom az elmúlt 20 év próbálkozásai nyomán, hogy általában menõsebbek, ezért normális helyeken azoknak adják õket, akik már nem teljesen kezdõk. Én több teljesen normális telivéren is lovagoltam. Fajtapreferenciám nekem nincs, de valahogy jobban fekszenek nekem a magasabb, 165-170 marmagasságú lovak.

#404 Robina

Robina

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 523 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 27. - 9:01

sajnálom de az a ló igenis az volt.
tudom h vannak akik szeretik õket, de abban megegyezhetünk h nem lovasikolába valók gyerekeknek kezdõknek vagy alkalmi turistáknak.
én a megbízható, bombabiztos lovakat szeretem. valaki meg a kihívást.

helyesbítek egy kedves angol telivért ismerek. de õ már 15 éves, és megy 3 osztályt naponta, érthetõ h nem ficánkol...


Nekem két gyereklovam van. Amelyik soha nem ugrik meg vagy bakol. Mindkettõ galopp-telivér volt, és mennek egy héten 2*fél órát. És mégis... Hozzátartozik, hogy vagy tök kezdõnek adom, futószáron; osztályban meg olyan lovagolja, aki nem agresszív. Beszoktatni õket a technológiámba (futóistálló) nehezebb volt; de most már automaták.

De ennek ellenére megértelek: Valószínûleg a televért könnyebb megõrjíteni, mint a félvért, bár ezt is lova válogatja.

#405 gidrángirl

gidrángirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 27. - 9:01

Budapestben én pont azt nem szeretem annyira, hogy azt kell megfizetni, hogy Budapest. Tehát, teszem azt, egy jó helyen levõ lovarda drágább, mint az ugyanolyan minõségû szolgáltatás kevésbé jól megközelíthetõ helyen. Ami egy részrõl nagyon is érthetõ. Azzal együtt én inkább bevállaltam egy kicsivel több utazást, és vidéken lovazok. Ezzel nem azt mondom, hogy a budapesti lovardák rosszak, csak hogy ott bele van kalkulálva az árba az is, hogy jó helyen van. (Amit egyébként abszolút meg is lehet érteni.) Van olyan ismerõsöm, aki inkább fizet többet, és benn tartja a lovát a városban, én speciel inkább fizetek kevesebbet és utazom többet... egyéni ízlés dolga szerintem. Meg ez biztos így van a vidéki nagyvárosokkal és más "jobb helyekkel" (közlekedésileg) is. Telivér: általános tapasztalatom az, hogy többnyire menõsebbek, ami persze korántsem aranyszabály. Ismertem pár olyan telivért, hogy alig akart megmozdulni. Olyan meg szerintem sincs, hogy ez a fajta "görényebb", az meg "jobb fej". Nevelés kérdése. Megfelelõ nevelés mellett akármilyen lóból lehet kezesbárány (általában), nem megfelelõ mellett pedig a legjámborabb jószág is "görény" lesz egy idõ után. Szerintem. Magasságilag meg szerintem mindenkinek az arányos méret. Szóval nem szeretem azt, hogy a nagyon ügyes kisgyereket ültessük nagy lóra, csak mert nagyon ügyes. Nem lesz jó helyen a csizmája, stb, ha nem arányos a ló. Szóval saját ideálom nekem is a 165-170 cm-es jószágok :)

#406 Nevzorov

Nevzorov

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 987 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 27. - 9:27

Köszönöm azoknak, akik magánban írtak, kaptam két jó oktatóra is tippet, és van, aki a rossz tapasztalatát is megosztotta.


ezeket az oktatókat én is megkaphatom magánban? ;) meg akár a rossz tapasztalatokat is :D

Hosszútávon nem maradok Bp-n, vidéken igazi ló -és lovasparadicsomokat láttam olcsóbbért. Bp-re csak a munka(lehetõség) köt sok embert.

