Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Tenyészpatkány - Miért olyan aranyosak?


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
213 válasz a témához

#1 Száva

Száva

    Csikó

  • Fórumtag
  • 66 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 26. - 14:04

Nekem van itthon egy néhány hónapos albínó tenyészpatányom, egyszerûen ennivaló! Posted Image Ha gondoljátok, majd képet is teszek be Posted Image A patkányoknak is jár egy külön topic! Posted Image Még mielõtt jönnének az elõítéletek közölném, hogy nem harap, rendkívûl szelíd, és kéretik nem összekerni a vándorpatkánnyal. Posted Image Ha gondoljátok mesélhetek róla pár szót, vagy ha van még valaki, akinek szintén tulajdonában van pár ilyen édes állatka, az megoszthatná tapasztalait Posted Image Nah, ennyit bevezetõnek, kezdõdjék a vita! Posted Image

#2 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 26. - 15:47

[QUOTE]Eredeti szerzõ: Száva:[QB] Nekem van itthon egy néhány hónapos albínó tenyészpatányom, egyszerûen ennivaló! Posted Image Ha gondoljátok, majd képet is teszek be Posted Image A patkányoknak is jár egy külön topic! Posted Image Még mielõtt jönnének az elõítéletek közölném, hogy nem harap, rendkívûl szelíd, és kéretik nem összekerni a vándorpatkánnyal. Nálad pont jönnek az elõitéletek, mi bajod a vándorral?

#3 Száva

Száva

    Csikó

  • Fórumtag
  • 66 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 26. - 17:27

Posted Image Nekem semmi.De például az terjeszti a pestist, és elég ronda híreket hallottam róla...

#4 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 26. - 19:28

Szia Száva!Nekem is volt egy régen, csak nem albínó, hanem csuklyás, ennivaló jószág volt, csak sajnos már elpusztult öregségben. Teljesen szobatiszta volt és odajött ha hívtam:)

#5 Száva

Száva

    Csikó

  • Fórumtag
  • 66 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 26. - 19:55

Édi lehetett Posted Image Azt hallottam, egy patkány 7-8 évig él, nem tudom mennyire igaz a hír, tudnál errõl modani valamit?

#6 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 26. - 22:13

Én 4-rõl tudok, de az enyém 2 évesen ment el, már teljesen õsz volt, de azt hallottam 4 évig élnek kb.

#7 Száva

Száva

    Csikó

  • Fórumtag
  • 66 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 26. - 23:20

Ahha, értem...Hát ez szomorú Posted Image Alig lesz velünk pár évet...Inkább ne gondoljak a jövõre...Örüljek annak, hogy most milyen édes.

#8 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 26. - 23:28

Képet róla!

#9 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 27. - 10:10

Én is boldog tulajdonosa voltam négy csuklyás példánynak, amibõl 2 már nálam is született.( Ez nem nagy érdem, ha figyelembe vesszük, hogy igen szaporák, havonta akár 10-15 bébivel is elõrukkolnak, ha tehetik!) :D Ami az életkorukat illeti, általában 2-3 évig élnek az ilyen "laborpatkányból" házikedvenccé avanzsált példányok. Sajnos legtöbbjüket valamilyen daganatos betegség viszi el, genetikailag hordozzák már a daganatos megbetegedésre való hajlamot, köszönhetõen a hosszú évekig kísérleti alanyként nevelt õseiknek.A vándorpatkány ennél jelentõsen hosszabb életû lehet, akár 5-7 évet is elél, viszont nehezebben szelidíthetõ és hozzájutni sem egyszerû.

#10 Paris

Paris

    Csikó

  • Fórumtag
  • 602 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 27. - 12:01

Száva, Lombardo: tudnátok mesélni róluk? Mivel töltik a napjaikat, szoiktak-e játszani, ilyesmik... Posted Image Mindig meg tudnak döbbenteni a különféle kisállatok a játékosságukkal.

