Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Csikó


  • Please log in to reply
1299 válasz a témához

#121 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 29. - 15:48

Lehetne miattam június közepén is akár.. Akkor még szabit se kéne kivennem. Posted Image Gajgeréknak ( tongue.gif ) is lehet, hogy jobb lenne, mert Évának gyerektábor lesz, vagy mit mondott az előbb. Posted Image Cav

#122 Lóbarát

Lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.143 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 29. - 15:48

Ha má buli....Megszületett a kancám (na jó nem az enyém Posted Image )csikója!Tiszta annyja!A két sárga hókás nagyon boldog és egészséges! :D :D :D

#123 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 29. - 15:52

Képet! Gyorsb! :D Gratu mind2nek! Posted Image

#124 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2003 május 29. - 16:01

Álj!Lezs egy buli Pásztón.Ez biztos.

#125 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 29. - 16:06

Mongol: és ez engem hol érint? Én Lóbarát csikójára vagyok kiváncsi! :D tongue.gif

#126 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2003 május 29. - 16:07

Én Cavhoz szólottam.Bocs, ha nem voltam egyértelmû.

#127 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 29. - 16:08

Nekem leginkább júni 14-15, vagy 28-29 lenne a jó. Vagy akár júli 12-13. De az meg túl messze van.

#128 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 29. - 16:10

Zsu, persze akár jöhetnél Pásztóra is, angyaljogon... :D

#129 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 29. - 16:11

:rolleyes:

#130 Lóbarát

Lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.143 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 29. - 19:27

Lesz kép-lesz kép! :D Sõt még imádott gyönyörûséges és csodálatos Hercegnõmról és édes kisfiáról Rigóról is lesz!(legalábbis, ha holnap nem felejtem otthon a gépet Posted Image )

#131 kicsi huszár

kicsi huszár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 716 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 9. - 23:55

Jó estét mindenkinek! Képzeljétek 22:05- kor egy újabb csõdör csikót "találtam" a karámban. Az anyja kezd "okosodni", mert 4 nappal túlhordta. Posted Image Posted Image A csixi egyébbként nagyon hatalmas, hosszúlábú, hókával a homlokán. Már nem emléxem, de mintha az elõzõ kisebb lett volna. :confused: Mindegy, lényeg, hogy egyben van, és egészséges. De hogy ez is csõdör... :rolleyes: 3-ból 3... Most komolyan kérdezem, ez gyakori? [ Június 09, 2003, 23:56: Az üzenetet átszerkesztette: kicsi huszár ]

#132 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2003 június 10. - 8:03

Nos, kedves pásztói csikónézõk, örömmel jelentem, hogy az idõpont (ha nincs más ötlet) megvan, mégpedig június 27-29. Ha valaki ráér, jöhet csütörtökön is, én már ott leszek. Tegnap, ha minden igaz egyszerre volt kinn terepen mind a tíz ló, úgyhogy nem is kell mostmár turnusokra osztani a dolgot.Részletekrõl lehet érdeklõdni.

#133 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 10. - 10:26

Készülünk, készülünk. Posted Image Csak a szombat-vasárnap lesz jó. Csütörtök-pénteket valahogy bírjátok ki nélkülünk. ;)

#134 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 10. - 11:31

Gratulálok Kicsi Huszár! Posted Image

#135 Lóbarát

Lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.143 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 10. - 11:47

Gratu Kicsi Huszár!Hogy gyakori-e? "Mi" is kancát vártunk, de hát....

