Ugrás a tartalmakhoz


Díjlovaglás


  • Please log in to reply
3403 válasz a témához

#1 Guest_Sweszty_*

Guest_Sweszty_*
  • Guests

Közzétéve 2001 december 12. - 17:47

Van köztetek olyan aki díjlovagol? :confused:

#2 Mercy

Mercy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 209 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 12. - 21:53

Egyszer elkezdtem k.b. 4 hétig, amikor is a pacó megunta a szabályosságot, és nem lehetett bírni vele...no meg nagyon edzõm se volt...Nekem nem jött be, dehát én még gyerek vagyok, és különben is ügfyetlen, meg minden:_))

#3 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 12. - 22:25

Hello!Háát,nálam a heti programba be van iktatva egy kis díjlovi, mert ugye a ló is felejt. Nem árt a gyakorlás. Meg aztán a fiatal pacikat is tanítani kell, megaztán vannak utóidomítanivaló pacik is...Versenyre nem mentem (idén csak díjugratásban indultam egyszer)De kell a díjlovaglás a rajtengedélyvizsgához, most még csak ezen a szinten vagyok de lesz ez még így se Posted Image Téged érdekel a díjlovaglás? Lovagolsz vhol?Üdv: caly

#4 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 13. - 0:15

Nekem tetszik a díjlovi talán egyszer csinálni is fogom, de nem valószínû. Posted Image Amúgy mostanában nem szokás bemutatkozni, csak úgy beszélni? Vagy én vagyok hisztis 3,14csa? Posted Image Cav

#5 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 13. - 9:57

Cav!Igen. Híres embernek (õt ábrázolja a Sweszty körkép!) nem kell bemutatkoznia, ha nem tudnád. Sweszty!Nehogy megijedj tõlünk, Cav csak arra célzott, hogy az a szokás nálunk a fórumon, hogy a Bemutatkozás (meg még néhány hasonló nevû) topicban az új emberek pár szót mondanak magukról. Tedd meg te is a békesség kedvéért! Nekem e nélkül is tetszik a neved!

#6 Blueeyes

Blueeyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 106 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 13. - 19:29

Szia Calypsoo!Engem érdekelne a díjlovaglás, "szavaidból" azt vettem ki, hogy tudnál esetleg ajánlani egy jó edzõt. Bár õszintén bevallom, lovastudásom igen csekély, de gyorsan tanulok és kitartó vagyok. :D Foglalkoznának egyáltalán egy kezdõvel? Elõre is köszi az infót. Posted Image Blueeyes

#7 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 13. - 19:51

Hello Blueeyes!Én gyõri vagyok ezért itt tudok edzõt ajánlani. :D Bár van olyan ismerõsöm aki profi díjlovas Bp-n csak nem tudom, hogy vállal-e tanítást. :rolleyes: Elõször szerintem alapszinten mindenhol megtanítanak lovagolni, mert a djlovi az egész alapja. Nem szabad túl korán egyik vagy másik szakágnak elkötelezned magad!A rajtengedélyvizsga-szintjén ha tudsz lovagolni utánna lehet külön szakedzõhöz menni. Legalábbis szerintem...

#8 Blueeyes

Blueeyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 106 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 13. - 20:29

Calypsso!Köszi a segítséget, átgondoltam és igazad van. Bár tudom, hogy inkább a torkodnak kéne esnem és vitatkoznom, mivel itt ez a divat Posted Image . Kicsit félek is hogy ezután kitagadtok, de úgy döntöttem, vállalom a kockázatot. tongue.gif Blueeyes

#9 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 13. - 21:27

Szia, Calypsoo!Figyu, Te vagy az a Calypsoo, aki a vizes silveradoi túrán ott volt?

#10 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 14. - 22:41

Bi-bi-bííí én díjlovagoltaaam. :D Egyébként miért?

#11 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 16. - 16:00

Igen Filly, Õ az a Calypsoo.

