Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

A Törökbálinti, Érdi, Diósdi, Biatorbágyi, Budaőrsi...


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
161 válasz a témához

#81 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 26. - 19:02

Jah és van mégegy, amit a turán láttunk arról nem tudok ilyen pontos leírást adni, mint a másikról, de az egy elég nagy hely volt, nagy karámokkal (szép sárga lovak voltak kint). Ott talán vmi autóval járható út ment a közelében, de nem vagyok benne biztos...
Üdv!


A szép sárga lovak nálunk vannak. :kir:

#82 Dóryy

Dóryy

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 23 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 28. - 11:03

A szép sárga lovak nálunk vannak. :kir:

:D

#83 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 28. - 14:15

A szép sárga lovak nálunk vannak. :kir:


És ez nem vicc!

Posted Image

#84 Erika19

Erika19

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 30. - 21:39

Tudom melyik lovardáról van szó :-) egy cipõben járunk.... ha ellátogattál az érdi lovardába, szívesen olvasnék a tapasztalataidról. Van egy másik lovarda dél budán, a kamaraerdõhöz közel, valahol a villamos sínektõl nem messze, állítólag bejelentkezni Fodor Szabolcsnál lehet: 06 20 4676-147, jókat hallottam róluk, talán õket is érdemes megnézni. Ha valakinek van tapasztalata esetleg arról, ott hogy is történik az oktatás, osztályban lovaglás, lszi, írjon...

#85 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 1. - 0:10

a XI. kerület és a XXII. kerület határán van egy lovarda, a neve kelenvölgyi. Én idejártam 4évig mert isszonyat közel lakunk hozzá (2sarok). DE
rosszul tartják a lovakat
(sovány mind, kicsi a karám, a lovász (régen) ver i/te õket stb...)
rossz szinvonalú az oktatás (az lavardatulaj jó edzõ, de õ csak ritkán oktat és egy huszonéves képzetlen picsa tart edzést egyébként) viszont aki pónizni akar, 4póni is van, és jó az oktatás is megértõ edzõ (nem ugyan az, mint a "nagylovon")!4 Csak "kicsiknek"!!



Amúgy a kelenvölgyi lovihoz kihagytam, h a terep viszont nagyon jó azt érdemes kipróbálni! És busszal ez közelíthetõ meg a legjobbn, ugyhogy akinek ez fontos az próbálja ki. Amúgy jó lovak vannak ott is (gyors-lassu, megbízható-nem annyira megbízható) szal mindenféle van, és sok ló, ugyhogy a lovakat nem lehet megunni az tuti és mindenki megtatálja a kevencét.


Erika, Dóryy igazán kimerítõen jellemezte Fodor Szabolcsék lovardáját...

Én magam sosem lovagoltam ott, de rosszat nem tudok és nem is akarok mondani róluk.

Erika, melyik lovardára írtad, hogy "egy cipõben jártok"? Nem világos...

#86 Dóryy

Dóryy

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 23 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 2. - 18:04

Erika, Dóryy igazán kimerítõen jellemezte Fodor Szabolcsék lovardáját...

Én magam sosem lovagoltam ott, de rosszat nem tudok és nem is akarok mondani róluk.

Erika, melyik lovardára írtad, hogy "egy cipõben jártok"? Nem világos...

van akinek bejön a Fodor tanya... De Erika nézd meg sztem. Meg valszeg el is fog költözni (a XI. ker-i ujságban megjelent). :confused: :nem:
érden még nem voltam, de a honlapja. www.ordoglovaskft.gportal.hu

És ez nem vicc!

Posted Image

Téééényleg ezek azok!!!! (asszem...)

#87 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 8. - 21:42

Ezt most találtam a Zakuszkatanya vendégkönyvében :( "2009. október 17-én Törökbálinton a Hosszúréti Lovarda Hubertus..." "Sajnos az elveszett vagy ellopott menüben az utolsó bejegyzés (a Törökbálint környéki) rosszul végzõdött mert ugyan a ló meglett de olyan rossz állapotban hogy megtalálása után néhány nap múlva sajnos elpusztult..."