#136 Csermely

Csermely

    A csendesen csobogó

  • Fórumtag
  • 294 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 10. - 12:45

Kicsi huszár, nem tudom a magyarázatát, de vannak ilyen évjáratok sajna. :rolleyes:

#137 Lóbarát

Lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.143 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 10. - 12:58

Na igen az évjáratok....Tavaly pl mind a 3 kanca kancát ellett tavalyelõtt meg mindegyik mént... Posted Image

#138 kicsi huszár

kicsi huszár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 716 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 10. - 16:42

Ne nekem gratuláljatok nem én vagyok az apjuk! De azért köszi :D Húúú, emberek nagyjából így Posted Image nézek ki.Azt már nem írtam le, hogy a másik kancánál két óra magasságában megindult a tágulás. Totál kitágult, forgolódott, aztán felállt, aztán semmi. Már azon agyaltam, hogy valahol a karámban elvetélt, én meg nem vettem észre. A leellett kanca meg hisztizett a csikó miatt. A 2 éves csõdõr csikó két kör csumi vágta után megállásnélkül törte át a raklap deszkákból készült kaput, Durcás pedig akinek higgadtságára mindig lehetett számítani, farkafölvágva, vágtázva ordította körbe a karámot. Hát igen... "Különös, különös nyár éjszaka volt"... Olyan ideg voltam, mint ház. 4- ig ültem a kanca mellett, akinek tágulásait mintha a szél fújta volna el, aztán aludtam két kõkemény órát. Reggel hívtam a dokit, hogy "mostakkormivan"? Azt mondta minden "okés" csak a csinka mozdult meg a szülõjáratban, ilyenkor megtörténhet a tágulás, aztán semmi... Hogy aza. Posted Image ..!!! Mega jó édest annak a büdös csikónak! Még meg sem született már a baj van vele! De biztos ez is csõdõr lesz, amilyen kis rakoncátlan a szentem. Posted Image Posted Image Perpillanat a következõ a helyzet: Van Durcás, a herélt, két nagy kanca, meg egy póni kanca, egy két éves csõdõr, egy háromhetes póni csõdõr, és egy egynapos, hosszúlábú, gyöngyvirág szemû csõdõr csikó Posted Image , aki nagyon vagány, már menne ismerkedni mindnnel, és mindenkivel, csak az anyja félti örültül. Na ez a hozzászólásom sem egy... hopp itt a doki...... Elment! megvizsgálta a kancát, a csikó már befordult a szülõcsatornába. Az anyja valószínüleg már csak a sötétedést várja. Jóóó mi? Ugylátszik ma még ki kell birnom a puha ágyikóm nélkül. :D

#139 Lóbarát

Lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.143 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 10. - 17:36

És mégis hogy híjják a te gyönygyvirágszemûdet?

#140 kicsi huszár

kicsi huszár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 716 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 10. - 18:32

Közölnöm kell, hogy szerencsés ember ez az állatorvos. Tudni illik, ha 20 percel késöbb próbál belenyúlni a kancába a kifelé nyomuló csikó megharapta volna az ujját :D Igen! Pontosan arra próbálok utalni... megvan az idei harmadik csikó!!! És nem fogjátok kitalálni milyen nemû? Na? Nem mondom meg! tongue.gif Aki elsõnek kitalálja, az vendégem egy italra... áh, de muszáj elmondanom ez is csõdõr. 4-4 elég jó arány, nemde?Na az egész úgy volt, hogy amikor elküldtem a hozzászólásomat, kimentem elszívni egy cigit, hallom ám, hogy nyerít a csõdõr, na mondok, kezdõdik. A kanca velem szemben fekszik a karámban, megkerülöm, hát nem ott fekszik elöttem félig a burokban egy gyönyörû ,öszvérfülû, csapzott, "jegytelenpej" ;) csoda?Néz nagy csodálkozva a világra, oszt' még aszongya nekem : Nyihihi..! Kb. 5 percel a világrajövetele után... Ez már erõs gyanút ébresztett bennem a csikó nemét illetõen, de mivel egy nappal korábban jött, és az anyja is mindig kelet felé fordulva aludt, biztos voltam benne, hogy kanca. De ez nem egy újszülött kanca cserfes, fecsegõ nyihihije volt, de nem ám. Ez egy életerõs csõdõr csikó diadalkiáltása , mellyel tudatta, hogy megérkezett, legyõzve a szûk anyaméh szorítását. - büszkeségtõlmellébõlkiugrószivétvisszatartanipróbálószmájli- A csikót kihúztam a burokból, odatettem (vonszoltam, mert ez is nagy) az anyja orra elé, akinek semmi kedve nem volt felállni -gondolom, már hajnal óta küzdött ezzel a kis Posted Image -lal , jól kifáradt szegénykém-, ez a kis mitugrász, meg ahelyett, hogy illedelmes 15 perces csikóhoz méltóan lehunyt szemmel mélázott volna a gondosan tisztogató anyja védelmében, kitalálta, hogy õ bizony azon nedvesen feláll. Persze egy ideig csak a próbálkozásig jutott, aztán az én közremûködésemmel sikerûlt neki. Az alig félórája a szülõcsatorna szoritásából világrapottyant csikó, hamarabb lábra állt mint az anyja. :cool: Posted Image [ Június 10, 2003, 19:05: Az üzenetet átszerkesztette: kicsi huszár ]