#11 Száva

Száva

    Csikó

  • Fórumtag
  • 66 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 27. - 21:54

A napját mivel tölti? Azzal, hogy alszik:))Már olyan nagyra nõtt, hogy nem fér be a házába, úgyhogy inkább kint alszik a terárrium sarkában. Este meg beindul, és állandóan hangos zajjal járnak a játékai... Fel a lakhelyére, le a lakhelyérõl, ettõl a kis kuckó megbillen, és állandóan puffanásokat halhatunk, meg az ugrálásaival járó koppanásokat:)Egyébként ha kivesszük hihetetlenül aranyos, végigrohangál a kezeden(jól végigmar párszor), aztán megáll szaglászni, a napja hatalmas részét ezzel tölti. Megdermed, és jár az orra... Egy tündér!! Na meg állandóan mosakszik:))

#12 Száva

Száva

    Csikó

  • Fórumtag
  • 66 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 27. - 22:32

Na itt van néhány kép a kis tüncirõl Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image További képek: kep.tar.hu/csengig

#13 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 28. - 9:44

Az én kis kedvenceim nagyon aktív életet éltek, nem aludták végig napjaikat.Egy nagy ketrecben laktak, amit kisebb dzsungellé rendeztem be nekik és nagyon élvezték. Naphosszat rohangáltak egyik zugából a másikba és hurcolták a különbözõ csemegéket a rejtekhelyeikre. Voltak olyan helyek, ahol egész kis éléskamrát alakítottak ki maguknak. Ezeket persze ketrectakarításnál kénytelen voltam felszámolni, így kezdhették elõrõl. :D De legaranyosabbak akkor voltak, mikor hazaértem. Tudták, hogy akkor jön a szabadság, ki lesznek engedve és ilyenkor beültek szépen egymás mellé abba a sarokba, ahonnan odaláttak felém és kis kezeikkel markolták a rácsot és vártak a sorukra. Nagyon helyesek voltak a kis rabok! Posted Image

#14 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 28. - 21:16

Nagy mázlisták vagytok, mert én már évek óta küzdök, és anyám hajthatatlan Posted Image ! 3 éve kinéztem egy szürke-kékszemût, de csak a szívemet fájdítottam Posted Image . Amit írtál, Lombardo, az naon édi Posted Image !!!!!!!!!

#15 Száva

Száva

    Csikó

  • Fórumtag
  • 66 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 28. - 21:23

Patkányka is csak véletlenül került hozzánk...Öcsém beleszeretett egy fekete kutyuba, és apa ahelyett hozta...Hát mondhatom se kutya nem volt, se fekete...De nagyon megszerettük Posted Image

#16 Száva

Száva

    Csikó

  • Fórumtag
  • 66 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 20. - 21:12

Szerintetek van olyan, hogy egy patkány nem fér be a házába?Furcsa, de néha még bemegy, legtöbbször azonban kinn alszik...

#17 Barackvirág

Barackvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 607 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 3. - 17:57

Nekem is van egy pateszom, aki a Tutyi névre hallgat. Tavaly ilyenkor került hozzám, azóta nagyon jól megvagyunk így együtt. Imádnivaló, bár szerintem kórosan félõs, viszont kíváncsi is, néha nem tudja, h megnézze-e azt a dolgot amit akar, vagy nem...Egy kérdés: a pateszok szoktak valamilyen hangot kiadni, mint pl egy tengerimalac vagy csincsilla? Mert én eddig csak egyszer hallottam megszólalni, akkor is csak ennyit, h CÍÍÍN!

#18 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 25. - 18:04

Sziasztok!Tenyészetemet felszámolom és inkább szeretõ gazdikhoz adnám a kis rémeket, mint.....Két arany patesz nõstényt és még pár csuklyást és albit ajándékoznék el. Nem kézhez szoktatottak és ne is picik!Érdeklõdni: 06-70-362-7201Budapest

#19 Trudi

Trudi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 106 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 21. - 13:18

Sziasztok!Nekem van 3 patlányom, nagyon aranyosak, nem harapnak, játékosak... :)Két albínó (egyik lány, másik fiú) és egy foltos lány!Az egyik lány tegnap szülte meg 9 kölykét, viszont nekem "nincs szükségem" rájuk, túl sokan lennének, ezért eladom õket:(a többi a kisállat bazárban, szerk. Ilusta)

#20 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 22. - 8:52

Hali kedves pati-barátok! Nemrég két picúr csupasz patkánnyal lettem gazdagabb :D . Szivesen olvasnék tanácsokat a tapasztaltabbaktól. Van még valakinek patija?

