Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Szérumlovak


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
52 válasz a témához

#41 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 30. - 15:19

Lóbarát!Abban tényleg igazad van, hogy ha csak éjszaka vannak boxban, akkor nem lehet gond. A puha, párás talaj, lehet, hogy még jó is, miután a ló egész nap kint volt. Nem értek ehhez annyira. Abban viszont úgy látom megegyezünk, hogy biztosítani kell a paciknak a száraz talajt is, ha mélyalmot használunk. Egész nap állni hagyni a lovat meg semmilyen almozással sem egészséges. Posted Image (ja, hozzátenném, mint tudjuk, a végletek soha nem jók!)Ebben a topicban már nem is tudom, mi számít offnak. Próbáljunk az eredeti témáról is beszélni... :D

#42 Lóbarát

Lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.143 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 30. - 20:41

Jó akkor mindjárt mondanék is vmit az izmosság fejlesztésérõl!Illetve kérdezneék...A helyzet a következõ:Van 1 fiatal csikó és most kezdtük el belovagolni.Az izmai nem valami jók ugyanis mikor született az anyja 2 héttel késöbb elette meg mint eredetileg kelett volna és a +2 hét nem tett neki vmi jót ugyanis az ínszalagjai összehúzódtak és mikor már világon volt nem tudott felállni.....csoda hogy most él...Szóval rengeteg és gyötrelmes kínzó munkával kb. 4-5 hónap után sikerült lábraállítani, de talán a lábai soha nem leszenk olyan jók...Mostmár itt az ideje, hogy elbírja egy ember súlyát...Úgy tühik nem egészen tökéletes a dolog ezért kérdezem, hogy HOGY FEJLESSZEM IZMAIT???Azonkívül tömve van abrakkal és egész nap elõtte van a széna vagy a friss fû és mégis csont sovány.???Ezt sem értem..talán a fogaival van baj?Vagy nem jól hasznosítja a táplálékot?Segítsetek, mert szeretnék segíteni ennek az egyébként nagyon okos és kedves pacnak. Posted Image

#43 Lóbarát

Lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.143 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 30. - 20:43

Hoppá!Ezt a Izmosság fejlesztése oldalra akartam írni.... Posted Image

#44 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 8. - 21:24

Visszatérve a topicindító témához:én a 80-as évek végén dolgoztam az egyik híres,nagy,akkor még állami tulajdon ménesünkben.Ott havonta jöttek,és minden lótól,kiscsikótól a fedezõménig,vért vettek,elég nagy mennyiségben,nem tudom,milyen célra.Legalább fél litert,de sokszor többet is,még a vemhes kancától is.De sok nagy ménesünkben volt kifejezetten szérumistálló,a selejt lovak hasznosítására.Amelyik kibírta,a végén vágásra került.

#45 Kispaci

Kispaci

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.078 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 22. - 16:57

Ez szörnyû( a történet)!!

#46 milagn422

milagn422

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 410 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 22. - 21:26

Hát nem tudom, hogy a vérvételhez mennyi köze van még ma is, de azt tudom, hogy régen (vagy talán még ma is) a lovak vérébol állitották elo az anti-D savot, ami a Rh- vércsoportu anyáknak kell szulés után, ha a gyereke Rh+, hogy lehessen még több gyereke is majd késöbb.

#47 arikan

arikan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 23. - 7:21

Lehet, hogy kegyetlenül hangzik, de szerintem sajnos szükségünk van erre a szérumgyártásra. Én azonban úgy gondolom, hogy ezt lehetne humánusabban is. Ritkábban, vagy/és kevesebb vért levéve. Nem azt mondom, hogy versenyezzenek ezekkel a lovakkal, olyan kondiban kéne lenniük, de nem gondolom, hogy nem is tudom. Sajnos mindent a pénz ural és diktál, így sajna nem hiszem, hogy érdemben javítani lehetne ezeken a dolgokon.Azt gondoljuk, hogy ha egy ilyen céget megbüntetnek 10 millióra, majd abbahagyja? Aprópénz. neki.Sokkal többet keres, miinthogy ez megrendítené..

#48 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 23. - 7:58

Jajj skacok, ne csináljátok már ezt! Tudjátok egy lónak mit jelent az a fél liter vér?Meg sem érzi. Sok sanyarú sorsú ló megirigyelné a szérumlovak életét!

#49 Guest_bette003_*

Guest_bette003_*
  • Guests

Közzétéve 2006 május 31. - 13:22

Picit több együttérzést!!Tõlem meg alig lehet vért venni, mert vérszegény vagyok...:(Szedények...

#50 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 31. - 13:28

Együttérzek én. Nem azt mondom, hogy húú de király nekik. Csak, hogy ennyire nem tragikus az a fél liter vérveszteség, mint a fentiekbõl kiérzõdik.

#51 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 1. - 18:37

Csak annyit mondok, hogy az embernél fél liter vér az a határ amikor még semmi baja nincs a levett vérmennyiség miatt. Szinte meg sem érzed. Körülbelül 2 napja beszéltem errõl egy orvossal. Szerinted akkor egy négy mázsás ló majd odaájul neked?

#52 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 1. - 19:52

Rendszeresen (évente 2*) szoktam vért adni. Egészen pontosan 450 ml-t (azaz fél deci híjján fél litert) csapolnak le egy alkalommal. Meg se szoktam érezni: felkelek, kisétálok, megeszem a virslit amit adnak (:D) és hazamegyek. Szerintem egy ló észre sem vesz ennyi "vérveszteséget" :D

#53 Zsófi2

Zsófi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 367 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 6. - 10:53

Sziasztok!Ehhez az egészhez csak annyit tennék hozzá, hogy a párom a Hatvan-Kisgombos-i szérumtelepen dolgozott.Telepvezetõ volt, és fejbõl tudta, hogy melyik lóból mennyi vért vettek le.Egy fél literes adag tényleg nem sok ló méretekben....ott a lovaktól naponta vettek le...és a tetanusz elleni védõanyagot termelték belõle, hogy az emberek és egyéb állatok életét megmenthessék vele!Az ottani lovak úgy kerültek oda, hogy szinte a vágóhídról hozták le õket, és bizony volt közöttük néhány gyönyörû példány is, akiket meg is mentettek a haláltól...de bizony "emberevõ " lovak is kerültek oda, akiktõl a vérvétel egyenrangú volt egy bikaviadallal...ugyanis ott nem nézték azok a lovak semmibe az embert...és nem ott lettek olyanok, mert az természetesen érthetõ lenne.Hanem az elõzõ gazdájuk és gazdáik, akik "szintén emberek" miatt lettek ilyen vadak....AMit írtatok, hogy milyen kegyetlenségeket csináltak a lovakkal ,és kiscsikóval is, az tényleg embertelen, de talán valami miatt szükség van erre az egész szérumoztatásra. Ugyanúgy, mint az állatkísérletekre is...Más kérdés, hogy az ember meddig képes erre...párom aztán otthagyta a telepet...nem sokra rá be is zárta a tulajdonos, mert nem talált olyat, aki ne szadizmusból csinálná ezt az egészet....Hát ennyi. :rolleyes:

Edited by Zsófi2, 2006 június 6. - 10:54.