#407 Szívtolvaj

Szívtolvaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 341 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 31. - 16:15

Nevzorov vitatkoznék:Nálam az egyéni edzés 2500ft/60 perc (nem fel és leszállással együtt,maga az oktatás tart 60 percig,egyébként Solymáron vagyok) Mondjuk azt is hozzá kell tenni hogy nem nagyüzemben csinálom a pénzt hajszolva.Azért oktatok,mert szeretem ezt csinálni.Tök jó érzés mikor a kezeid közül kerülnek ki a jobbnál jobb lovasok és amikor hozzádkerül egy megtorpant lovas,aki máshol már nem tudott fejlődni és nálad meg hatalmasat lép előre.Na ez az igazi sikerélmény :D

Edited by Szívtolvaj, 2009 május 31. - 16:18.


#408 Nevzorov

Nevzorov

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 987 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 31. - 19:25

Solymárt én már nem számolom Budapestnek! igaz h határos vele, de nem Budapest. ahogy néztem nekem pl másfél óra lenne a munkahelyemrõl... úgyhogy 7köznap nem erõltetem már a profi edzést :( fél éve mióta ideköltöztem, azóta minden 7en neki esek a netnek, átböngészem a lovardákat, útvonaltervezõvel kiszámolom mennyi idõ lenne kijutni, és ilyenkor mindig rájövök h nincs 7köznap is megközelíthetõ lovarda a fõvárosban. (kiv Honvéd Tatter) kértem segítséget a fórumon is, de nem tudtak segíteni. gusztustalan egy város ez :)

#409 Széphajnal

Széphajnal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 31. - 19:57

Többek között ezért is húztam el a csíkot Bp-rõl!

#410 CyberCat

CyberCat

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 1. - 9:06

Solymárt én már nem számolom Budapestnek! igaz h határos vele, de nem Budapest. ahogy néztem nekem pl másfél óra lenne a munkahelyemrõl...
úgyhogy 7köznap nem erõltetem már a profi edzést :(

fél éve mióta ideköltöztem, azóta minden 7en neki esek a netnek, átböngészem a lovardákat, útvonaltervezõvel kiszámolom mennyi idõ lenne kijutni, és ilyenkor mindig rájövök h nincs 7köznap is megközelíthetõ lovarda a fõvárosban. (kiv Honvéd Tatter)
kértem segítséget a fórumon is, de nem tudtak segíteni.
gusztustalan egy város ez :)


Na, na, azért egy városnak alapvetõen nem funkciója a lovagoltatás biztosítása.
Én most Bécsben vagyok, itt a Práterben van valahol állítólag egy lovarda, az összes többi a város külsõ részén vagy a városon kívül van. De már a Práter azon részébe se egyszerû kijutni tömegközlekedéssel.
Valamit valamiért, egy város más lehetõségeket kínál, mindent egyszerre nem lehet.
Hétköznap én csak akkor fogok tudni lovagolni, ha találok olyan helyet, ahol reggel 7-re már lehet menni, vagy este 7-kor még lehet menni. Etetések idõzítése miatt kicsi az esély, de azért majd rákérdezek.

#411 Szívtolvaj

Szívtolvaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 341 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 1. - 9:19

Nálam nagyon rugalmas az oktatási idõ,nyáron amíg világos van addig lehet jönni (általában az utolsó lovas nyolcra szokott jönni)Pont a munka miatt.

#412 CyberCat

CyberCat

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 1. - 12:25

Nálam nagyon rugalmas az oktatási idõ,nyáron amíg világos van addig lehet jönni (általában az utolsó lovas nyolcra szokott jönni)Pont a munka miatt.


Sajnos nekem már volt rossz tapasztalatom ilyen magánjellegû oktatás terén, ezért most már csak hivatalos lovardába vagyok hajlandó járni.

#413 Szívtolvaj

Szívtolvaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 341 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 1. - 12:48

Ezt mindenki maga dönti el.Egyébként nekem is volt rossz tapasztalat.

#414 milagn422

milagn422

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 410 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 1. - 8:37

WWW.EQUITEAM.MLAP.HU

#415 suttogók

suttogók

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 297 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 15. - 19:33

Lovardát keresek Zalaegerszegen? 3 éjszakára keresek alvási lehetöséget boxban 1 poni-+1 ló részére . Irányár + hely magánban várom a lehetöségeket. 21-22-23 ról lenne szó. Elöre is köszönöm.