#12 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 16. - 22:09

Hello!Filly: Igen (Látom már Sheriff megelõzött)OffON:Elkezdhettek félarcnak hívni, ugyanis a 7végén sikerült enyhén összetörnöm magam.... Posted Image Már kezdtem gipszágyat látni meg effélék, szerencsére csak a szemüvegem egyik lencséje esett ki, meg a szám repedt fel 3-4 helyen...Ja és mégcsak le sem kellett esnem, hogy beszerezzem ezeket.... :rolleyes: Bocsika de nincs idõm a témához illõ topicba ezt betenni-Calypsoo OFF off

#13 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 17. - 7:55

No! Mi történt? Lefejelt a ló vagy bevitt egy erdõbe és az ágak okozták? A szavaidból úgy tûnik most már semmi vész. Ennek örülök! Vigyázni emberek! Ez a tél nekem sem az igazi. Múlt csütörtökön Faradzs lovam kis híjján megölt engem is. Úgy elkeserített a dolog, hogy még nem tudtam a fórumra sem megírni, nem tudtam feldolgozni. Elvitt a jeges, havas erdei ösvényen, mint floki a papucsot. Amikor az ösvénynek vége lett, tovább vitt a sûrû erdõbe, inaszakadtából vágtázva. Az arcommal törtem utat a sûrûben. A szememet csak az Isten õrizte meg. Az ars poeticám soha ilyen aktuális nem volt! (Ha lepereg elõtted életed filmje....) Egyszerûen nem tudom mitévõ legyek. Kikészít a tehetetlenség érzése. Egyszer fenn, másszor lenn. S nincs semmi magyarázat. Ha nem lennék egészen biztos abban, hogy senki nem mer rá felülni rajtam kívül, azt hinném, hogy más is lovagolja idõnként, s azt szívom én meg rendesen. De sajnos nem errõl van szó. Azt meg lehetne oldani erõszakkal (lelõném az illetõt), ide viszont égig érõ türelem, sok-sok idõ kell. Ezekkel meg hadilábon állok.Veled is hasonló dolgot mûvelt a Basa?

#14 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2001 december 17. - 14:50

Én öreg díjlovas vagyok, tavaly voltam 3 edzésen, de az utólsó alkalommal fogtam magam és elvágtáztam, ki az erdõbe.Nem bírtam négyszöget, mert klausztrofóbiám van. Posted Image

#15 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 17. - 21:13

Hi Sheriff: nem a Basa volt, õ nem ágaskodik (csak akadály elõtt, ha nem akarja átugrani Posted Image )Az edzõm ménje volt, a Tornádó... alig-alig ülök rá mert az edzõm lovagolja, csak mosta versenyek után 1-2 hónapos pihenõje volt (a lába is fájt, rossz volt a talaj, stb-stb.)Az edzõm bíztatott, hogy nem lesz baj (kinnt voltak a kancák, igaz minden nap karámban volt a Tori is, elõzõ nap meg futószáras edzést kapott).4 kör után a ló sarkon fordult, és felágaskodott, ez annyira meglepett, hogy elõször majdnem hanyattvágódtam... aztán túlságosan elõredõltem és elkezdtem a nyeregbõl kicsúszni, a ló kezdte magát vízszintbe helyezni, mire gyorsan visszakúsztam a lóra (már kb. a farán ültem). Elszámítottam magam, mert túlgyorsan vágta magát a földre a feje feljött, félrefordítottam a fejem, de így is eltalálta a bal arcomat szép színe lett, a szám is elrepedt, a szemüvegem holnap csináltatom. Ekkor leszálltam (ugrottam, mert ágaskodás közben is ugrált alattam a ló...)Az edzõm fel, 10 perc múlva újra megkaptam a lovat (ekkorra nem igazán láttam , mert aszemüvegembõl kiesett a lencse) újabb 10 kör, ágaskodás, ugrálás, ágaskodás, és vágta (nagynehezen elfordítottam mire otttermett az edzõm, aki addig megpróbált a földrõl utasításokat mondani mit csináljak, mit ne....megint cseréltünk, végül harmadszorra felültem, addigra az edzõm lenyugtatta egy kis vágtával, az utolsó félórában meg se nyikkant. Az a vicc hogy elõtte semmit nemcsinált a ló( a boxban) tök nyugodt volt... redface.gif A következõ kérdés szerintem díjovagláshoz kapcsolódik, hogy reontopic legyen Posted Image Mit tegyek ha felágaskodik alattam a ló (ez eléggé hirtelen történik, kb 70-80 fokban) és ugrál is mellé??(Itt megállt a tudományom Posted Image agyilag nem jutottam odáig, hogy a nyakszíjat megfogjam)

