Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kozmetika,szépségápolás


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
222 válasz a témához

#1 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 8. - 13:12

Úgy gondoltam indítok egy ilyen topicot (is :D ), mint lehendõ kozmetikus-jelenleg szakmában levõ tanuló.Nem mondom,hogy minden kérdésre tudok majd válaszolni, de vagyunk itt egy páran, csak összehozunk valamit:)Ezt olyan beszélgetõs topicnak szántam,kérdésekkel,tapasztalatokkal..ki miben érdekelt :) Aztán meglátjuk mi sül ki belõle,remélem azért leszünk egy páran és nem fog eltûnni a süllyesztõben. A félreértések elkerülése végett:ez nem reklám,nem önfényezés, nem libás-cicababás topic :D Ja,és ugyanúgy szól az erõsebbiik nemnek is,akik közül hál'istennek egyre többen fordulnak meg a kozmetikában ;)

#2 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 8. - 14:58

Woáá ez kell nekem :D Éppen most merült fel bennem egy kérdés. Hazajöttem és végre befeküdtem egy forró fürdõbe. Kikaptam a csomagból a fürdõsót, amit egyszer ingyen kaptunk (kaptunk hozzá arctisztító krémet, meg kézkrémet, és iszonyatosan jó, imádom, ahhoz képest meg sehol nem látom hogy reklámoznák :huh:), és gondoltam kipróbálom mivel még soha nem fürödtem sóval. Hát.. nemtom mit kellett volna látnom vagy éreznem :D azon kívül hogy mivel a fogammal nyitottam ki, egy kicsit a számba is sikerült juttatni (blöepfujvá), SEMMI :rolleyes: Eloszlott a vízben aztán ennyi..Tulajdonképpen mi lenne a funkciója?

#3 auermonika

auermonika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 115 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 8. - 15:18

Sziasztok!A fürdõsós témához én nem nagyon tudok hozzászólni, mert még nem használtam de arra én is kiváncsi lennék hogy milyen elõnyös hatásai lennének. Viszont találtam egy honlapon egy egymondatos írást amit ide beillesztettem.:"Tegyünk a fürdõvízünkbe kb. 1 kg konyhasót. Ez elõsegíti a testünkben felgyûlt méreganyagok kiválasztását." :eek: Ez igaz? Az egyszerû konyhasó is csodákat tesz? Nem szárítja ez a bõrt nagyon???? Kicsit körbejárom én is a témát:)Egyébként a jótudni.hu oldalon volt:)Nah, ezt most találtam."A fürdõsót egy kádnyi melegvízben kell feloldani és abban húsz percig tartózkodni. A fürdõsó gyógyító, regeneráló hatása a kúraszerû felhasználás során jelentkezik.""A kád - 37 fokos - melegvizébe egy csomag fürdõsót téve, abban megközelítõleg 20 percet fürödve, kétnaponként, a kívánt kellemes gyógyhatás elérhetõ."Ja és van kimondottan nõi fürdõsó valamint bébi és gyerekfürdõsó is :hu: meg még vagy ezer féle más és más gyógyhatású fürdõsó :) Van választék Ezek szerint egyszeri alkalmazással nem sokminden érezhetõ, csak ha kúraszerûen használják.

#4 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 8. - 15:36

Tömény sós lében állítólag akkor kell ücsörögni, ha szûznek akarod magad tettetni. :D

#5 auermonika

auermonika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 115 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 8. - 15:45

Tömény sós lében állítólag akkor kell ücsörögni, ha szûznek akarod magad tettetni. :D

Hogy is van ez? :huh:

#6 Monty

Monty

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.470 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 8. - 20:51

Hogy is van ez? :huh:

:kir: :kir: :kir: Érdekel a téma??Én a szép kék fürdõsót szeretem. Számomra anniy a funkciója, hogy illatos, és kék lesz tõle a fürdõvíz. :D

#7 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 8. - 20:58

Muhahahaha amig kicsik voltunk anya párszor szórt a fürdõvizünkbe tesómmal ilyen port, amitõl piros lett a víz, és mi meg eljátszottuk bratyóval hogy BÖEEEE LÖVÉST KAPTAM ÁÁÁ HÖRRRRR majd beleájultunk a vízbe .... :kir: :D

#8 KwszeEdit

KwszeEdit

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 474 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 8. - 21:01

Jó hogy let egy ilyen topik.....Én sajna a fürdősó témából kiesek, mert a 3 négyzetméteres fürdöszobámba nem fért el a kád, :( zuhanyozni meg ugye nem lehet fürdősóval... :D :D

Edited by KwszeEdit, 2006 október 8. - 21:01.


