Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kehesség


  • Please log in to reply
738 válasz a témához

#721 tetke

tetke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 213 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 26. - 19:21

Én most egy siker történetet szeretnék veletek megosztani.Annyi szomorúság van a kehes lovak körül.Jöjjön most egy kis bíztatás minden kehes ló tulajdonosának.

 

Ha a topik első oldalára visszatekertek , akkor láttok tőlem már 2002-2003 is írást egy kehes lóról .Én erről a lóról szeretnék beszélni nektek ő jelenleg 23 éves. A múlt évben még helyezett voltam vele díjugratásban. Kb 14 éve diagnosztizáltak nála 2.fokó kehességet határon a 3.fokkal.Első évben még kapott gyógyzseres kezelést utána viszont orvosi javaslatra a hangsúlyozom díjugrató lovamat ridegtartásba raktam.Saját lovardám van így megtehettem,hogy a ló teljesen ridegbe kerüljön almozás nélkül (a -20C-ban is alom nélkül a díjugrató verseny ló) és természetesen vizezett takarmány stb. (persze azt is tudom,hogy tényleg vízezve van a takarmány és nem csak azt mondja a lovász).Jelentem működik. Igen, lehet egy lovat 14 évig tűnetmentesen tartani,versenyeztetni gyógyszerek nélkül csak és kizárlólag azzal,hogy megteremtjük az ideális szabad tartást. Nem mondom,amikor az istállót megépítettük sok időt vett el az,hogy úgy legyen betájolva ,hogy télen se kelsen almozni,de teljesen nyitott legyen az istálló.Nem kell luxus körülményekre gondolni, sőt. Nem reklámnek szánom,de itt találtok képet a ridegtratásos részről is:

 

www.tetriszlovarda.hu

 

Higgyétek el nagyon sokat számít az ,hogy hol tartjátok a lovat(boxban vagy ridegben).Azért kevés lovas mondhatja el magáról ,hogy a 15 éves lova egészséges.Az én lovam közel 15 éve beteg tüdővel él és immár 23 éves.


  • mi.kinga, N.C. és fafaragó kedveli

#722 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 26. - 19:56

Köszönöm a gyors válaszokat nyergelve már vagy egy hónapja nem volt,most vissza álltam fűszénára,de holnap azért megmutatom a dokinak



#723 mi.kinga

mi.kinga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 867 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 27. - 11:05

Én most egy siker történetet szeretnék veletek megosztani.Annyi szomorúság van a kehes lovak körül.Jöjjön most egy kis bíztatás minden kehes ló tulajdonosának.

 

Ha a topik első oldalára visszatekertek , akkor láttok tőlem már 2002-2003 is írást egy kehes lóról .Én erről a lóról szeretnék beszélni nektek ő jelenleg 23 éves. A múlt évben még helyezett voltam vele díjugratásban. Kb 14 éve diagnosztizáltak nála 2.fokó kehességet határon a 3.fokkal.Első évben még kapott gyógyzseres kezelést utána viszont orvosi javaslatra a hangsúlyozom díjugrató lovamat ridegtartásba raktam.Saját lovardám van így megtehettem,hogy a ló teljesen ridegbe kerüljön almozás nélkül (a -20C-ban is alom nélkül a díjugrató verseny ló) és természetesen vizezett takarmány stb. (persze azt is tudom,hogy tényleg vízezve van a takarmány és nem csak azt mondja a lovász).Jelentem működik. Igen, lehet egy lovat 14 évig tűnetmentesen tartani,versenyeztetni gyógyszerek nélkül csak és kizárlólag azzal,hogy megteremtjük az ideális szabad tartást. Nem mondom,amikor az istállót megépítettük sok időt vett el az,hogy úgy legyen betájolva ,hogy télen se kelsen almozni,de teljesen nyitott legyen az istálló.Nem kell luxus körülményekre gondolni, sőt. Nem reklámnek szánom,de itt találtok képet a ridegtratásos részről is:

 

www.tetriszlovarda.hu

 

Higgyétek el nagyon sokat számít az ,hogy hol tartjátok a lovat(boxban vagy ridegben).Azért kevés lovas mondhatja el magáról ,hogy a 15 éves lova egészséges.Az én lovam közel 15 éve beteg tüdővel él és immár 23 éves.

