Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovastusa


  • Please log in to reply
1707 válasz a témához

#1 Mili-tary

Mili-tary

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 85 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 23. - 8:26

Írjátok meg a véleményeteket a szakágról. Megpróbálnék pár tévhitet eloszlatni Bennetek az üggyel kapcsolatban.Érintett vagyok a szakágban hosszú évek óta,ismerem belülrõl,kívülrõl.Írjatok! És vitatkozzunk!

#2 Paris

Paris

    Csikó

  • Fórumtag
  • 602 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 23. - 8:58

Csendben megjegyzem, nem vitatkozni szeretnék. Csak eloszlatni az esetleges (és nagyon valószinû) tévedéseimet...Úgy tudom hogy a military szakágban a legnagyobb a lovak/lovasok halálos baleseteinek száma... :confused:

#3 Somi

Somi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 68 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 23. - 9:07

Szerintem a military az egy speciális szakág amiben a lónak és lovasnak is megpróbáltató, mivel én szerény véleményem szerint ez a lovaglás csúcsa! :D

#4 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 23. - 9:33

Paris! Ennél sokkalta veszélyesebb - igaz, hogy nem sportág - a közlekedés! Szerintem abban több ló és ember pusztul el évente, mint a militaryban.A military egy összetett, kemény és nagyon "férfias" sportág. Aki nem érti az idézõjelet, annak elmondom, hogy a sportág sok nõi résztvevõjére gondoltam...Sõt, volt ennek a sportágnak nõi Európa-bajnoka is, II. Erzsébet királynõ lánya, Anna hercegnõ, a '70-es években...A military terepversenye annyiból korrekt - sokak véleményével ellentétben - , hogy az akadályoknál ad alternatív lehetõségeket az akadályok leküzdésére, ahol valamivel kisebb erõfeszítéssel, de hosszabb útvonalon lehet az akadályokat leküzdeni. Nyilván, aki nyerni akar, vagy jó helyen lenni, annak be kell vállalni a nehezebb megoldásokat. Az a véleméyem az eddigi - ugyan kevés megszólaló véleményéhez - , hogy célszerû lenne elõször megismerni a sportág követelményeit, rejtelmeit, s csak azután - s nem a hallomásból hallott vélemények alapján - megnyilvánulni!Ezt a sportágat is lehet - a többihez hasonlóan - ésszel és ész nélkül is csinálni. Az utóbbinak sok értelme nincs...Az ésszel sportolásra jó példa az új-zélandi lovas, Mark Todd esete, aki ugyanazzal a lóval, Charismával két olimpiát tudott nyerni. Ehhez hozzátartozik, hogy nem csak az olimpia versenyén kellett ezért résztvenni, hanem a kvalifikációs versenyek során. És Charisma nem a versenypályán múlt ki...A lényeg a lényeg: bármiféle versenyre csak a követelményekre megfelelõen felkészített ló-lovas párosokkal szabad odaállítani. Ezzel nem azt akarom mondani - félreértés ne essék -, hogy Kaizinger és lova, Sáfrány nem volt kellõen felkészített. Az õ esetük lehetett egy fatális véletlen...Hanem csak azt, hogy a nem kellõ képességû és ráadásul nem kellõen felkészített együtteseket gyakrabban érheti baleset a terepverseny során, mint a jól felkészítteket. [ Október 23, 2004, 09:49: Az üzenetet átszerkesztette: furioso ]

#5 Somi

Somi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 68 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 23. - 9:38

Remélem ezt nem rám értetted! :confused:

#6 Mili-tary

Mili-tary

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 85 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 23. - 9:43

Na,alakul ez! Csak nyomjátok,és ha van kérdés szívesen válaszolok! Somi!!!!!!!!

#7 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 23. - 9:51

Akinek nem inge, gatyája...

#8 liviakonrád

liviakonrád

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 931 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 23. - 11:08

És abból mi igaz hogy a ló számára a legmegterhelõbb sportág? (Ugyanolyan felkészültségi szinttel rendelkezõ más-más szakágban versenyzõ lovakra gondoltam.) Hogy a lábaik hamar elhasználódnak? Mintha Mark Todd is valami ilyet nyilatkozott volna a "Lovas élet"-ben. Vagy nem igaz? :confused:

#9 Mili-tary

Mili-tary

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 85 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 23. - 13:57