#9 Monty

Monty

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.470 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 8. - 21:15

Szerelj a zuhanyrózsára egy speciális fürdõsótartó zacsit. Tudom, hogy olyan nincsen, de hogyha valaki szükséget érez iránta szóljon, és feltalálom meg szabadalmaztatom. Legalább nem fogok félni a megélhetést illetõen. :D Nekem meg olyan kence kéne, ami tényleg, igazából leviszi a gyulladást. Mert ha nem megyek kozmetikushoz, akkor azé gyulladnak eb a mitteszerek, ha megyek, akkor meyg 1 hónapig úgy nézek ki mitn akinek foszlik a hús a fejérõl. Nemtom mitõl vagyok ilyen érzékeny bõrû. De tényleg gyulladásra fokozottan hajlamos vagyok. :(

#10 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 8. - 21:25

1 hónapig úgy nézek ki mitn akinek foszlik a hús a fejérõl

:D :D :D :D :D :D köszi ezzel szép estét szereztél :kir:

#11 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 8. - 21:42

Én évtizedek óta használok sót a fürdõvízbe. Amióta izületi és gerincbetegségem van. Egy általam nagyrabecsült természetgyógyász barátom ajánlotta elõször, de nem kevesebbet, mint 2,5-3 kg-ot (!!!) egy kád vízbe. Sima asztali konyhasóból. És nem havonta egy-kétszer, hanem naponta. Akár az elsõ fürdõ után közvetlenül is érezheted a jótékony hatását, de konkrétan a mozgásszervi panaszokban én egy-két hét után éreztem kifejezett javulást.Aztán a só "fürdõszobás életformámmá" vált. Az idõk során sokmindenféle színezett, illatosított, habzó sót kipróbáltam, és mostmár évek ót a Thetis-t (Gyógyító Ásványok Geoproduct Kft.) használom. (úgy ár, mint minõség tekintetében ez látszik a legjobbnak.) Ez egy nagyon finom (púder-szerû) illatú, kék, enyhén habzó gyógysó. Ezt egyszerû, fehér tengeri sóval elegyítem, (ha egy szép üvegbe rétegenként rakom a kéket és a fehéret, még díszíti is a kádpolcot) nekem így vált/válik be. A Thetis kifejezetten izületi bántalmak, idült mozgásszervi betegségek, túlzott izzadás kezelésére, a kötõszöveti duzzanatok, ödémák felszívatására jó.A fehér tengerbõl nyert só nátriumot, magnéziumot, káliumot, klorid- és szulfátionokat, nyomokban fluort, vasat és foszfátot tartalmaz.Ha belegondolunk, hogy az élet mintegy 3 milliárd évvel ezelõtt az õstenger sós közegébe keletkezett, egyértelmû, hogy a természetes sóoldatoknak élettani jelentõsége van. Évszázadok óta az orvoslás és a természtgyógyászat egyik alapeleme.A sós fürdõ fokozza még az emésztést, javítja a vérkeringést, erõsíti az idegrendszert. Bevált bõrgyógyászati panaszok és felfázás esetén is. Ezt a fürdõsót fürdés után a bõrön kell hagyni megszáradni. (Bár mivel én a fehér tengeri sóval keverem, azért lezuhanyozok utána.)Fürdés után minden alkalommal (testápoló helyett v. elõtt) higított (1:3) almaecettel permetezem le az egész testemet. Az arcomat is ezzel öblítem le az éjszakai krém elõtt. Ha érdekel valakit, leírom ennek is az áldott hatását. Annak ellenére, hogy 40 éve erõs dohányos vagyok, szinte alig van ránc a testem ill. az arcom bõrén, még a 13 kiló fogyás után sem! (És nem kell félni, hogy úgy illatozol, mint egy tál saláta... egy-két perc után semmi szaga-illata nem marad! :))Ritkábban ugyan, (mert kicsit macerás) de szénapejva-fürdõt is szoktam venni. Éppen tegnap ejtettem meg egy ilyet, mert másfél hete nem múlik a makacs náthám, köhögésem, és ez tényleg egy nagyágyú-hatású dolog. Szénepejva meg tonnaszám van itt minálunk a pajtában... :yeah: Szegény Zsoci,te kozmetikusnak készüsz, és biztos nem ilyesmikrõl akartál hallani ebben a topikban, de én bátorítanálak,hogy majd a jövendõbeli vendégeidnek ajánlhatok az ilyen "szépítõ", egészségmegõrzõ, gyógyító hatású, természetes dolgokat is. Van sok más egyéb hasonló jellegû természetes - szépség és egészségmerõrzõ - fortéj, ha érdekel benneteket, szívesen írok majd róluk.

#12 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 9. - 8:53

:D :D :D :D :D :D köszi ezzel szép estét szereztél :kir:

Ezen én is röhögtem egy sort. :)

#13 auermonika

auermonika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 115 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 9. - 9:11

Sziasztok!Kedves Ágimam, köszi a tapasztalataid megosztását. Sokat tanultam. És lehet ki is próbálom majd egyszer amikor lesz nekem is kádam:) Együttérzek KwszeEdit-tel. Monty, ez a fürdõsótartó zacsi jó ötlet! de komolyan :yeah: Gyulladt arcbõrre nem próbáltad még a vichy krémet? Egy barátnõm használja 3 hónapja és azt mondja hatásos. Egyre kevesebb mitesszer alakul ki a bõrén és még a régi foltok is eltünedeznek tõle...

#14 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 9. - 11:08

Pattanásokra én az élesztõt hallottam. Meg is lehet enni és rá is lehet kenni az arcbõrre (persze elõször kis foltban próbáld ki, nehogy allergiás legyél rá).Pattanásra még mosószappanos lemosást ajánlottak.Nem próbáltam egyiket se, mert szerencsére annyira sosem voltak nagyok az enyimék.Viszont haj töredezésre milyen tippeket tudtok?Régen volt a Wellának, ha jól emlékszem folyékony haj nevû spray-je, de sehol nem látom, pedig egész jó volt.