#16 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 18. - 9:30

Símulj a nyakához (öleld is át vagy fogd meg a nyakszíjat vagy a sörényét), nehogy hanyatt rántsad. De készülj a leugrásra is, ha esetleg mégis hanyattesne. Nehogy maga alá temessen. Amikor visszateszi a lábát a földre, rendszerint bokkolni fog, ha jókedvében ágaskodott. A megfelelõ pillanatban igyekezned kell eltávolodni a nyakától, mert vagy úgy jársz, mint most, azaz lefejel a felkapott fejével, vagy a hátulját dobja fel, s te meg repülsz elõre, hisz nagyon elöl vagy súlypontilag. Határozottan össze kell szedni a lovat, de nem szabad betojni sem és túldramatizálni sem a dolgot, mert mindkettõ hiba. Ha úgy érzed, hogy végképp nem lehet vele bírni, szállj le, s futószárazd addig, amíg láthatóan lenyugszik.Csodálkozom egyébként a kérdéseden. Úgy gondoltam a hozzászólásaid szakszerûsége alapján, hogy te már régen túl vagy az ilyen kérdéseken, sõt a választ is tudod. Vagy ez csak egy beugratós kérdés volt?

#17 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 18. - 12:08

A mének, fõleg a fedmének, tudnak ágaskodni, náluk nem kell annyira félni a hanyatteséstõl. Olyan viszont nincs, hogy egy ló csak úgy, se szó, se beszéd, egyszercsak felágaskodik. Mindig van néhány toporgó lépés elõtte. Már az is intõ jel lehet, ha nagyon visszatart a pacc. Ilyenkor egy lehetõség van: mindennel, szóval, csizmával, pálcával elõre kell hajtani a lovat, erõteljesen, akár durván is.

#18 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 18. - 12:11

Ja, hogy a témához is hozzászóljak már Posted Image Anno díjlovagolgattam egy kicsit Kaposvárott, a Lovasakadémián, egy nyári edzõtábor keretében. A valós életben inkább csak iskola-lovagolok, ami a díjlovaglás, a ló- és lovasképzés alapja, és ugrok rá, ha összekeverik a díjlovaglással ;) . Jövõre szeretnék egy-két military-versenyen elindulni, ott majd a négyszögben is meg kell mutatnom, hogy mit tudok. Már elõre be is vagyok rendesen tojva ettõl :D

#19 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 18. - 22:02

Sheriff:Más hogy olvasom: ja így kell csinálni megy ez !(fõleg ha 10. alkalommal olvasom)Csak kb évente 3-4-szer kerülök ilyen helyzetbe ugyanis a ménen kívül nem ágaskodik velem ló (ált. nem). Na ekkor piszkosul elbizonytalanodik az ember és azt sem hiszi el amit már 10-szer elolvasott.Amúgy meg (sajnos)amit a könyvek leírnak az egy eset, csak nem minden úgy megy ahogy le van írva.pl.: tudom hogy kell a lovat helyesen elfordítani, úgy is teszek, csak a lovam éppen nem akarja... Posted Image Ekkor jön az amit a legtöbb könyv nem ír le.Tegyük hozzá hogy nem vagyok tökéletes... :rolleyes:

#20 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 18. - 22:08

Hát igen. Az élet soha nem olyan, mint a tankönyv példái. Hiába esett meg veled 100x valami, 101-szer is tud újat produkálni a gyakorlat. Más kárán tanul az okos, de a legtöbben a sajátunkon vagyunk kénytelenek.

