Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Nagytestû ebek


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
311 válasz a témához

#241 Mesi

Mesi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 166 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 6. - 18:44

A komondor magyar, nem divatkutya, és imádja a gyerekeket. Nagyon jó házõrzõ, és szõrt se cserél úgy, hogy 2 hétig kutyaszõr van mindenhol! Mi tavasszal megszoktunk nyíratkozni, de télre újra menõ, és nem fázunk! :ang: (hosszú szõrrel nyáron kicsit szened kutyum)

#242 Bazsi5678

Bazsi5678

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 6. - 22:06

Én is épp a komondort akartam említeni, meg a kuvaszról se feledkezzünk el, ha már magyarok vagyunk :)

#243 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 6. - 22:25

Én is épp a komondort akartam említeni, meg a kuvaszról se feledkezzünk el, ha már magyarok vagyunk :)

Az biztos hogy a kuvasz nem gyerek mellé való!
Említettétek a dogot is. Van dán dog és német dog is. Mi a különbség? Velük mi a tapasztalat? Még a dogok is agyon tetszenek.

Edited by Backnight, 2010 április 6. - 22:27.


#244 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 6. - 23:48

Kuvaszt én sem ajánlanék gyerek mellé, kifejezetten nem megnyugtató dolgokat hallottam róluk, figyelni kell a nevelésükre mert könnyen agresszívak lesznek elhanyagolás esetén. Esetleg magyar vizslán gondolkoztál? :) * *Bár ott megint bejön a rövidszőrűség.. Nekem vizslám van és imádom benne, hogy egyszerűen fenomenálisan okos kutya, apa mindig azt mondja, előző életében valami nagyon művelt ember lehetett :) most 9 éves, és pl egy hete mikor otthon voltam gondoltam megtanítom neki, hogy ha azt mondom "pacsit" és ad egy ötöst az egyik mellső lábával, akkor értse azt is, ha ezután azt mondom "másikkal!". Nem egy nagy mutatvány, de számomra megdöbbentő volt, hogy harmadikra!!! már azonnal csinálta, sőt egy hét múlva mikor újra otthon voltam, na mondom megnézem elfelejtette-e, hiszen ugye csak futtában mutattam meg neki, hát nem. :) Azonnal tudta miújság :) Imádom :)

Edited by tötõ Zsó, 2010 április 6. - 23:54.


#245 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 7. - 0:03

Na, újra itt vagyok. Hihi találtam egy kennelt és amikor a galériát néztem az általad készített képek vigyorogtak rá, tehát lehet hogy emlékszel is rájuk. Szóval a dogokat is megnéztem,mert még azok is nagyon tetszenek nekem, kedvenc színem a kék és lám találtam kéket.
http://www.bluediabl.../contact_h.html
És lehet ismered is õket. Írtam a tulajnak, éppen vannak kölykök,hát imádnivalóak. Most az a kérdés mennyibe kerülnek? :) Közel van,mindenképpen megnézem a kölyköket. Mit gondoltok? Esetleg ismeri valaki az árakat?Vagy ezek mennyire igényesek?Táplálásuk? Élettartamuk?Szófogadásuk? Tapasztalat?

#246 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 7. - 7:25

Szerintem a dog azonos kategóriába esik a boxerrel: lakásba való szõre van. Továbbá a nagyon nagy teste miatt ugyanúgy macerás és drága a táplálása gyerekkorban, mint az ír farkasnak, és tudtommal õk sem a matuzsálem-korúak klubbját gyarapítják ("Élettartama nem túl sok, mivel az ilyen nagy testû kutyák rövidebb ideig élnek, mint a kisebb társaik. Várható élettartamuk mindössze 6-8, legfeljebb 10 év." ehun).
Dán dog pediglen nincsen, hanem a német dogot hívják tévesen annak, én így tudom.

Komondort, kuvaszt semmiképpen nem vennék gyerek mellé. Nem arra valók, legalábbis én nem lennék nyugodt.

