Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Holsteini


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
479 válasz a témához

#41 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 26. - 13:30

A lipcsei VK-fordulón:3. Cash (apja Carthago, Capitol I után)4. Cento (apja Capitol I.)5. Carino (apja Cassini I., Capitol I után)Vagy ezt inkább az "érdekesség" topicba kellett volna írni? :)

#42 Nordwind

Nordwind

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 103 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 13:12

ki ismeri corino-t (1993 szürke)?? van valakinek kép rola vagy informácio?? :confused:

#43 hubertus

hubertus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.809 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 13:27

Szia Nordwind!A debreceni topicban van róla már egy kis infó, és egy kis kép is. (Jelenleg Debrecenben fedez.) ;)

#44 dorszika

dorszika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 220 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 18. - 14:40

SziasztokNézek magamnak egy csikot akinek az apja Lupus és Simontornyán a Gácsi ménesben van elvileg, legalább is a csiko olyan sütést kapott. Tudtok valamit erröl a ménröl, kép, más csikok, eredmények, stb.Minden informáciot nagyon szépen köszönökDóri

Edited by dorszika, 2006 július 18. - 14:41.


#45 moma

moma

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 92 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 18. - 16:01

Lupus egy nagyon szép kis mén, én is fedeztettem vele de sajna nem maradt vemhes, így nem lett Lupus csikó. :( 2627 LUPUS 1981. p holst.- Landgraf I Ladykiller xx Sailing Light – Lone Beech Warthburg Aldato – Schneehelke -Narzisse B. Raimond Ramzes – Infra Janette Sable Skinflint xx – Adrette a sportlóban az engedélyezettek között van..persze a csikó anyja se mindegy :)

#46 dorszika

dorszika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 220 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 18. - 21:34

Lupus egy nagyon szép kis mén, én is fedeztettem vele de sajna nem maradt vemhes, így nem lett Lupus csikó. :( 2627 LUPUS 1981. p holst.- Landgraf I Ladykiller xx Sailing Light – Lone Beech     Warthburg Aldato – Schneehelke -Narzisse B. Raimond Ramzes – Infra    Janette Sable Skinflint xx – Adrette   a sportlóban az engedélyezettek között van..persze a csikó anyja se mindegy :)

Hozzászólás megtekintése

Köszönöm a választ.Gondolom életben is szép lehet, sajnos én semmi t nem találtam róla.A csiko anyja Széplak SzertelenSajnálom, hogy nem lett csiko a fedeztetésböl :(

Edited by dorszika, 2006 július 18. - 21:35.


#47 Guest_ancs_*

Guest_ancs_*
  • Guests

Közzétéve 2006 szeptember 8. - 18:33

Helloén imádom a holsteiniket és azt szeretném megkérdezni hogy nem tud e valaki egy jó kis tenyészetet itt magyarországon?:)esetleg honlap címetköszi

#48 Bianka

Bianka

    Csikó

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 10. - 19:54

Nos, ha igazi holseinit akarsz akkor akkor javaslom a colonado csõdört!!!! Vagy Castort, mindketten m.o kiemelten ajánlott ménei közé valók, és nekem is tõlük van csikóm és nagyon jó agyúak!!! Ha pedig csikót nem tudsz berakatni (mármint kancába) akkor az Airvent Rt.-nél érdeklõdj a csikóik iránt ott én láttam egy két szépséget. A szék helyük kecskeméten van telefonszámot nem tudok most de ha többet akarsz tudni akkor írj és megpróbálok szerezni!!!

#49 Guest_ancs_*

Guest_ancs_*
  • Guests

Közzétéve 2006 szeptember 11. - 19:19

Köszi a választ igazából nézelõdés szintjén érdekel mert sajnos még nem lehet lovam. de köszönöm az infót:)

#50 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 14. - 7:44

Nos, ha igazi holseinit akarsz akkor akkor javaslom a colonado csõdört!!!! Vagy Castort, mindketten m.o kiemelten ajánlott ménei közé valók, és nekem is tõlük van csikóm és nagyon jó agyúak!!! Ha pedig csikót nem tudsz berakatni (mármint kancába) akkor az Airvent Rt.-nél érdeklõdj a csikóik iránt ott én láttam egy két szépséget. A szék helyük kecskeméten van telefonszámot nem tudok most de ha többet akarsz tudni akkor írj és megpróbálok szerezni!!!

Az Airvent Rt. NEM holsteini tenyészet attól, mert ott fedez egy Castor nevû holsteini mén. És a Colonado csikói is csak akkor holsteiniek, ha full holsteini kancából valók. Magyarországon max. az Agropoint Rt.-nél lehet holsteini tenyészetrõl beszélni, nagyrészt holsteini vonalú lovak/csikók sok helyen vannak (Hortobágy, Gánt).