#416 Angelwolf

Angelwolf

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 52 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 2. - 0:08

Helló Hiszitek vagy sem, most elõször veszem magamnak a bátorságot, hogy ne csak a hirdetések közt kalézoljak. Kicsit visszaolvasgattam az üzeneteket, hozzászólásokat, vitás kérdéseket, és végülis úgy döntöttem, hogy õszintén, meggyõzõdésbõl szólva ajánlanék egy helyet. Jómagam a hatodik kerület szívében lakom, a Nyugati mellett. Meglehetõsen hosszú ideig épp emiatt nem is mertem lovazni járni, aztán apámra és a kocsijára voltam utalva, bár be kell vallanom, hogy õ hûségesen hurcolt Bp 30 km-es körzetében, hol északra, hol délre, hol nyugatra (keletnek még nem mentünk :kir: ). Végül eljött a perc, mikor beláttam, hogy elegem van az utazásokból (két év után), és elegem van abból is, hogy már megint eladják alólam a lovat.....(Professzionális, Csak Ebbõl Élõ, Lovasoktatásra Ráállt Lovasiskola nálam immár hivatalosan is egyenlõ azzal a placcal, ahol a lovakat adják-veszik, amint elhasználódik egy "munkaeszköz", lepasszolják.....) Mit ad Isten, egyik barátnõm hív, hogy ugyan menjek már el vele megnézni egy kisebb lovardát Pest szélén, most indul újra, a tulaja átvette a vezetését a bérlõktõl, akik se lónak, se embernek nem tettek túl sok jót ottlétükkel....Nah, gondoltam magamban, legyen. Kimentünk. Lovagoltam egy órát. És ottragadtam. Ez történt lassan két éve, és még mindig oda járok, hetente 2x, 3x, sokszor. Egyrészt tény és való, hogy nagy megkönnyebbülés, hogy felülök egy darab metróra, aztán egy darab buszra, aztán bemelegítésnek sétálok 3 percet, és ott vagyok a lovardában. Az egész kijutás kb egy óra idõben. Másrészt olyan bánásmódot és olyan szintû oktatást, mint amit ott kaptam, azóta se találtam sehol. (Kb 3 éve lovazok, kb 10 helyen fordultam meg, hosszabb-rövidebb ideig lovagolva egy-egy helyen.) Mit vár el az ember, ha lovagolni tanul? - jó lovat, és hogy a technikai részeket (alapoktól a finomságokig) tanítsák meg, magyarázzák el, segítsenek pontos utasításokkal megtanulni (ne adj Isten még mutassák is meg, ha nagyon nem világos) - emberi hangnemet, elvégre nem lovasnak születünk, ezt tanulni kell, nem mindenkinek megy minden elsõre - figyelmet, mert mégis egy többszázkilós állattal dolgozunk, és néha bárki megijedhet valami váratlan dologtól. Ha közben nincs még a környéken sem egy hozzáértõ, higgadt, segítõkész illetõ, nagy baj is lehet a zavaros helyzet vége..... (Jó ló alatt egyébként én azt értem, mikor kapok egy nyugodt lovat, aki nem visz el a fenébe vagy csap földhöz egy szélrezzenéstõl, és nem is automata, hogy úgy menjen egy órát, h én mit sem tettem közben ezért......DE, ha megadom neki a várt segítséget, úgy, ahogy kell, akkor csinálja meg a dolgát!) Itt kaptam meg elõször a fenti lista minden egyes elemét. Ráadásnak meg azt, hogy emberszámba vettek, és lovasóra után sem csak elvették a lovasóra árát, és már léptek is a következõ tanítványhoz, hanem kicsit elemezték velem az órát, megkérdezték hogy éreztem magam, de a lovon töltött óra alatt is mint emberi lényhez szóltak, nemcsak eldarálták a közvetlen az órámhoz kapcsolódó információkat, utasításokat. Még én, aki nagyon nem vagyok egyszerû eset a lovasok közt (nagy termet, mûtött térd, pánikolásra hajlamos lélek) is rengeteget fejlõdtem, habár mindig többre vágyok, és így egyébként volt, hogy inkább visszatartottak attól, hogy a frissiben operált térdem sikeresen túlterheljem. Nem vagyok egyedül azzal, ahogy érzem magam. Rengeteg lovas van, aki éppcsak benézni akart, aztán hónapok óta itt lovazik, és nem gyõz álmélkodni azon, hogy mennyit tanult, mennyire máshogy megy a lovaglás (más lovardákban is!!!). Magabiztossá tesz, ha tudod hogyan ülj meg egy lovat, hogyan irányítsd, hogyan állítsd meg. És ez a magabiztosság segít, hogy a ló is higgadtabb és engedelmesebb legyen alattad. Amennyi szenvedésbe kerül néha egy apró hiba kiigazítása, annyi színtiszta öröm érezni, mekkorát léptél elõre. Nem mondom, hogy könnyed móka és kacagás itt tanulni a lovaglás csínját-bínját! Ha hibád van, ki kell küszöbölni, különben a lovak nem fognak mûködni. Ha az a hiba 10 éve a lovaglásod része, akkor bizony 10 évi félresiklást kell csiszolgatni. Ehhez rengeteg türelem és kitartás kell. De állítom, hogy megéri. Amióta itt tanulok lovagolni, ha máshova látogatok el kicsit lovacskázni, felraknak a legmerészebb lóra, és kiküldenek terepre! Ez persze nekem nem mindig király érzés, de arra azért büszke vagyok, hogy nem szoktam balesetelni, épen szoktam visszakerülni ilyen kis "kiruccanásokról", és a lovat is épen hozom vissza. Egyre többször van, hogy a más lovardába látogatás azzal zárul, hogy az ottani oktató nem talál javítanivalót a lovaglásomban. Ezen persze én szoktam a legjobban meglepõdni.....(és, nem, nem vagyok elégedett!! :D ) Elmondanám továbbá, hogy ebben az én megszeretett lovasudvaromban csak egyéni órák vannak (a kedves mester erre esküszik), és ezek az egyéni órák 3000 Ft-ba kerülnek. Ha tényleg szeretnétek egy könnyen megközelíthetõ helyet (persze, tudom, relatív, van akinek épp ez esik ki...), ahol úgy tanulhattok meg lovagolni, hogy késõbb bátran felszállhassatok akármilyen lóra, próbáljátok ki ezt a lovardát! Akinek van türelme és ereje megküzdeni saját magával, hogy haladjon, annak nagyon-nagyon fog tetszeni! Próbáljátok ki! Tel: 0670/569-2705 (Szántó Lajost kell keresni) Honlap: www.lovarda.co.cc

