Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Állatkínzás!?


  • Please log in to reply
1317 válasz a témához

#1 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 12. - 8:10

Sziasztok!Most hétvégén olyat láttam, amit nem hagyhatok szó nélkül! Nos, éppen láttuk, amikor terepre mentek 4 lóval, látszólag vendégek/kezdõk (abból gondolom, hogy utcai ruhában voltak: farmer, edzõcipõ) és egy vezetõ gyalogosan. Eddig még fogjuk rá, hogy oké. De a lovak fizikális állapota!!! Borzasztó! Szörnyû! Elképesztõ! Az amúgy magas lovak farán (és egész testén) szinte nem volt hús, izom! Egy teljesen kiálló gerincoszlop, szemmel megszámlálható bordák és égnek meredezõ csipõcsontok látszottak a lovakból! A szõrük abszolút nem egészséges szervezetre utalt: hosszú, bozontos, csatakos, fénytelen, összeragadt szõrcsomók! A családom hozzá nem értõ tagjai is elképedtek a látottakon, sõt megjegyezték, hogy 2 évvel ezelõtt is ilyen sovány lovakat láttak itt. Én majdnem sírva fakadtam. Szegénykék csak úgy vánszorogtak, a figyelem, az érdeklõdés vagy az élénkség szikrányit sem látszott rajtuk! Könyörgöm, miért tart lovat az, aki nem tudja biztosítani a feltételeket vagy legalább az élelmet számukra?!? :mad: Komolyan mondom, Lovasok, Ti is rosszul lettetek volna a látványtól! Ne csak olyan simán sovány lovakat képzeljetek el, hanem csontsovány, aggasztó állapotban lévõ lovakat! Sajnálom, hogy nem készítettem fotókat róluk.Családom egy másik lovas tagja mondta, hogy szól az egyik állatvédõ egyesületnek. Remélem megteszi! Lehet bízni, hogy ha tényleg kimennek a helyszínre akkor történi is fog valami? Valami érdembeli? :confused: [ Május 12, 2003, 23:42: Az üzenetet átszerkesztette: Zsuzska ]

#2 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 12. - 8:57

Arról nem is beszélve, miféle ember az aki ilyen szerencsétlenre még képes felülni??? :mad: :mad:

#3 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 12. - 9:05

Kedves Megdöbbent!! Posted Image Ha te is feljelented az állatvédõknek és még mások is,biztosan nagyobb az esély a kivizsgálásra. Ez a max amit megtehetsz. Sajnos nem ez az egyetlen hely, ahol ilyen szörnyûségek vannak, de minden lovat nem lehet megmenteni.

#4 Balage

Balage

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 37 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 12. - 9:09

Úgy gondolom vannak egyéb módszerei annak, hogy úgymond keresztbe tegyél az ottani "lovaséletnek", mert gondolom vállalkozásban mûvelik ott a lovagoltatást, ebbõl következik, hogy kis hazánkban amúgy is divatos dolgokat lehet ellenük tenni. pl apeh, köjál, polgármesterihiv. feljelentgetések, de utána az amúgy is sanyarú sorsú lovakra nagy valószínûséggel csakis valami még szörnyûbb sors várna. Hacsak nem történik valami csoda...

#5 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 12. - 9:14

Hát eggen. Nem mindenkinek lovai egészsége a legfontosabb. Sok lovardát láttam már, és sokban hasonló a helyzet. Tulajdonosa mindenbõl a maximális pénzt sajtolja ki minimális ráfordítással. Az üzlet a lényeg. Voltam olyan lovardában, ahol a lovak színét nehéz volt megállapítani a kosztól. Láttam olyan lovat, akinek a sörénye alatt nyüzsögtek a tetvek vagy valami gusztustalan izék. Egy lovastanya fõleg németek lovagoltatásából élt. Ott simán ráültettek egy 130 kilós dagadt dojcsot egy pici kis kancára. Még röhögtek is egy jót rajta. Alapvetõ figyelmet sem szentelnek a szereléknek. Feltört lovak munkában, heveder által kidörzsölt lovacska és még sorolhatnám. Az a lényeg, hogy pénz legyen belõlük.

#6 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 12. - 9:15

A teendõknek már egy másik hely kapcsán utánajártam. Az állatvédõk nem tudnak semmit tenni, nekem akkor azt javasolták, hogy a helyi jegyzõnél tegyek bejelenetést a rossz körülményekrõl. Elméletben az õ dolga intézkedni.

