Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Pozitivferi...másképp


  • Please log in to reply
193 válasz a témához

#121 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 19. - 12:48

Hali Fórumozók!!
Kérdezném tõletek és a fórumgazdától,hogy a csikónevelési hobby null szaldodósra kihozható-e.?????
Következõrõl van szó:Gondoltam vásárolok 4,5db éves csikót 2,3,4,évig nevelgetem ,tanítgatom,majd
értékesitem.A minimum szakismereten kívül ,istállóval.legelõvel,kaszálóval,vill pászt.karámmal rendelkezem.
Felszerelésbõl,nyergek,kantárak,jártatókocsi,hámok megvannak stb. Fajttát tekintve:kisbérire,gidránra,
m.félvérre gondoltam, szín csak sárga lehet .(én ennek vagyok a szerelmese)Nemük egyforma mindnek.
Kanca,vagy csõdör???? Értékesítésnél,a cigány kupecok kikerülhetõk e???
Válaszokat,tanácsokat,véleményeket elõre is köszi.!!!

Amennyiben csak hobbi, akkor nyilván mellette van mibõl élned, tehát nem szorít az idõ, ráérsz megvárni a jó vevõt. Viszont (ha máshol dolgozol) nem tudsz egész nap a lovakkal foglalkozni, ez fõként télen, fedeles vagy kivilágított pálya hiányában probléma lehet.
Ha az értékesítés a cél (és nem a lónevelés "élménye"), én a helyedben nem éves csikót vennék, mert annyival nem drágább a 3 éves, nyers csikó sem, mint amennyibe a felnevelése, tartása kerül 2 teljes éven át, amikor még érdemben úgysem tudsz vele foglalkozni. Karámban álldogálni meg esetleg futószárazgatni kár beleölni a pénzt, sok minden érheti még, amíg felnõ. Itt is igaz, hogy "az olcsó a drága" - ha már pénzt adsz érte, minõségi csikót vegyél, lehetõleg közvetlenül a tenyésztõtõl.
Jól képzett, nyugodt lovat szerintem el lehet adni jó áron. Tényleg kellenek kapcsolatok, és hozzá kell számolni, hogy esetleg jutalékot kell fizetned közvetítõnek egy jó árú, külföldi eladásért.
Kupeceket biztos ki lehet kerülni, de az is biztos, hogy náluk forognak a lovak, ha másnak nem, nekik biztos el tudod adni, másnap már nem lesz ott.

#122 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 19. - 15:08

Feri!
Errõl a kikötési-lekötési módszerrõl kifejtenéd a véleményed?

#123 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 19. - 16:50

Csináltam ilyet, csak nem ennyire lekötve . Nekem ez kicsit sok. Ennyire mélyen lekötve, már rutinos lónak kell lennie, legalábbis a kikötés viseletében, hogy ne dőljön hátra. Viszont, ha ennyire rutinos, s.k. véleményem szerint akkor a legjobb a sima egyszerű bőr kikötő szár. Azzal, akár "karikába" tud menni a ló, mintha nyeregből lenne feligazítva. Minden kikötés csak mankó és nem helyettesíti a lovaglást. Minél jobb a lovunk nyeregből, annál jobb futószáron . Azért ne legyen a lóban kellemetlen, feszes érzet, mindig csak fokozatosan rövidítve, nagyjából az iskolázottságához igazítva. Persze lehet kicsit eltérni de hiába megy futószáron "szépen karikába" , ha felülve gúnárkodik. :) Minden kikötési módszer addig hatékony és jó, amig a ló puhán megy ELŐRE tőle. Meg érdemes variálni a hosszúságok állításán( mélyre-rövidebbre), csak lusta az emberfia/lánya. Ha "csak" futószárazunk a befejezés mindig egy lazítás /engedés legyen, mintha hosszú száron leügetnénk a pacit. Most jut eszembe, hogy nagyon jól variálhatóak pár földi gyakorlattal pl. vállat be, "combra" engedés, hátra lépés. Rengeteg a variáció, csak ne legyünk lusták, mint pl. én :D Tehát a jó futószáras bemelegítés, jól előkészíti a lovunkat egy jó lovazásra. aztán mindenki az egyéni ízlése szerint, minden megengedett, HA jól működik és okosan csináljuk. :)

Edited by PozitívFeri, 2012 június 19. - 16:53.