Miért ragaszkodsz amúgy pedigrés kutyához, ha azt sem tudod, milyen fajta tetszik? Gondolom, tenyészteni nem akarod. Miért nem nézel körül pl az allatok.info-n, ott van sok kölyök is, gyakran ismert szülõkkel, tehát még azt sem mondhatod, hogy lutri a felmenõje. Vagy akkor vegyél újfunlandit/landseert, na az birka kutya, és naaaagy. ;)

#247 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 7. - 7:33

Na, újra itt vagyok. Hihi találtam egy kennelt és amikor a galériát néztem az általad készített képek vigyorogtak rá, tehát lehet hogy emlékszel is rájuk. Szóval a dogokat is megnéztem,mert még azok is nagyon tetszenek nekem, kedvenc színem a kék és lám találtam kéket.
http://www.bluediabl.../contact_h.html
És lehet ismered is õket. Írtam a tulajnak, éppen vannak kölykök,hát imádnivalóak. Most az a kérdés mennyibe kerülnek? :) Közel van,mindenképpen megnézem a kölyköket. Mit gondoltok? Esetleg ismeri valaki az árakat?Vagy ezek mennyire igényesek?Táplálásuk? Élettartamuk?Szófogadásuk? Tapasztalat?


A dog ugyanaz, mint az ír farkas. Szerintem ne vegyél. Rövid szõr, nagy test, macerás növekedés, stb.

#248 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 7. - 7:54

Nem arról van szó hogy melyik tetszik. Vettem õrzõnek Blacket, de nem jó gyerek mellé, ezért külön teszem, kell egy másik erre a célra, amelyik vigyázz is a gyerekre és szereti is. Na, ezeket a fajtákat nézegetem és ezen belül próbálok szelektálni hogy melyik tetszik és nem túl problémás kutya. A dog pl. nagyon tetszik. Az újfullandira már elsõ körben rákérdeztem, mert egyszer amikor Ági még kicsi volt venni akartam egyet(végül németjuhász lett) Voltunk egy tenyésztõnél kutyát nézni, egy kerítéssel lekerítette az ajtót hogy a kutyák ne tudjanak bejönni és úgy beszélgettünk. Azért érdekelt az újfullandi, mert mi tavasztól õszig a Balatonnál voltunk és ezt a fajtát vizimentõnek is használták. A kutyák nem bírták a kizártságot és benyomták a kerítést és egyenesen nekiestek Áginak aki akkor kb. 1,5 éves volt. :) Vagy 10 felnõtt kutya. Agyba fõbe nyalták a gyerekemet akinek ez nagyon tetszett. Szóval róla mondták hogy kifejezetten szereti a gyereket. Azért akarok fajtatiszta kutyát, mert egy keveréknél nem tudod milyen lesz felnõttként, itt meg azért megvannak a standerek. A kék dog már nagyon régóta tetszik. De ha túl igényes kutya sajnos jobb ha nem veszem meg mert annyira le vagyok terhelve hogy képtelen vagyok odafigyelni rendesen. Nem egészségügyi problémát akarok hanem egy erõs, szilárd szervezetû megbízható kutyát amelyik õrzi is a gyereket.

#249 Zarif

Zarif

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 484 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 7. - 8:23