#7 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 12. - 9:28

Alapvetõen szerintem az a gond,hogy az emberek 90 százaléka még mindig azt hiszi,hogy a lovazásból meg lehet élni,SÕT, hamar meggazdagodni.A maradék tíz ezt csinálja, de megvan hozzá a háttér, egy saját cég, vagy szponzorok. Amikor a tudatlan koppan, mindig a lovak szívják meg, mert a költségcsökkentésben az abrak a kovács az állatorvos és a szalma van benne, Na meg a lovász aki nem kapja meg idõben a bérét,vagy egyáltalán nem adják neki oda.Ezt is a lovak nyeli be,mert õket fogja ütni - vágni,nem a fõnökét.

#8 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 12. - 9:33

SZÓVAL, SZINTE LEHETETLEN BÁRMIT IS TENNI?Sajnos, nagyon pacifista lélek vagyok. Gyerekkoromban még azon is tudtam bõgni, ha a rajzfilmben(!) fázott a maci. Tudatosan nem nézek esõerdõirtásról, az állatok élõhelyének kipusztításáról, orvvadászatról szóló filmeket, olyan hollywoodi filmeket sem, amiben a "csúnya, gonosz" orkát vagy medvét vagy farkast kell elpusztítani, mert megeszi a "lakosságot", stb. Az útszélén elütött süni/macska/kutya/róka/egyéb látványát sem bírom. Sajnos, próbálok immunissá válni és nem törõdni ezekkel a dolgokkal, mert olyan kis porszem az ember, nem tud semmit tenni ezek ellen! Porszem, de mégis saját maga pusztítja a környezetét. Bocs, kicsit filozofálgattam...Most utazzak kb. 400 km-t, keressem meg az illetékes jegyzõt, tegyek bejelentést, aztán közlik, hogy nem is ehhez a településhez tartozik Királyháza, át másik faluba, stb...? Háááát, meggondolandó. Lehet ezt írásban valahogy? Sajnos nem látom értelmét, ahogy Ti is írjátok, nem lesz pozitív következménye. :(

#9 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 12. - 9:38

Van állatvédelmi törvény, nem? Mi van benne a lovakról? Úgy hallottam egy hangyaboly széttaposása 30.000 Ft. De hogy lehet ezt bebizonyítani?Azt hittem az állatvédõk tehetnek valamit?!? Tényleg nem?

#10 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 12. - 9:42

Semmi nem fog történni!Sajnos.Rendszerváltozás ide oda mi bürokrata ország maradunk még jó ideig. Hiába kötelezõ a képzett alkalmazott egy lovardába, ezek mégis sportszerkölcsönzõ módon mûködnek. Balatoni soklovardás környéken éltem nyaranta vagy tíz évet. Mindig birkóztam a "haverokkal"akik gyõzködtek a fantasztikus üzleti lehetõségekrõl. Az idegen forgalomban mûködõ bérlovik javarészt tavasszal vágó elõtt összevásárolt még " még haladékot" kapott (vagy sors által rájuk mért) lovakkal dolgoztatnak fõleg. A túristák között elvétve van lovas inkább csak a programokat kipipáló, strandpapucsos, nyakbavideós,"jó mulatság lovagoltunk a csikósok hazájában" lóraülõ van. Ezekben inkább az a fontos, hogy otthon a fényképek videók bizonyítják a kalandos nyaralást, betyár földön. Úgy látogatják meg a lovasudvart ahogy az út szélén a ribiket is, mert jópofa és " kötelezõ"!Csak míg a prosti szabadon választott módon áll ki az út mellé, addig a lovak kötelezõen prostituálódnak, mennek tönkre, haldoklanak ezeken a helyeken. Most nem kérnék ellen példát itt, mert tudomn, hogy van. Elenyészõ.A többség ilyen, amirõl olvashatunk. Persze hasonlóan van ez a világ sok helyén is. Sárika lovunk gazdája elmesélte, hogy hasonló módon lovagolt szakadt cuccokban életveszélyes, toldozott, foltozott, nyeregben tengerparti helyen is. És akkor még ami elsõ látásra fel sem tûnik, a sok sérülés, martörés amire rányergelnek továbbra is amíg a legyek által beköpött, újranyomott seb olyan sipolllyá nem válik amit nem tûr már a szerencsétlen ló. Köze nincs a lóhoz annak aki a lovaglás kapcsán az idegenforgalom fellendítésrõl beszél! Normális lovas nem lovagolni jön magyarországra ez tény! Ha átlépjük az osztrák határt a legkisebb faluban is találunk fedeles lovardát, hozzáértést környezetet lovat egyebet. Sajnálattal kell tudomásul venni, hogy azt talán csak a gyerekeink fogják megérni, hogy azért jöjjön hozzánk külföldi lovagolni, mint fogorvoshoz, fodrászhoz és hasonlókhoz, mert olcsóbban kap minõséget az otthoninál.De sebaj hurrá, itt a lehetõség, hogy újra meglepjük Európát a lovainkon. Én rühellek minden ilyen túrista lovit, mert ezt jól csinálni nem lehet, vagy szinte lehetetlenül nehéz. de hát az ember ilyen. Sajnos sok magyar ember is csak a nyaralással együtt gondol arra, hogy kipróbálja a lovaglást. S ha a szezonban balatonon a holtfáradt lovakon, aznap lehet, hogy nyolcadszorra kisétál, (nem látva, hogy a sor végét lapáttal hajtják ki a "reithoff"- ból) egy óra múlva mikor megérkezik úgy érezi, hogy lovagolt és ez kellõképpen egyszerû, hisz magyarok vagyunk s, mint tudjuk lovasnemzet!(smileyk nélkül)