#88 Dóryy

Dóryy

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 23 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 12. - 11:28

Ezt most találtam a Zakuszkatanya vendégkönyvében :(

"2009. október 17-én Törökbálinton a Hosszúréti Lovarda Hubertus..."
"Sajnos az elveszett vagy ellopott menüben az utolsó bejegyzés (a Törökbálint környéki) rosszul végzõdött mert ugyan a ló meglett de olyan rossz állapotban hogy megtalálása után néhány nap múlva sajnos elpusztult..."

:hupp: :( szegény...

#89 bucsi

bucsi

    Csikó

  • Fórumtag
  • 64 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 31. - 16:23

üdv (:

õket ismeri vlki?
http://www.ble.mywww.hu

#90 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 31. - 16:36

Milyenek a mellékutak Budaörsön?

#91 bettyy

bettyy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 26. - 12:11

a Dóryy által említett tárnoki bértartó helyrõl nem tud senki semmi közelebbit? egyenlõre még csak érdeklõdés szintjén kérdezem :)

#92 rider

rider

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 195 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 26. - 18:42

üdv (:

õket ismeri vlki?
http://www.ble.mywww.hu

Helló!
Biatorbágyon lovazok már egy éve. Egy ismerõsöm tart otthon egy lovat és hozzá járok ki.
Ezt a lovardát konkrétan nem ismerem, de a pályájukat szoktam használni és már írtam nekik, hogy vállalnak-e saját lóval edzést, amire igen választ kaptam, úgyhogy amint jobb idõ lesz, akkor igénybe veszem. Amúgy jókat hallottam róla.

Van esetleg más is, aki Bián lovazik a Viadukt környékén?

#93 Rusty2002

Rusty2002

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 350 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 28. - 20:26

Sziasztok! Bár én nem itt lovazok, de most költöztem Biára, pont a viadukt környékére. Mostmár egyszer jól megnézem magamnak ezt a lovaspályát. Merre van pontosan?

#94 rider

rider

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 195 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 28. - 20:48

Szia!
Itt van egy kép, ami a pálya elõtt van és a háttérben pont a Viaduktot lehet látni, tehát elég közel van hozzá. (A lovardát pontosan nem tudom hol van.)
Posted Image

Egyébként ha Pest felõl jössz, akkor pont a Viaduktnál kell balra fordulni és az út jobb oldalán van a pálya, amit már nem lehet eltéveszteni. :)
Hol lovazol?

#95 Rusty2002

Rusty2002

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 350 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 6. - 10:48

Én Kajászón lovazok, de már annyit hallottam errõl a lovaspályáról, meg barátok régi emlékeirõl, hogy kíváncsiságból megnézem. 2 percre lehet tõlünk ahogy nézem :D

#96 LiXa

LiXa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 95 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 21. - 16:15

Sziasztok! Nem tudom, hogy Etyek még ebbe a régióba tartozik-e, de lenne egy olyan kérdésem, hogy nem ismeri valaki azokat a lovasokat, akik az Alcsútdoboz felõl érkezõ úton, még a filmstúdió elõtt építettek egy kissebb tanyát, bár nem tudom minek nevezzem. Van egy kis istálló, kikötõ meg pálya, már amennyit a buszról látok. Velük szemben az úton, van egy gyár szerûség, bár azt sem tudom hova rakni funkcióilag.... Szóval hogyha van valaki aki tud róluk valamit, akkor irjon, mert énis Etyeken lovazok és szivesen felvenném velük a kapcsolatot. Elõre is köszi!

#97 Rusty2002

Rusty2002

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 350 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 21. - 18:22

Elmentem ma kutyát sétáltatni, és megnéztem a viaduktnál lévõ pályát. Volt kinn egy lovas is egy fekete/sötétpej lóval. Jópofa, hogy van egy ilyen pálya. Ez egy lovardához tartozik, vagy "bárki" odamehet lovagolni?