#417 Rustica

Rustica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 110 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 16. - 12:50

Sziasztok! Barátságos, nem "nagyüzemi" lovardát illetve megbízható, tapasztalt oktatót keresek Budapest környékén, kezdõ lovas számára. Nem gond ha messzebb van a fõvárostól csak tömegközlekedéssel eljuthassak. Köszönöm! Rustica

#418 gidrángirl

gidrángirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 15. - 9:02

Sziasztok! A "fedeles szezonra", vagyis csak a téli, hideg idõszakra keresek bértartóhelyet Budapest vagy Pest megye déli részében. Nem ismer valaki olyan helyet, ahol van fedeles, és az ár lehetõleg nem az egekben van (Tati, Honvéd kizárva)? :) A dunaharaszti Mustang lovasclubbal és Simonpusztával kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Mert ezeket nézegettem neten, de még nem döntöttem...

#419 Dóryy

Dóryy

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 23 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 22. - 18:51

Sziasztok!

A "fedeles szezonra", vagyis csak a téli, hideg idõszakra keresek bértartóhelyet Budapest vagy Pest megye déli részében. Nem ismer valaki olyan helyet, ahol van fedeles, és az ár lehetõleg nem az egekben van (Tati, Honvéd kizárva)? :)

A dunaharaszti Mustang lovasclubbal és Simonpusztával kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Mert ezeket nézegettem neten, de még nem döntöttem...

Szia! Simonpuszta nagyon jó! Nézd meg élõben is, 2 fedeles is van! Gyönyörû boxok. Asszem 55e ft a bértartás most!
;)
És tárnokon van egy magán lovarda, oda meg busszal is tudsz menni
Az ugyan olyan jó, mint a simonpuszta! De 50e a bértartás ha jól tudom. Írj, ha érdekel vmelyik!

Edited by Dóryy, 2009 november 22. - 18:53.