#11 Menches

Menches

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 798 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 12. - 9:50

Fájós oldalamra való tekintettel nem hajlok meg RC elõtt de sajnos övé a pont!

#12 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 12. - 10:35

idézet:
Eredeti szerzõ: Menches: Fájós oldalamra való tekintettel nem hajlok meg RC elõtt de sajnos övé a pont! [/QUOTE]Próbálkoztam, de nem sikerült szebben megfogalmazni: Egyetértek.

#13 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 12. - 11:09

Ha belegondolok, hogy hány ilyen bérlovas helyre jártam lovagolni...szégyelhetem magam... :( [ Május 12, 2003, 11:10: Az üzenetet átszerkesztette: Ilusta ]

#14 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 12. - 11:21

idézet:
Eredeti szerzõ: Ilusta: Ha belegondolok, hogy hány ilyen bérlovas helyre jártam lovagolni...szégyelhetem magam... :( [/QUOTE]Jártunk mi is egy-két "érdekes" helyen, de egy éppen kezdõ még általában elhiszi a nála tapasztaltabbnak tûnõ lovardásoknak, hogy így kell tartani a lovat, stb., aztán gyorsan felnyílik az ember szeme. (Azt már a kezdõk sem hiszik el, hogy a lónak jó érzés teljes menetfelszerelésben kikötve állnia a tûzõ napon órákig.) Akinek nincs saját lova, annak általában meg kell alkudnia a helyet illetõen, mert elég ritka az olyan hely ahol a lovakat is jól tartják és rendesen belovagolták õket, az oktató is jó, meg még a helyszín is megközelíthetõ. Nincs nagy választási lehetõségünk, csak annyi, hogy a lókínzó helyekre nem megyünk lovagolni.

#15 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 12. - 13:13

Mondjuk ahová én jártam (sok helyre) ott azért a lovak mindig jó kondiban voltak. (Fel sem ültem volna egy csontvázra, mondjuk akkoriban max. 42 kg. voltam) Általában az elsõ, pihent csoporttal mentem mindig, azt nem tudom utána mennyit mentek még a lovak. Azt tudom, hogy a Petneházyban még utánam 2-t. A többi helyen is csak délelõtt volt tereplovaglás.Inkább azért szégyellem így utólag magam, mert odaadtam azoknak a pénzem, akik netán évente váltottak lovakat és a lovak a vágón végezték és tulajdonképpen ehhez adtam én (is) a segítséget. :(

#16 Fíli

Fíli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 204 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 12. - 13:26

