Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kell a fásli vagy sem?


  • Please log in to reply
93 válasz a témához

#81 Wintersunset

Wintersunset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 56 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 26. - 20:28

Nem is azt várjuk, hogy a lába jobb legyen tõle (nem lesz az már semmitõl sem jobb), hanem hogy valamivel kellemesebb legyen számára a munka, illetve valamennyire védje a mechanikai sérülésektõl. Tudom, hogy szegényt összetartani nem fogja, a tartást úgy értettem, amit az ember is érez, amikor jól felrakott fásli van rajta vagy magas szárú bakancs. Biztosabban, stabilabb érzéssel tud mozogni.

A gyorsfáslikról mit gondoltok?
Kezdõknek lehet, hogy érdemesebb lenne pl. ilyet a kezükbe adni, kevesebbet tudnak vele ártani: http://www.lobaratok...p...t&Itemid=58

#82 Monty

Monty

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.470 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 30. - 8:05

Én télen szoktam fáslizni, meg ha hûvösebb van, hogy rendesen bemelegedjen a lóállat. Még tavaly nyáron egy terep alkalmával sikerült egy ínhüvely gyulladást, vagy tágulatot, vagy mit (egy pukli lett a szár tetején, kívülrõl). Doki néni azt mondta, hogy pihentetés, meg locsolgassam hideg vízzel. Szépen felszívódott, de most már extrán vigyázok a lábára, mivel nem vagyok az a fenevad típus aki roskadásig hajtja a lovat és végképp nem értem miért lett puklis a lába. :( Felmásztunk egy alföldi lónak meredek kis lejtõn, lehet azért? No mind egy is, szerencsére azóta nem volt vele probléma. Én egy vastagabb horgolt-kötött jellegû fáslit használok, én is ráengedem a csûdízületre, de nem olyan mélyen, úgyhogy az én fáslizásom alja majdnem vízszintben van. Ártani igazából nem ártott eddig, azt hogy használt-e azt nem tudom, mindenesetre azóta nem volt ín eredetû lábproblémánk. Meg õ sem kifogásolja amíg babrálok a lábával, úgyhogy biztos nem kellemetlen érzés. :)

#83 jmerci

jmerci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 120 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 29. - 11:32

Fáslival kapcsolatos tanácsot szeretnék kérni! Már régóta pályázok egy fáslira ,mi a véleményetek róla ? hobbi lovas vagyok ,amatõr versenyre invédõt használok a gyorsabb felhelyezés végett. Szabadidomítással is foglalkozok ahova jónak találnék egy kombinált fáslit például . Vannak ötletek ezzel kapcsolatban ,mit ajánlanátok és mit nem...?! Köszönöm elõre is

#84 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 17. - 20:03

fásliban lenne kérdésem... szamárkámmal mostanában homokban lovagolok ami néhol elég mély. a kérdésem az lenne h ez mennyire árt a csülkeinek és kellene e fáslizni ha igen minden lábát v csak az elejét?

#85 bóbita

bóbita

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 7. - 20:42

Sziasztok! Kicsit tanácstalan vagyok így a hozzászólásokat olvasva. A helyzet az, hogy van egy belovaglás alatt lévõ fiatal arab félvérem. Könyvekben és videókban is kiképzés alatt lévõ lovakra fáslit tettek automatikusan, elgondolkodtam, hogy lehet valóban hasznos lenne. A paci lába egészséges, az elsõ kettõre tennék, a hátsóknak valahogy nem látom értelmét. Több kérdésem van: - Fiatal lovaknál árt vagy hasznos? - Értelemszerûen sok a díjlovas gyakorlat, ugrani nem ugrik lovassal, ehhez ajánlott-e? - Szabadon ugrásnál fel szabad-e tenni? Egyenlõre nem teszek semmit, majd a válaszok alapján gondoltam eldöntöm, így hálás lennék a segítségért!

#86 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 8. - 7:23

Sziasztok!
Kicsit tanácstalan vagyok így a hozzászólásokat olvasva. A helyzet az, hogy van egy belovaglás alatt lévõ fiatal arab félvérem. Könyvekben és videókban is kiképzés alatt lévõ lovakra fáslit tettek automatikusan, elgondolkodtam, hogy lehet valóban hasznos lenne. A paci lába egészséges, az elsõ kettõre tennék, a hátsóknak valahogy nem látom értelmét.
Több kérdésem van:
- Fiatal lovaknál árt vagy hasznos?
- Értelemszerûen sok a díjlovas gyakorlat, ugrani nem ugrik lovassal, ehhez ajánlott-e?
- Szabadon ugrásnál fel szabad-e tenni?

Egyenlõre nem teszek semmit, majd a válaszok alapján gondoltam eldöntöm, így hálás lennék a segítségért!

Én egy fiatal, egészséges lábú, nem túl megerõltetõ munkát végzõ, jó talajon dolgozó ló lábára nem tennék semmit, fõként nem egy arabéra.
Ha van valami sérülésveszély, vagy ha ugrasz, akkor jogos (talán akkor is inkább ínvédõ, egy rosszul feltett fásli nagy károkat tud okozni). Had erõsödjenek az inai is nyugodtan, mindenféle kényszer nélkül.