Az nyilvánvalóan igaz hogy nem átlagos igénybevételnek van kitéve egy nagy kategóriás militaryló,de a statisztikák szerint bizonyíthatóan a lovak átlagéletkora a versenyeken jóval felülmúlja akár a díjugratásban,fogathajtásban vagy díjlovaglásban szereplõ lovak átlagéletkorát.Ez a következõk miatt van. A militaryló felkészítése a klasszikus elvek szerint és azokat természetesen betartva 5-6 év. Ez nyilvánvalóan számtalan kisebb terhelésû versenyt is feltételez ,amik során a ló rendkívüli eddzettségre és keménységre tesz szert.A kiképzés fontos része a sok mozgás,ebbõl következõen a természetszerû tartás,ellentétben pédául egy díjlóval,aki szegény 4 istáálófásliban,egy 3x3-as boxban éli le az életét,kivéve ha kis gazdája napi egy órában egy "20x40-es" boxban gyötri.Ez persze kis túlzás de jellemzõen hasonló a helyzet.Kétségtelen azonban hogy a military jellegébõl adódóan nagyobb a sérülés,hangsúlyozom SÉRÜLÉS nem pedig korai elhasználódás veszélye.Feltételezhetõen egy díjló nem sérül meg a négyszögben egy fix akadály leküzdése közben...

#10 szaffi21

szaffi21

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 26. - 17:05

Military!Honnan tudsz ennyit errõl?Te is versenyzel,esetleg edzõ vagy?Engem érdekelne ez a sportág,bár sajnos nincs hozzá pacim.

#11 Mili-tary

Mili-tary

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 85 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 26. - 17:31

Szaffi21!Van szerencsém ebben élni,ezzel foglalkozni innmáron (hú sok,sok )egypár éve.Ha érdekel ez az ága a lovassportnak,nagyon szivesen segitek (ha tudok)!

#12 Devil_girl

Devil_girl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 26. - 17:33

pontosan merre felé dolgozol?

#13 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 26. - 17:42

Sajnos személyesen nem nagyon ismerem a városunkban élõ Tuska Pált és fiát ifj. Tuska Palit. Õk Kiskunhalason versenyeznek, jó eredménnyel.Bevallom nem sokat tudok a militaryról. 3 napos verseny, különbözõ feladatokkal. Díjlovaglás, ugróverseny és terepverseny.És ami érdekes: ezt mindehhez egy lovat "használnak", jól mondom?Nem tudom, a terepversenyen fix, rögzített vagy dönthetõ akadályok vannak? Ha a terep adja, használnak természetes akadályokat is, patak meg kidõlt fa, árok, ilyesmi. Ugyi?Hát ez a vérszegény tudásom róla, úgyhogy örömmel vesszük, ha írsz. Posted Image

#14 Mili-tary

Mili-tary

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 85 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 26. - 19:17

Nagyon szivesen irok a militaryról ha érdekel titeket.Szóval,igen többnyire 3 napos versenyekrõl van szó,minden kategóriában az elsõ napon a dijlovas (idomitottsági vizsga)feledat megoldása a cél,a másodikon a terepverseny ,harmadikon a dijugratásban kell jeleskedni,és mindezt ugyan azon a lovon természetesen,a 3 nap összeredménye adja a végsõ sorrend kialakulását.Vannak 1 napos versenyek is ahol mindez egy napon zajlik valamivel rövidebb idomitottsági vizsgafeladattal.A terepversenyen fix akadályok vannak meghatározott méretekkel kategóriánként,általában vizes ugráskombináció megtalálható a versenyek többségében.Hát röviden ennyi!Devil_Girlnek!Gödöllõ mellett.

#15 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 26. - 20:37

idézet:
Eredeti szerzõ: Mili-tary: A kiképzés fontos része a sok mozgás,ebbõl következõen a természetszerû tartás,ellentétben pédául egy díjlóval,aki szegény 4 istáálófásliban,egy 3x3-as boxban éli le az életét,kivéve ha kis gazdája napi egy órában egy "20x40-es" boxban gyötri.Ez persze kis túlzás de jellemzõen hasonló a helyzet.Kétségtelen azonban hogy a military jellegébõl adódóan nagyobb a sérülés,hangsúlyozom SÉRÜLÉS nem pedig korai elhasználódás veszélye.Feltételezhetõen egy díjló nem sérül meg a négyszögben egy fix akadály leküzdése közben... [/QUOTE]Bocsi, de az ilyen általánosításokra ugrom... nem hiszem, hogy ettõl függne, ki hogy tartja a lovát. Galagonyám (magyar mércével öreg díjló) egy sportistállóban van, ahol a lovak rendszeresen járhatnak karámba (õ pl. egész nap kint van, és éjszaka sincs rajta istállófásli), terepre, változatos edzésekre, "még" a díjlovak is.

