Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Öreg ló- nem vén ló


  • Please log in to reply
524 válasz a témához

#401 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 19. - 17:50

Ma van az én Rigó lovacskám 15. szülinapja :ang: , valamivel több, mint két éves volt, mikor hozzánk költözött, jó rég nagy kedvenc.
A másik ok, hogy meglátogattam a topikot, hogy ma szkenneltettem be Lótuszvirágom tenyészszemlés képét. Vagy 14, vagy 15 éves volt ha jól emlékszem, de azt a mindenit, milyen jól nézett ki :)

#402 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 19. - 19:49

A Eurosportot nézem és a dohai versenyen Meredith Michaels-Beerbaum most ment egy dupla hibátlan pályát a 19 éves Shutterfly nevû lovával

#403 Pipsy

Pipsy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 301 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 21. - 8:56

http://www.lovasok.h...dex.php?i=56554

Hát minden elismerésem :yeah:

#404 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 21. - 9:06

Fú, szuperül néz ki :eek:

#405 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 29. - 12:44

Neonnak ma van a 26. születésnapja. :)

Posted Image

#406 SNAKE

SNAKE

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 206 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 29. - 12:52

Szülinapja alkalmából ráfért volna egy kis suvick. :gm:

#407 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 29. - 12:57

A kép egy-két hete készült. :P

#408 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 29. - 13:47

Szépen kikerekedett, gratula neked is, meg a mamónak is. :yeah:

#409 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 29. - 13:56

Még sok boldog születésnapot Neonnak :) :kocc: ! Tényleg sokkal jobban néz ki, mint az elsõ képeken, biztos jobban is érzi magát! Meg mennyivel csinosabb, mikor így áll :D

#410 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 29. - 22:43

szép lószág, emélem még sokáig így tarja magát! Rusi - elárulod mit is kap enni? ( márcsak azé, mert nekem is van egy hízni nem akaró öregedõ lovam)

#411 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 30. - 7:46

Nem hiszem, hogy bármilyen új tippet tudok adni - jó minõségû szénából annyit esznek amennyit akarnak, mellé naponta 3x darált árpa (télen kukoricával), vitaminos-asványibizés kiegészítõ. Sajnos van olyan huszonévesem is, aki az istennek sem akar hízni.

#412 Pipsy

Pipsy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 301 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 30. - 12:59

Sziasztok,

hát akkor én is eldicsekszek :)

Tökfej 18 lesz nyáron, 6 éve leszünk "együtt".
Ügetõ, és most már elõnyugdíjban van. Ha találok valami értelmeset, lehet teszek még fel, de nagyon nehéz elõnyös fotót csinálni róla...

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

#413 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 31. - 10:39

szép lószág, emélem még sokáig így tarja magát!

Rusi - elárulod mit is kap enni? ( márcsak azé, mert nekem is van egy hízni nem akaró öregedõ lovam)


Sajnos Galagonyám se néz már ki úgy, mint azon a nyár végi fotón. :( Mióta nincs munkában, minden tavasszal egyre soványabb, tavaly eszünkbe jutott hogy tán fogat kéne reszelni, meg is volt, nyáron szépen kikerekedett, õsszel is direkt megnézettem még egyszer a fogát, azt monda a dokinõ, minden rendben, kb. október óta kap dupla adag zabot, versenylótápot, szénapótlót, februártól immunovetet és megint etióp. :( Vérképe szuper (azt érdemes megnézetni, nincs-e valami vitamin vagy ásványianyag-hiánya)... Sajnos hiába a fogreszelés, sok foga hiányzik is már, így a fû az, amit a legjobban tépni-rágni tud. Télen is, azon az egy-egy napon mikor ki tudtak menni a legelõre, a többiek bent szénáztak, õ legelt kint egyedül. Ez van... nyár végére majd megint összeszedi magát, remélem. A kedélye viszont így is remek, tegnap gyönyörû hátraarcot nyomott a legelõn, mikor meglátott, hogy elvágtasson az ellenkezõ irányba. :D Ilyenkor azért nem az jut eszembe, hogy 24 éves. :D

Tökfej nagyon jól néz ki. :) Hát igen, 18 évesen még Galesz is ilyen volt:

Posted Image

#414 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 31. - 10:42

Vérképe szuper (azt érdemes megnézetni, nincs-e valami vitamin vagy ásványianyag-hiánya)...