#124 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 19. - 17:05

Köszönöm, elég részletes volt. Még csak annyit kérdeznék, hogy ahogy a mozog lába a ló, nem reszel bele a saját szájába? Mármint ezzel a lekötéssel.

#125 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 19. - 17:24

De reszelget bizony, fõleg ennyire lekötve, de túlélik :) mindenfajta kikötésnek vannak hátrányai azért. Ezt így /pill nem csinálnám, sok értelmét nem látom. Ha nincs ennyire lekötve az jobb. Meg a szintén ilyennél figyelni kell a csomózásra, mert az vándorol és saját maga rövidíti a szárakat. Tehát, ha beállítom a megfelelõ hosszra az hamarosan rövidebb lesz, ahogy a ló mozog. Én nem így használtam, hanem a szárakat áthúztam a fején, zablakarikán-tarkón át(mint pl néha a futószárat)és ugy a lábai között megkötve a hátán. Ekkor áll fent a "vándor csomó". mert megy össze-vissza de nem érdekes. Nem rossz egy szintig, meg hogy egy kicsit menjen lejjebb a ló feje. A sima kikötõ száraknál is lehet variálni a ,fent- lent-lejjebb, kikötéseket, de nekem a csípõ magasságában csatolás vált be a sima eccerû gumikarikás bõr kikötõszár. Ha nagyon fej felvágós akkor nekem a góg* * nem a gumipók értendõ alatta

#126 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 19. - 18:40

A magam nótája. Úgy vagyok vele, hogy ez a döglusta PROFIK játéka kell maradjon, akik csajozás/pasizás közben szemsarokból is látják a hogy mit, hogyan nyal be az istenadta. Pláne ha fiatal és tapasztalatlan*. Egy heveder csak akad mindenhol. *a ló :)

#127 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 19. - 20:37

a döglusta PROFIK játéka kell maradjon

Megnyugtatlak, érdeklõdésem csak elméleti jellegû volt. :)

#128 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 19. - 21:10

Feri!
Errõl a kikötési-lekötési módszerrõl kifejtenéd a véleményed?


nekem laikusnak ez brutális.
el tudom képzelni, hogy megtanul a ló szár mögött menni, kemény szájú lesz, fej csapkodós lesz,
bakolós, zablát a fogára fogó.
más nem jut az eszembe.
gondolom nem elõször megy , így mivel láthatóan megy elõre.
engem akik tanítottak nem alkalmaztak ilyen kikötést, sõt, óvva intettek ettõl, és nem a kikötéssel kívántak elérni bármit is.
azok a lovak nem is így néztek, ki futószáron, ezt még azzal a kevés lólátásommal is látom.




Hali Fórumozók!!
Kérdezném tõletek és a fórumgazdától,hogy a csikónevelési hobby null szaldodósra kihozható-e.?????
Következõrõl van szó:Gondoltam vásárolok 4,5db éves csikót 2,3,4,évig nevelgetem ,tanítgatom,majd
értékesitem.A minimum szakismereten kívül ,istállóval.legelõvel,kaszálóval,vill pászt.karámmal rendelkezem.
Felszerelésbõl,nyergek,kantárak,jártatókocsi,hámok megvannak stb. Fajttát tekintve:kisbérire,gidránra,
m.félvérre gondoltam, szín csak sárga lehet .(én ennek vagyok a szerelmese)Nemük egyforma mindnek.
Kanca,vagy csõdör???? Értékesítésnél,a cigány kupecok kikerülhetõk e???
Válaszokat,tanácsokat,véleményeket elõre is köszi.!!!


sztem nem.
98%, hogy nem.

minimum szakismeret - minél elõbb heréltek legyenek.

Edited by kátyus, 2012 június 19. - 21:09.


#129 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 20. - 12:00

nincs egyedül üdvözítõ móccer..minden móccer lehet rossz, de lehet kíttûnõ, eredményes is!!! lova és alkalmazója válogatja ...sometimes az extrém elbaszott teknikával lehet valami speciel lyó hatást elérni... gondujjunk csak Paganinire, aki szándékosan elhangolta a hegedûje húrjait, hugy a virtuóz darabjait virtuóz módra tuggya eléadni :P

Edited by Alatriste commandante, 2012 június 20. - 12:00.