#16 Paris

Paris

    Csikó

  • Fórumtag
  • 602 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 27. - 7:18

Furioso! Igazad van a közlekedéssel kapcsolatban, de nem is úgy értettem, hogy ez baj lenne. Csak egy tényre voltam kiváncsi (a lovas sportok közül). De általában ami jobb, azért nagyobb áldozat kell.Én már azért is szépeket gondolok errõl a sportról, mert az általam legjobban becsült személy a Földön, szintén a militaryt részesíti elõnyben, és higgyétek el, nagyon szépeket tud mesélni arról, milyen volt fiatalkorában végigizgulni a versenyeket, a military sportágról, és hallatszik a szavából, hogy tud valamit...

#17 Mili-tary

Mili-tary

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 85 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 27. - 8:41

Zsuzska!Kivételek mindig vannak!

#18 Shire

Shire

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 194 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 27. - 10:38

Mili-tary!Bocsánat, hogy beleszólok, de Zsuzska nem kivételekrõl beszél, hanem arról, hogy a díjlovaglás nem arról szól amit te leírtál! Egy sportot nem a vadhajtásai alapján kell megítélni, hanem az alapján, hogy mi a célja és a klasszikus menete. Ez egy olyan jellegû általánosítás, mintha én az életemben látott legsarkosabb példákat említeném és az lenne a véleményem és azt terjeszteném, hogy a military szadista emberek gyülekezete, akik elõskészítetlen lovaikkal bátorságpróbaként száguldanak végig a fix terepekadályokon úgy, hogy nem érdekli õket milyen sérülést szenved a lovuk. Õk maguk képzetlenek az idomító lovaglásban és felelõtlenek, a lovaik egyszerûen felpörgetettek. Nem teszem ezt, pedig láttam már military lovast országos versenyen két összetekert dróttal lovagolni zabla gyanánt az idomító programban. Szerencsére kizárták.Bocs, de stílusod még az én nyugodt személyemet is kihozza a sodrából. Szerintem azért tart ot a magyar lovassport ahol, mert sajnos sokan úgy gondolkoznak, ahogyan most te ezt hangoztattad.

#19 Mili-tary

Mili-tary

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 85 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 27. - 13:21

Shire!Ugy gondolom azért hoztak ki ezek a mondatok a "nyugodtságodból",mert valóban annak is volt szánva.Én is sokszor jöttem már ki a sodromból amiatt amit a militaryról irtak,márpedig irtak nem is keveset ,az amiért TE nem irod le ezeket attól még valószinûleg ezt gondolod (pedig láttam már military lovast országos versenyen két összetekert dróttal lovagolni zabla gyanánt),én csak azt irtam le amit láttam látok,nem irtam valótlanságokat(de szerintem ezt TI is tudjátok) csak a tapasztalataimat,ami nekem sem tetszett.Szerintem pedig azért tart ott a magyar lovas sport mert nem mondjuk el amit rossznak tartunk,csak a másik háta mögött,én leirtam amit gondolok ,meg is "sértõdtetek" rajta,sõt TE Shire még vissza is vágtál,ahelyett hogy megkérdezted volna miért van ez a rossz benyomásom a ezen a téren.Szerintem csak meg kell beszélni a rossz tapasztalatainkat,és segiteni egymást,akár kritikával is.Mert a lovas sportnak egyig ága sem rosszabb a másiknál,csak ha valaki rosszul mûveli azt!!

#20 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 27. - 18:26

Havas beton?!

#21 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 27. - 20:03

Furioso!Mi tortent Balazzsal es Safrannyal? :confused: :confused:

#22 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 27. - 21:32

Pijás! [url="http://"http://www.paci.hu/cgi-bin/lovas/paciforum/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=16;t=000008;p=8"]Nézz be ide.[/url]

#23 Mili-tary

Mili-tary

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 85 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 5. - 14:08

Remélem a kezdeti nézeteltéréseket némiképp sikerült a tisztázni,de Én még mindig kiváncsi vagyok (ez a természetembõl adódik)a véleményetekre a szakágról.Mindenre ,jó és rossz tapasztalatokra egyaránt,miért vannak ha vannak, milyen élményekbõl alakultak ki ezek?