#420 Vessy

Vessy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 809 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 14. - 10:53

A dunaharaszti Mustang lovasclubbal és Simonpusztával kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Mert ezeket nézegettem neten, de még nem döntöttem...


Hupsz, bocs, hogy csak most válaszolok. Nem tudom, hogy aktuális-e még a kérdés. A Mustangban voltam bértartó több mint 4 évig. Mivel ennyi idõt ott töltöttem, így bátran állíthatom, hogy nem rossz hely. Bár akkor még nem ismertem jobbakat. A fedeles viszont elég kicsi. A takarmányozás...hát néha teljesen rendben volt, de néha elkezdtek fogyni a lovak, akkor pluszban kellett tápot vinnünk. Ha van kérdésed, magánban szívesen válaszolok. :cool:

#421 Nevzorov

Nevzorov

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 987 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 19. - 16:02

Ismer valaki olyan lovardát Bp közvetlen közelében, ahol elfogadnak üdülési csekket? (Nagy címletek tehát pl bérletre, de nem 7végi kiruccanás szállással, hanem kifejezetten csak lovaglás) Esetleg a Pólus Palacet Gödön ismeri valaki?

Edited by Nevzorov, 2010 január 19. - 16:03.


#422 Rawhrness

Rawhrness

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 14. - 15:17

Sziasztok! Keresek egy lovardát Budán vagy a körül [2kerben lakom, és XII szélén járok suliba tehát bármelyikhez közel] könnyen megközelíthetõ[tehát nem 30 percet utazok majd sétálok 3km-t erdõn át], fedeles lovardával, jó pálya talajal , rendes boxokkal, kedves társasággal stb reális áron? Ha lehet inkább 2ker környékén [II. XI. és XII kerület] Tatti, Honvéd és Aranypatkó mind kizárva... Nagyon örülnék ha valaki tudna ajálani lovardát mert már több éve keresek egy jó lovardát de eddig egyet nem találtam. [U.i. ha tud valaki valamit a Pannóniatelepnél lévõ lovardáról, Hunkadombi lovasklubbról, akkor légyszives írjatok, jó hely mik a tapasztalataitok, ha ott tartod a lovad ki edz? stb] Köszi Rawhrness :):)

#423 Nevzorov

Nevzorov

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 987 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 14. - 17:41

Tatti, Honvéd és Aranypatkó mind kizárva...


abszolút megértelek!

Nagyon örülnék ha valaki tudna ajálani lovardát mert már több éve keresek egy jó lovardát de eddig egyet nem találtam.


na akkor ugyanabban a cipõben járunk!

Pannóniatelep, hm én anno felhívtam õket, mert nagyon jókat hallottam az egyik edzõrõl, és mondtam, hogy szeretnék megtanulni ugratni, azt mondták, á azt nem lehet. csak 3 alapjármód :( többet sajnos nem tudok. (meg ugye azt se hogy te milyen szintet, szakirányt keresel)

Edited by Nevzorov, 2010 február 14. - 17:42.


#424 Nevzorov

Nevzorov

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 987 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 15. - 16:26

ja, a többi topikban látom, hogy nem bérlovagolni szeretnél :) akkor passz. saját lóhoz mindig könnyebb jó edzõt találni, mint sima bérlovisat.

#425 Hehehe

Hehehe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 695 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 17. - 16:29

Ohh, hát én Pannóniatelepen vagyok, mindenki jófej, fõleg én. :D :ang: De tényleg elég jó a társaság, van egy fedeles, két szabadtéri pálya (egy négyszög és egy ugrópálya, mindkettõ homokos talajú), két istálló, körkarám, öltözõk, büfé + kisebb-nagyobb méretû füves karámok. Napi háromszor kapnak enni az állatok, roppantott zabot meg szénát, napi háromszor szedik le a szemest, a karámozást+tápozást mindenki maga rendezi, a lovász elvileg nem nyúlhat a lovadhoz. Én szeretek itt lenni, mondjuk nem egy luxuslovarda, nincs szolárium meg ilyenek, de elég kultúrált és általában kedvesek az emberek, a mostani lovászok nagyon szeretik a lovakat, nem az megy, mint sok más lovardába, hogy bemegy a boxba és már billenti is oldalba a vasvillával. Nevzo! Te még benne lennél felestartásban? Mik most a tervek?