#21 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 22. - 14:44

Hali kedves pati-barátok!
Nemrég két picúr csupasz patkánnyal lettem gazdagabb :D . Szivesen olvasnék tanácsokat a tapasztaltabbaktól. Van még valakinek patija?


A Rákóczi utcai Mg-i boltban lehet kérni tanácsot erre vonatkozóan. :dev: :D :D

#22 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 22. - 17:17

A Rákóczi utcai Mg-i boltban lehet kérni tanácsot erre vonatkozóan. :dev: :D :D


Ellene vagy mellette? :dev: :gm: :D

#23 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 25. - 9:19

Viccesek vagytok :dev: . F szerinted ha bemennék a boltba meg tudnák mondani, hogy mennyi mogyit, magot, pisztáciát ehet egy patkány? Mert egyik helyen azt olvastam, hogy nem kaphatnak sokat, mert mindenféle nyavalyája lehet az ilyesmiktõl, ellenben a spec pati eledel amit vettem az tele van olajos magvakkal

#24 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 25. - 10:32

Ellene vagy mellette? :dev: :gm: :D


Ez a bolt egy növényvédõszer bolt! :gm: :kir:

#25 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 1. - 9:26

Patkányosok? Sehol senki :hu: ?

#26 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 22. - 9:53

Még mindig senki? :rolleyes:

#27 Barackvirág

Barackvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 607 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 15. - 20:02

Felélesztem a helyet. :) Nekem két leányzóm van, Mangó és Babzsák. Nagyon okos, kedves jószágok. Sokat szoktunk sétálni menni, van kis hámjuk. Beleteszem õket a bicikli kosarába, ott utaznak. Jönnek velem horgászni is a tavunkhoz, ott nem zavarnak senkit. Nagyon szeretnek szaladgálni, pattogni, de igazán akkor boldogok, ha felmászhatnak a nyakamba és ott szunyálhatnak. Majd teszek fel képet, csak nem mûkszik az oldal, ahol a képeket tartom róluk.

#28 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 7. - 17:50

Akkor én is megosztom... ;) Gazdagabb lettem egy patkánnyal, egy tündéri fekete fehér kislánnyal! Jól érzi nálunk magát, sokat van kint, hamar barátkozott velem, rajtam is szeret idõzni. :) Tündéri... A zöldség félék közül miket ehet? Eddig sárgarépáról tudok és zellerrõl. Még vmi? Gyümölcs? Patkány és hozzá hasonló fajokhoz kitalált tápot kap még.

#29 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 7. - 22:01

Csuklyáspati? :) Mindent ehet, amit szeret. A pati mindenevõ. Ja, és tök gyorsan tanul. :)

#30 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 10. - 16:51

Olvastam elég sok cikket az etetésérõl. Sok dologra mondták, h csínján vele meg h betegség alakulhat ki egy két ételtõl, amiben sok a zsír, vagy a túl sok fehérje is árthat... Szóval! :) Ésszel etetem, de már sok finomságot kap. Tudom, h tipikus de a trappista sajtot különösen imádja, meg a szárított teljeskiörlésû kenyeret.

#31 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 14. - 9:45

Jó rég jártam erre. Képet nem tesztek be az apróságokról? Merénylõ, a joghurtot próbáld ki :D , az enyémek imádták, valami hihetetlen édesek voltak ahogy gyûrték be! Barackvirág, hol tudtál pati hámot venni? Hamar megszokták? Jajjj, irigy dög vagyok, úgy szeretnék megint patkányt