Csatlakozom Ilustához a szégyenkezésben. Ma már ha saját pénzbõl is de amennyire tudok segítek az elhanyagolt lovakon. Nekik sokszor már az is áldas, ha néha-néha valaki végigpucolja õket. Tapasztalat, hogy általában földobják a nyerget, egész nap megy, este elédobnak valami kaját (ha van) és ennyi a törõdés. De sajnos tényleg nem sokat lehet tenni ez ellen. :(

#17 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 12. - 13:27

Zapolya igazad van. De én is mi a fenét csináljak? Nincs saját lovam, be kell érnem azzal a lehetõséggel, hogy lovardákba megyek és pénzt adok a lovaglásért. Kevés lehetõség van, nem nagyon tudok válogatni. Annyit tettem, hogy azt a lepukkant turistavadász helyet nagyívben elkerülöm ma már. Ezzel én ugyan nem sokat tolok a szekéren, jön helyettem más. Hihetõ, hogy én lennék a legboldogabb, ha saját lovon rázathatnám magam, de ez jelenleg lehetetlen. Nem is vállalnám. Sem idõm, sem kellõ tudásom nincs saját lóhoz. Ezt beismerem és nem erõlködöm, hogy lovat tartsak. Marad a vendégeskedés, a sok-sok pénzért való terepezés, vagy munka fejében való lovaglás. Én nem szégyellem magam, hogy bérlovakon lovagolok. Érezze rosszul magát a gazdájuk, hogy elhanyagolja, kínozza, széthajtja õket.Hosszú sorokban lehetne leírni az optimális lovarda üzemeltetést, kezdve a táplálástól a pihenõnapig. Én a lovardában fizetõ vendég vagyok, fizetek a szolgáltatásért és ha az nem megfelelõ, nem veszem igénybe. És bizony elõfordult már, hogy inkább elmentünk sörözni, látva a tereprõl visszatérõ lovakat akik nagyüzemben hajtottak egész nap. Nem szóltam semmit a tulajnak, szépen elbattyogtunk és nem mentünk többet.

#18 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 12. - 13:43

idézet:
Eredeti szerzõ: Csuti: SZÓVAL, SZINTE LEHETETLEN BÁRMIT IS TENNI?Most utazzak kb. 400 km-t, keressem meg az illetékes jegyzõt, tegyek bejelentést, aztán közlik, hogy nem is ehhez a településhez tartozik Királyháza, át másik faluba, stb...? Háááát, meggondolandó. Lehet ezt írásban valahogy? Sajnos nem látom értelmét, ahogy Ti is írjátok, nem lesz pozitív következménye. :( [/QUOTE]Szerintem nem kell ezért odautazni, telefonszámot kell keresni, az illetékes jegyzõt és fõállatorvost felhívni ill. átvételis "R" levelet írni. Ja és megnézni, hogy ki van a közelben a Fórumról aki segíthet.

#19 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 12. - 14:32

A kérdésben és sok másban is egyetlen amit igazán tehetünk,hogy a magunk portáján biztosítjuk azt amit a saját belsõnk diktál!Szoktam mondani, hogy a PKN. ranch sok raklapból és széldeszkából de még több lószeretetbõl épül.Nálunk (PKN. ranch) boldog lovak élnek! És ez rendben van így. Posted Image Nem minden pénz kérdés. Csak törõdés, lelkiismeret, belsõ indíttatás kérdése.

#20 Menches

Menches

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 798 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 12. - 17:50

RC! Kérlek kiméld az oldalam!Üdv!

#21 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 12. - 19:02

Ok.Menches! Posted Image

#22 csutihubi

csutihubi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 236 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 12. - 21:25