#21 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 19. - 23:10

Kicsit megdorgáltak magánban, hogy ne bántsam Calypsoot.Eszem ágában sem volt. Ha úgy lehetett érteni, bocsánat a pongyolaságért!Nincs harag ugye Cal?

#22 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 20. - 21:53

Sheriff!Miért haragudjak? Posted Image (Úgyis megmondanám ha haraxok! Posted Image ) Posted Image CalypsooKöszi Filly, Sheriff a tanácsokat, remélem a közeljövõben nem kell még hasznosítanom... Posted Image fel kell készülnöm lelkileg is nagy találkozásra :rolleyes:

#23 Kolinda

Kolinda

    Új vendég

  • Kizárt tag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 23. - 23:13

Titok: Nem vagy kicsit elszállva magadtól?

#24 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 25. - 15:40

Kolinda, ha már itt tartunk, te ki vagy? :confused: Vagy csak megint én hisztizek itt emiatt?Cav

#25 Haflingi

Haflingi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 717 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 7. - 23:12

Én sem állítanám, hogy tudok díjlovagolni, de imádom kritizálni. Ennyit magamról. Cav! Ez elég lesz elsõre???? Egyébként itt mindenki utálja a díjlovaglást vagy csk "könnyebb" ugrani?

#26 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 8. - 1:37

Háát, nem lesz elég. Posted Image Mesélj még valamit kérlek...Szerintem senki sem utálja a díjlovaglást itt, illetve ha valaki igen, akkor az az ugratást is utálja. Posted Image Én szeretem a díjlovaglást is, nézni. Csinálnám is, ha tudnám akár amatõr szinten. Amúgy ha muszáj lenne versenyeznem akkor díjlovagolnék, az ugratás nem nekem való azt hiszem.Viszont remélem erre nem kerül sor, már 1 hete nem voltam terepen, pedig itt a ló. :( Fagyott köves jeges minden, még a pályára sem lehet kimenni. A fedeles poros és kicsi, ott még egy rendes vágtát se lehet menni. (legalább kicsit összecsomagolom a lovat Posted Image ) De már unjuk mindketten.Bár a fene tudja, ha tudnék terepre is menni, meg a pályán is lovagolni, akkor akár díjloviznék is.De ahogy Mongol is mondta... Én sem bírom a bezártságot túl sokáig. Posted Image Cav

#27 klari

klari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 118 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 8. - 8:46

Szaisztok!Én abszolút amatõr vagyok díjlovaglás szakágból, és szeretnék vm-t kérdezni a hozzáértõktõl:Van olyan, (ha van egyáltalán, nem is biztos, hogy így hívják), hogy zenés kûr.Arra lennék kíváncsi, hogy ez pontosan mit takar.Addig képben vagyok, hogy zene megy, amíg a díjlovas csinálja a programot, de abban már nem, hogy hogy s mint alakul ez a dolog.Milyen magas szintre kell eljutni ahhoz -mint díjlovas, hogy egy ilyet meg tudjatok csinálni?Lehet, hogy hülye példa lesz (mondom, amatõr vagyok), de ez a díjlovagláson belül olyan, mint a díjugratáson belül mondjuk a... kitartásos magasugratás? (Úgy értem, ahhoz mondjuk profi módon kell tudnod díjugratni, plusz még rendelkezni egyéb adottságokkal.)?Remélem elég érthetõen sikerült felvázolnom a kérdést! Beavat valaki a szakmai berkekbe?Köszi, Klári

#28 Haflingi

Haflingi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 717 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 8. - 12:16