#32 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 14. - 12:07

Nekem is volt egy Zsebi babám. Amikor beállítottam a leányzóval, kb 18 évesen, apukám azt mondta mehetek a patkányommal együtt. Egy hét múlva már együtt nézték a tv-t. Kissé kalandos volt a szoktatása, ugyanis elsõ alkalommal megpattant, és befészkelte magát az ágy rugói közé. Iszonyat izgalmas volt éjszaka arra ébredni hogy a fejemnél szaladgál. És iszonyat rafkós volt. Csak addig nyúlt ki, amíg egy alkalmas pillanatban ki nem kapta a kezünkbõl a finomságokat. Aztán elkapódott, és pár nap alatt kezes is lett. Mindig a konyhaszekrény mögött ült, anyukám is nagyon szerette mert a porcicákat kikotorta onnan. Ha fõzött Zsebikém felmászott a lábszárán egészen a válláig és ott nézelõdött, meg az ablakpárkánynál a függönyön szeretett nézelõdni. Szóval imádta mindenki. Sok dolgon átesett, a farka vége is leszakadt egyszer, megfogtam és a kis hülye olyat rántott magán, hogy a bõr távozott a csontról. Gondolhatjátok, azt hittem szívszédülést kapok. Pár nap alatt leszáradt a csont is, és rövidebb lett a farka. Tényleg véletlen baleset volt, és Õ sem haragudott meg érte. Volt hogy apám totál megharagudott, mert ahogy fogalmazott krematóriumot csinált az ágy alá a szobában. Iszonyat szeretett kukázni, és a csirkecsontokat mind odahordta. Azért a harag csak színjáték volt apám részérõl. De volt velem a gimnáziumban is az órákon, a zsebemben meg az ingujjában aludt. Aztán lett egy rohadt nagy daganat az arcán, ami kitályogosodott. Az ujjam belefért olyan nagy lyuk volt a fejecskéjén. A doki flucinárN-t írt rá, és mondta ha nem lesz jobban vigyem vissza. Na azt a hetet végigbõgtem. MÁr nem laktam otthon, éppen terhes voltam a nagylányommal ekkor. Anyósom az akkori gyermekgyógyász szakember állandó telefonkapcsolatot tartott az állatorvos kollegával, teljesen kétségbe volt esve, hogy elvetélek. Aztán egy hét múlva Nekem kellett bevinnem altatásra. Ki is küldtek. Aztán olyan sokáig sirattam, hogy akkori párom már azzal fenyegetõzött, átköltözik a másik szobába ha még egyszer a fülébe folyatom a könnyeimet éjszaka. Még álmodtam is vele. Csak két évet töltöttünk együtt, ennek is a végét már szinte csak a szüleimmel, de ha rágondolok, a mai napig fájdalmas a hiánya. Olyan édes, szeretetteljes kis állatka volt. Sajnos fényképem nincs róla, de egy nagyon kedves csukjás kislányka, édespofa értelmes szemecskékkel. Hát ilyen volt az én Zsebi babám.

#33 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 14. - 12:45

Történt a patkuszkámmal egy hatalmas baleset... :( :( Annyira bûntudatom van, egy percre nem figyeltem és a fejét landolt egy könyv. És annyira rosszul ütötte, h valószínûleg eltört az orra... Tegnap este történt ez. Azota az orrából megpróbáltam az alvadt vért kimosogatni. Most már egész csendesen veszi a levegõt. Látszik, h fájdalmai vannak. Sajnos az itteni állatorvosok nem foglalkoznak ilyen kistestû állatokkal... A nyíregyházi klinika ami a legközelebb lenne pedig anyagilag most nagyon nem megoldható. :( Látszik még az is rajta, h mintha jobbra el lenne ferdülve kicsit a pici orra. :nem: Annyira imádkoztam, fent voltam egész éjjel, h élje túl! Szerencsére ma már kicsit mozgékonyabbnak nézett ki, bújt is hozzám ahogy kinyílt a ketrec ajtó. Még annyi kérdésem lenne, h a patkányoknak az alsó és felsõ metszõ fogai össze érnek -e? Látom, h letört a felsõ foga. Szerencsére csak a hossza, tehát jobb esetben ez visszanõ. Az alsók viszont... mintha kicsit távol lennének a felsõtõl. Vagy most nekem furcsa így... Sajnos nem tudom. Tegnap nem intenzíven, de sokáig vérzett. Orra, szája. Mozgatni mozgatja az állkapcsát. Meg próbált úgy ma már tisztálkodni is, de természetesen bágyadt... Szerintetek, h segíthetnék még ezen kívül? Látszik a kis fején, h meg van duzzadva...