#15 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 9. - 12:47

Annak idején Glisskur-balzsamot használtam, azt, amelyiket nem kell kimosni. Szerencsére már nincs rá szükségem, de nagyon szerettem.Mindenképp javaslom a disznósörte-kefét mûanyag helyett, mivel az utóbbi alaposan hasogatja a hajvékeket.Érdemes minden hajmosás után a hajtípusodnak megfelelõ balzsammal itatni a hajzatot.Ezen kettõs bevetése óta nem jellemzõ a hajamra a töredezés, annyira nem, hogy amikor megnézettem fodrásszal, és felajánlottam, hogy vághat belõle, ha muszáj, elhajtott a rákba. :D Arra a minimálisra, ami van, azt javasolta, hogy nagynéha szárítsam hajszárítóval a séróm (általában törölközõ és önerõbõl száradás a mûsor), mert a nem túl gyakori használat nem roncsol, viszont leégeti az elhalt részeket.Más nincs a tarsolyomban. :)

#16 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 9. - 18:21

Köszi maugly!Használok balzsamot. Nekem annak idején a fémfogú kefét ajánlották. Aztán vettem szõrös kefét, viszont azzal nem mindig tudom kigobózni. Nekem sajna szinte mindig hajszárítóval kell megszárítanom a hajam, mert könnyen megfázik (bezzeg, ha esõben ázok, akkor nem érdekes, csak hajmosás után).

#17 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 9. - 18:22

Nekem fa-kefém van. :)

#18 Monty

Monty

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.470 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 9. - 19:30

:D :D :D köszi ezzel szép estét szereztél :kir:

Ezen én is röhögtem egy sort. :)

Antipozitív estém volt na. Kicsit túloztam, bocsi. :-D

Sziasztok!Kedves Ágimam, köszi a tapasztalataid megosztását. Sokat tanultam. És lehet ki is próbálom majd egyszer amikor lesz nekem is kádam:) Együttérzek KwszeEdit-tel. Monty, ez a fürdõsótartó zacsi jó ötlet! de komolyan :yeah: Gyulladt arcbõrre nem próbáltad még a vichy krémet? Egy barátnõm használja 3 hónapja és azt mondja hatásos. Egyre kevesebb mitesszer alakul ki a bõrén és még a régi foltok is eltünedeznek tõle...

Erre meg elfelejtettem válaszolni...Igen, azt én is próbáltam, de nem sokkal hatásosabb, mitn a púder, meg illóolajok, és nem a mi pénztárcánknak való, ezért inkább maradni kéne élesztõ és társainál.Megyek is keverek magamnak egy löttyöt.

Pattanásokra én az élesztõt hallottam. Meg is lehet enni és rá is lehet kenni az arcbõrre (persze elõször kis foltban próbáld ki, nehogy allergiás legyél rá).Pattanásra még mosószappanos lemosást ajánlottak.Nem próbáltam egyiket se, mert szerencsére annyira sosem voltak nagyok az enyimék.Viszont haj töredezésre milyen tippeket tudtok?Régen volt a Wellának, ha jól emlékszem folyékony haj nevû spray-je, de sehol nem látom, pedig egész jó volt.

Na nekem most van egy tutijó keverékem, a Kallostól Tojás sampon+Beta Carotene hajpakolás=pihepuha hajkorona. Kár, hogy nekem könnyne zsírososdik a hajam, ellenben töredezik is. Szépségápolási kríziseset vagyok. De azért így jó, hogy néha ezzel, néha azzal mosom a hajamat. Lassan azért fodrászhoz is kéne menni, mert növesztem, és így hogy el van törve a vége, lassabban nõ.Neharagudj Tötõ, megrövidítettelek 3 szmájlival, mert ez a borzasztóságos azt írta ki, hogy a "megengedettnél több szörnyecskét használtál".

Edited by Monty, 2006 október 9. - 19:32.


#19 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 9. - 19:57

Woáá ez kell nekem :D Éppen most merült fel bennem egy kérdés. Hazajöttem és végre befeküdtem egy forró fürdõbe. Kikaptam a csomagból a fürdõsót, amit egyszer ingyen kaptunk (kaptunk hozzá arctisztító krémet, meg kézkrémet, és iszonyatosan jó, imádom, ahhoz képest meg sehol nem látom hogy reklámoznák :huh:), és gondoltam kipróbálom mivel még soha nem fürödtem sóval. Hát.. nemtom mit kellett volna látnom vagy éreznem :D azon kívül hogy mivel a fogammal nyitottam ki, egy kicsit a számba is sikerült juttatni (blöepfujvá), SEMMI :rolleyes: Eloszlott a vízben aztán ennyi..Tulajdonképpen mi lenne a funkciója?

