Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Építkezzünk, újítsuk fel!


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
740 válasz a témához

#721 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 15. - 6:45

Van hozzá spéci szerszám (de nem filléres, kb 1500-ba kerül). De egy mûanyag lappal is megoldható.

#722 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 15. - 7:10

Akkor reszelek. :) Bár kérdés, a spéci szerszám mennyivel okosabb. :)

#723 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 15. - 7:16

Maga a szerszám egy műanyag valami olyan mint a derelyeszaggató, csak háromszög forma és nem forog magától. Nekem sokkal könnyebb volt vele dolgozni.

Ezt találtam:
http://www.ezermeste...ic.php?f=1&t=18

Én még mindig a villanynál rekedtem meg :(

Edited by Eva, 2012 október 15. - 7:18.


#724 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 15. - 7:50

Bocsánat, de nem tudom beütemezni. Max tanácsot adni, de mintha azt már kaptál volna.

#725 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 17. - 17:44

Újabb kérdés. Van-e megoldás az ellen, hogy a külsõ ajtó zárja hideg idõben belül csurogjon?

#726 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 17. - 18:25

Én még mindig a villanynál rekedtem meg :(


Vedd könnyen!
MM vezetéket végig kicserélni giga munka, utána végig glettelni, újratapétázni mindent... teljes halál. Ráadásul csak az eredeti nyomvonalon dolgozhatsz, mert a panelt nem nagyon lehet vésni, szóval sokkal jobb nem lesz.
A nagyfogyasztókat (mikro, mosógép, klíma stb) kösd be falon kívülivel az órához, az olvasólámpa meg a tévé meg bõven elmegy a régirõl. A kábelcsatornát nem muszáj fönt vinni, ahol látszik, lehet lent, a szegélylécnél is, ahol a bútorok takarják.

#727 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 17. - 20:24

Újabb kérdés. Van-e megoldás az ellen, hogy a külsõ ajtó zárja hideg idõben belül csurogjon?

1. Kívül a zárat takard egy hõszigetlõ valamivel. Konkrét megoldás már ízlés és tehetség dolga.
2. Belülrõl teszel valami szerelvényt, ami nem engedi a zárhoz a párás levegõt.
3. Csökkentsd a beltér páratartalmát.
4. Elektromosan fútöd a zárat. :D

#728 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 28. - 15:22

Egyébként még akár a zárfûtés is, ha jól néz ki (ugyanis ha így csurog, akkor -15 fokban konkrétan eljegesedik belül, és az már elég cikornyás, hajszárítóval biztosan nem jut ki az ember a szokott ideje alatt a lakásból), de egy most cserélt elég drága ajtóra nem akarnék a jószándékú, de ronda kategóriába minõsíthetõ házi készítményeket applikálni, azért kérdeztem, hogy hátha van valami pofásabb megoldás. Egy megoldást amúgy nem írtál, pedig az tán a legkorszerûbb, belül max 5 fokkal többet tartani, mint a külsõ hõmérséklet. :D Azért úgy látom, egy réteg ajtó (értsd, nincs két ajtó, közte fél méter levegõ) a technika mai szintjén megoldhatatlan feladat, hiába volt igen drága, csurognak belül az ablakai. Is.

Edited by Ernest, 2012 október 28. - 15:22.


#729 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 28. - 16:09

Azért úgy látom, egy réteg ajtó (értsd, nincs két ajtó, közte fél méter levegõ) a technika mai szintjén megoldhatatlan feladat, hiába volt igen drága, csurognak belül az ablakai. Is.


Azért ez furcsa... nekem még sose volt ilyen panaszom, nem is hallottam ilyenrõl. Igaz, nem fûtöm az elõszobát...

A probléma nyilván abban gyökerezik, hogy belül meleg van, a meleg levegõ páratartalma magasabb, és ez a pára a zárban, ami egy jó hõvezetõ anyagból van és a külsõ térrel érintkezik, kicsapódik. Adódik a következtetés, hogy két dolgot tehetsz, vagy légmentesen lezárod a belsõ kulcslyukat (pl. egy darab szigszalaggal), vagy megfordítod a levegõ áramlásának irányát, mondjuk egybenyitod az elõszobát egy kéményes helyiséggel, ahol a kémény kifele húzza a levegõt.