Sziasztok! Sajnos nincs állatvédelmi törvény!Én már végigjártam ezt az utat.Egy lovas csoporttal járkáltunk a gebém/csak csupa szeretetbõl!!!/és én.Volt egy Erika nevü bige,3 ló formájú csontvázzal.Az egyik kanca volt.Vemhes lett,elvetélt.Állva,mert a trágya mélységébe belefulladt volna.Állatorvost akartunk vinni,nem engedte.Csak az emberekre veszélyes fertõzésekkel lehet az ilyeneket megijeszteni.Pl.:1.aláírásgyüjtés a környék lakóitól.2.Megfenyegetni,hogy fel van jelentve,(mert fertõzés lehetõsége esetén több millió Ft.is lehet a birság).Mi a 2.verziót választottuk,sikerrel. eladta a lovait, 1 héten belül el is szálították õket.Nekem viszont az egyetlen,imádott lovacskámtól kellett megválnom ugyanazon törvény mögé bújva.Ellenem,az 1.verziót vetette be az irígy apám és a talpnyaló szomszédasszony.A KÖJÁLL.,Tisztiorvosi.,mind megnézték a papírjait,megvizsgálták, azt tanácsolták:"Egészséges,nem tehetnek semmit de a jó szomszédság érdekében tüntessük el.Eladtuk,mert a bértartást már megtapasztaltuk.Egy csodálatos családnál él boldogan,Sárbogárdon.Ez az egyetlen vigaszom.Náluk meglátogathatom,érdeklõdhetek,jól van tartva,/láttam nagyon kövér/és a mindennapi babust is megkapja/az elégedett,tüzes tekintetét is láttam/. Mit szóltok az érem két oldalához? -Egy másik Csuti a Hubi a"gebém" neve.

#23 Devil_girl

Devil_girl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 12. - 21:56

Sziasztok!Mi is jártunk egy hasonló helyen. A tulaj politikus(illetve inkább csak annak képzeli magát),egyébként egy beképzelt, öntelt majom.Egyébként állítólag abból él, hogy Pesten van egy Biocentruma, ahova naponta, kb.2ember megy be,de inkább kevesebb, mint több.Szal a lovai egy lerobbant 'istállóban' állnak.Az egy dolog, hogy még a saját lovait se tudja megkülönböztetni,de két alkoholista lovász dolgozik ott(meg kell hagyni,csak az egyik alkoholista, a másik csak heti 5napot iszik) A lovak iszonyú soványok,de kilátszik az összes bordájuk,és a horpaszauk olyan kb.10cm mélyek. Ráadásul heti kétszer van trágyázás, és két ló húzza a kocsit,amibõl az egyik még terepre is megy napi 2x, plusz fordul négyszer a kocsival,mert ugye a kocsmázást nem lehet kihagyni. A német faszit felültetika 200cm-jével,és140kg-jával a ponira,csak azért mert foltos,és neki ez tetszik.Naponta 2x kapnak enni a lovak,kb 5marékkal etetésenként. :mad: :mad: Egyébként nagyon jó a hely.. Mondjuk én tényleg bele voltam zúgva ott az egyik pacba,ugyhogy nem érdejkelt a dolog,de aztán rájöttem a szomorú igazságra Posted Image

#24 Karesz

Karesz

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 217 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 12. - 22:14

idézet:
Eredeti szerzõ: Csuti: SZÓVAL, SZINTE LEHETETLEN BÁRMIT IS TENNI?Sajnos, nagyon pacifista lélek vagyok. Gyerekkoromban még azon is tudtam bõgni, ha a rajzfilmben(!) fázott a maci. [/QUOTE]Csuti,A háborúellenességnek, mi köze van az állatszeretethez, illetve az állatkínzáshoz? ;)

#25 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 13. - 2:14

Hogy a háborúellenességnek mi köze az állatokhoz, azt én sem tudom. No de a pacifizmus már érthetõ, nem? Posted Image

#26 Karesz

Karesz

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 217 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 13. - 9:38

OFFAz egyébként csak simán pacizmus , amolyan elvakult ló imádat, olyasmi kifejezés, mint a pacifika, vagyis a ló testnedveinek népies megnevezése.ON ;)

#27 Xabi

Xabi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 127 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 13. - 9:38

idézet:
Eredeti szerzõ: piaffe: Hogy a háborúellenességnek mi köze az állatokhoz, azt én sem tudom. No de a pacifizmus már érthetõ, nem? Posted Image [/QUOTE]:D Posted Image Posted Image