#130 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 20. - 13:19

nekem a góg*


és Magóg? :gm:



Viccet félre, Megferke nem ír túl sok hülyeséget :gm:

Én akkor használtam ilyet , ha
- lusta voltam nyergelni
-a ló támadós volt, befordult és néha próbálkozott felém ágaskodni, rámvágni a mellsõkkel. Ugyan megrángatta a saját pici száját, de leszokott a játékról és mind a ketten életben maradtunk. :gm:

Mondjuk annyira szorosra én sem kötném, a vágtánál mászott hátra a cucc, az érzékeny szájú ló már a szügyébe harapott, olyankor meg kell igazgatni.

#131 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 20. - 14:11

bocsesz én ilyent így nem használtam/lok :D csak az értelmezés kedvéért.

Edited by PozitívFeri, 2012 június 20. - 14:12.


#132 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 20. - 14:59

Csak én látom úgy, hogy az Ori által linkelt képen nem fix kikötést látunk? Amiatt, hogy nem látok csomót a ló hátán, valamint a kikötõ és a futószár anyaga azonosnak tûnik én úgy láttam, hogy a futószár van a külsõ zablakarikába csatolva, onnan végigvezetve a külsõ hónalj, mar, belsõ hónalj, belsõ zablakarikán keresztül a tréner kezébe. Persze lehet, hogy én tévedek. De ha nem, én akkor sem láttam még ilyen kikötési módot.

#133 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 20. - 15:36

Igazad van, most néztem meg jobban (kis monitor átka :D ) Így semmiképp nem kéne...

#134 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 20. - 15:48

olyan mint amikor a zablához csatolják, sokat láttam olyant és az nem tetszik, de ez egyéni szocpol. :) viszont lehet hogy igaza van furiosojr.-nek, én sem látom pontosan. de ha ugy van ez is egy móccer a sok közül. személy szerint nem látom elõnyét, mégha lehet engedni is kézbõl "azonnal" azért (") -ben , mert itt jelentõsebb lehet a surlódás, ami a csúszás könnyedségét veszélyezteti. Mármint a hajlatban, ott nehezebben csúszik, fõleg izzadáskor. De ki kell próbálni, próba cseresznya, aki akarja.Osszátok meg atapasztaltakat.

#135 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 20. - 16:00

Nem kell, hogy izzadjon, egy futószár fél órás munka után is véresre vágja a hónalját, ha fixen van kötve, akkor is. Zablához kötve használom, de külön erre a célra vásárolt vastag, puha vezetõszárakat. A nagyon feszülõs, ellenkezõ lónál így is okozott dörzsölést. Másodszor már nem. :D

#136 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 20. - 16:03

viszont tovább gondolva. Ha van egy heveder és egy vagy két karika pl. a kéz tartása távolságban kb 20-25 cm,( vagy csak egy) [mint a képen a szár helyzete a marjánál] akkor azon át lehet vezetni a szárakat hasonló módon és könnyedén csúszik is megegyezve a nagyjábóli kéz helyzetével, mégha hátrébb van is. Viszont nem törik meg a szár és nincs a ló hónaljában, hanem egyenesen fut megtörés nélkül a zablához, könnyedén állitható a ló nyujtott-összeszedettebb szárazásához. talán érthetõ :D

#137 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 20. - 16:05

Aha :D

#138 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 21. - 7:12

Csak én látom úgy, hogy az Ori által linkelt képen nem fix kikötést látunk?

Jó, akkor nem csak én láttam úgy. Nekem annyira nem volt szimpatikus.
Maradok a futószárazó hevedernél...
(Bár bevallom, elég ritkán futószárazok, mert nem vagyok olyan nagy mestere ennek a témának, hogy bármit elérjek a lónál, amit nyeregbõl ne tudnék jobban megértetni vele. Istállógõz - istálló híján - nem jelentkezik, ha valami miatt végképp nem tudok felülni rá (mondjuk megcsípi egy bögöly nyereghelyen), akkor kiviszem terepre vezetéken.)

#139 NICSEVÓ

NICSEVÓ

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 24 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 21. - 7:31

Köszi a megfontolásra alkalmas tippeket.Különösen ami a csikók életkorára vonatkozik. Én ezt úgy fordítom le,hogy idõsebb nyers vásárlása esetén lehet null szaldós a hobbim. Írod,jólképzett lovak jól eladhatók.Az én szaktudásom csak addig terjed ,hogy a három jármódot az alap segítségeket és a fogatolást megtanítsam, a többi,csak lószeretet.Nem ebbõl akarok meg- élni.Ami az értékesítést illeti:nem ismeretlen számomra a jutalék (cenzár pénz) rendszer a közvetitõnek.