Még sok-sok egészséges évet kívánok neki! :ang:  Jelenleg Neno is úgy néz ki, hogy jól van most már. (kop-kop-kop) Eddig szinte ridegben volt (egyedül ítéletidőben voltak istállóban, de akkor is szabad ki-be járással, csak annyit csináltunk, hogy kinyitottuk az istállót. Vagy bemennek, vagy nem. Naponta mozgatom, játszunk, jó kedve van. A kondija nulla, egyelőre hamar kifárad (Jámbi is kis fejtekerős legelőrotyó után szuszog, régen voltak rendesen elővéve) Ülni nem ülök rá, először földről szeretném, ha jobban bírná a mozgást. Futószáron sok ügetés, lépés és ha ő is szeretné, akkor vágta. Persze, hogy szeretné :) Megy ám a fejtekerés, bakolás, rodeózás. Akkor kicsit meg kell állni, hogy kifújja magát, és szépen megy tovább. Munka végén van egy-két köhögés, de inkább prüszköl és akkor folyik az átlátszós, néha fehéres váladék. Van, hogy jobban megindul, akkor folyamatosan jön belőle. De a tüdeje nem zörög, szépen ürül mozgás hatására a cucc. 



#724 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 27. - 20:06

Ma hívtam a dokinkat délelőtt ,hallom a hangján hogy vagy aludt vagy részeg :gm: Nem ér rá csak hétfön megnézni...Mindeggy befogok úgy is járatni kell átmegyek a szomszéd faluba hátha otthon lesz a másik orvos.Otthon volt épp öltönybe indult valahová ,még csak rá se nézett ha nem közölte hogy ki az ügyeletes...Haza félá megállok a cigánynál hátha tud valami okosat mondani....-Te nem csípte ezt meg valami ,vagy szúrta meg?Mondom nem tudok róla meg nem is látok sebet ...Erre bebújik a ló hasa alá :wot: tapogatja neki nyomkodja,majd majd egyszer csak megszóllal na itt van valami ...és ki vesz egy kullancsot... :smile2: Azt hiszem a tisztelt doktor úrak sokat tanulhatnának tőle ha mást nem ,hát lószeretetet :rockon:   



#725 tetke

tetke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 213 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 29. - 12:42

Fafaragó

 

Na ez szuper.A régi öregek jobban értenek a lovakhoz minta dokik és lelekesebbek is.Elvégre a cigányoknak mindig voltak lovaik.

 

mi.kinga

 

A mozgás nagyon fontos.Akkor tud csak rendesen örülni a váladék.Jobbulást neki is.


  • Kaiser és fafaragó kedveli

#726 LiXa

LiXa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 95 hozzászólás

Közzétéve 2015 november 18. - 15:03

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Van valakinek ló inhalátora? Amennyiben jelenleg nincsen rá szüksége, és bérleti díj fejében kölcsön adná 2-3 hónap erejéig, annak nagyon hálás lennék. 20 éves asszonykámnak kéne egy kúra erejéig.

Előre is köszönöm ha bárki bármit tud mondani. :)



#727 Ékszerész

Ékszerész

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 13 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 12. - 13:08

Sziasztok! nemél ez a fórum??? 



#728 Ékszerész

Ékszerész

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 13 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 12. - 13:12

Ajánlani szeretném egy ismerősömet,aki lómeditációval foglalkozik. Szóval amolyan természetgyógyász módszerrel gyógyítja a lovakat.van amikor az segít.

Ha van beteg lovad, és úgy gondolod,nem viszed (már több) orvoshoz, keresd Jánost: janiq53@gmail.com



#729 Annamari

Annamari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 81 hozzászólás

Közzétéve 2016 augusztus 24. - 15:18

Sziasztok! Valaki próbált már gyógynövényeket kehesség tüneteinek kezelésére, és ha igen, hatékonynak bizonyultak?

Köszönöm



#730 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2016 augusztus 24. - 18:09

Igen. Igen.



#731 Annamari

Annamari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 81 hozzászólás

Közzétéve 2016 augusztus 25. - 7:10

és mi az , ha nem titok? Nem súlyos kehességről van szó, ha sokat áll a beállóban a szénában akkor előjön most már kint etetjük így jobb, terhelésre nem rosszabbodik, viszont a néha előjövő tüneteket enyhítenénk, ha lehet. Köszönöm



#732 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2016 augusztus 25. - 7:32

Lóherba köhögős keverék. http://www.rozsahegyikft.hu/

Félrideg tartás.

Kint etet.

Szénát nedvesít (pormentesít).

Rendszeres mozgás.



#733 Panka21

Panka21

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 206 hozzászólás

Közzétéve 2016 szeptember 3. - 11:04

Mi szénát állatorvos tanácsára áztatjuk, mert a vizezés nem elég, a benne levő penészgomba spóráit kell belőle kiáztatni. Minimum egy óra áztatás kell. Szalma helyett forgáccsal almozunk neki. Félrideg tartás. Nekünk gyógynövény nem is kell. :) Teljesen tünetmentes.