Nekem egy sárga német dogom van, és természetileg csak jókat tudok Róla mandani. 2 gyerek mellé vettem, és nagyon bevállt. Nagyon védi õket, és vigyáz rájuk. Ha számára idegennel leállok az utcán beszélgetni, a kutya a gyerek és az illetõ közé áll. Nem csinál semmit, csak áll. De ha kellene, megvédené. Számos olyan saját tapasztalatot tudnék elmesélni, amitõl nekem is leesett az állam. Sosem lökte még fel egyik gyereket sem, sõt ha a pórázt bármelyik gyerek kezébe adom, akkor a póráz laza marad, pedig a kutya 80 kg. Az igaz, hogy nagyon nehezen nõtt fel, de ez abból is adódik, hogy sajnos túl nagyra nõtt. A marja 1m. De Õ nem tartozik a nagyátlagba sajnos. Sok dogot ismerek, és velük fele ennyi gond nem volt. A táplálására is oda kell figyelni, mert csak jó minõségû tápot kaphat (szerintem minden kutya) a növekedési idõszakban. Szóval elég költséges. Nem lakás kutya. Legalábbis nálam nem lakásban van, (nem is tudnék mindent olyan magasra pakolni :) ) hanem van egy fûtött kutyaháza, de ez sem mindenhol van így. Nem minden tenyésztõ teheti meg, hogy a 10-20 kutyáját, fûtött házakban tartsa. Valóban rövid ideig élnek, de ismertem már 13 éves dogot is. A gyomorcsavar a leggyakoribb, ami elviszi õket, de ez ellen is van "megoldás".
jól kijönnek :)

Edited by Zarif, 2010 április 7. - 8:24.


#250 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 7. - 8:41

Zarif! Ti jártatok a kutyával iskolába? Én -ab ovo- nem mernék egy nyolcvan kilós kutyát gyerek mellett nevelni, csak akkor, ha pontosan tudom, milyen természetû maga az egyed. Tehát akkor, ha megbízhatóan engedelmes és már jóval elötte nálam lenne, mint ahogy a gyerek megszületik. Kivételesen szelíd egyedek persze léteznek, de ha valakinek nincs ideje foglalkozni a kutyával, akkor egy életveszély egy nagytestû, neveletlen eb. Még akkor is, ha a felmenõit kenyérre lehetett kenni... Ez most nem ellened vagy neked szól és nem is célzás, de Backnight épp most mondta, hogy nem sok ideje lesz a kutyára...

Edited by Bokorugró, 2010 április 7. - 8:48.


#251 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 7. - 8:49

Unokatesiméknek volt újfullandiuk,tényleg jó gyerekek mellé,csal 1 bibi volt mikor mentünk fürdeni,szép sorba az egész családot kirángatta a vízbõl :D de nagyon türelmes és aranyos volt velünk mint gyerkõcökkel :) Nekem német juhászom volt van és lesz is,mikor még babakocsis volt a gyerekem jobbról-balról feküdtek mikor kiraktam az udvarra aludni.Ha jött valaki,nem engedték megnyomni neki a csengõt,de nem is ugattak,csak morogtak és mosolyogtak az illetõre.Amikor tanult járni tipegõs korszaka volt,akkor ugyan ez a felállás jobbról kutya balról kutya gyerek középen markolta a szõrüket és tipegtek az udvaron.Ha nem figyeltem a kutyákkal bevacsizott a gyerekem is és soha rá nem mordult egyik sem ,szerintem õk is nagyon jó kutyák.És a mostani kutyám is ilyen,mindent eltûr a picinek,fül és száj mélységet mér a kutyán,amikor nagyon szenved a kutya akkor odébb megy hang nélkül.De ezek csak az én tapasztalataim,biztos van ellenpélda is,a fajtára. Nem lesz egyszerû kutyát választanod Backnight :)

#252 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 7. - 8:51

ha valakinek nincs ideje foglalkozni a kutyával, akkor egy életveszély egy nagytestû, neveletlen eb. Még akkor is, ha a felmenõit kenyérre lehetett kenni...
Ez most nem ellenedvagy neked szól és nem is célzás, de Backnight épp most mondta, hogy nem sok ideje lesz a kutyára...


Ezt próbáltam én is kideríteni Ágitól, hogy ha van már egy jó házõrzõje a fekete terrier személyében, viszont ideje/energiája nincs a kutya korrekt nevelésére, miért ragaszkodik annyira egy nagy fajtához. Oké, hogy a kutya csizmaszártól felfelé kezdõdik (nálam is), de nem kell feltétlenül az óriások között keresgélni.
Sokkal egyszerûbb, biztonságosabb (és nagyon nem mellesleg nagyságrendekkel olcsóbb) lenne neki egy közepes testû valami, dehát õ tudja.