#28 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 14. - 7:55

Jól van, félreértelmeztem egy szót. Pacifizmus = békeelvûség, békemozgalom. De azért ez is igaz rám! ;) Köszi Piaffe, így már megállja a helyét a szó! :D (Én nem szoktam szólni azoknak, akik néha-néha oda nem illõ szót írnak vagy helyesírási hibát vétenek, de nem is ez ennek a topicnak a lényege... a többinek sem.)Tényleg szívszorító, amit a hasonló lovardákról írtok! Szóval, Csutihubi, Te már végigcsináltál egy ilyet! De legalább el tudtál érni valamit! (Az Apukád jelentett fel Téged?!? :eek: ) Szerintem a legtöbb helyen nem lehetne úgy rájukijeszteni, hogy eladják a lovakat, sajnos.Eva, köszi a tanácsot, asszem meg fogom próbálni a telefont!Megjegyzések: - Tényleg a kezdõ elhiszi (egy ideig), hogy azt úgy kell csinálni. Egy ismerõs lány mondta, hogy ahol elkezdett lovazni, ott a lovak zabot csak ünnepnapon kaptak és õk azt hitték, hogy az a normális, mígnem átmentek egy másik lovardába. Az említett lovak, amelyek ott születtek nem nõttek meg rendesen, kicsit soványabbak a kelleténél, de az odajáró gyerekektõl legalább szeretet kapnak, remélem...- Ahova én járok, ott is gazdag a tulaj és persze nem a lovardából él meg, õ sem ismeri meg a lovait (igaz van 60!), de legalább "szakértõ" lovászokkal vette körül magát és a lovak élelmére nem sajnálja a pénzt! Valamint a (kisbéri, hidegvérû) tenyésztést komolyan próbálja venni! Ezért a többi rigolyáját el lehet nézni neki. Posted Image

#29 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 14. - 7:57

OFFhippománia = a lovak beteges szereteteON

#30 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 14. - 11:54

Alapvetõ dilemma a haza lovasturisztikai ágazatban a fizetõképes kereslet hiánya. Ez kiütközik számos helyen. Például ott, ahol nincs pár tízmillió forintja a megszállott lovasnak arra, hogy olyan panziót építsen, ahol nyugodt lélekkel elszállásolhatja a majd valamikor esetleg fizetõképessé, s a lovaglás iránt esetleg fogékonnyá váló vendégeket. Szóval tõkehiány jellemzi a lovasturisztikai vállalkozások többségét, s a lovaturisztikai vállalkozás már önmagában garancia a hitelképtelenségre, tehát más forrásbevonási lehetõsége sincsen.RC véleményével egyetértek, ami a képzett túravezetõkre, lovasoktatókra vonatkozik, viszont korainak tartanám, hogy végzettséghez kössék a vállalkozási tevékenységet. Hosszú ideje bombázza a lovasturisztikai szövetség az agrártárcát azzal, hogy vegyék OKJ-be a lovasoktatást. Igen ám, csakhogy ez további (és nem kicsi) terheket ró a vállalkozóra. Anyagi és idõbeni erõforrásokat von el a lovaztatótól. Tekintettel arra, hogy a lovasturisztikai egységek többsége családi vállalkozásban mûködik, kétséges, hogy a családfenntartót, netán alamelyik segédjét (gyerekét) ki lehet-e huzamosabb idõre vonni a mindennapi munkából, hogy oktatásra és vizsgákra járjon, azok után pedig fizessen olyan összegeket, amelyeket költségként egyelõre képtelen áthárítani a vendégekre.Ez nem azt jelenti, hogy nem látom értelmét és okát a lovasoktatói, -túravezetõi képzésnek. Sõt. Azt vallom, hogy megfelelõ oktatással semminemû elmozdulás nem lehetséges a minõségi szolgáltatás irányába. Csakhogy egy-egy fentebb említett képzés és vizsga közvetlen ára bõven meghaladja a negyedmillió forintot, ami - ha feltételesen a lovak takarmányozási költségére vetítjük ki - roppant nagy summa. Ezt csak tetézi az oktatás során kiesett munkaóra költsége és az ebbõl tovább eredõ bevételkiesés. Lehet ezt hosszú távú befektetésnek tekinteni (sõt, kell is!), de nem hiszem, hogy a "lovaztatók" többsége ma Magyarországon képes ekkora eszközt több évre lekötni. (Feltételezve, hogy a lovardája mellett nem mûködtet nyilvánosházat, amelybõl finanszírozza egyébirányú igényeit és szükségleteit, mint például a lovasoktatói diploma megszerzését.)Kicsikét belelendültem, bocs. De hol van Zsezse?! Õ ennek a "tudományágnak" a doktora, elég biztos kézzel operál a témában.