#34 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 14. - 13:45

Azota felhívtam 3 állatorvost is, ezekbõl az egyik a klinika volt... Sajnos senki semmit nem tud érte tenni, azt mondták, h várjak, mert elég kis öngyógyuló állatkák! És h most enni inni úgy sem fog, meg a vér miatt mert az orrán száján is jött, ne is igyon. Várjak még hátha kitisztul magától, de mondták, h ha nagyon szenved vigyük el és elaltatja... :(

#35 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 15. - 9:45

Jaajbasszus, kitartás a paticseknek!!! Én is anno az állatkórházba hordtam õket mikor betegek voltak (sajnos késõbb kiderült, hogy csak letelt az idejük :ang: ), kimondottan patkánnyal nagy tapasztalatuk nem volt, de próbáltak segíteni, kaptak bõr alá antibiotikumot, vitamint, étvágyfokozót, stb. Tuti nincs kisállatos rendelõ nálatok? A fiatal dokiknak csak kell legyen gyakorlata ilyen apróságokkal, általános gyógyszereket kapnak, csak mini adagban, mini tûvel De tényleg hiperszívósak, ami magától meg tud gyógyulni, az egy patin simán meg is gyógyul! Fiatal patin meg pláne, szóval kitartás! Még eszembe jutott a kedvenc kaják közül a fõtt tészta, meg a fõtt hús, ez még puha is és könnyen rágható. A fogai nõnek, ha nem mozognak, akkor minden ok- szerintem Ó, Zsebivel lett még egy pati-barát :) . Nekem is rettentõen megmaradt rossz emléknek amikor elmentek, hihetetlenül hozzánõnek az emberhez.

#36 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 16. - 9:39

Jó hírek! Javulgat az állapota, tényleg azota minden éjszaka felkeltem többször, h ránézzek. A kicsi fején még látszik, h meg volt ütve, meg a bal szeme váladékozik, és néha kicsit alvadt véres is reggelre. :( De jobb a kedve, pépesen adok neki zellert, almát meg répát együtt. Jó erõs zöldség illata révén a kis törött orrával bizti megérzi, de csak az ujjamról hajlandó enni, szóval etetgetem. Egyenlõre sok küszködéssel, de ráfanyalodott, csipegetett egy kicsit. Tegnap este már ivott is magától a kis itatójából! Ennek is nagyon örültem. Ha kinyitom az ajtót egybõl odabújik hozzám és próbál játszogatni a pulóveremben, h bujkál össze vissza. :) Hát egyenlõre ennyi! Majd írok még... Lótusz! Köszi, kitartás az látszik rajtam, anyumban is és a Patkuszkámban is. :) Mellesleg pár hete sikerült neki nevet adnom: Süti. :) És a fõtt tészta jóó! Köszi a tippet!

#37 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 16. - 15:36

Nekem imádta a forralt meleg tejet mézzel keverve. A vége felé már én is pépeset adtam, mert az an nagy ótvar daganat megtámadta a rágóizmait is. Csak lefetyelni tudott a drágám. Aztán a párom hozott másikat pár hónap múlva, képtelen voltam elfogadni. Rejtélyes módon elpusztult a teraszon egy hét múlva. :eek:

#38 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 18. - 17:20

Azt hittem, h a nehezén már túl vagyunk... :( De ma hazajöttem és nagyon furán veszi a levegõt. Tegnap már fõtt répát csipegetett, pihizett, kicsit mozgolódott, de most... Az száján veszi és az orrán pedig kifújja a levegõt. Fecskendõvel itattam vele egy kis kamillát. Ráadásul néztem, h ugyebár a levegõ vételnél jól belelátok minden erõfeszítés nélkül a szájába. A felsõ foga elég gyorsan nõ. Viszont az alsó is és... eléggé túl fog nõni ahogy néztem, ez is aggaszt.

Edited by Merénylõ, 2010 október 18. - 17:53.


#39 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 18. - 19:29

Nem sikerült megmenteni... :( :nem:

#40 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 24. - 10:02

nem néztem be pár napig :( szegény pató