#253 Zarif

Zarif

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 484 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 7. - 8:57

igen jártam, bár túlzásba nem vittem. De egy gyerekre akkor bármilyen nagyobb termetû kutya veszélyes lehet. Egy kaukázusit, vagy rotit, stb. én sem vennék gyerek mellé, de azért választottuk ezt a fajtát, mert nagyon körbejártuk a témát. Vannak a dognál is kirívó esetek, de életveszélyes fajtának semmiképpen sem nevezném a termete miatt és semmi miatt sem.Nagyon sokan választják gyerekek mellé. Megbízhatónak találom a fajtát. Sosem láttam tõle rosszindulatot, és ez nem az iskolázás javára írható. Csak azért írtam ezeket le Backnightnak, mert tetszik neki a fajta, de nem ismeri. Azt sem mondom, hogy ilyet vegyen, és azt sem, hogy ne, mindazok mellett, hogy én soha egy percre sem bántam meg, és remélem mindíg fogok tudni dogot tartani :)

#254 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 7. - 9:05

De ezek csak az én tapasztalataim,biztos van ellenpélda is,a fajtára.

A NJegy nagyon jól idomítható, könnyen kezelhetõ munkakutya. Ahogy a Labrador is. Nem véletlen, hogy M.o-on ennyire elterjedt ez a két fajta még családi kutyaként is. Ezért nem értek egyet Ilustával ebben. Attól, hogy sok ellenõrizhetetlen vérvonalú kutyát látunk ezekbõl a fajtákból, attól még léteznek nagyon jó kennelek is. Ha már a fajtatisztaság fontos...

#255 hubertus

hubertus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.809 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 7. - 9:09

Moszkvai õrkutya tenyésztõt nem ismer valaki Gyõr-Moson-Sopron vagy a közeli megyékben? Egyet találtam Gyõrben, de náluk csak júliusban lesz alom, mi pedig már most szeretnénk egy kölyköt.

#256 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 7. - 9:11

Jesszusom. Ennyire rossz a helyzet nálatok?

#257 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 7. - 9:11

Sokkal egyszerûbb, biztonságosabb (és nagyon nem mellesleg nagyságrendekkel olcsóbb) lenne neki egy közepes testû valami, dehát õ tudja.

... De egy gyerekre akkor bármilyen nagyobb termetû kutya veszélyes lehet.

Így, ahogy mondod... :)

#258 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 7. - 11:54

Jaj, nekem!!!!!! :(

#259 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 7. - 11:54

A NJegy nagyon jól idomítható, könnyen kezelhetõ munkakutya. Ahogy a Labrador is. Nem véletlen, hogy M.o-on ennyire elterjedt ez a két fajta még családi kutyaként is. Ezért nem értek egyet Ilustával ebben. Attól, hogy sok ellenõrizhetetlen vérvonalú kutyát látunk ezekbõl a fajtákból, attól még léteznek nagyon jó kennelek is. Ha már a fajtatisztaság fontos...


Igazad van. Csakhogy azt meg is kell fizetni.

Legközelebb menhelyi kutyám lesz. A kiscsaj nj fan. Van abból elég és keverékeik is a menhelyeken. Max. 1 éves kutyát fogok kihozni. Az még nevelhetõ és szerencsétlennek muszáj a menhelyi zsúfoltság miatt jól szocializáltnak lennie.
Aztán vannak az ideiglenes befogadók, akiknél általában gyerek(ek) is van(nak). Õk már tudják, hogy a náluk lévõ kutty alkalmas-e egyerek mellé, avagy sem.
Még ez a legjobb megoldás talán.
Bármilyen nagytestû, vagy közepes fajtát (vagy keverékét) keres az ember, egy már "bejáratott" kutya jobb megoldás, mint a zsákbakutya. :cool:

#260 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 7. - 12:20

Ebben viszont tökéletesen egyetértünk! :kocc: :) Szerintem is van elég kipróbált, de még tanítható kutya, aki senkinek sem kell.