#51 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 11. - 8:21

Ja, mostmár kezdem sejteni, hogy ki lehetsz Franke! Bibííí, idén megint megyünk holsteini körüngot nézni!!!!! November 1-4, Neumünster :yeah:

#52 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 11. - 11:57

Ja, mostmár kezdem sejteni, hogy ki lehetsz Franke! Bibííí, idén megint megyünk holsteini körüngot nézni!!!!! November 1-4, Neumünster :yeah:

Akkor a szakmai tapasztalataidat majd oszd meg velünk ezen a helyen, jó? Úgyhogy nagyon figyelj oda!! :D

#53 milagn422

milagn422

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 410 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 30. - 15:57

offoffoff

Így olvasgatva ezt a topicot egy gondolat foglalkoztat: miért mindenki a ménektõl várja a csodát, a legtöbben - ha egy lóról beszélnek - az az elsõ, hogy ki az apja, akik külföldrõl lovat hoznak be, nagyrészt méneket hoznak. Nem fordítva csináljuk-e ezt a sportlótenyésztõsdit???? És nem elõbb elit kancákkal kellene-e magunkat "teletömni", hogy aztán az azokba rakott sztár-spermákból (helyes felneveléssel) akadjon (így is csak 1-2) klasszis lovunk???

Ez igaz h mindenki a ménektõl várja a csodát, de ismertem egy olyan kancát (pontosabban a lo tulajdonosait), amelyiknek kibérelték a méhét több millioért h töle lehessen csikojuk.. ilyet se hallani tul gyakran. de tényleg fantasztikus lo volt, csak sajnos már elpusztult (nem volt sütése, semmi, de utodai, saját teljesitméyne alapján 23 évesen, vagy akörul 98(v 95) pontot kapott a szemlén, ez azért meglehetõsen ritka..... de a holsteini témában ez off... szal bocsi

#54 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 31. - 8:52

Lehet hogy off, de érdekes. :) És ez hol történt, itt Magyarországon?? És ez egy sportló kanca??

#55 milagn422

milagn422

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 410 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 1. - 22:12

magyarországon, igen, mezõhegyesen. Nem tudom fajtának minek szemléztették, de sztem igen, annak. mmint magyar sportlónak. de csak volt, mert már sajnos elpusztult. Azért jo lenne ha több ilyen jo kanca lenne magyarországon, akkor lehet jobb lenne a loállomány, mert hát ugye ha jo a fedezömén az még nem elég sajna.

#56 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 2. - 13:50

De azért valamikor elárulod, pontosan melyik kancáról van szó?? :) Írtad, hogy komoly sportteljesítmény + utódok, feltehetõen akkor egy ismert lóról van szó, akirõl nem tudtuk eddig ezt az infót. (legalábbis én nem..)

#57 milagn422

milagn422

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 410 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 2. - 20:19

Igen, persze, csak még nem tom a nevét (elfelejtettem:)) de majd megkérdem. Hétvégén megyek hozzájuk, ahol a lo volt, és megkérdem, meg az utodait is megkérdem, meg a fajtát is:D

#58 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 3. - 13:30

Igen, persze, csak még nem tom a nevét (elfelejtettem:)) de majd megkérdem. Hétvégén megyek hozzájuk, ahol a lo volt, és megkérdem, meg az utodait is megkérdem, meg a fajtát is:D

tökkkkéletes lesz. :)

#59 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 7. - 11:39

Mennyi pénzt elszórtak az emberek a körungon lovakra, félelmetes...a csúcs 400.000 euro.

#60 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 7. - 13:05

Akinél lovagolok ott a tulaj is volt kint és vette egy szépséget :D asszem jövõ héten jön haza a ló. De van egy tavalyi vétele is és most nemrég kezdték tanitgatni és ép az edzõm áradozott róla hogy mennyire csodálatos ló. Minhta világ életében ezt csinálta volna. Nyugodt, jófejû, kézséges és nem utolsó sorban marha jól ugrik. Ugyhogy csak jót hallottam róla, meg hát láttam is mert szoktam végignézni az edzéseiket! Van is róla képem, legközelebb felrakom ha érdekel valakit! :rolleyes: de asszem ennek is a mostani ára 100.000 euro.

Edited by aryka, 2006 november 7. - 13:06.