#140 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 22. - 7:38

Köszi a megfontolásra alkalmas tippeket.Különösen ami a csikók életkorára vonatkozik.
Én ezt úgy fordítom le,hogy idõsebb nyers vásárlása esetén lehet null szaldós a hobbim.
Írod,jólképzett lovak jól eladhatók.Az én szaktudásom csak addig terjed ,hogy a három jármódot
az alap segítségeket és a fogatolást megtanítsam, a többi,csak lószeretet.Nem ebbõl akarok meg-
élni.Ami az értékesítést illeti:nem ismeretlen számomra a jutalék (cenzár pénz) rendszer a közvetitõnek.

Sok sikert!
Csak aztán vigyázz, mert ha "beleszeretsz" valamelyikbe, akkor ugrik a nullszaldó :D


Kikötéssel kapcsolatban lenne nekem is egy kérdésem.
Hagyományos futószáras heveder (vagy nyereg) + kikötõszár (gumikarikás).
A futószárat kívülrõl befelé áthúzom a belsõ zablakarikán, és továbbhúzom a kikötõszár mentén, majd annak a csatjába csatolom. Így a futószár finom meghúzásával a belsõ szár tud rövidülni.
(Már futószáron szépen dolgozó lónál csináltam, ugrálós, rohangálósnál nem. Kör kissebbítést, nagyobbítást, egészen "összeszedett" ügetést, akár vágtát is sikerült elérnem így.)
Mi a véleményetek róla?

#141 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 22. - 7:44

Szvsz jobb a duplafutószár, mert ezzel amit leírsz, behúzod a ló fejét, az meg vígan ki tudja közben dobni a vállát például.

#142 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 22. - 8:00

Szvsz jobb a duplafutószár, mert ezzel amit leírsz, behúzod a ló fejét, az meg vígan ki tudja közben dobni a vállát például.

A dupla futószárat én a csánknál elhúzva használtam, és én nem tudtam annyira finomkodni vele, illetve a ló mozgása miatt úgy pont a külsõ szár mozog és a belsõ fix, nem? Vagy Te a belsõ szárat is visszavezeted a hevederkarikán, és úgy van a kézben?

A fentebbi módszerrel próbáltam nem behúzni a fejét befelé, csak egész kicsket mozdítani a száron, és hajtottam elõre aktívan. Mondjuk olyan lóval kisérletezgettem, amelyik lovagolva nem volt, így nem tudom, hogy használt-e vagy ártott a dolog.

#143 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 22. - 8:04

minden a kézen, nem a módszeren múlik...bármilyen módszer lyó egy lyó kézzel :rolleyes: nincs olyan eszköz, ami teljesen semlegesítheti a bénakéz-hibát :(

#144 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 22. - 8:06

A Kapitány elõtt kezdtem: - Nálam használt - lovagolt lónál.

Edited by N.C., 2012 június 22. - 8:07.


#145 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 22. - 8:15

Vagy Te a belsõ szárat is visszavezeted a hevederkarikán, és úgy van a kézben?

igen

#146 Varbóc

Varbóc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 497 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 24. - 20:55

Ori képét nézve nekem Anna Sewell Fekete Szépsége jutott eszembe. Az idõk változnak. Akkor a lovak fejét azért húzták hátra, hogy fent legyen az egekben, most meg az a divat, hogy a szerencsétlen pacc körkarika nyakkal a hátsó lábai között nézzen ki.... mi lenne, ha a divatelvárások helyett úgy lovagolnánk, amilyen alkati adottságai a lovainknak vannak? Biztos hüjje vagyok, de öregedzõmbesenyõpestabácsi után szabadon nem hinném, hogy ezek a mechanikus módszerek tényleg elérik azt a hatást, amit szeretnénk, illetve helyettesítik a helyes szárra lovaglást. Magyar Imrusék szerint futószárazásnál kikötõszár gumikarikával a ló csipeje magasságában legyen hozzákötve a hevederhez, a belsõ szár két lyukkal rövidebben, mint a külsõ és kapcián. Ori képén meg ló frankón az egy szem futószárba van befuszeklizve. Egy rossz mozdulat és hónaljcsiki van. Sztem egetverõ hülyeség. Arról nem is beszélve, hogy a nyakát nem szabadon használó lónak vajh mennyire lesz laza, átengedõ a háta?