#261 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 7. - 12:36

Mint azt korábban írtam, németjuhászaim voltak és pointerjeim hosszú évtizedeken keresztül. No, ezt a 2 fajtát igen jól ismerem. Az elsõt találtam felnõtt kutyaként egy országúton. Kiképzett kutya volt, egy rendõré, de utálta a gazdáját és többször is megszökött tõle. Mivel beteg volt a kutya és kezeltetnem kellett és ennek az összegét kértem a tulajdonostól, nálam hagyta a kutyát, meg azért is mert mindig megszökött tõle. No ilyen kutyám azóta se volt soha többé. Tökéletes volt. Családi kutya volt. De a közelünkbe nem jöhetett senki. Támadott ha hátulról jött valaki. A gyerekeket védte, a kis kutyákat soha nem bántotta , ha utcán két kutya összeverekedett közéjük ment és rendet csinált. Nagyon nagy termetû volt és nem talált legyõzõre. Ráadásul ha próbáltuk hogy verekedjenek a kutyák , persze volt a pofájukon szájkosár, mindig abbahagyta, lenyomta az ellenfelet és már nem lehetett ráuszítani többé. Õ volt Rex , ez volt a neve. Na soha többé ilyen kutyám nem volt, pedig neves tenyészetekbõl vettem németjuhászokat. A túltenyésztés miatt sok az ideggyenge, megbízhatatlan és diszpláziás egyed, azért vettem anno fekete orosz terriert. Ez egy nagyon jó kutya, erõs, kiegyensúlyozott, nyilván az az enyémmel a probléma hogy keveset foglalkoztam vele. És idõnként önnállóan dönt, mert egyébként egyszer kapott mert megtépte a kakast,azóta inkább kikerüli, megszidtam a macskáért , azóta az a cica az ölében alszik, a kisgida is ott ugrál körülötte, én is ott ülök közöttük. A kiszámíthatatlanság emberrel szemben akkor jelentkezik ha nem vagyok ott. Még nem bántott senkit de jelzi hogy ne mozduljon meg az illetõ míg én vissza nem jövök. Öreg mesteremtõl , még aki lovagolni tanított azt tanultam, jól belevéste a fejembe: Lóban, kutyában és a férfiakban megbízni :NEM SZABAD. Azért szeretnék nagytestû kutyát mert az meg tudja védeni, a nagytestû kutyák sokkal nyugodtabbak, kiegyensúlyozottabbak, tisztában vannak erejükkel . Nem ugrálnak, ugatnak feleslegesen.Ezért szerettem volna a tapasztalataitokat hallgatni mielõtt bármilyen döntést hoznék.Nem szeretnék 1 -2 év múlva ugyan ilyen problémával szembenézni. Bár Csenge az õsszel már oviba megy , igaz csak délelõtt.

#262 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 7. - 12:53

"....Ráadásul ha próbáltuk hogy verekedjenek a kutyák ,....." Basszus milyen beteges dolog egymásnak uszítani két kutyát???!!! :huh: :huh: :huh: :mad: :huh: :huh:

#263 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 7. - 12:58

Azért szeretnék nagytestû kutyát mert az meg tudja védeni, a nagytestû kutyák sokkal nyugodtabbak, kiegyensúlyozottabbak, tisztában vannak erejükkel . Nem ugrálnak, ugatnak feleslegesen.


- Kitõl kell megvédenie? Blacktõl? Vagy a betörõktõl? Vagy a kecskétõl? Ne viccelj már, nem a Kaukázusban lakunk, és nem 1500-at írunk...
- Az én Gizim, aki ha két lábra áll, még Péter vállára is fel tudja tenni a kezeit (Péter 196 cm...), szerintem már a nagy kutya kategóriába tartozik (méretarány, német vizsla mellett). Ehhez képest, 3 éves, de õ a leghebrencsebb, legdilisebb, legugrálósabb kutya, akivel az elmúlt idõben találkoztam. Szóval ez így általánosítva megint nem igaz, hogy nagy kutya = nyugodt kutya
- Az ugatósság megintcsak nem méretfüggõ. Egy dobermann pl ugatós, lármás, élénk kutya, pedig nem kicsi.