A fürdõsó -jobb esetben holttengeri só- nagyon sok ásványi anyagot,bõrtápláló,frissítõ anyagot tartalmaz,emellett lehet aromaterápiás hatása is. Vannak gyógysók is külömbözõ betegségekre,pl.bõrbetegség vagy izomfájdalom,reumatikus fájdalmakra,stb...De van amelyik csak egyszerûen relaxál,méregtelenít,ellazítja az izmokat.Ártani nem árthatsz vele ;)

Szerelj a zuhanyrózsára egy speciális fürdõsótartó zacsit. Tudom, hogy olyan nincsen, de hogyha valaki szükséget érez iránta szóljon, és feltalálom meg szabadalmaztatom. Legalább nem fogok félni a megélhetést illetõen. :D Nekem meg olyan kence kéne, ami tényleg, igazából leviszi a gyulladást. Mert ha nem megyek kozmetikushoz, akkor azé gyulladnak eb a mitteszerek, ha megyek, akkor meyg 1 hónapig úgy nézek ki mitn akinek foszlik a hús a fejérõl. Nemtom mitõl vagyok ilyen érzékeny bõrû. De tényleg gyulladásra fokozottan hajlamos vagyok. :(

Sajna nem vagy egyedül,de enyhíteni lehet rajta...Lehet,hogy a kozmetikusod nem olyan anyagokat használ ami a bõrödnek kell.A legérzékenyebb bõrnek is MAXIMUM 2nap után le kell nyugodnia,ha nem,akkor valószínüleg olyan anyag került rá ami nem a Te bõrödre való.Nem tudom mit használ,milyen nála egy kezelés....van gépi fertõtlenítés,összehúzás(VIO)? Vagy nem tudod milyen pakolást szoktál kapni?Próbáld meg az azulénes készítményeketaz azulán a kamilla származéka,de mivel a kamilla tiszta gyógynövény,allergizáló hatású lehet)A GIGI-nek van egy kamillás azulénes temékcsaládja, vagy Dr.Jugának van egy nagyon jó gyógykorrektora,eszméletlen jól fed és gyógyít is. De kerüld az alkoholos tonikokat,szeszeket.Remélem tudtam vmennyit segíteni :)Ágimam,akár hiszed,akár nem,ez ma már mind mind hozzá tartozik a szakmához,MINDEN téren képben kell lenni :D Ami nem egyszerõ,de szerencsére a professzionális termékek között (pl.GIGI-mi ezzel dolgozunk) is megtalálható a fürdõsó.Sõt!Masszázshoz mindig teszünk a vízbe sót. :) De negem minden érdekel ami kicsit is kapcsolódik ;) :rolleyes:

Pattanásokra én az élesztõt hallottam. Meg is lehet enni és rá is lehet kenni az arcbõrre (persze elõször kis foltban próbáld ki, nehogy allergiás legyél rá).Pattanásra még mosószappanos lemosást ajánlottak.Nem próbáltam egyiket se, mert szerencsére annyira sosem voltak nagyok az enyimék.Viszont haj töredezésre milyen tippeket tudtok?Régen volt a Wellának, ha jól emlékszem folyékony haj nevû spray-je, de sehol nem látom, pedig egész jó volt.

MEG NE PRÓBÁLD A MOSÓSZAPPANT KÖNYÖRGÖM!!!!!!! Lehet,hogy ideig-óráig lemegy 1-2nagyobb pattid,aztán elkezdi jóól kiszárítani a bõröd,amire a feggyútermelésed úgy reagál,hogy duplán aktivizálja magát.A szappan lúgos,semlegesíti a bõr természetes savköpenyét,nem tud védekezni a bacik ellen,azok bejutnak a bõrbe,a faggyúval keveredve oltári szép pattanásaid lesznek.Az élesztõ viszont joghurttal keverve(nekem a tejföl is ugyanolyan jó volt) leszedi a pattanásokat,bár sztem egyénfüggõ.nekem jó volt ez is :)

#20 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 9. - 20:10

A mosószappant nem rendszeres használatra hallottam, hanem, ha érzi az ember, hogy ott egy csúnya, böszme patti akar elõjönni, akkor megmossa azt a részt vele. Egyébként sosem próbáltam, mostanra meg már annyira öreg vagyok, hogy nagy pattanásaim nincsenek, azt a párat, ami néha kijön élvezettel kinyomom (mondom egy kozmetikusnak).Ami még használ, ha elõjött, akkor kölnivel lekenem. (Bár az erõs pacsuli szagot nem bírom)

#21 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 10. - 11:41

Pattanás- és egyéb rügyek: idõnként beindul a bõröm, csodásan gusztustalan terméseket produkál.A Dove-féle vitaminos, alkoholmentes tonik nagyon szépen rendbe szokta kapni az ultraérzékeny, imitt száraz, amott zsíros képem.A másik pozitív meglepetés a szarv-kezdemény méretû ocsmányság hathatós visszafejlõdése volt Oxyék éjszakai kencéje kedvéért. :D

#22 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 10. - 13:50

Emberek!Ha valakinek pattanásos a bõre és nem hormonális alapon van (épp serdül, vagy egyéb baj :dev: ), az ne csak külsõ kenceficékre gondoljon, hanem belsõ tisztításra is.Pattanásos bõr kedvencei, a zsíros, fûszeres ételek, cigaretta, alkohol, sok hús, elégtelen nemi élet és még sorolhatnám.Tessék sok-sok zöldséget, gyümölcsöt enni, inni, rendszeres (jó) nemi életet élni, aztán majd elmúlik. :D De amíg mindeki csak kívûlrõl próbálkozik, addig kozmetikai-ipar , valamint az ezekkel összefüggõ állatkísérletek baromi jól megélnek. Csak a nyulak, macskák fogynak és nem kis szenvedést állnak ki, míg végre kimúlnak.

#23 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 10. - 13:55

Csak úgy mondom: orvosilag bizonyított, hogy a nemi életnek és a pattanásoknak semmi köze egymáshoz, leszámítva azon bõrelváltozásokat, amelyek viszont a genitáliák környékén tûnnek fel bizonyos okból, és azokon aztán semmiféle zöldség nem segít, csak a penicillin.