#730 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 28. - 16:48

Kis lakásnál és átlagembereknél (értve, megfelelõ számban Brown-féle mozgást végeznek) nem tudom az elõszobát szeparálni hõlépcsõnek. A konyhának meg például ajtaja sincs.

#731 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 29. - 18:10

Kis lakásnál és átlagembereknél (értve, megfelelõ számban Brown-féle mozgást végeznek) nem tudom az elõszobát szeparálni hõlépcsõnek. A konyhának meg például ajtaja sincs.


Egy ajtó nem drága pedig... és akkor nem lesznek kaja szagúak a ruhák.
Na mindegy. Ragaszd le egy darab szigszalaggal, és jézus.

#732 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 29. - 19:13

Mi szüntettük meg az ajtót. :D

#733 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 29. - 20:18

Mi szüntettük meg az ajtót. :D


Hiba volt. ;-)

#734 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 25. - 18:40

Halljátok a mûanyag ablak kontra gázmûvek sztorit a híradóban? :D

#735 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 25. - 19:08

Éppen nem. Mi a lényeg?

#736 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 25. - 19:41

Elzárták a gázt egy buzi nagy házban, arra hivatkozva, hogy a mûanyag ablakokra cserétõl levegõhiányos lett a lakás, és életveszélyes gázkészüléket üzemeltetni. Mármint azokoban a lakásokban, ahol nem építettek be az ablakcsere miatt szellõzõt.

#737 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 25. - 20:00

Háát, ha megeszi a levegõt a készülék, szuszoghat az ember fia/lánya nem jut neki. Úgyhogy ez alattomos tud leni. De az ördög ugye a részletekben lakik.

#738 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 25. - 21:42

Elzárták a gázt egy buzi nagy házban, arra hivatkozva, hogy a mûanyag ablakokra cserétõl levegõhiányos lett a lakás, és életveszélyes gázkészüléket üzemeltetni.


Fura, általában beérik annyival, hogy kitépik a mûanyag ablakból a gumiszigetelõt, hogy húzzon egy kicsit a cúg az ablakszárny mellett...

Amúgy az exfõnökömnél volt ilyen haláleset. Századfordulós ház, mûanyag ablak, motoros redõny, pasas a fürdõkádban lubickolt a calor-2 mellett, közben a csaj bedurrantott a kandallóba... és a kandalló kéménye volt az erõsebb. Mire a csajnak eszibe jutott, hogy de sokáig pancsizik a koma, már mausztót volt.
Szóval azért vigyázni a nyílt égésterû készülékekkel...

#739 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 26. - 7:42

Legolcsóbb mûbizonylatos légbevezetés:

120-as koronafúró a vateáról -4500

Aereco EFT-026 légbevezetõ (35-70m3/h), mûbizonylattal,10 970 ft

Aereco aird 1304 teleszkópos levegõcsõ 1990 ft(kiváltható egy db 100-as klotyócsõvel.

Aereco AEA 778, külsõ rovarhálós légrács, 3140 ft

fontos mûbizonylatot kérni, mert csak azzal együtt veszik át a gázosok, hiába gyári.

#740 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 28. - 14:40

:) Úgy tűnik, hogy a villanyszerelő szaki, akit találtam, jó választás volt (ár-érték arány korrekt). A parkettások most dolgoznak. A festőket sajnos ismerem, szóval benne van a zabszem a fenekemben, hogy mit alkotnak és mennyi idő alatt. Ha lenne időm és energiám, nem paráznék, mert nem bonyolult dolog, csakhogy... Van esetleg valakinek tapasztalata fűrészporos festék használatáról?

Edited by Eva, 2013 május 28. - 14:44.


#741 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 10. - 14:08

Sziasztok! Megpróbálom értelmesen összeszedni a kérdésemet :) Üvegpolcozásról lenne szó gipszkarton falak közé. Gipszkartonból készült dekorfal,benne 8cm mély és 28cm széles "beugróval",ahova üvegpolcot szeretnék. De! A gipszkartonhoz fémváz lett beépítve,amit a fúró nem visz át,ezért a 2 belsõ tipli már nem megy be teljesen a falba. (1 polcot 4 polctartó gomb tartana a rövid oldalakon.) A gipszkarton tiplik eleve nagyok és hosszúak,viszont ehhez a kis 8x28as üveglaphoz nem tudom kell-e ekkora,hiszen nem szakadna ki a fal a súlyától.Vagy a 2 belsõ tartót tegyem át a hátfalra,megáll úgy is?