#61 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 7. - 13:27

Idén csak nem körungolt csikók kerültek magyar tulajdonba, tizen-huszonezer eurókért. Biztos jók, meg szépek, csak hát megint nem az eleje kerül ide...bár nem tudjuk, milyen volt ez az évjárat az elõzõ évekéhez képest. És hogy ez a feltûnõen sok gekört méncsikó most valóban kiemelkedõ évjáratot takar, vagy csak marketing fogás (mert azokat magasabb áron lehet eladni)? Hátha megtudjuk majd vkitõl, aki látta. :)

#62 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 7. - 14:15

Jaja ebben osztom a véleményed, gondolom Laci ezt a mostanit amit kint vett olyan 20.000 euro körül vehette de arra is ugye kell várni még kipobálható lesz nyereg allatt mert még fiatal. Persze sajna mi nem tudunk 400.000 eurokkal dobálózni :) Bár ugy vagyok vele ha nekem egyszer lehetne annyim hogy ménkrönungon vehessek csikót :D én komolyan elsõ kö9rben a 20.000 -es el is beérném :P majd elválik hogy hogyan fog nekiis beválni az uj ló:D tényleg hzok majd arról is fényképt.Aprop azért is olyan drágák ill verik fel az árakat mert ugye a sok gazdag nemtudja hova elszorni a lóvét :) meg vannak akik csak bizonyos összeg fölött "figyelne" fel egy egy lóra, ugy vannak vele hogy ha minnél drágább "biztos" annál jobb. Én õszintén nemtudom, szerintem nem mindig a drága a jó ló...ez ilyenkor még kicsit zsákbamacska.

#63 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 7. - 15:01

A Te fõnököd (vagy nemtudomkid :) ) pl. miért vesz mént, sportolni, vagy tenyésztésre?És miért nem vesz mondjuk ugyanennyiért kancát?

#64 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 7. - 15:23

:D csak ismerõsöm :D én nemtudom miért mént vesz! Talán az tetszik nek, de õt nem érdekli a tenyésztés õk csak sportolnak a lovakkal dijugratásban. Énis szeretm a kancákat, de manapás már nem nagyon érdekli az embereket ...nemtudom miért tényleg nemtudom. Van kancájuk is a Ramóna, ami jól is szerepel versenyekben meg a Rita is. Nemtudom :ang:

#65 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 7. - 23:28

Hm... Ezek szerint nem fog újdonságként hatni, ha felteszek egy képet, amin épp 400.000 eurónál tart a licit... Ejnye milyen jól értesült valaki!Khmmm, idén is nagy élmény volt a holsteini körung, én megint eldöntöttem, hogy nem utoljára voltam Neumünsterben. Ajánlom mindenkinek! Franke, ha van kedved jövõre megpróbálhatnánk összehozni vmi szervezett út félét, nekem rengeteg ismerõsöm mondta, hogy jaj, de kár, hogy nem szóltam idõben és jaj, de szivesen jött volna!!! Gondolom neked is lenne kedved, ha már a katalógust is megrendelted :) Valamelyik délelõtt írok majd egy részletesebb élménybeszámolót is, most csak úgy nagyjából:Az elsõ napi felvezetések során kiderült, hogy nem csak tenyésztésben vagyun kilométerekkel lemaradva. Mindegyik mén befonva, csilli-villire pucolva, tökéletesen felvezetve (kint nem kicsit fújt a szél!), a felvezetõk természetesen egyenruhában, tisztán, hát ilyet felénk nem látni. A szabadonugró megint csak :hu: . Egyrészt ugye a csikók miatt, másrészt megint csak a szervezés, felvezetés... A péntek esti gála nekem nagyon tetszett. Láttuk René Tebbelt, Toni Hassman és még sok fiatal lovast pályát ugratni, a mének közül Eurocommerce Berlint, Mariust, Contendert, ... aztán magát Cumanot :kir: !!! (Igen, állva tapsolt a tömeg)Az aukció... aki ezt egyszer látja-hallja!! Röpködnek a tízezer eurók! Az emberke, aki vezeti az aukciót egy akkora ,,sómen"!!! Meg sem próbálom leírni, még soha nem láttam máshol lóárverést, de ennél jobban-látványosabban-érdekesebben szerintem nem lehet csinálni.Ja, igen, amit nem szabad elfelejteni: A Nyíregyházi Fõiskola lótenyésztõ szakos hallgatói számára ez tanulmányút volt, õk hazafelé útbaejtették még Harm Thormählen és Schöckemöhle istállóit...

Edited by Lótuszvirág, 2006 november 7. - 23:36.


#66 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 8:23

Azért felteheted azt a képet, újdonságként fogjuk nézni! :) Ok, benne vagyok a jövõ évi közös túrában, csak hamarabb szólj.Meg várjuk a részletesebb beszámolót, megint eltaláltad-e a gyõztest (vagy most nem is volt 1 önálló gyõztes?), milyenek a magyar tulajdonba került csikók, és Te pl. melyiket vetted volna meg a 95 közül, meg ilyenek.