#24 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 10. - 14:21

Az meg egy másik baj... :dev:

#25 auermonika

auermonika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 115 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 10. - 18:03

"Igen, azt én is próbáltam, de nem sokkal hatásosabb, mitn a púder, meg illóolajok, és nem a mi pénztárcánknak való, ezért inkább maradni kéne élesztõ és társainál.Megyek is keverek magamnak egy löttyöt."Na ja, ha jól tudom 3990 ft. Én nem tudom mennyire hatásos de barátnõmnek bevált bár szerintem ez is egyénfüggõ. kinek ez kinek az jó a bõrére. Hogyan állapítja meg egy kozmetikus hogy mi jó a páciens bõrére? Csak kisérletezik aztán majd kiderül....? Én egyszer voltam életemben kozmetikusnál, kinyomkodott rendesen aztán kb 1 hétig nagyon nagyon ronda hatalmas vörös foltokkal volt tele az arcom. Nem is kell mondanom hogy utána sem volt kevesebb pattanásom... Nem is mentem többet. Most lefekvés elõtt(csak este) zselés arclemosóval tisztítom aztán tonizálok. Avonos termékekkel. Egész jól bevált ez a módszer. Az élesztõt én hallottam haj ápolással összefüggésben is. És ha jól tudom akkor enni is kell nem csak kenni... A kutyusomnak szoktam adni hogy szebb legyen a bundája, nála bevált:)

#26 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 10. - 19:44

Emberek!Ha valakinek pattanásos a bõre és nem hormonális alapon van (épp serdül, vagy egyéb baj :dev: ), az ne csak külsõ kenceficékre gondoljon, hanem belsõ tisztításra is.Pattanásos bõr kedvencei, a zsíros, fûszeres ételek, cigaretta, alkohol, sok hús, elégtelen nemi élet és még sorolhatnám.Tessék sok-sok zöldséget, gyümölcsöt enni, inni, rendszeres (jó) nemi életet élni, aztán majd elmúlik. :D De amíg mindeki csak kívûlrõl próbálkozik, addig kozmetikai-ipar , valamint az ezekkel összefüggõ állatkísérletek baromi jól megélnek. Csak a nyulak, macskák fogynak és nem kis szenvedést állnak ki, míg végre kimúlnak.

Ilusnak teljesen igaza van, a belsõ méregtelenítés nélkül semmit sem ér,bizony oda is kell erre figyelni.Viszont amit kicsit bántónak érzek az a másik fele,nem kell pézhajhásznak,semmitérõnek beállítani a kozmetikai ipart,mert nem az,én hiszek abban amit csinálok,nagyon sok tanulás,munka van benne,csakúgy,mint más szakmában is,nem csak ott ülünk egész nap és kenceficélünk.Mi meg kizárólag olyan termékekkel dolgozunk,amit nem tesztelnek állatokon,ennek már rögtön a legelején utána néztem,mert én is nagyon szívügyemnek érzem ezt a dolgot.Mi nem életek árán szépítünk,minden egyes terméken amit veszek megnézem,hogy tesztelték-e állatokon.Más is megteheti,és nyugodt lélekkel eljárhat kozmetikushoz is.

Csak úgy mondom: orvosilag bizonyított, hogy a nemi életnek és a pattanásoknak semmi köze egymáshoz, leszámítva azon bõrelváltozásokat, amelyek viszont a genitáliák környékén tûnnek fel bizonyos okból, és azokon aztán semmiféle zöldség nem segít, csak a penicillin.

Na a penicilint meg régen macskahúson tenyésztették ki...nagyon szépen lehetett keresni a kóbormacskák befogásával.Hogyan állapítja meg egy kozmetikus hogy mi jó a páciens bõrére? Csak kisérletezik aztán majd kiderül....? A jó kozmetikus sohasem játszik azzal,hogy kísérletezget,mi ugyanúgy felelõsek vagyunk a munkánkért,mint bármelyik más szakember.Nagyon sok dolgot kell nézni...elõször is bejön a vendég,rögtön ahogy ránézel az elsõ a bõrtípusa megállapítása.De nem csak az a 3fajta amelyiket mindenhol hallani,annál sokkal több létezik.Pl.szerintem a Tiéd nyugodtan mondható érzékenynek a leírtak alapján,persze ez így látatlanba nehéz.Azon kívül még lehet zsírhiányos/vízhiányos-mélyrétegû vagy felszíni/seborrhoaeás-korpás vagy olajos/érett,öregedõ és hadd ne írjam le ezek kombinációit.Minden esetre nagyon sok.Ha megvan a bõrtípus akkor végigpörgeti magában,hogy a termékei közül melyik hatóanyagos a legjobb,pl.ha érzékeny a bõre akkor aloe verás vagy kamillás azulénes amit mi használunk,keverve a bõr további tulajdonságainak megfelelõ másik maszkkal.Ami megint nem mindegy milyen kémhatású,milyen hidratáló,tápláló anyagokat tartalmaz...ez mind tömény kémia,gondolom ennyire senkit sem érdekel....