#24 Vigasz

Vigasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 712 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 6. - 23:28

Múltkor lent jártunk Kaposváron, visszafelé beugrottunk Marócpusztára, megnéztük a paccokat. Balázzsal nem találkoztunk, a lovász bácsi mondta, hogy még mindig semmi új hír a lovacska hazahozataláról. Amúgy Balázsnak minden tisztelet, azért amit csinál, és ahogy csinálja

#25 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 7. - 20:55

Piaffe! Elnézésedet kell kérnem, amiért korábban nem válaszoltam a kérdésedre, de október 27. és november 7. között nem volt sem internetem, sem gépem. De ahogy látom, Zsuzska útbaigazított...

#26 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 8. - 1:14

Nem kell mentegetõzni, kérés nélkül is rég el van nézve. ;) A szomorú híreket Zsuzska segítségével is megtaláltam. :(

#27 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 8. - 1:45

Kedves Mili-tary,engem az érdekelne, hogy mi a véleményed a lovastusa mostani helyzetérõl a hazai viszonylatban, a lovak- lovasok felkészültsége megfelelõ- e, illetve fejlõdõképes- e?Még valamit: nem kellene itthon is hosszútávra tenyészteni telivéreket,hogy végre ne rollerezzenek ezek a szegények a rövidtávra tenyésztett "macskákon"??Utolsó kérdés: lehetne rólad egy kicsit bõvebben is megtudni dolgokat? Olyan kis titokzatos vagy! Posted Image TD voltál idén valahol? Posted Image [ November 08, 2004, 00:48: Az üzenetet átszerkesztette: hihi ]

#28 Mili-tary

Mili-tary

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 85 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 8. - 16:31

Kedves hihi!A lovastusa helyzete röviden: az elmult években sem volt valami fényes de most talán még annál is rosszabb.Adódik ez abból,hogy a militarynak nincs "becsülete",rossz a menedzselés(ha egyáltalán van)kevés a versenyzési lehetõség(csak kevés helyen vannak megfelelõ feltételek a verseny rendezéshez és ahol még lehetõség lenne ott nem válallják fel ennek proceduráját)Ennek ellenére ugy gondolom,hogy a lovasok és a lovak felkészültségepozitív irányban változik,sõt egészen kiváló együttesek vannak.A szakág nagyon is szeretne fejlõdni de ehez nincs meg a megfelelõ háttér.(a fentiekbenröviden leirtam)A tenyésztésrõl csak annyit ,hogy "jó lovat" kell tenyészteni.A szakág hazai megitélése általában a lovasok között negativ hangvételû,kevesen választják ezt a sportágat (talán a sok elõitélet miatt,"lógyilkosság,bénák gyülekezete" stb)persze vannak rossz példák de ez mindenhol elõfordul.Talán ami a legrosszabb:a kiváló ló-lovas párosokat sem becsüljük meg (sem erkölcsi sem anyagi téren). (nem vagyok TD)

#29 Ginny

Ginny

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 8. - 19:55

Mili-tary! Te, aki "kívülrõl belülrõl ismered" a militaryt, biztos sokat tudsz a többi lovassportról is... Éppen ezért, megdöbbentett amit a díjlovaglásról írtál! Tényként közölted, hogy minden díjló egy boxban éli le a sivár életét négy fásliban... Úgy látszik itt rontottam el! Az én díjlovam ugyanis rendszeresen jár terepre és egy négy hektáros legelõn tengeti "unalmas" napjait (mezitláb).Persze mondhatod, hogy ez nem is ide tartozik, mert ez a topic nem a b..i betûhuszárokról szól, de legjobb tudomásom szerint a lovastusában díjlovaglás az egyik szám. Javíts ki, ha tévedek, de ezek szerint az eredmény egyharmad részét az ebben a versenyszámban nyújtott teljesítmény alkotja! Tehát ugyanannyira fontos mint a terepszakasz. Gondolom, akkor ugyanannyit készülnek a sportolók erre is, mint a másik két részre. (ha nem nézzük, hogy a terepversenyre és a díjugratásra is csak egy síkon jól képzett lóval lehet az edzést elkezdeni, lagalábbis eddig ezt hittem)Arra akarok kilyukadni, hogy, ha a másik két résznek is ennyire meg tudtad ragadni a lényegét, akkor... Kíváncsi lennék hogyan dolgozol a lovaiddal! Tényleg érdekelne! Mert ez egy egészen új megközelítés számomra.

#30 Mili-tary

Mili-tary

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 85 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 8. - 21:23

Ginny!
idézet:
Személyes támadásként élted meg és általánositással vádoltál engem.Az ország legelismertebb dijlovasánál már jártál.Az természetszerû igaz?[/QUOTE]
idézet:
A military ló felkészitése a klasszikus elvek szerint és azokat természetesen betartva 5-6 év.Ez nyilvánvalóann számtalan kisebb terhelésû versenyt is feltételez,amik során a ló rendkivüli edzettségre és keménységre tesz szert.[/QUOTE]Azt gondoltam ezen a témán már túl jutottunk.

