Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lófotózás


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
247 válasz a témához

#241 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 14. - 8:23

A harmadikat én is megvágtam így is, szerintem semmi baj nincs a fekvõvel, ahogy leírtad még jó is, hogy a két kis agresszort nézi a nagyöreg harmadik amolyan "hátessszülye" pofával :D

Egyetértés. A két ló magában is jó, mert az egy akció, de három lóval meg az Élet. :)

Edited by Ernest, 2011 július 14. - 8:23.


#242 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 14. - 12:43

A második pillanata nekem nagyon aranyos Zsuzska, elnézegettem egy pár mp-ig... Viszont a színhelyességével van gondom. Más monitorán minden ok?


Köszi nektek is, Tötõ és Örni :)
Simán lehet, hogy nem színhelyes, nincs is színhelyes monitorom. Egyáltalán laptopot be lehet kalibrálni? Vagy ha kiraknám tévére, akkor látnám a tutit? Bent nekem is más a színe, mint otthon, de nem tudom megállapítani, melyik a jó vagy nem jó...

Meg azt is most vettem észre, hogy csomó képen nem jó a white balance-om, lehet itt is azzal van a gond, én csak egy kis szaturációt húztam rá.

A harmadikat én is megvágtam így is, szerintem semmi baj nincs a fekvõvel, ahogy leírtad még jó is, hogy a két kis agresszort nézi a nagyöreg harmadik amolyan "hátessszülye" pofával :D


Na ez az, meg amit Örni mond, hogy ez az Élet, ezért színtelenítettem, csak én nem tudom így megfogalmazni. :o Na meg színesben látszik a nagyöreg mögött legelészõ negyedik.
Leo, megnézegettem én mindenhogy, de ez tetszett a legjobban... de elhozom még ff-ben is, hátha úgy téged is meggyõz. :D

#243 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 14. - 16:43

Túl sok a hideg szín, a kék-zöld. Kicsit fotosopban próbálj vissza húzni belõlük, és a pirosra-sárgára kicsit többet

#244 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 21. - 14:18

Ébresztõ ! :)

http://www.facebook....232861026747261

#245 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 7. - 9:51

Felhozom ezt a totyikot. Ugyan nincs még hó, de ugye megyünk hóban is Bábolnára? :)

#246 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 11. - 10:07

Sziasztok! Nem terveztek tavaszi önképzõkört? Beneveznék egy tanfolyamra "kezdõk elõre!" jeligével. :)

#247 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 16. - 20:07

Én minden cuccomat eladtam, úgyhogy nekem egy darabig most nem lesz semmi ilyesmi sajna...

#248 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2014 január 4. - 9:36

(Ugyan ez egy lófotózás nevű alegység, de amire hivatkozok, az sem ló, csak fotózás, és itt hangzott el - mivel itt hangzott el, hát perszehogy itt írom én is.)
Feljebb (egy évvel) szó esett egy rangos oktatógárdával rendelkező cég fotóstanfolyamairól, ami több fórumosnak is határozottan segítette a fejlődését. Egyik haverom is jár hozzájuk, már a második tanfolyamukra. Van egyébként a témához kanala, és miután valami tévedés folytán azt hiszi, hogy mivel nekem előbb volt fényképezőgépem, hát nála többet értek hozzá, rendszeresen hozza a beadandó/beadott képeit megmutatni. A második tanfolyamra már elveszítette újdonságát az az muri, amit az elsőnél még mindketten élveztünk, hogy mindig meg tudom mondani, mit fognak a tanfolyami oktatók bírálatként közölni a képről - vagy mit közöltek. Persze, a második tanfolyamnál is meg tudom, de most már ebből is érdektelen rutin lett.

Így hát elég nagy magabiztossággal állíthatom, hogy a netről ma már mindent meg lehet tanulni. Technikát oktató írásokat meg még többet, mint esztétikát.

Azért az előny, ha az ember angolul olvassa ezt a témakört, mert még mindig nem országunk a világ súlypontja. Magyarul a tömegnek kb. a kétharmad része található meg.

Persze, aki nem akarja leporolni az önfegyelmét, annak jó a tanfolyam, kényszerítő erő gyanánt. Nincs nekem ezzel gondom, magam is alkalmaztam a tanfolyamot, mint olyant, heti kényszernek angolból. Az ember otthon mindig keres és talál ürügyet, miért hanyagolja át a következő napra a tanulnivalót, a tanfolyamra meg készülni kell, mert amúgy az ember nyilvánosan ég.
Az sem elhanyagolható dolog, hogy az ember a tanfolyamon a másik nem vonzó képviselőivel is találkozhat. :D

Csak megjegyeztem, hogy tanulni olcsón és otthon is lehet - az olcsóságba nyilván beletartozik a több idő ráfordításának szükségessége. Bár, ha azt nézzük, hogy a tanfolyamra elutazok oda-vissza másfél óra alatt, ehelyett vadászok otthon a neten egy órát anyagokra, tán ez nem is igaz.

 

Példák a mondanivalómhoz semmi köze kommentekre:

1. De X. Y. nagyon érdekfeszítően, lebilincselően beszél.

2. De a tanfolyamon még objektívet is adnak a gyakorlás idejére.

3. De azt a netről nem lehet megtudni, hogy pont Z. hogy helyezi el a bal lábát a lessátorban.

 

Persze, pontosabban fogalmazva, akár oktatótól, akár netről nem tanulni lehet esztétikát, hanem megtudni, mások mit állítanak. De ez már másik poszt.