A díjlovaglásban a zenés kûr programokat különbözõ szinten lehet kiírni és lovagolni. Alapfokban, könnyûosztályban, középosztályban, a nehézosztály valamelyik programjához kötött feladatokkal (pl. Szent György díj szintû kûr) vagy Nagydíjban, tehát minden szinten. Természetesen itt is érvényes az, hogy minél magasabb szinten mutatják be, annál látványosabb. A feladatok lényege, hogy a szárazabb, tök egyforma díjlovagló, kötelezõ programokkal szemben ezek összeállítása szabadon választott. Meg vannak - a kiírt program szintjétõl függõen - azok a kötelezõ elemek, amelyeket a lovasnak a feladatban feltétlenül le kell lovagolnia, azonban a kiírt szintnél magasabb szintû elemet nem lehet a programban lovagolni, mert az kizárással jár.A lényeg, hogy a kötelezõ elemekbõl a lovas készít magának egy koreográfiát, összevágja vagy vágatja alá a zenét. Én leginkább a jégtánc szabadon választott kûrjeihez hasonlítanám.A bírók itt pontozzák a kötelezõ feladatokat külön-külön, viszont legmagasabb pontértékkel a ritmus, az alapjármódok tisztasága, a ló és a lovas közötti harmónia, a koreográfia, a program összeállításakor vállalt rizikó mértéke, valamint a zene és a program összbenyomása számítanak.Remélem sikerült érthetõen fogalmaznom...

#29 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 8. - 12:24

Érdekelne a "program összeállításánál vállalt rizikó mértéke" kifejezés mit takar? :confused:

#30 Haflingi

Haflingi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 717 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 8. - 13:05

A drága vállalkozó szellemû versenyzõnek össze kell valahogyan hangolnia a tudásszintjét és teljesítõkészségét (no meg lováét) a saját maga által összeállított program nehézségi fokával. Tehát nem az a lényeg, hogy minél bonyolultabb legyen a program, hanem hogy a lovas pont a teljesítõképessége határát vállalja be, ezt tudja megítélni helyesen. Érdekes látvány, ha valaki ennél többet akar... de az sem szívet melengetõ, ha a lovas olyan, számára egyszerû programmal próbálja "lemosni" a többieket, amit már két éve is kirázott a kisujjából. No, hát ez jelenti a teljesítõkészség és a rizikó mértékét.

#31 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 9. - 9:54

Mostanaban üres oraimban egy dijlovas progi generalo programot irok (egyelöre rajtengedej vizsga szinten), hogy valtozatosabba tegyem szegeny lovam mindennapjait Ehez kellenenek (megjelenites)a kis negyszog adatai. (Odaig tudom hogy 20 * 40 m Posted Image ) De a valto pontok azok pontosan hol helyezkednek el? A sarkoktol hany meterre?

#32 Haflingi

Haflingi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 717 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 11. - 9:59

Nem igazán értem milyen programot szeretnél írni, de az adatok a következõk:kisnégyszög: 20 x 40ma belovaglás rövidfalának közepén: Aa bírók felõli rövidfal közepén CA-tól nézve a bal oldali hosszúfal C felé haladva: K - E - Ha jobb oldali: F - B - Ma középvonal betûi: D - X - Ga középsõ betûk pontosan a hosszúfal közepén vannak, az átlóváltási pontokat jelölõ betûk 6m-re a sarkoktól.

#33 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 11. - 19:33

Köszi az adatokat.Programíró programot írok (Na ez az igazi metaprogramozás :cool: ) Azaz egy olyan programot, amivel minden hétre más díjlovas programot tudok generálni a lovamnak, aki lévén nem kimondott díjló, teljesen szétunja a fejét, ha ugyan azt a programot egy hónapban kettõnél többször próbálom vele megcsinálni :rolleyes:

#34 Nócy

Nócy

    Csikó

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 11. - 21:30

Én szeretnék díjlovagolni. Terepre, ha kimegyünk, ott szoktunk mindenféle köröket, ilyesmit lovagolni. A lovak is élvezik. a terep-díjlovit.

#35 Join Up

Join Up

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.329 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 11. - 22:06

Marha jó érzés lehet ez hogy tökre összhangban vagy a lóval,figyel rád,meg minden.Ezért én is szeretném kipróbálni!