#426 Nevzorov

Nevzorov

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 987 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 17. - 17:28

Ohh, hát én Pannóniatelepen vagyok, mindenki jófej, fõleg én. :D :ang: De tényleg elég jó a társaság, van egy fedeles, két szabadtéri pálya (egy négyszög és egy ugrópálya, mindkettõ homokos talajú), két istálló, körkarám, öltözõk, büfé + kisebb-nagyobb méretû füves karámok. Napi háromszor kapnak enni az állatok, roppantott zabot meg szénát, napi háromszor szedik le a szemest, a karámozást+tápozást mindenki maga rendezi, a lovász elvileg nem nyúlhat a lovadhoz. Én szeretek itt lenni, mondjuk nem egy luxuslovarda, nincs szolárium meg ilyenek, de elég kultúrált és általában kedvesek az emberek, a mostani lovászok nagyon szeretik a lovakat, nem az megy, mint sok más lovardába, hogy bemegy a boxba és már billenti is oldalba a vasvillával.

Nevzo! Te még benne lennél felestartásban? Mik most a tervek?


Az hogy megtanítasz ugratni az! :D de nem olvasod a másik topikot? meghívtak már 4 helyre lovazni :D zsúfolt lesz a tavaszom Debrecen Nyíregyháza Nárai Pécel :D

de írok privit is

#427 Hehehe

Hehehe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 695 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 17. - 18:12

Uhh nagyon lemaradtam. :D Még ma megpróbálok válaszolni, de lehet, hogy aztán holnap lesz belõle. :D

#428 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 25. - 10:07

Egyelõre csak érdeklõdnék, hogy tud-e vki egy jó lovardát a 17.kerületben, vagy ehhez nagyon közel? Bértartás érdekelne elsõsorban, nem horroráron.

#429 KisbérisDíjlovas

KisbérisDíjlovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.507 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 30. - 20:34

http://www.ponilovar.../bertartas.html

http://berrilovarda....c...8&Itemid=18

#430 pistabá

pistabá

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 6. - 12:37

Lovak tartását vállalom. Elhelyezés: boksz. Akadálypálya használata bíztósított. Ló/18000Ft/hó Szabolcs megye Kisvárda környéke. Tel: 06706131214 e-mail: toth_istvan1964@citromail.hu

#431 Kukucska

Kukucska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 47 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 25. - 17:32

Ismeri valaki a Dunakömlõdi lovardát? Ha jól emlékszem Fõnix Lovarda, de a neten sehogy se akadtam rá. A gugli nem volt hajlandó jó barátként segíteni nekem. Vélemények, tapasztalatok, elérhetõségek egyaránt érdekelnének. Paksi vagyok, tehát könnyû lenne közlekednem és a jövõ héten ha minden igaz megpróbálok kimenni, megtalálni a helyet és körülnézni, ha nem sikerül további Paks környéki jó lovardák? (Eddig Pusztás voltam, Csámpán nincs hely már érdeklõdtem, Pálma kizárva)

#432 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2011 február 7. - 21:29

sziasztok olyan lovardát keresek ami közel van a soroksári vasútállomáshoz és esetleg van arra lehetõség, hogy "külsõs" lóval használhassam a pályát... ha tudtok ilyen helyet légyszi magánban küldjétek el a lovarda tulajdonos telefonszámát, hogy fel tudjam hívni... (sûrgõs lenne! ) ja és fontos h lóval át lehessen sétálni...

#433 angel

angel

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 9 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 8. - 13:22

Rendkivüli bértartási ajánlat !! Azoknak az új és jelenlegi bértartóinknak ajánljuk, akik lovas tudásukat fejleszteni szeretnék. Fáy Katinka szakmai irányítása mellett fejlesztheti lovát és lovaglótudását. Western lovas bértartóinknak a havi bértartási díj, magába foglalja havi egyszeri alkalommal történõ Fáy Katinka csoportos edzés programját. Katinkáról bõvebben: 2005 Weikersdorf NRHA 7.place 2005 Manerbio FEI CRI** European Championship qualifier 2005 Hungarian Reining Reserve Champion in more classes 2006 Hungarian Reining Champion NRHA Open NRHA Int. Open NRHALim Open FEI-CRI* Open 2006 Aachen FEI-WEG world qualifier 2007 Hungarian Champion FEI-CRI* Open 2007 Kaposvar Hungarian Classic Nrha Open winner Int.Open winner Novice Horse winner 2007 NRHA EU-CH Wienerneustadt 8., 11.,15 place 2007 France Mooslargue FEI -CH-EU-R European Championship qualifier 2009 pleasure magyar bajnok 2009 western riding magyar bajnok Bövebb info: www.bertartas.net Tóth Mariann 06/70-636-5466