Én továbbra is azt mondom, hogy ha a gyerek számára keresel játszótársat, akkor egy labradort, vagy annak keverékét szerezz be.
De mindegy is, úgyis dogot veszel, ha az költözik be az agyadba. :)

Edited by hitetlen, 2010 április 7. - 12:59.


#264 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 7. - 13:01

Mint azt korábban írtam, németjuhászaim voltak és pointerjeim hosszú évtizedeken keresztül. No, ezt a 2 fajtát igen jól ismerem. Az elsõt találtam felnõtt kutyaként egy országúton. Kiképzett kutya volt, egy rendõré, de utálta a gazdáját és többször is megszökött tõle. Mivel beteg volt a kutya és kezeltetnem kellett és ennek az összegét kértem a tulajdonostól, nálam hagyta a kutyát, meg azért is mert mindig megszökött tõle. No ilyen kutyám azóta se volt soha többé. Tökéletes volt. Családi kutya volt.

Hát... Ez alapján azt mondanám, hogy akkor lehet tudni, merre kell keresgélni. Tutira ugyan nem lehet menni, de talán érdemes lenne egy kört futni. Hátha találsz egy kipróbált, kiképzett, gyerekszeretõ õrzõ-védõt, aki hálás lenne ha befogadnád. Sose lehet tudni, bizonyára ilyen is van... Ha leadsz egy ilyen "rendelést" több menhelyre, elképzelhetõ, hogy befut valami ilyesmi. :) Persze nem egyszerû, de hátha.

#265 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 7. - 13:10

Amúgy a rendõrségtõl nyugdíjba küldött kutyákat is lehet szerezni, bár most meg nem mondom, melyik szervezet foglalkozik ezzel.

#266 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 7. - 13:15

- Kitõl kell megvédenie? Blacktõl? Vagy a betörõktõl? Vagy a kecskétõl?

Igen, én is ezt akartam kérdezni. Mert ha embertõl kell védeni, arra tökéletes a labi méret is. Ha õriz, akkor mindentõl õriz. Ráadásul úgy, hogy közben barátságos. Az én kutyám õrzi egy ideje a macskáját és engem is. De senki nem mondta neki. Meglepõ viszont, hogy csak végsõ esetben támad. Elõször a macska és az idegen kutya közé áll. Aztán ha enyhe morgásra sem tágít a tolakodó, akkor megfogja a nyakörvét és arrébb cibálja a macskától. :D A múltkor nagyon röhögtünk rajta. Ha még ez sem segít, csak akkor kezd acsarkodni. :D
Egyetlen esetben maradna alul azén elképzeléseim szerint. Ha mondjuk egy bazi nagy kaukázusi rátámadna a gyerekre. De attól azért más kutyák sem biztos, hogy megvédenék...

Én továbbra is azt mondom, hogy ha a gyerek számára keresel játszótársat, akkor egy labradort, vagy annak keverékét szerezz be.
De mindegy is, úgyis dogot veszel, ha az költözik be az agyadba. :)

:D Én is ezt mondanám, de még az a vád érne, hogy hazabeszélek. :D

#267 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 7. - 13:17

Most lehet hülyét kérdezek :D de minek a gyerek mellé még egy kutya?ott a tacsi a feketét meg zárd el amíg kinn van a gyerek.De semmi közöm hozzá,a te dolgod :)

#268 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 7. - 14:13

Meg van még kettõ, ha jól emlékszem. :)

#269 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 7. - 14:24

Kicsit kutakodtam a netboard-on és igaz, hogy nem mostani, de létezik ilyen rendõrségtõl nyugdíjazott, örökbefogadandó kutya is!
Bemásolom, de ne tévesszen meg senkit! Akutya már gazdira talált.