* kicsi Join  :wink: 


#36 Haflingi

Haflingi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 717 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 12. - 20:29

Jézusom! A díjlovaglás nem arról szól, hogy programot kell lovagolni! Ez tulajdonképpen egy rossz elenevezés. Idomítólovaglás. Az idomítás felépítése az alapoktól egyre magasabb képzettségi szint felé. Programot csak a versenyeken kell lovagolni. A versenyek pedig a képzettségi szint és a helyes út kontrollálására való.Ahhoz, hogy valki jó programot írjon, ami nem ártalmas a lónak, nagyon magas szintû tudással kell rendelkeznie. Tudni kell mit, hogyan kell felépíteni, mik a kiképzés helyes irányaelvei, és minek milyen hatása lehet részleteibe menõen...

#37 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 18. - 12:02

idézet:
Eredeti szerzõ: Haflingi: Jézusom! A díjlovaglás nem arról szól, hogy programot kell lovagolni! [/QUOTE]Ezt én is kapisgálom. De mivel a lovam többet tud mint én, nem hiszem, hogy jelenleg valami újat tudnék neki idomításilag mutatni. Egyszerûen szeretném a nekem való gyakorlatokat úgy gyakorolni, hogy szegény párának nem megy el az életkedve, mint azt a rajtengedély vizsgára készülve láthattam. :rolleyes:

#38 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 18. - 12:06

idézet:
Eredeti szerzõ: Haflingi:A versenyek pedig a képzettségi szint és a helyes út kontrollálására való.[/QUOTE]Bocsi, de egy provokatív kérdés, ami már egy ideje bújkál bennem: Azt ki lehet szûrni a verenyeken, hogy a ló az csak fejbõl csinálja-e a programot a versenyen, vagy tényleg a lovas segítségeire reagálva?

#39 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 18. - 13:34

idézet:
Eredeti szerzõ: ImRe: a lovam többet tud mint én [/QUOTE]Dallos pont ezért mondta, hogy ez egy használhatatlan párosítás. Nem akarok gonoszkodni, gondolom te is tisztában vagy az elõnyökkel és hátrányokkal. Fõleg díjugratásban gyakori, hogy alacsony tudású lovas jobb és jobb lovakat vásárol, ettõl várva a sikert. Ha hozzád túl jó lovad van, abból nagy valószínûséggel úgyis csak az lesz, hogy elõször elrontod a lovat, majd ha edzõ segítségével képzed magad, elérsz arra a szintre, hogy korrigálhasd a kialakult hibákat, visszahozd a lovat oda, ahonnan indultatok.A program író programot én sem értem. mit akarsz vele? Egy-egy edzésen negyvenszer lelovagolni? Nem célravezetõbb mindig olyan feladatokat csinálni, ami épp nem ment, nem volt elég szép, stb? Ha meg ötleted nincs, arra is simább megoldás, ha összegyûjtessz magadnak néhány feladatot (számszerint amenniyt csak tudsz :D ), hogy mindig legyen mi eszedbe jusson. Mostanság rájöttem, hogy már azt sem tudom megfogalmazni, amit kívülrõl megtanultam. Ne haragudj, ha kekecnek tûnik a szöveg, nem szándékos.

#40 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 18. - 15:28

idézet:
Azt ki lehet szûrni a verenyeken, hogy a ló az csak fejbõl csinálja-e a programot a versenyen, vagy tényleg a lovas segítségeire reagálva? [/QUOTE]Azt nem tudom, hogy ki lehet-e szûrni, de miért lenne baj, hogyha a ló fejbõl csinálná? :confused: Amikor tanulta, a lovas segítségeire reagálva tanulta meg...Egyébként nehezen tudom elképzelni, hogy egy ló magától belekezdjen egy kiskörbe vagy egy átlóváltásba... Ha bele is kezdene, szerintem akkor sem úgy csinálná, ahogy kell (hajlítás...) Esetleg megjegyzi, hogy mikor milyen jármód jön.Úgyhogy nem egészen értem, hogy mit jelent, hogy a ló fejbõl csinál egy programot.