#27 auermonika

auermonika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 115 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 11. - 7:17

Kedves Zsoci!Köszi a választ! A komoly kémia tényleg nem annyira érdekel, viszont vannak itt elég ilyesztõ kifejezések is, legalábbis számomra: "zsírhiányos/vízhiányos-mélyrétegû vagy felszíni/seborrhoaeás-korpás " Pl a második mit jelent?Nekem reggelente zsírhiányos (szétszakad a bõröm a sima vizes arcmosás után) Estére meg zsíros, hiába mosom+tonizálok. Próbáltam a kamillát, az mégjobban szárított, aloe verát még nem. viszont akármilyen krémet kenek az arcomra rögtön csupa pattanás lesz másnap reggelre.... Nem tudom mit kezdjek vele. Mint mondtam egyszer elmentem kozmetikushoz, azóta nem mentem, de lehet el kellene azok alapján amit leírtál. De szerintem én egy kriminális eset lennék:) Bõrgyõgyásznál is jártam egyszer ezzel a próblémával, õ felírt egy gyógyszertári kutyult krémet, kipróbáltam és másnapra..... Szóval nem túl nagy a bizalmam, de lehet csak rossz helyeken jártam.Elõfordulhat.Az meg nagyon jó hogy nem olyan termékekkel dolgoztok amiket állatokon teszteltek. Mikor végzel? Lehet meglátogatom egyszer a szalonodat:)

#28 Monty

Monty

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.470 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 11. - 19:32

Jövõ héten, vagy azutáni héten megyek kozmihoz. Majd meglátjuk mit mûvel. Izé..nemi élet??? SZtem max úgy függ össze, hoygha rossz, vagy nincs, akkor rosszul érzed magad, és kirügyezel. Rájöttem, hogy mé vok ragymós. :D ÁÁÁ tiszta rossz...mindjárt feldugok az orromba egy üveg levendula illóólajat, és megnyugszok...meg meghal a nyálkahártyám. :kir:

#29 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 11. - 20:34

Monty,Te tiszta gyagya vagy!!! :D :yeah: :D Auermonika, látom azért érdekel a téma :) Megpróbálom röviden összefoglalni mik is ezek...Vannak alap bõrtípusok,ezeket a faggyútermelõdés és a szaruképzés,a hám-és az irharéteg (a bõr rétegei kintrõl befelé:hám,irha,bõralja)víztartalma,anyagcseréje,az izomtónusok mértéke szerint különböztetjük meg egymástól.Ezek az alaptípusok a normál(a faggyúmûködés,a víztartalom optimális)a zsírhiányos(a faggyútermelés csökkenta víztartalom a hámban kevesebb a normálisnál,viszont az irha víztartalma megfelelõ)a zsíros=seborrhoeás ( a faggyútermelés fokozott,a kiválasztott faggyú minõsége is eltér a normálistól,a hám víztartalma is általában kevesebb a normálisnál)a mélyrétegi vízhiányos=dehidratált (a faggyútermelés megfelelõ,viszont mind a hám,mind a mélyebben levõ irha víztartalma kevesebb a normálisnál)és a túlzott víztartalmú (a faggyútermelés változó,a hám víztartalma szintén,viszont az irha víztartalma több a normálisnál)Ez pl.kismamáknál nagyon jól megfigyelhetõ mikor elkezd vizesedni a láb. ;) Az,hogy reggelente "szétszakad" az arcod a vizes lemosás után lehet attól is,ha nagyon klóros a víz,persze ez csak az egyik közrejátszó tényezõ,valószínüleg éjszakára más krémet kellene használnod.Azt nem mondom,hogy zsírosabbat,mert írtad,hogy estére meg fénylik.Próbálj meg valamilyen víz bázisú hidratálót használni ami érzékeny bõrre való,nyugtató hatású,tápláló(éjszakára inkább tápláló,napközben hidratáló+fényvédõs)tonikot úgyszintén érzékeny bõrre.(abból gondolom,hogy érzékeny lehet a bõröd,hogy "kidobja" a krémeket.A hasonló panaszú vendégeink nagyon szeretik az Aloe Verás termékeket,nappalra Aloe zselét használnak,ami nagyon jól felszívódik,tökéletes smink alap,hidratál,nyugtat.Éjszakára pedig a táplálóját,ami kicsit "zsírosabb".Mondjuk látni kéne azokat a pattanásokat,lehet,hogy tul.képpen nem is azok,hanem allergiás vagy egy alapösszetevõre ami sok kencében megtalálható)A kamilla bizony szárít,és mivel tiszta gyógynövény,allergizáló hatású is lehet.Viszont gõzölni nagyon jó.Helyette nekem bejött a csalántea vagy a citromfû tea,akár inni,akár lemosóként.Sõt,a csaláncsípés is nagyszerûen gyógyítja a pattanásokat a háton,dekoltázson(az arcot nem mondom,h csíptesd össze vele :D ). De ez attól is függ mennyi idõs valaki,mit használ otthon,milyen munkát végez,változatos.e az étrendje,napi folyadékbevitel,általános egészségi állapot...Húhh,remélem sikerült kielégítõ vélaszt adnom,ha nem,várom a további kérdéseket ;) Jah,igen....2008-ban végzek...

Edited by Zsoci, 2006 október 11. - 20:38.


#30 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 11. - 20:49

Zsocikám, akkor monnyá' nekem (sok-sok) pórusösszehúzó akármiket. (Lehet tonik,krém, bármi.) Nyugodtan lehet olyan is, ami szárítja az arcbõrt. A szemkörnyéket, száj feletti részt úgyis kihagom.