#141 Lóbarát

Lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.143 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 10. - 18:38

Elsõként gratulálok!

#142 kicsi huszár

kicsi huszár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 716 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 10. - 19:02

Köszönöm szépen!Neve? Posted Image Neve az még nincs.Én a csikókat, elég sokáig csak csinkának, csincsilinek szoktam becézni, amig nem találok rá egy találó nevet. Persze ennek van hátulütõje is. A 2 éves csikó, aki harsány ordítozásai okán a hangzatos Fanfár nevet kapta, most is inkább figyel a "gyereidelegszebbje" hívásra, mint a böcsületes nevére. A másik, hogy a karám közelében mellõzni kell a csirke, csibész szavakat, sõt minden olyan szót, ami csi- vel kezdõdik. Ellenkezõ esetben lehet magyarázkodni ismerõsöknek, hogy a dilis csõdõr miért keresett répadarabkákat a zsebemben :D

#143 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2003 június 11. - 7:58

Gratulálok és nagyon jó egészséget Nektek!

#144 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 11. - 8:54

Gratulálok!Nagyon jó volt olvasni amit írtál!

#145 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2003 június 24. - 13:29

Pásztói csikónézõk!Holnap már szabin leszek, egy shire se tudna számítógép elé vonszolni, úgyhogy akinek van még kérdeznivalója,annak az alábbi számon: 30/9155707Lemondani nem ér stipi-stopi!Ha Pásztó elõtt jár a vonat, csörögjetek meg, kimegyek értetek.

#146 Playng

Playng

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 74 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 24. - 14:06

Szijasztok! Én nem voltam ilyen szerencsés.. Van egy 9 éves ny.h. sütött atv kancám. 2,5 éve az enyém (ahol vettük, ott votl alatta a fél évs csikója, azt nem vettük meg), és idén szerettem volna fedeztetni, és ki is néztem egy gyönyörû atv mént a Nagycenki méntelepen. Ott kaptam egy telefonszámot, az ottani állatorvosét, aztmondták, vele beszéljem meg a dolgot. Felhívtam, és mint kiderült, csak mesterséges úton fedez a ló. Eljött, kivizsgálta akancámat, aztmondta, teljesen egészséges, nincs víz a méhében és vírus vagy betegség sem támadta meg (pedig emléxem rá, mikor megvettük a paccot, nagyon gennyes volt a sárlása..). Legközeéebb akkor kellett hívnom, mikor sárlik a ló. Léna nemsolára a sárlás jeleit mutatta, hát felhívtam Attilát, de mint kiderült nem sárlik a ló. Én értetlenkedve néztem, bár tudtam, ha õ hibázna is (amit kizártunk), az ultrahang nem hazudik. Ez volt még kb. 3-4 alkalommal. Aztán kiderült, hogy Lénának hormonproblémái vannak, mivel rendszertelen a sárlása (ha egyáltalán van neki ilyen), úgyhogy kapott egy injekciót, ami helyreállította a dolgokat benne, és megindult a sárlás. Megint eljött a doktor, de a ló megint nem sárlott, de megindult benne valami. Aztán megnézte a méhét, és észrevetzte hogy gennyes. De annyira, hogy nemtud vele mit csionálni. Ezért kólikázik, gyakran kétszer is egymás utáni napokban, és ez a vírus rámehet a lábára is. Valószínû az elõzõ ellése után bent maradt a méhében egy darab a magzatburkoból, ez elfertõzõdött, ez okozta a vírust. Most mintát vett tõle az orvos, azt felküldi pestre, ott kitenyésztik a kórokozót, és meglátjuk, megéri-e ezt kikezeltetni, vagy ettõl a lótól sosem lehet csikóm. Most teljesen magunk alatt vagyunk, sosem hittem hogy ekkora probléma lehet vele. Ha úgy döntük kikezeltetjük, akkor minden sárlásnál mosatni kell a méhét, injekciózni, stb. Tehát a tavaszi idénybõl mindenképp kicsúsztunk, az õszi talán sikerül. :(