#147 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 25. - 0:31

..és kiesõ a hátulja.. Heuréka! Azt hiszem kitaláltam egy frankó kikötõ bindzsulát. Csinálok pár prototípust némi markrtinget, levédem és jövõre dõl alé. A lovaknak meg úgyis mindegy mivel ...szák el õket. * különben mintha láttam volna ilyesmit híres-neves ikonoknál is.

#148 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 25. - 6:43

:dev: hogy itt hány szerencsés van,aki nagy nevekkel paroláz,múltkor 'FülcsiKarcsi' egy másik topicban,most meg a 'Magyar Imrus'... Ez utóbbi mit sem von le Varbóc hozzászólásának igazságából... Most már csak azt nem értem,ha a ló vagy a lovas részérõl nincs,ami ellenjavallná a felülést (pl.lábadozó ló,technikai hiányosság,kezdõ lovas,stb),miért nem egyszerûbb fentrõl,kézben tartott szárakkal,érzésbõl megoldani ugyanazt a problémát,amiért kikötöttem...Sõt,továbbmennék,a ló kikötés nélkül futószárazva is feladhatja a hátát,s ha fesztelenül,jó érzésbõl mozog,azt is el lehet érni,hogy nyakát-fejét mélyre lenyújtsa.A kikötõszár nem érez,ugyan tudom,a futószártartó kézé a fõszerep,de valahol azt is leírják a régiek,bánjunk csínján ezekkel a segédeszközökkel,s nem való okvetlem mindenki kezébe.

#149 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 25. - 6:54

...azért a Magyarnál emlegetett kapicán jóval lóbarátabbá teszi a dolgot,kár hogy ennek használata manapság nem annyira divat,mint a szimpla nyakkerekítõké'

#150 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 25. - 7:45

Ori képén meg ló frankón az egy szem futószárba van befuszeklizve.

ezért linkeltem be. Amúgy olyan egyszálkötéllel ismertem ezt lekötési módot, de így a futószárral átvezetve még nem láttam.
Börni, én is ilyeneken morfondírozom, csak nem akartam leírni.
Pl. hogy ha nem támaszkodást akarok elérni, hanem azt, hogy nyújtsa elõre-lefelé a fejét, akkor miért zablához kell kikötni. Kapicán, kötõfék-kantár, bármi megtenné erre a célra.

Most már csak azt nem értem,ha a ló vagy a lovas részérõl nincs,ami ellenjavallná a felülést (pl.lábadozó ló,technikai hiányosság,kezdõ lovas,stb),miért nem egyszerûbb fentrõl,kézben tartott szárakkal,érzésbõl megoldani ugyanazt a problémát,amiért kikötöttem...

Tényleg, miért nem?

#151 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 25. - 9:10

nemtom,de a saját öreg,kripli kancámra egyszer felült egy westernoktató.sidepull-lal megy a ló,Attila azzal is összeszedte,s amint pihenésképp picit tágabb keretet adott,a ló már nyújtotta is az orrát.nyeregböl,ügetésben,zablán,nyugodt,mélyen tartott kézbõl is elindul a ló lefelé,ha ülés és szár nem zavarja,s nem szúrja a zab a seggét. Én úgy gondolom,ugyanúgy mint nyeregbõl,zablával vagy anélkül,kellõ bemelegités-kikötés nélkül és tornáztatás-tágabb,mély keretben-után (gyakori jármód,- és iramváltások,folyamatos feladatok,elõremenés) a kikötést levéve elégedetten nyúlik le a ló,ha jól csinálod. más kérdés az alkat,mélyen illesztett nyak könnyebben indul lefelé...feszengõs,tekintgetõs hebrencs nehezen... szûk tarkó s torok is nehezen,ugyanígy,ha gyenge a háta s a hátulja.szerintem legalábbis... Ps.a kapicán felett idomitó munkában azért volt csikókantár zablával,a szársegítség azon ment,a kikötés kapicánon. Jók ezek a zabla nélküli megoldások,de ha bepipul a ló,cipel rajta,ha akar...jobban résen kell lenni,mikor,merre forgatja a szemét...