#31 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 14. - 16:12

Ne haragudjatok, de cáfolnom kell néhány dolgot:Igenis lehet és kell is tenni a lovak kínzása, éheztetése ellen.Körülbelül 2 éve a második kerületbõl a Fehér kereszt Állatvédõ Liga(?) emberei elszállítottak jónéhány szörnyû állapotban lévõ lovat. Ezek ott kóboroltak az utcákban, sokszor a fõúton is, mert a gazdájuk úgy gondolta, tiszta haszon, amit megesznek, lelegelnek a környéken. Nem egyszer este sem mentek haza, hanem ahol voltak, ott lepihentek. Amikor odatelefonáltam és kérdeztem, nem jönnek-e értük, a kissrác akivel beszéltem, azt mondta, hogy ha csak fekszenek, meg legelésznek, akkor nem.Valószínûleg sok lakossági bejelentés érkezhetett az Önkormányzathoz, mert tényleg kijöttek és elvitték õket. Hogy hová, azt nem tudom. A pasi állítólag azért éheztette õket, mert szerinte megszállta õket a Fekete Mágia. Ja, és ezért kellett verni is szegényeket.Késõbb a fia visszakapott egy lovat, aki most jól van és azt hiszem, érkeztek újabb lakók is az istállóba, de a fiú már nem buggyant, mint az apja.Szóval: nem szabad szó nélkül hagyni!!!! Posted Image

#32 Kriszti2

Kriszti2

    :)

  • Fórumtag
  • 641 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 14. - 16:21

Sziasztok,csatlakoznék RC-hez a lovardák helyzetével kapcsolatosan. A helyzet valóban drámai. Azt viszont fontos tudni, hogy ezek a túrista-lovik azért tudnak megélni ily módon is, mert egy kezdõ lovasnak halvány fogalma sincs arról, hogy egy "lópárti" lovarda hogyan is néz ki.Én is egy ilyen lovardában kezdtem a lovas pályafutásomat. Egy szép szállodában nyaraltam a családommal Somogyban, ahol az istállóra láttam a szobám ablakából. A szálloda a toppon volt és azt gondoltam, hogy az istálló is olyan, amilyennek lenni kell. Fel is pattantam naponta egyszer egy nóniusz kanca hátára. Kétszer fél óra futószárazás után ki is vittek terepre (én a mai eszemmel senkit nem engednék terepre kétszeri futószárazás után), mert én azt akartam és senki nem világosított fel, hogy ez milyen veszélyes, hiszen az egy óra terep 2x annyiba került, mint a futószár és a lovásznak legalább nem kellett enni a port a napon. Akkor lepõdtem meg elõször, amikor elõször megpróbálkoztam (ugyanitt) a lópucolással és a ló farán alig volt szõr. Kérdeztem a lovászt, hogy mi ez a sérülés, azt mondták, majd elmúlik, semmi különös. Akkor már végignéztem az egész istállót és az összes ló csupa gomba volt, a két ökör lovász szart rá nagy ívben, hogy a gombás lovat külön pucolóval kéne rendezni azon felül, hogy kezelni sem ártana.Én tisztába' vagyok vele, hogy a lovászok szarul keresnek, de ehhez a lónak könyörgöm mi köze. Mellesleg aki jól akar keresni az tanuljon tovább és ne menjen lovásznak, hanem legyen bróker és mellette hobbilovas. Lovaink ránk vannak utalva, felelõsséggel tartozunk értük. Az a baj RC, hogy kell egy kis lovak között eltöltött idõ ahhoz, hogy az ember lássa, hogy hogy kéne csinálni, de a szállodás-lovardás akkor már rég másik hülyét visz terepre 2xfél óra futószár után szerencsétlen viszketõ bõrû ló hátán. És persze gombás is marad, ha a takarmány gyenge minõségû, a ló immunrendszere meg gyalázatos. A lovászok nagy része nem tudja, hogy milyen fontos a jó takarmány, nem is érdekli. Persze vannak kivételek. De nem sokat ismerek sajnos.Fehér holló vagy RC, de legalább vagy. Meg is foglak látogatni. Kriszti