#147 Playng

Playng

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 74 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 24. - 14:50

És még valami ( jött anyám és megzavarta a gondolatmenetemet): Nemtudom, hányan vagytok jártasak az angol telivér-tenyésztésben, de az én füleimbõl jött a füst mikor meghallottam, hogy csak akkor sütik be a csikót angol telivérnek, ha a kanca természetes úton van fedeztetve, különben vagy magyar sporló, vagy kisbéri félvér lesz a csikó sütése!!! Két nyereghelyes sütött angol telivér csikója egy kisbéri lesz, tök logikus, nem? Ja, és milyen mázli, még választhatok is, hogy milyen fajta legyen a csikóm! Arról nem is beszélve, hogy egyesületi tagság, kancavizsgák, stb, stb.. Ti ehhez mit szóltok? :confused: Posted Image

#148 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 24. - 14:53

Ezt nem tudom elhinni! Ez az infó biztos forrásból jött?

#149 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 24. - 15:00

Igen, atv-nek csak természetes úton fedeztetett kanca csikóját fogadják el.

#150 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 24. - 15:02

Ott leszünk szombat délelõtt, készüljenek a megnézendõ csikók. Posted Image

#151 Playng

Playng

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 74 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 24. - 18:33

Csuti, ez 100 %. Én is néztem nagyokat. Pedig a vérvonal ugyanaz.. Mondom, arról nem is beszélve, hogy kell még a fedeztetés évében bírálni a kiancát, meg a Magyar Angol Telivér Tenyésztõk Egyesületének is tagja kell lenni.. hihetetlen..

#152 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 24. - 19:06

Kicsi huszár! nagyon jót írtál. Elolvastam vagy ötször. Vizuális típus vagyok, át is éltem az izgatott várakozást és a csoda születését.Sajnos a tanyán a legutóbbi ellést nem láttam. A kanca addig várt, amíg be nem mentünk aludni. Egész este fent molyoltunk, nézdegéltünk, vártunk, ellenõriztünk. Semmi. Evett, ivott aludt a drága. Végül feladtuk és lepihentünk. Fél óra múlva kint volt a csikó. Semmit nem láttam. :rolleyes: Posted Image