#152 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 25. - 9:52

Jók ezek a zabla nélküli megoldások,

Csak a történelmi hûség kedvéért: én nem beszéltem zabla nélküli lovaglásról-futószárazásról, csak azt írtam, kikötõvel fejet lekéregetni nem feltétlen zablánál fogva kellene.

#153 SzonyiMaura

SzonyiMaura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 303 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 25. - 20:28

Nem szeretem, ha ennyire melyre le van kotve a lo feje, hihetetlenul blokkolja a lonak a vallat. Nem fog ettol lazulni a lo hata hogy korlatozva van, valahogy a hatso labak nem tudnak igazan a suly ala lepni. Jobb, ha a lonak lehetoseget adunk arra, hogy felfele mozdulhasson a nyaka lehetoseget adni neki, hogy osszeszedje magat. Ha a lo nyugodt, akkor fel fogja o maga ajanlani, hogy tarkoban enged. Ha meg ugral... Hagyni kell :D

Edited by SzonyiMaura, 2012 június 25. - 20:37.


#154 Varbóc

Varbóc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 497 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 25. - 20:42

Börni: Imrus nekem már a korom és a füst miatt Imrus... :D Mindenkivel egyetértek, aki nem ért egyet ezzel a fajta módszerrel. Arról nem is beszélve, hogy a lovaglásnál - és itt most az angol lovaglásról beszélek, westernben nem vagyok jártas (angolba se, csak úgy teszek) - a lovaglás célja az, hogy a ló súlypontját a mellsõ lábakról a hátsó lábak irányába vigyük el, hogy a ló ne a vállára dõlve menjen, hanem szépen maga alá lépjen, négy lábon hordozza magát. Na most ezzel a lekötéssel, ahogy ti is írtátok, a hátsója lebeg a szélben és csak még jobban rádõl a vállára. Én ha ló lennék, rühelném, vagy éppenséggel beintenék és mondván, hogy "ja ha azt akarod, hogy a földig érjen a fejem" nekiállnék legelni. Ahhoz ez a kikötés épp megfelel! Na uff én beszéltem! ;)

#155 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 23. - 17:01

kicsit más.... érdekességképpen :D Egy barátom érdeklõdött lovász állás után hirdetésben, több helyen is. Kicsit elrettentõ példákat mondott. A szavában hiszek, megkérdõjelezhetetlen. Szellõ lovasudvar, Domonyvölgy. Lovastúra vezetõi, lovas oktatói papír kell, mert lovászkodni és okitani is kéne, eddig oké nagyjábol. beszéd, beszéd, aztán kis idõ mulva rákérdez az anyagiakra, mégis mennyi az annyi. A következõ volt a válasz: - ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ... mit képzel, ne olyan sietõsen, ráér az még ! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ.... hogy képzeli, hogy ilyen hamar a pénzre tér! ---- Az ÁÁÁÁ az betû szerinti a többi nem. Aztán nagy nehezen kinyögte az Úr, hogy egy Magyar fizetés jár a munkáért cserébe. Gondolom olyan nyócvanezer. ezt csak gondolom mert konkrétat nem mondott. És rengeteg döbbenetes hasonló beszélgetés történt még. :) De a legütõsebb ez a kommunikácio volt :D

#156 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 23. - 18:33

Most, hogy mondod, van túravezetõid? Mert anélkül sehova! :dev: Amúgy meg együttérzésem, a nyócvan az bruttó vagy nettó?

#157 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 29. - 18:15

+! Nekem már a 2. próba (lásd alcímed) is megérte, gondolom te érted mire gondolok a hétvége után :) Én nagyon élveztem ;)

#158 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 29. - 20:09

Üdvözlet mindenkinek! Most olyat mondok, amit nem szoktam itt a fórumon! Még pedig "ingyen reklámot" mondok. Ez a fiú megéri a pénzét! De nagyon. :yeah: u.i.: Bocs Feri, ha nincs szükséged fogadatlan prókátorra. :ang:

#159 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 29. - 20:24

valamit benézhettél... vagy mit ettél? orvos látott? :D

#160 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 29. - 21:03

valamit benézhettél...
vagy mit ettél? orvos látott? :D

Vagy elérte az isteni sugallat.