#734 Monda

Monda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 231 hozzászólás

Közzétéve 2016 szeptember 5. - 12:27

Sziasztok!

Nem hittem volna,hogy egyszer ideírok..de tapasztalatokra lennék kíváncsi a lóinhalátorral kapcsolatban. Aki használ,elírná a tapasztalatait vele? Minden infó érdekelne. Mennyit használta,mit rakott bele,adott-e hozzá még valamit a lovának,sikerült-e tünetmentesnek lenni stb. Sokat segítenétek,szinte semmit se tudok erről és nem is akartam :unsure:  Bocsánat,ha már volt róla szó lusta vagyok visszaolvasni :D

Előre is köszi :)



#735 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2016 szeptember 5. - 12:59

Canesta nevű fórumos társunk forgalmaz ilyet. Szerintem ő azonos  Zala Csava nevű trénerrel Alagon, tőlük vettem én is, ultrahangos készüléket Írországból, FlexiNeb a neve. Ez már évekkel ezelőtt volt, árat tőlük kellene kérdezni. Itt a fórumon már nemigen találkozni vele, de Alagon, vagy a lóversenyes honlapokon megtalálod. Én nagyon elégedett voltam vele, gennyes orr/arc/homloküreg gyulladás miatti műtét után használtam hosszabb ideig, csak sóoldattal. Mivel feltölthető akku van benne, nem vagy konnektorhoz kötve, nem kell kikötni a lovat a használat alatt, jártathatod közben. Napi 20 percet használtuk, utána megmozgattam, jól ürült a váladék. Kehességnél is érdemes az ultrahangost használni, mert a porlasztás foka perdöntő abban az értelemben, hogy a tüdőhólygocskákba milyen mélységig jut be a gyógyszer. Van ennél is profibb, de nekünk ez jól bevált. Először bedobtam egy kis nyalánkságot a maszkba, hogy ne tiltakozzon az orrára húzott ketyere miatt, aztán már nem volt gond az elfogadással.

 

21052013400_01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 


  • Kistáltos és Monda kedveli

#736 Monda

Monda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 231 hozzászólás

Közzétéve 2016 szeptember 6. - 13:46

hmm köszönöm! Elég komolynak tűnik :D Egyenlőre kaptunk kölcsön egy ennél szerényebbet,már csak a maszk hiányzik.Remélem nekünk is beválik,eddig jókat hallottam róla...


  • fafaragó kedvelte

#737 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2016 szeptember 11. - 14:50

Kétségbeejtő,milyen gazdák vannak. Van itt egy lovacska nem messze tőlünk, elég az, hogy megvették ide,ahol tudják,egy hét eső nélkül és iszonyatos por van. Nem tudom, tudták-e,kehes a lovacska,de nekem első nap feltűnt, hogy furán veszi a levegőt. 

Azóta hajnalonként arra ébredek, szinte okádik a kis ló, szörnyű hallgatni, főleg, hogy azt nézem,az enyémek köhögnek-e.

Nagyjából semmit nem tesznek érte,na de mégis, kapott szteroidot, amikét napig hatott. 

Ja,meg locsolják  szénát... és közben szívja a port az útról. :(


Edited by Kistáltos, 2016 szeptember 11. - 14:50.


#738 xabina33

xabina33

    Új vendég

  • Új tag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2020 július 18. - 19:34

Sziasztok. Nekem is allergiás a lovam, föleg ammikor nagy meleg van akkor nehezen veszi a levegöt meg az oldala is jár, sajnos nekem a gyogynyövények nem használt pedig már mindegyiket kiprobáltam kénytelen voltam a diprofrostot beadatni neki. Remélem már csak jövöre kell beadatnom neki. Valaki használta ezt az injekciót??

Edited by xabina33, 2020 július 18. - 19:38.

  • Kaiser és xabina33 kedveli

#739 Kaiser

Kaiser

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2020 július 31. - 18:11

Szia!
Mi lovunk is allergias.
Neki sem valtak be a gyogynovenyek,csak tovabb romlott az allapota.
Sajat kaszalasu mindig eso mentes szenank volt.
4 eve ido elott elofogyott.szomszed varosbol vettunk par balat.es lass csodat,egesz myaron jol volt.pedig mar az altatas is felmerult.
Azota ugy vesszuk akkar 40 kmrol is. Nekunk ez bevalt.probald megkeresni a kivalto okot. Minden nap ird le mit evet,milyen ido volt es a legzese. Ez sokat segit.
Dokitol hallottam masnak is a szena valtas jott be.