#434 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 5. - 9:37

Kedves lovas Barátaink!

Mosonmagyaróvár közelében, Lipóton, a mosoni Duna festõi tájvédelmi területén várjuk szeretettel minden westernsport iránt érdeklõdõ vendégünket. Western ranchunkon amerikai quarter horse lovak tenyésztésével, képzésével, versenyeztetésével, valamint izgalmas western túrák szervezésével foglalkozunk. Nagy hangsúlyt helyezünk vendégeink, látogatóink, lovasaink magas fokú western képzésére, oktatására. Hazai és nemzetközi western versenyek szervezésével igyekszünk népszerûsíteni a sportágat. Vendégeink aktív pihenését szolgálja a ranch szomszédságában található termálfürdõ. Az erre látogatók számtalan kényelmes szálláshely közül válogathatnak Lipóton és a környékbeli hangulatos falvakban egyaránt. Élménydús nyári táborokkal várjuk a szünidõben nyaraló gyerekeket, akiknek nem csak a ló szeretetét, helyes bánásmódját, hanem a westernsport egyedülálló életérzését sajátíthatják el.

Lovardavezetõ, kapcsolattartó:

Zsombok Gergely (20) 987 - 1920
gergely.zsombok@gmail.com

Goór Mária (20) 580 - 2256
goor.maria@gmail.com

Bõvebb információk:
Vaquero Ranch Lipót

Facebook

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Edited by piaffe, 2011 november 5. - 9:45.


#435 B.balazs89

B.balazs89

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 12 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 9. - 19:28

Sziasztok!

Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy Pécs mellett Orfûn a Bános lovardában és szintén Pécs mellett Kõvágótöttösön mennyibe kerül a bértartás, és ebben az árban mi van benne? Fõleg a ló lemozgatása, karámozása érdekel, illetve a megbízhatóságuk.
Továbbá van valakinek valami tapasztalata ezekkel az istállókkal kapcsolatban?


Válaszotokat elõre is köszönöm!

Edited by B.balazs89, 2013 április 9. - 19:29.


#436 Ayeena

Ayeena

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 108 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 2. - 13:18

Sziasztok! Keszthely környékén tud valaki olyan helyet, ahol lovasíjász képzés is van? Szeretném elsajátítani a régi magyar harcmûvészetet, és jó lenne még elõtte a lovastudásomon is csiszolni, mert többen is találtak már kivetnivalót az ülésemben. Az ülés javításához akár egy jó western lovarda is megfelelne, ha ilyet ismer valaki. Elõre is köszönök minden választ!

#437 Nyuszika

Nyuszika

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 19. - 14:32

Sziasztok,

 

 

eladó tanyát/lovardát keresünk Heves megye dél-keleti részén. Poroszló, Tiszanána, Kisköre környékén. Átlagos vagy felújítandó állapotú tanyát szeretnénk venni, melyen vagy már van valamicske lakóingatlan, vagy építési telekké alakítható egy kis része. Továbbá istállók, egyéb gazdasági épületek is kellenek. Lótenyésztésre, lovagoltatásra, versenyeztetésre szeretnénk kialakítani, ezért 15-20 ha legelő is szükséges lenne. Árban nagyon rugalmasak vagyunk, attól függ milyen ajánlatokat kapunk! Természetesen ha valaki komplett eladó lovardát tud, pályával, istállókkal, épületekkel, arra is vevők vagyunk! Azt nyilván tudom, hogy ez utóbbit drágábban. Nagyon szépen kérek mindenkit, hogy segítsetek gyorsan találni valamit! csjudith@gmail.com vagy 0670/607-4858  Előre is köszönöm szépen!