#98 rider

rider

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 195 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 5. - 7:14

Elmentem ma kutyát sétáltatni, és megnéztem a viaduktnál lévõ pályát. Volt kinn egy lovas is egy fekete/sötétpej lóval. Jópofa, hogy van egy ilyen pálya. Ez egy lovardához tartozik, vagy "bárki" odamehet lovagolni?

Ez elvileg valami egyesület, vagy klubnak a tulajdona, szóval valami tagdíjat lehet, hogy kéne fizetni a pályahasználatért, de ha egyszer-egyszer használod, biztosan nem küldenek el...
Most edzõvel lovagolok ott, aki használhatja, úgyhogy most ezen nekem nem kell gondolkodnom. :)

#99 Tánczos Anikó

Tánczos Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 846 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 9. - 21:42

Sziasztok! Kedves ismerõsöm kancája ma sajnos elment az örök vágtamezõkre ellés után. A csikónak föcstej kéne. Nincs olyan kanca látókörötökben Sóskút-Biatorbágy közelében, ami ma ellett???? Fejhetõ vagy dajkásítani lehet hozzá a csikót? Írjatok magánt, vagy a tanczosaniko@gmail.com címre Üdv: Anikó

#100 bettyy

bettyy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 21. - 18:50

nem tudja valaki véletlenül, hogy fodor szabolcséknál van-e bértartás és hogy kb milyen árban?

#101 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 22. - 9:03

Szerintem a Fodor Szabolcs tudja rá a választ. :) Magánban küldöm a számát.

#102 Cserfes

Cserfes

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 2. - 18:18

Sziasztok! Két kérdéssel fordulnék hozzátok. Az elsõ: nem tudjátok véletlenül, hogy Érden, a piac mellett (az már Óvárosi rész ha jól tudom), kik tartanak lovakat és lehet-e náluk lovagolni? A második pedig az lenne, hogy Érd vonzáskörzetében nem tudtok helyet, ahol westernlovaglást lehetne tanulni? Imre tanya? Valakinek tapasztalat? Várom a válaszaitokat. Szép napot:)

#103 Narancs

Narancs

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 19. - 15:26

Sziasztok! Tud valaki valamit mondani/véleményt a százhalombattai lovardáról itt az óváros részen? :D

#104 Spanishereit

Spanishereit

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 259 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 29. - 8:25

Sziasztok! Állítólag a biai úton megsérült egy lovas, mentõhelikopter vitte el Tudtok róla valamit? Remélem bármi történt is ló és lovas is jól vannak! :ang:

#105 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 21. - 15:12

http://index.hu/bulv...akon_egy_lovat/
Bár már nem újság itt.

Edited by Ernest, 2010 július 21. - 15:25.


#106 Büszke Démon

Büszke Démon

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 21. - 17:34

Borzalmas, ami itt történt Érden. Egy olyan kérdéssel fordulnék, mindenkihez aki tud errõl valamit, hogy nem tudjátok esetleg hova kerültek, az Indiánéktól elkopzott lovak?

#107 Pallasz

Pallasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 21. - 18:55

Csatlakoznék! Lehet esetleg segíteni valahogy?

#108 Büszke Démon

Büszke Démon

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 22. - 12:34

Már megtudakoltam hova kerültek a lovak, a Noé Állatotthonban tartózkodnak. Írtam Petrának(Felhõ tulajdonosának), hogy ha bármiben segítségre van szüksége nyugodtan keressen fel, össze van törve, de ez érthetõ is, hisz elveszítette a társát.

#109 Pallasz

Pallasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 25. - 11:30

Érd vonzáskörzetében nem tudtok helyet, ahol westernlovaglást lehetne tanulni? Imre tanya? Valakinek tapasztalat?