#31 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 8. - 21:31

Szerintem ebben a szakágban - természetesen egy jól képzett, jó ugrókézségû lóról beszélek- a versenyen a díjlovaglás sokkal jobban számít mint a többi.Mili-tary, még mindig nem írtál magadról.Érdekelne engem.

#32 Mili-tary

Mili-tary

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 85 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 8. - 21:48

Én is úgy gondolom ,hogy az utóbbi években egyre nagyobb hangsúlyt kap a dijlovaglás részfeladata ,(a nehéz kategóriában kiváló dijlovagló programokat lehet látni)...ezzel egyetértek veled.Igazából mindegyik részfeladat egyformán fontos ,(az kell hogy legyen).

#33 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 8. - 21:56

Szerintem meg itthon a díjlovagláson dõl el, ha adott kategóriában a már említett képességû lovak vannak.Külföldön erre igen nagy hangsúlyt fektetnek.

#34 Mili-tary

Mili-tary

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 85 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 8. - 22:04

Azt hiszem mi egyet értünk Posted Image

#35 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 8. - 22:22

Király.Akkor menjünk versenyezni. ;) [ November 08, 2004, 21:28: Az üzenetet átszerkesztette: hihi ]

#36 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 8. - 23:07

Jövõre szeretnék elég sok versenyre elmenni(csak dolgozni, nem lovagolni :D ).A pályák állapotáról viszont nincsen információm.Szerinted hová érdemes menni?

#37 Mili-tary

Mili-tary

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 85 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 9. - 17:48

Gondolom jövõre sem tudsz majd "elég sok versenyre elmenni",ugyanis nincs túl sok belõlük.De ami van oda érdemes mint pl:Létavértes (ált áprilisban ),Nagykanizsára mindenképpen (nemzetközi),Pápa,és persze Somogysárd ,ezek a háromnaposak,van kétnapos ill egynapos Üllõn,Halásziban ,Pápateszéren .Itt voltak versenyek idén ,remélem jövõre ezek megmaradnak legalább.

#38 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 10. - 21:48

Létára nem megyek, mert baromi messze van.Voltam tavaly, de ennyit nem ér a dolog.Nagykanizsa, Somogysárd,Pápa, esetleg Üllõ.Kíváncsi leszek, hogy jövõre mennyi verseny lesz, és hol.Idén elég rosszul járt egy pár ember.Az OB döntõ idõpontja rosszul volt beírva.Ha jól tudom, valaki le is késte a versenyt.

#39 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 11. - 0:46

Mili-tary! Az érdekelne, hogy milyen lovak (fajta, tulajdonságok, esetleg elõélet) érdemes, illetve van lehetõség ma Magyarországon ebbe a szakágba belefogni. Mert halvány fogalmaim szerint ugye, a stéher típúsú, nagymozgású, jól ugró, és ráadásul jó idegrendszerû angoltelivérrel lehet eredményesen mûvelni a szakágat. Ehhez elõször bizonyítani kéne a ló állóképességét. És itt meg is szakad a próba, mert ha jó hosszútávú, akkor marad pénzkeresõ a galoppon, majd tenyésztésbe állítják, jó ha sérülése elõtt.Tehát a pályáról lejöttek közül valószínûleg max. a közepesekbõl lehet kiválasztani.Célirányosan tenyészteni azt hiszem drága és bajos próbálkozás lehet, hacsak nem valami megszállott szponzor nincs a háttérben, pontosan a hoszsú felkészítési idõ, a rengeteg munka miatt.Hát szerintem ezért lehet keveset hallani a szakágról.Vagy netán rosszul látom?

#40 Mili-tary

Mili-tary

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 85 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 11. - 18:27

Fec! Jól látod. Nyilván az angol telivér a legalkalmasabb. És abban is igazad van hogy a közepes minõségû lovakból kell kényszerûen válogatni,illetve eredményes lovat "gyártani".De kifizetõdõ dolgozni egy ilyen minõségû lóval is hiszen a nagyobb kategóriákban ahol már a gyorsaságnak nagyobb jelentõsége van a befektetett munka megtérül. Az pedig hogy ennek ellenére sokan lovagolnak félvéreket,ennek részben az az oka hogy könnyebben képezhetõ mint a pályán kellõképpen elõvadított telivér,az pedig aki ebbõl él,nem válogat.De visszatérve a kérdésedre,tökéletesen látod a helyzetet.