#153 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 24. - 19:36

Playng!Arról én is hallottam már, hogy angol telivérként csak a természetes fedeztetésbõl született csikókat ismerik el, hiába elfogadott mind a két szülõ.Ezt pedig a Kisbéri és Gidrán Közhasznú Egyesület 2001-es kiadású, Alapszabály c. kiskönyvébõl másolom ki:
idézet:
Származás: 4 õsös származás, melyben idegen melegvérû fajtába tartozó vagy ismeretlen õs max. 25%-ban fordulhat elõ a negyedik õsi sorban számítva (legfeljebb 4 õs lehetséges a 16 közül). Ismeretlen õs legkorábban a 4. õsi sorban, idegen melegvérû fajtába tartozó õs legkorábban a 3. õsi sorban, nem melegvérû fajtába tartozó õs egyáltalán nem fordulhat elõ.A pedigrében korlátozás nélkül elismertek:-a kisbéri félvér hagyományos vonalai,valamint: a versenyfélvéraz angol telivér,az arab,a gidrán,a furioso-north starés a trakheneni-amennyiben azzal a tenyésztõ kisbéri tenyésztési irányt folytat.Megjegyzés: Ez azt jelenti, hogy pl. angol telivér, vagy arab kanca is felvehetõ a Méneskönyvbe, de vele már félvértenyésztést kell folytatni. Ilyen esetben a kanca fajtáját a Méneskönyvben külön fel kell tüntetni.[/QUOTE]

#154 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 24. - 20:34

Playng, ez, ha jól tudom, az összes többi lófajtánál is így van hazánkban, mármint az, hogy a tenyészszövetség tagjának kell lenni, és szemlére kell vinni a kancát. Az viszont elég furcsa, hogy a nagycenki állatorvos nem tudta, vagy nem hívta fel rá a figyelmed, hogy a csikód csak akkor lesz nyereghelyen bélyegzett atv, ha természetes úton fedezteted a kancád. :confused:

#155 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 24. - 21:55

Éva, Zápolya! Mikor/hogy mentek Pásztóra? Ha a szombat reggel 7.25-ös szimpatikus, akkor társulhatnánk.

#156 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 24. - 22:35

Pénteken ki megy? Megy valaki? Hogy lesz? Mint lesz? Posted Image

#157 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 24. - 23:05

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsuzska: Playng, ez, ha jól tudom, az összes többi lófajtánál is így van hazánkban, mármint az, hogy a tenyészszövetség tagjának kell lenni, és szemlére kell vinni a kancát[/QUOTE]Valóban így van, legalábbis amely fajtákban "jártasabb" vagyok, azoknál így van, az tuti. Ha nem lépnél be, nem is tudnák nyilvántartani a lovadat, illetve a leendõ csikóit. Ez vonatkozik a szemlére is, legalább egyszer, 3 éves kora után vinni kell a kancát, különben a csikója csak nyakon lesz bélyegezve. Azt nem tudom, hogy minden fajtánál így van-e, azt sem, hogy az angol telivérre vonatkozik-e ez.

#158 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 25. - 9:01

Mongol, Bare, Cav és a többiek: szombaton délelött számomra ismeretlen idõpontban indulunk kispolszkival (pénteken még dolgunk van a lovak körül). Playng: júli 15-tõl a Fertõ tavat bringázzuk körül (nyaralás címszó alatt) 20-21 környékén jutunk Nagycenk - Fertõd környékére. Szerinted meglehet látogatni a ménest minden elõzetes egyeztetés nélkül?

#159 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 25. - 10:15

Belekotyogok, tavalyelõtt jártam ott, akkor a belépõ ellenében bármikor bemehettél megnézni õket. Ha elbeszélgetsz a bácsival a lovakról, akkor még a belépõt sem kéri el. ;)

#160 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 25. - 10:54

Cav, Bare, Mongol, stb. Szombaton reggel indulunk (ezt már Éva is írta), visszük magunkkal Safot, tehát a kispolákba már nem tudtok betársulni, :( beszéljetek össze, és gyertek együtt vonattal. Javaslom, ha vonattal jöttök, akkor baseballütõ mindenképpen legyen nálatok, vagy ha Cav már beszerzett egy fegyvert, akkor az. :D :D Cav, talán Gabo már pénteken megy Pásztóra, esetleg vele beszélj még. Zsuzska, köszi az infot. Posted Image