Mi nézettünk, és ilyen szempontból minden oké a csontrakétáknál. Bízom benne, hogy a közelgõ legelõszezon megteszi a hatását.

#415 kicsilovas

kicsilovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 123 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 31. - 11:50

Próbáljátok ki a sovány lovaknál az almaecetet, de természetesen a többi is eheti. Kis mennyiségben vízben is bele lehet keverni- lovanként változó, hogy szereti-e, vagy pedig a zabot ecetes vízbe áztatod be, 1 etetés elég. (nyáron sem savanyodik meg a beáztatott zab) Ha sokat adsz belõle, hasmenése lehet, de ha másnap nem kap ecetet elmúlik. 10l vízhez 0,3-0,5 l ecet és azzal áztatuk a zabot. Az új lovak is csak az elsõ etetéskor húzták az orrukat. A bélflórának nagyon jó, Pénzes doktor csinált almaecetes kisérletet, szerintem a neten, vagy az ecet mellé kaptt szóróanyagon megtalálható az eredménye. Lehet venni tak. boltokban vagy a kistermelõk lapjában lévõ címrõl rendelni. 5l kiszerelésben is kapható.

#416 Peter13

Peter13

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.855 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 31. - 14:11

Pénzes doktor csinált.. az ecet mellé.. Lehet venni.. vagy.. rendelni.

Penzes doktor.. igy mar erthetö.

#417 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 19. - 9:25

[size=6][b]
Hidd el, megérdemli, hogy végre nyugdíjba vonulhasson!


akkor miért eladó? :rolleyes:

#418 Menches

Menches

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 798 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 20. - 6:12

mert jobb még egy bõrt lehúzni róla , mint költeni rá:) nem mindenki olyan bolond mint te, hogy évekig tart egy sánta lovat.

#419 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 20. - 7:31

..még egy bõrt lehúzni róla ...

- és néha ezt szó szerint kell venni...

#420 Rontó

Rontó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 632 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 22. - 8:36

akkor miért eladó? :rolleyes:



mert egy 28 éves szürkét nem vesznek be a vágón :rolleyes:

#421 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 22. - 10:04

ÓBUDÁN ELADÓ MAGYAR FÉLVÉR HERÉLT CSAK JÓ HELYRE, HOBBILÓNAK!

Óbudán jelképes összegért, csak jó helyre (lehetõleg legeltetõs, nyugdíjas helyre) hobbi célra elvihetõ egészséges, öreg (28) paci. 1 éve lett a munkából leállítva, elõtte közel 20 évig párban kocsizott.Egyetlen komolyabb hibája, hogy egész életében gumis patkó volt a lábán.Nagyon aranyos, élénk természetû, magas járású lovacska.Telefonos egyeztetést követõen a helyszínen megtekinthetõ. Kb. 170 cm magas. Érdeklõdni Tonka László tulajdonosnál: +36 20 5538 784
Hidd el, megérdemli, hogy végre nyugdíjba vonulhasson!

Ugyanitt mélyhintó faváz eladó.

http://www.hirdessne...658_431671_.jpg
[size=4]



Most én szegem meg a szabályokat, pedig mindig mindenkit arra kérek, hogy ne itt vitázzon, és alkosson véleményt.

Ha húsz kib*szott évig húzta a kocsit, akkor talán azt a 2-3 évet még igazán megadhatná neki az eddigi tulajdonosa (direkt nem írok gazdát), amit megérdemelne NYUGDÍJASKÉNT!