#67 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 8:25

Azért énis kíváncsi volnék a képekre :gm:

#68 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 8:39

én is elmennék....

#69 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 9:11

Elmennél megnézni azt a képet?? Minek, mikor megígérte, hogy fölrakja? :D :D

#70 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 9:18

Akkor 2007 október 31-november 3 ig mindenki vegyen ki szabadságot, pakolja tele a bõröndjét és megyünk világot látni!

#71 Andi81

Andi81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 9:22

Én is szeretnék :)

#72 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 9:47

Addig még 1 év, de máris négyen vagyunk, ez jó. :D

#73 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 9:53

Az eredmény: a gyõztes mén a 63as Cubito(a papa Contender, anyai nagyapja Lennon, Lord után) a második a 81es Lejano (A papa Limbus Landgraf 1 után, anyai nagyapja Carthago, Capitol 1 után), a harmadik a 89es Quasto (apja Quidams Rubin Quidam de Revel után, anyai nagyapja Corrado 1, Cor de la Bryére után). Ezek azért szinte már beszélõ származások. Amikor kihirdették az eredményt, úgy ünnepelték azt a 3 lovat... Külön bemutatták õket mégegyszer, felvezették õket, a 63asnak természetesen szólt az Örömóda, többezer ember állva tapsolt, egyszerûen nem lehetett még kivinni, csak vezetteék még egy kört, még egyet... Akivel beszéltem mindenkinek a hideg szaladgált a hátán, hihetetlen érzés volt, ahogy az a rengeteg lórajongó ünnepelt.Aztán kezdõdött azonnal az aukció, a gyõztes mént egy amerikai emberke 400.000 euróért vette meg... :guny: Nem, idén abszolút nem találtam el az eredményt, sõt a kedvenceim nicht gekörtek lettek. Ezt magyarul hogy mondjuk? Nem lettek körungolva????Az én kedvencem, a 31es Collado (Apja Cassini1, Capitol1 után, Anyai nagyapja Landgraf 1) és a 43as Conversus (apja Chambertin, Cambridge után, anyai nagyapja Lavetto, Landgraf 1 után).A magyar tulajdonba került csikókról nem tudok mit írni, még ha ott átlagosak voltak is, itthon valószínûleg messze átlagon felüliek lesznek. És reméljük rengeteg örömet szereznek majd az új tulajdonosnak!Én melyiket vettem volna meg? Passz, vmelyik kedvencemet, bár inkább egy kancaaukción vásárolnék...Azért a képfelrakás nem most lesz, egyrészt nem értek hozzá, valószínûleg elküldöm majd neked Franke ímélben, jó? Aztán majd te felvarázsolod. Másrészt nem kaptam még meg a képeket, mert nem én fotóztam, de kedvenc állatorvosunk :yeah: ma, vagy holnap hozza.Most azért már úgy érzem, hogy mindent leírtam, amit le szerettem volna. A szabadonugró azért is volt még érdekes nekem, mert vezetik a lovat egészen a sorig, nem úgy hajkurásszák õket körbe-körbe, mint itthon. Az esti gáláról fog még talán eszembe jutni pár dolog, meg majd jönnek a képek is.És teljesen komolyan gondoltam, hogy menjünk minél többen, mert nem egy pénztárcaszaggató kirándulás (bár, attól függ mit tervezünk vásárolni) és örök élmény! Ja, akkora vásártér van! Legalább többezer négyzetméter és mindent lehet venni a patakaparótól a lószállítóig. Az árak pedig sok helyen messze a hazaiak alatt vannak.

#74 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 10:00

franke: öten :)

#75 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 10:24

Na mostmár legalább 1 pasi is jelentkezzen, mert eddig 4:1 az arány oda. :D :D Köszönjük a beszámolót (legalábbis én), ha kameráztál is esetleg, majd vmikor leugranék érte.

#76 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 9. - 12:06

Hoztam pár képet a Compari-ról :) õ a tavalyi vétele a Lacinak.edzés utánEdzenekedzés

#77 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 10. - 8:24

És ez miféle állat, valamit bõvebben (származás, stb...). Ne légy már olyan uninformatív, mint az mslt... :D(bár már orvosolták a honlapon a "problémámat" ;) )

#78 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 10. - 11:21

CSak ottt van az egyik kedvencem utódja is az elsõ háromban (Franke tudja a Quidam)Sandro Boytól nem voltak utódok, ha igen hogy végeztek?

#79 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 10. - 13:03

Sandro Boy oldenburgi mén, ami még önmagában nem is baj, de holsteinben nem elfogadott, így a ménvizsgán nem is volt csikója. :)

#80 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 10. - 13:04

jaaaaaa,bambán.