Ez engem is érdekelne.... Zsámbéki medenceben valahol? Köszi

#110 Pipsy

Pipsy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 301 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 27. - 19:31

Sziasztok, nem vagyok aktív részese a topicnak inkább csendben olvasok, együttérzek, háborgok, amatõrben állatvédek, de most olyan segítségkérés futott be hozzám, amiben lovasberkekben ténykedõk talán tudnak segíteni... Másolom a levelemet, mert lusta vagyok átszerkeszteni. Köszi Mindenkinek, akinek van valanmi ötlete! Kriszta Kedves Állatbarátok, A mai napon kaptam egy telefont, amelyben egy házaspár kér segítséget. Budapesten laknak és otthont adnak harmincegynehány macskának és 6 kutyának. Sajnos a napokban utcára tette õket a fõbérlõjük, az állataikkal együtt. Jelenleg egy Budapest 20km-es vonzáskörzetében lévõ kiadó tanya, lovastanya, családi ház, nyaraló, stb. bérbeadása életet mentene, amit õk és az állataik ki tudnának venni. Sajnos a fõbérlõk jelentõs hányada nem esik hasra egy ilyen referenciától… Tehát, ha valaki tud ilyet, akár ideiglenesen is, vagy lennének olyan segítõkész emberek, akik az ideiglenes befogadást tudnák vállalni, kérem jelezzenek nekem vagy a házaspárnak. Mivel az anyagi lehetõségeik korlátozottak, jelenleg az autójukat zálogosítják el, amivel állatot menteni járnak, így minden segítség, pl. alom, táp, fekhely, gyógyszer is hatalmas segítséget jelentene. Kérem, ha valaki bármilyen segítséget tud nyújtani, jelentkezzen az alább megadott számok egyikén vagy az e-mailcímemen. Köszönettel: Kántor Kriszta 70/ 944-7610 kantor.kriszta@freemail.hu Kanabé István 20/ 503-7207 OTP Bank: 11773054-00123431

#111 Büszke Démon

Büszke Démon

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 31. - 15:17

ÛValakit nem tud olyan helyet, Érd törökbálint környékén ahol van western lovas oktatás? Ebben a stílusban lovagolok, viszont év közbe nehezen tudok, mert még nem találtam megfelelõ helyet :S Nagyon megköszönném a segítséget, esteleg a lovardáról valami elérhetõséget vagy árakat is szívesen fogadnék :S köszönöm:)

#112 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 31. - 15:40

Mány már túl messze van neked?

#113 Büszke Démon

Büszke Démon

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 1. - 10:29

Mány már túl messze van neked?


Hát igen az már eléggé messze :S Érd parkvárosban lakom és törökbálint, biatorbágy környékén kéne valami lehetõség :S

#114 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 1. - 18:21

Arra van Indián... annál igazibb (wild)west mi kell? :D

#115 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 4. - 7:18

Hát igen az már eléggé messze :S Érd parkvárosban lakom és törökbálint, biatorbágy környékén kéne valami lehetõség :S

Ha Biatorbágy, akkor gondolom autóval mennél... Vagy át a mezõn, lóval? Ha autó, akkor pld a fórumon régen az Imre-tanyáról volt szó.

#116 Büszke Démon

Büszke Démon

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 4. - 10:30

Igen, autóval mennénk. Az Imre-tanya merre található?

#117 bettyy

bettyy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 4. - 11:08

Tárnok. asszem van honlapjuk is, guglizd meg :) régebben láttam jutyúbon is bemutatóvideókat róluk

#118 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 4. - 16:14

Így látszik?
http://maps.google.h...p...004077&z=18

Edited by Ernest, 2010 augusztus 4. - 16:22.


#119 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 4. - 16:36

Így látszik?
http://maps.google.h...p...004077&z=18


Igen. :)

#120 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 9. - 12:29

Néha eszembejut Furioso kedvenc szokása... :gm: :D :dev: