Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Nyulak


  • Please log in to reply
1561 válasz a témához

#41 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 8. - 18:34

Ha nem, hát nem. Inkább nem kockáztatok, nehogy egy õrjöngõ vadnyúl legyen ebbõl az édes kis vacakból.

#42 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 8. - 20:05

Az én nyuszikám (sajnos a másik idõközben meghalt) is baknyúl, néha üldözi a kutyákat a szerelmével, de nem túl intenzíven, évente 1-2 hétig. A rágcsálással egyáltalán nincs probléma, pedig bent van a lakásban. Szerintem, ha van rágnivaló fája(lehetõleg kérges faág) és egész nap van elõtte széna, akkor azt rágja. Szénából úgyse tud túl sokat enni...

#43 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 8. - 21:17

Az enyém is lakásban van, érdekes módon a fa bútor nem kell neki, pedig ott van ahol õ is. Csak a vékony dolgokat szereti: cipõfûzõ, kábel, cipõm pántja. Más bûnt még nem követett el. A lovas ruhákat érdeklõdve szaglássza...

#44 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 4. - 17:13

Szerintetek a nyulam hogy viselné egy kiscica társaságát?

#45 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 5. - 9:37

Mese:Annó régen, nagyon régen kiharcoltuk, hogy lehessen kiscicánk Posted Image Mivel ketten vagyunk testvérek így "természetesen" mindkettõnknek külön macs dukált... Korábban már sikerült egy pár papagájt becsempészni a lakásba /persze, hogy panel, nyolcadik emelet :D / és húsvét múltával egy hihetetlenül okos 'húsvéti'nyuszink is eszegette konyhánkban a meggyespitét Posted Image Nos hogy-hogy nem kisírtuk a macsokat, akik még 6 hetesek lévén anyjukat keresték, Virgonc nyulunk pedig úgy gondolta nem lehet hogy két nyávogó szõrgombóc kavarjon körülötte. Szépen terelgette nevelgette õket amíg meg nem nõttek a macsok és nem lette túlzottan szemtelenek.Valóság: ha nem túl idõs a nyuszi akkor bátran vihetsz mellé kiscicát. Ha kicsi a macs és emberhez szokott a nyusz akkor nem hiszem, hogy összeveszének csak eljátszogatnak szépen (kis fül rágcsálás, néhány fújás és persze eszement kergetõzés a lábak alatt Posted Image )Ha jól emlékszem nálunk ez volt Posted Image

#46 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 5. - 21:20

De jó, akkor gyorsan kell cicát szerznem, amíg fiatal a nyuszim! (fél éves)

#47 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 7. - 22:05

Szerintem az sem baj, ha idõsebbek.Nekem már nem fiatalok, de nálunk a macsek vadássza le a nyulat! (A macska ivartalanított nõstény, a nyuszi bak)Aztán néha fordul a kocka és a nyúl akarja megizélni a macskát....úgyhogy jól elkergetõznek... :D :D Én meg jól szórakozom... :D

#48 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 14. - 21:20

Megérkezett a macs a nyuszi mellé....remélem elviselik egymást!

#49 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 14. - 22:14

simán.... :D

#50 Degulo

Degulo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 306 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 24. - 7:22

Sziasztok!Segítségeteket szeretném kérni!Törpenyuszit szeretnék magamnak. Ha esetleg tudtok tenyésztõi címeket akkor szóljatok légyszi. Azért gondoltam tenyésztõre, mert az állatkereskedésekben általában felnõtt állatok vannak, vagy olyan körülmények között tartják õket, hogy szörnyû és persze rengeteg pénzt kérnek el. Köszi szépen!

#51 Degulo

Degulo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 306 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 2. - 7:34

Sziasztok!Megint itt vagyok. Vasárnap hazahoztam életem elsõ hollandi törpenyulát. Fekete-cser színû, 5 hetes nõstény. Csak még nincs neve. Lenne ötletetek?Sok mindent nem tudok még mondani róla, mert nagyon félénk, de azért napról napra bátrabb.

#52 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 2. - 8:17

Gratula a nyuszihoz!Nevet nem tudok javasolni, mi is órákig ültünk és bámultuk a nyulat, mire kitaláltunk valamit. Elõször Szemfüles lett, ma már csak Szemi. Nézegesd sokat, hátha eszedbejut valami Posted Image

#53 Degulo

Degulo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 306 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 2. - 12:02

Köszi!Én is ezt a praktikát próbáltam bevetni, hogy csak nézem, és nézem...De sajna semmi nem jut eszembe.

#54 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 4. - 13:46

Miért nem lehet Gratula?

#55 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 4. - 13:53

idézet:
Eredeti szerzõ: Degulo: hollandi törpenyulát. Fekete-cser színû,[/QUOTE]Gratulálok, vigyázz rá nagyon!! Posted Image Kérdés1: milyen a hollandi? Vagy sima törpenyusz, csak ez a hivatalos megnevezése?Kérdés2:Az milyen szín? Ami feketébõl átmegy rozsdabarnába?

#56 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 4. - 13:54

Van már neve? Valahogy csak hívjátok azóta... :rolleyes:

#57 Degulo

Degulo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 306 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 7. - 9:04

Sziasztok!Többféle törpenyuszi létezik. Õ hollandi törpe. Azt tudom ajánlani, hogy látogass el a [url="http://"http://www.torpenyul.hu-ra"]www.torpenyul.hu-ra[/url] és ott le van írva minden. Neve még nincs, de már körvonalazódik. Ami eszünkbe jut, úgy becézgetjük. És vigyázni fogok rá!!!Már barátkozik, de még mindig félék egy kicsit.

#58 Degulo

Degulo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 306 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 12. - 20:28

Megkaptam a nyuszi törzskönyvét. Február 4.-én született és Kákalaki Cherry Queen a neve.

#59 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 15. - 9:35

Degulo, honnan van a nyuszid? Egy kolléganõm szeretne törpenyuszit venni a gyerekeinek Húsvét elõtt, de nem nagyon talál normális állatkereskedést.

#60 Degulo

Degulo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 306 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 19. - 21:12

Zapolya!A torpenyul.hu-n találsz címeket, neveket!Én is itt találtam magamnak.

#61 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 22. - 10:54

Köszi, Deguló! Közben magam is rátaláltam a törpenyulas oldalra és továbbítottam a linket a kolléganõmnek. Van már nekik is nyuszijuk (féltörpe). Posted Image

#62 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 23. - 12:28

Meg nekünk is hozott húsvétra nyuszit a nyuszi. Pontosabban a lányomnak hozott egy szürke fülü-farku hófehér, sejtéseink szerint lány törpenyuszit. A keresztség alatt a Pihe nevet kapta (este majd iszunk rá áldomást Posted Image )Egyszóval, ha van tippetek mit lehet és mit nem ajánlott egy fiatal (talán 8 hetes?) törpenyúlnak adni, tanács, bármi... elõre is köszi!

#63 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 23. - 14:07

Szerintem már mindent adhatsz neki. Széna, nyuszitáp, nyuszimagvereék, hörcsögkeverék és egyéb nyusziknak gyártott finomságok. Vize mindig legyen.Naponta, ha tudsz adjál neki friss zöldet: saláta, gyermekláncfû(ezt imádják) leveshez vett zöldségek kidobandói (sárgarépa, karalábéhéj)alma,Nyáron szoktam tépni neki lucernát (nem túl sokat!)

#64 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 23. - 14:09

Most tudtam meg (innen a netrõl), hogy a nyulam fajtája: fehér hotot nyúl!Mintha a kereskedõ 5 évvel ezelõtt is ezt mondta volna, de ezt a nevet meg nem tudtam jegyezni! :D

#65 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 23. - 14:42

Az eladó azzal a tanáccsal engedte útjára a nyulat, hogy nem szabad neki vizet (???) és friss füvet adni... Almát is csak mondjuk kétnaposan...De kinyomtattam a törpenyulas honlapról a tudnivalókat majd otthon tanulmányozzuk.

#66 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 23. - 18:26

Ez én úgy tudom, hogy tenyésztõtõl függ. Van aki hozzászoktatja a nyulakat a vízhez és akkor mehet neki fû is víz is, van aki (sajnos) nem és akkor aztán csak egyszer adjál neki valami nedveset, egybõl hasmenése lesz. :(

#67 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 24. - 8:48

Tegnap kapott répát és almát is, ma raktam be neki reggel vizet... Nagyon izgulok. Létezik önitató nyulaknak Posted Image de csak pénteken lesz olyan amelyik jó nekünk.

#68 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 24. - 13:10

Ha véletlenül hasmenése lenne, akkor vedd ki gyorsan a vizet, és csak szárazat adj neki!!!Ha rendbe jött, próbálkozz újra! Posted Image hajrá nyúl!!! :D

#69 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 24. - 13:12

:D (remélem még meg lesz estére)

#70 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 24. - 16:37

Csak nehogy aztán belefulladjon a vizestálkájába... :rolleyes:

#71 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 25. - 9:43

Paint Horse! Jelentem, hogy Évának nem sikerült a nyuszit megbetegítenie a vízzel. Posted Image Él és virul, sõt, állítólag kiugrott a helyérõl, ami azért egy csodálatos dolog, mert õ nagyon picike, a "doboza" pedig magas. :confused: Nagyon édi, annyira bátor, hogy csak na! Posted Image

#72 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 25. - 9:47

Jelentem a nyúl nyert, túlélte a vizet Posted Image (pici lábasba raktam, hogy gond ne legyen), ma nem mertem betenni, du. veszünk önitatót és onnantól nincs már gond.Bár nem igazán értem, de valaki határozottan állítja, hogy nem adjunk vizet a nyúlnak , valaki pedig azt mondja, hogy folyamatosan legyen elötte víz :confused: . Szerintem csak annyit iszik amennyire szüksége van.Ja és tegnap szabadlábra tette magát, kiugrott az aquáriumból és randalírozott a szobában (de ezt csak hallomásból tudom), így délután fel kell mérni a károkat (valyon mennyi vezeték esett áldozatul??? :D ).

#73 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 25. - 10:49

Imádom a nyulakat! Posted Image Nálunk most húsvétkor egy macskaketrecben volt, kényelmesen elfért benne. Beletettem egy macskaalmos ládikát, abba forgácsot, persze vizet és az eledeles tálkát... nagyon jól érezte magát!Meg is látszott, mert mostmár visszakerült a régi helyére, az alomtestvérei közé és kitûnik közülük, õ a legnagyobb és a legkövérebb!!! :D Látszik hogy jól tápláltuk!!! Posted Image Mi a neve a nyuladnak????

#74 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 25. - 10:56

A neve Pihe, de nem az enyém, a lányomé ( :D amirõl mindannyian tudjuk mit jelent).Pihe megörökölte néhai Citera lakását (egy tv keretve épített aquárium), de ha továbbra is kiszökik, valami mást kell kitalálni.

#75 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 25. - 13:19

Véleményem a víztémáról:Régen, még kislánykakoromban én is azt hallottam, hogy a nyulaknak nem szabad vizesfüvet és vizeszöldet adni mert felfúvódnak és elpusztulnak.Na, most mi a különbség, ha vizeszöldet eszik, vagy elõbb megeszi a zöldet, aztán iszik rá vizet???Amúgy hörcsögéknél és tengerimalacoknál is hallottam eme hülyeséget, hogy nem adnak szerencsétleneknek vizet.Lehet, hogy nem kell, ha állandóan friss zöldet kap, amiben van elegendõ vízanyag.Víz nélküli életet (de az sem víz nélküli, hiszen az étellel vizet juttat a szervezetébe) csak a sivatagi rágcsálóknál tudok elképzelni, úgy mint, ugróegér és társai.Szóval a vadon élõ mezei nyúl és üregi nyúl, sem válogatja ki a szárazon maradt kaját. Pláne nem egy kiadós esõ után! Vagy két napig nem eszik, míg fel nem szárad? Ez ugyanolyan hülyeség, mint hogy barackra ne igyunk vizet! Posted Image Végül igenis adjunk vizet, fõleg, ha sok szárított, magokat kap.Az én nyulam, ha kifogyott az önitatója (pedig elég nagy van neki) egyszerûen kilöki a földre, hogy: adjál már egy kis vizet! Szomjas vagyok! :D

#76 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 25. - 13:25

Nagyon jó fej nyulad van! Posted Image (teljesen egyetértek a meglátásoddal!)

#77 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 25. - 19:38

Persze! Én is egyet értek, csak vannak a begyepesedett tenyésztõk, akik nem értik a dolgot! Ilyenkor kell vigyázni a vízre való szoktatásnál! De ezen nyúl esetében is látható, hogy teljesen normális dolog vizet adni nekik!!! Posted Image

#78 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 26. - 20:14

Bírom az ilyen tenyésztõket!Szerintem halvány lila f***ja sincs, mi fán terem, pl. a nyúl.A lényeg: féléves korig nevelgetni valahogy, aztán mehet a vágóba, vagy a prémeseknek. (PFÚJ!!)Ha, legalább elõtte elolvasna egy szakkönyvet!Õtõle kellene megvonni a vizet, vagy salátán tartani!! :mad:

#79 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 26. - 23:02

Szerintem mindig legyen elõtte önitatóban víz. Nem fogja túlinni magát. Azén nyulam is lelöki, ha kiürült, úgylátszik ez egyezményes jel lehet.... :D

#80 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 27. - 13:21

teljesen egyetértek Ilustával! Hajrá nyulak!!! :D