#31 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 11. - 20:55

Eyébként én ha nagyon ráérek majd évek múlva, a masszázs tanfolyamot akarom megcsinálni. :kv:

#32 auermonika

auermonika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 115 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 12. - 18:26

Sziasztok!Zsoci! Valamiért eddíg elsiklottam felette, de most látom hogy siófoki vagy :) Ez szuper, én tavasszal Egyingi leszek:) Az meg ugye majdnem szomszédság:) Szóval ha nyitsz egy rendelõt állandó vendég leszek. Nagyon szimpatikus dolgokat írsz és írtál, mármint ezt úgy értem hogy látszik érted is amit leírsz. És szóról szóra eltalálod hogy milyen a bõröm, meg a tanácsok is jók. Ki is fogom próbálni az aloét:) Igen, érdekel a téma. elvégre is ezért lett nyitva ez a topic.:)Azt hiszem én ebbe a csoportba tartozom:) a zsíros=seborrhoeás ( a faggyútermelés fokozott,a kiválasztott faggyú minõsége is eltér a normálistól,a hám víztartalma is általában kevesebb a normálisnál) ha ez arra értendõ hogy pattanásos de száraz??????? :) Abszolút nem használok éjszakára krémet mert mindenfajta krémtõl kipattogzok :mad: de abban is lehet igazság hogy nem kimodottan pattanások hanem allergiás rekció valamire. (ezt azért gondolom mert van mikor reggelre az egész arcom tele van és viszket) Ez elmúlik pár nap alatt.:) De már annyit kisérleteztem hogy mire lehet és semmi.......Sikerült kielégítõ választ adnod: Köszi:)

#33 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 12. - 20:07

Nahh,látom érdemes volt ezt a topicot megnyitni,mindig úgy örülök,hogy ha látom,hogy van új hozzászólás. :) :) :) Ágimamnak pórusösszehúzó anyagok(mindegyik az,de plusz tulajdonságaikat is leírom és az angol nevüket is,hátha így van feltûntetve):Mivel már máshol is olvastam,hogy szereted a természetes gyógymódokat,elõször ezekkel kezdem.Ezek összetevõi lehetnek krémeknek,tonikoknak vagy lehetnek kivonatok is(extractok):Árnika-kivonat(Arnica extract): puhító,nyugtatóCitromsav(Citric acid): enyhe tartósító hatása miatt (természetes szerves sav) hozzájárul a bõr savtartalmának(pH értékének) egyensúlyban tartásához.Fokhagyma kivonat(Garlic extract):az általános csodaszer évszázadok óta :) ,antiszeptikus hatásúVadgesztenye(Horse chesnut):természetes tonik,egészségesebbé,feszesebbé teszi a bõrtSzentjánoskenyér kivonat(Hypericum extract-St.Johns Vort): tisztító hatás,természetes ásványokat tartalmaz,pl.vasatBorostyán kivonat(Ivy extract): magas C-vitamin tartalom(a C-vitamin közismerten öregedésgátló vitamin,nagyon hasznos pl.a szabadgyökök ellen is),tonizáló,bõrstimuláló hatásúZöldcitrom kivonat(Lime extract):C-vitaminban gazdag,segíti a sebgyógyulástGyöngyvesszõ kivonat(Meadowsweet extract):elõsegíti a bõr regenerálódási folyamatát,sebtisztító hatásúOlíva:hidratáló,kedvezõen hat a bõr pH-járaFehércsalán kivonat(White nettel extract):frissítõ hatás,nyugtatja a leégett bõrt,az esetleges sérüléseketVarázsmogyoró(Witch Hasel):tisztító,bõrfrissítõCitrom:a bõr feszesebbé válik tõle,ezért a ráncosodás megelõzésére is alkalmas, enyhe hámlasztó hatása van,nem olyan erõs,mint más gyümölcssavaké,elsõ sorban zsíros bõrön alkalmazható.Bizonyos bõrtípusok esetében nem ajánlott,különösen beteg,száraz bõrre nem javasolt.Ami kicsit más,de még mindig pórusösszehúzó:Kálium-alumínium-szulfát=timsó=alumen:vérzéscsillapító,erélyes összehúzó,gyulladáscsökkentõ,baktériumölõ fertõtlenítõ.(verejtékcsökkentõ készítményekben gyakori,szeborrhoeás bõrökre készülõ összehúzó arcszeszek,bõrradírok=peelingek,pakolások alkotórésze.Gyulladáscsökkentõ hatása miatt különösen gyantázás után alkalmas 2-3%-os oldata ecsetelõkénz,így a szõrtüszõ nyílásánál nem keletkeznek apró,piros pontok)Vas II.-klorid=ferri klorid:erélyes pórus-és érösszehúzó,vérzéscsillapító,mert gyorsítja a véralvadást.

Edited by Zsoci, 2006 október 14. - 20:25.