#87 LiLo

LiLo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 132 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 8. - 8:15

Egyetértve az elõttem szólóval, és kicsit ráerõsítve: Én semmiképp nem raknék fáslit egy egészséges lábú lóra. (Fõleg gumisat nem, de polárt sem szívesen). Ha védelemre van szükség (cavaletti, ugrás, vagy ha patkolva van és összeüti a lábait) az ínvédõ a megoldás. Persze nem lesz semmi baja, ha egyszer-egyszer (helyesen!) be van fáslizva a lába, de divatból teljesen felesleges. /Ha nem fáj semmid, sosem ugrott még ki a bokád, stb. eszedbe sem jut befáslizni a lábadat egy kis erdei futáshoz, nem? ;) /

#88 Árpád

Árpád

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 51 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 12. - 14:37

Én egy fiatal, egészséges lábú, nem túl megerõltetõ munkát végzõ, jó talajon dolgozó ló lábára nem tennék semmit, fõként nem egy arabéra.
Ha van valami sérülésveszély, vagy ha ugrasz, akkor jogos (talán akkor is inkább ínvédõ, egy rosszul feltett fásli nagy károkat tud okozni). Had erõsödjenek az inai is nyugodtan, mindenféle kényszer nélkül.


Teljesen igazad van. Ez a fásli kérdés teljesen egészséges lábú lónál, elképesztõ marhaság.

#89 bóbita

bóbita

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 15. - 19:36

Egyetértve az elõttem szólóval, és kicsit ráerõsítve:
Én semmiképp nem raknék fáslit egy egészséges lábú lóra. (Fõleg gumisat nem, de polárt sem szívesen).
Ha védelemre van szükség (cavaletti, ugrás, vagy ha patkolva van és összeüti a lábait) az ínvédõ a megoldás.
Persze nem lesz semmi baja, ha egyszer-egyszer (helyesen!) be van fáslizva a lába, de divatból teljesen felesleges.
/Ha nem fáj semmid, sosem ugrott még ki a bokád, stb. eszedbe sem jut befáslizni a lábadat egy kis erdei futáshoz, nem? ;) /


A zárójeles megjegyzés találó volt. ;) Köszönöm a válaszokat izlandnak és Árpádnak is! Majd ha többet ugrik akkor kap majd ínvédõt, egyenlõre még ugrani is maximum heti 1x ugrik.
De azt nem értem, hogy ha a fásli nélküli munka jobb eredményt hoz(értem ezalatt az erõsebb lábszerkezetet és inakat), akkor a nagy kiképzõk, akiktõl a mezei honpolgár ellesné a dolgokat, miért is aggatják tele a lovat minden segédeszközzel? Lehet ezentúl inkább itt kéne olvasgatnom, és nem a könyvekben kutakodnom..

#90 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 15. - 21:40

A zárójeles megjegyzés találó volt. ;) Köszönöm a válaszokat izlandnak és Árpádnak is! Majd ha többet ugrik akkor kap majd ínvédõt, egyenlõre még ugrani is maximum heti 1x ugrik.
De azt nem értem, hogy ha a fásli nélküli munka jobb eredményt hoz(értem ezalatt az erõsebb lábszerkezetet és inakat), akkor a nagy kiképzõk, akiktõl a mezei honpolgár ellesné a dolgokat, miért is aggatják tele a lovat minden segédeszközzel? Lehet ezentúl inkább itt kéne olvasgatnom, és nem a könyvekben kutakodnom..

1, legtöbbször nem a saját lovuk, uh kb tökmindegy nekik, hogy 10 évesen birja-e még az ina
2, segédeszközzel haladósabb a munka (meg látványosabb)
3, ha már nem 4 láb kesely a ló, akkor legalább legyen rajta 4 fásli, mégiscsak jobban néz ki, nem? ;)
4, mivel a nagyoknak (vagy inkább a közepeseknek) nem mindig van idejük megfelelõen bemelegíteni és lesétáltatni, a fáslizgatás nagyüzemnél akár szükséges is

Szerintem régebbi könyvekben nézelõdj, ne modernebb kiadványokban. Régen még egy nyereg meg egy kantár elég volt a lóra. ;) Jó munkát, sok sikert!
  • N.C. kedvelte

#91 bóbita

bóbita

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 16. - 11:19

Köszönöm, igyekszem lovat faragni a kis szemtelen teremtésbõl :kir: Az állatorvosunk éppen felajánlotta hogy ad könyveket ha érdekel, lehet felkéne keresnem, biztosan van valami számomra hasznos köztük.

#92 Ali4Ewer

Ali4Ewer

    Új vendég

  • Új tag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2016 április 23. - 17:22

Szerintem a fásli akkor árt, ha szoros :)

Amikor a lovaimat utaztatom, általában fáslizom őket, ez elméletileg védi a lábát, nem csak attól, hogy leüti, hanem a húzódásoktól is. Munkára csak akkor használók ínvédőt/fáslit, ha ugrunk, vagy nehezebb munkát végzünk :) Meg persze a terepeknél :)

De azért azt túlzásnak tartom, hogy a lovon éjjel-nappal fásli legyen. Az neki sem kellemes, főleg nyáron. Arról nem beszélve, hogy nem szellőzik ott a bőr.. :(



#93 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2016 április 24. - 17:55

Fásli az a beteg lóra való minden más esetben felesleges s káros.


  • izland, telivér és mi.kinga kedveli

#94 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2016 április 25. - 18:52

Az utazáshoz kamásli, ugráshoz ínvédő, sérüléshez fásli. Mindnek más a funkciója. Tessék, csak egy cikk a sok közül, ami a helytelen, és felesleges fáslizásról szól: http://www.lovaselet...duzzasztva.html