Akkrvltb! (+magánhangzók tetszés szerint)

#422 jász

jász

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 833 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 22. - 10:15

Most én szegem meg a szabályokat, pedig mindig mindenkit arra kérek, hogy ne itt vitázzon, és alkosson véleményt.

Ha húsz kib*szott évig húzta a kocsit, akkor talán azt a 2-3 évet még igazán megadhatná neki az eddigi tulajdonosa (direkt nem írok gazdát), amit megérdemelne NYUGDÍJASKÉNT!

Akkrvltb! (+magánhangzók tetszés szerint)

Igazad van!
Mindazon által nincs semmi mentséged, mert mást ilyenkor törölsz.
:)

#423 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 22. - 10:27

Igazad van!
Mindazon által nincs semmi mentséged, mert mást ilyenkor törölsz.
:)

Megrovásban részesítettem magam, és ezt is törölni fogom. :gm:

(Most már nem, mert áthoztam az apróból ide.)

A párom és én három használhatatlan (értsd: sánta, lovagolhatatlan) 21 éves kancát tartunk csak azért, mert szeretjük õket és sokat kaptunk tõlük addig, amíg aktívak voltak, és fõleg mert MEGÉRDEMLIK.
Hálistennek a sántaságukat leszámítva nagyszerûen érzik magukat.

Íme Ramóna, 21 évesen.

Posted Image

Edited by Aniko, 2011 június 22. - 10:30.


#424 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 22. - 11:33

Hát igen - Nekünk van egy huszonsok éves pónink, soha semmire nem használtuk az elmúlt 6 évben, egy 19 éves aki a lányunk liblingje, két 16 éves ezeket mi lovagoljuk és egy 13 éves ló él velünk...ebbõl egy eladó a 13 éves, aki makk egészséges csak nem az én lovam, ezért keresi a gazdiját!

#425 Dom

Dom

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 23 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 29. - 7:23

Az én lovas se fiatal már, kb 20 éves és 17 éve van velem. A meleget nem nagyon bírja, ilyenkor sántít. Amúgy nagyon jó étvágyú duci lovacska. Viszont kb 1-2 hónapja észrevettem, hogy nagyon gyakran (egy 2 órás lovaglást - ami mostanában csak séta és kicsi ügetés - már nem bír ki, van hogy kétszer is megállunk) és sokat vizel. Ez is lehet az öregség egyik jele?

#426 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 29. - 7:40

Gyengülõ szív okozhatja a tüneteket. Ha van lehetõséged, vizsgáltasd meg, hátha ajánlanak valami jó szíverõsítõt, ha nincs, maradjon a könnyû használat, ahogy eddig tetted. :) (A duciság sajnos ronthat a helyzeten. )

#427 Dom

Dom

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 23 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 29. - 9:58

Köszi! Kezd összeállni a kép úgy egy hónapja szédült is. Ha a gyakori vizelést is a szíve okozza, akkor ott lehet a baj. Mindenképp megnézetem orvossal is, hátha felír valami szíverõsítõt neki, amitõl jobban lesz.

#428 marcipanfelho

marcipanfelho

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 65 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 5. - 15:48

én egy 22 éves lovon lovagolok jelenleg :D (90-es a sütése, szóval annyinak kell lennie) meg kell hogy mondjam, jól tartja magát. láttam már sokkal öregebbnek tûnõ lovakat, pedig csak 12-15 évesek voltak. ki nem néztem volna belõle hogy ennyi idõs :) mondjuk valami arab keverék és azok bírják :D nagyon menõs, imád vágtázni és méginkább imád galoppozni még ugratok is vele (igaz kisebb akadályokat még csak) jófej, én szeretem :)

#429 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 5. - 18:41

http://a5.sphotos.ak..._31480169_n.jpg
Õ is egy 22éves mén, fura érzés õt lovagolni, hisz egy évben születtünk :)

#430 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 5. - 18:42

De milyen baromi jól néz ki.....

#431 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 5. - 18:44

De milyen baromi jól néz ki.....