8752. Fruzsi | Válasz erre 2008-05-09 00:31:22 [695.]
BRENDON GAZDÁT KERES!

Brendon 9 éves fajtatiszta labrador retriever. Kiképzett rendõrkutya, de eljött a nyugdíjazás ideje, így szeretne egy kedves családnál boldogan élni tovább. Láb mellett szépen sétál, "hivatásából" adódóan a gazdi minden rezdülésére figyel és azonnal alkalmazkodik, de pacsit is gyönyörûen tud adni! Maga a megtestesült nyugalom és elegancia. Fajtája minden jó tulajdonsága megvan benne, sõt!!!

20/59-333-80



További képek: http://gallery.site....tkeres/Brandon/

#270 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 7. - 15:20

Ági!

Fajtatiszta, fiatal labi szuka.
Ez is tiszta, fiatal labi szuka.
Tiszta, fiatal labi kan.
Fiatal labi-keverék kan.
Labi keverék kan kölykök.

Fiatal golden keverék kan, a Noénál van.

Berni pásztor keverék fiatal szuka.

#271 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 7. - 15:27

A legutolsó nagyon szimpi! Bár nem nekem kell, hogy tetszen. De ez tesztelve is van gyerekekre. :ang:

#272 Mesi

Mesi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 166 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 7. - 15:32

bedobnak mellé egy gyereket, ha nem eszi meg, odabiggyesztik az igent :gm:

#273 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 7. - 15:42

ja, biztosan. :rolleyes:

#274 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 7. - 15:45

Szép termés... :( Ez az utóbbi azért egész embert kíván...

Edited by Bokorugró, 2010 április 7. - 15:46.


#275 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 7. - 22:12

Pro és kontra: Szerintem nagytestû kutya csak akkor való gyerek mellé, ha Te nevelted fel, értessz is a neveléséhez, és megfelelõen nyugodt kutyát (nem falkavezér tipus) sikerült kiválasztani. Felnõtt nagytestû kutyát én nem engednék össze a gyerekkel. (Felügyelet nélkül meg semmilyet) A kivétel erõsíti a szabályt. Amerikában a labradorok és retriver tipusú kutyák okozzák a kutyaharapás legnagyobb százalékát. Mivel nyugodt kutya hírében áll, divatfajta lett, annak minden hátrányával. Félrenevelés, beltenyésztésbõl adódó gyenge idegzet. Persze ettõl még lehet egy kellemes családi kutya, de nem szabad elfelejteni, hogy egy vadászkutya fajta, aki munka nélkül unatkozni fog.

#276 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 8. - 6:29

Mit gondoltok a Skót juhászról?

#277 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 8. - 6:30

Jó, csak a szõre macrás. Azt hetente alaposan át kell fésülni. Ha nem, ótvar ronda, filces lesz.

#278 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 8. - 6:37

Jó igazad van,de van rövid szõrû is,meg meg is lehet nyírni nyárra.Meg a heti 1 fésûlés az nem olyan vészes,nem? :)

#279 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 8. - 7:58

Persze, de akkor minek a skót juhász? Pont elvesztené a fajtajellegét, bár tudom, nem a szõr a lényeg.

#280 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 8. - 8:00

Mit gondoltok a Skót juhászról?


Plusz a szeme is betegeskedik, gyakori a csipásodás, szemgyulladás.
Nem bírják az akármilyen kullancs/bolahnyakörvet, cseppet, kutyasampont, ilyesmit.
Kényesek az ízületeik, nagyon kell figyelni, nehogy túlsúlyosak legyenek. Mondjuk általában inkább finnyásak, olyan eleganciával képesek táplálkozni, hogy az már-már röhejes. :D Ha tudnának fogni a mancsukban, tuti késsel-villával ennének.
Egy klasszikus skót bundájának nem tesz jót, ha nyírva van, rövidszõrût meg nem is tudom, Magyarországon találsz-e.
Én nem vennék.