#33 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 14. - 17:19

Tegnap azt hittem, felrobbanok a méregtõl...!Zsubabával épp a legelõn fotóztuk egy-pár ismert lovat, és odamentünk kicsit megbabusgatni a lovarda legidõsebb lovát, aki 29 éves (ha nem 30!!!), mert láttuk, hogy teljesen elkülönült a többiektõl, nem mer odamenni hozzájuk, ami érthetõ, hisz ha belekeverik vmi balhéba, neki ott vége van... Szerintem rúgni már nincs ereje. De lényeg, hogy egészséges, csak öreg. A gazdája már csak szeretetbõl tartja, amit nagyon becsülök benne!Erreföl odajött hozzánk egy rosszarcú kissebbségi, hogy eladó-e a ló (a fent említett). MOndtuk, hogy biztosan és ezerszázalékos, hogy NEM! KÉrdezzük, minek neki. Aszongya, hát lovagoltatni, meg kocsit húzni...!!!!! :mad: :eek: MOndom neki, nézzen már rá, 29 éves, hogy gondolja úgy mégis?? Azt mondja, ó ugyanmár, egy kis vizeskenyér meg kukorica új lovat csinál belõle. Kõ a pénz'! MOndom, ember, a pénz nem minden. És fogja fel, hogy nem eladó, plusz nem lehet ezt cisnálni egy állattal. Jó helye van itt, és kész. Na, még kicsit gyõzködni próbált (a maga módján), és mondta, hogy feltétlenül szóljunk a lógazdájának, mert üzletet akar vele kötni....Ez milyen máááár?????? :mad: :mad:

#34 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 14. - 18:00

Ez tényleg nagyon idegesítõ jelenet volt. Csak az nyugtat, hogy tudom, hogy a gazdája semmi pénzért nem adná el (ha eladná, csak pénzért, akkor már rég beadta volna szalámiba), pláne nem egy ILYENNEK....

#35 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 14. - 18:14

Csak nehogy aztán 1 nap eltûnjön a ló....mert ellopják... :mad:

#36 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 14. - 18:23

Éjjel bent van, napközben meg mindig van kint valaki. Amúgy meg nem hiszem, hogy olyan hamar el tudnák vinni szegény párát, mert nagyon nehezen mozog. De ha eltûnik, tudom, hogy kit kell összeverni! redface.gif :mad: Posted Image

#37 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 14. - 19:05

Nem ló, de állatkínzás: Láttátok a híradót? Most volt benne egy rejtettkamerás felvétel, amit a franica, spanyol, olasz halálkamionokon készítettek... Elkeserítõ. :mad: Posted Image Ott rángatták szerencsétlen párákat, a baromfikat egy kismacska méretû dobozban tartották egymás hegyén hátán. Posted Image Kezd bennem érlelõdni a gondolat, hogy nem ártana állatvédõnek készülnöm... Meg is tenném, de hivatásosan nem lehet sajnos ûzni, mert az állam is felkopna. :( Rémesen hangzik ez tudom, de ez van...Bocs az Offért, ami annyira nem is off

#38 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 14. - 20:20

Apple!Magyarországon nincs "hivatalos" állatvédõ!Aki csinálja, az társadalmi munkában, szabadideje feláldozásával csinálja, ingyen. :( Ennyit a nagy európai unióról és egyéb szuper lesz ott az élet mindenkinek (állatvédelmi törvények) dumáról!! [ Május 14, 2003, 20:25: Az üzenetet átszerkesztette: Ilusta ]

#39 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 14. - 20:24

Ilusta: igen, sajnos...De azért ez is jelent valamit.... :mad: :mad: :(

#40 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 14. - 23:07

vgigi: azért ehhez a történethez hozzátenném, hogy 1.)mire a Fehérkereszt megmozdult, féltucat vagy mégtöbb ló pusztult el ocsmány körülmények között, benne volt a Fókuszban a hely, stb stb 2.)félig-meddig illegálisan, IFA-platón vitték el a lovakat, hivatalos elkobzásra nem volt lehetõség 3.)azért ez milyen már, hogy eltiltanak valakit a lótartástól, és utána a fiai ugyanott tarthatnak lovakat?... (mármint: mi a garancia arra hogy az öregüket nem eresztik közel a lovakhoz!? :mad: )Egyébként - Meggyes tudna arról mesélni sokat, milyen lesz az a ló aki ilyesmin keresztülmegy és túléli... :( Csuti: ugyanott jártam 5 évvel ezelõtt, ugyanolyanok voltak a lovak mint amilyennek most te láttad õket... :( Na persze messze nem biztos (sõt :mad: ) hogy konkrétan ugyanazok a lovak voltak.