Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lópszichológia


  • Please log in to reply
48 válasz a témához

#41 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 3. - 9:47

szerintem a leírásból nem derült ki, hogy éjszakára nem e volt a másik helyen is állásban, csak azt írja, hogy karámban volt amikor megnézte. egy cigány kupec is kirakhatja karámba arra az öt perce amíg megnézed. utána meg visszabassza az állásba. az új helyén is lehet egész nap legelõn, éjjel pedig állásban, ami szintén nem kéne hogy ilyen reakciót váltson ki. nekem ez pusztán bizalmi és dominanciakérdés, sok földrõl való foglalkozás a megoldás. ezeket a konfliktusokat nem az istállóban vagy a karámban kell orvosolni.

#42 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 3. - 9:49

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek mi szórakoztathatná a boxban amikor nem vagyok kint nála hogy ne legyen ilyen szomorú?
Nyalósója van bent. A gumi lólabda nem érdekli.

Gondolom a válasz már csak elméletben érdekes, de hátha még szükség lehet rá. A szénaháló jó idõtöltés lehet. Fel kell kötni a plafonra vagy egy oldalfalra (a plafonon himbálózik, még nehezebb dolga lesz) és abban adni szénát. Minél kisebb a hálószem nagysága (minél sûrûbb a háló), annál többet kell szöszölnie, hogy hozzáférhessen a kajához. Elég hosszú elfoglaltságot biztosít...
(na, most látom, más is írta a szénahálót)

Edited by Fifikusz, 2012 szeptember 3. - 9:51.


#43 veronika96

veronika96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 149 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 17. - 20:49

Sziasztok! A lovam nagyon magábaforduló lett mostanában és nem tudom mivel tudnám felvidítani. Nem tudtok valami olyasmi " játékot" amivel el lehet szórakoztatni, mint nekünk az ilyen ügyességi játékok. :D Amivel le lehet kötni a figyelmét és nem unatkozik ha vele vagyok.

#44 Lona88

Lona88

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 18 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 25. - 14:58

Lólélektan:

www.mobius.eoldal.hu    Lógyógyítás

Lovakkal való foglalkozás, kicsit másképp...

Lógyógyítás, lómeditáció, mentális egészség...

janiq53@gmail.com



#45 xabina33

xabina33

    Új vendég

  • Új tag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2020 december 7. - 17:20

Sziasztok. Lenne egy kérdésem. Ma elvitték a lovam párját egy heréltet Több mint 6 éve együtt voltak a boxban együtt mentek terepre is. De még van mellette 2 kanca ló. De olyan szinten hiányolja hogy szinte egész nap csak nyerit meg nézi a kaput , hogy mikor jön vissza. Estére beraktam a boxában. Hány napig fog tartani neki a hiányérzet mire elfelejti a társát. Valakinek folt tapasztalata?

#46 astocki

astocki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 269 hozzászólás

Közzétéve 2020 december 8. - 12:04

Szia! Mi egy kancát adtunk el a heréltünk mellől (ő sem maradt egyedül). Ha jól emlékszem a kiabálást pár napon belül abbahagyta, de elég sokáig kereste, mire elfelejtette. Szerintem még egy hónap után is nagyon fürkészte az udvart ha idegen nagyobb gépjármű jött és ilyenkor nyerített is neki. (Gondolom a lószállítóra emlékeztette)



#47 xabina33

xabina33

    Új vendég

  • Új tag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2020 december 8. - 20:20

Azt nemlátta úgy letkivezetve a herélt direkt kint ált meg a kocsi a boxok háta mögött

#48 astocki

astocki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 269 hozzászólás

Közzétéve 2020 december 9. - 15:27

Az nem lényeg, nem véletlen bámul a kapu felé. Adj neki időt, túl lesz rajta.



#49 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2021 november 12. - 9:03

Szabadnak született

 

Szabadnak születnek?


  • N.C. kedvelte