#34 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 12. - 20:34

Auermonika, ha minden jól megy én ugyanott fogok dolgozni ahol most gyakorlaton vagyok,vagyis Siófokon a Küszhegyiben,az oktatóm mellett.Hál'istennek nagyon jól kijövünk,nagyon szeretek ott dolgozni,így úgy néz ki van helyem :) :rolleyes: A pattanásos,de száraz bõr a korpás seborrhoeás bõr.A seborrhoeás területek a T-vonal(homlok,orr,kicsit az orcák,áll)esetleg a nyak,dekoltázs és hát is ide tartozhatnak.Ezek a területek mitesszeresek,pattanásosak,tág pórusúak,míg az arc többi része húzódhat,száraz lehet-vagyis korpásan hámlik.A letisztítás enyhén lúgos arctejekkel,vagy oxigén tartalmú arctisztítókkal történhet(ezek felpuhítják a faggyút)A peelingezés is fontos,ez olyan radírral történjen aminek az anyagai bejutnak a bõrbe és a szõrtüszõbe is.Lehetnek kémiai és biológiai peelingekÖsszehúzó pakolások alapanyagai a kén,az ichtiol,Aerosil,csersavtartalmú drogok,pl.fûzfakéreg,zsálya,rozmaring,kakukkfû,stb.Otthoni ápolásra letisztításhoz inkább semleges arctej javasolt,mosdáshoz kénes vagy glicerines szappan.Éjszakára bõrtáplálófélzsíros krém ajánlott,hûvös,szeles idõben MINDIG nappali krémet kell használni.Otthoni tápláló pakolás (egy napig tartható):2g élesztõ8g joghurt2g méz20g nem ionos hidrofil krém1g tojás habja(csak a fehérjét szabad felhasználni)kb.15perc a hatóideje a pakolásoknak.

#35 Babszem

Babszem

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.972 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 13. - 22:10

Szörnyû a kezem, persze ha esetleg nem rágnám a körmöm a bõr is megnyugodna és szép lenne körülötte a dolog, de hát az nem egyszerû. Mikor nem régom akkor megnyugszik szép, meg kenegetem, de mikor rágom feleslegesnek vélem kenegetni is, mert ugyan minek..úgysem lesz jobb. Körömvrágkrémmel szoktam, de most perpillanat rágom a körmöm. :D Azon vagyok, hogy párhónapra megint leálljak, de mindig jön valami és kész vége, lerágom mindd. :D :D

#36 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 13. - 22:20

Eyébként én ha nagyon ráérek majd évek múlva, a masszázs tanfolyamot akarom megcsinálni. :kv:

Ok, tesztalanynak jelentkezem :kv:

#37 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 14. - 11:39

Kötekszem: Abban a rendszerben, ahol a vas egy természetes ásvány, mondj kérlek egy nem természetes ásványt is, mert nagyon izgat a kérdés! :D :gm:

#38 loxodonta

loxodonta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 244 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 14. - 14:04

Jaj de megörültem ennek a topicnak! Tudnál nekem valamilyen tanácsot adni drága Zsoci, hogy mit tegyek a lábammal? Ugyanis egy merõ seb és gyulladás az egész. Epillátorral szoktam szõrteleníteni, de még ocsmányabb, mintha szimpla jeti-bundával mászkálnék, mert állandóan begyullad és bõr alatt nõ vissza a szõr, egyszerûen lövésem sincs mit lehetne vele tenni. Nincs erre valami jó tipped véletlenül?

#39 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 14. - 16:46

Kötekszem: Abban a rendszerben, ahol a vas egy természetes ásvány, mondj kérlek egy nem természetes ásványt is, mert nagyon izgat a kérdés! :D :gm:

Esti,ezt nem teljesen értem...lehet hülye vagyok,sõt biztos,de ez rám vonatkozik?

Jaj de megörültem ennek a topicnak! Tudnál nekem valamilyen tanácsot adni drága Zsoci, hogy mit tegyek a lábammal? Ugyanis egy merõ seb és gyulladás az egész. Epillátorral szoktam szõrteleníteni, de még ocsmányabb, mintha szimpla jeti-bundával mászkálnék, mert állandóan begyullad és bõr alatt nõ vissza a szõr, egyszerûen lövésem sincs mit lehetne vele tenni. Nincs erre valami jó tipped véletlenül?

Hát ez bizony alkati hajlam,sajna nekem is ilyen volt.Én úgy szabadultam meg tõle,hogy elkezdtem gyantáztatni.Ugyanis az epilátor van hogy benntöri a szõrszálakat,ami pedig a legnagyobb gond vele az az,hogy nem szedi le a felsõ szarut,így nem tudnak kibújni a szõrszálak,szépen begyulladnak,ami csúnya is,viszkethet is.Na ilyenkor jön az,hogy TVnézés közben nekiesünk tûvel,véresre szúrkáljuk a lábunkat,másnapra még csúnyább,stb. Borotva ugyanez,csak talán egy fokkal rosszabb.Ha mindenképpen az epilátornál maradsz,akkor azt tudod csinálni,hogy olyan dörzsis ("wellness") szivaccsal minden fürdésnél jól átdörzsölöd vele a lábad.Ez még plusz jó a vérkeringésnek is és az esetleges narancsbõrre is ;) Ja és utána természeresen testápoló.Epilálás unán tonikos áttörlés.

#40 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 14. - 16:55

Jó ez a tanácsadó topik! :) Nekem is lenne egy kérdésem: tudom, hogy ált. a masszõrök használják, de ha tudod, légyszi írd már meg, hogy hol lehet hozzájutni Rekongem paprikakrémhez! Úgy tudom, általános forgalomban nem kapható. De ha mégis, arról is tudni szeretnék. :D