Igen, Kortesrõl meg nem mondod, hogy 22. És még mindig simán elvisz a vágtapályán :kir:

#432 marcipanfelho

marcipanfelho

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 65 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 6. - 13:59

nagyon szép ez a ló :hu: róla se lehetne ám megmondani h ilyen idõs :)

#433 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 6. - 14:07



ez "csak" 13, zölfülû taknyos, de mán leírták....és így csnyájja a zugrásváltást... :P

#434 naatha

naatha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 653 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 6. - 15:51



ez "csak" 13, zölfülû taknyos, de mán leírták....és így csnyájja a zugrásváltást... :P

nem sértésbõl meg kekeckedésbõl, de minek a mikmar? a másik,hogy ilyen lovas kezébe pláne nem való.. :rolleyes: bocsi,ha offoltam

#435 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 6. - 20:18

nem sértõ és nem kekec! nincs is a kezében... :P a szár ugyan a kezében van, de szárkontaktust azt nem létesít vele, ergo ugyanmindegy MI van a szár másik végin a ló szájában :D Van valami, amit te kedvelsz? Tök mindegy, mi az! Visszakérdezhetek: MIÉRT pont azt használod, kedveled sötöbö. Amúgy van rá reális és igaz okom is! Mert qrva drága!!! :rolleyes:

#436 LiXa

LiXa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 95 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 6. - 20:27

Ha már befurakodnak a 20 alattiak, akkor itt van az én szintén leírt, 17 évesem :) Már csak olyan nyugdíjas terepezõs :D (Ennél jobban szokott kinézni, csak a megkérdezésem nélkül kevesebb kaját kapott, de mostmár kezdi összeszedni magát :) )
Posted Image Magic

#437 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 6. - 20:38

nem sértõ és nem kekec!

nincs is a kezében... :P

a szár ugyan a kezében van, de szárkontaktust azt nem létesít vele, ergo ugyanmindegy MI van a szár másik végin a ló szájában :D

Van valami, amit te kedvelsz? Tök mindegy, mi az! Visszakérdezhetek: MIÉRT pont azt használod, kedveled sötöbö.

Amúgy van rá reális és igaz okom is! Mert qrva drága!!! :rolleyes:



Szerintem létesít kontaktust, méghozzá elég durva felvételeket csinál, ahogy én nézem, bár én nem értek hozzá. Pont az ugrásváltás nem nagyon látszik.
Viszont amiket felhoz még P1020259-re, az poén, fõleg a párosodó cincérek. :D

#438 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 6. - 20:57

Nem létesít! :rolleyes: Higgy nekem!! Sokadik alkalommal készült ez a videó, könyörögve kértem, vegyen rövidebb szárat igazítsa fül rendösen a luvat, "fogjon" egy kicsit a szájába...akkor ugyanis a ló ABSZOLÚTETÖKÉLETESEN másként megy, nem esik orrára, nem huzkodja a szárat nyakkal sötöbö...Sose merte! Saját bevallása szerint fél a szárba fogni! (Ez a ló annyira puhaszájú, hogy minimális fölvételre azonnal átesik ügetésbe) Ha figyelmesen végignézed, számtalanszor meglöbben a szár, soxor laza, többnyire alig tart annyit, mint a szár súlya(tömege) Azokat a durva momentumokat én nem látom, ha a pillanatot (idõt) ideírod, ránézek, és elmondom, amit én látok és én gondolok a konkrét esetrõl.

#439 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 6. - 20:59

(Ez a ló annyira puhaszájú, hogy minimális fölvételre azonnal átesik ügetésbe)


Ha tényleg ennyire puhaszájú, akkor pláne nemértjük a mikmart.

#440 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 6. - 21:01

Lixa! Ez ATV, vagy telivérezett magas vérben?

Nekem volt 24 éves magasfélvérem, az hetes túrán is vezetõló volt alattam és ment, mint a Doxa óra :D

Ha tényleg ennyire puhaszájú, akkor pláne nemértjük a mikmart.

Miért? Kéne?? Fontos??? :eek: